Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Lalom είπε:

Μία από τα ίδια και εδώ.. Γίνεται ένα βουναλάκι από τη μια μεριά κ μετά από την άλλη... Ολόκληρη μετακίνηση γίνεται. :)

Ακριβώς αυτό κ εμένα... Κλωτσιές ούτε σένα πια ε? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mariaia είπε:

Ακριβώς αυτό κ εμένα... Κλωτσιές ούτε σένα πια ε? 

Πολύ σπάνια. Συνήθως νιώθω να μετακινείται σχεδόν ολόκληρο και να κανει λακκούβες και βουναλάκια η κοιλιά μου. Μου ριχνει πιο σπανια κάτι μουλωχτες χαμηλα αριστερά ή δεξιά που κάπως μ. Πονάνε χαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι με έχει ταράξει στο κλωτσιδιο γλυκός μου...βέβαια έχει πιο ελεύθερα τα άκρα του καθώς είναι εγκαρσιως κ φαντάζομαι γι αυτό...τον κωλο του καταλαβαίνω να πηγαίνει μια δεξιά μια αριστερα..Και τα πόδια χαμός.. μερικές φορές νομίζω ότι θα βγει απ τα πλευρά μου... βρε κορίτσια ο αφαλος σας σας ποναει;; όταν κουνιέται είναι λες και θα σχιστει...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar-micky είπε:

Εμένα πάλι με έχει ταράξει στο κλωτσιδιο γλυκός μου...βέβαια έχει πιο ελεύθερα τα άκρα του καθώς είναι εγκαρσιως κ φαντάζομαι γι αυτό...τον κωλο του καταλαβαίνω να πηγαίνει μια δεξιά μια αριστερα..Και τα πόδια χαμός.. μερικές φορές νομίζω ότι θα βγει απ τα πλευρά μου... βρε κορίτσια ο αφαλος σας σας ποναει;; όταν κουνιέται είναι λες και θα σχιστει...

οταν περπαταω πολυ ή κουραζομαι με ποναει καπως...οταν κλωτσαει το μωροο δεν εχω καταλαβει κατι...εμενα κ κλωτσαει κ πετρωνει η κοιλια μου κ κανει βουναλακια...

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Ρε κορίτσια να σας πω.... Εσάς σας κλωτσάνε τα μωρά? Εμένα εδώ κ κάνα 15μερες δε με κλωτσάει απλά την νιώθω που κινείται... Και πάει μια από την μία, μια από την άλλη... Εσάς τι γίνεται? 

Καλησπερα.Εμενα με κλωτσαει κανονικα και δυνατα αλλα μονο αριστερα κατω.Εκει ειναι τα ποδια του,αλλα ειναι η θεσι του τετοια .Οταν κουνιεται πολυ με ποναει αρκετα.Και δεξια ψιλα εκει που ειναι ο ποπος του κανει κατι βουνα αλλο πραγμα.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια καινούργια στην παρέα σας Πητ έχω 20 μαϊου αισίως 37 εβδομάδα λοιπόν κι εγώ περιμένω αγοράκι το πρώτο μου είμαι 26 ετών και μένω Βόλο λοιποοον υποφέρω θέλω να γεννησωωω εδώ και τρεις μέρες νιώθω τα κόκκαλα της μέσης και της σπονδυλικές στήλης και κάτω να διαλύονται και έχω έντονες συσπάσεις αλλά από το απόγευμα και μετά νιώθω αυτά καούρα και δύσπνοια δεν έχω πια έχει εμπεδωθεί ο μπέμπης αυτά λοιπον

Επίσης έχω πόνους περιόδου έχει καμία σας?σας και σήμερα το πρωί διάρροια :d

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi_94 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια καινούργια στην παρέα σας Πητ έχω 20 μαϊου αισίως 37 εβδομάδα λοιπόν κι εγώ περιμένω αγοράκι το πρώτο μου είμαι 26 ετών και μένω Βόλο λοιποοον υποφέρω θέλω να γεννησωωω εδώ και τρεις μέρες νιώθω τα κόκκαλα της μέσης και της σπονδυλικές στήλης και κάτω να διαλύονται και έχω έντονες συσπάσεις αλλά από το απόγευμα και μετά νιώθω αυτά καούρα και δύσπνοια δεν έχω πια έχει εμπεδωθεί ο μπέμπης αυτά λοιπον

