Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Comet είπε:

Καλημερα εγω ειμαι Θεσσαλονικη και θα γεννησω σιγουρα στη γενικη κλινικη.Εκει ξεγενναει ο γιατρος μου,κι εκει γεννησα το γιο μου.Εμεινα πολυ ευχαριστημενη απο την καθαριοτητα,το φαγητο,τις μαιες (μας δειξανε πως να θηλασουμε,πως να πλενουμε το μωρο και κανανε και μαθηματα οι παιδιατροι που απαντουσαν στις ερωτησεις μας).Ο χωρος ειναι περιποιημενος αλλα οχι πολυ καινουργιος οπως στα απλα μαιευτηρια.Σχετικα απλος αλλα αυτο δεν σε νοιαζει.

Ααα ωραία χαίρομαι που ακούω ότι είχες καλή πρώτη εμπειρία εκεί... Ναι την ξέρω την γενική σαν κλινική κ εκεί έχω νοσηλευτει για εντερικα θέματα μέρες κ ήμουν ευχαριστημένη άλλα άλλο πράγμα η γέννα για αυτό ρωτάω... Και μάλιστα η τιμή στο μονόκλινο ήταν πολύ καλή δε ξέρω έτσι μου φάνηκε με το ΙΚΑ... Ωραία κορίτσια δε θα ψαχτω καν.... Εκεί θα πάω! Μαία θα έχετε δικιά σας ή ότι έχει η κλινική?? Είναι ακόμα ένα θέμα που με προβληματίζει 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Athina3 said:

Και εγω τέτοια όνειρα βλέπω!! Ακόμα προσπαθώ να μην σκέφτομαι ότι ναι έγκυος για να μην απογοητευτω κ με πάρει από κάτω!! Σε αυτό βοηθάει βέβαια κ ο μικρός που μαστε συνέχεια από πίσω του κ τρεχουμε!! Σήμερα έχουμε αυχενική στείλτε μου την θετική σας ενέργεια σας παρακαλώ!! 

Ευχαριστώ για την συμπαράσταση όλο αυτό το καιρό!!

Δε το έχω κάνει ακόμα γιατί είμαι συναχωμενη. Μου είπε να το κάνω αν θέλω καλό ειναι

Καλή επιτυχία!!! Σου στέλνω και τη δική μου θετική ενέργεια!!! :) Όλα να πάνε καλά!!


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Η φιλη μου γεννησε στη Γενικη και τα δυο τις παιδια και ηταν πολυ ευχαριστημενη. Στο πρωτο ημουν Ελλαδα και ειχα παει και ηταν ωραια, περιποιημενα και καθαρα. Ηταν βεβαια και ο γιατρος της εκει.Στο διαβαλκανικο εχω πολλα χρονια να παω και δεν ειμαι σιγουρη.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση γενική θα πάω τέλος! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 said:

Από τώρα που βγήκε αρκεί να μην είμαστε άρρωστες! Εγώ δε το χω κάνει γιατί είμαι συναχωμενη.

1000 ευχαριστώ έχω αγχος νομίζω πια ότι αυτό δε θα φύγει ποτέ!!!

 

Ευχαριστώ πολύ για όλη την υποστήριξη!! Εύχομαι όλες μας να πάμε καλά!!

Ναι πέντε μήνες κρατάει!! Κ εγώ θα το κάνω γιατί έχω τον μικρό παιδικο κ συνέχεια είμαστε οικογενειακώς συναχωμενοι

Εγώ δεν είμαι σίγουρη τί να κάνω. Κι εγώ φοβάμαι πολύ με το γιο μου που είναι στο σταθμό. Χθες είχαν 5 κορύσματα γαστρεντερίτιδας. Αρχίσαμε... Το εμβόλιο το έκανε ο άντρας μου πριν 2 μέρες και από τότε μου λέει ότι αισθάνεται χάλια. Είναι λίγο δυνατό ή μήπως ο άντρας μου πολύ ευαίσθητος;;;; :razz:


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Εγώ δεν είμαι σίγουρη τί να κάνω. Κι εγώ φοβάμαι πολύ με το γιο μου που είναι στο σταθμό. Χθες είχαν 5 κορύσματα γαστρεντερίτιδας. Αρχίσαμε... Το εμβόλιο το έκανε ο άντρας μου πριν 2 μέρες και από τότε μου λέει ότι αισθάνεται χάλια. Είναι λίγο δυνατό ή μήπως ο άντρας μου πολύ ευαίσθητος;;;; :razz:

Καλα οι αντρες ειναι πολυ ειαισθητοι σε θεματα υγιειας, αυτο ειναι το μονο σιγουρο! :P Στο προτεινε ο γιατρος? Εγω θα την ρωτησω οταν παω.


