Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!

@Koalaki87μου καλά είμαι!έχω αύριο γιατρουλη και περιμένω πως και πως!

@Barbei και εγώ ακόμα παίρνω...Ενώ στην πρώτη εγκυμοσύνη ο παλιός γιατρός μου το έκοψε στον 3ο μήνα.

Αχ ωραία @Vila μου και εγώ ανυπομονώ!αν θυμάμαι καλά στην Αυχενική ήσουν πάλι πρώτη εσύ και μετά νομίζω σε ακολούθησα.

@Arabella έτσι και εγώ.. καμία φορά αναρωτιέμαι...είναι η μου φαίνεται??χαχα

@_marjio μην δίνεις σημασία στα όνειρά.. το ξέρω και εμένα με επηρεάζουν...Όταν ξυπνάω τα σκέφτομαι αλλά είναι από το άγχος μας. 

@gigi μου πως είσαι?

  • Μου αρέσει 3

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα αγαπημενες και εγω συνεχιζω φολικο απλα τωρα περνω 1 ενω επερνα 2 και αυτο λογω παθησης αλλα στις τελευταιες εξετασεις βγηκε πολυ ανεβασμενο το φολικο και με ειπε η αιματολογος να περνω μονο 1.. εμενα η μπουμπου μου κουνιεται εντονα οταν πινω καφε μαλλον της αρεσει χαχαχαχχα...

σημερα μπριζολιτσες με πουρε τις οποιες τις λιγουρευομαι απο προχθες χιχιχιχιχι.! @_marjio με λιγες μερες διαφορα θα κανουμε το β επιπεδου εγω σε 3 βδομαδες και περιμενω πως και πως.. βεβαια θα την δω παλι την δευτερα γιατι τελειωνει η αδεια μου και για να την ανανεωσω θελει και υπερηχο.!

  • Μου αρέσει 2

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 12/2/2020 at 2:15 ΜΜ, noni90 είπε:

Καλημερα κοριτσια! Να σας ρωτησω εχει νιωσει καμια το μπεμπακι της?

Καλησπέρα!! Κ γω!!! Είναι αυτό που είδα κ μια κοπέλα που έγραψε ότι σαν κύμα.. Είναι περίεργο βασικά.. χιχι 

1 ώρα πρίν, Vila είπε:

Χαχαχαχα μια από τα ίδια ξεκινάω να του μιλάω και με πιάνουν τα γέλια! Εν τω μεταξύ χθες παρέλαβα ένα δερματακι και άρχισα να του λέω τι έχει μέσα και ότι είναι για σένα μωράκι μου κτλ και συνειδητοποίησα πως τελικά μου βγήκε αυτόματα χωρίς να το καταλάβω!! Οπότε τελικά συμβαίνει μόνο του!!

Ευχαριστιεμαι ύπνο όποτε έχω χαλαρό πρόγραμμα! Αν και τελευταία άρχισα να μη βολευομαι τόσο και να στριφογυρίζω!

Το φιλικό κι εγώ το παίρνω από την αρχή και προς το παρόν δε μου έχει πει κάτι για το μέχρι πότε.

Κι εγώ μετά το φαγητό πάντα το νιώθω!! Μάλλον χαίρονται που είναι ώρα να φάνε χαχαχαχα!!!! 

Αχ ρε συ κ γω έχω αρχίσει κ δε βολεύομαι.. ναι οκ εχω κοιλιτσα αλλα οχι κατι τρομερό,  αλλα ξυπναω καποιες φορες κ αλλαζω καμια 20ρια φορές μέχρι να βουλευτω..Κ αυτό σκέφτομαι δηλ τι θα γίνει με τη κοιλουμπα;!;!; χαχαα

  • Χαχα 2

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emma9 είπε:

Καλησπέρα!! Κ γω!!! Είναι αυτό που είδα κ μια κοπέλα που έγραψε ότι σαν κύμα.. Είναι περίεργο βασικά.. χιχι 

