Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Cafe Νοέμβριος 2011


Recommended Posts

Kyriak μου τι κανεις???? Εμενα μου εχει δωσει το gyno-Tardyferon το οποιο ειναι σιδηρος και φολικο οξυ μαζι! Και εγω εχω προβλημα με την δυσκοιλιοτητα αλλα απο τοτε που μου εδωσε το σιροπακι εχει στρωσει το θεμα....

Τρωγε αποξηραμενα φρουτα ειτε σκετα ειτε μαγειρεψε τα και δημητριακα....εγω εχω βρει την υγεια μου πλεον...καμια σχεση με πριν!!!

Καλημέρα Ματίνα!! Είμαι μια χαρά! Το μόνο μου πρόβλημα είναι η δυσκοιλιότητα... χθες βράδυ ξανά τα ίδια, είχα εγκατασταθεί πάνω από μισή ώρα στο μπάνιο και απλά προσευχόμουν...! Απαπαπα... Τρώω ωστόσο πολλά ακτινίδια, όπως μου είπε και ο γιατρός μου και πήρα και τα γιαουρτάκια activia, που στο παρελθόν με είχαν βοηθήσει πολύ όταν λόγω άγχους πάθαινα δυσκοιλιότητα. Τελικά απο σήμερα ξεκινάω κι εγώ το μαγνήσιο, το trofocard, 2 την ημέρα. Πρέπει να αφήνω να έχουν περάσει 2 ώρες από το ασβέστιο; Με το σίδηρο έχει κάποια επιπλοκή ή δεν παίζει ρόλο;

Φιλάκια πολλα!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    2310

  • _marjio

    1778

  • Dina:)

    1305

  • caramello

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κορίτσια!!

Χθες κάναμε υπέρηχο να δούμε ότι όλα είναι καλά, δεδομένης της ανησυχίας που είχα προχθές λόγω των συσπάσεων του εντέρου, και όλα ήταν μια χαρά! Έχουμε μεγαλώσει, μας μέτρησε τα χεράκια και τα ποδαράκια, την κοιλίτσα, το κεφαλάκι, μέχρι και τη μύτη!! Και τελικά είναι 99% σίγουρο ότι είναι ΑΓΟΡΑΚΙ!!!!!!! Από εκείνη την ώρα αισθάνομαι τελείως διαφορετικά, σαν μια ολοκληρωμένη γυναίκα, νιώθω τόσο όμορφα που θα φέρω στον κόσμο ένα αγοράκι!!! Μα, τι λατρεία έχουμε πια στο άλλο φύλο ε; Και ο άντρας μου πολύ χαρούμενος!! Τώρα πια του μιλάω και μπορώ να του λέω "γεια σου αντράκι μου"!!! Πριν από λίγο αισθάνθηκα ξανά -πιο ανεπαίσθητα- το γαργαλητό κοντά στον ομφαλό μου! Χθες ήταν όλο κινήσεις και στριφογυρίσματα το μωράκι! Αχ θα μας τρελάνει από τώρα αυτό το μικρούλι!

Σας φιλώ πολύ και εύχομαι να έχετε μια πολύ όμορφη μέρα! Μπράβο Ματίνα και για τα καλά αποτελέσματα της papp-a!! :)


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

οι κατω απο 60 να μη μιλανε για κιλα ..χαχα!!:tongue: :tongue::tongue:

Prosperous τι κάνεις; Χθες αγόρασα τη ζυγαριά! Φαντάσου, λέει, να με δείχνει τώρα 5 κιλά πιο πάνω από πριν....!!!! θα γυρίσω στην προηγούμενη! χιχιχιχι!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο κοριτσια.. ολα καλα..

kyriak μακραι να χα ασχοληθει να σου βαλω καποιο animation με θεμα το newborn αγορακι αλλα φανταζομαι οτι και με ενα απλο συγχαρητηρια κανω την ιδια δουλεια..χαχα!!

Αντε και στα δικα μας... εγω μεταρω μερες σανν τους φανταρους μεχρι τη Παρασκευη που θα παω παλι να με δει ο γιατρος και αν ολα πανε καλα Σαββατο μπαινω να κανω την περιδεση οπου θα απουσιασω και για πρωτη φορα απο τη μικρη μου για ενα βραδυ καθως οπως τοτε ετσι και τωρα θα πρεπει να μεινω για παρακολουθηση.

Αυτα.. καλη εβδομαδα να εχουμε..

χαιδευετε τις κοιλιτσες σας λοιπον.. και μη μασατε με τα κιλα..χαχα!!

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο κοριτσια.. ολα καλα..

kyriak μακραι να χα ασχοληθει να σου βαλω καποιο animation με θεμα το newborn αγορακι αλλα φανταζομαι οτι και με ενα απλο συγχαρητηρια κανω την ιδια δουλεια..χαχα!!

