Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Ξένη said:

Αυτό για την καισαρική πως προέκυψε? Όχι ότι είναι κάτι το τρομερό αλλά από τώρα πως μπορεί να το ξέρει?

@Ξένη καλημέρα! Είδα το ποστ σου δτη σελίδα για τη θρομβοφιλία. Εγώ είχα διαβάσει για την επίκτητη αλλά δεν ήξερα ότι υπάρχουν τόσες πολλές διαφορετικές εξετάσεις. Έχω κάνει όλο το πακέτο για την κληρονομική και τώρα κοιτούσα τις εξετάσεις μου και είδα ότι για την επίκτητη μου έχει κάνει μόνο τα αντισώματα γλυκοπρωτεϊνης και καρδιολιπινών που ήταν και τα 2 αρνητικά. Βρήκα αυτόν τον πίνακα: https://maternacare.gr/klinikes-plhrofories/maieytikh/thrombophilia/

Σου δείχνει ποιες εξετάσεις πρέπει να κάνεις για την κληρονομική και ποιες για την επίκτητη. Καταλαβαίνω που αγχώνεσαι. Ίσως να πάρεις το γιατρό να ρωτήσεις. Μήπως όμως έχεις ήδη κάνει κάποιες από αυτές τις εξετάσεις; 


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ξένη said:

Αυτό για την καισαρική πως προέκυψε? Όχι ότι είναι κάτι το τρομερό αλλά από τώρα πως μπορεί να το ξέρει?

@Ξένη καλημέρα! Είδα το ποστ σου δτη σελίδα για τη θρομβοφιλία. Εγώ είχα διαβάσει για την επίκτητη αλλά δεν ήξερα ότι υπάρχουν τόσες πολλές διαφορετικές εξετάσεις. Έχω κάνει όλο το πακέτο για την κληρονομική και τώρα κοιτούσα τις εξετάσεις μου και είδα ότι για την επίκτητη μου έχει κάνει μόνο τα αντισώματα γλυκοπρωτεϊνης και καρδιολιπινών που ήταν και τα 2 αρνητικά. Βρήκα αυτόν τον πίνακα: https://maternacare.gr/klinikes-plhrofories/maieytikh/thrombophilia/

Σου δείχνει ποιες εξετάσεις πρέπει να κάνεις για την κληρονομική και ποιες για την επίκτητη. Καταλαβαίνω που αγχώνεσαι. Ίσως να πάρεις το γιατρό να ρωτήσεις. Μήπως όμως έχεις ήδη κάνει κάποιες από αυτές τις εξετάσεις; 


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Αυτό για την καισαρική πως προέκυψε? Όχι ότι είναι κάτι το τρομερό αλλά από τώρα πως μπορεί να το ξέρει?

Εγώ κορίτσια στην πρώτη εγκυμοσυνη πήρα 18-19 κιλά,  τα πιο πολλά τα πήρα πρώτο τρίμηνο,  έτρωγα δίχως αύριο....θυμάμαι 5ο μήνα πήγα στο γιατρό και είχα πάρει 10 κιλά μετά όσο και να πρόσεχα το 2κιλό τον μήνα το έβαζα....το τελευταίο είναι όμως αυτό.. ας γεννηθούν καλά τα μωρά μας.

Πώς να μην έχουμε άγχος, εγώ πεθαίνω....είχα κάνει κάποιες εξετάσεις για λύκο και πριν λίγο πήρα την γραμματέα του γιατρού να μου γράψουν άδεια και μου λέει πήρες για τις εξετάσεις σου, μόλις βγήκαν, τις έχει ο γιατρός...θα σε πάρει αργότερα...

Με πέθανε....για να αργεί κάτι δεν μ'αρέσει. 