Αχ ρε συ κ γω έχω αρχίσει κ δε βολεύομαι.. ναι οκ εχω κοιλιτσα αλλα οχι κατι τρομερό,  αλλα ξυπναω καποιες φορες κ αλλαζω καμια 20ρια φορές μέχρι να βουλευτω..Κ αυτό σκέφτομαι δηλ τι θα γίνει με τη κοιλουμπα;!;!; χαχαα

Αχ εγώ θυμάμαι ήταν σαν να με γαργαλαει κάποιος από μέσα. Σαν χαδακι. Έμμα μου είναι επειδή είναι κοιλίτσα ακόμα για αυτό δεν την έχεις συνηθίσει. Πίστεψε με όταν γίνει κοιλουμπα θα την έχεις συνηθίσει πλέον  ;)

Με το καλό το μπεμπακι σου 

  • Μου αρέσει 3

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε???? Εγώ σήμερα είχα τον μικρό σπίτι γιατί αρρώστησε ο οδηγός του σχολικού κ δεν πέρασε κ μόλις είδα την λιακάδα σκέφτηκα ότι είναι ευκαιρία για κοπάνα αντί να τον πάω εγώ! Πηγαμε στις κούνιες, περπατήσαμε, σαν άνοιξη ήταν. Κ μετά το απόγευμα αποκριάτικο πάρτυ ο μεγάλος. Πριν λίγο ηρθαμε να δω πως θα ξυπνήσει αύριο. Εντωμεταξυ με το που ξάπλωσαν παρήγγειλα να φάω η γουρούνα!! Μιλάμε για τρελλη λιγουρα!!! Κ από χθες νιώθω ξανά τις πεταλουδιτσες, αυτή τη φορά πιο έντονα αλλά λίγο χαμηλά δεν ξέρω γιατί. Τέλος πάντων Τετάρτη έκλεισα γιατρό κ θα δούμε. Επίσης 3 μέρες τώρα κάνω κάθε μέρα εμετό. Βέβαια δεν μπορώ να πω.. σχεδόν όλη την υπόλοιπη μέρα είμαι καλά. Ελπίζω να μην είμαι τόσο άτυχη κ αρχίσουν τώρα κ οι εμετοι αντί να τελειώσουν οι αναγούλες. 

  • Μου αρέσει 2

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα μανούλες! Προχθές κάναμε τον καθιερωμένο μας υπέρηχο, το μωράκι μας είναι 120 γρ και 12,5 εκατοστά!!! Το φύλλο δεν έκανε την χάρη να μας το δείξει αλλά δεν ήθελα και να το ζορίσω, θα περιμένω τον επόμενο μήνα!!!! Θέλω να ρωτήσω με τις λιγουρες για γλυκά τι κάνετε? Εγώ έτρωγα 2 την εβδομάδα αλλά μου είπε ότι είναι υπερβολικά και αργότερα έχουμε να κάνουμε την καμπύλη ζαχάρου. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, "Gigi" είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε???? Εγώ σήμερα είχα τον μικρό σπίτι γιατί αρρώστησε ο οδηγός του σχολικού κ δεν πέρασε κ μόλις είδα την λιακάδα σκέφτηκα ότι είναι ευκαιρία για κοπάνα αντί να τον πάω εγώ! Πηγαμε στις κούνιες, περπατήσαμε, σαν άνοιξη ήταν. Κ μετά το απόγευμα αποκριάτικο πάρτυ ο μεγάλος. Πριν λίγο ηρθαμε να δω πως θα ξυπνήσει αύριο. Εντωμεταξυ με το που ξάπλωσαν παρήγγειλα να φάω η γουρούνα!! Μιλάμε για τρελλη λιγουρα!!! Κ από χθες νιώθω ξανά τις πεταλουδιτσες, αυτή τη φορά πιο έντονα αλλά λίγο χαμηλά δεν ξέρω γιατί. Τέλος πάντων Τετάρτη έκλεισα γιατρό κ θα δούμε. Επίσης 3 μέρες τώρα κάνω κάθε μέρα εμετό. Βέβαια δεν μπορώ να πω.. σχεδόν όλη την υπόλοιπη μέρα είμαι καλά. Ελπίζω να μην είμαι τόσο άτυχη κ αρχίσουν τώρα κ οι εμετοι αντί να τελειώσουν οι αναγούλες. 

