Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Just now, BabyGirl_A είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ @foroulina μου. Και πολύ καλά έκανες. Τραβάμε που τραβάμε όλα αυτά ας το ευχαριστήθουμε!

Σου εύχομαι να πάνε όλα τέλεια με την καμπύλη σου!!!! 

Καλημέρα @Τζινα38 μου. Κοιμήθηκες ε? Αυτά είναι!!!!!! Σε ευχαριστώ πολύυυυ. Έχω μπει 39η και όλα είναι έτοιμα (τράχηλος κλπ) την περιμένουμε την καραμελιτσα να την πάρει απόφαση. Δευτέρα που έχουμε το ραντεβού να την δούμε θα συζητήσουμε αν θα πάμε με πρόσκληση ή αν θα περιμένουμε και την 40η. 

(Ελπίζω να παμε με πρόκληση την βδομάδα που θα μας μπει και να μην περιμένουμε την 40η γιατί έχει μείνει στάσιμο το βάρος της και με αγχώνει η στασιμότητα του.) 

Μα πραγματικά να αγχωνόμαστε για όλα αλλά και για τα κιλά? Έλεος! Δεν είπα να υπάρχει θέμα υγείας και να μην το προσέξουμε, αλλά αν δεν υπάρχει-γιατί? Μολις γεννησουμε μπορούμε να τα χάσουμε σιγά σιγά. 

με εναν πονο γλυκια μου..κοριτσακι και εσυ, πω πω  το 2020 θα γεμισει με κοριτσια χαχαχαχαχαχα.! το πρωτο σου ειναι?εγω με καισαρικη οποτε απο τωρα ξερω 38η εβδομαδα με το καλο να φτασουμε θα γεννησω..

εγω παντως που εχω ζαχαρο και μια χρονια παθηση και υποτιθετε πρεπει να προσεχω δεν προσεχω καθολου σαβουριαζω οτι βρω χαχαχαχαχχα ευτυχως βεβαια δεν μου αρεσουν τα γλυκα και τα ψωμια..

  • Χαχα 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Τζινα38 είπε:

με εναν πονο γλυκια μου..κοριτσακι και εσυ, πω πω  το 2020 θα γεμισει με κοριτσια χαχαχαχαχαχα.! το πρωτο σου ειναι?εγω με καισαρικη οποτε απο τωρα ξερω 38η εβδομαδα με το καλο να φτασουμε θα γεννησω..

εγω παντως που εχω ζαχαρο και μια χρονια παθηση και υποτιθετε πρεπει να προσεχω δεν προσεχω καθολου σαβουριαζω οτι βρω χαχαχαχαχχα ευτυχως βεβαια δεν μου αρεσουν τα γλυκα και τα ψωμια..

Σε ευχαριστώωωω πάρα πολύ κοριτσι μου. Κοριτσάκι ναι ναι. Κι εσύ Ε? Πραγματικά όλα τα μπεμπακια που ακούω κορίτσια είναι!!!!! Χαμός ♡ το 1ο μου ναι !! Κι εσένα? 

Τέλεια!!! Μια χαραααα όλα καλά να πάνε εύχομαι και να φτάσετε με το καλό  ♡  

Χαχαχαχαχαχα!!!!!!

Αχ αυτά τα γλυκά πόσο τυχερή είσαι που δεν αρέσουν !! Εγώ μπορώ να τρέφομαι μόνο με σοκολατα αν μαφησεις. :tongue:

  • Χαχα 2

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, BabyGirl_A είπε:

Σε ευχαριστώωωω πάρα πολύ κοριτσι μου. Κοριτσάκι ναι ναι. Κι εσύ Ε? Πραγματικά όλα τα μπεμπακια που ακούω κορίτσια είναι!!!!! Χαμός ♡ το 1ο μου ναι !! Κι εσένα? 

Τέλεια!!! Μια χαραααα όλα καλά να πάνε εύχομαι και να φτάσετε με το καλό  ♡  

Χαχαχαχαχαχα!!!!!!

Αχ αυτά τα γλυκά πόσο τυχερή είσαι που δεν αρέσουν !! Εγώ μπορώ να τρέφομαι μόνο με σοκολατα αν μαφησεις. :tongue:

το πρωτο μου και μετα απο πολυ κοπο.!!3 εξωσωματικες 3 εγκυμοσυνες οι πρωτες 2 αποβολες, ηταν η 3η και τυχερη... ναι κοριτσι και εγω ελπιζω να μην παμε στην β επιπεδου και με πει αγορι χαχαχαχα


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τζινα38 είπε:

το πρωτο μου και μετα απο πολυ κοπο.!!3 εξωσωματικες 3 εγκυμοσυνες οι πρωτες 2 αποβολες, ηταν η 3η και τυχερη... ναι κοριτσι και εγω ελπιζω να μην παμε στην β επιπεδου και με πει αγορι χαχαχαχα

Συγχαρητήρια για την υπομονή και την επιμονή σου Τζίνα μου. Πολλά συγχαρητήρια!!!! Και σε εσένα και στο ζουζουνάκι σου που τα κατάφερατε. Χαχαχαχαχα στο εύχομαι γιατί εμένα στην Αυχενική αγόρι μου είχαν πει και μετά... σοκ! 

