Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Aχ κοριτσακι μου αυτό το άγχος δε θα τελειώσει ότι σου πει ο γιατρός κ ότι είναι καλύτερο!! Ο αγώνας σου γίνεται δυσκολοτερος σίγουρα με αυτά αλλά μη το βάζεις κάτω!!!


KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 55 λεπτά , Mariaia είπε:

Καλημέρα Αθηνά και σε όλα τα κορίτσια..... Λοιπον η ανάπτυξη του μωρού είναι απόλυτα φυσιολογική... Όμως η εξέταση Papp-a δε βγήκε καλή ενώ η αυχενική τα έδειξε όλα τέλεια η Papp-a  βγήκε απογοητευτικη.... Θα πάω την Δευτέρα από την γιατρό μου να το ψάξουμε εκτενώς... Μάλλον κάτι υπάρχει με τον πλακούντα ένα θέμα... Μου είπε ο γιατρός χθες της αυχενικής ότι θα τον χαρακτήριζε λέει ιδιαίτερο... Επίσης βλέπει λέει ότι θα υπάρξει σοβαρό θέμα με την πίεση μου στην εγκυμοσύνη και μου σύστησε να παίρνω κάθε μέρα ασπιρίνη..... Το μωρό φαίνεται να είναι μια χαρά.... Τα υπόλοιπα έχουν θεματακι... Όπως ο λωρος ο πλακούντας κ η πίεση μου... Α θα χρειαστεί να κάνω και αμνιοπαρακεντηση 

Αρχικά δε θέλει άγχος. Όλα θα τα βρεις με τον γιατρό σου. Για όλα υπάρχει λύση και θα τα καταφέρεις. Ίσως χρειαστείς ασπιρίνη και? Δε πειράζει είναι το λιγότερο. Το μόνο που δε θέλει είναι να το σκέφτεσαι συνέχεια γιατί μεγαλώνεις στο μυαλό το θέμα. Ηρέμησε και όλα λύνονται πίστεψε με. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lalom είπε:

Αρχικά δε θέλει άγχος. Όλα θα τα βρεις με τον γιατρό σου. Για όλα υπάρχει λύση και θα τα καταφέρεις. Ίσως χρειαστείς ασπιρίνη και? Δε πειράζει είναι το λιγότερο. Το μόνο που δε θέλει είναι να το σκέφτεσαι συνέχεια γιατί μεγαλώνεις στο μυαλό το θέμα. Ηρέμησε και όλα λύνονται πίστεψε με. 

Να σου πω την αλήθεια δε το αφήνω το άγχος να με φάει... Λέω ότι να γίνει θα γίνει... Αλλά εντάξει κακά τα ψέματα στεναχωρεθηκα πολύ.... 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mariaia είπε:

Καλημέρα Αθηνά και σε όλα τα κορίτσια..... Λοιπον η ανάπτυξη του μωρού είναι απόλυτα φυσιολογική... Όμως η εξέταση Papp-a δε βγήκε καλή ενώ η αυχενική τα έδειξε όλα τέλεια η Papp-a  βγήκε απογοητευτικη.... Θα πάω την Δευτέρα από την γιατρό μου να το ψάξουμε εκτενώς... Μάλλον κάτι υπάρχει με τον πλακούντα ένα θέμα... Μου είπε ο γιατρός χθες της αυχενικής ότι θα τον χαρακτήριζε λέει ιδιαίτερο... Επίσης βλέπει λέει ότι θα υπάρξει σοβαρό θέμα με την πίεση μου στην εγκυμοσύνη και μου σύστησε να παίρνω κάθε μέρα ασπιρίνη..... Το μωρό φαίνεται να είναι μια χαρά.... Τα υπόλοιπα έχουν θεματακι... Όπως ο λωρος ο πλακούντας κ η πίεση μου... Α θα χρειαστεί να κάνω και αμνιοπαρακεντηση 

Μαρία προσπάθησε να μην αγχώνεσαι,  είναι δύσκολο να σου λένε ότι δεν βγήκε καλή η αίματος αλλά το δικό μου το μυαλό ξέρεις τι θα σκεφτόταν???Μήπως να την ξανακάνω σε κάποιο άλλο εργαστήριο,  να δω τι θα δείξει και η δεύτερη και πάνω απ όλα τι θα σου πει η γιατρός σου. Αφού το μωρό το βρήκαν ότι αναπτύσσεται σωστά,  μήπως είναι κάτι άλλο που διορθώνεται με θεραπεία αλλά μήπως έκαναν και κάποιο λάθος εκεί στην εξέταση αίματος. Σε σκεφτόμουν από το πρωί που έγραψες το μνμ και σκεφτόμουν μήπως πριν κάνεις την αμνιοπαρακεντηση να έπαιρνες μια δεύτερη γνώμη??