Χαχαχαχα και εγώ χτες παρήγγειλα και έφαγα σουβλάκια μετά από καιρό...παρόλο που χα ψαρόσουπα,το βράδυ με έπιασε να φάω βρωμιά!!! Όσο για τους εμετούς που λες χτες όπως μαγείρευα δοκίμασα λίγο ψαρόσουπα να δω το αλάτι πως είναι και μετά έβγαζα όλο υγρά κοντεψα να μείνω.με πιάσε και η κοιλίτσα μου από την πίεση άσε όλα τα δα. 

@Barbei μπράβο κορίτσι μου με το καλό!!! Είναι ντροπαλουλη και δεν σας δείχνει τι είναι!! Πόσο εβδομάδων είσαι;; Το πρώτο σου ειναι;

 

Καλημέρα κορίτσια...ξύπνησα και βλέπω σοπινγκ σταρ... Κοιμάμαι από τις έντεκα και εφτα το μάτι είναι γαρίδα!!!

13 ώρες πρίν, Emma9 είπε:

Καλησπέρα!! Κ γω!!! Είναι αυτό που είδα κ μια κοπέλα που έγραψε ότι σαν κύμα.. Είναι περίεργο βασικά.. χιχι 

Αχ ρε συ κ γω έχω αρχίσει κ δε βολεύομαι.. ναι οκ εχω κοιλιτσα αλλα οχι κατι τρομερό,  αλλα ξυπναω καποιες φορες κ αλλαζω καμια 20ρια φορές μέχρι να βουλευτω..Κ αυτό σκέφτομαι δηλ τι θα γίνει με τη κοιλουμπα;!;!; χαχααυ

 

Και εγώ έχω πρόβλημα δεν μπορώ να βρω στάση που να με βολεύει..αν κοιμηθώ και πολλη ώρα στην ίδια στάση μετά νιώθω σαν να χω κολλήσει εκεί και δεν μπορώ να κοιμηθώ.εχει πεταχτεί και λίγο κοιλίτσα και προσπαθώ επειδή είμαι ατσουμπαλη να προσεχω! 


bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσουδια.. πονεμενη ιστορια ο υπνος εχω περιπου 1 μηνα που δεν κοιμαμαι καθολου καλα και σημερα ηταν το αποκορυφομα... κοιμηθηκα ολο και ολο 2 ωρες και απο τις 6 παρα γαριδα το ματι.!ετσι θα παει το κοβω 

  • Χαχα 2

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Barbei είπε:

@Koalaki87 είμαι στο τέλος της 16ης εβδομάδας, ναι το πρώτο μου. Διαγράφεται το άγχος μου? Χαχαχα

Μια χαρά είσαι από άγχος..και εγώ έχω άγχος και περιμένω να νιώσω το μωράκι μου και γενικά τα ψάχνω όλα!!! Σαν πρώτη φορά μανουλες είναι λογικό να χούμε άγχος γιατί είναι όλα πρωτόγνωρα και δεν ξέρουμε τι μας περιμένει. Δεν έχουμε διάφορα και εγώ χθες μπήκα στην 17η εβδομάδα.

  • Μου αρέσει 1

bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, BabyGirl_A είπε:

Αχ εγώ θυμάμαι ήταν σαν να με γαργαλαει κάποιος από μέσα. Σαν χαδακι. Έμμα μου είναι επειδή είναι κοιλίτσα ακόμα για αυτό δεν την έχεις συνηθίσει. Πίστεψε με όταν γίνει κοιλουμπα θα την έχεις συνηθίσει πλέον  ;)

Με το καλό το μπεμπακι σου 

Σ ευχαριστώ κ σε σένα εύχομαι!!! Τι ωραία αίσθηση πάντως Όταν κάνει τις βουτιτσες του ο μπεμπουλης!! Καλημερααα!!

