Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Αύριο μπαίνω στον μήνα μου..... αντε κορίτσια μου να έρθει η ώρα να γεννήσουμε!! Κουράστηκα που δεν μπορώ να κουνηθώ!!! Ένα πλυντήριο ρούχα το απλώνω με διαλείμματα!! :rolleyes:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Alexandrath είπε:

Αύριο μπαίνω στον μήνα μου..... αντε κορίτσια μου να έρθει η ώρα να γεννήσουμε!! Κουράστηκα που δεν μπορώ να κουνηθώ!!! Ένα πλυντήριο ρούχα το απλώνω με διαλείμματα!! :rolleyes:

Εγω ήθελα χτες ν πάω για περπάτημα με τον άντρα μου το βράδυ... Τι το θελα??? Ξεκίνησα ν περπατάω κ μετά από 10 λεπτά κ. Πολύ λέω βγήκα off. Δυσφορία ταχυκαρδία σερνομουνα. Γυρίσαμε πίσω έκανα μια διαδρομή 10 λεπτών 40.δε μπορούσα Ν κουνηθω. Και τώρα μου χει τελειώσει το μαηνησιο και το σκέφτομαι να βγω :(

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandrath είπε:

@Lalom μια απ’τα ίδια.. ολόκληρο σχέδιο κάνω οταν είναι να βγώ.. ασε που σε κοιτάνε όλοι και σε κάνουν να νιώθεις τύψεις που βγήκες να πάρεις 2 πράγματα.

Ναι ναι άσε σε νιώθω απόλυτα. Υπομονή. Εγώ είμαι 35κ 1 σήμερα. Εσύ??? Τελικά ο. Πιο δύσκολος μήνας νομίζω θα είναι ο 9ος :(

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lalom είπε:

Ναι ναι άσε σε νιώθω απόλυτα. Υπομονή. Εγώ είμαι 35κ 1 σήμερα. Εσύ??? Τελικά ο. Πιο δύσκολος μήνας νομίζω θα είναι ο 9ος :(

35 & 2 :-D Ναι ισχύει για τον τελευταίο μήνα, ως ο πιο δύσκολος!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παιδιά από κιλά πως τα πάτε? Εγώ χθες ζυγηστηκα 20 έχω πάρει το ζώον... Δε το πιστεύω.... Μου φαίνεται ψεμμα... Αν έβλεπα τα μπούτια μου σε φωτογραφία δε θα πιστεύα πριν 8 μήνες ότι μπορεί να είναι τα δικά μου... Μέχρι κ προγουλι έκανα... Γενικά είμαι χάλια ρε δε με αναγνώριζω κ έχω εναν άνδρα (όχι να το παινευτώ) αλλά αντικείμενικα κούκλο αλλά κούκλο προσπαθώ να τον παχύνω τον ρουφιάνο αλλά τπτ όλο για τρέξιμο πάει κ προσέχει την διατροφή του κλασικά... Του λέω κακομοίρη μου αν δε γίνω ξανά όπως ήμουν παραλία δε βγαίνεις ούτε εσύ.. Φοβάμαι μη μου μείνει το συνήθειο κ συνεχίσω το φαγητό κ μετά.... Αραγε τα κιλά χάνονται όντως γρήγορα? Δηλ όσες έχουμε πάρει τοσα πολλά μέχρι Σεπτεμβρίο θα τα έχουμε χάσει αν προσέχουμε? 

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

@Mariaia τα κορίτσια στα είπαν μια χαρά! Αλλά ας πω κι εγώ όσα ξέρω. 

Ο πλακούντας δε γίνεται στο 3ο τρίμηνο να είναι grade 1, είναι η φυσιολογική του εξέλιξη και μη σε ανησυχεί. 

Ο πλακούντας φτιάχνεται για μωρό και ο προορισμός του είναι να αντέξει 9 μήνες όχι μια ζωή. 

Να παρακολουθείς το μωράκι σου και να μη φοβάσαι τίποτα και όλα θα πάνε καλά. 

