Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Cafe Νοέμβριος 2011


Recommended Posts

καλημερα σε ολες τις μανουλες...

Νικη περαστικα στον αντρουλη σου!!

Αριστεα κι εμενα η μικρη εχει χασει την διαθεση της για φαι,αλλα δεν ανυσηχω.με τοση ζεστη δεν μπορουν τα καημενα..ολα τα υπολοιπα που ανεφερες παντως κατι μου κανουν για δοντακι!!

μα καλα ολα φαφουτικα ειναι??και μας τιποτα ακομα η μικρη..

κατα τα αλλα λιγο γκρινια λιγο γελιο περνανε οι μερες..την τριτη εχουμε και εμβολιο,θα μετρηθουμε και θα ζυγιστουμε!!:D

εγω κοριτσια δουλευα ως πωλητρια σε κοσμηματα αλλα απο σεπτεμβριο θα μαι στο ταμειο ανεργιας..αναμεικτα συναισθηματα..απ τη μια τα οικονομικα,απ την αλλη η μπουμπου σε λιγο θα περπαταει,θα μιλαει θα κανει ενα σωρο καινουρια πραγματα,δεν θελω με τπτ να τα χασω...την υγεια μας να εχουμε και ολα θα γινουν..

υγ..Αριστεα καλες διακοπες!!!:D:D


9K8op3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    2310

  • _marjio

    1778

  • Dina:)

    1305

  • caramello

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Α, ξεχασα..

γαλα φουλ η μικρη μου!! ΜΟΝΟ γαλα, ΤΙΠΟΤΑ αλλο..

Δε τρωει φρουτα ουτε μεσημεριανο 3-4 μερες τωρα.

Εσενα Νικη τρωει τουλαχιστον;; νερακι πινει;

Δεν εχει χασει καθολου την ορεξη του, το προγραμμα εχει γαλα, φρουτοκρεμα, κρεας με λαχανικα ή και ζυμαρικο, γιαουρτι ή δημητριακα και για βραδυ γαλα.

Νερακι πινει ΠΟΛΥ!!!

καλημερα σε ολες τις μανουλες...

Νικη περαστικα στον αντρουλη σου!!

Ευχαριστω!!! Ευτυχως περασε και μεχρι στιγμης δεν εχουμε κολλησει και εμεις!


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσακιΑ όσες φορές έχω μπει πάντα δεν υπάρχουν μνμτα.. Δεν μπαινει καμία;;

Αριστεα ευχαριστω κ πάλι για τις εύχουλες σου!! Περαστικά στο κοριτσάκι σου!! Φαφουτακιαααα κ εμείς αν πάρει απο την αδερφη της 3 μέρες πριν χρονισει το βγαλε το πρώτο.. Τουλάχιστον δεν έχουμε γκρίνια!

Λιακι μου που τι κανεις;;;;;

Βλεπω στο fb τα κοριτσακια σου...πως μεγαλωσαν;;;;;;;

Τοσο αργα εβγαλε δοντακια ε;;;

Εμεις παρολη την ανησυχία και τον πυρετο τις προηγουμενες μερες δεν εσκασε δοντακι.. οχι οτι αγχωνομαι, καλυτερα να μη μου δαγκωνει το στηθος..χαχαχαχαχα

Τζενακι ευχαριστουμε,,, περιμενουμε να περασουν οι μερες να φυγουμε!!!

Υγεια να εχουμε οπως λες και ολα θα τα βολεψουμε:D:D


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μανουλες!!!!Που χαθηκατε? εγω παρακολουθω το θεμα με τους παιδικους και το ΕΣΠΑ και εχω απορροφηθει εκει! Ειμαι στις ωφελουμενες μαμαδες και εχω την ευκαιρια να στειλω τον Αγγελο σε ιδιωτικο βρεφικο δωρεαν.Ημουν τυχερη που περασα γιατι εκοψαν πολλες θεσεις και εμεινε εκτος κοσμος και κοσμακης!!!!

Ελπιζω να ειστε ολες καλα με τα μωρακια σας!!!!

Αν εχετε facebook και θελετε ψηφιστε μια φωτο μου σε εναν διαγωνισμο.

Ευχαριστω!!!!!


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας..

Νικη ψηφισα τη φωτογραφια σου!!!!;)

Θα ξεκινησετε δηλαδη παιδικο;; θα διαλεξεις εσυ; ιδεα δεν εχω απο αυτα...

Εμεις βγαλαμε το πρωτο μας δοντακι εχτες!!

Κανει πολυ ανησυχο υπνο το βραδυ....εχει παλι δεκατα.. τελεια παμε!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα σας..

Νικη ψηφισα τη φωτογραφια σου!!!!;)

Θα ξεκινησετε δηλαδη παιδικο;; θα διαλεξεις εσυ; ιδεα δεν εχω απο αυτα...

Εμεις βγαλαμε το πρωτο μας δοντακι εχτες!!

Κανει πολυ ανησυχο υπνο το βραδυ....εχει παλι δεκατα.. τελεια παμε!

Ευχαριστω για τη ψηφο!!!!

