Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Cafe Νοέμβριος 2011


Recommended Posts

Αργησα αλλα μπηκα....τι κανετε κοριτσια????

Εγω ειμαι πολυ καλα και πολυ χαρουμενη απο τα αποτελεσματα της αυχενικης διαφανειας.Ολα ειναι μια χαρα σε φυσιολογικα επιπεδα, η αυχενικη διαφανεια ειναι 1,2 ρινικο οστο ορατο και γενικα ειναι ολα καλα!

Μας ειπε και κατα 80% το φυλο του μωρου....ΑΓΟΡΙ και οτι ειμαστε 6 μερες πιο μεγαλοι απο αυτο που υπολογιζε ο γιατρος γι'αυτο και αλλαξα το τικερακι μου!!!!! Βεβαια ο γιατρος μου ειπε οτι στην πορεια μπορει να αλλαξει η ηλικια κυησης παλι και να ειναι σωστη η αρχικη αναλογα με τις μετρησεις....τι να πω θα δουμε....με τα νεα δεδομενα παντως η ΠΗΤ εγινε 12/11/2011!!!!

Εσεις τι κανετε??????

Προσπ την εκανες την αυχενικη??? Για μπες να μας πεις νεακια.....

Χθες το απογευμα πηγα στον γιατρο μου να μου παρει αιμα για το Papp-A και μου ειπε οτι την επομενη εβδομαδα θα εχουν βγει τα αποτελεσματα....

Αυτα τα δικα μου νεα....θα τα πουμε!!!! Φιλια και να εισαστε καλα!

Μπράβο mp1979woman!!! Είναι πολύ ωραίο το συναίσθημα όταν βλέπουμε το μωράκι μας και όλα πηγαίνουν καλά!!! Φεύγει κάθε φορά ένα μεγάλο άγχος! Όλα καλά θα είναι και με τις αιματολογικές εξετάσεις, καλά αποτελέσματα!!

Εγώ όλα καλά, οι μέρες κυλάνε ήρεμα και η κοιλίτσα έχει αρχίσει σιγά-σιγά να φαίνεται πια! Τι ωραία!! Εγώ που λέτε είχα ένα άγχος να δω το μωράκι επειδή είχαν περάσει 2 βδομάδες από την αυχενική και επειδή ο γιατρός μου έχει κάποιες σοβαρές υποχρεώσεις με την κλινική και μου είχε αναβάλει το επόμενο ραντεβού μας για 3-4 μέρες πιο μετά και δεν κρατιόμουν, πήγαμε με τον άντρα μου προχθές σε μια γιατρό στην περιοχή μου και το είδαμε!!! Αυτή την φορά μαγεύτικα από τον υπέρηχο, ειλικρινά! Το πετύχαμε σε ώρα που είχε ξυπνήσει και ήταν πολύ δραστήριο και μας έκανε συνέχεια χαριτωμενιές!! Εμείς είχαμε λιώσει! Είδαμε ότι είναι καλά και ότι μεγαλώνει, και έτσι ηρέμησα! Η γιατρός μου είπε να μην έχω τόσο άγχος -είναι αλήθεια ότι είμαι από τη φύση μου αγχώδης- και γενικά ήταν πολύ καλή με συμβουλές και άλλα τέτοια! Τη συμπάθησα πολύ αλλά δεν κάνει πια τοκετούς, ασχολείται πια μόνο με την γυναικολογία-μαστολογία. Ωστόσο, κάναμε έναν πολύ λεπτομερή υπέρηχο και μας έδωσε και πολλές φωτογραφίες! Έτσι, χάρηκα που τελικά πήγαμε και δεν περίμενα μια ολόκληρη εβδομάδα μέχρι να δω τον δικό μου γιατρό. Ααα, μας ρώτησε αν είχαμε κάποια ιδέα από την αυχενική για το φύλο και της είπαμε πως όχι, και πιο μετά κατά την ώρα του υπέρηχου, μας είπε ότι της φάνηκε να είναι αγοράκι!! Αλλά με μεγάλη επιφύλαξη, μιας και μας εξήγησε ότι συνήθως η ακριβής τοποθέτηση γίνεται είτε στην Β επιπέδου (τότε είναι λέει και πιο σίγουρο από κάθε προηγούμενη φορά) ή απλά μετά την 18η εβδ. Ίσως λέει να ήταν και ο ομφάλιος λώρος. Θα δούμε λοιπόν!!