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Μαρία προσπάθησε να μην αγχώνεσαι,  είναι δύσκολο να σου λένε ότι δεν βγήκε καλή η αίματος αλλά το δικό μου το μυαλό ξέρεις τι θα σκεφτόταν???Μήπως να την ξανακάνω σε κάποιο άλλο εργαστήριο,  να δω τι θα δείξει και η δεύτερη και πάνω απ όλα τι θα σου πει η γιατρός σου. Αφού το μωρό το βρήκαν ότι αναπτύσσεται σωστά,  μήπως είναι κάτι άλλο που διορθώνεται με θεραπεία αλλά μήπως έκαναν και κάποιο λάθος εκεί στην εξέταση αίματος. Σε σκεφτόμουν από το πρωί που έγραψες το μνμ και σκεφτόμουν μήπως πριν κάνεις την αμνιοπαρακεντηση να έπαιρνες μια δεύτερη γνώμη??

Γειά σου γλυκό μου κορίτσι... Εννοείται κ θα πάω για δεύτερη μη σου πω κ για 3η γνώμη.... Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.... Έτσι δε κάνω αμνιοπαρακεντηση.... Κ αν δεν τότε ίσως κάνω τροφοβλαστη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mariaia είπε:

Γειά σου γλυκό μου κορίτσι... Εννοείται κ θα πάω για δεύτερη μη σου πω κ για 3η γνώμη.... Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.... Έτσι δε κάνω αμνιοπαρακεντηση.... Κ αν δεν τότε ίσως κάνω τροφοβλαστη 

Έτσι να έχεις θετική σκέψη και όλα καλά θα είναι!!!!Και το καλοκαίρι θα συναντηθούμε στην Τήνο με τα κοριτσάκια μας!!!

  • Μου αρέσει 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mariaia ούτε η πίεση ούτε η ασπιρίνη να σε καταβάλουν, ούτε καν η αμνιοπαρακέντηση. Κάνε ότι χρειάζεται να είσαι εσύ καλά και το μωράκι σου.

Το ότι είναι φυσιολογικό σε ανάπτυξη είναι από μόνο του ενθαρρυντικό. Επίσης το Papp-a βασίζεται μεν σε κάποιους δείκτες αλλά είναι στατιστικό. 

Σε πολλές οι γιατροί τους δεν το κάνουν καν. 

Ψάξε και σε άλλο γιατρό και κάνε ότι χρειαστεί για να νιώσεις ασφαλής! 

Είχα μια τέλεια εγκυμοσύνη χωρίς κανένα παρατράγουδο και μετά άρχισαν οι αποβολές. Μου έλεγαν πάρε προγεστερόνη έλεγα μα δεν έχω συσπάσεις ούτε πόνο ούτε αίμα. Μου έλεγαν πάρε ασπιρίνη μα έλεγα γιατί αφού δεν έχω πρόβλημα. Μετά άρχισα το ψάξιμο και τώρα παίρνω ότι φάρμακο μπορείς να φανταστείς. Θα φτάσω μέχρι τέλους; Ούτε που το ξέρω. Βοηθάνε τα χάπια; Μπορεί. 

Όλα θα πάνε καλά! Αλλά ψάξε και ρώτα για σένα πρώτα και μετά για το παιδάκι σου. Και να τα συζητάς η ομάδα είναι εδώ για αυτό το λόγο. Να λύσουμε απορίες να ανταλλάξουμε απόψεις, να συμπαρασταθούμε η μια στην άλλη. Προχθές ήμουν χάλια βρέθηκε η Comet να ναι καλά και με χαλάρωσε! 

