Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Athina3 είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου!! Να χαρείς το παιδάκι σου και δώστου πολλά φιλάκια κ από μας!!

Ευχαριστώ κοριτσάκι μου!! Εσείς πως πας ξανά έκανες ντοπλερ?

Σε μια εβδομάδα θα με δει ο γυναικολόγος μου κ σε δυο θα κάνω ξανά το ντοπλερ να δούμε πως πάμε. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Alex83 είπε:

Σε μια εβδομάδα θα με δει ο γυναικολόγος μου κ σε δυο θα κάνω ξανά το ντοπλερ να δούμε πως πάμε. 

Τώρα είσαι 33? Κ εγώ 35 σήμερα έκανα ντοπλερ!! Να τρως καλά κ να ξεκουράζεσαι!!!

  • Μου αρέσει 1

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

Κι εγω δεν το είχα γενικότερα....Τώρα τον τελευταίο καιρό το έπαθα... Δεν πειράζει! 

Καλή Μεγάλο Εβδομάδα να έχουμε κορίτσια μου . Μπηκατε τυπικα στον μηνα σας ; εγω την Πεμπτη μπαινω 36 εβδομαδα πια. 

Έχουμε ακριβώς μια εβδομάδα διαφορά!!! Και εγώ κάθε Πέμπτη αλλάζω εβδομάδα... Τώρα θα κλείσω την 35... 

4 ώρες πρίν, Athina3 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Καλη Μεγάλη Βδομαδα!!Πριν λίγο γυρίσαμε από το επαναληπτικό Ντοπλερ το μωράκι μου ευτυχώς πήγε 2350 είμαι 35 βδομάδα πήγε στη 21 ε.θ. τα άκρα είναι πίσω ένα τσακ από τα  κατώτερα φυσιολογικά αλλά τουλάχιστον αναπτύχθηκαν κ δεν έμειναν πίσω ή στάσιμα αυτο είναι θετικό θα μιλήσουμε κ με την γενετιστρια κ θα μας πει κ αυτή βέβαια!! Αλλά είναι πολύ αισιόδοξο όλο αυτό!!

Μα πόσο τέλεια νέα????? Είδες τελικα όλα εξελίχθηκαν πολύ φυσιολογικα.... Κ το μωρό μια χαρά μπαμπατσικο είναι καλέ τώρα.... Αντέ αντέ με το καλό όλαααααα!!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Myrtw18 είπε:

κοριτσια καλησπερα 2100 η μπεμπα μ περνει βαρος δοξα τ θεο 33 κ 3 εβδομαδες επαναληψη δευτερα δυστηχως γυρισε μ τ κεφαλι πανω μ πε μαλλον καισαρικη αν δν γυρισει κ τονπολυ μεχρι 10 μαιου να μινει..γτ πιο πολυ δν τραβαει λογω οτι ειναιβλιγο πισω σ υπερηχο 

βοηθανε κ αντιπικτηκες

Οι αντιπηκτικες σίγουρα βοηθάνε από όσο ξέρω να μεγαλώσει το μωρό. Μου το έχει πει αιματολογος. 

@Athina3 υπέροχα νέα!!!! Μπράβο στο μπουμπούκι σου! Μωρε τι ωραία νέα είναι αυτα; μπράβο ρε κορίτσι μου ! 

Κορίτσια εμένα οι μέρες μου είναι δύσκολες.... χτες ζεσταινοκουν πολύ .  Σήμερα έχω αδυναμία και πάρα πάρα πολλά νεύρα. Δεν ξέρω τι  να κανω και πως. 

@billou στο Ιασώ από όσο ρώτησα αφήνουν τον μπαμπά να είναι μέσα στο μαιευτηριο ,όχι μέσα στις αίθουσες τοκετού (σε περίπτωση φυσιολογικού) . Το βράδυ κανεις συνοδός, ότι χρειαζομαστε θα μας το παρέχουν οι νοσηλεύτριες

  • Μου αρέσει 2

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 4/10/2020 at 10:35 PM, Mariaia said:

