Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Mariaia είπε:

Γειά σας κορίτσια σε όλες.... Τελικά στο γένεσις( ο γιατρός) δεν έλαβαν υπόψιν τους να συνυπολογίσουν στα αποτέλεσμα κ το ρινικό οστό οπότε Μου έβγαλαν άκυρα αποτελέσματα.... Δε χρειάζεται αμνιοπαρακεντηση τελικά ήταν λάθος!!! Στα υπόλοιπα που είπαν έπεσαν μέσα... Πήγα σήμερα στον σπηλιοπουλο κ έκανα εκ νέου αυχενική... Κορυφή ο άνθρωπος όταν λέμε κορυφή!!! Θεσσαλονίκη είναι όμως! Το γένεσις είναι για μήνυση που με έβγαλαν τόσες πιθανότητες για νταουν 1/200 ενώ με τον συνυπολογισμό που έπρεπε εννοείται να κάνουν βγαίνει 1/2500... Τεράστια διαφορά..... Ciqa μου γτ θα κάνεις αμνιο??? 

Υπέροχα νεα! Μπράβο! Μόνο καλά θέλω να ακούμε! 

Εγώ θα κάνω λόγω ηλικίας είμαι 40 και επειδή είχα ήδη 3 αποβολές δε θα ήθελα να ρισκάρω να πάει κάτι στραβά λόγω χρωμοσωμάτων (δεν ξέρω την αιτία των αποβολών, μπορεί να είναι θρομβώσεις μπορεί γερασμένα ωάρια). 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ξένη είπε:

Μπράβο Μαρία,  πολύ χαίρομαι!!! Τώρα τι να τους πεις....ότι και να πεις, η λαχτάρα που πέρασες το σκ δεν γυρίζει πίσω...σκέψου ότι το μωράκι σας είναι υγιέστατο και β επιπέδου ξέρεις που θα κάνεις πλέον... 

Μπράβο Μαράκι πέρασες άσχημα αυτές τις μέρες αλλά ευτυχώς όλα είναι καλά!!!

Just now, ciqa είπε:

Υπέροχα νεα! Μπράβο! Μόνο καλά θέλω να ακούμε! 

Εγώ θα κάνω λόγω ηλικίας είμαι 40 και επειδή είχα ήδη 3 αποβολές δε θα ήθελα να ρισκάρω να πάει κάτι στραβά λόγω χρωμοσωμάτων (δεν ξέρω την αιτία των αποβολών, μπορεί να είναι θρομβώσεις μπορεί γερασμένα ωάρια). 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!

  • Μου αρέσει 1

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Γειά σας κορίτσια σε όλες.... Τελικά στο γένεσις( ο γιατρός) δεν έλαβαν υπόψιν τους να συνυπολογίσουν στα αποτέλεσμα κ το ρινικό οστό οπότε Μου έβγαλαν άκυρα αποτελέσματα.... Δε χρειάζεται αμνιοπαρακεντηση τελικά ήταν λάθος!!! Στα υπόλοιπα που είπαν έπεσαν μέσα... Πήγα σήμερα στον σπηλιοπουλο κ έκανα εκ νέου αυχενική... Κορυφή ο άνθρωπος όταν λέμε κορυφή!!! Θεσσαλονίκη είναι όμως! Το γένεσις είναι για μήνυση που με έβγαλαν τόσες πιθανότητες για νταουν 1/200 ενώ με τον συνυπολογισμό που έπρεπε εννοείται να κάνουν βγαίνει 1/2500... Τεράστια διαφορά..... Ciqa μου γτ θα κάνεις αμνιο??? 

Κοριτσακι μου,μπραβο πολυ ευχαριστα τα νεα σου.Ολα καλα δηλ.Ποσο χαρηκα.Απαραδεκτοι τελειως...

Just now, ciqa είπε:

Υπέροχα νεα! Μπράβο! Μόνο καλά θέλω να ακούμε! 