Ηρέμησε, βρες απαντήσεις και όλα θα πάνε καλά δυο χάπια και μια άμνιο, αν χρειαστεί, δεν είναι τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, ciqa είπε:

@Mariaia ούτε η πίεση ούτε η ασπιρίνη να σε καταβάλουν, ούτε καν η αμνιοπαρακέντηση. Κάνε ότι χρειάζεται να είσαι εσύ καλά και το μωράκι σου.

Το ότι είναι φυσιολογικό σε ανάπτυξη είναι από μόνο του ενθαρρυντικό. Επίσης το Papp-a βασίζεται μεν σε κάποιους δείκτες αλλά είναι στατιστικό. 

Σε πολλές οι γιατροί τους δεν το κάνουν καν. 

Ψάξε και σε άλλο γιατρό και κάνε ότι χρειαστεί για να νιώσεις ασφαλής! 

Είχα μια τέλεια εγκυμοσύνη χωρίς κανένα παρατράγουδο και μετά άρχισαν οι αποβολές. Μου έλεγαν πάρε προγεστερόνη έλεγα μα δεν έχω συσπάσεις ούτε πόνο ούτε αίμα. Μου έλεγαν πάρε ασπιρίνη μα έλεγα γιατί αφού δεν έχω πρόβλημα. Μετά άρχισα το ψάξιμο και τώρα παίρνω ότι φάρμακο μπορείς να φανταστείς. Θα φτάσω μέχρι τέλους; Ούτε που το ξέρω. Βοηθάνε τα χάπια; Μπορεί. 

Όλα θα πάνε καλά! Αλλά ψάξε και ρώτα για σένα πρώτα και μετά για το παιδάκι σου. Και να τα συζητάς η ομάδα είναι εδώ για αυτό το λόγο. Να λύσουμε απορίες να ανταλλάξουμε απόψεις, να συμπαρασταθούμε η μια στην άλλη. Προχθές ήμουν χάλια βρέθηκε η Comet να ναι καλά και με χαλάρωσε! 

Ηρέμησε, βρες απαντήσεις και όλα θα πάνε καλά δυο χάπια και μια άμνιο, αν χρειαστεί, δεν είναι τίποτα!

Εγώ δυστυχώς λόγω χρόνου δε προλαβαίνω να διαβάζω όσα γράφεται και όταν μπαίνω είναι πάρα πολλα και τα χάνω..... Σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για υον χρόνο που αφιέρωσες και μου έγραψες αυτό το κείμενακι....!έκλεισα ήδη να πάω να κάνω ξανά και αυχενική κ Papp-a θα πάω κ σε έμβρυο καρδιολόγο.... Θα το ψάξω πολύ δε θα κάνω έτσι απλά αμνιοπαρακεντηση... Επίσης σκέφτηκα να κάνω αυτή την εξέταση αίματος που τα στέλνουν Αμερική.... Δε θυμάμαι πως λέγεται θα ρωτήσω τη γιατρό 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας χαιρετώ, να μπω και εγώ στην παρέα σας;; Έχω ενα κοριτσάκι ενος χρονου και είμαι έγκυος 12 εβδομαδων το δευτερο. Εχω Πητ γυρω στις 20 Μαϊου οποτε λεω ανηκω στην ομαδα σας. 

Just now, Mariaia είπε:

Εγώ δυστυχώς λόγω χρόνου δε προλαβαίνω να διαβάζω όσα γράφεται και όταν μπαίνω είναι πάρα πολλα και τα χάνω..... Σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για υον χρόνο που αφιέρωσες και μου έγραψες αυτό το κείμενακι....!έκλεισα ήδη να πάω να κάνω ξανά και αυχενική κ Papp-a θα πάω κ σε έμβρυο καρδιολόγο.... Θα το ψάξω πολύ δε θα κάνω έτσι απλά αμνιοπαρακεντηση... Επίσης σκέφτηκα να κάνω αυτή την εξέταση αίματος που τα στέλνουν Αμερική.... Δε θυμάμαι πως λέγεται θα ρωτήσω τη γιατρό 

Εκανα εγω αυτη την εξεταση, ειναι πολυ αξιοπιστη. Ανιχνευει 9 συνδρομα και εχει ποσοστο επιτυχίας 99,9 %. Ονομάζεται verifi αυτο που εκανα εγω. Εχει και ομως κι αλλες εταιρειες που κανουν με άλλη επωνυμία.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenaki5186 είπε:

Κορίτσια σας χαιρετώ, να μπω και εγώ στην παρέα σας;; Έχω ενα κοριτσάκι ενος χρονου και είμαι έγκυος 12 εβδομαδων το δευτερο. Εχω Πητ γυρω στις 20 Μαϊου οποτε λεω ανηκω στην ομαδα σας. 

