Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε όλη την ομάδα,

      Πρώτη φορά γράφω σε forum αλλά επειδή κοντεύω να τρελαθώ από την αγωνία έπρεπε κάπου να τα πω που ξέρω ότι θα με καταλάβουν.

      Την Τρίτη 26/03 έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορά με 2 άριστες βλαστοκύστες όπως μου είπαν και στο κέντρο αλλά και ο γυναικολόγος μου. Το θέμα ήταν στο σπέρμα εγώ δόξα το θεό κανένα θέμα δεν είχα. Αλλά από την επόμενη της εμβρυομεταφοράς με έπιασε άγχος αγωνία μήπως έκανα κάτι λάθος μήπως από το άγχος μου δεν πετύχει και ξεκινάει ένας φαύλος κύκλος προσπαθώ να ηρεμήσω αλλά όλο εκεί γυρνάει το μυαλό. Πως θα περάσει αυτό το διάστημα πραγματικά δεν ξέρω. 

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Μαρία_Λ είπε:

@kastel θα πάρω αύριο να ρωτήσω. Μου είχαν πει σε μια εβδομάδα αλλά μιας και είχα δώσει το αίμα Δευτέρα πρωί θα περιμένω μέχρι αύριο. 

 

θα σου πουν και φυλλο?:wub:


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Athina3 είπε:

Καλημέρα!! Σήμερα περιμένω τα οριστικά αποτελέσματα από την εξέταση της αυχένικης την αίματος δεν τα έχουμε μάθει!! Πόσο γρήγορα παιρναει ο καιρός μπαίνουμε σιγά σιγά στον τέταρτο!! 

Μπρούμυτα δε κάνει από τώρα όμως η πιο μετά?

Εγώ πλέον από τώρα δεν μπορώ μπρούμυτα,  νομίζω με πονάει η κοιλιά μου όταν γυρίζω και το καταλαβαίνω στον ύπνο μου και γυρίζω. 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

@kastel θα πάρω αύριο να ρωτήσω. Μου είχαν πει σε μια εβδομάδα αλλά μιας και είχα δώσει το αίμα Δευτέρα πρωί θα περιμένω μέχρι αύριο. 

Όταν κάθομαι πονάω αλλά αυτό δεν με πειράζει. Φοβάμαι τόσο πολύ για το μωρό. Όπως και η @Ξένη :) τρέμω το παραμικρό. Χθες που άκουσα την καρδιά στο doppler μετά το πέσιμο έβρισκα μόνο 120 παλμούς και είχα πανικοβληθεί. Μετά από λίγο όμως έδειχνε 160 και ηρέμησα. Αν μπορούσα κάθε λίγο να ακούω την καρδιά του θα το έκανα. Δεν ξέρω πώς θα περιμένω μέχρι τις 26 να πάω πάλι στο γιατρό...

Όσο για τον ύπνο, ανάσκελα ξέρω ότι από κάποια εβδομάδα και μετά δεν ενδείκνυται γιατί λόγω βάρους πιέζονται κεντρικές αρτηρίες και δεν γίνεται καλή κυκλοφορία. Εγώ προσπαθώ να κοιμάμαι στο πλάι αριστερά που είναι και η καλύτερη αιμάτωση αλλά δυστυχώς σε αυτή την εγκυμοσύνη με βολεύει πολύ το δεξί πλευρό.

Μαρία πρώτον ζηλεύω που μένεις Ελβετία.....χαχαχαχα. το μωρό μια χαρά είναι αφού το άκουσες με το doppler, τώρα για τον πόνο γιατί δεν πέρνεις τον γιατρό να του πεις μήπως θέλει να σε δει.


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά το ακούω ότι υπάρχει θέμα με τον ύπνο ανάσκελα!!!!Εμένα μου είπε ότι μπορώ. Κοιμάμαι πλάι και ανάσκελα. Μόνο πλάι δεν μπορώ....

Just now, kastel είπε:

Βεβαια εμαθα! It's a boy! Εσενα ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα? Ευτυχως που δεν χτυπησες!! Πηρες υπερηχο??

@Marianeo241Θεσσαλονικαρα εισαι?? Τα φιλια μου απο την κρυα Ελβετια!

Θέλω πολύ να έρθω Ελβετία!!!Είναι όμορφη η Θεσσαλονίκη αλλά μου λείπουν οι δικοί μου που ειναι Κρητη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Marianeo241 είπε:

Πρώτη φορά το ακούω ότι υπάρχει θέμα με τον ύπνο ανάσκελα!!!!Εμένα μου είπε ότι μπορώ. Κοιμάμαι πλάι και ανάσκελα. Μόνο πλάι δεν μπορώ....