Εγώ θα κάνω λόγω ηλικίας είμαι 40 και επειδή είχα ήδη 3 αποβολές δε θα ήθελα να ρισκάρω να πάει κάτι στραβά λόγω χρωμοσωμάτων (δεν ξέρω την αιτία των αποβολών, μπορεί να είναι θρομβώσεις μπορεί γερασμένα ωάρια). 

Δεν πειραζει κοριτσι μου,θα κανουμε τις εξετασεις μας κι ολα καλα θα ειναι..Μην αγχωνεσαι.Εδω θα ειμαστε και θα τα λεμε..

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Κοριτσακι μου,μπραβο πολυ ευχαριστα τα νεα σου.Ολα καλα δηλ.Ποσο χαρηκα.Απαραδεκτοι τελειως...

Δεν πειραζει κοριτσι μου,θα κανουμε τις εξετασεις μας κι ολα καλα θα ειναι..Μην αγχωνεσαι.Εδω θα ειμαστε και θα τα λεμε..

Όλα θα πάνε καλα και σε εσάς στην αμνιοπαρακεντηση.... Εύχομαι τα καλύτερα για όλες μέσα από την καρδιά μου........ Όλες με τα μωρά μας γερά και ευτυχίσμενες.... 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Άντε να το φάμε το πρώτο τρίμηνο όλες με το καλό! 

Για την άμνιο το έχω πάρει χαλαρά ευτυχώς. Θέλω να πιστεύω ότι δε θα είμαι στο 1% και κυρίως ότι όλα θα είναι καλά με τον καρυότυπο. 

Περισσότερο με φοβίζει ότι πρέπει να σταματήσω τις ενέσεις και την ασπιρίνη για 3-4 μέρες παρά όλα τα άλλα. 

Μόνο καλά νέα θέλω για όλες μας!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, Mariaia είπε:

Όλα θα πάνε καλα και σε εσάς στην αμνιοπαρακεντηση.... Εύχομαι τα καλύτερα για όλες μέσα από την καρδιά μου........ Όλες με τα μωρά μας γερά και ευτυχίσμενες.... 

Χαίρομαι Μαρία για τα καλά σου αποτελέσματα!!!!Με τον πλακούντα τι εγινε;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! @Mariaiaπολύ χαίρομαι για τα Καλα σου νέα. Ήμουν σίγουρη ότι όλα θα ήταν καλά. Εγώ έχω καλά νέα με την αποκολληση μου μείωσε τα utrogestan μειώθηκε κ πολύ η αποκόλληση αλλά οι εμετοι σήμερα είχαν την τιμιτικη τους αγχώνομαι πολύ που δεν περνάνε.. Νομίζω πως κάνω κάτι λάθος. 

Link to comment
Share on other sites

On 11/10/2019 at 3:27 PM, Lalom said:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Τι κάνετε? Εγώ κλασσικά θα κάνω έναν εμετο τη μέρα αλλά καμία σχέση με πριν... Περιμένω να δω πότε θα σταματήσουν τελείως... Πλέον πιστεύω ότι δε θα ξαναγυρίσω στην κανονικότατα και δε θα ξαναφαω ποτέ όπως έτρωγα. Αναμένω να δω τις επόμενες μέρες. Αύριο έχω γιατρό να του δώσω κ την αυχενική να τη δει η οποία εινα πολύ καλή. Και είμαι ξάπλα όλη μέρα. Επίσης κάνω τραγικό ύπνο.. Ξυπνάω από τις 5 είτε από ενόχληση στο στομάχι ειτε γτ δε μπορώ να κοιμηθώ άλλο. Σαν τους γέρους από τις 5....

Κι εγώ στις 5 ξυπνάω με λιγουριτσα  συνηθωσ Κ δίψα κ μεχρι τις 7 δεν μπορώ να ξανά κοιμηθώ. Μετά όλη την ημέρα είμαι ξάπλα κ μια κοιμάμαι μια δεν κοιμάμαι. Οι αναγούλες μου έχουν αραιώσει παρά πολύ. Μπήκα στην 13η εβδομάδα κ άλλαξαν τα συμπτώματα καθώς επίσης κ η κοιλιά μου. Μεγάλωσε πολύ!!!

