Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Νοέμβριος 2011


Recommended Posts

Καλό Πάσχα και από εμένα, με υγεία και χαρά!! Καλή Ανάσταση, να ξεκουραστούμε και να περάσουμε όλες πολύ-πολύ όμορφα!

Σε ευχαριστούμε πολύ prosperous για τις ευχές σου και σου εύχομαι να έχετε καλό ταξίδι και να περάσετε πολύ ωραία!!!

Σε ευχαριστώ και για τις πληροφορίες.

Να είστε όλες καλά και θα τα ξαναπούμε σύντομα! Εγώ τώρα πάω να σιδερώσω (...) και μετά να φάω! Καλό μεσημέρι! Φιλιά πολλά!!! :)


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    2310

  • _marjio

    1778

  • Dina:)

    1305

  • caramello

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Kαλημερα περα ως περα!!! Τι κανετε κοριτσακια μου???? Εγω χαθηκα λιγακι ε? Σας ζητω 1000 συγνωμη αλλα αυτες τις μερες δεν ημουν και τοσο καλα στην διαθεση μου και ειπα να απεχω για λιγο!

Να σας πω τα νεα απο τον γιατρο λοιπον....πηγαμε την παρασκευη λοιπον και ειδαμε το μωρακι μας που πλεον θυμιζει ανθρωπακι.....ακουσαμε και την καρδια του δυνατα 180 παλμους μας ειπε ο γιατρος και σαν μεγεθος μολις το μετρησε μας ειπε ακριβως 9 εβδομαδες, δηλαδη οπως ακριβως το ειχε υπολογισει απο την αρχη....μια χαρα λοιπον ολα και παμε για την αυχενικη 4 Μαϊου αλλα ακομα δεν ξερουμε ωρα....μας ειπε αρχικα στις 4 το μεσημερι αλλα επειδη ο αντρας μου σχολαει στις 3 δεν θα προλαβαιναμε να ειμαστε αθηνα στις 4....

Τα πονακια που ενιωθα την προηγουμενη τεταρτη μου ειπε ο γιατρος οτι δεν ειναι τιποτα ανησυχητικο γιατι μεγαλωνει η μητρα και γενικα τα εχουμε τα πονακια αυτα οι εγκυες.....οχι ολες βεβαια αλλα αυτες που τα εχουν δεν ειναι κατι ανησυχητικο...αυτα κοριτσακια μου τα δικα μου νεα!!!!

Προσπ να σου ευχηθω και εγω Καλο Πασχα να εχεις με την οικογενεια σου παντα υγεια και να ξελευθερωθεις με το καλο στην ωρα σου!!!!!!!!!!Καλα να περασετε και προσεκτικα ε?????

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααα!!! Τι κάνετε κοιλίτσες???? Εμείς μια χαρά!! Μπορώ να πω ότι έιμαι λίγο καλύτερα αυτές τις μέρες αλλά φοβάμαι να το πω μηπως το γρουσουζέψω.Βέβαια δεν ξέρω ακομα τι να φάω αλλά αυτό έιναι και καλο απο μια μερια. Να μην αρχίζει να ανεβαίνει η ζυγαρια!!!

Εγώ κανένα νέο απο το το μπεμπέ μου!!Υπομονή μέχρι τις 16 Μαη που θα χω δυο σε ένα. Και αυχενική και επίσκςψη στον γιατρό. Θα το χορτάσω!!!

Ως τότε καλή Ανασταση να έχουμε ολοι με υγεία!!!


Ja5zp3.png

D42op3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια και χρονια πολλα!!!!!

Ευχομαι καλη Ανασταση και καλο Πασχα αυριο με υγεια!!!! Να εχουμε καλη συνεχεια στις εγκυμοσυνες μας και καλες γεννες με το καλο οταν ερθει η ωρα! Να ειστε καλα και θα τα πουμε συντομα....προσοχη αυριο στο φαγητο γιατι οτι δεν πηραμε την Μ.Εβδομαδα θα τα παρουμε μαζεμενα!!!!!!!!

