Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, dinaki23 είπε:

Ο δικος μου ο πονος μετα απο μιαμιση μερα διαιτας ειναι οτι θελω ενα γλυκο ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΑ!!Ουτε μια κουταλιτσα μελι δεν εχει το διαιτολογιο μεσα!!!Τουλαχιστον οι μετρησεις που κανω ειναι καλες!!Αυριο θα μιλησω με τον γιατρο κ ελπιζω να αποφυγω τις ενεσεις αν τον ικανοποιουν τα νουμερα!

Αχ σε καταλαβαινω...κι εγω οταν θελω γλυκο δεν κρατιεμαι!!! Και παρολο που πρεπει να προσεχω την κανω την ατασθαλια μου!!! 

Υπομονη φιλεναδα, λιγο σου εμεινε!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, dinaki23 είπε:

Ο δικος μου ο πονος μετα απο μιαμιση μερα διαιτας ειναι οτι θελω ενα γλυκο ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΑ!!Ουτε μια κουταλιτσα μελι δεν εχει το διαιτολογιο μεσα!!!Τουλαχιστον οι μετρησεις που κανω ειναι καλες!!Αυριο θα μιλησω με τον γιατρο κ ελπιζω να αποφυγω τις ενεσεις αν τον ικανοποιουν τα νουμερα!

Ούτε λίγο μαρμελάδα με στεβια;

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Myrtw18 είπε:

μα πω και γω τον πονο μου αχ κοριτσια 35 εβδ σημερα δν τ παλςυω αλλο μου την δινει η αθηνα μου λιπει το νησακι μ κ ο αντρας μου ..δν περνανε οι μερες

35Ε και 2Η... Δεν περνανε οι μερες.. Μου την δινει η κλεισουρα, που δεν μπορω να παω να ψωνισω για το μωρο, δεν μπορω να φερω καποιον να με βοηθησει με τις δουλειες, μου τη δινει ο αντρας μου που ναι ολη μερα μεσ τα ποδια μου και στην κοσμαρα του... 

Γενικα μου τη δινουν ΟΛΑ!!!!!

Χαχαχα αχαχα

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Ο δικος μου ο πονος μετα απο μιαμιση μερα διαιτας ειναι οτι θελω ενα γλυκο ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΑ!!Ουτε μια κουταλιτσα μελι δεν εχει το διαιτολογιο μεσα!!!Τουλαχιστον οι μετρησεις που κανω ειναι καλες!!Αυριο θα μιλησω με τον γιατρο κ ελπιζω να αποφυγω τις ενεσεις αν τον ικανοποιουν τα νουμερα!

Υπάρχει περίπτωση απλά να είχες φάει κάτι γλυκό πριν την εξέταση κ να βγήκε ανεβασμένο το ζάχαρο; Γιατί έτσι την πάτησα κ εγώ με την μηνιαία εξέταση ούρων κ τη ξανα έκανα την επόμενη μέρα και ηταν μια χαρά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Ο δικος μου ο πονος μετα απο μιαμιση μερα διαιτας ειναι οτι θελω ενα γλυκο ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΑ!!Ουτε μια κουταλιτσα μελι δεν εχει το διαιτολογιο μεσα!!!Τουλαχιστον οι μετρησεις που κανω ειναι καλες!!Αυριο θα μιλησω με τον γιατρο κ ελπιζω να αποφυγω τις ενεσεις αν τον ικανοποιουν τα νουμερα!

και γω εχω κοψει εντελως αλατι κ υγειηνα φαγητα γτ εχω λιγη πιεση κ ουρικο τσιμπιμενο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Ούτε λίγο μαρμελάδα με στεβια;

τπτ καλε!!εχει ενα ρυζογαλο...για να με κοροιδεψει μαλλον χαχα

Just now, Alexandrath είπε:

Υπάρχει περίπτωση απλά να είχες φάει κάτι γλυκό πριν την εξέταση κ να βγήκε ανεβασμένο το ζάχαρο; Γιατί έτσι την πάτησα κ εγώ με την μηνιαία εξέταση ούρων κ τη ξανα έκανα την επόμενη μέρα και ηταν μια χαρά. 

το πρωι σιγουρα οχι...αλλα μπορει να ειχα πιει γαλα ξημερωματα λογω καουρας!!Δεν μπορω να θυμηθω ομως!!!

Just now, Myrtw18 είπε:

και γω εχω κοψει εντελως αλατι κ υγειηνα φαγητα γτ εχω λιγη πιεση κ ουρικο τσιμπιμενο 

η πιεση μου φτανει 14 μολις με ζυγιζει χαχαχα...κατα τ αλλα ειναι κανονικη!


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

τπτ καλε!!εχει ενα ρυζογαλο...για να με κοροιδεψει μαλλον χαχα

το πρωι σιγουρα οχι...αλλα μπορει να ειχα πιει γαλα ξημερωματα λογω καουρας!!Δεν μπορω να θυμηθω ομως!!!