Επίσης έχω πόνους περιόδου έχει καμία σας?σας και σήμερα το πρωί διάρροια :d

Καλώς ήρθες!! Έχεις κάνει καρδιοτοκογραφο? Εγώ είμαι 37κ4 και από σύμπτωμα έχω καούρες πολλές δυσφορία σε κάποιες θέσεις στη καρέκλα η αν περπατήσω πιο έντονα, πόνο στη πλάτη, χάλια ύπνο κλασσικά, συσπάσεις δεν έχω νιώσει να σ πω την αλήθεια κ έκανα δύο καρδιοτοκογραφους και οι δύο είναι καλοί. Κ εμένα είναι αγοράκι και είναι εδώ κ δύο. Μήνες σε θέση με το κεφάλι προς τα κατω αλλά τη τελευταία φορά μου είπε δεν έχει εμπεδωθει ακομα. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα έκανα μια φορά τώρα Τετάρτη πάω για δεύτερη εμένα από την 31 εβδ είναι με το κεφάλι κάτω αλλά από την 35 νιώθω πίεση στην πύελο και πλέον δεν έχω ούτε καούρα ούτε δύσπνοια αλλά απίστευτο πονο στην μέση και στην λεκάνη ειδικά τα βράδυα υποφέρω επίσης πετρώματα και συσπάσεις και πόνους περιόδου πιστεύω εχει εμπεδωθει.ειμαι νοσηλευτρια και πάνω κάτω κάτι ξερωπερι μαιευτικής αλλά στο nst δεν μου είπανε αν έχω συσπάσεις και επίσης επειδή είναι και δημόσιο σε ξεπερνάνε ξες αναρωτιέμαι και σε ποια βδομάδα σε εξετάζουμε τον τραχηλο? Όσο?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi_94 είπε:

Καλώς σας βρήκα έκανα μια φορά τώρα Τετάρτη πάω για δεύτερη εμένα από την 31 εβδ είναι με το κεφάλι κάτω αλλά από την 35 νιώθω πίεση στην πύελο και πλέον δεν έχω ούτε καούρα ούτε δύσπνοια αλλά απίστευτο πονο στην μέση και στην λεκάνη ειδικά τα βράδυα υποφέρω επίσης πετρώματα και συσπάσεις και πόνους περιόδου πιστεύω εχει εμπεδωθει.ειμαι νοσηλευτρια και πάνω κάτω κάτι ξερωπερι μαιευτικής αλλά στο nst δεν μου είπανε αν έχω συσπάσεις και επίσης επειδή είναι και δημόσιο σε ξεπερνάνε ξες αναρωτιέμαι και σε ποια βδομάδα σε εξετάζουμε τον τραχηλο? Όσο?

Και γω νοσηλεύτρια είμαι αλλά αυτό το. Κομμάτι δε το δε ξέρω καθόλου. Πιστεύω ότι κάθε εγκυμοσύνη εξελίσσεται διαφορετικά εννοοντας άλλες κοπέλες δε νιώθουν πόνους η συσπασεις άλλες έχουν ήδη πολλές συσπασεις, άλλες έχουν ήδη θέμα μ τον τράχηλο άλλες όχι. Σε άλλες σπάνε τα νερά πιο νωρίς σε άλλες τα σπάει ο γιατρός. Άλλες βλέπουν  αίμα ως σημάδι τοκετου σε άλλες απλά ξεκινανε οι πόνοι που γίνονται πιο έντονοι. Αυτό που μπορείς ν κάνεις είναι ν ρωτήσεις τον γιατρό σου αν οι πόνοι που νιώθεις είναι σημάδι ότι το μωράκι σου είναι εμπεδωμενο στη λεκάνη και έτσι σε προετοιμάζει για τοκετό. Αν κ τα αγόρια  ειδικά αν είναι πρώτη εγκυμοσύνη συνηθίζεται να παίρνουν όλες τις βδομάδες βέβαια αυτό δεν είναι και κανόνας. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lalom είπε:

