Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Εμείς να δεις....

Εμάς ο γιατρός μας το απαγόρευσε αλλά και οι δύο έχουμε ορεξουλες,  εγώ τον βλέπω και στον υπνο μου.

Τι να κάνουμε....κρατιόμαστε...του λέω σε κάνα 8μηνο πάλι.

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Χαχα! ωραία τα λες. Εγώ να πω την αλήθεια έχουμε αρκετό καιρό να κάνουμε. Ο άντρας μου θέλει αλλά εγώ με όλα αυτά τα φάρμακα, τις ενέσεις, τις 2 παλίνδρομες δεν θέλω καθόλου. Φοβάμαι και τον αέρα που αναπνέω. Είμαι υπερβολική, το ξέρω. Αλλά πραγματικά είναι το τελευταίο που σκέφτομαι αυτή τη στιγμή...

@Ξένη εμένα μου έδινε ενέσεις ηπαρίνης από την αρχή μέχρι τώρα. Μου είπε όταν έκανα την αυχενική να τελειώσω το κουτί που έχω και μετά τέλος. Ασπιρίνη παίρνω επίσης όλο αυτον τον καιρό και μου είπε να τη συνεχίσω (80mg, μία φορά την ημέρα) προς το παρόν

Προληπτικά σου τις έδωσε γιατί απ όσο θυμάμαι δεν έχεις θρομβοφιλια?

Ρε κορίτσια,  δεν ξέρω εγώ αν ήμουν γιατρός αυτές τις εξετάσεις για την θρομβοφιλια θα τις έδινα από την αρχή να τις κάνουν οι κοπέλες...Και τώρα που με ρώτησαν φίλες μου αν χρειάζεται να κάνουν εξετάσεις πριν μείνουν έγκυες,  τους είπα να τις κάνουν...

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ξένη said:

Εμείς να δεις....

Εμάς ο γιατρός μας το απαγόρευσε αλλά και οι δύο έχουμε ορεξουλες,  εγώ τον βλέπω και στον υπνο μου.

Τι να κάνουμε....κρατιόμαστε...του λέω σε κάνα 8μηνο πάλι.

Προληπτικά σου τις έδωσε γιατί απ όσο θυμάμαι δεν έχεις θρομβοφιλια?

Ναι μου τα είχε δώσει όλα αυτά προληπτικά λόγω των παλίνδρομων. Όλες μου οι εξετάσεις ήταν καλές αλλά μου είπε ότι θα ήθελε να βοηθήσει λίγο το σώμα μου. Μου είπε ότι μπορεί όλα αυτά που κάνω να είναι παντελώς αχρείαστα αλλά από την άλλη δεν πρόκειται να βλάψουν εμένα ή το μωρό. Συνεχίζω με ασπιρίνη και προγεστερόνη μέχρι το επόμενο ραντεβου στις 26. Τότε (όλα ελπίζω να είναι καλά) θα δω τί θα μου πει.

  • Μου αρέσει 2

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Ναι μου τα είχε δώσει όλα αυτά προληπτικά λόγω των παλίνδρομων. Όλες μου οι εξετάσεις ήταν καλές αλλά μου είπε ότι θα ήθελε να βοηθήσει λίγο το σώμα μου. Μου είπε ότι μπορεί όλα αυτά που κάνω να είναι παντελώς αχρείαστα αλλά από την άλλη δεν πρόκειται να βλάψουν εμένα ή το μωρό. Συνεχίζω με ασπιρίνη και προγεστερόνη μέχρι το επόμενο ραντεβου στις 26. Τότε (όλα ελπίζω να είναι καλά) θα δω τί θα μου πει.

κι εγω ετσι ακριβως... προληπτικα τα παιρνω ολα αλλα εγω θα τα  παιρνω μεχρι και την γεννα απο οτι καταλαβα, τουλαχιστον σιγουρα θα κανω τις ενεσεις....

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Ξένημου επειδη κ εγω μετα την παλινδρομη ειχα παει στη γνωστη αιματολογο στη Θεσσαλονικη, μου ειχε πει οτι η κληρονομικη θρομβοφιλια δεν επηρεαζει σχεδον καθολου την εγκυμοσυνη, η επικτητη ειναι αυτη που δημιουργει προβληματα. Κ εγω ομως πιστευω οτι αν ειχες, θα ειχες προκαλεσει προβλημα πριν την 36η εβδομαδα. Παντως η φιλη μου τοτε ειχε κανει και την εξεταση για κυστικη ινωση για να ειναι σιγουροι. Εσυ να εμπιστευεσαι τον γιατρο σου γιατι αν πιστευε κατι τετοιο, θα σε ειχε ηδη βαλει να κανεις εξετασεις.