Έχε εμπιστοσύνη στο μωρό σου, στο ένστικτό σου (όπως είχε η @Rafaelatarzan και τώρα έχει αγκαλιά το μωράκι της) και στο γιατρό σου!

@dinaki23 τώρα κατάλαβα τι λες! Πρέπει να είναι πολύ βολική η φωλιά! Ειδικά για τους πρώτους μήνες... γιατί μετά ποιος θα τα σταματάει τα μωρά μας! 

:wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Lalom είπε:

Εγω ήθελα χτες ν πάω για περπάτημα με τον άντρα μου το βράδυ... Τι το θελα??? Ξεκίνησα ν περπατάω κ μετά από 10 λεπτά κ. Πολύ λέω βγήκα off. Δυσφορία ταχυκαρδία σερνομουνα. Γυρίσαμε πίσω έκανα μια διαδρομή 10 λεπτών 40.δε μπορούσα Ν κουνηθω. Και τώρα μου χει τελειώσει το μαηνησιο και το σκέφτομαι να βγω :(

Εμενα ο γιατρος μου ειπε να περπαταω μια ωρα τη μερα!!Μια ωρα δεν κανω αλλα 45 λεπτα σιγουρα με τον αντρα μου...την πρωτη μερα πεθαΝα..τωρα το παλευω ..τωρα που μπηκα στο μηνα μου ,μου το εκοψε το μαγνησιο γιατι τις χρειαζομαστε τις συσπασεις μου ειπε ..αν κ μερικες φορες δεν αντεχω τα πετρωματα!!


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Εμενα ο γιατρος μου ειπε να περπαταω μια ωρα τη μερα!!Μια ωρα δεν κανω αλλα 45 λεπτα σιγουρα με τον αντρα μου...την πρωτη μερα πεθαΝα..τωρα το παλευω ..τωρα που μπηκα στο μηνα μου ,μου το εκοψε το μαγνησιο γιατι τις χρειαζομαστε τις συσπασεις μου ειπε ..αν κ μερικες φορες δεν αντεχω τα πετρωματα!!

Εγω την τελευταία βδομάδα βαρυνα εννοώ από αντοχή... Μαγνησιο εγώ παίρνω ένα βράδυ πιο πολύ για να με χαλαρώνει γ λίγο καλύτερο ύπνο. Δευτέρα έχω γιατρό ίσως μου πει κ μένα να το σταματήσω... Εμενα πάντως την τελευταία φορά που είχα πάει μ χε πει να ξεκουράζομαι όχι πάνω από 20λεπτο περπάτημα.. Ίσως γτ το αγοράκι μου είναι με το κεφάλι κάτω 2 μήνες τώρα δε ξέρω... Υποθέτω... Θα τον ρωτήσω όμως κ τη Δευτέρα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mariaia είπε:

Παιδιά από κιλά πως τα πάτε? Εγώ χθες ζυγηστηκα 20 έχω πάρει το ζώον... Δε το πιστεύω.... Μου φαίνεται ψεμμα... Αν έβλεπα τα μπούτια μου σε φωτογραφία δε θα πιστεύα πριν 8 μήνες ότι μπορεί να είναι τα δικά μου... Μέχρι κ προγουλι έκανα... Γενικά είμαι χάλια ρε δε με αναγνώριζω κ έχω εναν άνδρα (όχι να το παινευτώ) αλλά αντικείμενικα κούκλο αλλά κούκλο προσπαθώ να τον παχύνω τον ρουφιάνο αλλά τπτ όλο για τρέξιμο πάει κ προσέχει την διατροφή του κλασικά... Του λέω κακομοίρη μου αν δε γίνω ξανά όπως ήμουν παραλία δε βγαίνεις ούτε εσύ.. Φοβάμαι μη μου μείνει το συνήθειο κ συνεχίσω το φαγητό κ μετά.... Αραγε τα κιλά χάνονται όντως γρήγορα? Δηλ όσες έχουμε πάρει τοσα πολλά μέχρι Σεπτεμβρίο θα τα έχουμε χάσει αν προσέχουμε? 

