Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , dec-e είπε:

      Είναι άγχος κ αγωνία και ορμόνες! Θα τα πας καλύτερα από ότι νομίζεις. Εγώ γύρω στις 35-36 είχα έντονες συσπάσεις με πόνο κ τελικά υποχωρησαν κ γεννησα 39μισο. Το ξέρω είναι πολύ αγχωτικό, προσπάθησε να βάζεις χαλαρωτική μουσική, εμένα με βοηθούσε. Όλα θα πάνε καλά! Οι ορμόνες προκαλούν έντονα όνειρα 

      οχι δεν εχω όνειρα , προσμονή εχω σαν παιδάκι.  δεν είναι απαραίτητα άγχος  η αίσθηση!  άλλο στις 35 και άλλο στις 28 ! αν φτάσω 35 θα κάνω open party κορίτσια …χαχαχ θα εχω και άνευ !!

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Just now, V_baby είπε:

Καλησπέρα και από εμένα κοιλιτσες!!! 

Το βράδυ μου δεν ήταν και πολύ καλο. Δεν κοιμήθηκα σχεδόν καθόλου. Ευτυχώς δεν με έπιαναν μεγάλες κρίσεις, αλλά το μάτι γαρίδα!!! Τι διάβασα, τι ηρέμησα τόσες φορές, ε εκεί που με έπαιρνε ο ύπνος πάλι ξαγρυπνουσα. Τελικά σκέφτηκα πως ίσως φταίει που κοιμάμαι με τον άντρα μου. :-P Όταν κοιμάμαι μόνη μου κοιμάμαι μια χαρά. Ε χθες λίγο να γυρναγε ξυπνούσα αμέσως!!! Και τώρα σκέφτομαι: να πάω να ξαπλώσω η' θα το μετανιώσω και θα νευριάζω περισσότερο;;; Τι θέμα και αυτό με τον ύπνο;;;!!! 

Αχ βρε πουλάκι μου ταλαιπωρεισαι τόσο καιρό με τον ύπνο.. Μακάρι να τελειώσει αυτό πριν γεννήσεις να ξεκουραστείς. Αλλιώς άσε το rooming in στο μαιευτήριο κ ριξτο στον ύπνο 3-4 βραδια να στρώσεις κ να είσαι έτοιμη στο σπίτι :grin: η θα πάρεις το αίμα σου πίσω κ θα βάζεις τον άντρα σου να ξενυχτάει :tongue:

Just now, _marjio είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου καλή εβδομάδα και καλό μήνα να έχουμε!! 

Εγώ σήμερα πήγα σε καρδιολόγο και έκανα ένα τριπλεξ καρδιάς και ήταν όλα καλά, μόνο μια ταχυκαρδία που οφείλεται στην εγκυμοσύνη τίποτα το ανησυχητικό δλδ!

@FofiK το κάθε παράρτημα του ΙΚΑ εχει δικούς του νόμους μάλλον. Εγώ ενώ είχα κλείσει ραντεβού ηλεκτρονικό καιρό πριν ξεκινήσουν οι 56 μέρες, τελικα πήγα από εκεί παρολο που δε με είχαν καλέσει και με εξυπηρετησαν επειδή ήμουν έγκυος αλλιώς θα με έδιωχναν..

Ο καιρός για την ωρα μια χαρά είναι! Δε με χαλάνε καθόλου οι βροχές! Βέβαια το πρωί που βγήκα και περπάτησα λίγο έσκασα.. άντε και κοντεύουμε!!!

Μπράβο για τα αποτελέσματα τώρα θα είσαι ήρεμη κ από αυτό!! 

Just now, Ritsa7 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!εχω πητ 21 ιουλιου..γνωριζει καποια τι ισχυει στ μαιευτηρια τωρα λογω του κορωναιου?ο γιατρος μου με ενημερωσε οτι θα ειμαι εγω με τν αντρα μου στ νοσοκομειο και θα μας γινει το τεστ...απλα αυτο που ηθελα να.ξερω ειναι αν θα ειναι μεσα συνεχως η θα μπορει να.βγαινει.θα γεννησω στο αρεταιειο..οποια ξερει κατι παραπανω θα ηταν πολυτιμη η απαντηση 

 

Με το καλό το μωράκι σου! Συμφωνώ με την Emma9.. Κ εδώ στην Θεσσαλονίκη αυτό ισχύει.γίνεται τεστ με το που φτάνουμε, Ένας συνοδος από την αρχή ως το τέλος. Στην κλινική που θα είμαι εγώ θα μπορεί να πηγαινοερχεται στο επισκέπτηριο, δεν χρειάζεται να μείνει μέσα μαζί μου. 