Εσείς κάνατε κοιλιτσα κορίτσια;


 ZJ32.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrysa_ είπε:

Κι εγώ στις 5 ξυπνάω με λιγουριτσα  συνηθωσ Κ δίψα κ μεχρι τις 7 δεν μπορώ να ξανά κοιμηθώ. Μετά όλη την ημέρα είμαι ξάπλα κ μια κοιμάμαι μια δεν κοιμάμαι. Οι αναγούλες μου έχουν αραιώσει παρά πολύ. Μπήκα στην 13η εβδομάδα κ άλλαξαν τα συμπτώματα καθώς επίσης κ η κοιλιά μου. Μεγάλωσε πολύ!!!

Εσείς κάνατε κοιλιτσα κορίτσια;

Εμένα σήμερα ήταν περισσότεροι οι 6θεμετοι από όλες τις προηγούμενες ημέρες. Εγώ μια τρώω κάτι μια δε μπορώ. Κ γ. Έτσι από τις 5....αστα...εμενα έχει φουσκώσει αρκετά φαντάσου ότι είμαι 47 κιλά κ είχα κοιλιά πλάκα οπότε φαίνεται η διαφορά 

Link to comment
Share on other sites

Οι εμετοί από ότι έχω διαβάσει οφείλονται στην απότομη αύξηση της προγεστερόνης. @Lalom ίσως επειδή παίρνεις και έξτρα προγεστερόνη για την αποκόλληση σου κάνει τα συμπτώματα ακόμα πιο έντονα. Λογικά σε λίγες μέρες θα περιοριστούν τα συμπτώματα και θα είσαι μια χαρά. Νομίζω ότι μετά στο δεύτερο τρίμηνο σταθεροποιείται...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Chrysa_ είπε:

Κι εγώ στις 5 ξυπνάω με λιγουριτσα  συνηθωσ Κ δίψα κ μεχρι τις 7 δεν μπορώ να ξανά κοιμηθώ. Μετά όλη την ημέρα είμαι ξάπλα κ μια κοιμάμαι μια δεν κοιμάμαι. Οι αναγούλες μου έχουν αραιώσει παρά πολύ. Μπήκα στην 13η εβδομάδα κ άλλαξαν τα συμπτώματα καθώς επίσης κ η κοιλιά μου. Μεγάλωσε πολύ!!!

Εσείς κάνατε κοιλιτσα κορίτσια;

Λενε οτι στο δευτερο φουσκωνεις πιο γρηγορα.Εγω παντα ειχα λιγο κοιλιτσα και εχω και δυσκοιλιοτητα παλι οποτε ειμαι λιγο πρησμενη.Στο γιο μου παντως αρχισα να φαινομαι εγκυος στον 6ο.Τωρα θα δουμε


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lalom said:

Εμένα σήμερα ήταν περισσότεροι οι 6θεμετοι από όλες τις προηγούμενες ημέρες. Εγώ μια τρώω κάτι μια δε μπορώ. Κ γ. Έτσι από τις 5....αστα...εμενα έχει φουσκώσει αρκετά φαντάσου ότι είμαι 47 κιλά κ είχα κοιλιά πλάκα οπότε φαίνεται η διαφορά 

Όταν ρώτησα την γιατρό μου για την κοιλιά μου, είπε ότι οφείλεται στις ορμόνες κ ότι θα πέσει λίγο. Το λέω αυτό γιατί φαίνομαι σαν να είμαι 5 μηνών έγκυος χωρίς υπερβολή :D κ ναι μεν ήμουν αδύνατη αλλά όχι πλάκα όπως εσυ. Φαντάζομαι η κοιλιτσα σου θα φάνηκε!!! Παρατήρησα επισης ότι κάθε Δευτέρα που αλλάζω εβδομάδα είμαι χειρότερα από όλες τις άλλες ημερες. Έχω αναγούλες, πονοκέφαλο κ υπνηλία έντονη.