Εγώ πήγαινα μια χαρά. Είχα πάρει 7 κιλά μέχρι και αρχές Μάρτη. Μετά ξέφυγα με.την κλεισουρα.Έχω πάρει αλλά 3 τώρα και προσπαθώ να μην παρω αλλα. Εγω ως γνωστος ημιυν υπερβαρη ετσι κι αλλιως και δεν επρεπε να πάρω πάνω από 10 με 12.... 

Φαντάζομαι όμως οτι 8 κιλά χοντρικα θα τα χασουμε αμέσως μετά την γεννα. Κάτι το παιδι, κάτι ο σάκος, τα νερά, ο πλακούντας, θα ξεπρηστούμε κιολας....

Κι εγώ κορίτσια πρέπει να περπαταω και όταν το κάνω πάω σε ευθεία απο το σπίτι μου μισή ώρα και μετά γυρίζω...Δεν αντέχω να περπατάω σε ανηφόρες όμως για κανένα λόγο. Στο 5 λεπτό βγαίνω οφ

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια.. Τι καλημέρα καλησπέρα κανονικά. Το κάνετε??? Εγώ χτες είχα χάλια ύπνο ξυπναγα κάθε μισή ώρα και στριφογυρνουσα γτ δε βολευόμουν πουθενά. Σηκωνομουν για τουαλέτα καθόμουν κάνα 10λεπτο στο ταμπλετ μετά ξανά τα ίδια προσπαθούσα να κοιμηθώ. Αχχχχχ βάσανο ο ύπνος... Αφήστε που κουράζομαι και που κάθομαι σε καρέκλα... Από κιλά έχω βάλει 8.ημουν 50 ξεκίνησα ήδη δύο κιλά περισσότερο την εγκυμοσύνη τα κανονικά μ. Είναι 48 και ειμαι 58!!από τη μια θέλω να γεννήσω να τελειώνω και από την άλλη θέλω να γεννήσω όταν είναι η πητ μου 14/05 μήπως και τα μέτρα αλλάξουν και έχω κάποιον δίπλα μου στο μαιευτήριο. Έχω γίνει γκρινιαραααααααα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Lalom είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Τι καλημέρα καλησπέρα κανονικά. Το κάνετε??? Εγώ χτες είχα χάλια ύπνο ξυπναγα κάθε μισή ώρα και στριφογυρνουσα γτ δε βολευόμουν πουθενά. Σηκωνομουν για τουαλέτα καθόμουν κάνα 10λεπτο στο ταμπλετ μετά ξανά τα ίδια προσπαθούσα να κοιμηθώ. Αχχχχχ βάσανο ο ύπνος... Αφήστε που κουράζομαι και που κάθομαι σε καρέκλα... Από κιλά έχω βάλει 8.ημουν 50 ξεκίνησα ήδη δύο κιλά περισσότερο την εγκυμοσύνη τα κανονικά μ. Είναι 48 και ειμαι 58!!από τη μια θέλω να γεννήσω να τελειώνω και από την άλλη θέλω να γεννήσω όταν είναι η πητ μου 14/05 μήπως και τα μέτρα αλλάξουν και έχω κάποιον δίπλα μου στο μαιευτήριο. Έχω γίνει γκρινιαραααααααα

Καλησπέρα!!! Τι βάσανο κ αυτός ο ύπνος Παναγία μου!! 6:45 γαρίδα το μάτι σημερα. Ξεκίνησε να με κοπανάει και το μωρό και πήγε περίπατο ο ύπνος. Εγώ αν μπορούσα να γεννήσω σήμερα, θα τα έκανα πάντως. Επίσης θέλω να ατμισω (έκανα και πριν ηλεκτρονικό τσιγάρο) όσο ποτέ. Μάλλον η κλεισούρα δημιουργεί θέματα τελικά. Αχχχχχ λίγο έμεινε, γερά να είναι τα παιδάκια μας!! 