Εκανα εγω αυτη την εξεταση, ειναι πολυ αξιοπιστη. Ανιχνευει 9 συνδρομα και εχει ποσοστο επιτυχίας 99,9 %. Ονομάζεται verifi αυτο που εκανα εγω. Εχει και ομως κι αλλες εταιρειες που κανουν με άλλη επωνυμία.

Καλως ηρθες ,να χαιρεσαι το μωρο σου και με το καλο το δευτερο.Κι εγω εχω ενα αγορακι 20 μηνων και ειμαι 11 βδομαδων εγκυος.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 11/8/2019 at 3:22 PM, Athina3 said:

@comet περαστικα σας!! Είναι πολύ δύσκολο αυτό κ εγώ είχα τον μικρό άρρωστο κ μου ταν τόσο δύσκολο να τον κρατάω σε απόσταση!! Μεγάλο ζόρι. Οσες εχετε παιδάκι έχετε σκεφτεί πως θα ετοιμάσετε το παιδάκι σας για το μωράκι που έρχεται? Θα θελα τα φώτα σας..!

Ο μικρός μου δεν είναι κ τόσο μικρό. Είναι 9 χρόνων! Μου ζητούσε αδερφάκι εδώ κ χρόνια όποτε με το που έμεινα έγκυος του το είπα Αμέσως κ τον προετοίμασα για όλα τα ενδεχόμενα. Όταν έκανα το πρώτο μου υπέρηχο ήταν εκεί μαζί μου. Το είδε κ έκανε συνεχώς ερωτήσεις την γιατρό. Κάθε μέρα έρχεται κ μου φυλάει την κοιλιτσα κ μου λέει “. Μαμά δεν το πιστεύω, έχουμε μωράκι!!! Δεν το πιστεύω!!!» :D

On 11/8/2019 at 6:38 PM, kastel said:

Κοριτσιαααααα!!! Τι κανετε?? Βγηκαν τα αποτελεσματα απο τη ΝΙΡΤ μου και ειναι ολα καλαααααα!!! :) 

Εσεις που υποφερετε ακομη πως ειστε σημερα?

Τι ευχάριστα νέα!!! Μπράβο κορίτσι μου γλυκό :-P Ένα μεγάλο άγχος έφυγε!!!

On 11/8/2019 at 9:31 PM, Mariaia said:

Γειά σας κορίτσια λοιπον τα βρήκε όλα καλά είδαμε κ το μωρό κουνιόταν μας είπε μάλλον κορίτσι αλλά εγώ ακόμα δεν έχω τπτ σίγουρο... Θα δούμε! ΟΜΩΣ είπε ότι συνήθως πάνω στον ομφάλιο λώρο έχουμε 3 αγγεία εμένα έχει 2.... Στεναχωρεθηκα άπειρα γτ μου είπε ότι κάποιες φορές έχει να κάνει με την ανάπτυξη του... 9 Δεκεμβρίου μου είπε να ξανά έρθω... Ακόμα στο ΓΕΝΕΣΙΣ είμαι περιμένω την εξέταση αίματος που δε θυμάμαι πως λέγεται... Είπα να σας γράψω γτ στεναχωρεθηκα πάρα πολύ... Αφήστε που έχω πάρει 7 κιλά που φυσικά αυτό είναι το λιγότερο 

Μην στεναχωριέσαι. Αν ήταν κάτι άσχημο θα σε είχαν πει κάτι. Μπορεί να είναι κάτι που έχει συμβεί ξανά κ σε άλλες Κοπέλες κ Απλά εσυ το ακούς για πρώτη φορά. Περίμενε να δεις τι θα σου πει ο γιατρός σου. Να σκέφτεσαι θετικά!!! Το ότι έβαλες κιλάκια είναι καλό σημάδι :lol:

7 hours ago, Elenaki5186 said:

Κορίτσια σας χαιρετώ, να μπω και εγώ στην παρέα σας;; Έχω ενα κοριτσάκι ενος χρονου και είμαι έγκυος 12 εβδομαδων το δευτερο. Εχω Πητ γυρω στις 20 Μαϊου οποτε λεω ανηκω στην ομαδα σας. 