Αντε και στα δικα μας... εγω μεταρω μερες σανν τους φανταρους μεχρι τη Παρασκευη που θα παω παλι να με δει ο γιατρος και αν ολα πανε καλα Σαββατο μπαινω να κανω την περιδεση οπου θα απουσιασω και για πρωτη φορα απο τη μικρη μου για ενα βραδυ καθως οπως τοτε ετσι και τωρα θα πρεπει να μεινω για παρακολουθηση.

Αυτα.. καλη εβδομαδα να εχουμε..

χαιδευετε τις κοιλιτσες σας λοιπον.. και μη μασατε με τα κιλα..χαχα!!

Σ' ευχαριστώ πολύ prosperous! Όλα θα πάνε καλά και με το ραντεβού σου την Παρασκευή και το Σάββατο! Μην ανησυχείς! Καλή εβδομάδα και από εμένα και πολλά φιλιά σε όλες!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπεριζω τις πιο γλυκες μανουλες....!

Μετα απο πολυ καιρο στενης παρακολουθησης(χιχι), πηρα την αποφαση να γραφτω και γω σε αυτο το forum.

Ειμαι η Αριστεα και πρωτα ο Θεος θα γινω μανουλα στο πρωτο μου μωρο γυρω στις 28 Νοεμβριου.. Μαλλον θα ειμαι η τελευταια της παρεας...

Μεχρι σημερα δισταζα να γραφτω απο ανασφαλεια(μηπως κατι παει στραβα), αλλα αφου σημερα καναμε την αυχενικη μας και βεβαιωθηκα οτι ειμαστε σε καλο δρομο ειπα οτι ειναι καιρος ολο αυτο να το περναω με γυναικες που περνανε τα ιδια!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλησπεριζω τις πιο γλυκες μανουλες....!

Μετα απο πολυ καιρο στενης παρακολουθησης(χιχι), πηρα την αποφαση να γραφτω και γω σε αυτο το forum.

Ειμαι η Αριστεα και πρωτα ο Θεος θα γινω μανουλα στο πρωτο μου μωρο γυρω στις 28 Νοεμβριου.. Μαλλον θα ειμαι η τελευταια της παρεας...

Μεχρι σημερα δισταζα να γραφτω απο ανασφαλεια(μηπως κατι παει στραβα), αλλα αφου σημερα καναμε την αυχενικη μας και βεβαιωθηκα οτι ειμαστε σε καλο δρομο ειπα οτι ειναι καιρος ολο αυτο να το περναω με γυναικες που περνανε τα ιδια!!

καλως όρισες Aristea!! Με το καλο να εχεις μια ηρεμη και ξεκουραστη εγκυμοσυνη, προπαντων τελειομηνη..

χαιρομαι που εχουμε νεες μανουλες στην παρεα και ειμαι βεβαιη οτι θα προστεθουν και αλλες αν και ειχαμε καποιες απωλειες απο την αρχη του καφε..δυστυχως καποια πραγματα ειναι μεσα στο προγραμμα.

Εγω ειμαι μελος απο το 2008 , γραφω και στον Ιανουαριο 2009 καθως εχω ηδη μια κορουλα Πρωτοχρονιατικη και τωρα ειμαι στην 14η εβδομαδα πανω κατω με ΠΗΤ 16/11/2011.

Ελπίζω ότι ολα θα πανε καλα και θα τα λεμε τακτικα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και ευχαριστω για το καλοσορισμα.

Εχω δει την περιπετεια σου και ειμαι σιγουρη οτι ολα θα σου πανε τελεια!!!

Να χαιρεσαι το κοριτσακι σου!!!!!

Εγω εχτες προσπαθουσα να βαλω ticker ανεπιτυχως.... Θα δοκιμασω την τυχη μου σημερα, ετσι για να βαλω και λιγο χρωμα στα μηνυματα μου...!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπεριζω τις πιο γλυκες μανουλες....!

Μετα απο πολυ καιρο στενης παρακολουθησης(χιχι), πηρα την αποφαση να γραφτω και γω σε αυτο το forum.

Ειμαι η Αριστεα και πρωτα ο Θεος θα γινω μανουλα στο πρωτο μου μωρο γυρω στις 28 Νοεμβριου.. Μαλλον θα ειμαι η τελευταια της παρεας...

Μεχρι σημερα δισταζα να γραφτω απο ανασφαλεια(μηπως κατι παει στραβα), αλλα αφου σημερα καναμε την αυχενικη μας και βεβαιωθηκα οτι ειμαστε σε καλο δρομο ειπα οτι ειναι καιρος ολο αυτο να το περναω με γυναικες που περνανε τα ιδια!!

Kαλως ορισες Αριστεα στην παρεα μας! 994458so4ceb6k9e.gif

Σου ευχομαι να εχεις πολυ καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη! Το παν ειναι να εισαι ηρεμη και με καλη ψυχολογια και μην γινεσαι προληπτικη σε κατι τετοιο! Ειναι μεγαλη ευτυχια να γινεσαι μανουλα οποτε φωναξε το να σε ακουσουν ολοι οτι εισαι εγκυος!!!!!!!!!!

