Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Kοριτσια μου πριν λίγο γύρισα το Σάββατο θα βγει κ η αίματος καλά μας τα βρήκε όλα η γιατρός Δόξα το Θεό!! Μάλλον αγορακι μας είπε δε φαινόταν καλά στον υπέρηχο φαινόταν 12+3 6 εκατοστά. Εύχομαι να μας βγουν σε όλα τα αποτελέσματα καλά σε όλες μας!!!

  • Μου αρέσει 3

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Lalom είπε:

Αχ εγώ να δεις πόσο έχω κουραστεί και ψυχολογικά πιο πολύ. Ευχαριστώ όλες τις κοπέλες που καταλαβενετε @Comet @Ntepaki22 @Ξένη @Mariaia εγώ φαντάσου δεν έχω πάει γ ένα καφέ εννοώ να πάω κάπου κ να κάτσω γ λίγο. Οι μόνοι έξοδοι που κάνω είναι για τον γιατρο αλλά τη Δευτέρα θα του πω αν μπορώ να βγαίνω λίγο γτ όντως θα χαζέψω μέσα όλη μέρα.. Αφήστε που πιστεύω ότι είναι χειρότερα τα συμπτώματα όταν είσαι μέσα στο σπιτι συνέχεια. @Cometλίγο έμεινε κάνε υπομονή είναι το μόνο που μπορούμε να κάνουμε.. Όλα περνάνε κ μετά θα είναι όλα καλυτερα. 

Και @kastel σε ξέχασα πιο πάνω

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Lalom είπε:

Αχ εγώ να δεις πόσο έχω κουραστεί και ψυχολογικά πιο πολύ. Ευχαριστώ όλες τις κοπέλες που καταλαβενετε @Comet @Ntepaki22 @Ξένη @Mariaia εγώ φαντάσου δεν έχω πάει γ ένα καφέ εννοώ να πάω κάπου κ να κάτσω γ λίγο. Οι μόνοι έξοδοι που κάνω είναι για τον γιατρο αλλά τη Δευτέρα θα του πω αν μπορώ να βγαίνω λίγο γτ όντως θα χαζέψω μέσα όλη μέρα.. Αφήστε που πιστεύω ότι είναι χειρότερα τα συμπτώματα όταν είσαι μέσα στο σπιτι συνέχεια. @Cometλίγο έμεινε κάνε υπομονή είναι το μόνο που μπορούμε να κάνουμε.. Όλα περνάνε κ μετά θα είναι όλα καλυτερα. 

Κοριτσάκι μου υπομονή θα περάσουν όλα σε λίγο κ θα αρχίσεις να χαίρεσαι το ταξίδι της εγκυμοσύνης!! Λίγο υπομονή κ όλα θα πάνε καλά!!!

  • Μου αρέσει 1

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 είπε:

Κοριτσάκι μου υπομονή θα περάσουν όλα σε λίγο κ θα αρχίσεις να χαίρεσαι το ταξίδι της εγκυμοσύνης!! Λίγο υπομονή κ όλα θα πάνε καλά!!!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. τι ωραία νέα είναι αυτά μπράβο κοπέλα μου σου εύχομαι όλα, με το καλο υγιέστατο μωράκι. Να σου πάνε όλα τέλεια και εύκολα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια και εγώ μια από τα ίδια,  όλη μέρα σπίτι και ξάπλα, μη νομίζετε δεν κάνω τίποτα, μόνο να μαγειρέψω και αυτό ήταν, φοβήθηκα που μου είπε ο γιατρός ότι είναι χαμηλά ο πλακούντας και η είναι ιδέα μου η όντως συμβαίνει,  από προχθές που έκανα την Αυχενική έχω περισσότερους πόνους από κάτω,  δεν ξέρω ίσως με πείραξε αυτό το πραγματακι που μπήκε μέσα....Πριν βγήκαμε για έναν καφέ και κουράστηκα..Και όλη μέρα μέσα δεν παλεύεται,  θα χαζέψω από την τηλεόραση και το κινητό....σκέφτομαι μήπως οι πόνοι ειναι και επειδή έκανα πρόσφατα καισαρική και όσο περνάει ο καιρός θα πονάω περισσότερο....τι να πω...παραπονιαρα καταντησα..χαχαχα

Και εγώ σπίτι σε καταλαβαίνω απόλυτα νομίζω θα χαζεψω στο τέλος!! Κουράγιο κ υπομονή κ να προσέχεις!!

