Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Έχω αγχωθεί πάλι γιατί έκανα κάτι εξετάσεις θρόμβο φιλίας και ενώ όλες είναι καλες βγήκε ένα PAI-1 4G/4G που ενώ στα αλλά λέει φυσιολογικός γονότυπος σε αυτό δεν λέει. Ξέρει κάποια κοπέλα τι είναι αυτό; Είμαι  7η βδομάδα και αντιπηκτικές δεν κάνω ούτε ασπιρίνη παίρνω.. Σήμερα το ιατρείο είναι κλειστό όποτε αύριο θα επικοινωνήσουν μαζί μου και έχω αγχωθεί.. 

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Athina3 είπε:

Και εγω τέτοια όνειρα βλέπω!! Ακόμα προσπαθώ να μην σκέφτομαι ότι ναι έγκυος για να μην απογοητευτω κ με πάρει από κάτω!! Σε αυτό βοηθάει βέβαια κ ο μικρός που μαστε συνέχεια από πίσω του κ τρεχουμε!! Σήμερα έχουμε αυχενική στείλτε μου την θετική σας ενέργεια σας παρακαλώ!! 

Ευχαριστώ για την συμπαράσταση όλο αυτό το καιρό!!

 

Καλε τι ευχαριστεις για αυτο ειναι αυτη η ομαδα. Πολυ πολυ πολυ καλη επιτυχια να εχεις κοριτσι μου, να πανε ολα σουπερ!!! Σου στελνω ολη τη θετικη μου ενεργεια! Περιμενουμε νεα σου.


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, kastel said:

Με το καλο η αυχενικη σου!! Ολα να πανε τελεια... 

Την ΝΙΡΤ την πληρωνεις κανονικα κ εδω εκτος κ αν τα αποτελεσματα βγουν κατω απο 1:1000 που τοτε τα καλυπτει η ασφαλεια οπως κ οτι αλλη εξτρα εξεταση πρεπει να γινει. Ειναι σχετικα ακριβη αλλα εδω ολα ειναι ακριβα!! :D. Εδω εχεις το γιατρο σου κανονικα και απο την 12η εβδομαδα τα καλυπτει ολα η ασφαλεια και φυσικα τη γεννα ειτε ειναι καισαρικη ειτε φυσιολογικος τοκετος. Δεν θα σας πω για τα νοσοκομεια που ειναι σαν κλινικες! Επαθα σοκ την πρωτη φορα που πηγα. Ολα περιποιημενα ή καινουρια! 

Οσο για το εμβολιο κ εγω ηθελα πολυ να την ρωτησω την γιατρο μου γιατι Δεκεμβριο θα παω Ελλαδα και δεν ξερω τι να κανω. Εγω αρρωσταινω κααααθε φορα που ειμαι Ελλαδα, δεν ξερω γιατι. Ακομη και το καλοκαιρι που πηγα ειχα πυρετο!!

Πωωω μια χαρά!!! Κ εδώ δεν πληρώνουμε καισαρικη εκτός αν πας ιδιωτικά. Το νοσοκομείο είναι σαν κλινική, κ το γνωρίζω από φίλες μου που γέννησαν κ τις επισκέφτηκα κατα καιρούς. Το σημαντικό για εμένα είναι ο γιατρός. Να υπάρχει γιατρός που σε παρακολουθεί γιατί με τις μαίες έχουν γίνει πολλά ατυχήματα. Ο Θεός για όλες μας προνοεί κ βοηθάει!!! 
Οταν ρωτήσεις για το εμβόλιο το γιατρό σου, ενημέρωσε μας τι σου είπε. Γιατί είμαι σχεδόν έτοιμη να πάω να υο κάνω αλλά θέλω να ακούσω τις απόψεις σας!!


 ZJ32.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 είπε:

Και εγω τέτοια όνειρα βλέπω!! Ακόμα προσπαθώ να μην σκέφτομαι ότι ναι έγκυος για να μην απογοητευτω κ με πάρει από κάτω!! Σε αυτό βοηθάει βέβαια κ ο μικρός που μαστε συνέχεια από πίσω του κ τρεχουμε!! Σήμερα έχουμε αυχενική στείλτε μου την θετική σας ενέργεια σας παρακαλώ!! 

