Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Cafe Νοέμβριος 2011


Recommended Posts

καλως την προσπ...

που εισαι εσυυυυυυυυ;;;; πως περνατε;;

Τζενακι λιγο η ζεστη, λιγο η τρομαρα που πηρε ισως και κανα δοντακι που πλησιαζει η ωρα του... δε θελει και πολυ!

Μηπως ηταν βραδυ και ηθελε να ειναι σπιτι;;; λεω δε ξερω:confused::confused:

Η δικια μου εχει μερες τωρα που εχει ανησυχο υπνο τα βραδια..εχει σκασει ηδη ενα δοντακι αλλα δεν εχει ηρεμησει.

Και εννοειται οοολη τη μερα θελει να ειναι γατζωμενη πανω μου:rolleyes:

Ευτυχως λενε απο αυριο θα πεσει η θερμοκρασια,,αντε γιατι θα γδαρουμε το πετσι μας σε λιγο......


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    2310

  • _marjio

    1778

  • Dina:)

    1305

  • caramello

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

βρε! ειδα κινηση και μπηκα!

τι κανετε? πως τα περνατε? εμεις υποτιθεται κανουμε διακοπες...να προσεχετε τα μωρα σας κυκλοφορει τρελη ιωση..εμεις αναρρωνουμε..

μην τον ματιασω, ο μικρουλης μου ακομα κραταει γερα και την εχει γλιτωσει !!!Δεν μου εχει αρρωστησει :D.

Περαστικα σας λοιπον!!!! και μην χανομαστε :tongue:


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Αφου πινει νερακι με το ποτηρακι απο 6 μηνων ,ειπα να προσπαθησω να του δωσω και το γαλα του ετσι.

Η πρωτη προσπαθεια εγινε με αυτο το ποτηρακι που επινε και νερο.Ομως ειναι αρκετα σκληρο και δυσκολευοταν πολυ με το γαλα, κουραζοταν αφου η ποσοτητα που πινει ειναι 300ml.

Αγορασα εχθες απο jumbo ενα παρομοιο μοντελο nuby, πιο μεγαλο και ξετρελαθηκε.Σημερα το πρωι το ηπιε το γαλα σχεδον μονος του.Τιμη μονο 3.99 (!!!!!!). θα του παρω και για το νερακι του, γιατι δεν σταζει καθολου.

Αντιο μπιμπερο icon_exclaim.gificon_exclaim.gificon_exclaim.gif


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Νικη πως πατε με το γαλα;

τελικα συνεχιζει με το ποτηρακι;;

Ωραιο φαινεται παντως και το βασικοτερο ειναι οτι δε σταζει;)


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Εμεις γυρισαμε εχτες απο τις διακοπες μας!!

Περασαμε τελεια, βεβαια δε μπορω να πω οτι ξεεκουραστικα μιας και ολη μερα κατι καναμε..ετσι επεφτα το βραδυ ξερη...


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νικη πως πατε με το γαλα;

τελικα συνεχιζει με το ποτηρακι;;

Ωραιο φαινεται παντως και το βασικοτερο ειναι οτι δε σταζει;)

Welcome back!!!

Ολα καλα και εμεις! Τελικα συνεχιζει και πινει το γαλα του με το ποτηρακι και νερο μπορει πλεον και με το καλαμακι.

Δεν ειχα σκοπο να του παρω ποτηρι με καλαμακι σιλικονης απο τωρα αλλα προχθες ξεχασα το ποτηρακι του με το νερο και δοκιμασα να του δωσω με ενα καλαμακι για να μην σκασει απο την διψα.......αφου ειμασταν στην παραλια.....και τα καταφερε μια χαρα !!!!


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
.....μα που πηγαν ολες οι μαμαδες???;)

Εγω εδω ειμαι!!

Τρεχω, τρεχωωωωω

Ξεκινησα δουλεια την περασμενη εβδομαδα, εχω και τις τελευταιες ετοιμασιες της βαφτισης και εχουν παρει φωτια τα πατζακια μας:D:D

Καλα εισαι εσυ;

Ξεκινησε παιδικο ο μικρος σου;;;


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω ολες τις μανουλες..κι εμεις ετοιμαζομαστε για βαπτισια στις 6 οκτωβριου..περιμενω πως και πως να δω την μικρη στην κολυμπηθρα!!

