Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      Στην ετ δεν σε νοιάζει η fsh, αλλά σου μιλώ από προσωπική εμπειρία όλες αυτές οι εξετασεις μόνο άγχος μας φέρνουν. Τις κάνεις μόνο αν τις ζητήσει ο γιατρός, για να καταλάβεις εγώ του είχα πει δεν θέλω να τις κάνω ξανά και μου είπε κανένα πρόβλημα. Άλλωστε αν πας σε φυσικό κύκλο δεν σε νοιάζουν!

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Comet είπε:

Αφου ελεγα οτι ειμαι εγκυος και δεν με πιστευαν.Κι οταν γεννησα ηταν σαν να ημουν 7 μηνων το πολυ.Ειχα παρει συνολικα 5 κιλα αφου ξερνουσα μεχρι τον 5ο και ειχα καουρες μεχρι να γεννησω.Τι πεινα τραβηξα τοτε!Τωρα ειμαι σαφως καλυτερα.Παντως οταν πηγα μετα τη γεννα στο δωματιο ειχε φυγει ολη η κοιλια και ημουν οσα κιλα ημουν πριν μεινω εγκυος.

Τέλεια......ως προς τα κιλά,  για τα υπόλοιπα δεν θα το έλεγα..χαχαχ


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα!! Έχετε πόνους στη μέση σας;; Εγώ εδώ και 2 εβδομάδες υπάρχουν στιγμές που νιώθω οτι «μαγκώνει» και είναι τόσο απότομος ο πόνος. Συνήθως με πιάνει στο σκύψιμο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandrath είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Έχετε πόνους στη μέση σας;; Εγώ εδώ και 2 εβδομάδες υπάρχουν στιγμές που νιώθω οτι «μαγκώνει» και είναι τόσο απότομος ο πόνος. Συνήθως με πιάνει στο σκύψιμο.

Εγω εχω πονους κατα διαστηματα και κυριως μαγκωνει αλλα εχω και 4 κοιλες και αν σκεφτεις οτι οι μυες της μεσης χαλαρωνουν κατα την εγκυμοσυνη ειναι φυσιολογικο.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Alexandrath είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Έχετε πόνους στη μέση σας;; Εγώ εδώ και 2 εβδομάδες υπάρχουν στιγμές που νιώθω οτι «μαγκώνει» και είναι τόσο απότομος ο πόνος. Συνήθως με πιάνει στο σκύψιμο.

Kαλημερα κ εγώ μια από τα ίδια!!

Χθες με είχε πιάσει πάλι..


KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημερα. Κλεινουμε αισίως το πρωτο τριμηνο σιγα σιγά όλες?? Να ρωτησω τις δευτερομανουλες, ειναι καμια που εκανε το πρωτο της με καισαρική και τωρα σκεφτεται να δοκιμασει φυσιολογικο τοκετο;;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Elenaki5186 said:

Κορίτσια καλημερα. Κλεινουμε αισίως το πρωτο τριμηνο σιγα σιγά όλες?? Να ρωτησω τις δευτερομανουλες, ειναι καμια που εκανε το πρωτο της με καισαρική και τωρα σκεφτεται να δοκιμασει φυσιολογικο τοκετο;;;

Καλημέρα! Αν και δεν έχω προσωπική εμπειρία, μία πολύ καλή μου φίλη έκανε καισαρική στο πρώτο γιατί στη διάρκεια του τοκετού έχαναν τους παλμούς του μωρού και μετά από 2 χρόνια γέννησε το δεύτερο παιδάκι της φυσιολογικά χωρίς κανένα πρόβλημα. Ο γιατρός της της είχε πει από την αρχή ότι πάνε για φυσιολογικό τοκετό εκτός αν προκύψει παλι κάτι απρόβλεπτο.


