Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Comet είπε:

Εσυ ξυπνας απο τις 5 κι εγω κοιμαμαι στις 4πμ.Κι εγω τα γνωστα,εναν με δυο εμμετους το πρωι,μεσημερι απογευμα και μεχρι τα μεσανυχτα περιπου καλα και μετα ξεκιναν οι αναγουλες,γι αυτο αργω να κοιμηθω.Και φυσικα σηκωνομαι στις 10.

Μην ανησυχεις,θα ξαναφας οπως πριν,ισως αργησεις λιγο αλλα θα γινει..

Από τις 5πμ κ με ενοχλήσεις στο στομαχι, άσχημη γεύση στο στόμα κ εμετο κάποιες φορές. Αίσχος. Καθολη τη διάρκεια της μέρας είμαι καλύτερα σε σχέση με το προηγούμενο μήνα απλα εγώ πέριμενω να ειμαι τελείως καλά αρκετά έχω περάσει δε μπορώ άλλο. Εύχομαι κ σε σένα να βελτιωθείς σύντομα που το πιστεύω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Lalom είπε:

Από τις 5πμ κ με ενοχλήσεις στο στομαχι, άσχημη γεύση στο στόμα κ εμετο κάποιες φορές. Αίσχος. Καθολη τη διάρκεια της μέρας είμαι καλύτερα σε σχέση με το προηγούμενο μήνα απλα εγώ πέριμενω να ειμαι τελείως καλά αρκετά έχω περάσει δε μπορώ άλλο. Εύχομαι κ σε σένα να βελτιωθείς σύντομα που το πιστεύω. 

Κι εγω το ευχομαι για σενα κοριτσι μου,να φυγουν ολα και να νιωθεις σουπερ.Πηγα το μικρο μου στο παρκο σημερα.Τον σηκωσα μονο να τον βαλω στην κουνια και ειναι 15 λεπτα το πολυ απο το σπιτι.Αυτος ετρεχε πανω κατω και ανεβοκατεβαινε στην τσουλιθρα κι εγω τον κοιτουσα.Στη μια ωρα ξεθεωθηκα...Δεν εχω καθολου αντοχες και ημουν ατομο που δουλευα νυχτες ,κοιμομουν 3-4 ωρες το πρωι και μετα καθαριζα,μαγειρευα ,κοιτουσα το παιδι και παλι το βραδυ δουλεια και ξενυχτι και δεν ενιωθα τοσο κουρασμενη. ..Πως καταντησα ετσι...Ελπιζω συντομα να βρω τις δυναμεις μου...

  • Λυπημένη/-ος 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 9/11/2019 at 1:22 ΜΜ, Mariaia είπε:

Καλημέρα Αθηνά και σε όλα τα κορίτσια..... Λοιπον η ανάπτυξη του μωρού είναι απόλυτα φυσιολογική... Όμως η εξέταση Papp-a δε βγήκε καλή ενώ η αυχενική τα έδειξε όλα τέλεια η Papp-a  βγήκε απογοητευτικη.... Θα πάω την Δευτέρα από την γιατρό μου να το ψάξουμε εκτενώς... Μάλλον κάτι υπάρχει με τον πλακούντα ένα θέμα... Μου είπε ο γιατρός χθες της αυχενικής ότι θα τον χαρακτήριζε λέει ιδιαίτερο... Επίσης βλέπει λέει ότι θα υπάρξει σοβαρό θέμα με την πίεση μου στην εγκυμοσύνη και μου σύστησε να παίρνω κάθε μέρα ασπιρίνη..... Το μωρό φαίνεται να είναι μια χαρά.... Τα υπόλοιπα έχουν θεματακι... Όπως ο λωρος ο πλακούντας κ η πίεση μου... Α θα χρειαστεί να κάνω και αμνιοπαρακεντηση 

Περιμένω νέα σου... Καλό είναι να μην αγχώνεσαι!!!Σίγουρα να το ξαναδείς....Αν εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου, ζητά συμβουλή από αυτόν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 11/8/2019 at 5:03 PM, Athina3 said:

Εμένα είναι 25 μηνών ακόμα δεν είναι σε φάση να καταλαβαίνει πολλά ότι ναι έγκυος κλπ έλεγα να ξεκινήσω να του πάρω βιβλίο με αυτό το θέμα. Δε θέλω να του έρθει αποτομα. Έχω ακούσει λέγω διαφορά με αδερφάκια κ για αυτό θέλω να γίνει ομαλα

Καλημέρα! Σας έχασα αυτές τις τελευταίες μέρες. Τρέξιμο με τη δουλειά...