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια, ήθελα να συμμετέχω περισσότερο στην ομάδα Αλλά έτρεχα...από εδώ και πέρα πιο χαλαρά!!!Και εγώ μένω Θεσσαλονίκη, έκανα εχθές Αυχενική στο Γένεσις! Ήταν πολύ καλή!Ήταν ευχαριστημένη η γιατρός, κανονικά ήμουν 11 και 4 χθες Αλλά μου είπε ότι το μωρό είναι λίγο μεγαλύτερο οπότε μου είπε ότι αλλάζω εβδομάδα και ειμαι 12 εβδομάδων από χθες. Εχω Μεγαλύτερες πιθανότητες για κορίτσι ..... Για την κοπέλα που ανησυχούσε με τους παλμούς να της πω ότι στον προηγούμενο υπέρηχο είχα 174 παλμούς το μωράκι και ο γιατρός μου ήταν πολύ ευχαριστημένος!χθες είχε 154.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Εγώ δεν είμαι σίγουρη τί να κάνω. Κι εγώ φοβάμαι πολύ με το γιο μου που είναι στο σταθμό. Χθες είχαν 5 κορύσματα γαστρεντερίτιδας. Αρχίσαμε... Το εμβόλιο το έκανε ο άντρας μου πριν 2 μέρες και από τότε μου λέει ότι αισθάνεται χάλια. Είναι λίγο δυνατό ή μήπως ο άντρας μου πολύ ευαίσθητος;;;; :razz:

Εμένα πάντως που το έκανε η αδερφή μου στα παιδιά της πέρυσι μου είπε ότι από τότε που τους το έκανε ήταν άρρωστα και φέτος θα το σκεφτεί πολύ αν θα τους το ξανακάνει κα7 γενικά το έχω ακούσει και από άλλους ότι αρρώστησαν από τότε που το έκαναν...

Εγώ δεν θα το κάνω,  προσέχω πολύ,  δεν μπαίνω σε μετρό και γενικά όταν βλέπω κρυομενο κάποιον δεν πλησιάζω, ούτε ματσα μουτσα...Δεν με πειραζει και αν παρεξηγηθεί κάποιος που δεν πλησιάζω.  Ακόμα κα7 στους γονείς μου που πήγα την προηγούμενη βδομάδα, ούτε τους φίλησα, ούτε τα ανίψια μου φίλησα γιατί λέω που ξέρεις τι μπορεί να έχει ο καθένας. 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marianeo241 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, ήθελα να συμμετέχω περισσότερο στην ομάδα Αλλά έτρεχα...από εδώ και πέρα πιο χαλαρά!!!Και εγώ μένω Θεσσαλονίκη, έκανα εχθές Αυχενική στο Γένεσις! Ήταν πολύ καλή!Ήταν ευχαριστημένη η γιατρός, κανονικά ήμουν 11 και 4 χθες Αλλά μου είπε ότι το μωρό είναι λίγο μεγαλύτερο οπότε μου είπε ότι αλλάζω εβδομάδα και ειμαι 12 εβδομάδων από χθες. Εχω Μεγαλύτερες πιθανότητες για κορίτσι ..... Για την κοπέλα που ανησυχούσε με τους παλμούς να της πω ότι στον προηγούμενο υπέρηχο είχα 174 παλμούς το μωράκι και ο γιατρός μου ήταν πολύ ευχαριστημένος!χθες είχε 154.

Αχχχ έκανες στο ΓΕΝΕΣΙΣ???? Για πες... Και εγώ στο γένεσις έχω αυριο?? Κ πήγα τύχαια γτ δε βρήκα αλλού... Είχε καλά μηχανήματα??? Ήταν επεξηγηματικος ο γιατρός??? Χεράκια ποδαράκια είδατε??? Στα ρωτάω όλα αυτά γτ πάω πολύ διστακτική 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Ααα ωραία χαίρομαι που ακούω ότι είχες καλή πρώτη εμπειρία εκεί... Ναι την ξέρω την γενική σαν κλινική κ εκεί έχω νοσηλευτει για εντερικα θέματα μέρες κ ήμουν ευχαριστημένη άλλα άλλο πράγμα η γέννα για αυτό ρωτάω... Και μάλιστα η τιμή στο μονόκλινο ήταν πολύ καλή δε ξέρω έτσι μου φάνηκε με το ΙΚΑ... Ωραία κορίτσια δε θα ψαχτω καν.... Εκεί θα πάω! Μαία θα έχετε δικιά σας ή ότι έχει η κλινική?? Είναι ακόμα ένα θέμα που με προβληματίζει 

Εγω εχω τη μαια του γιατρου μου,την ειχα και στο γιο μου,ηταν εξαιρετικη και οποτε γεννησω μαζι με το γιατρο ερχεται κι αυτη.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Αχχχ έκανες στο ΓΕΝΕΣΙΣ???? Για πες... Και εγώ στο γένεσις έχω αυριο?? Κ πήγα τύχαια γτ δε βρήκα αλλού... Είχε καλά μηχανήματα??? Ήταν επεξηγηματικος ο γιατρός??? Χεράκια ποδαράκια είδατε??? 