Μου είπε ότι θα κάνω σίγουρα  προεκλαμψία όπως φαίνεται από όλες τις εξετάσεις κ δε διακινδυνεύει κανείς γιατρός το φυσιολογικό τοκετό Οπότε όλοι προτιμάνε να κάνουν καισαρική σε περίπτωση χτύπα ξύλο που κάτι δεν πάει καλά και ανεβάσει πολύ υψηλή πίεση... Όταν βγουν τα αποτελέσματα σου στείλε μας να μας πεις!!!!!!!!!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

@Ξένη καλημέρα! Είδα το ποστ σου δτη σελίδα για τη θρομβοφιλία. Εγώ είχα διαβάσει για την επίκτητη αλλά δεν ήξερα ότι υπάρχουν τόσες πολλές διαφορετικές εξετάσεις. Έχω κάνει όλο το πακέτο για την κληρονομική και τώρα κοιτούσα τις εξετάσεις μου και είδα ότι για την επίκτητη μου έχει κάνει μόνο τα αντισώματα γλυκοπρωτεϊνης και καρδιολιπινών που ήταν και τα 2 αρνητικά. Βρήκα αυτόν τον πίνακα: https://maternacare.gr/klinikes-plhrofories/maieytikh/thrombophilia/

Σου δείχνει ποιες εξετάσεις πρέπει να κάνεις για την κληρονομική και ποιες για την επίκτητη. Καταλαβαίνω που αγχώνεσαι. Ίσως να πάρεις το γιατρό να ρωτήσεις. Μήπως όμως έχεις ήδη κάνει κάποιες από αυτές τις εξετάσεις; 

Καλημέρα,  έχω κάνει όλες για την κληρονομική και τα αντισώματα καρδιολιπινων. Είχα αρκετά υψηλά τα αντιπυρινικα αντισώματα και τώρα επανέλαβα τις εξετάσεις για τον λύκο για τι τότε ήταν στα όρια,  περιμένω τηλέφωνο να δω τι θα μου πει....απλα όσο μπορω και εγώ το ψάχνω γιατί θέλω να έχω κάνει τα πάντα να μην πάει κάτι στραβά ξανά...δεν με νοιαζει ας κανω χίλιες εξετάσεις...


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mariaia είπε:

Στείλε μας τα νέα σου! Όσον αφορά το τελευταίο που λες για το άγχος της εγκυμοσύνης να σου πω φίλη ότι εγώ σε καταλαβαίνω απόλυτα κ εγώ έχω διάφορα προβλήματα χθες μου ανακοίνωσαν ότι θα κάνω κ καισαρική... Ότι κ να συμβαίνει κάνουμε ζημία με το άγχος κ το μόνο που θα καταφέρουμε είπε η γιατρός να βγάλουμε ανασφαλή παιδιά.... Λέει ότι έχει αποδειχτεί ότι ότι αισθήματα νιώθει η μαμά κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης θα έχει το παιδί στη ζωή του Χωρίς φυσικά να το κάνει επίτηδες... το φυσιολογικό είναι να μας πιάνει το άγχος και όχι το παράλογο αλλά όσο μπορούμε ρε κορίτσια στο κοντρολάρουμε όλες!!! Δε ξέρω να κάνουνε γιόγκα να διαβάζουμε κάνα χαλαρωτικό βιβλίο ή μουσική... Κάτι ρε αδερφέ τέλος πάντων 

καλημέρα Φίλη μου, καλημερα κοριτσια μου  ,

 

σήμερα μπαίνω στος τεταρτο μηνα επιτελους!!! εσεις τον κλείσατε τον δύσκολο 3ο μήνα; 

@Mariaia ναι νομίζω η γιογκα θα μας βοηθήσει. Τελικα ολα καλα με την εξεταση , επειδη εγω κανω τις αντιπηκτικες  λογω προφυλαξης και οχι για λογους θεραπειας, δεν επηρεαζεται το εμβρυο. Δεν μου θεραπευουν κατι δλδ, απλα με βοηθανε πολύ. Τωρα ουσιαστικα δειχνουν να μην βοηθανε οποτε θα αυξησουμε την τιμή και ολα καλα. Ωστοσο ο γιατρος επιμενει για την αμνιο και τον εμπιστευομαι πολυ αν και οι εξετασεις μου ειναι πολύ καλές. Τωρα τον εβαλα να μαθει ποια εταιρεια  κανει την πιο λεπτομερη εξεταση με αιμα (nipt ,nifty κτλ κτλ) και να μου προτεινει και 2 γιατρους που κανουν αμνιο και θα το σκεφτω. 