Prosperous, περιμένουμε τα δικά σου νέα!! Σας φιλώ πολύ-πολύ!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    2310

  • _marjio

    1778

  • Dina:)

    1305

  • caramello

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κυριακ μου τι κανεις? Η αυχενικη μας ηταν πολυ καλη και ανυπομονουμε ηδη για την επομενη φορα που θα δουμε το μωρακι μας!

Τον σιδηρο τον παιρνω πριν το φαγητο και για βραδυ αφου εχουν περασει 2 ωρες μετα το φαγητο! Πλεον παιρνω και μαγνησιο το οποιο θελει 2 ωρες πριν ή μετα το ασβεστιο....

Εσενα ποιο σιδηρο σου εδινε μαζι με φολικο? Κατι φουξια χαπακια????

Mp1979woman για το σίδηρο, παίρνεις 2 κάψουλες την ημέρα; Αν ναι, και τις δύο τις παίρνεις με άδειο στομάχι (2 ώρες περίπου μετά το φαγητό);

Εγώ παίρνω σίδηρο microfer -που είναι το μισό μπορντώ- και φολικό οξύ το filicine. Την άλλη φορά μου είχε πει ότι θα ξεκινούσα το ferofolic, το οποίο είναι σίδηρος και φολικό μαζί.

Το μαγνήσιο για ποιόν λόγο τον δίνουν και από πότε; Εγώ δεν έχω ξεκινήσει πάντως (όχι τουλάχιστον ακόμη).

Ασβέστιο ποιό παίρνεις; Εμένα λογικά θα μου δώσει να ξεκινήσω κάτι μασώμενα δισκία, που είναι γενικά γνωστά (δεν θυμάμαι πώς τα λένε..)

Φιλιά πολλά!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αργησα αλλα μπηκα....τι κανετε κοριτσια????

Εγω ειμαι πολυ καλα και πολυ χαρουμενη απο τα αποτελεσματα της αυχενικης διαφανειας.Ολα ειναι μια χαρα σε φυσιολογικα επιπεδα, η αυχενικη διαφανεια ειναι 1,2 ρινικο οστο ορατο και γενικα ειναι ολα καλα!

Μας ειπε και κατα 80% το φυλο του μωρου....ΑΓΟΡΙ και οτι ειμαστε 6 μερες πιο μεγαλοι απο αυτο που υπολογιζε ο γιατρος γι'αυτο και αλλαξα το τικερακι μου!!!!! Βεβαια ο γιατρος μου ειπε οτι στην πορεια μπορει να αλλαξει η ηλικια κυησης παλι και να ειναι σωστη η αρχικη αναλογα με τις μετρησεις....τι να πω θα δουμε....με τα νεα δεδομενα παντως η ΠΗΤ εγινε 12/11/2011!!!!

Εσεις τι κανετε??????

Προσπ την εκανες την αυχενικη??? Για μπες να μας πεις νεακια.....

Χθες το απογευμα πηγα στον γιατρο μου να μου παρει αιμα για το Papp-A και μου ειπε οτι την επομενη εβδομαδα θα εχουν βγει τα αποτελεσματα....

Αυτα τα δικα μου νεα....θα τα πουμε!!!! Φιλια και να εισαστε καλα!

βρε εσυ!! αν εξαιρεσεις οτι η αυχνεμικη μετρηθηκε 1,3 και το ρινικο οστο δεν το δαμε καθαρα λογω στασης του μωρου (αλλα το χαμε δει δυο εβδομαδες νωριτερα οτι ειχε δημιουργηθει) κατα τα αλλα μια απο τα ιδια.. 80% και εμας αγορι αλλα με σαφηνεια θα μας πει την αλλη φορα..