Αχ κορίτσια ξεμπερδεψαμε κ με τα κρεβάτια.. Πολύ όμορφα τα μικρά χάρηκαν πάρα πολυυυ!!! Εγώ με το που έφυγε ο άντρας μου πρώτη μέρα σήμερα, νιώθω έντονη πίεση πάλι κάτω χαμηλά κ έχω ξαπλώσει. Αύριο πρωί πρωί με περιμένει ο γιατρός εκτός αν χρειαστεί να πάω από την κλινική σήμερα αλλά ξαπλωμένη είμαι μια χαρά οπότε θα περιμένω μάλλον γιατί έχω κ τα μικρά εδώ. 

  • Μου αρέσει 5

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ritsa7 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!εχω πητ 21 ιουλιου..γνωριζει καποια τι ισχυει στ μαιευτηρια τωρα λογω του κορωναιου?ο γιατρος μου με ενημερωσε οτι θα ειμαι εγω με τν αντρα μου στ νοσοκομειο και θα μας γινει το τεστ...απλα αυτο που ηθελα να.ξερω ειναι αν θα ειναι μεσα συνεχως η θα μπορει να.βγαινει.θα γεννησω στο αρεταιειο..οποια ξερει κατι παραπανω θα ηταν πολυτιμη η απαντηση 

 

Καλησπέρα κορίτσι μου.. Με το καλό και το δικό σου μωράκι κι όλα θα πάνε καλά.. Όλα τα μαιευτήρια περίπου λειτουργούν αυτή την περίοδο με τους ίδιους κανόνες.. Λιγο διαφοροποιουνται.. Εγώ θα γεννήσω στο Γαία σε ιδιωτικό και πήρα τηλ.. Μου ειπαν ότι τώρα το τεστ το κάνει μόνο η μαμά.. Ενώ σε άλλα μαιευτήρια εμαθα ότι το κάνουν και οι δύο γονείς .. Στο δικό μου μόνο η μαμά.. Αν είναι προγραμματισμένος ο τοκετός δύο μέρες πριν, αν είναι φυσιολογικός εκείνη τη μέρα.. Στο θέμα συνόδου επιτρέπεται μόνο ο μπαμπας αλλά μόνο τις ώρες επισκέπτηριου που είναι περιορισμένες και στον τοκετό μπαίνει μέσα.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.. Σήμερα πήγα τα πιο ωραία νέα.. η μπεμπουλα μου τρώει πλέον 40-45 μλ το γεύμα και έχει φτάσει 2100 γρ το κοριτσάκι μου βιάζεται να έρθει σπιτάκι της, έτσι όπως πάει μακάρι να την πάρουμε νωρίτερα.. πρέπει να είναι πάνω από 2200 για να την πάρουμε.. πριν μια βδομάδα ήταν 1930 φαγανο παιδί μου βγήκε χαχαχα

πρίν από 7 λεπτά , Ritsa7 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!εχω πητ 21 ιουλιου..γνωριζει καποια τι ισχυει στ μαιευτηρια τωρα λογω του κορωναιου?ο γιατρος μου με ενημερωσε οτι θα ειμαι εγω με τν αντρα μου στ νοσοκομειο και θα μας γινει το τεστ...απλα αυτο που ηθελα να.ξερω ειναι αν θα ειναι μεσα συνεχως η θα μπορει να.βγαινει.θα γεννησω στο αρεταιειο..οποια ξερει κατι παραπανω θα ηταν πολυτιμη η απαντηση 

 

Μόνο στο δημόσιο είναι διαφορετικά τα πράγματα εκεί είναι πιο αυστηρά.. εγώ που γέννησα πριν 10 μέρες με καισαρική δεν είχα σύνοδο και φυσικά ούτε λόγος για επισκέπτες.. με το καλό το μωράκι σου με ένα πόνο

  • Μου αρέσει 9

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Ritsa7 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!εχω πητ 21 ιουλιου..γνωριζει καποια τι ισχυει στ μαιευτηρια τωρα λογω του κορωναιου?ο γιατρος μου με ενημερωσε οτι θα ειμαι εγω με τν αντρα μου στ νοσοκομειο και θα μας γινει το τεστ...απλα αυτο που ηθελα να.ξερω ειναι αν θα ειναι μεσα συνεχως η θα μπορει να.βγαινει.θα γεννησω στο αρεταιειο..οποια ξερει κατι παραπανω θα ηταν πολυτιμη η απαντηση 

 

Με το καλο το μωρούλι σου! Μάλλον θα πρέπει να επικοινωνήσεις μαζί τους γιατί όλο αλλάζουν τα δεδομένα.  