Οσο για τον βρεφικο ειχα δηλωσει 4 ιδιωτικους σταθμους και με τα μορια που ειχα περασα στην 4η επιλογη μου.Ειχαν δικαιωμα να συμμετασχουν ανεργες και εργαζομενες μητερες, οχι στο δημοσιο και με εισοδηματικα κριτηρια.

Θα τον γραψω αφου περασα και βλεπουμε......

Δοντακι ο δικος μου τιποτα ακομα .....εσεις δεκατα απο το δοντι ή κατι αλλο?


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω απο τα δοντακια ειναι τα δεκατα..... για να δουμε πως θα ειναι αυριο:?

Και ξεκινατε Σεπτεμβρη;; για ποσες ωρες θα τον στελνεις;;


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω απο τα δοντακια ειναι τα δεκατα..... για να δουμε πως θα ειναι αυριο:?

Και ξεκινατε Σεπτεμβρη;; για ποσες ωρες θα τον στελνεις;;

Περαστικουλια να ειναι , να γινει γρηγορα καλα....με αυτη την ζεστη!!!!

Λογικα Σεπτεμβρη, δεν εχω ερθει σε επαφη με τον σταθμο ακομα,μετα τις 3/9 θα γινουν οι εγγραφες και θα συνεννοηθω τοτε και για τις ωρες και για ολα.Τωρα που δεν δουλευω θα ηθελα να τον στειλω λιγες ωρες, θα δουμε!

Θα σας ενημερωσω!!!!Θα αντεξω και να τον αποχωριστω????!!!!:rolleyes:


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εχει φτασει 9 μηνων και δεν τον εχω αφησει πουθενα, παρα μονο καποια πρωινα για 1-2 ωρες ερχεται η μαμα στο σπιτι και τον κραταει, μην φανταστεις , 4-5 φορες!

Και αλλα 2 βραδυα, αφου τον ειχα κοιμησει ,ηρθε παλι η μαμα μου και πηγαμε εμεις για φαγητο!

Η πεθερα μου δεν το πιστευει οτι θα τον στειλω βρεφικο,νομιζει οτι κανω πλακα.

Εσεις εχετε βοηθεια με τα μωρακια σας?


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω εχω κοντα την πεθερα μου..

Αν ειναι να την κρατησει της την παω εκει, μαθαινει κιολλας το σπιτι μιας και οταν επιστρεψω στη δουλεια εκει θα περναει καποιες ωρες.


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μανουλες!!τι ζεστη βρε παιδια εχουμε σκασει πια..

geonik ψηφισα κι εγω!!:D

βρε παιδια ειχα ενα περιστατικο με την μικρη χτες πραγματικα τρελαθηκα..ημουν σε φιλικο σπιτι και ειχε μια ψιλογκρινια τπτ το ιδιαιτερο ομως..ξαφνικα τρομαζει με ενα θορυβο απ εξω και για τις επομενες 2 ωρες το τι κλαμα εκανε δεν λεγετε..κινδυνεψα να την γυρισω σπιτι στο αμαξι πηγε να μου μεινει το παιδι απ το κλαμα..τι στο καλο?ειχε γαντζωθει πανω μου μα ακομα κι ετσι εκλαιγε..ημουν τελειως μονη δεν ηξερα τι ειχε παθει το μωρο με κοιταγε τοσο φοβισμενο και εκλαιγε με αναφιλητα..ξεκινησε να μου μασαει και τον ωμο καποια στιγμη,λεω μηπως πειναει αλλα μπα..να ναι απ τα δοντακια ολα αυτα??ακομα τπτ βεβαια τι ταλαιπωρια περνανε..:cry::cry:


9K8op3.png
Link to comment
Share on other sites

Εχει φτασει 9 μηνων και δεν τον εχω αφησει πουθενα, παρα μονο καποια πρωινα για 1-2 ωρες ερχεται η μαμα στο σπιτι και τον κραταει, μην φανταστεις , 4-5 φορες!

Και αλλα 2 βραδυα, αφου τον ειχα κοιμησει ,ηρθε παλι η μαμα μου και πηγαμε εμεις για φαγητο!

Η πεθερα μου δεν το πιστευει οτι θα τον στειλω βρεφικο,νομιζει οτι κανω πλακα.

Εσεις εχετε βοηθεια με τα μωρακια σας?

καμια βοηθεια απολυτως κοριτσι,η μαμα μου μακρυα η πεθερα μου μια κυριακη αν θα την παει ο αντρας μου και αυτο ηταν ολο.26 αυγουστου που εχω γαμο θα ρθει η μαμα μου να την κρατησει αλλα μαλλον θα την κοιμισω και μετα θα φυγω ελπιζοντας να μην ξυπνησει!!!


9K8op3.png
Link to comment
Share on other sites

βρε! ειδα κινηση και μπηκα!

τι κανετε? πως τα περνατε? εμεις υποτιθεται κανουμε διακοπες...να προσεχετε τα μωρα σας κυκλοφορει τρελη ιωση..εμεις αναρρωνουμε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...