η πιεση μου φτανει 14 μολις με ζυγιζει χαχαχα...κατα τ αλλα ειναι κανονικη!

xaxa δοξα το θεο επειδη ημουν με παραπανω κιλα εχω παρει 9 μεχρι στιγμης

Link to comment
Share on other sites

Just now, Myrtw18 είπε:

xaxa δοξα το θεο επειδη ημουν με παραπανω κιλα εχω παρει 9 μεχρι στιγμης

α μια χαρα...εγω εχω παρει 15 αλλα δεν πολυφαινονται επειδη ειναι κατανεμημενα παντου...κ η κοιλια μου ειναι μικρη απ οτι μου λενε και ολες οι καργιες που με βλεπουν χαχαχα

  • Χαχα 2

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

α μια χαρα...εγω εχω παρει 15 αλλα δεν πολυφαινονται επειδη ειναι κατανεμημενα παντου...κ η κοιλια μου ειναι μικρη απ οτι μου λενε και ολες οι καργιες που με βλεπουν 

σε τρελενει κ σενα στις τουμπες κλωτσιες εχω τ αισθηση οτι θα μ  βγαλει το δερμα ..χαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, evi1996 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !! Πως είστε ;; Είμαι στην 25η εβδομάδα και έχει δυο μέρες που νιώθω το μωράκι αριστερά και πολύ χαμηλά . Το έχει πάθει καμία ;; 

Καλησπέρα και σε σένα!! Μην ανησυχείς καθόλου!! Όσο μεγαλώνουν αρχίζουν και παίρνουν χώρο προς τα πάνω.. κ εγώ είχα την ίδια απορία με σένα, επειδή το ένιωθα χαμηλά.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

Κορίτσια μου Γεια σας! Τι κανετε; 

@dinaki23 λίγες μέρες έμειναν. Μια χαρά είναι το μωρο. Άσε που Θα χάσεις και κάνα κιλό. Στείλε μας την δίαιτα κι εμάς...χαχα

@Mariaia πως αισθάνεσαι που σε 6 μέρες θα έχεις το μωρό σου αγκαλια;;;; 

@Lalom περιμένουμε νεότερα σου την Δευτέρα. 

@kastel @Comet @Mum to be @Alexandrath @tzoukos @Ntepaki22 @Alex83 @ciqa   @Μαρία_Λ @_prasinomata_  και όποια άλλη κοπέλα ξέχασα....πως πατε; 

εγώ κορίτσια έχω ξεφύγει.... Έχω πολλά αέρια που μου φεύγουν, έχω πολλά ρεψιματα και όλο κοιμάμαι. Δεν με αναγνωρίζω, αφού ο άντρας μου γελάει κι εγώ νευριάζω κάθε φορα που κάτι από όλα γίνεται. Ξέρεις τι είναι να ανοίγεις το στόμα σου να πεις κάτι κι αντ'αυτού να βγαίνει ρεψιμο; απαπα 

κατά τα άλλα Τετάρτη έχουμε γιατρό να μας μετρήσει και να δούμε ημερομηνία... 

Ενώ μου φαίνεται τόσο κοντά... οι μέρες δεν περνάνε... 

Θαυμάζω όσες είσαστε 38 εβδομάδα και δεν έχετε γεννήσει ακόμα! Εγώ αν όλα πάνε καλά θα πάω για προγραμματισμένη καισαρική στις 38. 

Ο ύπνος εννοείται έχει γίνει άνω κάτω... κοιμάμαι το πρωί κοιμάμαι το μεσημέρι και το βράδυ κατά τις 6 ξυπνάω... αν κοιμηθώ 8 θα είναι καλά... 

@dinaki23 τώρα πρόσεξα... πήγες να μετρήσεις ζάχαρο άυπνη; Λογικό να πάει η τιμή στα ύψη... Στείλε μας τη διατροφή σου γιατί χανόμαστε... σήμερα έφαγα ότι μπορείτε να φανταστείτε... 

δε με βλέπω να κοιμάμαι σαν άνθρωπος. 

Το μόνο που δεν έχω είναι αέρια και ρεψίματα! Πίεση μετράω παλμούς ανεβάζω, για να γυρίσω από το δεξί πλευρό στο αριστερό ανεβάζω πίεση και το μωρό πάει πέρα δώθε! 

Ραντεβού πάλι την Τετάρτη κι εγώ! Όλες Τετάρτη βλέπω έχουμε! Και εννοείται βαλίτσα δεν έχω φτιάξει... 

Πόσο θα ήθελα να ανοίξουν τα μαγαζιά να πάω να πάρω δυο πραγματάκια για το καλό... Καλό το ίντερνετ δε λέω... αλλά να το χαρούμε λίγο να τα δούμε από κοντά, πολύ θα το ήθελα... 

Όσο για τις 40 μέρες... γίνεται να μας δώσουν ευχή και στις 20 μέρες; Να βγούμε με τα καρότσια! Τόσο κλεισούρα έχουμε φάει!