  • Μου αρέσει 4

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

Εγώ πήγαινα μια χαρά. Είχα πάρει 7 κιλά μέχρι και αρχές Μάρτη. Μετά ξέφυγα με.την κλεισουρα.Έχω πάρει αλλά 3 τώρα και προσπαθώ να μην παρω αλλα. Εγω ως γνωστος ημιυν υπερβαρη ετσι κι αλλιως και δεν επρεπε να πάρω πάνω από 10 με 12.... 

Φαντάζομαι όμως οτι 8 κιλά χοντρικα θα τα χασουμε αμέσως μετά την γεννα. Κάτι το παιδι, κάτι ο σάκος, τα νερά, ο πλακούντας, θα ξεπρηστούμε κιολας....

Κι εγώ κορίτσια πρέπει να περπαταω και όταν το κάνω πάω σε ευθεία απο το σπίτι μου μισή ώρα και μετά γυρίζω...Δεν αντέχω να περπατάω σε ανηφόρες όμως για κανένα λόγο. Στο 5 λεπτό βγαίνω οφ

Μονό 10 ρε συ??? Μπράβο σου πολύ καλά τα κατάφερες!!!!! Εγώ 10 είχα πάρει ως τον 4ο χαχααχαχαχαχχαχαχαχαχα 

πρίν από 11 λεπτά , kastel είπε:

Καλησπέρα!!! Τι βάσανο κ αυτός ο ύπνος Παναγία μου!! 6:45 γαρίδα το μάτι σημερα. Ξεκίνησε να με κοπανάει και το μωρό και πήγε περίπατο ο ύπνος. Εγώ αν μπορούσα να γεννήσω σήμερα, θα τα έκανα πάντως. Επίσης θέλω να ατμισω (έκανα και πριν ηλεκτρονικό τσιγάρο) όσο ποτέ. Μάλλον η κλεισούρα δημιουργεί θέματα τελικά. Αχχχχχ λίγο έμεινε, γερά να είναι τα παιδάκια μας!! 

Εγώ έκανα iqos κ πριν μείνω έγκυος κ κάθε μέρα στην εγκυμοσύνη έκανα ένα... Η γιατρός άφηνε μέχρι 3... Αλλά τώρα με αυτό με τον πλακούντα δεν κάνω.... Δε σε αφήνει να ατμισεις λίγο? Η φοβάσαι? 

πρίν από 32 λεπτά , Lalom είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Τι καλημέρα καλησπέρα κανονικά. Το κάνετε??? Εγώ χτες είχα χάλια ύπνο ξυπναγα κάθε μισή ώρα και στριφογυρνουσα γτ δε βολευόμουν πουθενά. Σηκωνομουν για τουαλέτα καθόμουν κάνα 10λεπτο στο ταμπλετ μετά ξανά τα ίδια προσπαθούσα να κοιμηθώ. Αχχχχχ βάσανο ο ύπνος... Αφήστε που κουράζομαι και που κάθομαι σε καρέκλα... Από κιλά έχω βάλει 8.ημουν 50 ξεκίνησα ήδη δύο κιλά περισσότερο την εγκυμοσύνη τα κανονικά μ. Είναι 48 και ειμαι 58!!από τη μια θέλω να γεννήσω να τελειώνω και από την άλλη θέλω να γεννήσω όταν είναι η πητ μου 14/05 μήπως και τα μέτρα αλλάξουν και έχω κάποιον δίπλα μου στο μαιευτήριο. Έχω γίνει γκρινιαραααααααα