Εκανα εγω αυτη την εξεταση, ειναι πολυ αξιοπιστη. Ανιχνευει 9 συνδρομα και εχει ποσοστο επιτυχίας 99,9 %. Ονομάζεται verifi αυτο που εκανα εγω. Εχει και ομως κι αλλες εταιρειες που κανουν με άλλη επωνυμία.

Καλώς ήρθες στην παρέα μας κ με το καλό το μωράκι σου!!! Εγώ έχω ένα γιο 9 χρόνων κ περιμένω το δεύτερο. Είμαι 11w6d κ περιμένω να κάνω την αυχενική μου αυτή την εβδομάδα. Έκανες αυχενική;


 ZJ32.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrysa_ είπε:

Ο μικρός μου δεν είναι κ τόσο μικρό. Είναι 9 χρόνων! Μου ζητούσε αδερφάκι εδώ κ χρόνια όποτε με το που έμεινα έγκυος του το είπα Αμέσως κ τον προετοίμασα για όλα τα ενδεχόμενα. Όταν έκανα το πρώτο μου υπέρηχο ήταν εκεί μαζί μου. Το είδε κ έκανε συνεχώς ερωτήσεις την γιατρό. Κάθε μέρα έρχεται κ μου φυλάει την κοιλιτσα κ μου λέει “. Μαμά δεν το πιστεύω, έχουμε μωράκι!!! Δεν το πιστεύω!!!» :D

Τι ευχάριστα νέα!!! Μπράβο κορίτσι μου γλυκό :-P Ένα μεγάλο άγχος έφυγε!!!

Μην στεναχωριέσαι. Αν ήταν κάτι άσχημο θα σε είχαν πει κάτι. Μπορεί να είναι κάτι που έχει συμβεί ξανά κ σε άλλες Κοπέλες κ Απλά εσυ το ακούς για πρώτη φορά. Περίμενε να δεις τι θα σου πει ο γιατρός σου. Να σκέφτεσαι θετικά!!! Το ότι έβαλες κιλάκια είναι καλό σημάδι :lol:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας κ με το καλό το μωράκι σου!!! Εγώ έχω ένα γιο 9 χρόνων κ περιμένω το δεύτερο. Είμαι 11w6d κ περιμένω να κάνω την αυχενική μου αυτή την εβδομάδα. Έκανες αυχενική;

Σας ευχαριστώ και πάλι! 

@Mariaiaελπίζω να είναι όλα καλά. Αν θέλεις πες εάν υπάρχει τρόπος να βοηθήσουμε. Προσωπικά δεν έχω εμπειρία δυστυχώς.

Ελπίζω να έχουμε όλες μια υγιή τελειομηνη εγκυμοσύνη. 

  • Μου αρέσει 2

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου. Τι κάνετε? Εγώ κλασσικά θα κάνω έναν εμετο τη μέρα αλλά καμία σχέση με πριν... Περιμένω να δω πότε θα σταματήσουν τελείως... Πλέον πιστεύω ότι δε θα ξαναγυρίσω στην κανονικότατα και δε θα ξαναφαω ποτέ όπως έτρωγα. Αναμένω να δω τις επόμενες μέρες. Αύριο έχω γιατρό να του δώσω κ την αυχενική να τη δει η οποία εινα πολύ καλή. Και είμαι ξάπλα όλη μέρα. Επίσης κάνω τραγικό ύπνο.. Ξυπνάω από τις 5 είτε από ενόχληση στο στομάχι ειτε γτ δε μπορώ να κοιμηθώ άλλο. Σαν τους γέρους από τις 5....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lalom είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Τι κάνετε? Εγώ κλασσικά θα κάνω έναν εμετο τη μέρα αλλά καμία σχέση με πριν... Περιμένω να δω πότε θα σταματήσουν τελείως... Πλέον πιστεύω ότι δε θα ξαναγυρίσω στην κανονικότατα και δε θα ξαναφαω ποτέ όπως έτρωγα. Αναμένω να δω τις επόμενες μέρες. Αύριο έχω γιατρό να του δώσω κ την αυχενική να τη δει η οποία εινα πολύ καλή. Και είμαι ξάπλα όλη μέρα. Επίσης κάνω τραγικό ύπνο.. Ξυπνάω από τις 5 είτε από ενόχληση στο στομάχι ειτε γτ δε μπορώ να κοιμηθώ άλλο. Σαν τους γέρους από τις 5....

