Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια λοιπον τα βρήκε όλα καλά είδαμε κ το μωρό κουνιόταν μας είπε μάλλον κορίτσι αλλά εγώ ακόμα δεν έχω τπτ σίγουρο... Θα δούμε! ΟΜΩΣ είπε ότι συνήθως πάνω στον ομφάλιο λώρο έχουμε 3 αγγεία εμένα έχει 2.... Στεναχωρεθηκα άπειρα γτ μου είπε ότι κάποιες φορές έχει να κάνει με την ανάπτυξη του... 9 Δεκεμβρίου μου είπε να ξανά έρθω... Ακόμα στο ΓΕΝΕΣΙΣ είμαι περιμένω την εξέταση αίματος που δε θυμάμαι πως λέγεται... Είπα να σας γράψω γτ στεναχωρεθηκα πάρα πολύ... Αφήστε που έχω πάρει 7 κιλά που φυσικά αυτό είναι το λιγότερο 

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, kastel είπε:

Κοριτσιαααααα!!! Τι κανετε?? Βγηκαν τα αποτελεσματα απο τη ΝΙΡΤ μου και ειναι ολα καλαααααα!!! :) 

Εσεις που υποφερετε ακομη πως ειστε σημερα?

Μπραβο κοριτσακι,πολυ χαρηκα!Εγω περιπου τα ιδια ειμαι,λιγο χαλια το πρωι,καλα το απογευμα και σε λιγο θα παρω το χαπι για το βραδυ.Παντως δεν ξερω αν θα γλιτωσω την ιωση.Ο μικρος μου εκλαιγε γοερα στη βεραντα για ναρθει κοντα μου(το σπιτι της μαμας μου ειναι διπλα)οποτε δεν αντεξα και τον πηρα,δεν τον φιλησα ουτε τον αγκαλιασα αλλα παιξαμε 2 ωρες και τον ταισα.Παντως δεν εβηξε καθολου ουτε εχει πυρετο,ελαχιστο συναχι μονο.Η μαμα μου εχει βηχα εδω και μερες.Στις 8 τον πηρε να τον κοιμησει.Καποια στιγμη εβαλε το κεφαλακι του στην κοιλια μου να ακουσει το μωρο:rolleyes:Το θυμαται αυτο

  • Μου αρέσει 5

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! @kastel μπράβο κορίτσι μου όλα καλά τώρα. Όλα τέλεια. @Cometο γλυκούλης μωρέ βάζει το αυτάκι του στη κοιλίτσα σου τι καλός. Υπομονή. Καλό γ σένα είναι να μη ταλαιπωρηθείς παραπάνω. Εγώ σήμερα πήγα γ αυχενική. Όλα τέλεια τα βρήκε και πολύ καλό προφίλ του μωρού. Πολύ χάρηκα. Βέβαια η αποκολληση εκεί... Μου είπε όσο μεγαλώνει το μωρό αυτή θα διαμορφώνεται οπότε ακόμα να κάνω υπομονή κ θα απορροφηθεί κάποια στιγμή. Αυτά τα δικά μου νέα... Αααα είπε ότι κατά 70%ειναθ αγόρι......... Εγώ περίμενα κορίτσι κ έμεινα παγωτό... Ο άντρας μου έκανε σαν τρελός γτ θέλει αγόρι. Αυτά!!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Γειά σας κορίτσια λοιπον τα βρήκε όλα καλά είδαμε κ το μωρό κουνιόταν μας είπε μάλλον κορίτσι αλλά εγώ ακόμα δεν έχω τπτ σίγουρο... Θα δούμε! ΟΜΩΣ είπε ότι συνήθως πάνω στον ομφάλιο λώρο έχουμε 3 αγγεία εμένα έχει 2.... Στεναχωρεθηκα άπειρα γτ μου είπε ότι κάποιες φορές έχει να κάνει με την ανάπτυξη του... 9 Δεκεμβρίου μου είπε να ξανά έρθω... Ακόμα δύο ΓΕΝΕΣΙΣ είμαι περιμένω την εξέταση αίματος που δε θυμάμαι πως λέγεται... Είπα να σας γράψω γτ στεναχωρεθηκα πάρα πολύ... Αφήστε που έχω πάρει 7 κιλά 