@"Gigi" μου κοίτα να ξεκουραστείς τώρα, σιγά σιγά με τις δουλειές!! Με γεια τα κρεβατακια τους, να τα χαρουν!!!

@Τζινα38 μου τι ωραία νέα η κοριτσάρα σου?? Νωρις νωρίς θα έρθει σπίτι το καμάρι σας!! Της δίνουν το δικό σου γαλατακι;


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

Με το καλο το μωρούλι σου! Μάλλον θα πρέπει να επικοινωνήσεις μαζί τους γιατί όλο αλλάζουν τα δεδομένα.  

@"Gigi" μου κοίτα να ξεκουραστείς τώρα, σιγά σιγά με τις δουλειές!! Με γεια τα κρεβατακια τους, να τα χαρουν!!!

@Τζινα38 μου τι ωραία νέα η κοριτσάρα σου?? Νωρις νωρίς θα έρθει σπίτι το καμάρι σας!! Της δίνουν το δικό σου γαλατακι;

Ναι της δίνουν και δεν της φτάνει γιατί δεν έχω πολύ ακόμα, βγάζω 30-35 μλ οπότε της δίνουν και συμπλήρωμα φαγανο σε λέω... Είναι που είναι ίδια ο μπαμπάς της δεν θα τους προλαβαίνω στο φαγητό μπαμπά και κόρη χαχαχαχαχαχα

  • Μου αρέσει 4

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κορίτσια!!!!

Πηγα σμρ στο γιατρο κ μ ξαναλλαξε ημερομηνια κ μ λεει ΠΗΤ 27/7 ,οποτε με την καισαρικη απο 15-20 μ λεει 10-15...φανταζομαι θα το δουμε στο τελος αναλογα κ με το βαρος του μωρου κ γενικα πως θα είναι ολο το συστημα μεχρι τοτε...


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αντζελίνα 30 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου.. Με το καλό και το δικό σου μωράκι κι όλα θα πάνε καλά.. Όλα τα μαιευτήρια περίπου λειτουργούν αυτή την περίοδο με τους ίδιους κανόνες.. Λιγο διαφοροποιουνται.. Εγώ θα γεννήσω στο Γαία σε ιδιωτικό και πήρα τηλ.. Μου ειπαν ότι τώρα το τεστ το κάνει μόνο η μαμά.. Ενώ σε άλλα μαιευτήρια εμαθα ότι το κάνουν και οι δύο γονείς .. Στο δικό μου μόνο η μαμά.. Αν είναι προγραμματισμένος ο τοκετός δύο μέρες πριν, αν είναι φυσιολογικός εκείνη τη μέρα.. Στο θέμα συνόδου επιτρέπεται μόνο ο μπαμπας αλλά μόνο τις ώρες επισκέπτηριου που είναι περιορισμένες και στον τοκετό μπαίνει μέσα.. 

Α τελεια! Κι αναρωτιομουν κι εγω πως θα 'ναι, μια και θα γεννήσω κι εγώ στο Γαία! Αχ θύμησε μου βρε @Αντζελίνα 30 σε ποια εβδομάδα είσαι; Έχει γούστο να βρεθούμε!! 


dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ελλάκι είπε:

Α τελεια! Κι αναρωτιομουν κι εγω πως θα 'ναι, μια και θα γεννήσω κι εγώ στο Γαία! Αχ θύμησε μου βρε @Αντζελίνα 30 σε ποια εβδομάδα είσαι; Έχει γούστο να βρεθούμε!! 

Ναι.. Και μου είπαν να ξαναπάρω τηλ όταν μπω στον μήνα μου γιατί όλο αλλάζουν τα δεδομένα.. Λες; Είμαι 33 και 2 μέρες.. Εσύ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τζινα38 είπε:

Ναι της δίνουν και δεν της φτάνει γιατί δεν έχω πολύ ακόμα, βγάζω 30-35 μλ οπότε της δίνουν και συμπλήρωμα φαγανο σε λέω... Είναι που είναι ίδια ο μπαμπάς της δεν θα τους προλαβαίνω στο φαγητό μπαμπά και κόρη χαχαχαχαχαχα

Μπράβο η μπουμπουκα σου Τζίνα μου! Σίγουρα θα έρθει νωρίτερα σπιτάκι της!! Με το καλό!!