Παιδιά από κιλά πως τα πάτε? Εγώ χθες ζυγηστηκα 20 έχω πάρει το ζώον... Δε το πιστεύω.... Μου φαίνεται ψεμμα... Αν έβλεπα τα μπούτια μου σε φωτογραφία δε θα πιστεύα πριν 8 μήνες ότι μπορεί να είναι τα δικά μου... Μέχρι κ προγουλι έκανα... Γενικά είμαι χάλια ρε δε με αναγνώριζω κ έχω εναν άνδρα (όχι να το παινευτώ) αλλά αντικείμενικα κούκλο αλλά κούκλο προσπαθώ να τον παχύνω τον ρουφιάνο αλλά τπτ όλο για τρέξιμο πάει κ προσέχει την διατροφή του κλασικά... Του λέω κακομοίρη μου αν δε γίνω ξανά όπως ήμουν παραλία δε βγαίνεις ούτε εσύ.. Φοβάμαι μη μου μείνει το συνήθειο κ συνεχίσω το φαγητό κ μετά.... Αραγε τα κιλά χάνονται όντως γρήγορα? Δηλ όσες έχουμε πάρει τοσα πολλά μέχρι Σεπτεμβρίο θα τα έχουμε χάσει αν προσέχουμε? 

Καλημέρα!! Λοιπόν εγώ στο γιο μου είχα πάρει 18 κιλά. Μέσα σε 3 μήνες μπήκα στα κανονικά μου ρούχα. Εγώ έχασα απίστευτα πολλά κιλά με το θηλασμό. Για να καταλάβεις πριν την εγκυμοσύνη ήμουν 53 κιλά και 6 μήνες μετά τη γέννα είχα φτάσει 46-47. Ήταν πλέον λίγο άρρωστο θα έλεγα. Τα πήρα βέβαια όταν σταμάτησα το θηλασμό. Από τότε είμαι σταθερή 52-53 και είμαι 1.70

Τώρα έχω πάρει 9-10 κιλά. Το μόνο που άλλαξε είναι ότι έχω τον προσωπικό μου 2χρονο προπονητή ;)

On 4/12/2020 at 2:24 PM, kastel said:

Εγώ που έχω γραμμή σε όλη την έκταση;;;; από το πιπί μέχρι το στηθος;;;. Μμμμμμμ.. Ενδιαφέρον! Δεν είμαι σίγουρη ότι έχει να κάνει με το φύλλο. Πως είναι το κοριτσάκι σου; μεγαλώνει; ❤️

Κι εγώ στο γιο μου έτσι είχα. Μία τεράστια γραμμή που πήρε πάνω από χρόνο να φύγει. Τώρα έχω μία υπερβολικά αχνή γραμμή και πολύ μικρή. Εγώ νομίζω ότι έχει να κάνει και με την πρώτη εγκυμοσύνη. Τώρα θεωρώ ότι το σώμα ξέρει και θυμάται

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια και καλή Μεγάλη Εβδομάδα και από εμένα!! Οι τελευταίες μέρες ήταν εντατικές ;) Είμαι μόνη με το μικρό γιατί ο άντρας μου δουλεύει ατέλειωτες ώρες. Έκανα επιτέλους και βαλίτσα, φτίαξαμε και την κούνια. Το μωρό βέβαια δεν λέει να πάρει θέση. Κάθε βράδυ παρτάρει τρελά. Πλέον συμπάσχω στο ότι δεν μπορώ να κοιμηθώ το βράδυ. Την Τρίτη θα πάω στο γιατρό να δω τί θα μου πει και αν τελικά θα μου κάνει αυτούς τους χειρισμούς για να γυρίσει το μωρό.

Χθες με πήρε τηλέφωνο και ο αναισθησιολόγος. Μου είπε ότι θα μου στείλει χαρτί στο σπίτι και μέσα στις εξετάσεις θα με ελέγξουν και για κορονοϊο.

@kastel εσένα; σου είπαν κάτι τέτοιο;  Ρωτάω επειδή συνοριακά είμαστε πιο κοντά :)  Αποφασίσατε όνομα για το μωράκι σας; Δεν θυμάμαι αν το είχαμε σχολιάσει αλλά εδώ πρέπει να το δηλώσουμε μέσα σε 5 εργάσιμες.