Πολλα κοριτσια ξερω που ειχαν 2 αγγεια κι οχι 3 ,θελει λιγο παρακολουθηση προς το τελος ειδικα οτι παιρνει αρκετο βαρος.2 που ξερω δεν ειχαν θεμα και γεννησαν μια χαρα μωρακια στο μηνα τους.Μην αγχωνεσαι.Εσυ παντως μια χαρα "αναπτυσεσαι". Εννοειται κανω πλακα.Αχ ας ειχα παρει 7 κιλα κι ας μην ειχα εμμετους...

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Γειά σας κορίτσια λοιπον τα βρήκε όλα καλά είδαμε κ το μωρό κουνιόταν μας είπε μάλλον κορίτσι αλλά εγώ ακόμα δεν έχω τπτ σίγουρο... Θα δούμε! ΟΜΩΣ είπε ότι συνήθως πάνω στον ομφάλιο λώρο έχουμε 3 αγγεία εμένα έχει 2.... Στεναχωρεθηκα άπειρα γτ μου είπε ότι κάποιες φορές έχει να κάνει με την ανάπτυξη του... 9 Δεκεμβρίου μου είπε να ξανά έρθω... Ακόμα δύο ΓΕΝΕΣΙΣ είμαι περιμένω την εξέταση αίματος που δε θυμάμαι πως λέγεται... Είπα να σας γράψω γτ στεναχωρεθηκα πάρα πολύ... Αφήστε που έχω πάρει 7 κιλά που φυσικά αυτό είναι το λιγότερο 

Γειά σου κορίτσι μου. Μην στεναχωριέσαι. Δεν έχω ιδέα γιαυτό που λες όμως θα ρωτήσεις κ τον γιατρό σου πρώτα μην προδικαζεις τίποτα. Πρέπει να είσαι ήρεμη. Σου είπε και άλλες τέτοιες περιπτώσεις? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Lalom είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! @kastel μπράβο κορίτσι μου όλα καλά τώρα. Όλα τέλεια. @Cometο γλυκούλης μωρέ βάζει το αυτάκι του στη κοιλίτσα σου τι καλός. Υπομονή. Καλό γ σένα είναι να μη ταλαιπωρηθείς παραπάνω. Εγώ σήμερα πήγα γ αυχενική. Όλα τέλεια τα βρήκε και πολύ καλό προφίλ του μωρού. Πολύ χάρηκα. Βέβαια η αποκολληση εκεί... Μου είπε όσο μεγαλώνει το μωρό αυτή θα διαμορφώνεται οπότε ακόμα να κάνω υπομονή κ θα απορροφηθεί κάποια στιγμή. Αυτά τα δικά μου νέα... Αααα είπε ότι κατά 70%ειναθ αγόρι......... Εγώ περίμενα κορίτσι κ έμεινα παγωτό... Ο άντρας μου έκανε σαν τρελός γτ θέλει αγόρι. Αυτά!!!! 

Ευχαριστα νεα,μπραβο. Καλα εχεις ακομη πιθανοτητες,ποτε δεν ξερεις..αλλιως το επομενο

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Πολλα κοριτσια ξερω που ειχαν 2 αγγεια κι οχι 3 ,θελει λιγο παρακολουθηση προς το τελος ειδικα οτι παιρνει αρκετο βαρος.2 που ξερω δεν ειχαν θεμα και γεννησαν μια χαρα μωρακια στο μηνα τους.Μην αγχωνεσαι.Εσυ παντως μια χαρα "αναπτυσεσαι". Εννοειται κανω πλακα.Αχ ας ειχα παρει 7 κιλα κι ας μην ειχα εμμετους...