Ευχαριστώ για την συμπαράσταση όλο αυτό το καιρό!!

Δε το έχω κάνει ακόμα γιατί είμαι συναχωμενη. Μου είπε να το κάνω αν θέλω καλό ειναι

καλημερα ! να εχεις μια πολυ καλη αυχενικη! θα πανε ολα τελεια!! σου στελνω πολυ θετικη ενεργεια! :) 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrysa_ είπε:

Πωωω μια χαρά!!! Κ εδώ δεν πληρώνουμε καισαρικη εκτός αν πας ιδιωτικά. Το νοσοκομείο είναι σαν κλινική, κ το γνωρίζω από φίλες μου που γέννησαν κ τις επισκέφτηκα κατα καιρούς. Το σημαντικό για εμένα είναι ο γιατρός. Να υπάρχει γιατρός που σε παρακολουθεί γιατί με τις μαίες έχουν γίνει πολλά ατυχήματα. Ο Θεός για όλες μας προνοεί κ βοηθάει!!! 
Οταν ρωτήσεις για το εμβόλιο το γιατρό σου, ενημέρωσε μας τι σου είπε. Γιατί είμαι σχεδόν έτοιμη να πάω να υο κάνω αλλά θέλω να ακούσω τις απόψεις σας!!

Μπορεις να το κανεις μονη σου?Δεν χρειαζεται να σου το γραψει γιατρος?  Εδω ετσι κ αλλιως γεννας με το γιατρο εφημεριας. Εμενα η γιατρος μου δεν ειναι σε κανενα νοσοκομειο αλλα εχω ηδη δει 4 διαφορετικους γιατρους στο νοσοκομειο που θα γεννησω χαχαχαχαχαχ! 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrysa_ είπε:

Έχω αυχενική την επόμενη Πέμπτη στις 14/11. Εδώ συνήθως το κάνουν αν τα αποτελέσματα είναι περίεργα αλλά έχω ακούσει επισης κοπέλες που το έκαναν λόγω ότι ήταν άνω 35. Όπως λες, φύλαγε τα ρούχα σου.. :D Μην ανησυχείς! Όλα θα δείξουν τέλεια. Αν ήταν κάτι έστω κ λίγο ανησυχητικό θα φαινόταν κάπως στην αυχενική. Όλα θα είναι σούπερ!!!

Ακριβώς όπως τα λες είναι. Βλέπεις μόνο την μαία κ σε ξεγεννάει μαία εκτός αν γεννήσεις με καισαρική. Τότε υπάρχει ο γιατρός. Τα υπέρηχο που σου κάνουν είναι ένα στην αυχενική κ ένα στην επιπέδου β κ μετά γεννάς. Εγώ να φανταστείς πήγα εγω σε κλινική κ έκανα υπέρηχο γιατί ήμουν 10 εβδομάδων κ δεν είχα δει ακόμη μωρό.Ελλαδα γέννησα το γιο μου μετά από πολλές ώρες τέλικα με καισαρικη που το ζήτησα εγώ. Ο γιατρός μου να σου πω την αλήθεια επέμενε για φυσιολογικό αλλά είχα εξαντληθεί κ του το ζήτησα. Για καλή μου τύχη βέβαια, γιατί τώρα στην Αγγλία έχω την δυνατότητα να επιλέξω την καισαρικά κ να έχω τον δικό μου γιατρό τον οποίο θα συναντήσω στις 20 εβδομάδες. Μέχρι τότε υπομονή!!!! Όσο για την ΝIPT εδώ την κανείς όταν δείξει κάτι άσχημο η αυχαινικη κ είναι από πληρωμή. Όλα τα πληρώνουμε εδώ. Μόνο ο οδοντίατρος είναι δωρεάν για τις εγκύους :D Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα που σίγουρα θα είναι εφόσον η αυχενική ήταν πολύ καλή!!! 