Καλεεεε 8 κιλά???? Α δε σας συμπαθώ εσας καθολου να ξέρετε!χαχαχαχα !! Μα πως το κάνετε αυτό ρε σεις???? Φοβερή πειθαρχία θέλει η να μη πείνας... Εγώ ξεκίνησα 58 κιλά με ύψος 1,64 κ σχετικά γυμνασμενη... Τώρα είμαι άστα να πάνε! Δε πειράζει ρε παιδια όλα θα φτιάξουνε 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Μονό 10 ρε συ??? Μπράβο σου πολύ καλά τα κατάφερες!!!!! Εγώ 10 είχα πάρει ως τον 4ο χαχααχαχαχαχχαχαχαχαχα 

Εγώ έκανα iqos κ πριν μείνω έγκυος κ κάθε μέρα στην εγκυμοσύνη έκανα ένα... Η γιατρός άφηνε μέχρι 3... Αλλά τώρα με αυτό με τον πλακούντα δεν κάνω.... Δε σε αφήνει να ατμισεις λίγο? Η φοβάσαι? 

Καλεεεε 8 κιλά???? Α δε σας συμπαθώ εσας καθολου να ξέρετε!χαχαχαχα !! Μα πως το κάνετε αυτό ρε σεις???? Φοβερή πειθαρχία θέλει η να μη πείνας... Εγώ ξεκίνησα 58 κιλά με ύψος 1,64 κ σχετικά γυμνασμενη... Τώρα είμαι άστα να πάνε! Δε πειράζει ρε παιδια όλα θα φτιάξουνε 

Εγω δεν έχω τρελή όρεξη να σ πω την αλήθεια μόνο για γλυκά κ. Παγωτά που εννοείται τρώω κάθε μέρα χαχαχαχα. Νομίζω αν δεν έτρωγα κ αυτά δε θα έπαιρνα 8 κιλά. Τώρα τρώω μπισκότα βιόλαντα με σοκολάτα μιαμ Μιαμ :). Εγώ είμαι 1.56 στρουμφακι δηλαδή και πάντα ήμουν 47 κιλά με 48 τ πολύ όσο κ να έτρωγα. Γυμνασμένη δεν είμαι αλλά στατικό ποδήλατο ή για λίγο τρέξιμο. Που κ. Που πήγαινα. Αυτό είναι το τελευταίο να αγχώνεσαι καλέ θα τα χάσεις τα κιλα θα δεις. Να πάνε όλα καλά σε όλες κ με ένα πόνο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Μονό 10 ρε συ??? Μπράβο σου πολύ καλά τα κατάφερες!!!!! Εγώ 10 είχα πάρει ως τον 4ο χαχααχαχαχαχχαχαχαχαχα 

Εγώ έκανα iqos κ πριν μείνω έγκυος κ κάθε μέρα στην εγκυμοσύνη έκανα ένα... Η γιατρός άφηνε μέχρι 3... Αλλά τώρα με αυτό με τον πλακούντα δεν κάνω.... Δε σε αφήνει να ατμισεις λίγο? Η φοβάσαι? 

Καλεεεε 8 κιλά???? Α δε σας συμπαθώ εσας καθολου να ξέρετε!χαχαχαχα !! Μα πως το κάνετε αυτό ρε σεις???? Φοβερή πειθαρχία θέλει η να μη πείνας... Εγώ ξεκίνησα 58 κιλά με ύψος 1,64 κ σχετικά γυμνασμενη... Τώρα είμαι άστα να πάνε! Δε πειράζει ρε παιδια όλα θα φτιάξουνε 

Κάνω καμιά τζούρα αλλά θέλω να το ρουφηξω τώρα χαχαχαχα! Τι να κάνω η έρμη μέσα στο σπίτι;; όχι ρε σεις ότι πριν ήμουν έξω κάθε μέρα, αλλά τώρα έχει παραγίνει. Ο άντρας μου γκρινιάζει και λέει να πηγαίνει μόνο εκείνος σούπερ μάρκετ κ έτσι καταλήγω να είμαι εδώ γύρω συνέχεια! Πίκρα.. Κ έτσι κάπως καταλήγω στο φαΐ.. :mrgreen:

  • Μου αρέσει 2

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...