Πιστη στον Θεο και θετικη ενεργεια μεχρι το τελος!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Αριστέα!! Καλώς ήρθες στην παρέα μας και σου εύχομαι κι εγώ με τη σειρά μου να έχεις μια όμορφη, ξεκούραστη και κυρίως τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!:-)

Εγώ διανύω την 16η εβδ και έχω ΠΗΤ στις 5/11/2011. Πριν μία εβδομάδα μάθαμε και το φύλο του μωρού, είναι αγοράκι και είμαστε πολύ χαρούμενοι!!! Περιμένουμε ωστόσο με το καλό, τον άλλον μήνα, όταν θα γίνει το μεγάλο υπερηχογράφημα αυτού του τριμήνου να επιβεβαιώσουμε και 100% το φύλο, αν και ο γιατρός μας είπε κατά 99%, και φυσικά, αυτό που έχει μεγαλύτερη σημασία, να δούμε και τότε πως όλα εξελίσσονται καλά! Αυτή την περίοδο έχω ηρεμήσει, τελείως πια, από τα πρώτα συμπτώματα, η κοιλίτσα είναι πια εμφανής και με ρωτάνε πια όσοι δεν το ήξεραν απο πιο πριν!

Ελπίζω να τα λέμε συχνά και σε ό,τι μπορούμε να φανούμε χρήσιμες να είμαστε στη διάθεση όλων μας! Είναι πράγματι σημαντικό να μπορείς να μιλήσεις για ο,τι σε απασχολεί και ό,τι σε κάνει χαρούμενη, σε άτομα που είναι ακριβώς στην ίδια θέση με σένα!

Έχω να δηλώσω λοιπόν ότι είμαι πολύ χαρούμενη που υπάρχει η παρέα μας και το cafe Νοεμβρίου!:-):smile:

Φιλιά πολλά σε όλες!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα χαρουμενα μου κοριτσακια και μελλουσες μαμαδες..

παροτι μου εχουν συμβει διαφορα παρ αυτα απο την αρχη της εγκυμοσυνης σε καθε εγκυμοσυνη δεν ειχα κομπλεξ στο αν θα το ελεγα η οχι.. αλλωστε εχω φθασει στο συμπερασμα οτι αν ειναι να παει κατι καλα θα παει, αν οχι τοτε Its ok.. αυτα συμβαινουν συχνα και καθε μερα..

ολα να ναι καλα!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα χαρουμενα μου κοριτσακια και μελλουσες μαμαδες..

παροτι μου εχουν συμβει διαφορα παρ αυτα απο την αρχη της εγκυμοσυνης σε καθε εγκυμοσυνη δεν ειχα κομπλεξ στο αν θα το ελεγα η οχι.. αλλωστε εχω φθασει στο συμπερασμα οτι αν ειναι να παει κατι καλα θα παει, αν οχι τοτε Its ok.. αυτα συμβαινουν συχνα και καθε μερα..

ολα να ναι καλα!

Καλημέρα prosperous! Τι κάνεις; Πώς είσαι σήμερα; Τι κάνει η μικρή σας; :)

Εγώ ήθελα να βγω να κάνω κάτι δουλίτσες, αλλά λόγω καιρού προτίμησα να μείνω σπίτι και θα πάω αύριο. Ήμουν φαν της συννεφιάς και των βροχών και με το που έμεινα έγκυος γύρισε ακριβώς το ανάποδο!

Prosperous, ήθελα να σε ρωτήσω και κάτι αν ξέρεις ή αν σου έχει τύχει εσένα. Αυτές τις μέρες έχω ένα έντονο αίσθημα φαγούρας στο στήθος... :( πάνω στις θηλές, αλλά και γενικά γύρω-γύρω.. το οποίο ώρες-ώρες γίνεται πολύ έντονο και θέλω να ξυστώ αλλά κρατιέμαι. Λες να βάλω κάποια κρεμούλα; Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω; Ποια είναι η συμβουλή σου και ως πιο έμπειρη;


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Kαλως ορισες Αριστεα στην παρεα μας! 994458so4ceb6k9e.gif

Σου ευχομαι να εχεις πολυ καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη! Το παν ειναι να εισαι ηρεμη και με καλη ψυχολογια και μην γινεσαι προληπτικη σε κατι τετοιο! Ειναι μεγαλη ευτυχια να γινεσαι μανουλα οποτε φωναξε το να σε ακουσουν ολοι οτι εισαι εγκυος!!!!!!!!!!

Πιστη στον Θεο και θετικη ενεργεια μεχρι το τελος!!!!!!

Ματινάκι, πόσο μ' αρέσει το μπλε στη γραμματοσειρά σου!!!!

(φαίνεται ότι έχω ξεμωραθεί έτσι δεν είναι; από τότε που μας είπε ο γιατρός αγοράκι σίγουρα, δεν σκέφτομαι και τίποτα άλλο...!!!!)


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...