Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eternity είπε:

      Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχω καιρό να μπω στο φόρουμ, χαιρετώ τα νέα κορίτσια και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! Είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεξυγμενων βλαστοκυστεων. Εχω πολλές γνώσεις όσο αφορά το κομμάτι της ωοληψιας, στην εμβρυομεταφορα ειδικά κατεψυγμένων, έχω πολλές απορίες. Για παράδειγμα 2η ημέρα του κύκλου έκανα οιστραδιολη και είναι 67.Θεωρειται υψηλή? Να ακυρώσω τη διαδικασία? Έκανα και υπέρηχο και δεν υπάρχει κύστη. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι θέλει προσοχή στην εμβρυομεταφορα. Είναι η τελευταία μου προσπάθεια και δε θέλω να πάω με ο, τι να ναι συνθήκες. 

      Καλησπέρα! Καλή επιτυχία στην εμβρυομεταφορά σου. Η πρόσφατη προσωπική μου εμπειρία είναι άμεσα συνεδεμένη με την οιστραδιόλη. Δύο εμβρυομεταφορές ακυρώσαμε γιατί ήταν ανεβασμένη η τιμή, 87 και 110. Τελικά ξεκίνησα arvecap για καταστολή γιατί δεν πήγαινε άλλο. Τώρα ήρθε η ώρα και θα προχωρήσω με ακριβώς την ίδια τιμή που έχεις κι εσύ, 67!! Ο γιατρός που με παρακολουθεί στη μονάδα μου είπε ότι το επιθυμητό είναι μέχρι 60, ωστόσο δεν είδαμε κύστη σε υπέρηχο οπότε έκρινε ότι το 67 είναι οκ. Εμπιστεύσου τον γιατρό σου και τις οδηγίες του. Εύχομαι από καρδιάς να πάνε όλα καλά ❤

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Marianeo241 είπε:

Κουνιόταν σαν τρελό!!!!Δεν καθόταν σε μια θέση να το μετρήσουμε εύκολα!!!Εγώ είμαι 12 εβδομάδων οπότε φύλο ακόμη ξεκάθαρα δεν βλέπεις. Από ένα οστό μας έκανε πρόβλεψη.  Αν είναι στην ίδια ευθεία με το σώμα είναι κορίτσι και Αν πηγαίνει προς τα πάνω αγόρι. Μας είπε βέβαια ότι αυτή η πρόβλεψη πολλές φορές είναι λάθος. Εγώ όμως πίστευα ότι είναι κορίτσι.  

Αντέ με το καλό να πάνε όλα καλά!!!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mariaia είπε:

Ζαβλανος λέγεται αυτός που θα μου την κάνει μου είπαν 

Ευχαριστώωωω πάρα πολύ έχω ενα άγχος μην έχει τπτ το μωρό κλαφτα Χαράλαμπε.. Αν κ ενταξει είμαι αισιόδοξη

Όλα καλά θα είναι... Εγώ να δεις πόσα όνειρα είχα δει πριν πάω για Αυχενική και έλεγα για να βλέπω όνειρα κάτι δεν είναι καλά με το μωρό....και τελικά όλα ήταν τέλεια!!!όσο μπορείς ηρέμησε και θα δεις πως όλα θα ειναι τέλεια...εμάς ήταν σίγουρος ότι είναι κοριτσάκι, τώρα θα δείξει!!!! 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel said:

Καλα οι αντρες ειναι πολυ ειαισθητοι σε θεματα υγιειας, αυτο ειναι το μονο σιγουρο! :P Στο προτεινε ο γιατρος? Εγω θα την ρωτησω οταν παω.

χεχε...! έτσι είναι. Δεν μου το έχει προτείνει. Δεν μου το ενέφερε καν. Θα τον ρωτήσω κι εγώ. Βέβαια το επόμενο ραντεβού το έχω στις 26/11