Με ποια έχεις ραντεβου;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mariaia είπε:

Αχχχ έκανες στο ΓΕΝΕΣΙΣ???? Για πες... Και εγώ στο γένεσις έχω αυριο?? Κ πήγα τύχαια γτ δε βρήκα αλλού... Είχε καλά μηχανήματα??? Ήταν επεξηγηματικος ο γιατρός??? Χεράκια ποδαράκια είδατε??? 

Μαρία υπομονή μια μέρα ακόμα και θα τα δεις όλα αύριο...Και χεράκια και ποδαράκια και τις τρυπουλες στα μάτια του,μύτη, στόμα, στομάχι, τα πάντα!!!!Καλή επιτυχία!!!


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marianeo241 είπε:

Με ποια έχεις ραντεβου;;

Ζαβλανος λέγεται αυτός που θα μου την κάνει μου είπαν 

Just now, Ξένη είπε:

Μαρία υπομονή μια μέρα ακόμα και θα τα δεις όλα αύριο...Και χεράκια και ποδαράκια και τις τρυπουλες στα μάτια του,μύτη, στόμα, στομάχι, τα πάντα!!!!Καλή επιτυχία!!!

Ευχαριστώωωω πάρα πολύ έχω ενα άγχος μην έχει τπτ το μωρό κλαφτα Χαράλαμπε.. Αν κ ενταξει είμαι αισιόδοξη

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Ζαβλανος λέγεται αυτός που θα μου την κάνει μου είπαν 

Εγώ έκανα με την Ζορμπά. Μου την πρότεινε ο γιατρός μου γιατί ενδέχεται να γεννήσω εκεί η στον Άγιο Λουκά.  Ήταν πάρα πολύ καλή .Κάτσαμε 50 λεπτα. Πριν μπούμε έκανα το papA και πριν φύγω είχαν τα αποτελέσματα οπότε τα είδε αμέσως η γιατρός. Είδαμε τα πάντα. Καρδιά,νεφρούς, κεφάλι,εγκέφαλο, ουροδόχο κύστη, στομάχι, κοιλια, πρόσωπο....χέρια και πόδια,μετρήσαμε και δαχτυλάκια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marianeo241 είπε:

Εγώ έκανα με την Ζορμπά. Μου την πρότεινε ο γιατρός μου γιατί ενδέχεται να γεννήσω εκεί η στον Άγιο Λουκά.  Ήταν πάρα πολύ καλή .Κάτσαμε 50 λεπτα. Πριν μπούμε έκανα το papA και πριν φύγω είχαν τα αποτελέσματα οπότε τα είδε αμέσως η γιατρός. Είδαμε τα πάντα. Καρδιά,νεφρούς, κεφάλι,εγκέφαλο, ουροδόχο κύστη, στομάχι, κοιλιά, νεφρούς, πρόσωπο....χέρια και πόδια,μετρήσαμε και δαχτυλάκια!!!!

Άρα ευχαριστημένη και από τα μηχανήματα θα έισαι λογικά... Το είχα ένα άγχος αν θα είναι καλά.... Το μωρό κουνιόταν?? Φύλο δν είδε ξεκάθαρα ε? Απλά είπε κορίτσι μάλλον? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Άρα ευχαριστημένη και από τα μηχανήματα θα έισαι λογικά... Το είχα ένα άγχος αν θα είναι καλά.... Το μωρό κουνιόταν?? Φύλο δν είδε ξεκάθαρα ε? Απλά είπε κορίτσι μάλλον? 

Κουνιόταν σαν τρελό!!!!Δεν καθόταν σε μια θέση να το μετρήσουμε εύκολα!!!Εγώ είμαι 12 εβδομάδων οπότε φύλο ακόμη ξεκάθαρα δεν βλέπεις. Από ένα οστό μας έκανε πρόβλεψη.  Αν είναι στην ίδια ευθεία με το σώμα είναι κορίτσι και Αν πηγαίνει προς τα πάνω αγόρι. Μας είπε βέβαια ότι αυτή η πρόβλεψη πολλές φορές είναι λάθος. Εγώ όμως πίστευα ότι είναι κορίτσι.  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...