Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Ntepaki22 είπε:

Καλημερα...μην αγχωνεσαι!! την κυστικη ινωση την κανουμε στην πρωτη μας εγκυμοσυνη και μετα δεν την ξανακανουμε..ειναι σχετικα καινουρια εξεταση που ανιχνευει γονιδιακες μεταλαξεις που προκαλουν θανατο στο μωρο που γεννιεται μετα... Εμενα ο γιατρος μου , μου συστησε να την κανω στο atg αθηνων , αλλα επειδη αυτον τον μηνα μετακομισαμε και ειχα και την αυχενικη οπως καταλαβαινεις ειμαστε παρα πολυ στενα... την εξετασε μου την εγραψε, αλλα σε ιδιωτικο εχεις εκπτωση 50 ευρω , οποτε εκει θα πληρωνα 100...
Μετα απο μια ερευνα ειδα πως την εχουν κανει πολλες κοπελες στο Λαικο οποτε σκεφτομαι να παω εκει...  για μενα αυτη η εξεταση καλο ειναι να γινεται..εαν εχεις το γονιδιο την κανει  και ο συζυγος το προβλημα ειναι οταν το εχουν και οι δυο..κατι σαν το στιγμα σκεψου..

Στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν την έκανα. Τώρα ήμουν απλά τυχερή και το παιδί δεν έχει εκδηλώσει κάτι... Ούτε που ξέρω.

Διάβασα κι εγώ για το Λαϊκό. Οτι κάνουν πλήρη έλεγχο. Γενικά δεν ξέρω αν το δημόσιο σε τέτοιες εξετάσεις είναι καλύτερο ή ιδιωτικά είναι εξίσου αξιόπιστα.

Για την άμνιο για μοριακό για παράδειγμα έξω είναι μισή τιμή από ότι στο Χωρέμειο. Αλλά τα αποτελέσματα είναι ίδια; Κυκεώνας μου φαίνονται όλα... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ciqa said:

Στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν την έκανα. Τώρα ήμουν απλά τυχερή και το παιδί δεν έχει εκδηλώσει κάτι... Ούτε που ξέρω.

Διάβασα κι εγώ για το Λαϊκό. Οτι κάνουν πλήρη έλεγχο. Γενικά δεν ξέρω αν το δημόσιο σε τέτοιες εξετάσεις είναι καλύτερο ή ιδιωτικά είναι εξίσου αξιόπιστα.

Για την άμνιο για μοριακό για παράδειγμα έξω είναι μισή τιμή από ότι στο Χωρέμειο. Αλλά τα αποτελέσματα είναι ίδια; Κυκεώνας μου φαίνονται όλα... 

μην ανησυχεις το ανιχνευουν οι γιατροι αμεσως μετα την γεννα...οποτε δεν νομιζω οτι εχεις λογο να ανησυχεις για το 2ο σου μωρακι..

Just now, ciqa said:

Στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν την έκανα. Τώρα ήμουν απλά τυχερή και το παιδί δεν έχει εκδηλώσει κάτι... Ούτε που ξέρω.

Διάβασα κι εγώ για το Λαϊκό. Οτι κάνουν πλήρη έλεγχο. Γενικά δεν ξέρω αν το δημόσιο σε τέτοιες εξετάσεις είναι καλύτερο ή ιδιωτικά είναι εξίσου αξιόπιστα.

Για την άμνιο για μοριακό για παράδειγμα έξω είναι μισή τιμή από ότι στο Χωρέμειο. Αλλά τα αποτελέσματα είναι ίδια; Κυκεώνας μου φαίνονται όλα... 