  • Χαχα 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου. Ελπίζω όλες όσες έχετε ακόμα να κάνετε αυχενικής σας εύχομαι πολύ πολύ καλά αποτελέσματα. Για σας που έχετε ήδη καλά αποτελέσματα χαίρομαι πάρα πολύ και εύχομαι πολύ καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη. Εγώ έχω αύριο αυχενική έχω λίγο άγχος αλλά πιο πολύ μου χει σπάσει τα νεύρα ο εμετός. Δε φτάνει που είμαι σχεδόν 1.5μηνα ξάπλα λόγω αποκόλλησης κάθε φορά που κάνω εμετό αμέσως μετά βλέπω καφέ για δύο τρεις μέρες. Έχω κουραστεί πάρα πολύ. Έχω Δευτέρα ραντεβού με τον γιατρό δεν αντέχω άλλο θα του το πω. Να δω τι γίνεται τόσο καιρό ξάπλα κ ακόμα ν φύγει η αποκολληση... Έλεος. Το ξέρω ότι γκρινιάζω αλλά πραγματικά δε τη παλεύω άλλο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Lalom said:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Ελπίζω όλες όσες έχετε ακόμα να κάνετε αυχενικής σας εύχομαι πολύ πολύ καλά αποτελέσματα. Για σας που έχετε ήδη καλά αποτελέσματα χαίρομαι πάρα πολύ και εύχομαι πολύ καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη. Εγώ έχω αύριο αυχενική έχω λίγο άγχος αλλά πιο πολύ μου χει σπάσει τα νεύρα ο εμετός. Δε φτάνει που είμαι σχεδόν 1.5μηνα ξάπλα λόγω αποκόλλησης κάθε φορά που κάνω εμετό αμέσως μετά βλέπω καφέ για δύο τρεις μέρες. Έχω κουραστεί πάρα πολύ. Έχω Δευτέρα ραντεβού με τον γιατρό δεν αντέχω άλλο θα του το πω. Να δω τι γίνεται τόσο καιρό ξάπλα κ ακόμα ν φύγει η αποκολληση... Έλεος. Το ξέρω ότι γκρινιάζω αλλά πραγματικά δε τη παλεύω άλλο. 

δεν ειναι γκρινια αυτο..απλα περιγραφεις αυτα που σου συμβαινουν!! δεν ειναι για ολες μας η εγκυμοσυνη η καλυτερη περιοδος...και γω δυο μηνες ξαπλα ημουν, δεν μπορουσα να σηκωθω απ τους εμετους και την αηδια που ενιωθα για τις μυρωδιες και τα φαγητα...τωρα εχω λιγες μερες που εχω ηρεμησει..ευχομαι στο ραντεβου που θα πας να εχει φυγει η αποκολληση κ να σου σταματησουν οι εμετοι!! για να σαι και εσυ καλυτερα

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη said:

Εμένα πάντως που το έκανε η αδερφή μου στα παιδιά της πέρυσι μου είπε ότι από τότε που τους το έκανε ήταν άρρωστα και φέτος θα το σκεφτεί πολύ αν θα τους το ξανακάνει κα7 γενικά το έχω ακούσει και από άλλους ότι αρρώστησαν από τότε που το έκαναν...

Εγώ δεν θα το κάνω,  προσέχω πολύ,  δεν μπαίνω σε μετρό και γενικά όταν βλέπω κρυομενο κάποιον δεν πλησιάζω, ούτε ματσα μουτσα...Δεν με πειραζει και αν παρεξηγηθεί κάποιος που δεν πλησιάζω.  Ακόμα κα7 στους γονείς μου που πήγα την προηγούμενη βδομάδα, ούτε τους φίλησα, ούτε τα ανίψια μου φίλησα γιατί λέω που ξέρεις τι μπορεί να έχει ο καθένας. 

Κι εγώ είμαι της ίδιας άποψης. Δεν καίγομαι να το κάνω, προσέχω όσο μπορώ :) 

  • Μου αρέσει 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntepaki22 είπε:

δεν ειναι γκρινια αυτο..απλα περιγραφεις αυτα που σου συμβαινουν!! δεν ειναι για ολες μας η εγκυμοσυνη η καλυτερη περιοδος...και γω δυο μηνες ξαπλα ημουν, δεν μπορουσα να σηκωθω απ τους εμετους και την αηδια που ενιωθα για τις μυρωδιες και τα φαγητα...τωρα εχω λιγες μερες που εχω ηρεμησει..ευχομαι στο ραντεβου που θα πας να εχει φυγει η αποκολληση κ να σου σταματησουν οι εμετοι!! για να σαι και εσυ καλυτερα

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ άσε ταα ίδια περάσαμε με τους κωλο εμετούς κ τη ναυτία. Κ γω δύο ημέρες είμαι καλά κ μια κάνω εμετό. θέλω να πιστεύω ότι φεύγουν σιγά σιγά να ηρεμήσω λίγο γτ θα τρελαθώ. Εύχομαι κ σε σένα να είναι όλα περαστικά κ πολύ καλή συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

χεχε...! έτσι είναι. Δεν μου το έχει προτείνει. Δεν μου το ενέφερε καν. Θα τον ρωτήσω κι εγώ. Βέβαια το επόμενο ραντεβού το έχω στις 26/11

ναι ναι ετσι ειναι! @Lalomτον εχεις κλεισει τον τριτο? Στεναχωρο που εισαι ακομη τοσο χαλια.