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenaki5186 είπε:

Κορίτσια καλημερα. Κλεινουμε αισίως το πρωτο τριμηνο σιγα σιγά όλες?? Να ρωτησω τις δευτερομανουλες, ειναι καμια που εκανε το πρωτο της με καισαρική και τωρα σκεφτεται να δοκιμασει φυσιολογικο τοκετο;;;

Καλημέρα, πρέπει να έχει περάσει αρκετός καιρός από την πρώτη σου καισαρική και να στο επιτρέψει και ο γιατρός σου...Και εγώ ήθελα να γεννήσω φυσιολογικά τώρα και ο γιατρός μου είπε ούτε να το σκέφτομαι,  πέρασαν 5 μήνες από την καισαρική όταν έμεινα έγκυος. 

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα κορίτσια!! είμαι νέα στην ομάδα, άλλα όχι νέα μανούλα !! εχω 4 παιδια και περιμένω το 5 είμαι στην 12 εβδομάδα άλλα σύμφωνα με την αυχενική μου που έκανα την Δευτερα είμαι κοντά στις 14 εβδομάδες, το μωρό μου είπε είναι αρκετά ψηλό. Αυτο  που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν εσείς κάνατε το εμβόλιο της γρίπης!!! στις προηγούμενες εγκυμοσύνες μου δεν το είχα κάνει και είμαι αρκετά προβληματισμένη.   

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καλiστη είπε:

καλήμερα κορίτσια!! είμαι νέα στην ομάδα, άλλα όχι νέα μανούλα !! εχω 4 παιδια και περιμένω το 5 είμαι στην 12 εβδομάδα άλλα σύμφωνα με την αυχενική μου που έκανα την Δευτερα είμαι κοντά στις 14 εβδομάδες, το μωρό μου είπε είναι αρκετά ψηλό. Αυτο  που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν εσείς κάνατε το εμβόλιο της γρίπης!!! στις προηγούμενες εγκυμοσύνες μου δεν το είχα κάνει και είμαι αρκετά προβληματισμένη.   

Καλώς ήρθες μανούλα. Χαράς στο κουράγιο σου με 4 παιδιά κ ένα ήδη στη κοιλιτσα. Μπράβο σου. Εγώ να σ πω την αλήθεια δεν έχω ρωτήσει τον γιατρό μου και ούτε μου έχει πει Κάτι και εκείνος για το εμβόλιο. Το επόμενο ραντεβού είναι 2 Δεκεμβρίου οπότε τότε θα τον ρωτήσω αν και δεν καίγομαι να το κάνω να σου πω την αλήθεια. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καλiστη είπε:

καλήμερα κορίτσια!! είμαι νέα στην ομάδα, άλλα όχι νέα μανούλα !! εχω 4 παιδια και περιμένω το 5 είμαι στην 12 εβδομάδα άλλα σύμφωνα με την αυχενική μου που έκανα την Δευτερα είμαι κοντά στις 14 εβδομάδες, το μωρό μου είπε είναι αρκετά ψηλό. Αυτο  που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν εσείς κάνατε το εμβόλιο της γρίπης!!! στις προηγούμενες εγκυμοσύνες μου δεν το είχα κάνει και είμαι αρκετά προβληματισμένη.   

Ένα έχω να πω......μπράβο σου!!!!συγχαρητήρια!!!σπάνιο πλέον να δεις οικ8γενεια με τόσα παιδιά...Και εγώ είμαι παιδί πολύτεκνης οικογένειας και χαίρομαι που έχω τρία αδέρφια....Τώρα για το εμβόλιο ούτε εγώ το έκανα και φοβάμαι να το κάνω....Δεν ξέρω...


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Lalom είπε:

Καλώς ήρθες μανούλα. Χαράς στο κουράγιο σου με 4 παιδιά κ ένα ήδη στη κοιλιτσα. Μπράβο σου. Εγώ να σ πω την αλήθεια δεν έχω ρωτήσει τον γιατρό μου και ούτε μου έχει πει Κάτι και εκείνος για το εμβόλιο. Το επόμενο ραντεβού είναι 2 Δεκεμβρίου οπότε τότε θα τον ρωτήσω αν και δεν καίγομαι να το κάνω να σου πω την αλήθεια. 