απο κιλα κοριτσια αφηστε τα. εγω ειμαι πολυ παχουλη (105 κιλα ξεκινησα εγκυμοσυνη και ειμαι 110) . αλλα ειτε φαω ειτε οχι σχεδον καθε εβδομαδα ειμαι 1 κιλο πανω. Τωρα την κυριακη περιμενω διαιτολογο σπιτι γιατι δεν γινεται να παρω πολλα ακομα . 

εσυ κοριτσι μου γιατι καισαρικη;  τι αλλα προβληματα εχεις; βλεπω οτι τελικα δεν θα χρειαστει να κανεις αμνιο και χαρηκα παρα πολυ που οι εξετασεις σου ηταν πολυ καλες τελικα. 

@Ξένη ισως εχει κοσμο ο γιατρος, μην αγχωνεσαι , πολυ πιθανο να μην ειναι τπτ ...αναμενουμε νεα σου. @ciqa μαζι στην αμνιο μαλλον....εχεις βρει που θα την κανεις; 

 

 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη said:

Καλημέρα,  έχω κάνει όλες για την κληρονομική και τα αντισώματα καρδιολιπινων. Είχα αρκετά υψηλά τα αντιπυρινικα αντισώματα και τώρα επανέλαβα τις εξετάσεις για τον λύκο για τι τότε ήταν στα όρια,  περιμένω τηλέφωνο να δω τι θα μου πει....απλα όσο μπορω και εγώ το ψάχνω γιατί θέλω να έχω κάνει τα πάντα να μην πάει κάτι στραβά ξανά...δεν με νοιαζει ας κανω χίλιες εξετάσεις...

Ναι βεβαίως έχεις δίκιο! Κι εγώ διαβάζοντας όλα αυτά θα ρωτήσω πάλι το γιατρό μου αν χρειάζεται να κάνω κάτι επιπλέον. Αν δεν σε πειράζει, πες μας τί θα σου πει. Εύχομαι όλα καλά να είναι!!!!!


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα μίλησα με τον γιατρό,  μου είπε ότι του λύκου οι εξετάσεις βγήκαν αρνητικές απλά έχω πάλι αυξημένα αντιπυρινικα αντισώματα, πιο λίγα όμως από την προηγούμενη φορά,  θα επαναλάβουμε σε 1 μήνα τα αντιπυρινικα αντισώματα...του είπα ότι τότε είχα κάνει μόνο για την κληρονομική θρομβοφιλια μήπως να έκανα και για την επίκτητη και μου είπε πως αν είχα θρομβοφιλια απλά δεν θα είχα φτάσει μέχρι την 36η εβδομάδα και δεν χρειάζεται να κάνω τίποτα...τι να πω, ας τον εμπιστευτώ...


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Μόλις τώρα μίλησα με τον γιατρό,  μου είπε ότι του λύκου οι εξετάσεις βγήκαν αρνητικές απλά έχω πάλι αυξημένα αντιπυρινικα αντισώματα, πιο λίγα όμως από την προηγούμενη φορά,  θα επαναλάβουμε σε 1 μήνα τα αντιπυρινικα αντισώματα...του είπα ότι τότε είχα κάνει μόνο για την κληρονομική θρομβοφιλια μήπως να έκανα και για την επίκτητη και μου είπε πως αν είχα θρομβοφιλια απλά δεν θα είχα φτάσει μέχρι την 36η εβδομάδα και δεν χρειάζεται να κάνω τίποτα...τι να πω, ας τον εμπιστευτώ...

Ωραία καλά άρα τα νέα με τον λύκο... Αντιπυρικά αντισώματα πρώτη φορά το ακούω... Γενικά τα περισσότερα που σας έχουν πει κ έχουν πει κ σε έμενα όλα πρώτη φορά τα άκουσα.! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Μου είπε ότι θα κάνω σίγουρα  προεκλαμψία όπως φαίνεται από όλες τις εξετάσεις κ δε διακινδυνεύει κανείς γιατρός το φυσιολογικό τοκετό Οπότε όλοι προτιμάνε να κάνουν καισαρική σε περίπτωση χτύπα ξύλο που κάτι δεν πάει καλά και ανεβάσει πολύ υψηλή πίεση... Όταν βγουν τα αποτελέσματα σου στείλε μας να μας πεις!!!!!!!!!!!! 