Just now, Koalaki87 είπε:

Χαχαχαχα και εγώ χτες παρήγγειλα και έφαγα σουβλάκια μετά από καιρό...παρόλο που χα ψαρόσουπα,το βράδυ με έπιασε να φάω βρωμιά!!! Όσο για τους εμετούς που λες χτες όπως μαγείρευα δοκίμασα λίγο ψαρόσουπα να δω το αλάτι πως είναι και μετά έβγαζα όλο υγρά κοντεψα να μείνω.με πιάσε και η κοιλίτσα μου από την πίεση άσε όλα τα δα. 

@Barbei μπράβο κορίτσι μου με το καλό!!! Είναι ντροπαλουλη και δεν σας δείχνει τι είναι!! Πόσο εβδομάδων είσαι;; Το πρώτο σου ειναι;

 

Καλημέρα κορίτσια...ξύπνησα και βλέπω σοπινγκ σταρ... Κοιμάμαι από τις έντεκα και εφτα το μάτι είναι γαρίδα!!!

Και εγώ έχω πρόβλημα δεν μπορώ να βρω στάση που να με βολεύει..αν κοιμηθώ και πολλη ώρα στην ίδια στάση μετά νιώθω σαν να χω κολλήσει εκεί και δεν μπορώ να κοιμηθώ.εχει πεταχτεί και λίγο κοιλίτσα και προσπαθώ επειδή είμαι ατσουμπαλη να προσεχω! 

Χαχαχαχ..Ε Τι να κάνουμε.. Πρέπει να προσέχουμε από τώρα τα μωράκια μας..Κ ας μας ταλαιπωρούν λιγουλακι..χιχι ..Καλήμερααα!!

  • Μου αρέσει 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Σήμερα το τμήμα της κόρης μου ήταν κλειστό γιατί λείπουν πάνω από τα μισά παιδιά,  έτσι κράτησα και τον μικρό και ήρθαμε στο πάρκο, βέβαια δεν έχει ήλιο αλλά είναι ωραία!!

Έχω μαγειρέψει κοκκινιστό κρεατάκι και θα κάνω και μακαρόνια μετά! 

Απόψε το βράδυ σε κάποια φάση που ήμουν ξύπνια είχα τα χέρια μου στη κοιλιά και αισθάνθηκα το μωρούλι να κουνιέται <3 

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!

@Barbei μου μπράβο μια χαρά το μωράκι σου!!! Άσε από γλυκά κι εγώ κάθε μέρα λίγη σοκολατιτσα θα την τσιμπισω.. να δούμε τώρα που θα με βάλει για καμπύλη τι θα δείξει!

Από ύπνο είναι μια νύχτα καλός μια κακός και δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται χαχαχαχα τώρα άρχισα να βάζω ένα μαξιλαράκι ανάμεσα στα πόδια μου και σαν να βοηθάει λιγάκι. Αλλά εκεί που σηκωνομουν μια δυο φορές για πιπι μου τώρα σηκώνομαι τουλάχιστον 3!

@Arabella τέλειο το κοκκινιστό μου άνοιξες την όρεξη! Εμείς θα φάμε ελαφριά το μεσημέρι γιατί το βράδυ ο αντρουλης μου έχει κλείσει τραπέζι σε ιταλικό :wub: δε συνηθίζουμε να γιορτάζουμε αυτή τη μέρα ποτέ δε μας άρεσε ιδιαίτερα αλλά φέτος λέει ήθελε να με περιποιηθεί χαχαχαχα

Αχ κορίτσια ανυπομονώ για την Τετάρτη να τον δω τον νινακο μου! ♥️

  • Μου αρέσει 2

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vila είπε:

Καλημέρα μανούλες!

