Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

κέντρα εξωσωματικής αθηνα


Recommended Posts

Γεια σας,

Έχουμε κάνει τις προγεννητικες εξετάσεις και τα αποτελέσματα δεν είναι ένθαρρυντικα. Είμαστε κ οι δύο 39 χρόνων. Οι εξετάσεις μου έδειξαν κλειστή δεξιά σάλπιγγα κ  Amh 1.1 pmol/l, είχα μείνει έγκυος πριν 1.5 χρόνο απέβαλα. Ο σύντροφός μου έχει χαμηλά σπερματοζωάρια. Μένουμε εξωτερικό και σκεφτόμαστε λόγο του οικονομικού να κάνουμε εξωσωματική στην Ελλάδα (Αθήνα) αλλά δεν ξέρω από πού να αρχίσω το ψάξιμο. Πώς διαλέγουμε κέντρο; Επισκεφτηκατε αρκετά πριν καταλήξετε; Κάποιο ζευγάρι με παρόμοια θέματα κ επιτυχή προσπάθεια; Πόσο περίπου κοστίζουν τα φάρμακα;  Κάποιο κέντρο να προτείνετε Αθήνα μετά από πρόσφατη εμπειρία;

Ευχαριστώ
 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιατρο εξωσωματικο πρεπει να βρείτε και αυτός θα σας πάει στο κέντρο του. Η κατάσταση με τα φαρμακα ειναι πολυ ρευστή και εξαρτάται ποσο καλη ανταποκρίτρια εισαι και ποσες μονάδες θα χρειαστείς. Μπορει να ειναι και 1000 μπορει και 2000 ευρώ. Στους ασφαλισμένους στην Ελλάδα χορηγούν δωρεάν τα φαρμακα για 4 προσπαθειες.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη βρισκω γυναικολογο με ειδηκευση σε εξωσωματικες και θα συνεργαζετε με καποιο κεντρο? Σορρυ αλλα απο εκει που μας ειχαν δωσει ελπιδες οτι θα το κανουμε δημοσια εδω περα μας απορρυψανε λογω χαμηλης ΑΜΗ.
Δυστηχως δεν εχουμε ασφαλεια στην Ελλαδα οποτε θα πρεπει να τα αγορασουμε και αν καταλαβαινω καλα με τοσο χαμηλη ΑΜΗ δεν θα ανταποκριθω πολυ καλα οποτε να ειμαστε ετοιμοι για μεγαλα ποσα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elli39 είπε:

Δηλαδη βρισκω γυναικολογο με ειδηκευση σε εξωσωματικες και θα συνεργαζετε με καποιο κεντρο? Σορρυ αλλα απο εκει που μας ειχαν δωσει ελπιδες οτι θα το κανουμε δημοσια εδω περα μας απορρυψανε λογω χαμηλης ΑΜΗ.
Δυστηχως δεν εχουμε ασφαλεια στην Ελλαδα οποτε θα πρεπει να τα αγορασουμε και αν καταλαβαινω καλα με τοσο χαμηλη ΑΜΗ δεν θα ανταποκριθω πολυ καλα οποτε να ειμαστε ετοιμοι για μεγαλα ποσα. 

Ναι ακριβως, εκτος αν ειναι ο ιδιοκτήτης του κέντρου εξωσωματικής.

Πάνω απο 2.000 τα φαρμακα αποκλείεται να σου βγουν παντως.