Εμένα ο γιος μου είναι 26 μηνών και του το είπα. Του έδειξα έναν υπέρηχο και γενικά μου δείχνει την κοιλιά και μου λέει ότι έχω ένα μπεμπε (δεν ζούμε Ελλάδα) και ότι είναι το δικό του αδερφάκι εκεί μέσα. Του είπα ότι και αυτός ήταν κάποτε πολύ μικρός κα ιήταν μέσα στην κοιλιά μου και γελούσε και έδειχνε ότι καταλάβαινε αυτά που του έλεγα γιατί τα λέει καθημερινά. Πολλές φορές έρχεται και μου χαιδεύει την κοιλιά και με ρωτ'αει πότε θα βγει το μπεμπε να παίξουν. 

Κορίτσια εγώ χθες λόγω πάγου (ναι έχουμε θερμοκρασίες υπό το μηδέν...) έπεσα άσχημα. Ευτυχώς στη μέση και στον πισινό μου αλλά τραντάχτηκα πολύ. Στο doppler βρήκα χτύπους οπότε δεν πήγα στο νοσοκομείο. Ελπίζω να είναι όλα καλά. 

Εσείς πως είστε;;

On 11/8/2019 at 7:38 PM, kastel said:

Κοριτσιαααααα!!! Τι κανετε?? Βγηκαν τα αποτελεσματα απο τη ΝΙΡΤ μου και ειναι ολα καλαααααα!!! :) 

Εσεις που υποφερετε ακομη πως ειστε σημερα?

Μπράβο!!! Πολύ χαίρομαι!!! Εμαθες και το φύλο;;

  • Μου αρέσει 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marianeo241 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κανετε;;;Αύριο κλείνω την 13 εβδομαδα και βαδίζω στον 4 μήνα σιγά σιγά....Επιτέλους μου έχει φύγει το πολύ άγχος....εσείς πως ειστε;

Καλα ειμαστε,τα ιδια προς το παρον.Ξυπνησα νωρις σημερα απο τις 8 αλλα εκανα παλι εμμετο οποτε καθομαι στο κρεβατι.Τωρα φυσικα νυσταξα παλι οποτε θα προσπαθησω να κοιμηθω καμια ωρα.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Καλημέρα! Σας έχασα αυτές τις τελευταίες μέρες. Τρέξιμο με τη δουλειά...

Εμένα ο γιος μου είναι 26 μηνών και του το είπα. Του έδειξα έναν υπέρηχο και γενικά μου δείχνει την κοιλιά και μου λέει ότι έχω ένα μπεμπε (δεν ζούμε Ελλάδα) και ότι είναι το δικό του αδερφάκι εκεί μέσα. Του είπα ότι και αυτός ήταν κάποτε πολύ μικρός κα ιήταν μέσα στην κοιλιά μου και γελούσε και έδειχνε ότι καταλάβαινε αυτά που του έλεγα γιατί τα λέει καθημερινά. Πολλές φορές έρχεται και μου χαιδεύει την κοιλιά και με ρωτ'αει πότε θα βγει το μπεμπε να παίξουν. 

Κορίτσια εγώ χθες λόγω πάγου (ναι έχουμε θερμοκρασίες υπό το μηδέν...) έπεσα άσχημα. Ευτυχώς στη μέση και στον πισινό μου αλλά τραντάχτηκα πολύ. Στο doppler βρήκα χτύπους οπότε δεν πήγα στο νοσοκομείο. Ελπίζω να είναι όλα καλά. 