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

ναι ναι ετσι ειναι! @Lalomτον εχεις κλεισει τον τριτο? Στεναχωρο που εισαι ακομη τοσο χαλια.

Αύριο κανονικά θα ήμουν 13εβδομαδων και 1 ημερα αλλά υπέρηχογραφικα θα είμαι αύριο 12εβδομαδων κ 1 μέρα.είμαι μια βδομάδα πίσω. Άρα τώρα κλείνω τον τρίτο. Δε μπορώ να πω είμαι καλύτερα από πριν αλλά υπάρχουν μέρες που κατάρρεω ακόμα κ αισθάνομαι εξάντληση κ ανησυχω για την αποκολληση γιατί με πάει πίσω λόγω των Εμετων.εσυ από ότι είδα είχες καλή αυχενική οπότε σου εύχομαι ο,τι καλύτερο από δω κ πέρα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Lalom είπε:

Αύριο κανονικά θα ήμουν 13εβδομαδων και 1 ημερα αλλά υπέρηχογραφικα θα είμαι αύριο 12εβδομαδων κ 1 μέρα.είμαι μια βδομάδα πίσω. Άρα τώρα κλείνω τον τρίτο. Δε μπορώ να πω είμαι καλύτερα από πριν αλλά υπάρχουν μέρες που κατάρρεω ακόμα κ αισθάνομαι εξάντληση κ ανησυχω για την αποκολληση γιατί με πάει πίσω λόγω των Εμετων.εσυ από ότι είδα είχες καλή αυχενική οπότε σου εύχομαι ο,τι καλύτερο από δω κ πέρα. 

κ εγω πριν 10 μερες αρχισα να νιωθω καλυτερα οποτε ελπιζω κ για σενα να ειναι οι τελευταιες μερες ταλαιπωριας αυτες.Ζορι ειναι το ξερω αλλα εμεινε πολυ λιγο οποτε μονο σκεψου οτι εφαγες το γαιδαρο και εμεινε η ουριτσα!

  • Ευχαριστώ 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lalom είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Ελπίζω όλες όσες έχετε ακόμα να κάνετε αυχενικής σας εύχομαι πολύ πολύ καλά αποτελέσματα. Για σας που έχετε ήδη καλά αποτελέσματα χαίρομαι πάρα πολύ και εύχομαι πολύ καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη. Εγώ έχω αύριο αυχενική έχω λίγο άγχος αλλά πιο πολύ μου χει σπάσει τα νεύρα ο εμετός. Δε φτάνει που είμαι σχεδόν 1.5μηνα ξάπλα λόγω αποκόλλησης κάθε φορά που κάνω εμετό αμέσως μετά βλέπω καφέ για δύο τρεις μέρες. Έχω κουραστεί πάρα πολύ. Έχω Δευτέρα ραντεβού με τον γιατρό δεν αντέχω άλλο θα του το πω. Να δω τι γίνεται τόσο καιρό ξάπλα κ ακόμα ν φύγει η αποκολληση... Έλεος. Το ξέρω ότι γκρινιάζω αλλά πραγματικά δε τη παλεύω άλλο. 

Αυτό που περιγράφεις δεν είναι γκρίνια.... Είναι όντως κούραση.... Δύσκολο πράγμα όντως συνέχεια ξάπλα μαζι με εμετό δε παλεύεται... Κουράγιο να πω??? Δε ξέρω θα έχεις βαρεθεί να το ακούς 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Lalom είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Ελπίζω όλες όσες έχετε ακόμα να κάνετε αυχενικής σας εύχομαι πολύ πολύ καλά αποτελέσματα. Για σας που έχετε ήδη καλά αποτελέσματα χαίρομαι πάρα πολύ και εύχομαι πολύ καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη. Εγώ έχω αύριο αυχενική έχω λίγο άγχος αλλά πιο πολύ μου χει σπάσει τα νεύρα ο εμετός. Δε φτάνει που είμαι σχεδόν 1.5μηνα ξάπλα λόγω αποκόλλησης κάθε φορά που κάνω εμετό αμέσως μετά βλέπω καφέ για δύο τρεις μέρες. Έχω κουραστεί πάρα πολύ. Έχω Δευτέρα ραντεβού με τον γιατρό δεν αντέχω άλλο θα του το πω. Να δω τι γίνεται τόσο καιρό ξάπλα κ ακόμα ν φύγει η αποκολληση... Έλεος. Το ξέρω ότι γκρινιάζω αλλά πραγματικά δε τη παλεύω άλλο. 

