Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Ναι καλε μια χαρα ειναι τα μωρουλινια μας απλα μικλουλακιαααα!! Χιχιχ..

Ναι οσον αφορα τα νυχια κ τα μαλλια ετσι εχω ακουσει..επειδη τωρα λογω ορμονων δεν πεφτουν τα μαλλια μας θα πεσουν ολα μετα μαζεμενα..κουρουπες καταλαβαινετε.. κ τα νυχια παλια λογω ορμονών κατι εκει γινεται..τωρα μπορει κ να μην αληθευει αλλα ετσι μου εχουν πει..θα φανειιι!! Κοντος ψαλμοοος!!

  • Μου αρέσει 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τελικά τη βόλεψα με φασολακια λαδερά που έφτιαξε η πεθερουλα!! Έκατσα και εφαγα καμία ώρα να κάνω τις φορολογικές δηλώσεις και έτσι ήρθε το φαγητό σαν ευχαριστώ για τον κόπο χαχαχα 

@Emma9 το έχω κάνει και εγώ λεμονάτο το μοσχαρι και μου αρέσει πολύ! Επίσης το συνόδευω και με φασολακια πράσινα τα λεπτά στον ατμό και είναι σούπερ!!!

Νύχια εγώ ρε κορίτσια βαριεμαι να παω να φτιάξω.. αν ήταν θα έφτιαχνα των ποδιών αλλά δε με βλέπω να ψήνομαι. Βέβαια μετά με το μωρό ούτε κατά διάνοια να μπορέσω να παω, αλλά δε βαριέσαι θα κάνω απλο βερνίκι στο σπίτι..

Just now, Emma9 είπε:

Ναι καλε μια χαρα ειναι τα μωρουλινια μας απλα μικλουλακιαααα!! Χιχιχ..

Ναι οσον αφορα τα νυχια κ τα μαλλια ετσι εχω ακουσει..επειδη τωρα λογω ορμονων δεν πεφτουν τα μαλλια μας θα πεσουν ολα μετα μαζεμενα..κουρουπες καταλαβαινετε.. κ τα νυχια παλια λογω ορμονών κατι εκει γινεται..τωρα μπορει κ να μην αληθευει αλλα ετσι μου εχουν πει..θα φανειιι!! Κοντος ψαλμοοος!!

Ισχύει με τα μαλλιά,  δυστυχώς.. μιλάμε έφευγαν ολόκληρες τούφες κάθε φορά στο μπάνιο...  Ειναι λογικό όμως, γιατί ότι δε φεύγει τώρα θα φύγει μετά μαζεμένο!

  • Μου αρέσει 2

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ καιρό που έφτιαχνα βολικά φαγητά, σήμερα έφτιαξα παστίτσιο!!! Κουράστηκα!Σε κάνα χρόνο με κόβω να φτιάχνω πάλι!!:D

Χθές είχα κ εγώ γιατρό! Όλα καλά, απλά μου είπε ότι μπορεί να κάνουμε την καισαρική ακόμα νωρίτερα.. εν τω μεταξύ μου έδειξε ότι είναι πολύ διογκωμένα τα χείλια στο πιπι της και μου είπε ότι αυτό επηρεάζεται από τις δικές μου αρυθμιστες ορμόνες του ότι παίζει όταν θα γεννηθεί να έχει περίοδο για 4-5 ημέρες μέχρι να σταματήσει να επηρεάζεται από τις δικές μου ορμόνες!! Μου είπε ότι συμβαίνει στο 5% των περιπτώσεων και δεν είναι καθόλου ανησυχητικό! Μου έκανε εντύπωση, πρώτη φορά το ακούω!!