Εσείς πως είστε;;

Μπράβο!!! Πολύ χαίρομαι!!! Εμαθες και το φύλο;;

Χαίρομαι που δεν χτύπησες!!!Εμείς εδώ Θεσσαλονίκη καλοκαίρι ακόμη!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,  εγώ τα βράδια ξυπνάω συνέχεια από το άγχος μου γιατί φοβάμαι, δεν μπορώ να καταλάβω πότε από πλάι γυρίζω ανάσκελα,κάπου διάβαζα ότι δεν κάνει να κοιμόμαστε ανάσκελα,  μου το είχε πει και ο γιατρός πέρυσι αλλά σε πιο προχωρημένη εγκυμοσύνη....θα σας πω και κάτι άλλο αλλά μην γελάσετε,  κοιμάμαι σταυροπόδι κάποιες φορές,  δεν μπορώ να το ελέγξω και ο γιατρός μου απαγόρευσε να κάθομαι έτσι γιατί ο πλακουντας είναι επιχειλιος και μου είπε πως έτσι πιέζεται ο πλακουντας προς τα κάτω. Τι λέτε? Είμαι λίγο υπερβολική? Απλά φοβάμαι και την σκιά μου.


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Μπράβο!!! Πολύ χαίρομαι!!! Εμαθες και το φύλο;;

Βεβαια εμαθα! It's a boy! Εσενα ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα? Ευτυχως που δεν χτυπησες!! Πηρες υπερηχο??

@Marianeo241Θεσσαλονικαρα εισαι?? Τα φιλια μου απο την κρυα Ελβετια!

@Cometλιγο εμεινε, τελειωνει το πολυ μαρτυριο.

@Ξένη εγω ηξερα οτι δεν κανει να κοιμομαστε μπρουμυτα, οχι ανασκελα. γιατι ομως? Εχεις δικιο να εισαι ανησυχη, δεν εχεις περασει και λιγα αλλα η αλαηθεια ειναι οτι πρεπει να ηρεμησεις λιγο γιατι εχουμε πολυ χρονο μπροστα μας!


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Marianeo241 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κανετε;;;Αύριο κλείνω την 13 εβδομαδα και βαδίζω στον 4 μήνα σιγά σιγά....Επιτέλους μου έχει φύγει το πολύ άγχος....εσείς πως ειστε;

Καλημέρα!! Σήμερα περιμένω τα οριστικά αποτελέσματα από την εξέταση της αυχένικης την αίματος δεν τα έχουμε μάθει!! Πόσο γρήγορα παιρναει ο καιρός μπαίνουμε σιγά σιγά στον τέταρτο!! 

Just now, kastel είπε:

Βεβαια εμαθα! It's a boy! Εσενα ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα? Ευτυχως που δεν χτυπησες!! Πηρες υπερηχο??

@Marianeo241Θεσσαλονικαρα εισαι?? Τα φιλια μου απο την κρυα Ελβετια!

@Cometλιγο εμεινε, τελειωνει το πολυ μαρτυριο.

@Ξένη εγω ηξερα οτι δεν κανει να κοιμομαστε μπρουμυτα, οχι ανασκελα. γιατι ομως? Εχεις δικιο να εισαι ανησυχη, δεν εχεις περασει και λιγα αλλα η αλαηθεια ειναι οτι πρεπει να ηρεμησεις λιγο γιατι εχουμε πολυ χρονο μπροστα μας!

Μπρούμυτα δε κάνει από τώρα όμως η πιο μετά?


KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel said:

Βεβαια εμαθα! It's a boy! Εσενα ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα? Ευτυχως που δεν χτυπησες!! Πηρες υπερηχο??

@Marianeo241Θεσσαλονικαρα εισαι?? Τα φιλια μου απο την κρυα Ελβετια!

@Cometλιγο εμεινε, τελειωνει το πολυ μαρτυριο.

@Ξένη εγω ηξερα οτι δεν κανει να κοιμομαστε μπρουμυτα, οχι ανασκελα. γιατι ομως? Εχεις δικιο να εισαι ανησυχη, δεν εχεις περασει και λιγα αλλα η αλαηθεια ειναι οτι πρεπει να ηρεμησεις λιγο γιατι εχουμε πολυ χρονο μπροστα μας!

@kastel θα πάρω αύριο να ρωτήσω. Μου είχαν πει σε μια εβδομάδα αλλά μιας και είχα δώσει το αίμα Δευτέρα πρωί θα περιμένω μέχρι αύριο. 