Φιλιά σε όλες! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ciqa είπε:

Ενώ μου φαίνεται τόσο κοντά... οι μέρες δεν περνάνε... 

Θαυμάζω όσες είσαστε 38 εβδομάδα και δεν έχετε γεννήσει ακόμα! Εγώ αν όλα πάνε καλά θα πάω για προγραμματισμένη καισαρική στις 38. 

Ο ύπνος εννοείται έχει γίνει άνω κάτω... κοιμάμαι το πρωί κοιμάμαι το μεσημέρι και το βράδυ κατά τις 6 ξυπνάω... αν κοιμηθώ 8 θα είναι καλά... 

@dinaki23 τώρα πρόσεξα... πήγες να μετρήσεις ζάχαρο άυπνη; Λογικό να πάει η τιμή στα ύψη... Στείλε μας τη διατροφή σου γιατί χανόμαστε... σήμερα έφαγα ότι μπορείτε να φανταστείτε... 

δε με βλέπω να κοιμάμαι σαν άνθρωπος. 

Το μόνο που δεν έχω είναι αέρια και ρεψίματα! Πίεση μετράω παλμούς ανεβάζω, για να γυρίσω από το δεξί πλευρό στο αριστερό ανεβάζω πίεση και το μωρό πάει πέρα δώθε! 

Ραντεβού πάλι την Τετάρτη κι εγώ! Όλες Τετάρτη βλέπω έχουμε! Και εννοείται βαλίτσα δεν έχω φτιάξει... 

Πόσο θα ήθελα να ανοίξουν τα μαγαζιά να πάω να πάρω δυο πραγματάκια για το καλό... Καλό το ίντερνετ δε λέω... αλλά να το χαρούμε λίγο να τα δούμε από κοντά, πολύ θα το ήθελα... 

Όσο για τις 40 μέρες... γίνεται να μας δώσουν ευχή και στις 20 μέρες; Να βγούμε με τα καρότσια! Τόσο κλεισούρα έχουμε φάει!

Φιλιά σε όλες! 

Καλέ Ναι. Παίρνεις μισή ευχή και βγαίνεις βόλτα. 

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

Κορίτσια μου Γεια σας! Τι κανετε; 

@dinaki23 λίγες μέρες έμειναν. Μια χαρά είναι το μωρο. Άσε που Θα χάσεις και κάνα κιλό. Στείλε μας την δίαιτα κι εμάς...χαχα

@Mariaia πως αισθάνεσαι που σε 6 μέρες θα έχεις το μωρό σου αγκαλια;;;; 

@Lalom περιμένουμε νεότερα σου την Δευτέρα. 

@kastel @Comet @Mum to be @Alexandrath @tzoukos @Ntepaki22 @Alex83 @ciqa   @Μαρία_Λ @_prasinomata_  και όποια άλλη κοπέλα ξέχασα....πως πατε; 

εγώ κορίτσια έχω ξεφύγει.... Έχω πολλά αέρια που μου φεύγουν, έχω πολλά ρεψιματα και όλο κοιμάμαι. Δεν με αναγνωρίζω, αφού ο άντρας μου γελάει κι εγώ νευριάζω κάθε φορα που κάτι από όλα γίνεται. Ξέρεις τι είναι να ανοίγεις το στόμα σου να πεις κάτι κι αντ'αυτού να βγαίνει ρεψιμο; απαπα 

κατά τα άλλα Τετάρτη έχουμε γιατρό να μας μετρήσει και να δούμε ημερομηνία... 

Καταρχάς φίλη μου ξέρεις ότι είσαι πολύ φίλη μου???? Θα κάναμε παρέα αν ήμασταν κοντά είμαι σίγουρη χαχχαχχαχαχαχ!!!! Εγώ έιμαι μια μπουχεσα.... Με έπιασε το ισχιο μου ήμουν με κλάματα 2 μερες με σηκωναν ακόμα κ για τουαλέτα... Τόσο χαλι.... Τέτοιο πόνο ούτε στον εχθρό μου... Σήμερα καλύτερα κάπως... Πήγα έκανα κ ένεση κορτιζόνης για τα πνευμονία του μωρού.... Ο παιδίατρος ήθελε η γυναικολόγος δεν ήταν κ τόσο υπέρ... Αυτά τα νέα μου.... Α! Ρεψιμο δεν έχω καθόλου εγώ και αερια έχω λιγο πιο πολύ από το κανονικό εννοώ πριν την εγκυμοσύνη... Χαχχαχχαχαα πάντως μεγάλο συγχαρητήρια σε όλες μας για την σεξουαλοκοτητα μας! Κατα τα άλλα νιώθω ανυπομονησία πάρα πολύ αλλά ακόμα το έλεγχω νομίζω ότι από Τετάρτη θα χεστω πάρα πολύ πάνω μου! 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...