Αμνιο γιατι; εδειξε κατι η αυχενικη; ή απλα στο ειπε ο γιατρος σου;


 
 
 
Link to comment
Share on other sites

On 11/7/2019 at 11:41 AM, ZOIRITA20813 said:

 κορίτσι μου εμένα ο γιατρός μου ειπε αν θέλω να το κάνω το εμβολιο ,εκεινος λεει προτιμάει να προσεχω να μην κρυώσω και να μην το κανω. Δεν το λεει ομως επειδη εχει παρενεργειες αλλά γιατι ειναι κατά των πολλών φαρμάκων. 5 μήνες κρατάει λεει το εμβόλιο οπότε αν το κανουμε τωρα μας πιανει μεχρι Απρίλη. εγω θα το κανω, θα μου το γραψει παθολογος. 

Σε ευχαριστώ που μου απάντησες!!Εφόσον ο γιατρός σου λέει ότι είναι ακίνδυνο κ επιπλέον θα το κανείς κ εσυ μάλλον αρχίζω να το σκέφτομαι κ για εμένα. Εγώ γενικα είμαι κατά των περιττών εμβολίων αλλά φέτος για πρώτη χρόνια λόγω της εγκυμοσύνης το έκανα στον γιο μου για να μην έρχονται μικρόβια κ ιώσεις από το σχολείο στο σπίτι όπως γινόταν συνεχώς την προηγούμενη χρόνια. Αλλα για εμένα φοβόμουν μην κάνω κάποιο κακό στο εμβρυακι. Με ξεμπλόκαρες λίγο!!

Σε ευχαριστώ :-P


 ZJ32.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες.Πως ειστε κοριτσια;Εμεις πηγαμε στο χωριο να παρουμε την μαμα μου και το μωρο κι ενω το καημενο μολις με ειδε ετρεξε να με αγκαλιασει μπηκε μπροστα η αδερφη μου με μια μασκα στο χερι γιατι ολοι ειναι κρυωμενοι.Μαλλον ειναι ιωση.Λιγο πυρετο(37,5).λιγο μπουκωμα και λιγο βηχα.Φορουσα συνεχεια τη μασκα,τον χαιδεψα λιγο στο κεφαλακι και για 2 μερες θα κραταμε παλι αποστασεις,τωρα το πηρε η μαμα μου σπιτι της.:(Κι ανυπομονουσα τοσο να το φιλησω

  • Λυπημένη/-ος 3

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

22 hours ago, Mariaia said:

Καλημέρα εγκυουλες όμορφες!!! Έχω ερώτηση.... Είναι καμία από Θεσσαλονίκη εκτός από εμένα κ αν ναι σε ποια κλινική θα γεννήσει?? Εγώ λέω για γενική κλινική μου την είπε η γιατρός μου μαζί με το διαβαλκανικο από τις καλύτερες επειδή είχαμε για μήνες τον παππούκα μου στο διαβαλκανικο έχω κακές αναμνήσεις κ δε θέλω εκεί αν εκεί είναι όντως καλή κλινική... Οπότε λέω για γενική! 

Καλημέρα!!! Το πρώτο μου παιδάκι το έκανα στο Γένεσης. Έμεινα πολύ ευχαριστημένη κ από το πως με πρόσεχαν αλλά κ το πως φρόντιζαν το μωράκι. Μου έδειξαν για το πως θα θηλάζω, πως να το κάνω μπάνιο κτλ κτλ Επίσης, ο χώρος είναι καθαρός κ κάθε πρωί καθάριζαν κ το φαγητό άψογο. 
ενας επιπλέον λόγος που επέλεξα να πάω Γένεσης είναι γιατί έχουν θερμοκοιτίδες σε περίπτωση που χρειαστεί το μωρακι κ δεν μεταφέρεται σε άλλο νοσοκομείο. Κ για οποιαδήποτε επιπλοκή έχουν όλους τους γιατρούς εκεί μέσα. Αν γεννούσα Ελλάδα θα πήγαινα πάλι εκεί!!!