Θέλω πολύ να έρθω Ελβετία!!!Είναι όμορφη η Θεσσαλονίκη αλλά μου λείπουν οι δικοί μου που ειναι Κρητη!

Ειναι πολυ ομορφη η Ελβεετια αλλαααααα Θεσσαλονικαρα ολε! Εγω ειμαι  απο ενα χωρια εξω απο την πολη!

@Ξένη Ελβετια μενω εγω, η @Μαρία_Λ ειναι Λουξεμβουργο! :D


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Ειναι πολυ ομορφη η Ελβεετια αλλαααααα Θεσσαλονικαρα ολε! Εγω ειμαι  απο ενα χωρια εξω απο την πολη!

@Ξένη Ελβετια μενω εγω, η @Μαρία_Λ ειναι Λουξεμβουργο! :D

Τότε ζηλεύω εσένα....χαχαχαχα...το καταλαβαίνω πως είναι να είσαι μακριά από τον τόπο σου και από τους δικούς σου. Εγώ εδώ και 11 χρόνια μένω Αθήνα και δεν έχω κάποιον δικό μου εδώ,  από Πελοπόννησο είμαι. Περίπου το ίδιο είναι, μην σου πω και χειρότερα γιατί ζούμε σε μια ζούγκλα με χαμηλούς μισθούς...


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Τότε ζηλεύω εσένα....χαχαχαχα...το καταλαβαίνω πως είναι να είσαι μακριά από τον τόπο σου και από τους δικούς σου. Εγώ εδώ και 11 χρόνια μένω Αθήνα και δεν έχω κάποιον δικό μου εδώ,  από Πελοπόννησο είμαι. Περίπου το ίδιο είναι, μην σου πω και χειρότερα γιατί ζούμε σε μια ζούγκλα με χαμηλούς μισθούς...

το μακρυα απο τον τοπο μου θα μπορουσα να το διαχειριστω αν ηταν εδω η οικογενεια μου. Σιγουρα ειναι δυσκολο να εισαι μακρια ακομη και στην ιδια χωρα ομως παρηγορεισαι απο το οτι εισαι εκει! Φαντασου οτι τα λεω αυτα και μου αρεσει εδω, σκεψου να μη μου αρεσε!! χαχαχα! Οσο για την ζουγκλα με τους χαμηλους μισθους, εχεις απολυτο δικιο!! Και πολλα άλλα βεβαια...παντα κατι χανεις και κατι κερδιζεις.

Ποτε εχετε γιατρο τωρα?  Εγω παω 21/11, εχω 10 μερες ακομη και φαινονται βουνο!!!


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel said:

Ειναι πολυ ομορφη η Ελβεετια αλλαααααα Θεσσαλονικαρα ολε! Εγω ειμαι  απο ενα χωρια εξω απο την πολη!

@Ξένη Ελβετια μενω εγω, η @Μαρία_Λ ειναι Λουξεμβουργο! :D

@kastel @Ξένη έτσι είναι! Εγώ Λουξ! Είναι πολύ όμορφα και εδώ! Κορίτσια εγώ από Αθήνα είμαι και μου λείπει πολύ :) όχι πάντα αλλά μου λέιπει να κάνω τις βόλτες μου στο κέντρο, να πίνω κανένα καφέ της προκοπής, να βλέπω λίγο ήλιο, τέτοια πράγματα :lol:

Just now, kastel said:

το μακρυα απο τον τοπο μου θα μπορουσα να το διαχειριστω αν ηταν εδω η οικογενεια μου. Σιγουρα ειναι δυσκολο να εισαι μακρια ακομη και στην ιδια χωρα ομως παρηγορεισαι απο το οτι εισαι εκει! Φαντασου οτι τα λεω αυτα και μου αρεσει εδω, σκεψου να μη μου αρεσε!! χαχαχα! Οσο για την ζουγκλα με τους χαμηλους μισθους, εχεις απολυτο δικιο!! Και πολλα άλλα βεβαια...παντα κατι χανεις και κατι κερδιζεις.

Ποτε εχετε γιατρο τωρα?  Εγω παω 21/11, εχω 10 μερες ακομη και φαινονται βουνο!!!