εχουμε ενα θεματακι εδω και λιγο καιρο και ηθελα να δω αν καμια μανουλα περναει τα ιδια..εκει που η μικρη κοιμοταν ολο το βραδυ στο δωματιο της ξαφνικα αλλαξε και ξυπναει συνεχεια..ειδικα κατα τις 4 το πρωι στεκεται ορθια και παιζει..δοκιμασα να την αφησω μεχρι να ξανακοιμηθει αλλα μετα απο λιγη ωρα ξεκινουσε την γκρινια και το κλαμα.για να ξανακοιμηθει παει 6 το πρωι αφου της φτιαχνω λιγο γαλα αφου πηδα απο δω πηδα απο κει πειναει!δοντακι δεν εχουμε δει ακομα,αν και τον τελευταιο καιρο την βλεπω και παιδευεται με το θεμα αυτο..αφου περασα λοιπον τα ξενυχτια τα απιστευτα,ειδα πως η μερα δεν βγαινει αλλιως και αποφασισαμε με τον αντρα μου να ξαναβαλουμε την κουνια σε μας μπας και ηρεμησει λιγο..οντως ειδα διαφορα.πχ δεν ξυπναει 7 φορες το βραδυ αλλα κανα 2..εντωμεταξυ εχει κολλησει στην κυριολεξια πανω μου ακομα και στον υπνο παιρνει το χερι μου και το βαζει μονη της να την παρω αγκαλια..ειναι φοβια?ειναι τα δοντια?απλα επαψε να της αρεσει ο υπνος και θελει τωρα που εμαθε να σηκωνεται συνεχεια??πραγματικα δε ξερω.περναει καμια μανουλα τα ιδια?


9K8op3.png
Link to comment
Share on other sites

χαιρετω ολες τις μανουλες..κι εμεις ετοιμαζομαστε για βαπτισια στις 6 οκτωβριου..περιμενω πως και πως να δω την μικρη στην κολυμπηθρα!!

εχουμε ενα θεματακι εδω και λιγο καιρο και ηθελα να δω αν καμια μανουλα περναει τα ιδια..εκει που η μικρη κοιμοταν ολο το βραδυ στο δωματιο της ξαφνικα αλλαξε και ξυπναει συνεχεια..ειδικα κατα τις 4 το πρωι στεκεται ορθια και παιζει..δοκιμασα να την αφησω μεχρι να ξανακοιμηθει αλλα μετα απο λιγη ωρα ξεκινουσε την γκρινια και το κλαμα.για να ξανακοιμηθει παει 6 το πρωι αφου της φτιαχνω λιγο γαλα αφου πηδα απο δω πηδα απο κει πειναει!δοντακι δεν εχουμε δει ακομα,αν και τον τελευταιο καιρο την βλεπω και παιδευεται με το θεμα αυτο..αφου περασα λοιπον τα ξενυχτια τα απιστευτα,ειδα πως η μερα δεν βγαινει αλλιως και αποφασισαμε με τον αντρα μου να ξαναβαλουμε την κουνια σε μας μπας και ηρεμησει λιγο..οντως ειδα διαφορα.πχ δεν ξυπναει 7 φορες το βραδυ αλλα κανα 2..εντωμεταξυ εχει κολλησει στην κυριολεξια πανω μου ακομα και στον υπνο παιρνει το χερι μου και το βαζει μονη της να την παρω αγκαλια..ειναι φοβια?ειναι τα δοντια?απλα επαψε να της αρεσει ο υπνος και θελει τωρα που εμαθε να σηκωνεται συνεχεια??πραγματικα δε ξερω.περναει καμια μανουλα τα ιδια?

Να σου ζήσει η μικρή σου.Εμείς μέχρι να βγάλουμε τα πρώτα δοντάκια 1 μήνα πριν ξυπνούσε για 4μήνες ανά 1 ώρα & θήλαζε.Δεν κοιμόταν διαφορετικά,ούτε με πιπίλα ούτε με νερό. 4 μήνες..!!Μετακόμισα φυσικά στο δωμάτιο του!Όταν τα έβγαλε είδαμε φυσικά την διαφορά,πιστεύω πως αυτό την ενοχλεί και την μικρή σας εφόσον δεν έχει εμφανιστεί κάτι ακόμη..υπομονή θέλει..πολύ!


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ευχαριστω για την απαντηση σου oneiraki και να χαιρεσαι κι εσυ το μωρακι σου..υπομονη εχω και μαλιστα τωρα που δεν δουλευω μπορω να αντεχω παραπανω στα ξενυχτια..με εβαλες σε σκεψεις ομως.μηπως δεν επρεπε να την ξαναφερω στο δωματιο μας?δεν εχω κρεβατι στο παιδικο να κοιμομουν διπλα της..αλλα μαλλον πρεπει να βρω για να μην εχουμε αλλα μετα!εσυ αυτο εννοεις?στο δωματιο του μαζι και υπνος χωριστα?