23.jpg

54.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ και απο μενα..

μολις γυρισαμε απο το εξοχικο μια μερα νωριτερα γιατι η μικρη μου ειναι αρρωστη απο Μ Πεμπτη και θελω αυριο να την παω στο γιατρο..

και εγω να πω την αληθεια νοιωθω πολυ καλυτερα απο αλλες φορες μιας και τις τελευταιες ημερες δεν εχω αντονες αδιαθεσιες.. υπαρχουν μεν αλλα οχι τοσο τακτικα..

βεβαια στο εξοχικο κατακουραστηκα κυριως λογω κακου υπνου ενεκα της αρρωστιας της μικρης και επειδη ειχα πολλα να κανω αλλα δοξα το Θεο καλα ηταν και ελπιζω και του χρονου να ειναι παλι καλα, με υγεια και με τα νεα μας μπεμπε αγκαλια..

βασικα μολις γυρισα ενοιωθα την επιθυμια να κοιταξω τον υπερηχο μου (της προηγουμενης εβδομαδας) για να χαζεψω το μπεμπε μου αλλα ειπα να μη γινομαι τοσο συναισθηματικη απο τοσο νωρις..συνεπως αγωνιω για την 4/5 που θα ξαναπαω και θα γινει η αυχενικη..το "κακο" ειναι πως σε αυτη τη φαση το μωρο δεν ειναι αισθητο δηλαδη με το να κλωτσαει και να το νοιωθουμε και δεν υπαρχει αμεσος τροπος "επικοινωνιας" αρα η αγωνια και η προσμονη εντεινεται..

αυτααααα απο την πολυλογου.. να μαστε ολοι καλα και καλη νεα εβδομαδα σε οσους επεστρεψαν και επιστρεφουν

Link to comment
Share on other sites

.πηγαμε την παρασκευη λοιπον και ειδαμε το μωρακι μας που πλεον θυμιζει ανθρωπακι.....ακουσαμε και την καρδια του δυνατα 180 παλμους μας ειπε ο γιατρος και σαν μεγεθος μολις το μετρησε μας ειπε ακριβως 9 εβδομαδες,/QUOTE]

ΜΠΡΑΒΟ!! ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα Χρονια Πολλα και Χριστος Ανεστη και απο μενα....!!!!!! Ευχομαι υγεια πανω απ'ολα και καλη συνεχεια στις εγκυμοσυνες μας και πολυ καλες γεννες σε ολες μας!!!!!!

227174-easter450a-A.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Τι κανετε???? Χαθηκαμε λιγακι αυτες τις μερες....πως περασατε????? Εγω κοριτσια εφαγα του σκασμου...απο τις 11 το πρωι που ειχαν βαλει οι αντρες ψησταρια με παϊδακια,λουκανικα,μπριζολες και πιτουλες δεν σταματησα να μασουλαω....μετα που κατσαμε και στο τραπεζι για το αρνακι,τις σαλατουλες,τα τυρακια και το τζατζικακι εγινε χαμος!!!!!!!!!!!Το μονο που ουτε καν κοιταξα ηταν το κοκορετσι βεβαια....δεν το ζηλεψα ομως καθολου!!!!!

Τελικα χθες κοριτσια πηρα τον γιατρο μου τηλ. για να μου πει τι να κανω με την δυσκοιλιοτητα που μπορω να πω οτι χθες αντιμετωπισα μεγαλο προβλημα....μου εδωσε το ντουφαλακ σιροπι πρωι βραδυ πριν το φαγητο και υποθετα γλυκερινης αν δεν εχω παει τουαλετα 2 μερες...που να του ελεγα οτι εχει τυχει να μην παω τουαλετα για 5 μερες...θα με εκραζε που δεν του το ειπα.....

Για να μαζευομαστε τα πουμε τα νεα μας....που εισαστε καλε????

Link to comment
Share on other sites

καλημερα..

χρονια πολλα..