οσο για τα κιλα, δεν ξερω τι κανω ρε σεις. Βρηκα ενα calculator στο νετ και δειχνει οτι ειναι οκ τα κιλα που εβαλα συμφωνα με το υψος μου και ποσο κιλα ημουν προ εγκυμοσυνης αλλα ρε σεις εμενα μου φαινονται πολλα!


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

@Ξένημου επειδη κ εγω μετα την παλινδρομη ειχα παει στη γνωστη αιματολογο στη Θεσσαλονικη, μου ειχε πει οτι η κληρονομικη θρομβοφιλια δεν επηρεαζει σχεδον καθολου την εγκυμοσυνη, η επικτητη ειναι αυτη που δημιουργει προβληματα. Κ εγω ομως πιστευω οτι αν ειχες, θα ειχες προκαλεσει προβλημα πριν την 36η εβδομαδα. Παντως η φιλη μου τοτε ειχε κανει και την εξεταση για κυστικη ινωση για να ειναι σιγουροι. Εσυ να εμπιστευεσαι τον γιατρο σου γιατι αν πιστευε κατι τετοιο, θα σε ειχε ηδη βαλει να κανεις εξετασεις.

οσο για τα κιλα, δεν ξερω τι κανω ρε σεις. Βρηκα ενα calculator στο νετ και δειχνει οτι ειναι οκ τα κιλα που εβαλα συμφωνα με το υψος μου και ποσο κιλα ημουν προ εγκυμοσυνης αλλα ρε σεις εμενα μου φαινονται πολλα!

στειλτο και σε μας το λινκ μπας και βαλω μυαλο,εγω προσωπικα .... 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, kastel είπε:

@Ξένημου επειδη κ εγω μετα την παλινδρομη ειχα παει στη γνωστη αιματολογο στη Θεσσαλονικη, μου ειχε πει οτι η κληρονομικη θρομβοφιλια δεν επηρεαζει σχεδον καθολου την εγκυμοσυνη, η επικτητη ειναι αυτη που δημιουργει προβληματα. Κ εγω ομως πιστευω οτι αν ειχες, θα ειχες προκαλεσει προβλημα πριν την 36η εβδομαδα. Παντως η φιλη μου τοτε ειχε κανει και την εξεταση για κυστικη ινωση για να ειναι σιγουροι. Εσυ να εμπιστευεσαι τον γιατρο σου γιατι αν πιστευε κατι τετοιο, θα σε ειχε ηδη βαλει να κανεις εξετασεις.

οσο για τα κιλα, δεν ξερω τι κανω ρε σεις. Βρηκα ενα calculator στο νετ και δειχνει οτι ειναι οκ τα κιλα που εβαλα συμφωνα με το υψος μου και ποσο κιλα ημουν προ εγκυμοσυνης αλλα ρε σεις εμενα μου φαινονται πολλα!

Μου είπε και μένα να κάνω για Κυστική ινωση. Καλά πόσα κιλά έχεις βάλει και είναι πολλά? 

Διάβασα παραπάνω,  καλά για 2,5 κιλά....Σύμφωνα με τους γιατρούς είναι πολλά, σύμφωνα με μένα είναι τίποτα. 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

στειλτο και σε μας το λινκ μπας και βαλω μυαλο,εγω προσωπικα .... 

το δημοσιευσα αλλα θελει εγκριση απο τον διαχειριστη.

@Ξένηεχω βαλει 2,5 και εχω βλεπεις αυριο κλεινω την 14η εβδομαδα. Η γιατρος μου ειπε 10 κιλα να βαλω? Πως να το κανω αυτο? Να τρωω τα νυχια μου? Δεν ημουν παχουλη αλλα ξεκινησα +5 κιλα απο τα νορμαλ ασυνατα κιλα μου!


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

το δημοσιευσα αλλα θελει εγκριση απο τον διαχειριστη.