Θα ήθελα κάνω μια ερώτηση σε όλες τις εγκυουλες!! Έχετε κάνει το εμβόλιο της γρίπης; Κ αν ναι, τι σας είπε ο γιατρός πάνω σε αυτό; Σε ποιο μήνα είναι καλύτερα κ γιατί;

 κορίτσι μου εμένα ο γιατρός μου ειπε αν θέλω να το κάνω το εμβολιο ,εκεινος λεει προτιμάει να προσεχω να μην κρυώσω και να μην το κανω. Δεν το λεει ομως επειδη εχει παρενεργειες αλλά γιατι ειναι κατά των πολλών φαρμάκων. 5 μήνες κρατάει λεει το εμβόλιο οπότε αν το κανουμε τωρα μας πιανει μεχρι Απρίλη. εγω θα το κανω, θα μου το γραψει παθολογος. 

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Chrysa_ είπε:

Σου στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια ++++++++++++++++++++++++++++++ Για καλά αποτελέσματα!!! Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου όσον αφορά το εμβόλιο. Σου είπε ποιο μήνα της εγκυμοσύνης πρέπει να το κάνουμε; 
Περιμενουνε νέα σου από την αυχενική :-D

Από τώρα που βγήκε αρκεί να μην είμαστε άρρωστες! Εγώ δε το χω κάνει γιατί είμαι συναχωμενη.

1000 ευχαριστώ έχω αγχος νομίζω πια ότι αυτό δε θα φύγει ποτέ!!!

 

Just now, kastel είπε:

Καλε τι ευχαριστεις για αυτο ειναι αυτη η ομαδα. Πολυ πολυ πολυ καλη επιτυχια να εχεις κοριτσι μου, να πανε ολα σουπερ!!! Σου στελνω ολη τη θετικη μου ενεργεια! Περιμενουμε νεα σου.

Ευχαριστώ πολύ για όλη την υποστήριξη!! Εύχομαι όλες μας να πάμε καλά!!

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

 κορίτσι μου εμένα ο γιατρός μου ειπε αν θέλω να το κάνω το εμβολιο ,εκεινος λεει προτιμάει να προσεχω να μην κρυώσω και να μην το κανω. Δεν το λεει ομως επειδη εχει παρενεργειες αλλά γιατι ειναι κατά των πολλών φαρμάκων. 5 μήνες κρατάει λεει το εμβόλιο οπότε αν το κανουμε τωρα μας πιανει μεχρι Απρίλη. εγω θα το κανω, θα μου το γραψει παθολογος. 

Ναι πέντε μήνες κρατάει!! Κ εγώ θα το κάνω γιατί έχω τον μικρό παιδικο κ συνέχεια είμαστε οικογενειακώς συναχωμενοι

  • Μου αρέσει 2

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι άσχετο,  από χθες προσπαθώ να βάλω το τικερακι,  φτάνω μέχρι ένα σημείο που το κάνω αντιγραφή και μετά λέτε το κάνουμε επικόλληση στην υπογραφή μας???που μπαίνουμε για να το κάνουμε επικόλληση. 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι άσχετο,  από χθες προσπαθώ να βάλω το τικερακι,  φτάνω μέχρι ένα σημείο που το κάνω αντιγραφή και μετά λέτε το κάνουμε επικόλληση στην υπογραφή μας???που μπαίνουμε για να το κάνουμε επικόλληση. 

Μπαινεις στο πδοφιλ σου-ρυθμισεις λογαριασμου-settings-υπογραφη πατας στο κενο και πατας επικολληση

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 59 λεπτά , ZOIRITA20813 είπε:

Καλημέρα, μου είπε αμνιο σε κάνα μήνα να κάνουμε, 17 εβδομαδα. Λέω να πάω του Αγίου Νικολάου να την κάνω να με βοηθήσει κιόλας. Το όριο είναι 2.5 , ειμαι αρκετα κατω εγω. 

Μπραβο που εισαι αισιόδοξη, πρέπει να σε αντιγραψω και να σκέφτομαι ανάλογα. Εγώ σήμερα το βράδυ από το άγχος μου με την αμνιο , ειδα στον υπνο μου οτι απέβαλα. 