  • Ευχαριστώ 1

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!! Είμαι 29 χρονών, (πρώτη εγκυμοσύνη) 13 εβδομάδων και πριν λίγες μέρες έκανα την αυχενική διαφάνεια.

Οι τιμές της ελεύθερης β-hCG ήταν

166,90 IU/I ισοδύναμο με 4,454 ΜοΜ και

PAPP-A 3,860 IU/I ισοδύναμο με 0,858 ΜοΜ. Ο υπέρηχος ήταν πολύ καλός με καμία ένδειξη ανησυχίας. Ο εξωτερικός γιατρός που μου έκανε την αυχενική μου είπε οτι δεν υπάρχει ζήτημα για σύνδρομο down αλλά λόγω της αυξημένης χοριακής μου είπε να σκεφτώ να κάνω αμνιοπαρακέντηση. Με 3 άλλους γυναικολόγους που μίλησα, μου είπαν οτι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας, οτι οι αιματολογικές είναι κάποιες φορές αναξιόπιστες κ οτι δεν χρειάζεται να κάνω κάτι. Μου είπαν για την αιματολογική μόνο κ μόνο για να μου φύγει απο το κεφάλι η ιδέα. (Η αμνιοπαρακέντηση γίνεται τόσο νωρίς; Δεν είναι πολυ επικίνδυνο;) 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lalom είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. τι ωραία νέα είναι αυτά μπράβο κοπέλα μου σου εύχομαι όλα, με το καλο υγιέστατο μωράκι. Να σου πάνε όλα τέλεια και εύκολα. 

Ευχαριστώ πολύ εύχομαι σε όλες μας να πάνε όλα καλά!! Και να μαστε εδώ να λέμε τα καταρθωμα τους!! Τα δύσκολα φεύγουν σιγά σιγά να ηρεμησουμε οι κάμερες δεν έχουμε περάσει κ λίγα!!

  • Μου αρέσει 1

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 είπε:

Kοριτσια μου πριν λίγο γύρισα το Σάββατο θα βγει κ η αίματος καλά μας τα βρήκε όλα η γιατρός Δόξα το Θεό!! Μάλλον αγορακι μας είπε δε φαινόταν καλά στον υπέρηχο φαινόταν 12+3 6 εκατοστά. Εύχομαι να μας βγουν σε όλα τα αποτελέσματα καλά σε όλες μας!!!

Μπραβο μπράβο!! Πολύ ωραία τα αποτελέσματα σου!! Έτσι να πάνε όλα καλά και στο μέλλον! 

@Lalomνα του πεις εστω και για βόλτα ρεσυ.. Δεν παλεύεται έτσι είμαι σίγουρη. Βέβαια υπάρχει λόγος αλλά έστω και για λίγο θα βοηθήσει ψυχολογικά. 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandrath είπε:

Καλησπέρα!! Είμαι 29 χρονών, (πρώτη εγκυμοσύνη) 13 εβδομάδων και πριν λίγες μέρες έκανα την αυχενική διαφάνεια.

Οι τιμές της ελεύθερης β-hCG ήταν

166,90 IU/I ισοδύναμο με 4,454 ΜοΜ και

PAPP-A 3,860 IU/I ισοδύναμο με 0,858 ΜοΜ. Ο υπέρηχος ήταν πολύ καλός με καμία ένδειξη ανησυχίας. Ο εξωτερικός γιατρός που μου έκανε την αυχενική μου είπε οτι δεν υπάρχει ζήτημα για σύνδρομο down αλλά λόγω της αυξημένης χοριακής μου είπε να σκεφτώ να κάνω αμνιοπαρακέντηση. Με 3 άλλους γυναικολόγους που μίλησα, μου είπαν οτι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας, οτι οι αιματολογικές είναι κάποιες φορές αναξιόπιστες κ οτι δεν χρειάζεται να κάνω κάτι. Μου είπαν για την αιματολογική μόνο κ μόνο για να μου φύγει απο το κεφάλι η ιδέα. (Η αμνιοπαρακέντηση γίνεται τόσο νωρίς; Δεν είναι πολυ επικίνδυνο;) 

Καλησπέρα κορίτσια μου δε ξέρω από αυτά αλλά νομίζω κάνε ότι θα Σάι κάνει να νιώθεις καλά κ χωρίς άγχος!! Σου εύχομαι τα καλύτερα!! Εγώ προσωπικά έχω μεγαλύτερη ασφάλεια στον υπέρηχο!! Καλώς μας ήρθες κ με το καλό η εγκυμοσύνη σου!!


KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, kastel είπε:

Μπραβο μπράβο!! Πολύ ωραία τα αποτελέσματα σου!! Έτσι να πάνε όλα καλά και στο μέλλον! 

@Lalomνα του πεις εστω και για βόλτα ρεσυ.. Δεν παλεύεται έτσι είμαι σίγουρη. Βέβαια υπάρχει λόγος αλλά έστω και για λίγο θα βοηθήσει ψυχολογικά. 

Εννοείται θα του το πω γιατί στο τέλος θα αρρωστήσω εγώ. Δε πιστεύω ότι μια, βόλτα με το αυτοκίνητο κ να κάτσω κάπου να πιω ένα καφέ ή χυμό θα πάθω κάτι τρομερό. Θα σας πω νέα μου άμεσα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Lalom είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. τι ωραία νέα είναι αυτά μπράβο κοπέλα μου σου εύχομαι όλα, με το καλο υγιέστατο μωράκι. Να σου πάνε όλα τέλεια και εύκολα. 

Ευχαριστώ μακάρι μόνο χαμηλό πλακούντα μου βρήκε κ ο σάκος ο άλλος είναι ακόμα δεν έχει μικρύνει τόσο μου παν σιγά σιγα

  • Μου αρέσει 1

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandrath είπε:

Καλησπέρα!! Είμαι 29 χρονών, (πρώτη εγκυμοσύνη) 13 εβδομάδων και πριν λίγες μέρες έκανα την αυχενική διαφάνεια.

Οι τιμές της ελεύθερης β-hCG ήταν

166,90 IU/I ισοδύναμο με 4,454 ΜοΜ και

PAPP-A 3,860 IU/I ισοδύναμο με 0,858 ΜοΜ. Ο υπέρηχος ήταν πολύ καλός με καμία ένδειξη ανησυχίας. Ο εξωτερικός γιατρός που μου έκανε την αυχενική μου είπε οτι δεν υπάρχει ζήτημα για σύνδρομο down αλλά λόγω της αυξημένης χοριακής μου είπε να σκεφτώ να κάνω αμνιοπαρακέντηση. Με 3 άλλους γυναικολόγους που μίλησα, μου είπαν οτι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας, οτι οι αιματολογικές είναι κάποιες φορές αναξιόπιστες κ οτι δεν χρειάζεται να κάνω κάτι. Μου είπαν για την αιματολογική μόνο κ μόνο για να μου φύγει απο το κεφάλι η ιδέα. (Η αμνιοπαρακέντηση γίνεται τόσο νωρίς; Δεν είναι πολυ επικίνδυνο;) 

Καλησπέρα και σε σένα... Για τις τιμές που γράφεις δεν ξέρω να σε βοηθήσω αλλά σίγουρα μια αιματολογική δεν είναι όπως η άμνιο οπότε αν σε κάνεις να νιώθεις καλύτερα να το κάνεις. Από τν άλλη είναι 3 άλλοι γιατροί που λένε κάτι άλλο.. Παράξενο πολύ. 

 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Athina3 @kastel Στην αρχή πανικοβλήθηκα, αλλα οταν ηρέμησα κ μίλησα και με τους άλλους γιατρούς κατάλαβα οτι μάλλον έπαιζε και το θέμα το οικονομικό γιατί μου ζήτησε 700€! Και μάλιστα δεν ήθελε να το αυζητήσω με άλλον κόσμο & να κλείσω ραντεβού άμεσα.

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

@Ξένημου μήπως είναι στο μυαλό σου; κολπικό υπέρηχο σου έκανε; γενικά εμένα θυμάμαι μου είχε πει ότι ίσως δω και λίγο αίμα και να μην ανησυχήσω. :)

Στην αρχή κοιτούσε το μωρό με υπέρηχο στην κοιλιά αλλά μετά κολπικό, μπορεί και από τον φόβο μου γιατί δεν μου είχε ξαναπεί να μην κουράζομαι και τα σχετικά, ελπίζω την άλλη φορά που θα πάω να έχει ανέβει ο πλακούντας. 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...