 Βάλε και γύρω στα 3.500 η όλη προσπαθεια.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Elli39 είπε:

Γεια σας,

Έχουμε κάνει τις προγεννητικες εξετάσεις και τα αποτελέσματα δεν είναι ένθαρρυντικα. Είμαστε κ οι δύο 39 χρόνων. Οι εξετάσεις μου έδειξαν κλειστή δεξιά σάλπιγγα κ  Amh 1.1 pmol/l, είχα μείνει έγκυος πριν 1.5 χρόνο απέβαλα. Ο σύντροφός μου έχει χαμηλά σπερματοζωάρια. Μένουμε εξωτερικό και σκεφτόμαστε λόγο του οικονομικού να κάνουμε εξωσωματική στην Ελλάδα (Αθήνα) αλλά δεν ξέρω από πού να αρχίσω το ψάξιμο. Πώς διαλέγουμε κέντρο; Επισκεφτηκατε αρκετά πριν καταλήξετε; Κάποιο ζευγάρι με παρόμοια θέματα κ επιτυχή προσπάθεια; Πόσο περίπου κοστίζουν τα φάρμακα;  Κάποιο κέντρο να προτείνετε Αθήνα μετά από πρόσφατη εμπειρία;

Ευχαριστώ
 

Καλησπερα, εγω πηγα μονο σε ενα κεντρο για ραντεβου που μου συστησε μια φιλη μου που εμεινε εγκυος στον συγκεκριμενο γιατρο και επειδη μου εκανε πολυ καλη εντυπωση εμεινα σε αυτον. Ειχα επιτυχια με τη δευτερη φορα και γενικα εμεινα ευχαριστημενη απο το κεντρο και τον γιατρο. Πληρωσα περιπου 1500 τα φαρμακα και 2500 το κεντρο για την καθε φορα. Το κεντρο ειναι το ΑΚΕΣΩ και ο γιατρος ο Τσιριγωτης. Ηλικια και ΑΜΗ ειχα ιδια με εσενα. Σου ευχομαι καλη επιτυχια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 24/10/2019 at 10:03 ΜΜ, Annette είπε:

Καλησπερα, εγω πηγα μονο σε ενα κεντρο για ραντεβου που μου συστησε μια φιλη μου που εμεινε εγκυος στον συγκεκριμενο γιατρο και επειδη μου εκανε πολυ καλη εντυπωση εμεινα σε αυτον. Ειχα επιτυχια με τη δευτερη φορα και γενικα εμεινα ευχαριστημενη απο το κεντρο και τον γιατρο. Πληρωσα περιπου 1500 τα φαρμακα και 2500 το κεντρο για την καθε φορα. Το κεντρο ειναι το ΑΚΕΣΩ και ο γιατρος ο Τσιριγωτης. Ηλικια και ΑΜΗ ειχα ιδια με εσενα. Σου ευχομαι καλη επιτυχια!

Ευχαριστω πολυ, μου δινεις κουραγιο γιατι εχω πεσει στα ταρταρα

On 24/10/2019 at 9:12 ΜΜ, Καντι είπε:

Ναι ακριβως, εκτος αν ειναι ο ιδιοκτήτης του κέντρου εξωσωματικής.

Πάνω απο 2.000 τα φαρμακα αποκλείεται να σου βγουν παντως.

 Βάλε και γύρω στα 3.500 η όλη προσπαθεια.

Αχ  ωραια λιγο καλυτερα απο οτι πιστευα στο νου μου ειχα 3000+ μονο για την κλινικη και εξτρα τα φαρμακα

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Elli39 είπε:

Ευχαριστω πολυ, μου δινεις κουραγιο γιατι εχω πεσει στα ταρταρα

Αχ  ωραια λιγο καλυτερα απο οτι πιστευα στο νου μου ειχα 3000+ μονο για την κλινικη και εξτρα τα φαρμακα

Αυτο εννοω 3000+ θα σου πάει η κλινικη συν τα φαρμακα.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 25/10/2019 at 12:03 ΠΜ, Annette είπε:

Καλησπερα, εγω πηγα μονο σε ενα κεντρο για ραντεβου που μου συστησε μια φιλη μου που εμεινε εγκυος στον συγκεκριμενο γιατρο και επειδη μου εκανε πολυ καλη εντυπωση εμεινα σε αυτον. Ειχα επιτυχια με τη δευτερη φορα και γενικα εμεινα ευχαριστημενη απο το κεντρο και τον γιατρο. Πληρωσα περιπου 1500 τα φαρμακα και 2500 το κεντρο για την καθε φορα. Το κεντρο ειναι το ΑΚΕΣΩ και ο γιατρος ο Τσιριγωτης. Ηλικια και ΑΜΗ ειχα ιδια με εσενα. Σου ευχομαι καλη επιτυχια!