Εσυ ξυπνας απο τις 5 κι εγω κοιμαμαι στις 4πμ.Κι εγω τα γνωστα,εναν με δυο εμμετους το πρωι,μεσημερι απογευμα και μεχρι τα μεσανυχτα περιπου καλα και μετα ξεκιναν οι αναγουλες,γι αυτο αργω να κοιμηθω.Και φυσικα σηκωνομαι στις 10.

Μην ανησυχεις,θα ξαναφας οπως πριν,ισως αργησεις λιγο αλλα θα γινει..


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 9/11/2019 at 1:22 ΜΜ, Mariaia είπε:

Καλημέρα Αθηνά και σε όλα τα κορίτσια..... Λοιπον η ανάπτυξη του μωρού είναι απόλυτα φυσιολογική... Όμως η εξέταση Papp-a δε βγήκε καλή ενώ η αυχενική τα έδειξε όλα τέλεια η Papp-a  βγήκε απογοητευτικη.... Θα πάω την Δευτέρα από την γιατρό μου να το ψάξουμε εκτενώς... Μάλλον κάτι υπάρχει με τον πλακούντα ένα θέμα... Μου είπε ο γιατρός χθες της αυχενικής ότι θα τον χαρακτήριζε λέει ιδιαίτερο... Επίσης βλέπει λέει ότι θα υπάρξει σοβαρό θέμα με την πίεση μου στην εγκυμοσύνη και μου σύστησε να παίρνω κάθε μέρα ασπιρίνη..... Το μωρό φαίνεται να είναι μια χαρά.... Τα υπόλοιπα έχουν θεματακι... Όπως ο λωρος ο πλακούντας κ η πίεση μου... Α θα χρειαστεί να κάνω και αμνιοπαρακεντηση 

Καλημέρα κορίτσι μου και με το καλό το μωράκι σου. Διάβασα αυτό που έγραψες για την εξέταση papp a και ήθελα να σε ρωτήσω με ποιο κριτήριο τα κρίνεις απογοητευτικά; Μεγάλωσαν τα τροποποιημένα ποσοστά σου; Επίσης για την ασπιρίνη να μην αγχώνεσαι καθόλου. Κι εγώ παίρνω από την αρχή, μαζί με αντιπηκτικές και μάλιστα αύξησα τη δόση λόγω υψηλής αντίστασης της μητριαίας αρτηρίας, αλλά είναι κάτι που δεν προκαλεί επιπλοκές, απλά θέλει στενό έλεγχο. Όσο για το λώρο και τον πλακούντα τι σου είπε; Είναι επιπωματικός, επιχείλιος; Γιατί και σε αυτή την περίπτωση απλά χρειάζεται προσοχή, όχι κούραση, σεξ, βάρη κλπ (κι από αυτό έχω). Δεν απειλεί τη ζωή του μωρού σου όμως. Σε καταλαβαίνω που αγχώνεσαι, σε νιώθω, γιατί έχω χάσει 2 μωράκια και ξέρω καλά από άγχος, αλλά να σκέφτεσαι ότι κάθε περίπτωση είναι μοναδική. Οι γιατροί πλέον παρακολουθούν τα πάντα και μπορούν να μας βοηθήσουν. Οκ, σε κάποιες περιπτώσεις χρειάζεται να μάστε πιο προσεκτικές και να κάνουμε περισσότερες επισκέψεις και εξετάσεις. Θετική ενέργεια κι όλα θα πάνε καλά. Τα μωράκια μας είναι στο δρόμο για τις αγκαλιές μας. Κι αυτό ισχύει για όλες μας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...