 

Just now, Ξένη είπε:

Ένα έχω να πω......μπράβο σου!!!!συγχαρητήρια!!!σπάνιο πλέον να δεις οικ8γενεια με τόσα παιδιά...Και εγώ είμαι παιδί πολύτεκνης οικογένειας και χαίρομαι που έχω τρία αδέρφια....Τώρα για το εμβόλιο ούτε εγώ το έκανα και φοβάμαι να το κάνω....Δεν ξέρω...

Εγώ είμαι μοναχοπαίδι και πάντα ήθελα μεγάλη οικογένεια, τώρα στα 40  πιστεύω ότι αυτό θα είναι και το τελευταίο!!! το μυστικό για μια μεγάλη οικογένεια είναι μια ήρεμη μαμά, και στην εγκυμοσύνη φυσικά. ο δικός μου γιατρός δεν μου το επέβαλε άπλα μου είπε ότι είναι οδηγία προς όλες τις εγκυμονούσες γιατί θεωρούμαστε ομάδα υψηλού κινδύνου

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenaki5186 είπε:

Κορίτσια καλημερα. Κλεινουμε αισίως το πρωτο τριμηνο σιγα σιγά όλες?? Να ρωτησω τις δευτερομανουλες, ειναι καμια που εκανε το πρωτο της με καισαρική και τωρα σκεφτεται να δοκιμασει φυσιολογικο τοκετο;;;

Καλημερα..ναι μπορει να γινει με καποιες προυποθεσεις..ωστοσο το μεγαλυτερο ποσοστο να ξερεις καταφερνει να γεννησει φυσιολογικα(vbac) βεβαια ο γιατρος θα πρεπει οντως να ειναι υποστηρικτης κ υπερμαχος κ να εχει εμπειρια..αν σε ενδιαφερει υπαρχει ομαδα στο fb για το vbac με εμπειριες κ ονομα γιατρων που αποδεδειγμενα αναλαμβανουν κ  κανουν επιτυχως vbac..δυστυχως πολλοι γιατροι ψευδως λενε οτι αναλαμβανουν vbac κ στο τελος βρισκουν δυσκολιες κ σε πανε για καισαρικη ενω αλλοι απο την αρχη σε φοβιζουν για να αποδεχτεις 2η καισαρικη..


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel said:

Καλημέρα κορίτσια μου! 

@Μαρία_Λβγήκαν οι εξετάσεις σου;;; όλα οκ; 

Καλημέρα! Πήρα τηλέφωνο αλλά κλασικά η γραμματέας δεν μου έδινε το γιατρό ή τη μαία. Δεν ξέρω αν βγήκαν. Θα προσπαθήσω αύριο μήοως πετύχω καμία πιο ευγενική αλλιώς θα περάσω από εκεί...

  • Μου αρέσει 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καλiστη είπε:

καλήμερα κορίτσια!! είμαι νέα στην ομάδα, άλλα όχι νέα μανούλα !! εχω 4 παιδια και περιμένω το 5 είμαι στην 12 εβδομάδα άλλα σύμφωνα με την αυχενική μου που έκανα την Δευτερα είμαι κοντά στις 14 εβδομάδες, το μωρό μου είπε είναι αρκετά ψηλό. Αυτο  που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν εσείς κάνατε το εμβόλιο της γρίπης!!! στις προηγούμενες εγκυμοσύνες μου δεν το είχα κάνει και είμαι αρκετά προβληματισμένη.   

Καλημέρα! Καλώς μας ηρθες!! Μπράβο με το καλο!! Να χαίρεσαι κ τα παιδάκια σου!!! Εμένα μου πε καλό είναι να το κάνω κ στο πρώτο μου παιδάκι το είχα κάνει.


KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...