Just now, Comet said:

Καλησπερα σε ολες.Πως ειστε κοριτσια;Εμεις πηγαμε στο χωριο να παρουμε την μαμα μου και το μωρο κι ενω το καημενο μολις με ειδε ετρεξε να με αγκαλιασει μπηκε μπροστα η αδερφη μου με μια μασκα στο χερι γιατι ολοι ειναι κρυωμενοι.Μαλλον ειναι ιωση.Λιγο πυρετο(37,5).λιγο μπουκωμα και λιγο βηχα.Φορουσα συνεχεια τη μασκα,τον χαιδεψα λιγο στο κεφαλακι και για 2 μερες θα κραταμε παλι αποστασεις,τωρα το πηρε η μαμα μου σπιτι της.:(Κι ανυπομονουσα τοσο να το φιλησω

Αχ μωρε!!! Δύσκολο θα ήταν κ για τους δυο σας. Κ αυτό είχε να δει μέρες την μανούλα του... Πάνω από όλα όμως η δίκη σου ασφάλεια κ υγεία είναι αυτή τ στιγμή προτεραιότητα!!!. Την επόμενη φορά θα κάνετε πολλές πολλές σφιχτές ζουζουνίαρικες αγκαλιές :P


 ZJ32.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrysa_ είπε:

Καλημέρα!!! Το πρώτο μου παιδάκι το έκανα στο Γένεσης. Έμεινα πολύ ευχαριστημένη κ από το πως με πρόσεχαν αλλά κ το πως φρόντιζαν το μωράκι. Μου έδειξαν για το πως θα θηλάζω, πως να το κάνω μπάνιο κτλ κτλ Επίσης, ο χώρος είναι καθαρός κ κάθε πρωί καθάριζαν κ το φαγητό άψογο. 
ενας επιπλέον λόγος που επέλεξα να πάω Γένεσης είναι γιατί έχουν θερμοκοιτίδες σε περίπτωση που χρειαστεί το μωρακι κ δεν μεταφέρεται σε άλλο νοσοκομείο. Κ για οποιαδήποτε επιπλοκή έχουν όλους τους γιατρούς εκεί μέσα. Αν γεννούσα Ελλάδα θα πήγαινα πάλι εκεί!!!

Αχ μωρε!!! Δύσκολο θα ήταν κ για τους δυο σας. Κ αυτό είχε να δει μέρες την μανούλα του... Πάνω από όλα όμως η δίκη σου ασφάλεια κ υγεία είναι αυτή τ στιγμή προτεραιότητα!!!. Την επόμενη φορά θα κάνετε πολλές πολλές σφιχτές ζουζουνίαρικες αγκαλιές :P

Ναι,το ξερω.Θα προσεξω οσο μπορω γιατι και στο μικρο με ειχε κολλησει ο αντρας μου μια ιωση με μπουκωμα οταν ημουν 8 μηνων και εκανα μια βδομαδα να συνελθω.Εχω ακομη και τους εμμετους...Θα κρατηθω 2-3 μερες κι ελπιζω να την γλιτωσω...

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα σε ολες.Πως ειστε κοριτσια;Εμεις πηγαμε στο χωριο να παρουμε την μαμα μου και το μωρο κι ενω το καημενο μολις με ειδε ετρεξε να με αγκαλιασει μπηκε μπροστα η αδερφη μου με μια μασκα στο χερι γιατι ολοι ειναι κρυωμενοι.Μαλλον ειναι ιωση.Λιγο πυρετο(37,5).λιγο μπουκωμα και λιγο βηχα.Φορουσα συνεχεια τη μασκα,τον χαιδεψα λιγο στο κεφαλακι και για 2 μερες θα κραταμε παλι αποστασεις,τωρα το πηρε η μαμα μου σπιτι της.:(Κι ανυπομονουσα τοσο να το φιλησω

@comet περαστικα σας!! Είναι πολύ δύσκολο αυτό κ εγώ είχα τον μικρό άρρωστο κ μου ταν τόσο δύσκολο να τον κρατάω σε απόσταση!! Μεγάλο ζόρι. Οσες εχετε παιδάκι έχετε σκεφτεί πως θα ετοιμάσετε το παιδάκι σας για το μωράκι που έρχεται? Θα θελα τα φώτα σας..!


KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 είπε:

@comet περαστικα σας!! Είναι πολύ δύσκολο αυτό κ εγώ είχα τον μικρό άρρωστο κ μου ταν τόσο δύσκολο να τον κρατάω σε απόσταση!! Μεγάλο ζόρι. Οσες εχετε παιδάκι έχετε σκεφτεί πως θα ετοιμάσετε το παιδάκι σας για το μωράκι που έρχεται? Θα θελα τα φώτα σας..!

Εγώ δεν θα το πω ακόμα μόνο όταν αρχίσει να φαίνεται. Κυρίως λόγω των προηγούμενων αποβολών που είχα και δε θα ήθελα να το αναστατώσω στην περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά. Αλλά και ανεξάρτητα από αυτό επειδή στο μυαλουδάκι τους ο χρόνος περνάει διαφορετικά δε θέλω να αρχίσει να έχει αγωνία. Μιας φίλης μου το παιδάκι σταμάτησε να τρώει επειδή έμαθε ότι περιμένει αδερφάκι, μετά αναστατώθηκε επειδή ήθελε διαφορετικό φύλο και γενικά ήταν λίγο αγχωτικό για το ίδιο.

Εσύ τι σκέφτεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, ciqa είπε:

Εγώ δεν θα το πω ακόμα μόνο όταν αρχίσει να φαίνεται. Κυρίως λόγω των προηγούμενων αποβολών που είχα και δε θα ήθελα να το αναστατώσω στην περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά. Αλλά και ανεξάρτητα από αυτό επειδή στο μυαλουδάκι τους ο χρόνος περνάει διαφορετικά δε θέλω να αρχίσει να έχει αγωνία. Μιας φίλης μου το παιδάκι σταμάτησε να τρώει επειδή έμαθε ότι περιμένει αδερφάκι, μετά αναστατώθηκε επειδή ήθελε διαφορετικό φύλο και γενικά ήταν λίγο αγχωτικό για το ίδιο.

Εσύ τι σκέφτεσαι;

Εμένα είναι 25 μηνών ακόμα δεν είναι σε φάση να καταλαβαίνει πολλά ότι ναι έγκυος κλπ έλεγα να ξεκινήσω να του πάρω βιβλίο με αυτό το θέμα. Δε θέλω να του έρθει αποτομα. Έχω ακούσει λέγω διαφορά με αδερφάκια κ για αυτό θέλω να γίνει ομαλα

  • Μου αρέσει 1

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Athina3 είπε:

@comet περαστικα σας!! Είναι πολύ δύσκολο αυτό κ εγώ είχα τον μικρό άρρωστο κ μου ταν τόσο δύσκολο να τον κρατάω σε απόσταση!! Μεγάλο ζόρι. Οσες εχετε παιδάκι έχετε σκεφτεί πως θα ετοιμάσετε το παιδάκι σας για το μωράκι που έρχεται? Θα θελα τα φώτα σας..!

Ο μικρος μου ειναι 20 μηνων,του χω πει οτι εχω ενα μωρακι στην κοιλιτσα κι εκεινος βαζει το κεφαλακι του στο πλαι στην κοιλια μου να το ακουσει και γελαει.Ειναι πολυ τρυφερο αλλα σιγουρα δεν εχει ιδεα τι συμβαινει.Θα ναι 26 μηνων περιπου οταν γεννηθει.Δεν μιλαει κι ολας να ξερω αν σκεφτεται κατι.Μονο τα βασικα..

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Κοριτσιαααααα!!! Τι κανετε?? Βγηκαν τα αποτελεσματα απο τη ΝΙΡΤ μου και ειναι ολα καλαααααα!!! :) 

Εσεις που υποφερετε ακομη πως ειστε σημερα?

@kastel μπράβο κοριτσάκι μου !! Ευχάριστα!! Με το καλό!!

  • Μου αρέσει 1

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...