και εγω περιμενω την pap a τωρα

Link to comment
Share on other sites

Kyriak το αγχος εινα κατι που υπαρχει παντα και ειδικα αν υπαρχει καποιο ιστορικο η αν ειναι η πρωτη εγκυμοσυνη και επηρεαζεσαι απο διαφορα που κατα καιρους ακους η διαβαζεις..

βεβαια το λεω και για μενα, το αγχος δεν ειναι ο καλυτερος συμβουλος συχνα..

εγω αν ολα πανε καλα θα κανω περιδεση η στος 21/5 ηστις 24/5 αναλογα το προγραμμα του γιατρου.Μετα θα αρχισω και εγω τα σπασμολυτικα χαπια αν και αυτη τη φορα προβλεπω να συνεχιζω με utrogestan

Η διαγνωση του φυλου του παιδιου εχει να κανει και με την εμπειρια του γιατρου υπερηχογραφηματικα.

Ειμαι υπερ ομως στην αποψη οτι σε καθε συλληψη επικρατει και ενα φυλο. Πχ στον Ιανουαριο που γραφω επισης εκτος απο τρεις κοπελες οι αλλες 6 εχουμε κοριτσια.

Εδω βλεπω μια "κινηση" αν αποδειχθει αληθες προς τα αγορια..

ενα βεβαια ειναι το σιγουρο γερα να ειναι και ας ειναι οτι ειναι.

με το καλο τα αποτελεσματα των pap a και υπομονη μεχρι τις επομενες συναντησεις μας..

εγω βεβαια επειδη τρωω αρκετα και επειδη ειναι και η 5η εγκυμοσυνη που κουβαλαω τα τελευταια 5 χρονια, για τριων μηνων εχω κοιλια και σωματοτυπο 5 μηνων και ελπιζω οτι θα φροντισω να προσεξω καπως περισσοτερο το καλοκαιρι και οτι θα τα χασω ξανα οπως στην κορη μου που σε εκεινη βασικα πηρα βαρος και εμφανισα εντονα κοιλια μετα τον 3ο μηνα. Σε εκεινη πηρα 15 κιλα.. εδω ηδη εχω παρει 4..(τρωω καθε 2-3 ωρες γιατι αλλιως νοιωθω οτι θα καταρρευσω και καποιες φορες μαλλον απο λαιμαργια.)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα κορίτσια!!Βλέπω ότι ολες έχετε κάνει αυχενική και ζηλεύω αλλα και αγχώνομαι ταυτόχρονα!!! Υπομονή μεχρι τις 16!! Κατα τ άλλα τις τελευταιες μέρες ειμαι πολύ καλύτερα!!Δεν έχω τάση για εμετο, οι αντοχές μου έχουν αυξηθεί. Βεβαια έχω αποκτήσει άσχημα χουγια...μου αρέσει τρελα η μπυρα!!Η μπυρα, τα μηλα και τα γιαουρτια!! Δεν μπορω να τρώω βαρια φαγητα αυγοκομμενα κλπ και μου αρέσουν πολύ οι σαλατες.

Κιλά ακομα δεν έχω παρει μαλιστα έχω χάσει 2,5 κιόλας!!! Μακάρι να συνεχίσω έτσι!!!Η κοιλιτσα σας έχει αρχίσει να πετάει καθόλου? Εμενα ναι!!! Βεβαια κοιλιά είχα απο το πρωτο (μου έμεινε σουβενίρ μαζί με τις ραγάδες) αλλα τώρα πετάει πιο πολύ!!!


