Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Πολλα νεύρα!


Recommended Posts

Καλησπέρα είμαι μανούλα 2 υπέροχων κοριτσιών 11 μηνων. Είναι πολλοί καλά μωράκια.. εύκολα στο φαγητό και στον ύπνο τους. Δυστυχώς όμως εγώ έχω πολλά νεύρα, ειδικά τον τελευταίο καιρό και δεν ξέρω γιατί! Ναι η κούραση είναι μεγάλη, δεν είναι εύκολη υπόθεση τα δίδυμα αλλά από την άλλη έκανα τόση προσπάθεια να μείνω έγκυος και τώρα πιάνω τον εαυτό μου να νευριάζει με τα μωρα με το παραμικρό! Υπάρχει άλλη μανούλα που να το περνάει αυτό. Έχω πολλές τύψεις γιατί κάποιες φορές τις φωνάζω αρκετά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, Ολγαlucky είπε:

Καλησπέρα είμαι μανούλα 2 υπέροχων κοριτσιών 11 μηνων. Είναι πολλοί καλά μωράκια.. εύκολα στο φαγητό και στον ύπνο τους. Δυστυχώς όμως εγώ έχω πολλά νεύρα, ειδικά τον τελευταίο καιρό και δεν ξέρω γιατί! Ναι η κούραση είναι μεγάλη, δεν είναι εύκολη υπόθεση τα δίδυμα αλλά από την άλλη έκανα τόση προσπάθεια να μείνω έγκυος και τώρα πιάνω τον εαυτό μου να νευριάζει με τα μωρα με το παραμικρό! Υπάρχει άλλη μανούλα που να το περνάει αυτό. Έχω πολλές τύψεις γιατί κάποιες φορές τις φωνάζω αρκετά. 

Νομίζω ότι οποιος πει ότι δεν το έχει περάσει σε κάποια φάση αυτό θα πει ψέματα. Ναι δεν είναι καλό να φωνάζουμε οι μανουλες τα μωράκια αλλά κ η μανούλα άνθρωπος ειναι κ μπορεί να έχει κουραστεί ψυχολογικά, σωματικά, να είναι κλεισμένη στο σπίτι όλη μέρα φροντίζοντας τα παιδιά κλπ. Οι τύψεις δεν σε βοηθούν. Βέβαια προσπάθησε πριν φωνάξεις να πάρεις μια βαθιά ανάσα κ να το σκεφτείς καλύτερα. Αν νευριασεις να μετρήσεις μέσα σου μέχρι το 20 (η ότι άλλο σε βοηθάει) κ θα ηρεμήσεις σιγά σιγά. Αν έχεις κάποιον να σου κρατήσει λίγο τα παιδιά για να βγεις μια βόλτα να ξεσκασεις. Κ το ότι δυσκολευτηκες να μείνεις εγκυος δεν σημαίνει ότι δεν έχεις δικαίωμα να γκρινιαξεις ότι κουράζεσαι πολλές φορές. Ναι οι περισσότερες που κάναμε παιδάκια τα κάναμε επειδή τα θέλαμε. Άλλες δυσκολεύτηκαν να τα κάνουν άλλες όχι. Αλλα τα μεγάλωμα τους είναι δύσκολο. Το ότι μπορεί να έχουμε νεύρα με την καθημερινότητα δεν αναιρεί το γεγονός ότι τα υπεραγαπαμε κ αν γυρίζαμε το χρόνο πίσω πάλι θα θέλαμε να κάνουμε παιδιά

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Ολγαlucky είπε:

Καλησπέρα είμαι μανούλα 2 υπέροχων κοριτσιών 11 μηνων. Είναι πολλοί καλά μωράκια.. εύκολα στο φαγητό και στον ύπνο τους. Δυστυχώς όμως εγώ έχω πολλά νεύρα, ειδικά τον τελευταίο καιρό και δεν ξέρω γιατί! Ναι η κούραση είναι μεγάλη, δεν είναι εύκολη υπόθεση τα δίδυμα αλλά από την άλλη έκανα τόση προσπάθεια να μείνω έγκυος και τώρα πιάνω τον εαυτό μου να νευριάζει με τα μωρα με το παραμικρό! Υπάρχει άλλη μανούλα που να το περνάει αυτό. Έχω πολλές τύψεις γιατί κάποιες φορές τις φωνάζω αρκετά. 

Είναι απόλυτα φυσιολογικό ολο αυτό που περνάς προσπαθησε να μην θυμωνεις ξέρω ότι είναι δύσκολο αν έχεις κάποια βοήθεια έστω για 1 με 2 ώρες πήγαινε για ένα καφέ βγες εξω να ηρεμησεις είναι πολύ δύσκολο να φροντιζεις δύο μωρά ταυτοχρόνως

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...