Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Sofi_94 είπε:

Και εγώ έτσι όλη νύχτα τρέχω στην τουαλέτα και δεν κάνω καλό ποιοτικό ύπνο μόλις βολευτω και με πάρει ο ύπνος τσουπ και κατουριεμαι και εγώ πολύ πίεση μόλις περπατήσω λίγο αλλά και να κάτσω καμιά φορά τσούξιμο όταν πιέζει το κεφαλάκι του.σε ποια εβδομάδα είσαι?

Σε ποια εβδομάδα είσαι? Αν σε εξετάσει πες μας κι εμας

Αυτό που το πας δεν μπορούμε να ψωνισουμε με την ησυχία μας για τα μπεμπακια μας έλεος πια 

Στην 38η!!!!

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμένα στην 36 με κοίταξε κολπικα( δάχτυλο κανονικα) γιατί είχα λίγο αίμα...είδε ότι ο τράχηλος είναι κλειστός κ μ είπε αν μην ανήσυχο...έχουν περάσει σχεδόν 2 εβδ δεν είχα κανένα σύμπτωμα ούτε μου προκάλεσε συσπάσεις...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi_94 είπε:

Και εγώ έτσι όλη νύχτα τρέχω στην τουαλέτα και δεν κάνω καλό ποιοτικό ύπνο μόλις βολευτω και με πάρει ο ύπνος τσουπ και κατουριεμαι και εγώ πολύ πίεση μόλις περπατήσω λίγο αλλά και να κάτσω καμιά φορά τσούξιμο όταν πιέζει το κεφαλάκι του.σε ποια εβδομάδα είσαι?

Σε ποια εβδομάδα είσαι? Αν σε εξετάσει πες μας κι εμας

Αυτό που το πας δεν μπορούμε να ψωνισουμε με την ησυχία μας για τα μπεμπακια μας έλεος πια 

Ειμαι στην 36 η βδομάδα. Εχω ακόμα καιρό μπροστά μου .

Κοριτσια η εξέταση τραχήλου είχα διαβάσει ότι γίνεται λίγο πριν γεννήσεις. Συνηθίζουν οι γιατροί να την κάνουν αρκετές μέρες πριν την γεννά;Δεν υπάρχει πιθανότητα να ξεκινήσει η διαδικασία του τοκετού νωριτερα;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Lalom είπε:

Και γω νοσηλεύτρια είμαι αλλά αυτό το. Κομμάτι δε το δε ξέρω καθόλου. Πιστεύω ότι κάθε εγκυμοσύνη εξελίσσεται διαφορετικά εννοοντας άλλες κοπέλες δε νιώθουν πόνους η συσπασεις άλλες έχουν ήδη πολλές συσπασεις, άλλες έχουν ήδη θέμα μ τον τράχηλο άλλες όχι. Σε άλλες σπάνε τα νερά πιο νωρίς σε άλλες τα σπάει ο γιατρός. Άλλες βλέπουν  αίμα ως σημάδι τοκετου σε άλλες απλά ξεκινανε οι πόνοι που γίνονται πιο έντονοι. Αυτό που μπορείς ν κάνεις είναι ν ρωτήσεις τον γιατρό σου αν οι πόνοι που νιώθεις είναι σημάδι ότι το μωράκι σου είναι εμπεδωμενο στη λεκάνη και έτσι σε προετοιμάζει για τοκετό. Αν κ τα αγόρια  ειδικά αν είναι πρώτη εγκυμοσύνη συνηθίζεται να παίρνουν όλες τις βδομάδες βέβαια αυτό δεν είναι και κανόνας. 

Συναδελφισσα κι εγω!!!! Πολλες μαζευτηκαμε χαχαχαχαχα!!!

Συμφωνω μαζι σου καθε μια ειναι ξεχωριστη και καποια συμπτωματα διαφερουν απο τη μια κοπελα στην αλλη. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, tzoukos είπε:

Συναδελφισσα κι εγω!!!! Πολλες μαζευτηκαμε χαχαχαχαχα!!!

Συμφωνω μαζι σου καθε μια ειναι ξεχωριστη και καποια συμπτωματα διαφερουν απο τη μια κοπελα στην αλλη. 

Ναι ναι νομίζω και η @Comet είναι συνάδελφος. Εσύ είσαι Αθήνα ή Θεσσαλονίκη?? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Κοριτσια πιστευετε οταν ερθει η ωρα να γεννησουμε θα το καταλαβουμε;;ή γινεται εντελως ξαφνικα;;;;

Από όσο ξέρω όταν μιλάμε για ωδινες, υπάρχει μια κλιμάκωση, δηλαδή ξεκινάς πόνους περιόδου πιο μικρής έντασης και πιο αραιά και αυξάνονται με το πέρασμα του χρόνου. Από την άλλη μπορεί να μην έχεις πόνους αλλαααααααα θα σπάσουν τα νερά άρα το λες και ξαφνικό :DΣε μας που είναι η πρώτη φορά, δεν ξέρουμε πως θα αντιδράσει το σώμα μας ακόμη. Πάντως εγώ όταν έχω πονακια λέω πάει, γενναω αλλά μπαααααα. Τι θα προτιμούσες;;; ωδινες ή νερά;;; 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lalom είπε:

Ναι ναι νομίζω και η @Comet είναι συνάδελφος. Εσύ είσαι Αθήνα ή Θεσσαλονίκη?? 