Χαχχαχχαχαχαχ εγώ άστο έχουν φουσκώσει μάγουλα.... Μακάρι να βγει κ η αίματος καλή 

Just now, Lalom είπε:

Γειά σου κορίτσι μου. Μην στεναχωριέσαι. Δεν έχω ιδέα γιαυτό που λες όμως θα ρωτήσεις κ τον γιατρό σου πρώτα μην προδικαζεις τίποτα. Πρέπει να είσαι ήρεμη. Σου είπε και άλλες τέτοιες περιπτώσεις? 

Ναι μου είπε δεν εισαι η μόνη μην ανησυχείς... Μου είπε ότι μπορεί να κάνει ο λάθος κ να μη φαίνεται να ξανά έρθω κ θα δούμε.... Περιμένω να πάρω κ το αίμα για να φύγω κ να πάρω την γιατρό... Όλες έχουν πάρει τα αποτελέσματα σε 15 λεπτά ο εγώ περιμένω πάνω από ώρα κ είναι κ μια ηλιθια εδώ που ήταν κ μέσα στην εξέταση στο τσακ είμαι να την αρπάξω αυτή τη στιγμή.... Πήγα να την ρωτήσω γτ αργούν όμως πολύ ευγενικά κ ήρεμα κ μου λέει με ύφος κάντε υπομονή το ύφος με πείραξε κ δυνατά να το ακούσουν όλοι 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Χαχχαχχαχαχαχ εγώ άστο έχουν φουσκώσει μάγουλα.... Μακάρι να βγει κ η αίματος καλή 

Ναι μου είπε δεν εισαι η μόνη μην ανησυχείς... Μου είπε ότι μπορεί να κάνει ο λάθος κ να μη φαίνεται να ξανά έρθω κ θα δούμε.... Περιμένω να πάρω κ το αίμα για να φύγω κ να πάρω την γιατρό... Όλες έχουν πάρει τα αποτελέσματα σε 15 λεπτά ο εγώ περιμένω πάνω από ώρα κ είναι κ μια ηλιθια εδώ που ήταν κ μέσα στην εξέταση στο τσακ είμαι να την αρπάξω αυτή τη στιγμή.... Πήγα να την ρωτήσω γτ αργούν όμως πολύ ευγενικά κ ήρεμα κ μου λέει με ύφος κάντε υπομονή το ύφος με πείραξε κ δυνατά να το ακούσουν όλοι 

Είδες? Οπότε καθόλου μην αγχώνεσαι γιαυτό. Όλα καλά θα είναι. Το αίμα εννοείς την Papp-a? Εγώ που την έκανα σε μεγαλο ιδιωτικό μου παν σε 10μερες θα βγει...... Καλα αυτή πολύ βλαμμένη... Μερικές δεν μπορούν να κατανοήσουν πως το να είναι ευγενικές δεν κοστίζει κάτι και στο κάτω κάτω με έγκυες έχεις να κάνεις ας είσαι πιο ήρεμη μωρή άσχετη... Σε άσου λίγο το άγχος της κάθε εγκύου. Χαχαχ με εκνευρίζουν κ μένα πολύ κάτι τέτοιες. 

Just now, Comet είπε:

Ευχαριστα νεα,μπραβο. Καλα εχεις ακομη πιθανοτητες,ποτε δεν ξερεις..αλλιως το επομενο

Με αυτά που πέρασα δε νομίζω να υπάρξει επόμενο. Χαχαχα. Οπότε γερό να είναι και ότι είναι δε με νοιάζει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Γειά σας κορίτσια λοιπον τα βρήκε όλα καλά είδαμε κ το μωρό κουνιόταν μας είπε μάλλον κορίτσι αλλά εγώ ακόμα δεν έχω τπτ σίγουρο... Θα δούμε! ΟΜΩΣ είπε ότι συνήθως πάνω στον ομφάλιο λώρο έχουμε 3 αγγεία εμένα έχει 2.... Στεναχωρεθηκα άπειρα γτ μου είπε ότι κάποιες φορές έχει να κάνει με την ανάπτυξη του... 9 Δεκεμβρίου μου είπε να ξανά έρθω... Ακόμα στο ΓΕΝΕΣΙΣ είμαι περιμένω την εξέταση αίματος που δε θυμάμαι πως λέγεται... Είπα να σας γράψω γτ στεναχωρεθηκα πάρα πολύ... Αφήστε που έχω πάρει 7 κιλά που φυσικά αυτό είναι το λιγότερο 

