Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

πρίν από 33 λεπτά , Vila είπε:

Κορίτσια ερώτηση... Στην β επιπέδου δίνουν μόνο φωτογραφίες? Δίνουν βίντεο? 

Δεν γνωρίζω καθόλου.. Να σε ρωτήσω σε ποια εβδομάδα θα κάνεις τη β επιπέδου; εγώ την έχω 12/3 στην  21 εβδομαδα.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Emma9 είπε:

Σ ευχαριστώ κ σε σένα εύχομαι!!! Τι ωραία αίσθηση πάντως Όταν κάνει τις βουτιτσες του ο μπεμπουλης!! Καλημερααα!!

Χαχαχαχ..Ε Τι να κάνουμε.. Πρέπει να προσέχουμε από τώρα τα μωράκια μας..Κ ας μας ταλαιπωρούν λιγουλακι..χιχι ..Καλήμερααα!!

Είμαι πράγματι η πιο όμορφη αίσθηση!!!!! Καλημέρα!!!! 

πρίν από 36 λεπτά , Vila είπε:

Κορίτσια ερώτηση... Στην β επιπέδου δίνουν μόνο φωτογραφίες? Δίνουν βίντεο? 

Καλημέρα κορίτσι μου. Εμένα μου έδωσαν Μόνο φωτογραφίες στην Β επιπέδου. Βίντεο έχω από κάθε υπέρηχο του γιατρού μου και από το doppler. 

  • Ευχαριστώ 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αντζελίνα 30 είπε:

Δεν γνωρίζω καθόλου.. Να σε ρωτήσω σε ποια εβδομάδα θα κάνεις τη β επιπέδου; εγώ την έχω 12/3 στην  21 εβδομαδα.. 

19/2 την Τετάρτη που μας έρχεται και θα είμαι 21+2 

Just now, BabyGirl_A είπε:

Εμένα μου έδωσαν Μόνο φωτογραφίες στην Β επιπέδου. Βίντεο έχω από κάθε υπέρηχο του γιατρού μου και από το doppler. 

Αχ τι ωραία, πως σου τα δίνει κάθε φορά? Σε φλασάκι? Θα του το ζητήσω κι εγώ να έχω ενθύμιο ♥️


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Vila είπε:

Κορίτσια ερώτηση... Στην β επιπέδου δίνουν μόνο φωτογραφίες? Δίνουν βίντεο? 

Καλησπερα.Εμενα μου εδωσαν και βιντεο.Μαλλον εχει να κανει με το κεντρο.Εγω εκανα Θεσσαλονικη

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!!

Εγώ εδώ με τα βαλεντινακια μου βλέπουμε παιδικά μιας και ο μεγάλος βαλεντίνος δουλεύει..

Να σας ρωτήσω αισθάνεστε και εσείς συσπασεις;; Εγώ έχω σίγουρα 2-3 κάθε μέρα :neutral: δε ποναω βέβαια και γενικά πέρα από αυτό όλα είναι τέλεια.. 


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Vila είπε:

19/2 την Τετάρτη που μας έρχεται και θα είμαι 21+2 

Αχ τι ωραία, πως σου τα δίνει κάθε φορά? Σε φλασάκι? Θα του το ζητήσω κι εγώ να έχω ενθύμιο ♥️

Απο την αρχή μου είχε δώσει ένα επανεγγραψιμο dvd και κάθε φορά που πάω του το δίνω και μου γράφει τους υπέρηχους. Ναιιι μπορείς να του το πεις κι εσύ να έχεις να βλέπεις το ζελεδακι. Εγώ δεν σου κρύβω πως και τώρα καμία φορά το βάζω και το χαζεύω το μουτράκι της. Με το καλοοοο

2 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλησπερα.Εμενα μου εδωσαν και βιντεο.Μαλλον εχει να κανει με το κεντρο.Εγω εκανα Θεσσαλονικη

Καλησπέρα !!!!! Α ωραία  :) ναι μάλλον έχει να κάνει με το κέντρο. 

πρίν από 16 λεπτά , foroulina είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!

Όλα καλά σήμερα!για β επιπέδου μου είπε 4/3 - 5/3 η 9/3 διαλέγω και παίρνω...χαχα!

Καλησπέρααααα το νωρίτερο θα διάλεγα εγώ :) χαχαχαχαχα. Με το καλό κορίτσι μου !!!!! 