Όταν κάθομαι πονάω αλλά αυτό δεν με πειράζει. Φοβάμαι τόσο πολύ για το μωρό. Όπως και η @Ξένη :) τρέμω το παραμικρό. Χθες που άκουσα την καρδιά στο doppler μετά το πέσιμο έβρισκα μόνο 120 παλμούς και είχα πανικοβληθεί. Μετά από λίγο όμως έδειχνε 160 και ηρέμησα. Αν μπορούσα κάθε λίγο να ακούω την καρδιά του θα το έκανα. Δεν ξέρω πώς θα περιμένω μέχρι τις 26 να πάω πάλι στο γιατρό...

Όσο για τον ύπνο, ανάσκελα ξέρω ότι από κάποια εβδομάδα και μετά δεν ενδείκνυται γιατί λόγω βάρους πιέζονται κεντρικές αρτηρίες και δεν γίνεται καλή κυκλοφορία. Εγώ προσπαθώ να κοιμάμαι στο πλάι αριστερά που είναι και η καλύτερη αιμάτωση αλλά δυστυχώς σε αυτή την εγκυμοσύνη με βολεύει πολύ το δεξί πλευρό.

  • Μου αρέσει 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Καλημέρα κορίτσια,  εγώ τα βράδια ξυπνάω συνέχεια από το άγχος μου γιατί φοβάμαι, δεν μπορώ να καταλάβω πότε από πλάι γυρίζω ανάσκελα,κάπου διάβαζα ότι δεν κάνει να κοιμόμαστε ανάσκελα,  μου το είχε πει και ο γιατρός πέρυσι αλλά σε πιο προχωρημένη εγκυμοσύνη....θα σας πω και κάτι άλλο αλλά μην γελάσετε,  κοιμάμαι σταυροπόδι κάποιες φορές,  δεν μπορώ να το ελέγξω και ο γιατρός μου απαγόρευσε να κάθομαι έτσι γιατί ο πλακουντας είναι επιχειλιος και μου είπε πως έτσι πιέζεται ο πλακουντας προς τα κάτω. Τι λέτε? Είμαι λίγο υπερβολική? Απλά φοβάμαι και την σκιά μου.

Φοβάσαι όντως λογικό γενικά όλες μας δεν έχουμε περάσει κ λίγα.Εγώ είχα διαβασει ότι καλό είναι να κοιμόμαστε στο πλάι αριστερά αλλά δε μπορώ συνέχεια πιάνομαι από εδώ πιάνομαι από κει αστα

Just now, Marianeo241 είπε:

Χαίρομαι που δεν χτύπησες!!!Εμείς εδώ Θεσσαλονίκη καλοκαίρι ακόμη!!!

Πάλι καλά που δεν χτύπησες σίγουρα τρόμαξες ελπίζω να μην πονας


KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 είπε:

Καλημέρα!! Σήμερα περιμένω τα οριστικά αποτελέσματα από την εξέταση της αυχένικης την αίματος δεν τα έχουμε μάθει!! Πόσο γρήγορα παιρναει ο καιρός μπαίνουμε σιγά σιγά στον τέταρτο!! 

Μπρούμυτα δε κάνει από τώρα όμως η πιο μετά?

να πανε ολα καλα με τα αποτελεσματα σου, περιμενουμε νεα!!! Μπρουμυτα λενε οτι μονη ξερεις ποτε πρεπει να σταματησεις να κοιμασαι ετσι, φανταζομαι λογω κοιλιας.


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Βεβαια εμαθα! It's a boy! Εσενα ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα? Ευτυχως που δεν χτυπησες!! Πηρες υπερηχο??

@Marianeo241Θεσσαλονικαρα εισαι?? Τα φιλια μου απο την κρυα Ελβετια!

@Cometλιγο εμεινε, τελειωνει το πολυ μαρτυριο.

@Ξένη εγω ηξερα οτι δεν κανει να κοιμομαστε μπρουμυτα, οχι ανασκελα. γιατι ομως? Εχεις δικιο να εισαι ανησυχη, δεν εχεις περασει και λιγα αλλα η αλαηθεια ειναι οτι πρεπει να ηρεμησεις λιγο γιατι εχουμε πολυ χρονο μπροστα μας!

Μπρούμυτα δεν κάνει για τον γνωστό λόγο και ανάσκελα γιατί σε προχωρημένη εγκυμοσύνη δυσανασχετούν τα μωρά.

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...