Μαρία μην αγχώνεσαι,  αφού είναι καλά το μωράκι δε νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα να υπάρχουν δύο αγγεία,  να ρωτήσεις και τον γιατρό σου και να ξέρετε αν όντως υπάρχουν δύο αγγεία τι πρέπει να κάνεις μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης σου, μπορεί όμως να μην είδε και καλά ο εμβρυολογος. Τώρα για την εξεταση αίματος εγώ που την έκανα την Δευτέρα σε μεγάλο ιδιωτικό νοσοκομείο δεν έχει βγει ακόμα αλλά δεν αγχώνομαι,  εφόσον μου είπε ο γιατρός ότι εινα8 καλά, τον εμπιστεύομαι...βλέπουν και από τον υπέρηχο.  Τώρα για τα κιλά θα τα χάσεις μόλις γεννήσεις...προσπάθησε μόνο από δω και πέρα όσο μπορείς να προσέχεις για να μην έχεις μετά να χάσεις πολλά...

  • Μου αρέσει 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια!! @Cometτελικά βρήκες κάτι να βοηθάει με τους εμετούς ε; @mariaierapetra

@Mariaiaδεν έχω εμπειρία αλλά ελπίζω να είναι όλα καλά.

@Lalomπολύ χάρηκα που βγήκε. Καλή η αυχενική σου! Όσο για την αποκόλληση δυστυχώς πολλές την έχουν ρε κορίτσι μου, κάνε λίγο υπομονή. Μπορείς να βγαίνεις; 

 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, kastel είπε:

Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια!! @Cometτελικά βρήκες κάτι να βοηθάει με τους εμετούς ε; @mariaierapetra

@Mariaiaδεν έχω εμπειρία αλλά ελπίζω να είναι όλα καλά.

@Lalomπολύ χάρηκα που βγήκε. Καλή η αυχενική σου! Όσο για την αποκόλληση δυστυχώς πολλές την έχουν ρε κορίτσι μου, κάνε λίγο υπομονή. Μπορείς να βγαίνεις; 

 

Ναι,παιρνω το navatac το βραδυ,ειναι φυτικο και το συστησε μια κοπελα απο τις μανουλες Ιουνιου.Να ναι καλα.Και για 4-5 ωρες ειμαι σουπερ,μετα εχω παλι αναγουλα αλλα παλευεται.Αν μπορουσα θα το επαιρνα και το πρωι αλλα με το που σηκωνομαι κανω εμμετο οποτε δεν προλαβαινω. Δεν πειραζει.Κι αυτο ειναι μεγαλη βοηθεια για μενα

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια όλες τρέχατε με εμετούς; Δύσκολο πράγμα.

Εγώ πάλι με τα κιλά! Μην ανεβούν κι άλλο...

Εμένα στη αυχενική δεν είπε πόσα αγγεία έχει το παιδί... Δεν ξέρω αν το κοίταξε πάντως σίγουρα δε μου είπε. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ciqa είπε:

Κορίτσια όλες τρέχατε με εμετούς; Δύσκολο πράγμα.

Εγώ πάλι με τα κιλά! Μην ανεβούν κι άλλο...

Εμένα στη αυχενική δεν είπε πόσα αγγεία έχει το παιδί... Δεν ξέρω αν το κοίταξε πάντως σίγουρα δε μου είπε. 