και εγώ στον ίδιο πήγα και έμεινα έγκυος με την πρώτη  (ηλικία 42, αμη 2.1). κι εμένα μου είχε πει 2500 η εξωσωματική +τα φάρμακα τα οποία πήρα τελικά δωρεάν. Πολύ καλό κέντρο,  αξίζει να κάνεις μια επίσκεψη. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Mεχρι τωρα εχουμε μιλησει μονο με το embio και μας προτειναν να κανω φυσικο κυκλο (ισως ειναι τροποποιημενος γιατι μου ειπε οτι θα κανω 3 ενεσεις, αλλα δεν το διευκρινησε). Απ'οτι διαβαζω θα επρεπε να ειναι πιο φθηνη η διαδικασια αλλα μας ειπαν οτι κοστιζει 2800 οσο δηλ IVF εχω παραλληψει κατι? αρχικα προτεινε να γινετε εμβρυομεταφορα σε καθε κυκλο την ρωτησα αν γινετε να μαζεψουμε ωαρια και να κανουμε μια εμβρυομεταφορα, δεν ηταν αρνητικη αλλα δεν μιλησε για αλλαγη κοστους.

εστειλα εμαιλ κ σε αλλα κεντρα αλλα επειδη ζουμε εξωτερικο δεν ειναι ευκολη η ολη διαδικασια και δεν απαντανε παντα. Μαλλον πρεπει να αρχισω τα τηλ

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Elli39 είπε:

Mεχρι τωρα εχουμε μιλησει μονο με το embio και μας προτειναν να κανω φυσικο κυκλο (ισως ειναι τροποποιημενος γιατι μου ειπε οτι θα κανω 3 ενεσεις, αλλα δεν το διευκρινησε). Απ'οτι διαβαζω θα επρεπε να ειναι πιο φθηνη η διαδικασια αλλα μας ειπαν οτι κοστιζει 2800 οσο δηλ IVF εχω παραλληψει κατι? αρχικα προτεινε να γινετε εμβρυομεταφορα σε καθε κυκλο την ρωτησα αν γινετε να μαζεψουμε ωαρια και να κανουμε μια εμβρυομεταφορα, δεν ηταν αρνητικη αλλα δεν μιλησε για αλλαγη κοστους.

εστειλα εμαιλ κ σε αλλα κεντρα αλλα επειδη ζουμε εξωτερικο δεν ειναι ευκολη η ολη διαδικασια και δεν απαντανε παντα. Μαλλον πρεπει να αρχισω τα τηλ

 

Δεν ειναι καλη ιδέα το συγκεκριμένο κέντρο.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Δεν ειναι καλη ιδέα το συγκεκριμένο κέντρο.

Και εμένα μου μπήκαν ψιλοί στα αυτιά γιατί δεν μας είπε όλες τις επιλογές, κ μετά από αυτήν μου στείλανε από το ακεραιώσω και το πρώτο που πρότειναν ήταν φυσιολογικούς κύκλους με διπλή εβριομεταφορα. Επίσης από το έμβιο μας είπαν πως δεν δημιουργεί δυσκολίες που είμαστε στο εξωτερικό κ ότι ένας υπέρηχος φτάνει ενώ από το ακεσω ότι πρέπει να σκεφτούμε και το πρακτικό κομμάτι πως θα γίνει αφού είμαστε στο εξωτερικό και θα πρέπει να κάνουμε 2-3 κύκλους. Ήρθα σε επαφή και με το Ρέα κ το Γέννημα και περιμένω να δουν τις εξετάσεις μας κ περιμένω και από το Ευγονια τους έστειλα εχθες

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...