Και γω νοσηλεύτρια είμαι αλλά αυτό το. Κομμάτι δε το δε ξέρω καθόλου. Πιστεύω ότι κάθε εγκυμοσύνη εξελίσσεται διαφορετικά εννοοντας άλλες κοπέλες δε νιώθουν πόνους η συσπασεις άλλες έχουν ήδη πολλές συσπασεις, άλλες έχουν ήδη θέμα μ τον τράχηλο άλλες όχι. Σε άλλες σπάνε τα νερά πιο νωρίς σε άλλες τα σπάει ο γιατρός. Άλλες βλέπουν  αίμα ως σημάδι τοκετου σε άλλες απλά ξεκινανε οι πόνοι που γίνονται πιο έντονοι. Αυτό που μπορείς ν κάνεις είναι ν ρωτήσεις τον γιατρό σου αν οι πόνοι που νιώθεις είναι σημάδι ότι το μωράκι σου είναι εμπεδωμενο στη λεκάνη και έτσι σε προετοιμάζει για τοκετό. Αν κ τα αγόρια  ειδικά αν είναι πρώτη εγκυμοσύνη συνηθίζεται να παίρνουν όλες τις βδομάδες βέβαια αυτό δεν είναι και κανόνας. 

Ναι ναι ισχύει ο κάθε οργανισμός λειτουργεί και διαφορετικά ααχχ μην μου λες όλες τι βδομάδες μη,:-D εσένα σε έχει ήδη εξετάσει ενδοκολπικα?

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sofi_94 είπε:

Ναι ναι ισχύει ο κάθε οργανισμός λειτουργεί και διαφορετικά ααχχ μην μου λες όλες τι βδομάδες μη,:-D εσένα σε έχει ήδη εξετάσει ενδοκολπικα?

Στην Β επιπέδου είδε ο εμβρυολογος ενδοκολιπικα τον τράχηλο μου και από τότε τίποτα. Χααχαχαχ. Σήμερα έχω ραντεβού δε ξέρω αν θα με εξετάσει ενδοκολιπικα να σου πω την αλήθεια. ΧαχΧα άσε άσε κ γω θέλω να τελειώνω γτ έχω κουραστεί πολύ αλλά δε βλέπω φως ακόμα χαχαχα :D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, εγώ εκτός από συχνοουρία και μια πίεση χαμηλά δεν νιώθω κάτι άλλο. Κάθε τόσο τρέχω για τουαλέτα, το βράδυ ανά δίωρο σηκώνομαι οπωσδήποτε. Κατά τ'αλλα καουρες δεν έχω, είχα στο πρωτο τρίμηνο μόνο και από υπνο μπορώ να κοιμηθώ και 10 ώρα με διαλείμματα για τουαλέτα. Ουτε πονους έχω στη πλάτη και στη μέση. Εδώ και τρεις μερες βάφαμε το σπίτι με τον άνδρα μου, μου εφυγε ο τάκος.κουραστηκα με τόση ορθοστασία και δουλειές αλλά αυτό πιστευω όφειλεται στα παρα πολλα κιλά που πηρα και στην κατακράτηση υγρών. Κοινώς έχω γίνει μια γουρουνιτσα. Αν δεν είχα τόσα κιλά πιστευω θα ήμουν μια χαρά. 

Περιμένω με ανυπομονησία να ανοίξουν τα μαγαζιά και να ετοιμασω το δωμάτιο του μωρου. Έχω πολυ άγχος αν θα είναι όλα έτοιμα μέχρι να γεννήσω . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Πες μας όταν γυρίσεις αν σε κοίταξε ααα και ξες τι έχω ακούσει μετά την εξέταση σε πολλές ξεκίνησε ο τοκετός βέβαια εννοείται προέχει η υγεία του παιδιού αλλά και εμείς οι ερμες ανυπομονουμετινα κάνουμε χαχαχ

Link to comment
Share on other sites

και εμενα μετα την β επιπεδου με κοιταξε κολπικα κ απο τοτε επειδη βλεπει στον υπερηχο καλο το μηκος του τραχηλου δεν με ξανακοιταξε...ειχα παει την Πεμπτη ...τωρα θα ξαναπαω την Πεμπτη,εκτος απροοπτου!!