και εμεις τρωμε αλλα το πασχαλινο τραπεζι οπως καθε χρονο βασικα δεν το πολυτιμω..τσιμπησα κοψιδι απο τη σουβλα, αγγιξα στοιχειωδως κοκορετσι, εφαγα μετα δυσκολιας ενα αυγο αλλα εφαγα με ευχαριστηση την μαγειριτσα μου.

Γενικα εχω ταση να τρωω λιπαρα αλλα οχι γλυκα και μεχρι προσφατα ειχα εντονες δυσπεψιες. Σιγα σιγα νομιζω οτι υποχωρει το φαινομενο..

για τη δυσκοιλιοτητα duphalac οταν δεν σε παιρνει αλλο, ομως κοιτα να προσεχεις τη διατροφη σου..εγω τα κανα μπαχαλο τελευταια αφου σταματησα και τα δημητριακα λογω των εορτων.

εγω τελικα εχω αυχενικη 6/5 και οχι 4/5 οπως εσυ. Αρα προηγεισαι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα..

χρονια πολλα..

και εμεις τρωμε αλλα το πασχαλινο τραπεζι οπως καθε χρονο βασικα δεν το πολυτιμω..τσιμπησα κοψιδι απο τη σουβλα, αγγιξα στοιχειωδως κοκορετσι, εφαγα μετα δυσκολιας ενα αυγο αλλα εφαγα με ευχαριστηση την μαγειριτσα μου.

Γενικα εχω ταση να τρωω λιπαρα αλλα οχι γλυκα και μεχρι προσφατα ειχα εντονες δυσπεψιες. Σιγα σιγα νομιζω οτι υποχωρει το φαινομενο..

για τη δυσκοιλιοτητα duphalac οταν δεν σε παιρνει αλλο, ομως κοιτα να προσεχεις τη διατροφη σου..εγω τα κανα μπαχαλο τελευταια αφου σταματησα και τα δημητριακα λογω των εορτων.

εγω τελικα εχω αυχενικη 6/5 και οχι 4/5 οπως εσυ. Αρα προηγεισαι.

Γεια σου προσπ μου τι κανεις????? Ναι εμεις τελικα εχουμε 4/5 αυχενικη στις 6:30 το απγευμα....με εχει πιασει ενα αγχος η αληθεια ειναι αλλα περισσοτερη ειναι η χαρα που θα δουμε παλι το πλασματακι μας και αυτη την φορα τελειως σχηματισμενο...

Οσο για το ντουφαλακ ο γιατρος μου ειπε να μην το σταματησω μεχρι να φτιαξει το ολο θεμα και μετα αν δω οτι περνανε 2 μερες χωρις να ενεργηθω, να βαζω υποθετα γλυκερινης...την διατροφη μου την προσεχω πολυ...δεν εχω σταματησει στιγμη τα δημητριακα μου ουτε τα φρουτα...απλα εγω δεν μπορω να φαω αποξηραμενα...μονο δαμασκηνα μαγειρεμενα!

Αυτα...οι αλλες που πηγανε καλε??? Κοριτσια????ουουουουου.....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια και απο εμένα!!!Βλέπω το τσακίσαμε το αρνάκι!!! Εγώ δεν μπορώ να πω ότι έφαγα. Μόνο μαγειρίτσα και ελάχιστο κοκορέτσι.Αρνί δεν έχω δοκιμάσει ακομα!! Δεν με συγκινεί από τη μια αλλά από την άλλη ξανακολλησα γαστρεντερίτιδα (γκαντέμο λέμε....)και δεν μπορύσα να φάω τίποτα.Δυστηχώς Μ Παρασκευή και Μ Σαββάτο είχα το μικρό μου με την ιωση και από Δευτέρα ξεκινησε όλους τους υπόλοιπους.

Εμείς αυχενική διαφάνεια έχουμε 16/5 και στο καπάκι ραντεβού με τον γιατρό. Αλήθεια που θα την κάνετε??? Εμένα με έστειλε στην ιατρόπολις στο Χαλάνδρι!!! Τον γύρο του κόσμου θα πρέπει να κάνω!!!!Αλλά τι να κάνεις που σου λένε μόνο εκεί εμπιστευόμαστε!! Το ρισκάρεις?