  • Μου αρέσει 2

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, BabyGirl_A είπε:

Συγχαρητήρια για την υπομονή και την επιμονή σου Τζίνα μου. Πολλά συγχαρητήρια!!!! Και σε εσένα και στο ζουζουνάκι σου που τα κατάφερατε. Χαχαχαχαχα στο εύχομαι γιατί εμένα στην Αυχενική αγόρι μου είχαν πει και μετά... σοκ! 

σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου.!! οχι οχι οχι ουτε να το σκεφτομαι δεν θελω χαχαχαχα..!!


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!!! 

@BabyGirl_A τι καλά που κοντεύεις να πάρεις αγκαλίτσα το μωρό σου, με το καλο εύχομαι! Γενικά οι πρωτοτοκες θέλουν το χρόνο τους και οι περισσότερες έχουν αυτόματη έναρξη τοκετού μετα τις 40 εβδομαδες! Το πρώτο μου και εγω με πρόκληση το έκανα (ευτυχως φτ) με τη δικαιολογία: "δεν υπάρχει λόγος να περιμένουμε άλλο, δεν έχει νοημα" μακαρι να μπορούσα να γυρίσω το χρόνο πίσω -_- 

Οι συσπάσεις μου είναι χωρίς πόνο, αισθάνομαι τη κοιλιά μου να σφίγγει,  το πέτρωμα που λένε.. Είχα και στη δεύτερη εγκυμοσύνη μου απλά αναρωτιόμουν αν έχει και καμία άλλη εδώ.. 


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Τζινα38 είπε:

σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου.!! οχι οχι οχι ουτε να το σκεφτομαι δεν θελω χαχαχαχα..!!

Χαχαχαχαχα όχι εντάξει πιστεύω ήταν η εξαίρεση. Χαχαχαχαχα 

Just now, _marjio είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! 

@BabyGirl_A τι καλά που κοντεύεις να πάρεις αγκαλίτσα το μωρό σου, με το καλο εύχομαι! Γενικά οι πρωτοτοκες θέλουν το χρόνο τους και οι περισσότερες έχουν αυτόματη έναρξη τοκετού μετα τις 40 εβδομαδες! Το πρώτο μου και εγω με πρόκληση το έκανα (ευτυχως φτ) με τη δικαιολογία: "δεν υπάρχει λόγος να περιμένουμε άλλο, δεν έχει νοημα" μακαρι να μπορούσα να γυρίσω το χρόνο πίσω -_- 

Οι συσπάσεις μου είναι χωρίς πόνο, αισθάνομαι τη κοιλιά μου να σφίγγει,  το πέτρωμα που λένε.. Είχα και στη δεύτερη εγκυμοσύνη μου απλά αναρωτιόμουν αν έχει και καμία άλλη εδώ.. 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου !!!! Πήγες δηλαδή με ραντεβού και σου έβαλαν τεχνητούς πόνους ε? Και φτ μια χαρά!!!!! 

Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου !!!!


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

@BabyGirl_A ναι, πήγα χωρίς ένδειξη για τοκετό, μου έβαλαν ορο και υποθετο γενικά ότι είχαν μου το βαλαν. Μου έκαναν και μια ωραιότατη περινεοτομη μεγαλύτερη απ όσο χρειαζόμουν, και έκανα 6 μήνες να σταματήσω να πονάω.. 


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

@BabyGirl_A ναι, πήγα χωρίς ένδειξη για τοκετό, μου έβαλαν ορο και υποθετο γενικά ότι είχαν μου το βαλαν. Μου έκαναν και μια ωραιότατη περινεοτομη μεγαλύτερη απ όσο χρειαζόμουν, και έκανα 6 μήνες να σταματήσω να πονάω.. 

Κατάλαβα!!!!!! Αυτό με την περιονεοτομη το φοβάμαι κι εγώ πολύ μην σου πω ψέματα!!!!! 


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Στη συνέχεια αλλαξα γιατρό φυσικά, έκανα πλάνο τοκετού, με σεβάστηκε και γέννησα το παιδάκι μου με σεβασμό.. 


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, _marjio είπε:

Στη συνέχεια αλλαξα γιατρό φυσικά, έκανα πλάνο τοκετού, με σεβάστηκε και γέννησα το παιδάκι μου με σεβασμό.. 

Και πολυ καλά έκανες!!!!!!

Νομίζω είναι πολύ σημαντικό αν για οποιοδήποτε λόγο δεν μείνεις ευχαριστημένη να αλλάξεις και να βρεις κάποιον που θα σε σεβαστεί. 