@Barbei μου μπράβο μια χαρά το μωράκι σου!!! Άσε από γλυκά κι εγώ κάθε μέρα λίγη σοκολατιτσα θα την τσιμπισω.. να δούμε τώρα που θα με βάλει για καμπύλη τι θα δείξει!

Από ύπνο είναι μια νύχτα καλός μια κακός και δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται χαχαχαχα τώρα άρχισα να βάζω ένα μαξιλαράκι ανάμεσα στα πόδια μου και σαν να βοηθάει λιγάκι. Αλλά εκεί που σηκωνομουν μια δυο φορές για πιπι μου τώρα σηκώνομαι τουλάχιστον 3!

@Arabella τέλειο το κοκκινιστό μου άνοιξες την όρεξη! Εμείς θα φάμε ελαφριά το μεσημέρι γιατί το βράδυ ο αντρουλης μου έχει κλείσει τραπέζι σε ιταλικό :wub: δε συνηθίζουμε να γιορτάζουμε αυτή τη μέρα ποτέ δε μας άρεσε ιδιαίτερα αλλά φέτος λέει ήθελε να με περιποιηθεί χαχαχαχα

Αχ κορίτσια ανυπομονώ για την Τετάρτη να τον δω τον νινακο μου! ♥️

Αχ κ εγώ την τεταρτηηη!!! Πότε θα έρθει????? Ωραία ιδέα είχε ο αντρουλης σου αν κ ούτε κ εμείς έχουμε γιορτάσει ποτέ αυτή τη μέρα. Να περάσετε τέλεια!!!!! Εμένα ο δικός μου έφυγε σήμερα κ θα έρθει αύριο απόγευμα. 

Just now, _marjio είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Σήμερα το τμήμα της κόρης μου ήταν κλειστό γιατί λείπουν πάνω από τα μισά παιδιά,  έτσι κράτησα και τον μικρό και ήρθαμε στο πάρκο, βέβαια δεν έχει ήλιο αλλά είναι ωραία!!

Έχω μαγειρέψει κοκκινιστό κρεατάκι και θα κάνω και μακαρόνια μετά! 

Απόψε το βράδυ σε κάποια φάση που ήμουν ξύπνια είχα τα χέρια μου στη κοιλιά και αισθάνθηκα το μωρούλι να κουνιέται <3 

Ωραία είναι όταν δεν έχουν σχολείο!! Εμένα σήμερα δεν θα έρθουν. Θέλει να τους δει η γιαγιά κ θα πάνε εκεί μετά το σχολείο. Οπότε ο άντρας μου λείπει, τα παιδιά μου λείπουν.. Θα το γιορτάσω με τη φίλη μου κ γω να μη πάθω μελαγχολία :grin: εννοείται δεν έχει μαγειρική σήμερα φυσικά. 

2 ώρες πρίν, Koalaki87 είπε:

Μια χαρά είσαι από άγχος..και εγώ έχω άγχος και περιμένω να νιώσω το μωράκι μου και γενικά τα ψάχνω όλα!!! Σαν πρώτη φορά μανουλες είναι λογικό να χούμε άγχος γιατί είναι όλα πρωτόγνωρα και δεν ξέρουμε τι μας περιμένει. Δεν έχουμε διάφορα και εγώ χθες μπήκα στην 17η εβδομάδα.

Εδώ έχουμε εμείς άγχος κορίτσια μου εσείς δε θα έχετε? Φυσιολογικό είναι. Κάθε εγκυμοσύνη κ κάθε παιδάκι είναι διαφορετικά! Δεν ξέρουμε ποτε τι μας περιμένει πέρα από τα βασικά. Αφήστε που εγώ κ στο 2ο κ τώρα νιώθω λες κ θα είναι το πρώτο μου μωράκι! Ίσως επειδή έχουν διαφορά ηλικιακά δεν ξέρω. 

  • Μου αρέσει 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...