Βλέπω θεματάκια δυσκοιλιότητας????Αχ!! Πονεμένη ιστορία.... Και εγώ με το παραμικρό έχω προβλημα. Και που να μας αρχίσουν το σίδηρο να δείτε....Αλήθεια σας έχουν δώσει? Εμένα όχι ακομα αλλά στην επόμενη επίσκεψη πιστέυω θα αρχίσει!!Αυτό που κάνω εγώ είναι να τρωω πολλές σαλάτα με κάθε γεύμα και φρούτα ενδιάμεσα.Ειδικά τώρα το καλοκαιράκι που έχει και ωραία φρουτάκια νομίζω δεν θα χω πρόβλημα (μηπως είμαι ολύ αισιοδοξη? Θα δείξει...).Επίσης λέω να αντικαταστήσω το βραδινό με φρούτα ή κανα γιαουρτάκι. Μην αρχίζω και φορτώνομαι σε κιλά. Αυτό το θέμα των κιλών το έχω άγχος γιατί δεν ειμαι της δίαιτας και τα κιλά του πρώτου τρόμαξα να τα χάσω (όχι πως έφυγαν και όλα) και δεν είχα πάρει και πολλά 14 εκ των οποίων τα 6 σε ένα μηνα και τα άλλα 8 στους υπολοιπους.

Σημερα πήγα και έκανα κάτι αιματολογικές εξετάσεις να ξεμπερδέυω και απο αυτό!!

Λοιπόν δεν θέλω να το λέω ούτε στον εαυτό μου και το γρουσουζέψω αλλά τις τελευταίες 2 μέρες δεν ανακατεύομαι.Λέτε να σταματησαν οι αναγούλες????ΜΑΚΑΡΙ!!!!!


Ja5zp3.png

D42op3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω κοψει και τα φρουτα και τα πολλα λαχανικα λογω των εορτων που ετρωγα (και τρωω) βλεκειες.. ασε δε που με αυτον τον καιρο τα φρουτα δεν με τραβανε καθολου

και εγω σιδηρο λογικα απο την μεθεπομενη εβδομαδα θα αρχισω και βλεπουμε.

και η δικη μου η κορη με ιωση απο Μ Πεμπτη εως Κυριακη του Πασχα.. δεν ευχαριστηθηκε καθολου και εμεις ψοφησαμε απο το ξενυχτι και την κουραση.

και εγω παω καλυτερα απο αναγουλες αλλα ακομη υπαρχουν τα πρωινα καμια φορα.

αντε με το καλο οι αυχενικες μας. Εμενα μου την κανει ο ιδιος ο γιατρος μου στη τιμη της επισκεψης και την PAP A την κανω εξω ιδιωτικα κοντα στο ιατρειο του (κανα 60αρι)

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σε ολες! Τι κανετε κοριτσακια????? Εγω μετα το ντουφαλακ νιωθω πολυ καλυτερα....δεν εχει χρειαστει να χρησιμοποιησω τα υποθετα ακομα και ευχομαι να μην τα χρειαστω....

Εγω κοριτσια κοκορετσι και μαγειριτσα δεν τα ακουμπησα καθολου μιας και λενε οτι οι εγκυμονουσες δεν πρεπει να τρωνε τα εντοσθια. Για καλο και για κακο δεν εφαγα!

Την τεταρτη εχουμε την αυχενικη διαφανεια και η αληθεια ειναι οτι ανυπομονω παρα πολυ να ξαναδω το θαυματακι μας αλλα απο την αλλη με εχει πιασει αγχος! Θα ειμαι 11w+5d και διαβασα οτι ναι μεν η αυχενικη γινεται απο 11η μεχρι 13η αλλα οι περισσοτεροι την κανουν στις 12 εβδομαδες και κατι....παιζει ρολο?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια και απο εμένα!!!Βλέπω το τσακίσαμε το αρνάκι!!! Εγώ δεν μπορώ να πω ότι έφαγα. Μόνο μαγειρίτσα και ελάχιστο κοκορέτσι.Αρνί δεν έχω δοκιμάσει ακομα!! Δεν με συγκινεί από τη μια αλλά από την άλλη ξανακολλησα γαστρεντερίτιδα (γκαντέμο λέμε....)και δεν μπορύσα να φάω τίποτα.Δυστηχώς Μ Παρασκευή και Μ Σαββάτο είχα το μικρό μου με την ιωση και από Δευτέρα ξεκινησε όλους τους υπόλοιπους.