  • Μου αρέσει 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, _marjio είπε:

Καλησπέρα!!

Εγώ εδώ με τα βαλεντινακια μου βλέπουμε παιδικά μιας και ο μεγάλος βαλεντίνος δουλεύει..

Να σας ρωτήσω αισθάνεστε και εσείς συσπασεις;; Εγώ έχω σίγουρα 2-3 κάθε μέρα :neutral: δε ποναω βέβαια και γενικά πέρα από αυτό όλα είναι τέλεια.. 

Εγώ κορίτσι επειδή είμαι πρωτάρα δεν ξέρω.. τι αίσθηση έχουν οι συσπάσεις??


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

@BabyGirl_A σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!

Εμένα μου ξεκίνησε το μαγνήσιο...και ρώτησα για το φιλισιν και μου είπε ότι θα το παίρνω σε όλη την εγκυμοσύνη και 6 μήνες μετά αφού θα εχω γεννηαει.

Επίσης μου είχε γράψει Καρδιολογικες εξετάσεις να κάνω και είπε όταν θα πάω να γεννησω(ακόμα δεν το πιστευω) ότι πρέπει να την έχω μαζί.

Και για να σας όλες να νευριασετε:mrgreen: μου έβαλε χέρι που έχω πάρει 4 κιλά.στο πρώτο τρίμηνο λέει έπρεπε να έχω πάρει μόνο 1.Η αλήθεια είναι ότι τώρα τελευταία του έδωσα και κατάλαβε.

 


5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Σημερα πολύ ύπνο.. Δεν μπορώ να σηκωθώ από το κρεβάτι. Κατα τ'αλλα είχα στο μυαλό μου να κάνω χίλια πράγματα τώρα που λείπουν όλοι.

11 ώρες πρίν, _marjio είπε:

Καλησπέρα!!

Εγώ εδώ με τα βαλεντινακια μου βλέπουμε παιδικά μιας και ο μεγάλος βαλεντίνος δουλεύει..

Να σας ρωτήσω αισθάνεστε και εσείς συσπασεις;; Εγώ έχω σίγουρα 2-3 κάθε μέρα :neutral: δε ποναω βέβαια και γενικά πέρα από αυτό όλα είναι τέλεια.. 

Marjio μου εγώ δε νιώθω καθόλου συσπάσεις. δεν ρωτάς το γιατρό σου? Λογικά θα σου δώσει μαγνήσιο. 

5 ώρες πρίν, foroulina είπε:

@BabyGirl_A σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!

Εμένα μου ξεκίνησε το μαγνήσιο...και ρώτησα για το φιλισιν και μου είπε ότι θα το παίρνω σε όλη την εγκυμοσύνη και 6 μήνες μετά αφού θα εχω γεννηαει.

Επίσης μου είχε γράψει Καρδιολογικες εξετάσεις να κάνω και είπε όταν θα πάω να γεννησω(ακόμα δεν το πιστευω) ότι πρέπει να την έχω μαζί.

Και για να σας όλες να νευριασετε:mrgreen: μου έβαλε χέρι που έχω πάρει 4 κιλά.στο πρώτο τρίμηνο λέει έπρεπε να έχω πάρει μόνο 1.Η αλήθεια είναι ότι τώρα τελευταία του έδωσα και κατάλαβε.

 

Μπραβο foroulina μου κ εννοείται συμφωνώ ότι πρέπει να πας το συντομότερο για β επιπεδου!! Εδώ μετράμε μέρες κ ώρες όχι αστεία :grin: για τα 4 ολόκληρα κιλά από ότι φαίνεται θα τα ακουσουμε όλες! Εγώ λέω να τους εκνευρίζουμε σε κάθε ραντεβού με τα κιλά ετσι για εκδικηση χαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Vila είπε:

Εγώ κορίτσι επειδή είμαι πρωτάρα δεν ξέρω.. τι αίσθηση έχουν οι συσπάσεις??

@Vilaμου είναι σαν πονακια περιόδου, χαμηλά στην κοιλιά. Είναι ήπιας μορφής αρχικά κρατάνε 30-60δευτερολεπτα. Είναι συνήθως κλιμακωτος ο πόνος. Στην αρχή χαλαρός πολύ μετά ένα τσακ και μετά πάλι χαλαρώνει. Μόλις περάσει η σύσπαση δεν νιώθεις τίποτα όμως. Μέχρι την επόμενη. 