  • Μου αρέσει 2

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 56 λεπτά , Μαρία_Λ είπε:

Καλημέρα!! Λοιπόν εγώ στο γιο μου είχα πάρει 18 κιλά. Μέσα σε 3 μήνες μπήκα στα κανονικά μου ρούχα. Εγώ έχασα απίστευτα πολλά κιλά με το θηλασμό. Για να καταλάβεις πριν την εγκυμοσύνη ήμουν 53 κιλά και 6 μήνες μετά τη γέννα είχα φτάσει 46-47. Ήταν πλέον λίγο άρρωστο θα έλεγα. Τα πήρα βέβαια όταν σταμάτησα το θηλασμό. Από τότε είμαι σταθερή 52-53 και είμαι 1.70

Τώρα έχω πάρει 9-10 κιλά. Το μόνο που άλλαξε είναι ότι έχω τον προσωπικό μου 2χρονο προπονητή ;)

Κι εγώ στο γιο μου έτσι είχα. Μία τεράστια γραμμή που πήρε πάνω από χρόνο να φύγει. Τώρα έχω μία υπερβολικά αχνή γραμμή και πολύ μικρή. Εγώ νομίζω ότι έχει να κάνει και με την πρώτη εγκυμοσύνη. Τώρα θεωρώ ότι το σώμα ξέρει και θυμάται

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια και καλή Μεγάλη Εβδομάδα και από εμένα!! Οι τελευταίες μέρες ήταν εντατικές ;) Είμαι μόνη με το μικρό γιατί ο άντρας μου δουλεύει ατέλειωτες ώρες. Έκανα επιτέλους και βαλίτσα, φτίαξαμε και την κούνια. Το μωρό βέβαια δεν λέει να πάρει θέση. Κάθε βράδυ παρτάρει τρελά. Πλέον συμπάσχω στο ότι δεν μπορώ να κοιμηθώ το βράδυ. Την Τρίτη θα πάω στο γιατρό να δω τί θα μου πει και αν τελικά θα μου κάνει αυτούς τους χειρισμούς για να γυρίσει το μωρό.

Χθες με πήρε τηλέφωνο και ο αναισθησιολόγος. Μου είπε ότι θα μου στείλει χαρτί στο σπίτι και μέσα στις εξετάσεις θα με ελέγξουν και για κορονοϊο.

@kastel εσένα; σου είπαν κάτι τέτοιο;  Ρωτάω επειδή συνοριακά είμαστε πιο κοντά :)  Αποφασίσατε όνομα για το μωράκι σας; Δεν θυμάμαι αν το είχαμε σχολιάσει αλλά εδώ πρέπει να το δηλώσουμε μέσα σε 5 εργάσιμες.

Γειά σου Μαράκι! Πολύ καλό που θα σε ελέγξουν για τον ιό εκ των προτέρων. Εμένα δεν μου ήρθε αντίστοιχο χαρτί ούτε που είπαν κάτι στο μέιλ για πληροφορίες που έστειλα. Ήθελα να μάθω αν μπορεί να είναι ο άντρας μου στον τοκετό και μου είπαν ναι! Τρελή χαρά...απλα δεν μπορεί να φύγει και να ξαναέρθει και φυσικά απαγορεύονται οι επισκέπτες. Όχι ότι θα ήθελα και κάποιον!! Επισης στο δωμάτιο είναι ένα το πολύ 2 άτομα (προσπαθούν να είναι ένα άτομο αλλά αν έχει κόσμο θα είναι μάξιμουμ δύο). Εγώ είχα ούτως ή άλλως στο μυαλό ότι θα ζητούσα μονόκλινο. 

Το πρόβλημα με τη μαμά μου παραμένει.. Μέχρι στιγμής κανένας δεν μπαίνει στην Ελβετία! Κ εκεί ακόμη έτσι; είπαν τίποτα για χαλάρωση; 

Οι υπόλοιπες φουσκιτσες τι κάνετε; Φτάσαμε στον στόχο μας σχεδόν.. Φαστατε συναγωνιστριες!! 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Όσες έχετε μπεί στο μήνα σας έχετε το ίδιο άγχος με

εμένα;;; Έχω πολυ λίγες ενοχλήσεις χαμηλά και με τρομάζει η ιδέα της γέννας!! Έχω ένα προαίσθημα οτι δε θα τον φάω όλο το μήνα... Ο γιατρός μου είπε απο 23 θα είναι μια χαρά το μωρό για να γεννηθεί κ έχω ΠΗΤ 13/5.  Επίσης μου είπε οτι αν τον φάω όλο το μήνα θα γεννηθεί μεγάλο μωρό, πάνω απο 3.5 κιλά, αν και δεν το πολυ πιστεύω αυτό.. πολλές φορές πέφτουν έξω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! 