Ja5zp3.png

D42op3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας και απο μενα κορίτσια!!Βλέπω ότι ολες έχετε κάνει αυχενική και ζηλεύω αλλα και αγχώνομαι ταυτόχρονα!!! Υπομονή μεχρι τις 16!! Κατα τ άλλα τις τελευταιες μέρες ειμαι πολύ καλύτερα!!Δεν έχω τάση για εμετο, οι αντοχές μου έχουν αυξηθεί. Βεβαια έχω αποκτήσει άσχημα χουγια...μου αρέσει τρελα η μπυρα!!Η μπυρα, τα μηλα και τα γιαουρτια!! Δεν μπορω να τρώω βαρια φαγητα αυγοκομμενα κλπ και μου αρέσουν πολύ οι σαλατες.

Κιλά ακομα δεν έχω παρει μαλιστα έχω χάσει 2,5 κιόλας!!! Μακάρι να συνεχίσω έτσι!!!Η κοιλιτσα σας έχει αρχίσει να πετάει καθόλου? Εμενα ναι!!! Βεβαια κοιλιά είχα απο το πρωτο (μου έμεινε σουβενίρ μαζί με τις ραγάδες) αλλα τώρα πετάει πιο πολύ!!!

καλημερα Peny

με το καλο και η δικη σου αυχενικη.. καθε πραγμα στον καιρο του..

και εγω λαχταραω μπυρα αλλα αντιστεκομαι και δεν πινω.. βασικα αν τυχει ισως να πιω μισο ποτηρι αλλα ως εκει, ειμαι και επιρρεπης..χαχα!

εγω μετα απο τοσες εγκυμοσυνες και τωρα επειδη τρωω αρκετα σε σχεση με αλλες φορες εχω κοιλια σα να ειμαι 5 μηνων και εχω παρει στη λεκανη..και εχω ακομη να παρω προσεξω η οχι.

ας πανε ολα καλα και ευελπιστω οτι ο ναρκισσισμος μου θα με βοηθησει να τα χασω οταν ξελευθερωθω..χαχα!

Link to comment
Share on other sites

Mp1979woman για το σίδηρο, παίρνεις 2 κάψουλες την ημέρα; Αν ναι, και τις δύο τις παίρνεις με άδειο στομάχι (2 ώρες περίπου μετά το φαγητό);

Εγώ παίρνω σίδηρο microfer -που είναι το μισό μπορντώ- και φολικό οξύ το filicine. Την άλλη φορά μου είχε πει ότι θα ξεκινούσα το ferofolic, το οποίο είναι σίδηρος και φολικό μαζί.

Το μαγνήσιο για ποιόν λόγο τον δίνουν και από πότε; Εγώ δεν έχω ξεκινήσει πάντως (όχι τουλάχιστον ακόμη).

Ασβέστιο ποιό παίρνεις; Εμένα λογικά θα μου δώσει να ξεκινήσω κάτι μασώμενα δισκία, που είναι γενικά γνωστά (δεν θυμάμαι πώς τα λένε..)

Φιλιά πολλά!!!

Καταρχην καλημερα κοριτσακι και κατα δευτερον για να μην γραφετε ολο αυτο το κατεβατο για ονομα να με λετε Ματινα που ειναι και το ονομα μου...!!!!

Τον σιδηρο τον παιρνω 2 φορες την ημερα πρωι-βραδυ με αδειο στομαχι! Το πρωι τον παιρνω με το που ξυπνησω και το βραδυ ενω εχουν περασει 2 ωρες απο το τελευταιο γευμα που θα εχω φαει! Το μαγνησιο το δινουν για την αποφυγη συσπασεων και κραμπων....εγω παιρνω μαγνησιο 3 φορες την μερα και σιδηρο και ασβεστιο 2 φορες την μερα! Ασβεστιο παιρνω το calciform που ειναι αναβραζοντα δισκια.

Link to comment
Share on other sites

βρε εσυ!! αν εξαιρεσεις οτι η αυχνεμικη μετρηθηκε 1,3 και το ρινικο οστο δεν το δαμε καθαρα λογω στασης του μωρου (αλλα το χαμε δει δυο εβδομαδες νωριτερα οτι ειχε δημιουργηθει) κατα τα αλλα μια απο τα ιδια.. 80% και εμας αγορι αλλα με σαφηνεια θα μας πει την αλλη φορα..