Επίσης υπάρχει και το πέτρωμα της κοιλιας. Αυτή η σύσπαση δεν έχει ρυθμό ούτε και πόνο. Απλά νιώθεις την κοιλιά σου για μερικά δευτερόλεπτα να έχει γίνει πέτρα κυρίως γύρω από τον αφαλο. 

Όσο για το μωράκι στην πλειοψηφία των περιπτώσεων δεν το νιώθεις να κινείται κατά την σύσπαση. Σπάνια μπορεί και να νιώσεις κίνηση όμως και δν είναι κάτι ανησυχητικό. 

6 ώρες πρίν, foroulina είπε:

@BabyGirl_A σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!

Εμένα μου ξεκίνησε το μαγνήσιο...και ρώτησα για το φιλισιν και μου είπε ότι θα το παίρνω σε όλη την εγκυμοσύνη και 6 μήνες μετά αφού θα εχω γεννηαει.

Επίσης μου είχε γράψει Καρδιολογικες εξετάσεις να κάνω και είπε όταν θα πάω να γεννησω(ακόμα δεν το πιστευω) ότι πρέπει να την έχω μαζί.

Και για να σας όλες να νευριασετε:mrgreen: μου έβαλε χέρι που έχω πάρει 4 κιλά.στο πρώτο τρίμηνο λέει έπρεπε να έχω πάρει μόνο 1.Η αλήθεια είναι ότι τώρα τελευταία του έδωσα και κατάλαβε.

 

Μια χαρα κοριτσι μου ! Με το καλο λοιπον !!!! Χαχαχαχαχα εδω δεν το εχω πιστέψει ακόμα εγώ που σε λίγες μέρες γεννάω. Μεταξυ μας , νομίζω θα το πιστέψουμε μόνο μόλις τα κρατήσουμε στην αγκαλιά μας  :tongue: 

Να σου πω κάτι? Άμα δεν το ευχαριστηθείς τώρα ποτέ θα του δώσεις να καταλάβει ? Αν δεν υπάρχει λόγος υγείας για το αντίθετο, φας όσο θες :-D εγώ με σύνολο 15κιλα + σε όλη την εγκυμοσύνη τον είχα να μου λέει "φαε ρε παιδί μου" 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλό Σαββατοκύριακο!

Θέλω να κάνω ένα σχόλιο για τα κιλά της εγκυμοσύνης.Προσωπικά εγώ δεν θα επέτρεπα στον γιατρό κανενός είδους "κήρυγμα" για τα κιλά αν δεν συνέτρεχε κάποιος λόγος όπως σάκχαρο, διαβήτης κλπ. Είμαστε στον 5ο μήνα, έχω πάρει κι εγώ 4 κιλά και βλέπω οτι τουλάχιστον τα 2 τα έχω πάρει στο στήθος.Απο την άλλη βλέπω στο σώμα μου οτι γίνεται και κατακράτηση.Δεν μπορώ σε αυτή τη γλυκιά περίοδο της ζωή μου να καταπιέζομαι με δίαιτες.Τρώω ότι τραβάει η όρεξη μου και σκέφτομαι απλά να είναι υγιεινό για να επωφελείται και το μωράκι μου. Έχω ακούσει και απο φίλες μου οτι στην Ελλάδα οι γυναικολόγοι πολλές φορές σχολιάζουν αρνητικά την πρόσληψη βάρους, κάτι που είναι κατά τη γνώμη μου άκομψο όταν δεν συντρέχει κάποιος λόγος υγείας.

Χαρείτε τις εγκυμοσύνες και μην καταπιέζεστε!Μετά τη γέννα το σώμα μας θα επανέλθει, στο χέρι μας είναι!

  • Μου αρέσει 3

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

@BabyGirl_A και εσυ με το καλο κοριτσι μου και με έναν πόνο που λένε!Στην πρώτη εγκυμοσύνη του έδωσα και κατάλαβε!χαχα μιλάμε για πολύ φαγητό!

@Arabella μου πριν μείνω έγκυος είχα κάνει καμπύλη και ήμουν στα όρια.. έπαιρνα και χάπι το πρώτο τρίμηνο.σε 2 με 3 εβδομάδες θα κάνω καμπύλη και έχω ραντεβού με τον Ενδοκρινολογία γι αυτό και για τον θυρεοειδή μου.