@Athina3 μπράβο στο μωράκι σου! Πέρασες μεγάλη αγωνία αλλά τέλος καλό όλα καλά! 

Εγώ πήγα χθες για υπέρηχο το μωρό ήταν καλά ευτυχώς! Σήμερα όμως έκανα εξετάσεις αίματος και μου βρήκε εκτός ορίων το ουρικό οξύ. 

Σε συνδυασμό με την πίεση που στο ιατρείο τη βρίσκει πάντα ανεβασμένη φοβάται για προεκλαμψία.

Τώρα πρέπει να κάνω εξέταση ούρων 24ώρου και τα μικροβιολογικά είναι ανοιχτά ξανά Τρίτη του Πάσχα. 

Πήγα και για περπάτημα την περασμένη εβδομάδα κάθε μέρα... τι το ήθελα... νιώθω ότι το μωρό έχει κατέβει.

Μου λέει και ο γιατρός τι το θέλεις το περπάτημα αφού πάμε για καισαρική; και ένιωσα ωραία που βγήκα λίγο να πάρω αέρα. Τώρα μέσα και πάλι μέσα. 

Έχασα τον ύπνο μου κι εγώ, γυρίζουν όλα στο μυαλό μου... ξυπνάω στις 4 κοιμάμαι στις 7 και ξυπνάω μετά στις 9.

Τώρα νιώθω εξάντληση αλλά όλο θέλω να διαβάσω και δεν πάω για ύπνο.

Άντε να πάνε όλα καλά για όλες μας γιατί χάνω το κουράγιο μου με όσα στραβά ξημερώνουν.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Alexandrath είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Όσες έχετε μπεί στο μήνα σας έχετε το ίδιο άγχος με

εμένα;;; Έχω πολυ λίγες ενοχλήσεις χαμηλά και με τρομάζει η ιδέα της γέννας!! Έχω ένα προαίσθημα οτι δε θα τον φάω όλο το μήνα... Ο γιατρός μου είπε απο 23 θα είναι μια χαρά το μωρό για να γεννηθεί κ έχω ΠΗΤ 13/5.  Επίσης μου είπε οτι αν τον φάω όλο το μήνα θα γεννηθεί μεγάλο μωρό, πάνω απο 3.5 κιλά, αν και δεν το πολυ πιστεύω αυτό.. πολλές φορές πέφτουν έξω. 

Γεια σου Αλέξανδρα!!!! Καλησπέρα... Εγώ έκλεισα ραντεβού 1 Μαΐου θα γεννήσω με καισαρική θα είμαι 37 εβδομάδες και 1 ημέρα ακριβώς.... Έχω θέμα με την πίεση οπότε αναγκαστικά πρέπει να κάνω καισαρική.... Τώρα που ξέρω ότι έχω μόνο 2 βδομάδες εννοείται ότι με έχει πιάσει άγχος κ σκέφτομαι μη πεθάνω την ώρα της γέννας... Όλο τέτοιες μαλακιες σκέφτομαι.... Δε μπορώ να πιστεψω ότι έφτασε ο καιρός.... Είμαι πολύ περίεργη να δω πως είναι η ζωή από εδώ κ μπρος κ ακόμα πιο περίεργη να δω τη μικρή..... Μου την έχει δώσει που δε έχουμε κ κανένα στο μαιευτήριο πέρα του άνδρα μας.... Αλλά νταξει εμείς κ τα μωρά μας να μαστε καλά... Κατα τα άλλα τα έχω όλα έτοιμα... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Γεια σου Αλέξανδρα!!!! Καλησπέρα... Εγώ έκλεισα ραντεβού 1 Μαΐου θα γεννήσω με καισαρική θα είμαι 37 εβδομάδες και 1 ημέρα ακριβώς.... Έχω θέμα με την πίεση οπότε αναγκαστικά πρέπει να κάνω καισαρική.... Τώρα που ξέρω ότι έχω μόνο 2 βδομάδες εννοείται ότι με έχει πιάσει άγχος κ σκέφτομαι μη πεθάνω την ώρα της γέννας... Όλο τέτοιες μαλακιες σκέφτομαι.... Δε μπορώ να πιστεψω ότι έφτασε ο καιρός.... Είμαι πολύ περίεργη να δω πως είναι η ζωή από εδώ κ μπρος κ ακόμα πιο περίεργη να δω τη μικρή..... Μου την έχει δώσει που δε έχουμε κ κανένα στο μαιευτήριο πέρα του άνδρα μας.... Αλλά νταξει εμείς κ τα μωρά μας να μαστε καλά... Κατα τα άλλα τα έχω όλα έτοιμα... 