και εγω περιμενω την pap a τωρα

Καλημερα προσπ! Πολυ καλη και η δικη σου μετρηση αυχενικης διαφανειας! Ολα καλα λοιπον χαιρομαι παρα πολυ! Τωρα περιμενουμε και οι δυο τα αποτελεσματα της papp-A τα οποια καλα θα ειναι με τετοιες μετρησεις απο τον υπερηχο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Ματινα..

λογικα σημερα θα βγει η pap a και αυριο θα με παρει τηλεφωνο ο γιατρος για να μου πει τα αποτελεσματα.

Θα του ζητησω να κανω την περιδεση 24/5 και οχι 21/5 για οικονομικους λογους και ελπιζω οτι ολα θα πανε καλα..

σιδηρο, ασβεστιο και οτι αλλο θα παρω απο τοτε..

τωρα μονο φυλλικο οξυ και utrogestan (ειναι απο μονα τους αρκετα με τετοιο χαλια στομαχι)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Ματινα..

λογικα σημερα θα βγει η pap a και αυριο θα με παρει τηλεφωνο ο γιατρος για να μου πει τα αποτελεσματα.

Θα του ζητησω να κανω την περιδεση 24/5 και οχι 21/5 για οικονομικους λογους και ελπιζω οτι ολα θα πανε καλα..

σιδηρο, ασβεστιο και οτι αλλο θα παρω απο τοτε..

τωρα μονο φυλλικο οξυ και utrogestan (ειναι απο μονα τους αρκετα με τετοιο χαλια στομαχι)

Καλημεραααααα.........!!!!!!!!!!!!!!!! Εγω δηλαδη να περιμενω σημερα τηλεφωνο απο τον γιατρο μου??? Δεν μου ειπε ποτε αλλα μεσα στην εβδομαδα ειπε θα με παρει!

Η περιδεση ποσο στοιχιζει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημεραααααα.........!!!!!!!!!!!!!!!! Εγω δηλαδη να περιμενω σημερα τηλεφωνο απο τον γιατρο μου??? Δεν μου ειπε ποτε αλλα μεσα στην εβδομαδα ειπε θα με παρει!

Η περιδεση ποσο στοιχιζει?

στο Ιασω αν εχω ενημερωθει σωστα κοστιζει με διαμονη ενος 24ωρου 1200 ευρω συν οτι παρει ο γιατρος.. υπολογιζω δηλαδη ολα μαζι 1800 ευρω..

δεν ειναι λιγα...το 2008 που ειχα κανει παλι ειχε κοστισει 1500 ολα μαζι.

Link to comment
Share on other sites

στο Ιασω αν εχω ενημερωθει σωστα κοστιζει με διαμονη ενος 24ωρου 1200 ευρω συν οτι παρει ο γιατρος.. υπολογιζω δηλαδη ολα μαζι 1800 ευρω..

δεν ειναι λιγα...το 2008 που ειχα κανει παλι ειχε κοστισει 1500 ολα μαζι.

Καλε τι λες? Τοσα λεφτα???? Πω πω πολλα μου φαινονται...συγνωμη κιολας που το λεω ετσι γιατι σιγουρα δεν ειναι και το καλυτερο σου αλλα ρε παιδια για ονομα του Θεου... στοιχιζει την μιση γεννα σχεδον! Βεβαια οταν πρεπει να γινει για το καλο του μωρου δεν τα υπολογιζεις τα λεφτα...μεχρι το τελος φευγουν παρα πολλα και οταν με το καλο γεννηθει το παιδι ξεχνας τον εαυτο σου σε ολα! Ας ειναι...αξιζει τον κοπο!