@Ξένηεχω βαλει 2,5 και εχω βλεπεις αυριο κλεινω την 14η εβδομαδα. Η γιατρος μου ειπε 10 κιλα να βαλω? Πως να το κανω αυτο? Να τρωω τα νυχια μου? Δεν ημουν παχουλη αλλα ξεκινησα +5 κιλα απο τα νορμαλ ασυνατα κιλα μου!

Τώρα στην αρχή είναι που πεινάμε συνέχεια μετά όταν θα φουσκώσει η κοιλιά με το ζόρι θυμάμαι έτρωγα,  οπότε μην νομίζεις ότι θα ξεφύγεις και πολύ,  τώρα αν δεν είναι 10 κιλά και είναι 13 δεν έγινε και τίποτα.


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

το δημοσιευσα αλλα θελει εγκριση απο τον διαχειριστη.

@Ξένηεχω βαλει 2,5 και εχω βλεπεις αυριο κλεινω την 14η εβδομαδα. Η γιατρος μου ειπε 10 κιλα να βαλω? Πως να το κανω αυτο? Να τρωω τα νυχια μου? Δεν ημουν παχουλη αλλα ξεκινησα +5 κιλα απο τα νορμαλ ασυνατα κιλα μου!

εγώ αυτό αν βάλω να μου μετρήσει τα δικά μου νούμερα τότε θα μου βγάλει να χάσω και οχι να πάρω..χαχαχαχααχα

  • Χαχα 2

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, kastel said:

το δημοσιευσα αλλα θελει εγκριση απο τον διαχειριστη.

@Ξένηεχω βαλει 2,5 και εχω βλεπεις αυριο κλεινω την 14η εβδομαδα. Η γιατρος μου ειπε 10 κιλα να βαλω? Πως να το κανω αυτο? Να τρωω τα νυχια μου? Δεν ημουν παχουλη αλλα ξεκινησα +5 κιλα απο τα νορμαλ ασυνατα κιλα μου!

https://www.calculator.net/pregnancy-weight-gain-calculator.html

άλλο πχ :)

Εμένα μου είπε ότι μπορώ να βάλω μέχρι 16 κιλά. Το δοκίμασα με αυτό το σαίτ και όντως μου βγάζει μέχρι 15.9 κιλά +

Τα 2,5 που έχεις πάρει είναι φυσιολογικά νομίζω.


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 said:

εγώ αυτό αν βάλω να μου μετρήσει τα δικά μου νούμερα τότε θα μου βγάλει να χάσω και οχι να πάρω..χαχαχαχααχα

https://www.calculator.net/pregnancy-weight-gain-calculator.html

άλλο πχ 

Εμένα μου είπε ότι μπορώ να βάλω μέχρι 16 κιλά. Το δοκίμασα με αυτό το σαίτ και όντως μου βγάζει μέχρι 15.9 κιλά +

Τα 2,5 που έχεις πάρει είναι φυσιολογικά νομίζω.


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 said:

εγώ αυτό αν βάλω να μου μετρήσει τα δικά μου νούμερα τότε θα μου βγάλει να χάσω και οχι να πάρω..χαχαχαχααχα

Εμένα μου είπε ότι μπορώ να βάλω μέχρι 16 κιλά. Το δοκίμασα με ένα  σαίτ και όντως μου βγάζει μέχρι 15.9 κιλά + (λέγεται calculator net)

Τα 2,5 που έχεις πάρει είναι φυσιολογικά νομίζω.


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Μια από τα ίδια....

Σταματηστε μωρε!!!:lol: Ειμαι στη δουλεια και γελαω μονη μου!!

εμενα η γιατρος μου ειναι αυστηρη με τα κιλα και παροτι ειχα φυσιολογικα κιλα προ εγκυμοσυνης, θελεις 10 κιλα. Φανταζομαι το λεει για να παρω μεχρι 12-13!! Εγω εννοειται πως πρωτα απο ολα θελω ενα υγιες μωρα αλλα δεν το συγχεω με τα κιλα. Θελω να βαλω οσο το δυνατον λιγοτερα αλλα δεν ξερω πως!! Νομιζω οτι βαζω κιλα παροτι δενε χω αλλαξει κατι στη διατροφη μου. Εγω το σαιτ που ειδα λεγεται omnicalculator.com

  • Χαχα 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...