καλημέρα σε όλες! Πήγα χθες στο γιατρό μου είπε να μην κάνω τροφοβλάστη αλλά άμνιο έκλεισα ραντεβού για 16w4d και θα τα πάω σε ένα κέντρο για ανάλυση.

Να με αντιγράψεις στην αισιοδοξία εννοείται! Πάμε θετικά και για καλό!

πρίν από 33 λεπτά , Comet είπε:

Καλημερα.Μην αγχωνεσαι,ολα καλα θα πανε.Οσο για τα ονειρα μην δινεις σημασια.Στο γιο μου εβλεπα συνεχεια οτι απεβαλα,οτι ειχα αιμοραγια,οτι γεννουσα προωρα οτι θες.Τιποτα δεν εγινε φυσικα.Απο το αγχος ειναι

Όσο για τα όνειρα εννοείται είναι από το άγχος μας! Έχω δει ότι πιο απίστευτο το τελευταίο διάστημα!

Εμένα το εμβόλιο μου είπε να το κάνω μου το έγραψε και είπε να το κάνω κοντά στη 15 εβδομάδα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγκυουλες όμορφες!!! Έχω ερώτηση.... Είναι καμία από Θεσσαλονίκη εκτός από εμένα κ αν ναι σε ποια κλινική θα γεννήσει?? Εγώ λέω για γενική κλινική μου την είπε η γιατρός μου μαζί με το διαβαλκανικο από τις καλύτερες επειδή είχαμε για μήνες τον παππούκα μου στο διαβαλκανικο έχω κακές αναμνήσεις κ δε θέλω εκεί αν εκεί είναι όντως καλή κλινική... Οπότε λέω για γενική! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Καλημέρα εγκυουλες όμορφες!!! Έχω ερώτηση.... Είναι καμία από Θεσσαλονίκη εκτός από εμένα κ αν ναι σε ποια κλινική θα γεννήσει?? Εγώ λέω για γενική κλινική μου την είπε η γιατρός μου μαζί με το διαβαλκανικο από τις καλύτερες επειδή είχαμε για μήνες τον παππούκα μου στο διαβαλκανικο έχω κακές αναμνήσεις κ δε θέλω εκεί αν εκεί είναι όντως καλή κλινική... Οπότε λέω για γενική! 

Η φιλη μου γεννησε στη Γενικη και τα δυο τις παιδια και ηταν πολυ ευχαριστημενη. Στο πρωτο ημουν Ελλαδα και ειχα παει και ηταν ωραια, περιποιημενα και καθαρα. Ηταν βεβαια και ο γιατρος της εκει.Στο διαβαλκανικο εχω πολλα χρονια να παω και δεν ειμαι σιγουρη.


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Καλημέρα εγκυουλες όμορφες!!! Έχω ερώτηση.... Είναι καμία από Θεσσαλονίκη εκτός από εμένα κ αν ναι σε ποια κλινική θα γεννήσει?? Εγώ λέω για γενική κλινική μου την είπε η γιατρός μου μαζί με το διαβαλκανικο από τις καλύτερες επειδή είχαμε για μήνες τον παππούκα μου στο διαβαλκανικο έχω κακές αναμνήσεις κ δε θέλω εκεί αν εκεί είναι όντως καλή κλινική... Οπότε λέω για γενική! 

Καλημερα εγω ειμαι Θεσσαλονικη και θα γεννησω σιγουρα στη γενικη κλινικη.Εκει ξεγενναει ο γιατρος μου,κι εκει γεννησα το γιο μου.Εμεινα πολυ ευχαριστημενη απο την καθαριοτητα,το φαγητο,τις μαιες (μας δειξανε πως να θηλασουμε,πως να πλενουμε το μωρο και κανανε και μαθηματα οι παιδιατροι που απαντουσαν στις ερωτησεις μας).Ο χωρος ειναι περιποιημενος αλλα οχι πολυ καινουργιος οπως στα απλα μαιευτηρια.Σχετικα απλος αλλα αυτο δεν σε νοιαζει.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...