  • Ευχαριστώ 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τζινα38 είπε:

Ναι της δίνουν και δεν της φτάνει γιατί δεν έχω πολύ ακόμα, βγάζω 30-35 μλ οπότε της δίνουν και συμπλήρωμα φαγανο σε λέω... Είναι που είναι ίδια ο μπαμπάς της δεν θα τους προλαβαίνω στο φαγητό μπαμπά και κόρη χαχαχαχαχαχα

Αφού άρχισε να βάζει σίγουρα θα την πάρεις νωρίτερα!!! Μπράβο να είναι έτσι φαγανη να δεις για πότε θα κάνει μπουτακια!!!!! Εσύ βέβαια θα έχεις κ τις 15 μέρες που σου είπαν τις προάλλες στο νου σου για να χαρείς διπλά αν βγείτε νωριτερα!! Συγχαρητήρια για την υπομονή σου με το θήλαστρο.. Είναι πραγματικά πολύ κουραστικό. Μπράβο σου όσο κ αν αντέξεις είναι τυχερη η μπέμπα που πίνει από το γαλατακι σου!!θα αυξηθεί κ το γάλα σου.. άλλο το θήλαστρο άλλο το μωρό.. όταν θηλασετε στο σπίτι με το καλό θα της φτάνει μια χαρά σιγά σιγά θα τα καταφέρετε. 

 

 

  • Μου αρέσει 2

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια ξαφνικά αγχώθηκα κ μπερδεύτηκα για βοηθήστε με αν μπορείτε με το που θα μπούμε πρώτα ο Θεός στη 36η βδομάδα έχουμε μπει στο μήνα μας κ περιμένουμε μετά από μέρα σε μέρα μέχρι τις 40βδομαδες κάπως έτσι πάει? Ξέρω βέβαια χωρίς να είναι τπτ σίγουρο ότι οι πρωτοτοκες παίρνουν όλο το μηνα. Μου είπαν ότι κ στο δημόσιο είναι αυστηρά τα πράγματα σε θέμα επισκέψεων αλλά θα ρωτήσω όταν θα πάω στο ραντεβού μου τη μεθεπόμενη βδομάδα να σιγουρευτώ πως θα γίνετε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, "Gigi" είπε:

Αφού άρχισε να βάζει σίγουρα θα την πάρεις νωρίτερα!!! Μπράβο να είναι έτσι φαγανη να δεις για πότε θα κάνει μπουτακια!!!!! Εσύ βέβαια θα έχεις κ τις 15 μέρες που σου είπαν τις προάλλες στο νου σου για να χαρείς διπλά αν βγείτε νωριτερα!! Συγχαρητήρια για την υπομονή σου με το θήλαστρο.. Είναι πραγματικά πολύ κουραστικό. Μπράβο σου όσο κ αν αντέξεις είναι τυχερη η μπέμπα που πίνει από το γαλατακι σου!!θα αυξηθεί κ το γάλα σου.. άλλο το θήλαστρο άλλο το μωρό.. όταν θηλασετε στο σπίτι με το καλό θα της φτάνει μια χαρά σιγά σιγά θα τα καταφέρετε. 

 

 

Πραγματικά είναι κουραστικό ειδικά όταν ξυπνάω το βράδυ για να κάνω αντλιση αλλά το κάνω για την μπεμπουλα μου.. φυσικά και έχω στο μυαλό μου το 15μερο αλλά το πιο ωραίο θα ήταν να μας την δώσουν 9 του μήνα που έχει γενέθλια ο μπαμπάς της να μας κάνουν το καλύτερο δώρο χιχιχι..

  • Μου αρέσει 7

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gianna! είπε:

Κορίτσια ξαφνικά αγχώθηκα κ μπερδεύτηκα για βοηθήστε με αν μπορείτε με το που θα μπούμε πρώτα ο Θεός στη 36η βδομάδα έχουμε μπει στο μήνα μας κ περιμένουμε μετά από μέρα σε μέρα μέχρι τις 40βδομαδες κάπως έτσι πάει? Ξέρω βέβαια χωρίς να είναι τπτ σίγουρο ότι οι πρωτοτοκες παίρνουν όλο το μηνα. Μου είπαν ότι κ στο δημόσιο είναι αυστηρά τα πράγματα σε θέμα επισκέψεων αλλά θα ρωτήσω όταν θα πάω στο ραντεβού μου τη μεθεπόμενη βδομάδα να σιγουρευτώ πως θα γίνετε.