Το ότι δε σου είπε σημαίνει ότι τα βρήκε όλα φυσιολογικά και έτσι να παραμείνουν...!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Mariaia είπε:

Γειά σας κορίτσια λοιπον τα βρήκε όλα καλά είδαμε κ το μωρό κουνιόταν μας είπε μάλλον κορίτσι αλλά εγώ ακόμα δεν έχω τπτ σίγουρο... Θα δούμε! ΟΜΩΣ είπε ότι συνήθως πάνω στον ομφάλιο λώρο έχουμε 3 αγγεία εμένα έχει 2.... Στεναχωρεθηκα άπειρα γτ μου είπε ότι κάποιες φορές έχει να κάνει με την ανάπτυξη του... 9 Δεκεμβρίου μου είπε να ξανά έρθω... Ακόμα στο ΓΕΝΕΣΙΣ είμαι περιμένω την εξέταση αίματος που δε θυμάμαι πως λέγεται... Είπα να σας γράψω γτ στεναχωρεθηκα πάρα πολύ... Αφήστε που έχω πάρει 7 κιλά που φυσικά αυτό είναι το λιγότερο 

@Mariaia Καλήμερα κοριτσάκι μίλησες με τον γιατρό σου. Τι σου είπε? Τώρα πως είναι η ανάπτυξη του? Είμαστε εδώ για να μοιραζόμαστε το άγχος κ τις σκέψεις μας!!

9 ώρες πρίν, Lalom είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! @kastel μπράβο κορίτσι μου όλα καλά τώρα. Όλα τέλεια. @Cometο γλυκούλης μωρέ βάζει το αυτάκι του στη κοιλίτσα σου τι καλός. Υπομονή. Καλό γ σένα είναι να μη ταλαιπωρηθείς παραπάνω. Εγώ σήμερα πήγα γ αυχενική. Όλα τέλεια τα βρήκε και πολύ καλό προφίλ του μωρού. Πολύ χάρηκα. Βέβαια η αποκολληση εκεί... Μου είπε όσο μεγαλώνει το μωρό αυτή θα διαμορφώνεται οπότε ακόμα να κάνω υπομονή κ θα απορροφηθεί κάποια στιγμή. Αυτά τα δικά μου νέα... Αααα είπε ότι κατά 70%ειναθ αγόρι......... Εγώ περίμενα κορίτσι κ έμεινα παγωτό... Ο άντρας μου έκανε σαν τρελός γτ θέλει αγόρι. Αυτά!!!! 

Μπράβο κοριτσάκι μου με το καλό!! Έτσι έκανε κ ο αντρας μου κ ας είναι το δεύτερο!! 

  • Μου αρέσει 1

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 είπε:

@Mariaia Καλήμερα κοριτσάκι μίλησες με τον γιατρό σου. Τι σου είπε? Τώρα πως είναι η ανάπτυξη του? Είμαστε εδώ για να μοιραζόμαστε το άγχος κ τις σκέψεις μας!!

Μπράβο κοριτσάκι μου με το καλό!! Έτσι έκανε κ ο αντρας μου κ ας είναι το δεύτερο!! 

Καλημέρα Αθηνά και σε όλα τα κορίτσια..... Λοιπον η ανάπτυξη του μωρού είναι απόλυτα φυσιολογική... Όμως η εξέταση Papp-a δε βγήκε καλή ενώ η αυχενική τα έδειξε όλα τέλεια η Papp-a  βγήκε απογοητευτικη.... Θα πάω την Δευτέρα από την γιατρό μου να το ψάξουμε εκτενώς... Μάλλον κάτι υπάρχει με τον πλακούντα ένα θέμα... Μου είπε ο γιατρός χθες της αυχενικής ότι θα τον χαρακτήριζε λέει ιδιαίτερο... Επίσης βλέπει λέει ότι θα υπάρξει σοβαρό θέμα με την πίεση μου στην εγκυμοσύνη και μου σύστησε να παίρνω κάθε μέρα ασπιρίνη..... Το μωρό φαίνεται να είναι μια χαρά.... Τα υπόλοιπα έχουν θεματακι... Όπως ο λωρος ο πλακούντας κ η πίεση μου... Α θα χρειαστεί να κάνω και αμνιοπαρακεντηση 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...