9K8op3.png
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση σου oneiraki και να χαιρεσαι κι εσυ το μωρακι σου..υπομονη εχω και μαλιστα τωρα που δεν δουλευω μπορω να αντεχω παραπανω στα ξενυχτια..με εβαλες σε σκεψεις ομως.μηπως δεν επρεπε να την ξαναφερω στο δωματιο μας?δεν εχω κρεβατι στο παιδικο να κοιμομουν διπλα της..αλλα μαλλον πρεπει να βρω για να μην εχουμε αλλα μετα!εσυ αυτο εννοεις?στο δωματιο του μαζι και υπνος χωριστα?

Ναι εμείς έτυχε & έχουμε κρεβάτι στο δωμάτιο του.Η αλήθεια είναι πως δεν ξέρω αν θα έπρεπε να την μεταφέρεις στο δωμάτιο σας με την έννοια ότι ίσως είναι δύσκολο να την ξαναβγάλεις μιας και είναι σε ηλικία που αντιλαμβάνονται. Από την άλλη πίστεψε με αν δεν είχαμε και εμείς άλλο κρεβάτι στο παιδικό μάλλον αυτό θα έκανα,η εξάντληση και η αϋπνία ήτανε σε άλλα επίπεδα..


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω εδω ειμαι!!

Καλα εισαι εσυ;

Ξεκινησε παιδικο ο μικρος σου;;;

Ξεκινησε τελικα .....2 ωριτσες την ημερα, την αλλη εβδομαδα επειδη θα κρατησω το μαγαζι ενος φιλου για 10 μερες, θα τον στειλω κανονικα.

Η πρωτη μερα ηταν δυσκολη, τον παρελαβα κλαμμενο και με αναστεναγμους, με αγκαλιαζε και με ξανααγκαλιαζε......τι να σας λεω......

Την 2η μερα μια χαρα και την 3η ηταν και πολυ συνεργασιμος μου ειπαν οι κοπελες.

Εντυπωσιαστηκα που αρχισε και στο σπιτι να απασχολειται μονος του με τα παιχνιδια του στο χαλακι και επισης μπουσουλησε με ανεση πια.Πιανεται και σηκωνεται μονος του!!!!!!!

Το ασχημο ειναι οτι το Σαββατο μου εκανε ενα πυρετο 38,7 και περασαμε ενα πολυ δυσκολο βραδυ (πρωτη φορα που αρρωστησε), με μυξουλες και κλαμα!!!!!Δεν κρατησε ομως ουτε ενα 24ωρο, δεν εχασε την ορεξη του και ολα καλα προς το παρον.Του εδωσα και ομοιοπαθητικο χαπακι και ντεπονακι μονο 2 φορες.

Σημερα τον εχω σπιτι και αυριο θα τον στειλω στα παιδακια.

Φτιαξαμε επιτελους και το δωματιο του και κοιμαται εκει μια χαρα!!!!

Σας καλημεριζω ολες ,να εχετε μια υπεροχη εβδομαδα!!!!!!


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τζενακι δεν ξερω αν ειναι απο τα δοντια, και η δικια μου που εβγαλε 2 δε σταματησε να ξυπναει..

Ειναι και το αγχος αποχωρισμου και γι αυτο σε θελει διπλα της...

Εγω θα ελεγα αφου την ξαναεβαλες στο δωματιο σας να την πας στο δικο της στο χρονο.. (δε ξερω αν ακουγεται μακρια αλλα ισως να σε χρειαζεται για να κοιμαται ησυχα)

Με το καλο η βαφτιση σας!!!!!!!

Βρε Νικη;;;; τι ωραια ζωγραφια στο δωματιο;;;;

Και τι κουκλι που ειναι ο γιος σου;;;

Εκανα εικονα στο μυαλο μου της πρωτη μερα στο σταθμο και βουρκωσα ρε παιδι μου,,, :cry::cry:

Αντε ομως ηταν η αρχη και ηταν δυσκολη!!! Ολα καλα απο δω και περα!!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Βρε Νικη;;;; τι ωραια ζωγραφια στο δωματιο;;;;

Καλημερα !!!!

Η ζωγραφια εγινε με κιμωλια γυρω απο τα ζωακια που πηραμε απο τζαμπο.

Ξεκινησα να βαλω λιγο χορταρακι κατω απο τα ζωακια ,γιατι δεν μου αρεσαν σκετα και τελικα βγηκε πιο ολοκληρωμενο.Του αρεσει πολυ!!!!!!!!!!!!!:D:D

Τι αλλα νεα? Εγιναν οι βαφτισεις σας, ολα καλα ?


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...