Εγώ γενικά ήμουν πολύ υπέρ του φυσιολογικού τοκετού αλλά ότι είναι καλύτερο για  μας και τα μωρά μας, τα έχουμε ξαναπεί...Και σου είπα η καισαρική για μένα ήταν το τίποτα,  δεν ένιωσα τίποτα, δεν πόνεσα ποτέ...μακάρι όμως να μην χρειαστεί να κάνεις,  δεν ξέρεις από τώρα.


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ZOIRITA20813 είπε:

καλημέρα Φίλη μου, καλημερα κοριτσια μου  ,

 

σήμερα μπαίνω στος τεταρτο μηνα επιτελους!!! εσεις τον κλείσατε τον δύσκολο 3ο μήνα; 

@Mariaia ναι νομίζω η γιογκα θα μας βοηθήσει. Τελικα ολα καλα με την εξεταση , επειδη εγω κανω τις αντιπηκτικες  λογω προφυλαξης και οχι για λογους θεραπειας, δεν επηρεαζεται το εμβρυο. Δεν μου θεραπευουν κατι δλδ, απλα με βοηθανε πολύ. Τωρα ουσιαστικα δειχνουν να μην βοηθανε οποτε θα αυξησουμε την τιμή και ολα καλα. Ωστοσο ο γιατρος επιμενει για την αμνιο και τον εμπιστευομαι πολυ αν και οι εξετασεις μου ειναι πολύ καλές. Τωρα τον εβαλα να μαθει ποια εταιρεια  κανει την πιο λεπτομερη εξεταση με αιμα (nipt ,nifty κτλ κτλ) και να μου προτεινει και 2 γιατρους που κανουν αμνιο και θα το σκεφτω. 

απο κιλα κοριτσια αφηστε τα. εγω ειμαι πολυ παχουλη (105 κιλα ξεκινησα εγκυμοσυνη και ειμαι 110) . αλλα ειτε φαω ειτε οχι σχεδον καθε εβδομαδα ειμαι 1 κιλο πανω. Τωρα την κυριακη περιμενω διαιτολογο σπιτι γιατι δεν γινεται να παρω πολλα ακομα . 

εσυ κοριτσι μου γιατι καισαρικη;  τι αλλα προβληματα εχεις; βλεπω οτι τελικα δεν θα χρειαστει να κανεις αμνιο και χαρηκα παρα πολυ που οι εξετασεις σου ηταν πολυ καλες τελικα. 

@Ξένη ισως εχει κοσμο ο γιατρος, μην αγχωνεσαι , πολυ πιθανο να μην ειναι τπτ ...αναμενουμε νεα σου. @ciqa μαζι στην αμνιο μαλλον....εχεις βρει που θα την κανεις; 

 

 

Πάντως ρε παιδια να ξέρετε για εμένα σαν το φαΐ δεν έχει... Ούτε το σεξ ούτε ο ύπνος δεν είναι τόσο μεγάλη απόλαυση.. Χααχχα... Κάτσε να σου πω αφού ρωτάς τα προβλήματα. Χαχχαχχαχαα έχει μονηρη ομφαλιαλη αρτηρία το μωρό δηλ αντί από 2 σωληνακια ας το πούμε τρέφεται από ένα επίσης μου είπαν ότι ο πλακούντας μου είναι ιδιαίτερος κ δν  αιματώνεται τόσο καλά και ότι θα κάνω σίγουρα  προεκλαμψία.... Έκανα αυτήν την εξέταση αίματος που στέλνονται στην Αμερική τα αποτελέσματα...σε 2 εβδομάδες θα βγουν... Αν δε βγουν καλά τότε θα κάνω αμνιο.... Αυτά ααα 