Εμείς αυχενική διαφάνεια έχουμε 16/5 και στο καπάκι ραντεβού με τον γιατρό. Αλήθεια που θα την κάνετε??? Εμένα με έστειλε στην ιατρόπολις στο Χαλάνδρι!!! Τον γύρο του κόσμου θα πρέπει να κάνω!!!!Αλλά τι να κάνεις που σου λένε μόνο εκεί εμπιστευόμαστε!! Το ρισκάρεις?

Βλέπω θεματάκια δυσκοιλιότητας????Αχ!! Πονεμένη ιστορία.... Και εγώ με το παραμικρό έχω προβλημα. Και που να μας αρχίσουν το σίδηρο να δείτε....Αλήθεια σας έχουν δώσει? Εμένα όχι ακομα αλλά στην επόμενη επίσκεψη πιστέυω θα αρχίσει!!Αυτό που κάνω εγώ είναι να τρωω πολλές σαλάτα με κάθε γεύμα και φρούτα ενδιάμεσα.Ειδικά τώρα το καλοκαιράκι που έχει και ωραία φρουτάκια νομίζω δεν θα χω πρόβλημα (μηπως είμαι ολύ αισιοδοξη? Θα δείξει...).Επίσης λέω να αντικαταστήσω το βραδινό με φρούτα ή κανα γιαουρτάκι. Μην αρχίζω και φορτώνομαι σε κιλά. Αυτό το θέμα των κιλών το έχω άγχος γιατί δεν ειμαι της δίαιτας και τα κιλά του πρώτου τρόμαξα να τα χάσω (όχι πως έφυγαν και όλα) και δεν είχα πάρει και πολλά 14 εκ των οποίων τα 6 σε ένα μηνα και τα άλλα 8 στους υπολοιπους.

Σημερα πήγα και έκανα κάτι αιματολογικές εξετάσεις να ξεμπερδέυω και απο αυτό!!

Λοιπόν δεν θέλω να το λέω ούτε στον εαυτό μου και το γρουσουζέψω αλλά τις τελευταίες 2 μέρες δεν ανακατεύομαι.Λέτε να σταματησαν οι αναγούλες????ΜΑΚΑΡΙ!!!!!

Καλημερα πενυ τι κανεις???? Καιρο εχουμε να τα πουμε....Παλι γαστρεντεριτιδα κοριτσακι? Υπεφερες ε???Περαστικα και αγυριστα!!!!Τουλαχιστον φαινεται οτι σταματησαν οι αναγουλες και αυτο ειναι θετικο, να ηρεμισεις!

Εμας ο γιατρος μας στελνει στο εμβρυο τσεκ για την αυχενικη και ειναι κοντα στο μεγαρο μουσικης!

Για τον σιδηρο μου κανει εντυπωση που δεν σου εχει δωσει ακομα και σε σενα και στην προσπ....εγω τελειωνω το 2ο κουτι σε 2 μερες και εκτος αυτου εχω μπει στο δευτερο 10ημερο που παιρνω ασβεστιο! Και η συνυφαδα μου που γενναει το 2ο παιδακι της την τριτη,οταν την ρωτησα μου ειπε και οτι ο δικος της γιατρος της εδωσε σιδηρο και ασβεστιο απο την αρχη, περιπου στις 7 με 8 εβδομαδες! Μονο το μαγνησιο το δινουν αρχες του 4ου μηνα....τι να πω ο καθε γιατρος εχει το δικο του σκεπτικο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...