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Κορίτσια, εγώ εκτός από συχνοουρία και μια πίεση χαμηλά δεν νιώθω κάτι άλλο. Κάθε τόσο τρέχω για τουαλέτα, το βράδυ ανά δίωρο σηκώνομαι οπωσδήποτε. Κατά τ'αλλα καουρες δεν έχω, είχα στο πρωτο τρίμηνο μόνο και από υπνο μπορώ να κοιμηθώ και 10 ώρα με διαλείμματα για τουαλέτα. Ουτε πονους έχω στη πλάτη και στη μέση. Εδώ και τρεις μερες βάφαμε το σπίτι με τον άνδρα μου, μου εφυγε ο τάκος.κουραστηκα με τόση ορθοστασία και δουλειές αλλά αυτό πιστευω όφειλεται στα παρα πολλα κιλά που πηρα και στην κατακράτηση υγρών. Κοινώς έχω γίνει μια γουρουνιτσα. Αν δεν είχα τόσα κιλά πιστευω θα ήμουν μια χαρά. 

Περιμένω με ανυπομονησία να ανοίξουν τα μαγαζιά και να ετοιμασω το δωμάτιο του μωρου. Έχω πολυ άγχος αν θα είναι όλα έτοιμα μέχρι να γεννήσω . 

Και εγώ έτσι όλη νύχτα τρέχω στην τουαλέτα και δεν κάνω καλό ποιοτικό ύπνο μόλις βολευτω και με πάρει ο ύπνος τσουπ και κατουριεμαι και εγώ πολύ πίεση μόλις περπατήσω λίγο αλλά και να κάτσω καμιά φορά τσούξιμο όταν πιέζει το κεφαλάκι του.σε ποια εβδομάδα είσαι?

Just now, dinaki23 είπε:

και εμενα μετα την β επιπεδου με κοιταξε κολπικα κ απο τοτε επειδη βλεπει στον υπερηχο καλο το μηκος του τραχηλου δεν με ξανακοιταξε...ειχα παει την Πεμπτη ...τωρα θα ξαναπαω την Πεμπτη,εκτος απροοπτου!!

Σε ποια εβδομάδα είσαι? Αν σε εξετάσει πες μας κι εμας

Just now, Mum to be είπε:

Κορίτσια, εγώ εκτός από συχνοουρία και μια πίεση χαμηλά δεν νιώθω κάτι άλλο. Κάθε τόσο τρέχω για τουαλέτα, το βράδυ ανά δίωρο σηκώνομαι οπωσδήποτε. Κατά τ'αλλα καουρες δεν έχω, είχα στο πρωτο τρίμηνο μόνο και από υπνο μπορώ να κοιμηθώ και 10 ώρα με διαλείμματα για τουαλέτα. Ουτε πονους έχω στη πλάτη και στη μέση. Εδώ και τρεις μερες βάφαμε το σπίτι με τον άνδρα μου, μου εφυγε ο τάκος.κουραστηκα με τόση ορθοστασία και δουλειές αλλά αυτό πιστευω όφειλεται στα παρα πολλα κιλά που πηρα και στην κατακράτηση υγρών. Κοινώς έχω γίνει μια γουρουνιτσα. Αν δεν είχα τόσα κιλά πιστευω θα ήμουν μια χαρά. 

Περιμένω με ανυπομονησία να ανοίξουν τα μαγαζιά και να ετοιμασω το δωμάτιο του μωρου. Έχω πολυ άγχος αν θα είναι όλα έτοιμα μέχρι να γεννήσω . 

Αυτό που το πας δεν μπορούμε να ψωνισουμε με την ησυχία μας για τα μπεμπακια μας έλεος πια 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...