Να ρωτήσω και κάτι άσχετο??? Σεξ κάνετε εσείς κορίτσια ???? Εμένα ο άνδρας μου δε θέλει λέει μεχρι να γεννήσω... Τι να πω...δε ξέρω!!! Γενικά ήταν πολύ δραστήριος πριν τώρα ούτε να το σκεφθεί λέει φοβάται....αλλα ευτυχώς κ εγώ δε καίγομαι... Αυτό που λένε ότι έχεις ορέξεις στην εγκυμοσύνη για μένα δεν ισχύει... Για εσάς??? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη said:

Μόλις τώρα μίλησα με τον γιατρό,  μου είπε ότι του λύκου οι εξετάσεις βγήκαν αρνητικές απλά έχω πάλι αυξημένα αντιπυρινικα αντισώματα, πιο λίγα όμως από την προηγούμενη φορά,  θα επαναλάβουμε σε 1 μήνα τα αντιπυρινικα αντισώματα...του είπα ότι τότε είχα κάνει μόνο για την κληρονομική θρομβοφιλια μήπως να έκανα και για την επίκτητη και μου είπε πως αν είχα θρομβοφιλια απλά δεν θα είχα φτάσει μέχρι την 36η εβδομάδα και δεν χρειάζεται να κάνω τίποτα...τι να πω, ας τον εμπιστευτώ...

Σε νιώθω απόλυτα γιατί εγώ έχω ήδη το γιο μου και ο γιατρός επέμενε από την αρχή ότι δεν έχω κάτι αφού ήδη έχω ένα παιδί. Απλά επέμενα γιατί κάπου είχα διαβάσει ότι την επίκτητη μπορεί να την αποκτήσεις και λόγω μιας προηγούμενης εγκυμοσύνης. Δεν ξέρω καθόλου αν ισχύει. Το ιντερνετ είναι καταστροφικό πολλές φορές...

Αλλά αφού σε παρακολουθεί και θα επαναλάβεις τις εξετάσεις νομίζω να τον εμπιστευτείς :) 

  • Μου αρέσει 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Πάντως ρε παιδια να ξέρετε για εμένα σαν το φαΐ δεν έχει... Ούτε το σεξ ούτε ο ύπνος δεν είναι τόσο μεγάλη απόλαυση.. Χααχχα... Κάτσε να σου πω αφού ρωτάς τα προβλήματα. Χαχχαχχαχαα έχει μονηρη ομφαλιαλη αρτηρία το μωρό δηλ αντί από 2 σωληνακια ας το πούμε τρέφεται από ένα επίσης μου είπαν ότι ο πλακούντας μου είναι ιδιαίτερος κ δν  αιματώνεται τόσο καλά και ότι θα κάνω σίγουρα  προεκλαμψία.... Έκανα αυτήν την εξέταση αίματος που στέλνονται στην Αμερική τα αποτελέσματα...σε 2 εβδομάδες θα βγουν... Αν δε βγουν καλά τότε θα κάνω αμνιο.... Αυτά ααα 

Ειμαι λίγο άσχετη αλλά θα την κάνω την ερώτηση μου, δεν υπάρχει τρόπος να βοηθηθεί ο πλακουντας να αιματωνεται καλύτερα?

Με ενέσεις η ασπιρίνη? 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia said:

Πάντως ρε παιδια να ξέρετε για εμένα σαν το φαΐ δεν έχει... Ούτε το σεξ ούτε ο ύπνος δεν είναι τόσο μεγάλη απόλαυση.. Χααχχα... Κάτσε να σου πω αφού ρωτάς τα προβλήματα. Χαχχαχχαχαα έχει μονηρη ομφαλιαλη αρτηρία το μωρό δηλ αντί από 2 σωληνακια ας το πούμε τρέφεται από ένα επίσης μου είπαν ότι ο πλακούντας μου είναι ιδιαίτερος κ δν  αιματώνεται τόσο καλά και ότι θα κάνω σίγουρα  προεκλαμψία.... Έκανα αυτήν την εξέταση αίματος που στέλνονται στην Αμερική τα αποτελέσματα...σε 2 εβδομάδες θα βγουν... Αν δε βγουν καλά τότε θα κάνω αμνιο.... Αυτά ααα 

Να ρωτήσω και κάτι άσχετο??? Σεξ κάνετε εσείς κορίτσια ???? Εμένα ο άνδρας μου δε θέλει λέει μεχρι να γεννήσω... Τι να πω...δε ξέρω!!! Γενικά ήταν πολύ δραστήριος πριν τώρα ούτε να το σκεφθεί λέει φοβάται....αλλα ευτυχώς κ εγώ δε καίγομαι... Αυτό που λένε ότι έχεις ορέξεις στην εγκυμοσύνη για μένα δεν ισχύει... Για εσάς??? 