Κοριτσακι μου,ποσο σε καταλαβαινω.Αυτη τη στιγμη ειμαι στο σπιτι με ορο,κι αυτο γιατι δεν ηθελα να νοσηλευτω ξανα.Τα περασα και στο γιο μου και ξερω οτι καποια στιγμη θα περασει και ναι τα μωρακια μας το αξιζουν αλλα θα ηθελα να κοιμηθω και να ξυπνησω οταν περασουν ολα.Κουραστηκα πολυ.Νιωθω καλυτερα απο οτι 2 βδομαδες πριν και ειμαι πιο πισω απο ολες οποτε ελπιζω οταν φτασω την αυχενικη να ειμαι επιτελους καλα...Καποια στιγμη θελεις να τα πεις καπου.Δεν παω πουθενα,ολη μερα ξαπλωνω και βαρεθηκα μες στο σπιτι μονη μου...Αλλα τι μπορω να κανω;Προσευχομαι το μωρο να ναι καλα και να συνελθω γρηγορα .Ευχομαι κι εσυ το ιδιο

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και εγώ μια από τα ίδια,  όλη μέρα σπίτι και ξάπλα, μη νομίζετε δεν κάνω τίποτα, μόνο να μαγειρέψω και αυτό ήταν, φοβήθηκα που μου είπε ο γιατρός ότι είναι χαμηλά ο πλακούντας και η είναι ιδέα μου η όντως συμβαίνει,  από προχθές που έκανα την Αυχενική έχω περισσότερους πόνους από κάτω,  δεν ξέρω ίσως με πείραξε αυτό το πραγματακι που μπήκε μέσα....Πριν βγήκαμε για έναν καφέ και κουράστηκα..Και όλη μέρα μέσα δεν παλεύεται,  θα χαζέψω από την τηλεόραση και το κινητό....σκέφτομαι μήπως οι πόνοι ειναι και επειδή έκανα πρόσφατα καισαρική και όσο περνάει ο καιρός θα πονάω περισσότερο....τι να πω...παραπονιαρα καταντησα..χαχαχα


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Κοριτσακι μου,ποσο σε καταλαβαινω.Αυτη τη στιγμη ειμαι στο σπιτι με ορο,κι αυτο γιατι δεν ηθελα να νοσηλευτω ξανα.Τα περασα και στο γιο μου και ξερω οτι καποια στιγμη θα περασει και ναι τα μωρακια μας το αξιζουν αλλα θα ηθελα να κοιμηθω και να ξυπνησω οταν περασουν ολα.Κουραστηκα πολυ.Νιωθω καλυτερα απο οτι 2 βδομαδες πριν και ειμαι πιο πισω απο ολες οποτε ελπιζω οταν φτασω την αυχενικη να ειμαι επιτελους καλα...Καποια στιγμη θελεις να τα πεις καπου.Δεν παω πουθενα,ολη μερα ξαπλωνω και βαρεθηκα μες στο σπιτι μονη μου...Αλλα τι μπορω να κανω;Προσευχομαι το μωρο να ναι καλα και να συνελθω γρηγορα .Ευχομαι κι εσυ το ιδιο

Αχ εγώ να δεις πόσο έχω κουραστεί και ψυχολογικά πιο πολύ. Ευχαριστώ όλες τις κοπέλες που καταλαβενετε @Comet @Ntepaki22 @Ξένη @Mariaia εγώ φαντάσου δεν έχω πάει γ ένα καφέ εννοώ να πάω κάπου κ να κάτσω γ λίγο. Οι μόνοι έξοδοι που κάνω είναι για τον γιατρο αλλά τη Δευτέρα θα του πω αν μπορώ να βγαίνω λίγο γτ όντως θα χαζέψω μέσα όλη μέρα.. Αφήστε που πιστεύω ότι είναι χειρότερα τα συμπτώματα όταν είσαι μέσα στο σπιτι συνέχεια. @Cometλίγο έμεινε κάνε υπομονή είναι το μόνο που μπορούμε να κάνουμε.. Όλα περνάνε κ μετά θα είναι όλα καλυτερα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...