Έχεις παρατηρήσει κάτι τέτοιο; Εσείς κορίτσια;

Just now, Comet said:

Λενε οτι στο δευτερο φουσκωνεις πιο γρηγορα.Εγω παντα ειχα λιγο κοιλιτσα και εχω και δυσκοιλιοτητα παλι οποτε ειμαι λιγο πρησμενη.Στο γιο μου παντως αρχισα να φαινομαι εγκυος στον 6ο.Τωρα θα δουμε

Αλήθεια; Στον 6ο; Κ στο πρώτο έκανα γρήγορα κοιλιά από όσο θυμάμαι κ ήταν τουρλωτη  αλλά αυτή τη φορά βρε παιδί μου, άλλο πράγμα!! Αφού οι φίλοι μου νομίζουν ότι έχω δίδυμα χαχαχαχα


 ZJ32.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ciqa είπε:

Οι εμετοί από ότι έχω διαβάσει οφείλονται στην απότομη αύξηση της προγεστερόνης. @Lalom ίσως επειδή παίρνεις και έξτρα προγεστερόνη για την αποκόλληση σου κάνει τα συμπτώματα ακόμα πιο έντονα. Λογικά σε λίγες μέρες θα περιοριστούν τα συμπτώματα και θα είσαι μια χαρά. Νομίζω ότι μετά στο δεύτερο τρίμηνο σταθεροποιείται...

Τα παίρνω κολπικά τα utrogestan κ τώρα θα παίρνω 1 από μεθαύριο. Αντε να δούμε γτ δε τη παλεύω άλλο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Lalom είπε:

Τα παίρνω κολπικά τα utrogestan κ τώρα θα παίρνω 1 από μεθαύριο. Αντε να δούμε γτ δε τη παλεύω άλλο. 

Προφανώς έχεις αυξημένη τιμή χωρίς τα utrogestan, ήρθαν κι αυτά και έκαναν τους εμετούς ακόμα πιο έντονους... Λίγες μέρες υπομονή ακόμα! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrysa_ είπε:

Όταν ρώτησα την γιατρό μου για την κοιλιά μου, είπε ότι οφείλεται στις ορμόνες κ ότι θα πέσει λίγο. Το λέω αυτό γιατί φαίνομαι σαν να είμαι 5 μηνών έγκυος χωρίς υπερβολή :D κ ναι μεν ήμουν αδύνατη αλλά όχι πλάκα όπως εσυ. Φαντάζομαι η κοιλιτσα σου θα φάνηκε!!! Παρατήρησα επισης ότι κάθε Δευτέρα που αλλάζω εβδομάδα είμαι χειρότερα από όλες τις άλλες ημερες. Έχω αναγούλες, πονοκέφαλο κ υπνηλία έντονη.

Έχεις παρατηρήσει κάτι τέτοιο; Εσείς κορίτσια;

Αλήθεια; Στον 6ο; Κ στο πρώτο έκανα γρήγορα κοιλιά από όσο θυμάμαι κ ήταν τουρλωτη  αλλά αυτή τη φορά βρε παιδί μου, άλλο πράγμα!! Αφού οι φίλοι μου νομίζουν ότι έχω δίδυμα χαχαχαχα

Αφου ελεγα οτι ειμαι εγκυος και δεν με πιστευαν.Κι οταν γεννησα ηταν σαν να ημουν 7 μηνων το πολυ.Ειχα παρει συνολικα 5 κιλα αφου ξερνουσα μεχρι τον 5ο και ειχα καουρες μεχρι να γεννησω.Τι πεινα τραβηξα τοτε!Τωρα ειμαι σαφως καλυτερα.Παντως οταν πηγα μετα τη γεννα στο δωματιο ειχε φυγει ολη η κοιλια και ημουν οσα κιλα ημουν πριν μεινω εγκυος.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...