Χαχα! ωραία τα λες. Εγώ να πω την αλήθεια έχουμε αρκετό καιρό να κάνουμε. Ο άντρας μου θέλει αλλά εγώ με όλα αυτά τα φάρμακα, τις ενέσεις, τις 2 παλίνδρομες δεν θέλω καθόλου. Φοβάμαι και τον αέρα που αναπνέω. Είμαι υπερβολική, το ξέρω. Αλλά πραγματικά είναι το τελευταίο που σκέφτομαι αυτή τη στιγμή...

Just now, Ξένη said:

Ειμαι λίγο άσχετη αλλά θα την κάνω την ερώτηση μου, δεν υπάρχει τρόπος να βοηθηθεί ο πλακουντας να αιματωνεται καλύτερα?

Με ενέσεις η ασπιρίνη? 

@Ξένη εμένα μου έδινε ενέσεις ηπαρίνης από την αρχή μέχρι τώρα. Μου είπε όταν έκανα την αυχενική να τελειώσω το κουτί που έχω και μετά τέλος. Ασπιρίνη παίρνω επίσης όλο αυτον τον καιρό και μου είπε να τη συνεχίσω (80mg, μία φορά την ημέρα) προς το παρόν


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Πάντως ρε παιδια να ξέρετε για εμένα σαν το φαΐ δεν έχει... Ούτε το σεξ ούτε ο ύπνος δεν είναι τόσο μεγάλη απόλαυση.. Χααχχα... Κάτσε να σου πω αφού ρωτάς τα προβλήματα. Χαχχαχχαχαα έχει μονηρη ομφαλιαλη αρτηρία το μωρό δηλ αντί από 2 σωληνακια ας το πούμε τρέφεται από ένα επίσης μου είπαν ότι ο πλακούντας μου είναι ιδιαίτερος κ δν  αιματώνεται τόσο καλά και ότι θα κάνω σίγουρα  προεκλαμψία.... Έκανα αυτήν την εξέταση αίματος που στέλνονται στην Αμερική τα αποτελέσματα...σε 2 εβδομάδες θα βγουν... Αν δε βγουν καλά τότε θα κάνω αμνιο.... Αυτά ααα 

Να ρωτήσω και κάτι άσχετο??? Σεξ κάνετε εσείς κορίτσια ???? Εμένα ο άνδρας μου δε θέλει λέει μεχρι να γεννήσω... Τι να πω...δε ξέρω!!! Γενικά ήταν πολύ δραστήριος πριν τώρα ούτε να το σκεφθεί λέει φοβάται....αλλα ευτυχώς κ εγώ δε καίγομαι... Αυτό που λένε ότι έχεις ορέξεις στην εγκυμοσύνη για μένα δεν ισχύει... Για εσάς??? 

αρα καλά τα λέμε οτι εγκυμοσυνη χωρις αγχος δεν γινεται... οποτε ολα αυτα δεν λυντονται να φανταστω; ουτε διορθωνονται καπως ; πχ ο πλακουντας να αιματωνεται πιο καλα... 

εμεις κοριτσια απο σεξ ...τιποτα. δεν θελει ουτε ο αντρας αλλα ουτε κι εγω. καπου στον τριτο ειχα ορεξεις αλλα δεν επιτρεποταν ....παντως εγω του ειπα αν μου ερθει η ορεξη εγω σεξ θα κανω, αν δεν θελεις να συμμετεχεις δεν πειραζει, θα βρω εγω...χαχαχαχαχα εξαλλος γινεται καθε φορα που του το λεω...χαχαχαχαχα

 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...