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Εγινε κάτι που με ανησύχησε και θα ηθελα να το μοιραστώ μαζί σας.Τελευταίως όλα μου τα συμπτώματα έχουν οξυνθεί μαζί και η έντονη όσφρηση, με αποτέλεσμα να φτερνίζομαι συχνα.Σε καποιο απο τα φτερνίσματα ενιωσα μια πολυ δυνατή σουβλιά στην κοιλιά κι απο τότε την κρατάω σε καθε επόμενο φτέρνισμα. Ώσπου σήμερα το πρωι επειδή ξάπλωνα δεν την κράτησα και μια πολυ διαπεραστική σουβλια με ξαναεπισκεφθηκε στο ίδιο σημείο με την πρώτη, τοτε.Μετά απο λίγο εφυγε αλλα οχι εντελώς. Εχει αφησει κάποια μικρα ιχνη πονου.Προσπαθω να ξαπλώνω οσο μπορω γιατι πηρα μια τρομάρα:confused: Σας εχει συμβεί ποτέ αυτό;


dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Τι κάνετε εγκυουλες μου? Ωραία μέρα σήμερα, σου φτιάχνει το κέφι η λιακάδα βρε παιδί μου. Δυστυχώς μόλις έφυγε στη δουλειά ο μπαμπάς μας οπότε αν θέλουν τα αγόρια θα βγούμε μόνοι, αλλά δε πειράζει. 

BabyGirl_A με το καλό το μωράκι σου!! Με έναν πόνο κοριτσάκι μου  :-D 

Ελλακι στον βήχα ή στο φτερνισμα κ εγώ νιώθω έναν περίεργο πόνο που κάποιες φορές αργεί λίγο να φύγει. Μετά δε με ξαναπιανει αλλά έχει τύχει να μη μου περάσει για λίγη ώρα.μετά όλα καλά όμως. δε νομίζω να είναι κάτι ανησυχητικό. 

Ρε κορίτσια πως περνάνε οι εβδομάδες έτσι.. Μέχρι να πω τι ωραία σήμερα Παρασκευή τελευταία μέρα σχολεία κλπ αντε πάλι φτανει η Δευτέρα! 

 

 


b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 15/2/2020 at 5:22 ΠΜ, foroulina είπε:

@BabyGirl_A σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!

Εμένα μου ξεκίνησε το μαγνήσιο...και ρώτησα για το φιλισιν και μου είπε ότι θα το παίρνω σε όλη την εγκυμοσύνη και 6 μήνες μετά αφού θα εχω γεννηαει.

Επίσης μου είχε γράψει Καρδιολογικες εξετάσεις να κάνω και είπε όταν θα πάω να γεννησω(ακόμα δεν το πιστευω) ότι πρέπει να την έχω μαζί.

Και για να σας όλες να νευριασετε:mrgreen: μου έβαλε χέρι που έχω πάρει 4 κιλά.στο πρώτο τρίμηνο λέει έπρεπε να έχω πάρει μόνο 1.Η αλήθεια είναι ότι τώρα τελευταία του έδωσα και κατάλαβε.

 

Καλημέρα! Και εμένα μια από τα ίδια για τα κιλά που έχω βάλει ότι είναι πολλά για πρώτο τρίμηνο, αλλά η αλήθεια είναι ότι λόγω της αναγούλα δεν έτρωγα τώρα αυτόν τον μήνα όμως το έχω ρίξει στα γλυκά και στην ακινησία..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Barbei είπε:

Καλημέρα! Και εμένα μια από τα ίδια για τα κιλά που έχω βάλει ότι είναι πολλά για πρώτο τρίμηνο, αλλά η αλήθεια είναι ότι λόγω της αναγούλα δεν έτρωγα τώρα αυτόν τον μήνα όμως το έχω ρίξει στα γλυκά και στην ακινησία..

Εγώ με τις αναγουλες ζορίστηκα αλλά μόλις ένιωθα καλά ετρωγα τα πάντα ολα οπότε έβαλα μερικά κιλά. Πέσαμε κ στις γιορτές κ παραφαγαμε ρε κορίτσια! πρέπει να είμαι στα +4 προς το παρόν. δεν μπορώ να πω ότι στερουμαι αλλά όταν καταλαβαίνω ότι το παρακάνω, κάνω αποτοξίνωση κάνα 2 μερούλες!πάντως νιώθω καλά με το σώμα μου μέχρι στιγμής, νομίζω μόνο η κοιλιά έχει διαφορά οπότε ότι κ να μου πει ο γιατρός δεν με νοιάζει. Επίσης έχω να πω οτι οι γιατροί έξω απ'το χορό καλά τα λενε.. Στα λόγια εύκολο είναι να λεμε ότι δεν πρέπει να βάλουμε κιλά. 


b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...