26/11. Πρώτη φορά μετά τις εβδομαδιαίες επικέψεις ή κάθε 2 εβδομάδες που πρέπει να περιμένω 4. Δράμα!:D


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Μαρία_Λ είπε:

26/11. Πρώτη φορά μετά τις εβδομαδιαίες επικέψεις ή κάθε 2 εβδομάδες που πρέπει να περιμένω 4. Δράμα!:D

Δραμα δεν θα πεις τιποτα, τουλαχιστον εχω τον υπερηχο!:wub:

Ερωτηση¨Εχτε κ εσεις θεμα με την πεψη? Εγω νιωθω οτι ειτε φαω σαλατα ειτε μπεργκερ, καθεται στο στομαζι μου σαν πετρα, με σοδες υπαρχω!


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!

Εγώ μερικές φορές κοιμάμαι ακόμα μπρούμυτα αλλά θυμάμαι μετά τον 7ο ανάσκελα δεν μπορούσα με τίποτα.

Είχα πάει για NST προς το τέλος και με έβαλε ανάσκελα και το μωρό ένιωθε χάλια και εγώ ακόμα χειρότερα! Οπότε ανάσκελα με προσοχή!

Εμένα ραντεβού μου είπε να πάω μετά την άμνιο που σημαίνει κατά τις 17 Δεκέμβρη... μακριά μου φαίνεται.

Μήπως να πάω λίγο νωρίτερα να ακούσω ότι συνεχίζουμε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ciqa είπε:

Καλημέρα σε όλες!

Εγώ μερικές φορές κοιμάμαι ακόμα μπρούμυτα αλλά θυμάμαι μετά τον 7ο ανάσκελα δεν μπορούσα με τίποτα.

Είχα πάει για NST προς το τέλος και με έβαλε ανάσκελα και το μωρό ένιωθε χάλια και εγώ ακόμα χειρότερα! Οπότε ανάσκελα με προσοχή!

Εμένα ραντεβού μου είπε να πάω μετά την άμνιο που σημαίνει κατά τις 17 Δεκέμβρη... μακριά μου φαίνεται.

Μήπως να πάω λίγο νωρίτερα να ακούσω ότι συνεχίζουμε...

Προτείνω να μήν αγχώνεσαι!!!Αν νιώθεις ότι δεν την παλεύεις να πας!!!Αν κ γιατρός θεωρεί ότι δεν χρειάζεται προσπάθησε να είσαι ήρεμη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια σε όλες.... Τελικά στο γένεσις( ο γιατρός) δεν έλαβαν υπόψιν τους να συνυπολογίσουν στα αποτέλεσμα κ το ρινικό οστό οπότε Μου έβγαλαν άκυρα αποτελέσματα.... Δε χρειάζεται αμνιοπαρακεντηση τελικά ήταν λάθος!!! Στα υπόλοιπα που είπαν έπεσαν μέσα... Πήγα σήμερα στον σπηλιοπουλο κ έκανα εκ νέου αυχενική... Κορυφή ο άνθρωπος όταν λέμε κορυφή!!! Θεσσαλονίκη είναι όμως! Το γένεσις είναι για μήνυση που με έβγαλαν τόσες πιθανότητες για νταουν 1/200 ενώ με τον συνυπολογισμό που έπρεπε εννοείται να κάνουν βγαίνει 1/2500... Τεράστια διαφορά..... Ciqa μου γτ θα κάνεις αμνιο??? 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Γειά σας κορίτσια σε όλες.... Τελικά στο γένεσις( ο γιατρός) δεν έλαβαν υπόψιν τους να συνυπολογίσουν στα αποτέλεσμα κ το ρινικό οστό οπότε Μου έβγαλαν άκυρα αποτελέσματα.... Δε χρειάζεται αμνιοπαρακεντηση τελικά ήταν λάθος!!! Στα υπόλοιπα που είπαν έπεσαν μέσα... Πήγα σήμερα στον σπηλιοπουλο κ έκανα εκ νέου αυχενική... Κορυφή ο άνθρωπος όταν λέμε κορυφή!!! Θεσσαλονίκη είναι όμως! Το γένεσις είναι για μήνυση που με έβγαλαν τόσες πιθανότητες για νταουν 1/200 ενώ με τον συνυπολογισμό που έπρεπε εννοείται να κάνουν βγαίνει 1/2500... Τεράστια διαφορά..... Ciqa μου γτ θα κάνεις αμνιο??? 

Μπράβο Μαρία,  πολύ χαίρομαι!!! Τώρα τι να τους πεις....ότι και να πεις, η λαχτάρα που πέρασες το σκ δεν γυρίζει πίσω...σκέψου ότι το μωράκι σας είναι υγιέστατο και β επιπέδου ξέρεις που θα κάνεις πλέον... 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...