και γω ειμαι 34 εβδ κ μου ειπε 5 εως 10 μαιου ..κ γω σκευτομαι τ γεννα κ εχω πιθαν γ καισαρικη κ φοβαμαι πολυ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ciqa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

@Athina3 μπράβο στο μωράκι σου! Πέρασες μεγάλη αγωνία αλλά τέλος καλό όλα καλά! 

Εγώ πήγα χθες για υπέρηχο το μωρό ήταν καλά ευτυχώς! Σήμερα όμως έκανα εξετάσεις αίματος και μου βρήκε εκτός ορίων το ουρικό οξύ. 

Σε συνδυασμό με την πίεση που στο ιατρείο τη βρίσκει πάντα ανεβασμένη φοβάται για προεκλαμψία.

Τώρα πρέπει να κάνω εξέταση ούρων 24ώρου και τα μικροβιολογικά είναι ανοιχτά ξανά Τρίτη του Πάσχα. 

Πήγα και για περπάτημα την περασμένη εβδομάδα κάθε μέρα... τι το ήθελα... νιώθω ότι το μωρό έχει κατέβει.

Μου λέει και ο γιατρός τι το θέλεις το περπάτημα αφού πάμε για καισαρική; και ένιωσα ωραία που βγήκα λίγο να πάρω αέρα. Τώρα μέσα και πάλι μέσα. 

Έχασα τον ύπνο μου κι εγώ, γυρίζουν όλα στο μυαλό μου... ξυπνάω στις 4 κοιμάμαι στις 7 και ξυπνάω μετά στις 9.

Τώρα νιώθω εξάντληση αλλά όλο θέλω να διαβάσω και δεν πάω για ύπνο.

Άντε να πάνε όλα καλά για όλες μας γιατί χάνω το κουράγιο μου με όσα στραβά ξημερώνουν.

Και γω κοιμάμαι χάλια ξυπνάω στις 4 μετά κάνω να ξανακοιμηθω 3 ώρες... Μετά κοιμάμαι 7 πάλι.. Αλλά. Ο. Ύπνος είναι. Χάλια. Κ γω σκέφτομαι πως θα είναι στη γέννα κ. Μετά κ αγχώνομαι. Επίσης εμένα έχει πάρει θέση μου πε ο γιατρός αλλά. Όχι ακόμα να γεννήσω. Έχω πητ 14/5. Αλλά ο γιατρός τώρα θα με βλέπει κάθε βδομάδα αλλά δε μου πε τίποτα για νωρίτερα. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Γεια σου Αλέξανδρα!!!! Καλησπέρα... Εγώ έκλεισα ραντεβού 1 Μαΐου θα γεννήσω με καισαρική θα είμαι 37 εβδομάδες και 1 ημέρα ακριβώς.... Έχω θέμα με την πίεση οπότε αναγκαστικά πρέπει να κάνω καισαρική.... Τώρα που ξέρω ότι έχω μόνο 2 βδομάδες εννοείται ότι με έχει πιάσει άγχος κ σκέφτομαι μη πεθάνω την ώρα της γέννας... Όλο τέτοιες μαλακιες σκέφτομαι.... Δε μπορώ να πιστεψω ότι έφτασε ο καιρός.... Είμαι πολύ περίεργη να δω πως είναι η ζωή από εδώ κ μπρος κ ακόμα πιο περίεργη να δω τη μικρή..... Μου την έχει δώσει που δε έχουμε κ κανένα στο μαιευτήριο πέρα του άνδρα μας.... Αλλά νταξει εμείς κ τα μωρά μας να μαστε καλά... Κατα τα άλλα τα έχω όλα έτοιμα... 