Γιάννα μου εγώ σήμερα μπήκα 37η εβδομάδα.. Λοιπόν θα σου πω τι μου είπε ο γιατρός μου και ξεαγχωθηκα! Καταρχήν την προηγούμενη βδομάδα που ήμουν 36η έλεγξε στον υπέρηχο τράχηλο και τη θέση του μωρού και μου είπε πως το μωρό είναι ψηλά ακόμα και ο τράχηλος κλειστός και μάλλον θα πάρουμε όλο το μήνα.. επίσης μου είπε πως από εδώ και πέρα θα με βλέπει κάθε εβδομάδα και όσο προχωράμε ίσως και πιο συχνά και θα παρακολουθούμε την εξέλιξη οπότε θα ξέρουμε τι γίνεται. Πέρα από αυτό μου είπε πως οποιαδήποτε στιγμή απρόοπτα νιώσω κάτι περίεργο ή δώ βλέννα, καφέ υγρά, αίμα ή κάτι άλλο θα τον πάρω τηλέφωνο ότι ώρα και να είναι και θα πάμε στο ιατρείο να με δεί. Η βαλίτσα σου μου λέει ας είναι έτοιμη για κάθε ενδεχόμενο αλλα να ξέρεις πως αφού θα σε βλέπω συχνά θα μπορούμε να προβλέψουμε τι πρόκειται να γίνει. 

 

  • Μου αρέσει 3

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Αντζελίνα 30 είπε:

Ναι.. Και μου είπαν να ξαναπάρω τηλ όταν μπω στον μήνα μου γιατί όλο αλλάζουν τα δεδομένα.. Λες; Είμαι 33 και 2 μέρες.. Εσύ; 

31 και 3 είμαι εγω.Αλλά ποτέ δεν ξέρεις! Σε 2-3 εβδομαδες θα παω απο εκει για καρδιοτοκογράφημα και με την ευκαιρία θέλω να τους ρωτήσω και για την λίστα τους για βαλίτσα μαιευτηριου. Να δω λιγάκι και τον χώρο, να δει κι ο αντρας μου την διαδρομή, μη ψαχνόμαστε τελευταία στιγμή.

  • Μου αρέσει 2

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Vila είπε:

Γιάννα μου εγώ σήμερα μπήκα 37η εβδομάδα.. Λοιπόν θα σου πω τι μου είπε ο γιατρός μου και ξεαγχωθηκα! Καταρχήν την προηγούμενη βδομάδα που ήμουν 36η έλεγξε στον υπέρηχο τράχηλο και τη θέση του μωρού και μου είπε πως το μωρό είναι ψηλά ακόμα και ο τράχηλος κλειστός και μάλλον θα πάρουμε όλο το μήνα.. επίσης μου είπε πως από εδώ και πέρα θα με βλέπει κάθε εβδομάδα και όσο προχωράμε ίσως και πιο συχνά και θα παρακολουθούμε την εξέλιξη οπότε θα ξέρουμε τι γίνεται. Πέρα από αυτό μου είπε πως οποιαδήποτε στιγμή απρόοπτα νιώσω κάτι περίεργο ή δώ βλέννα, καφέ υγρά, αίμα ή κάτι άλλο θα τον πάρω τηλέφωνο ότι ώρα και να είναι και θα πάμε στο ιατρείο να με δεί. Η βαλίτσα σου μου λέει ας είναι έτοιμη για κάθε ενδεχόμενο αλλα να ξέρεις πως αφού θα σε βλέπω συχνά θα μπορούμε να προβλέψουμε τι πρόκειται να γίνει. 

 

Καλημερα @Vila με αγχωνει κακά τα ψέματα ότι σιγά σιγά πλησιάζουμε στο τέλος αλλά με αγχωνει κ ότι με τα πράγματα δεν είμαι ακόμα έτοιμη κ πρέπει να τρέξω λιγάκι. Εντάξει εγώ έχω ακόμα μερικές βδομάδες να μπω στη 36η αλλά όσο να'ναι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...