Καλησπερα.Ναι κι εγω ειμαι,καλα θυμασαι.

Παντως στο μικρο δεν με πειραξε καθολου απο κατω κι ας εφτασα μια μερα πριν την ΠΗΤ.Γενικως αφηνει τα πραγματα να εξελιχτουν μονα τους και ειναι υπερ του φυσιολογικου και μου αρεσει αυτο.

Οσο για τιν γεννα αν σπασουν τα νερα η δειτε αιμα τοτε ξεκιναει.Κι αν εχετε πονους αν περιμενετε λιγο στο σπιτι και δειτε οτι αυξανονται σε ενταση και διαρκεια τοτε παιρνετε το γιατρο.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, kastel είπε:

Από όσο ξέρω όταν μιλάμε για ωδινες, υπάρχει μια κλιμάκωση, δηλαδή ξεκινάς πόνους περιόδου πιο μικρής έντασης και πιο αραιά και αυξάνονται με το πέρασμα του χρόνου. Από την άλλη μπορεί να μην έχεις πόνους αλλαααααααα θα σπάσουν τα νερά άρα το λες και ξαφνικό :DΣε μας που είναι η πρώτη φορά, δεν ξέρουμε πως θα αντιδράσει το σώμα μας ακόμη. Πάντως εγώ όταν έχω πονακια λέω πάει, γενναω αλλά μπαααααα. Τι θα προτιμούσες;;; ωδινες ή νερά;;; 

Δεν ξερω...θα φανω ανωμαλη αν προτιμησω τις ωδινες;;γιατι τα νερα μου φαινονται πολυ ξαφνικο!!Εγω σημερα εχω πονακια κ πετρωματα...

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Δεν ξερω...θα φανω ανωμαλη αν προτιμησω τις ωδινες;;γιατι τα νερα μου φαινονται πολυ ξαφνικο!!Εγω σημερα εχω πονακια κ πετρωματα...

Τις Braxton εννοείς;;; εγώ αυτές τις έχω από τον 5ο :blink:πολύ νορμάλ πάντως.. Όσο για τις ωδινες.. Ίσως έχεις δίκιο, καλύτερα πονοι σταδιακοι 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Τις Braxton εννοείς;;; εγώ αυτές τις έχω από τον 5ο :blink:πολύ νορμάλ πάντως.. Όσο για τις ωδινες.. Ίσως έχεις δίκιο, καλύτερα πονοι σταδιακοι 

και εγω εχω αυτες τις braxton απ τον 5ο και επαιρνα φουλ μαγνησιο...αλλα οταν τις εχεις στον 9ο τις "φοβασαι" περισσοτερο!!Αχ δεν ειμαι ετοιμη να γεννησω...χαχα...

  • Χαχα 2

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

και εγω εχω αυτες τις braxton απ τον 5ο και επαιρνα φουλ μαγνησιο...αλλα οταν τις εχεις στον 9ο τις "φοβασαι" περισσοτερο!!Αχ δεν ειμαι ετοιμη να γεννησω...χαχα...

Παντως οι πονοι τοκετου δεν εχουν σχεσι με τα πετρωματα.Δεν σκληραινει  η κοιλια και χαλαρωνει.Ειναι σαν πονοι περιοδου που ξεκινανε ηπια ,αυξανονται σε πονο,κανουν ενα πικ ,πεφτει η ενταση και τελος.Στο ενδιαμεσο δεν νιωτεις τιποτα.Πολλες φορες συμμετεχει και η μεσι.Εμενα ξεκινουσαν απο πισω απο την μεσι και μετα ερχονταν μπροστα στιν κοιλια .Οσο περνουσε η ωρα γινονταν πιο εντονοι.

  • Μου αρέσει 3

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

και εγω εχω αυτες τις braxton απ τον 5ο και επαιρνα φουλ μαγνησιο...αλλα οταν τις εχεις στον 9ο τις "φοβασαι" περισσοτερο!!Αχ δεν ειμαι ετοιμη να γεννησω...χαχα...

Εγώ το αντιθετο, είμαι πανέτοιμη και θέλω να γεννήσω!!!! Είμαι πλέον σίγουρη ότι θα έρθει τον Μάιο όμως.. ❤️Ας είναι.. Μη τις φοβάσαι τώρα αυτές. Οι κανονικές συσπάσεις είναι επώδυνες! 

  • Μου αρέσει 3

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...