Όλες πιστεύω σε αυτή τη φάση πάνω κάτω τα ίδια σκεφτόμαστε.. Είναι λογικό. Είναι κάτι πρωτόγνωρο οπότε υπάρχει το άγχος για το άγνωστο. Καλά άσε αυτό με. Το μαιευτήριο τραγικό να μην είναι κανένας εκεί. 

Just now, Mariaia είπε:

Χαχχαχχαχαα κορίτσια διαβάζω τα σχόλια όλων μας κ από τη μια γελάω.... Ρε πως γίναμε έτσι?? Όλες πόλυ καλά είμαστε.... Αϋπνία, φόβιες.... 

Γιαυτό ίσως είναι ο χειρότερος μήνας εκτός του ότι βαραινεις και. Κουράζεσαι είναι κ το άγχος που διπλασιάζεται.. :(

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Χαχχαχχαχαα κορίτσια διαβάζω τα σχόλια όλων μας κ από τη μια γελάω.... Ρε πως γίναμε έτσι?? Όλες πόλυ καλά είμαστε.... Αϋπνία, φόβιες.... 

Φτάνουμε στο τέλος οι ορμόνες χτυπάνε κόκκινο έχουμε βαρύνει και είναι και αυτή η αναστάτωση με τον κορονοιό και η αβεβαιότητα  πως θα πάνε τα πράγματα... 

Άντε να γεννήσουμε με το καλό και μετά να γελάμε με όσα γράφαμε εδώ! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, kastel said:

Γειά σου Μαράκι! Πολύ καλό που θα σε ελέγξουν για τον ιό εκ των προτέρων. Εμένα δεν μου ήρθε αντίστοιχο χαρτί ούτε που είπαν κάτι στο μέιλ για πληροφορίες που έστειλα. Ήθελα να μάθω αν μπορεί να είναι ο άντρας μου στον τοκετό και μου είπαν ναι! Τρελή χαρά...απλα δεν μπορεί να φύγει και να ξαναέρθει και φυσικά απαγορεύονται οι επισκέπτες. Όχι ότι θα ήθελα και κάποιον!! Επισης στο δωμάτιο είναι ένα το πολύ 2 άτομα (προσπαθούν να είναι ένα άτομο αλλά αν έχει κόσμο θα είναι μάξιμουμ δύο). Εγώ είχα ούτως ή άλλως στο μυαλό ότι θα ζητούσα μονόκλινο. 

Το πρόβλημα με τη μαμά μου παραμένει.. Μέχρι στιγμής κανένας δεν μπαίνει στην Ελβετία! Κ εκεί ακόμη έτσι; είπαν τίποτα για χαλάρωση; 

Οι υπόλοιπες φουσκιτσες τι κάνετε; Φτάσαμε στον στόχο μας σχεδόν.. Φαστατε συναγωνιστριες!! 

Κι εδώ το ίδιο. Ο πατέρας μπορεί να είναι στον τοκετό αλλά δεν μπορεί να μπαινοβγαίνει, να πάει να τσιμπήσει κάτι, να παρει νερό κ.ο.κ. Μπορεί επίσης να με επισκέπτεται τις υπόλοιπες μερες. Αλλά αν βγει, βγήκε. Δεν θα τον αφήσουν να μπει πάλι. Εγώ πληρώνω ιδιωτική ασφάλεια και αν έχουν διαθέσιμο δωμάτιο θα πάω σε σουίτα. Θα δείξει. Αλλιώς εδώ είναι δίκλινα τα δωμάτια. 

Σήμερα ανακοίνωσαν κάποιες άρσεις μέτρων. Θα ανοίξουν τα εργοτάξια και κάποια μαγαζιά που σχετίζονται με αυτά. Επίσης είναι υποχρεωτικό πλέον να φοράμε μάσκες. Σχολεία ανοίγουν 4/5 και το αεροδρόμιο επίσης. Η μαμά μου έχει θεωρητικά μια πτήση για Βρυξέλλες 1/5. Έχω χαρτί από το γιατρό και ένα πάκο άλλα χαρτιά για παν ενδεχόμενο ;) Θα δούμε πώς θα πάει. Ελπίζω να γίνει η πτήση και επίσης το μωρό να την περιμένει. 

Πολλά φιλιά και όλα να πάνε καλά για όλες μας!!!!

  • Μου αρέσει 2

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...