Link to comment
Share on other sites

Καλε τι λες? Τοσα λεφτα???? Πω πω πολλα μου φαινονται...συγνωμη κιολας που το λεω ετσι γιατι σιγουρα δεν ειναι και το καλυτερο σου αλλα ρε παιδια για ονομα του Θεου... στοιχιζει την μιση γεννα σχεδον! Βεβαια οταν πρεπει να γινει για το καλο του μωρου δεν τα υπολογιζεις τα λεφτα...μεχρι το τελος φευγουν παρα πολλα και οταν με το καλο γεννηθει το παιδι ξεχνας τον εαυτο σου σε ολα! Ας ειναι...αξιζει τον κοπο!

βρε!!! εμεις το παιδι μας το αγορασαμε.. το ιδιο και αυτο..

ετσι παει η λογικη τελικα..

σε μια νορμαλ γεννα θαμου παει ενα 2000 χωρις τον γιατρο το μαιευτηριο.

δηλαδη βαλε

περιδεση 1800

γεννα 2000

γιατρος+μαια 1750

συνολο 5550 και προσθεσε και τις επισκεψεις στον γιατρο καθε μηνα επι 50 ευρω και την β επιπεδου αλλα 150

ολα αυτα στην καλυτερη..

και δεν ειναι οτι εχουμε οικονομικη ανεση απλα εχουμε εμπιστοσυνη στον γιατρο και εχουμε θεμα ψυχολογικο για να τον αλλαξουμε με τοσα που μου εχουν συμβει.

Αλλιως σε δημοσιο θα ημουν οπως και ειχα ξεκινησει στην αρχη αλλα δεν μας εκατσε..

μακαρι να πανε ολα καλα και χαλαλι τοσα χρηματα..

τα λεφτα ερχονται και παρερχονται.. εμεις μενουμε.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

εμενα βγηκε η pap a 1/570 (λογω ηλικιας ειναι μικρο το ποσοστο) νορμαλ δηλαδη.

Κλεισαμε οριστικα ραντεβου για τις 21/5 να μπω για τη περιδεση..

αντε να τελειωνω και με τις υποχρεωσεις της δουλειας γιατι θα τους ξαναδω δεν ξερω και εγω ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλημερα κοριτσακι και κατα δευτερον για να μην γραφετε ολο αυτο το κατεβατο για ονομα να με λετε Ματινα που ειναι και το ονομα μου...!!!!

Τον σιδηρο τον παιρνω 2 φορες την ημερα πρωι-βραδυ με αδειο στομαχι! Το πρωι τον παιρνω με το που ξυπνησω και το βραδυ ενω εχουν περασει 2 ωρες απο το τελευταιο γευμα που θα εχω φαει! Το μαγνησιο το δινουν για την αποφυγη συσπασεων και κραμπων....εγω παιρνω μαγνησιο 3 φορες την μερα και σιδηρο και ασβεστιο 2 φορες την μερα! Ασβεστιο παιρνω το calciform που ειναι αναβραζοντα δισκια.

Γεια σου Ματίνα!! Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Εμένα ο γιατρός μου είπε να πάρω το ασβέστιο και το έχω ήδη ξεκινήσει 2 μέρες. Πήρα το mega calcium τελικά, που είναι κι αυτά αναβράζοντα. Θα παίρνω ένα την ημέρα. Ευτυχώς πίνω και αρκετό γάλα!

Ποιό σίδηρο εσύ παίρνεις; Εγώ, από τότε που μου είπε να αλλάξω τον τρόπο με τον οποίο παίρνω το σίδηρο, δηλαδή να αφήνω να έχει περάσει αρκετή ώρα από το φαγητό ώστε να απορροφάται περισσότερο, αντιμετωπίζω μεγάλο πρόβλημα με την δυσκοιλιότητα...

Τον ρώτησα και για το μαγνήσιο αλλά ακόμη δεν θέλει να το ξεκινήσω.. Λέει για να μην επιβαρύνω τον οργανισμό μου με πολλά φάρμακα. Πάντως, γενικά, ακούω ότι βοηθάει το μαγνήσιο.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...