Μακάρι η καμπύλη να μου βγει καλή.

Εν τω μεταξύ εχτές έβαλα μια φόρμα και μια μπλούζα φαρδιά  και φαινομουν άλλη τόση!χαχα τα δύο φαρδιά που είχα αυτά έβαλα και εγώ!

Την επόμενη φορά θα πάω μοντελάκι!:tongue:

  • Μου αρέσει 1

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσουδια τι μου κανετε?? εγω σημερα κοιμηθηκα καλυτερα απο τις προηγουμενες μερες.!

@BabyGirl_A με το καλο να το δεχθεις το μωρακι σου, μεχρι ποτε γεννας?

@Arabella συμφωνω απολυτα για τα κιλα, εχω βαλει 2.5 κιλα και παρολου αυτα ο γιατρο μου επιμενει να μη παρω πολλα κιλα μεχρι τον 7ο δεν θα κατσω να σκασω κιολας αμα παρω πολλα κιλα στην τελικη μια φορα θα περασω αυτη την περιοδο δεν θα αγχωθω και για τα κιλα.!

 

  • Μου αρέσει 2

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, foroulina είπε:

@BabyGirl_A και εσυ με το καλο κοριτσι μου και με έναν πόνο που λένε!Στην πρώτη εγκυμοσύνη του έδωσα και κατάλαβε!χαχα μιλάμε για πολύ φαγητό!

@Arabella μου πριν μείνω έγκυος είχα κάνει καμπύλη και ήμουν στα όρια.. έπαιρνα και χάπι το πρώτο τρίμηνο.σε 2 με 3 εβδομάδες θα κάνω καμπύλη και έχω ραντεβού με τον Ενδοκρινολογία γι αυτό και για τον θυρεοειδή μου.

Μακάρι η καμπύλη να μου βγει καλή.

Εν τω μεταξύ εχτές έβαλα μια φόρμα και μια μπλούζα φαρδιά  και φαινομουν άλλη τόση!χαχα τα δύο φαρδιά που είχα αυτά έβαλα και εγώ!

Την επόμενη φορά θα πάω μοντελάκι!:tongue:

Σε ευχαριστώ πολύ @foroulina μου. Και πολύ καλά έκανες. Τραβάμε που τραβάμε όλα αυτά ας το ευχαριστήθουμε!

Σου εύχομαι να πάνε όλα τέλεια με την καμπύλη σου!!!! 

Just now, Τζινα38 είπε:

καλημερα κοριτσουδια τι μου κανετε?? εγω σημερα κοιμηθηκα καλυτερα απο τις προηγουμενες μερες.!

@BabyGirl_A με το καλο να το δεχθεις το μωρακι σου, μεχρι ποτε γεννας?

@Arabella συμφωνω απολυτα για τα κιλα, εχω βαλει 2.5 κιλα και παρολου αυτα ο γιατρο μου επιμενει να μη παρω πολλα κιλα μεχρι τον 7ο δεν θα κατσω να σκασω κιολας αμα παρω πολλα κιλα στην τελικη μια φορα θα περασω αυτη την περιοδο δεν θα αγχωθω και για τα κιλα.!

 

Καλημέρα @Τζινα38 μου. Κοιμήθηκες ε? Αυτά είναι!!!!!! Σε ευχαριστώ πολύυυυ. Έχω μπει 39η και όλα είναι έτοιμα (τράχηλος κλπ) την περιμένουμε την καραμελιτσα να την πάρει απόφαση. Δευτέρα που έχουμε το ραντεβού να την δούμε θα συζητήσουμε αν θα πάμε με πρόσκληση ή αν θα περιμένουμε και την 40η. 

(Ελπίζω να παμε με πρόκληση την βδομάδα που θα μας μπει και να μην περιμένουμε την 40η γιατί έχει μείνει στάσιμο το βάρος της και με αγχώνει η στασιμότητα του.) 

Μα πραγματικά να αγχωνόμαστε για όλα αλλά και για τα κιλά? Έλεος! Δεν είπα να υπάρχει θέμα υγείας και να μην το προσέξουμε, αλλά αν δεν υπάρχει-γιατί? Μολις γεννησουμε μπορούμε να τα χάσουμε σιγά σιγά. 

  • Μου αρέσει 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...