Επίσης με αγχωσε λίγο γιατί μου είπε ότι γυναίκες που έχουν ιστορικό παρεσης του προσωπικού νεύρου (έχω πάθει ήδη 2 φορές) συνήθως ξαναπαθαινει την περίοδο της λοχείας λόγω της εξάντλησης... Είμαι σε άρνηση!!! Δεν θέλω με τίποτα να το ξαναπεράσω..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρίαφi είπε:

Μετά από πολύ καιρό που έφτιαχνα βολικά φαγητά, σήμερα έφτιαξα παστίτσιο!!! Κουράστηκα!Σε κάνα χρόνο με κόβω να φτιάχνω πάλι!!:D

Χθές είχα κ εγώ γιατρό! Όλα καλά, απλά μου είπε ότι μπορεί να κάνουμε την καισαρική ακόμα νωρίτερα.. εν τω μεταξύ μου έδειξε ότι είναι πολύ διογκωμένα τα χείλια στο πιπι της και μου είπε ότι αυτό επηρεάζεται από τις δικές μου αρυθμιστες ορμόνες του ότι παίζει όταν θα γεννηθεί να έχει περίοδο για 4-5 ημέρες μέχρι να σταματήσει να επηρεάζεται από τις δικές μου ορμόνες!! Μου είπε ότι συμβαίνει στο 5% των περιπτώσεων και δεν είναι καθόλου ανησυχητικό! Μου έκανε εντύπωση, πρώτη φορά το ακούω!!

Επίσης με αγχωσε λίγο γιατί μου είπε ότι γυναίκες που έχουν ιστορικό παρεσης του προσωπικού νεύρου (έχω πάθει ήδη 2 φορές) συνήθως ξαναπαθαινει την περίοδο της λοχείας λόγω της εξάντλησης... Είμαι σε άρνηση!!! Δεν θέλω με τίποτα να το ξαναπεράσω..

Κι εγώ πρώτη φορά το ακούω. Αλλά αφού σου είπε ο γιατρός πως είναι οκ, τότε μια χαρά!! Τι είναι η πάρεση του προσωπικού νεύρου; Πες με άσχετη αλλά δεν το έχω ακούσει ούτε αυτό!!!

Just now, Barbei είπε:

Μανούλες εμείς σήμερα πήγαμε να δούμε για καρότσι, λικνο, κάθισμα αυτοκινήτου. Πείτε μου γνώμες με τι κριτήρια να τα επιλέξω? 

Για λίκνο δεν ξέρω να σου πω. Το next to me νομίζω βολεύει καλύτερα απ'οσο είχα δει. Όσο για το καθισματακι να πάρεις καλύτερα αυγό γιατί είναι πιο ασφαλές αν και είναι μέχρι τους 9 μήνες και αν. Το καρότσι νομίζω δεν αξίζει να πάρεις πολύ ακριβό γιατί θα το χρησιμοποιήσεις τον πρώτο χρόνο κυρίως και στην τελική μπορείς να πάρεις μετά τον χρόνο και ένα φθηνό μπαστούνι για όταν χρειαστεί παρά να κουβαλάς ολόκληρη γκουμουτσα καρότσι. Σίγουρα θα σου προτείνουν να πάρεις το 3 σε 1. Πρέπει να σκεφτείς αν θες την καλαθουνα. Εγώ δεν την ήθελα και να σου πω μου ήρθε πιο οικονομικά να τα πάρω χωριστά (τουλάχιστον αυτό που διάλεξα εγώ) γιατί την καλαθουνα δεν θα την χρησιμοποιήσω (είναι για τους 6 πρώτους μηνες) αλλά αν δω και την χρειάζομαι θα μου την δανείσουν. Νομίζω καλαθουνα και λίκνο είναι πάνω κάτω το ίδιο αφού εκεί κοιμούνται τα μωρά τους πρώτους μηνες. Για εμένα καλύτερα να δωσεις παραπανω λεφτά στο καθισματακι αυτοκινήτου πάρα σε κάτι άλλο!!! Βασικό για το καρότσι είναι να σκεφτείς που μένετε! Δλδ αν μένετε σε πολυκατοικία αν χωράει στο ασανσέρ και αν κλεινει-ανοιγει εύκολα αν έχετε σκάλες κλπ. Δεύτερον, αν χωράει στο αμάξι σας και τρίτον, αν θέλεις πιο σταθερές ρόδες αν μένετε κάπου που έχει ανώμαλο δρόμο. Τώρα τα υπόλοιπα είναι στο γούστο σας. Υπάρχουν πολλές επιλογές!!! Θα σου πουν και τα κορίτσια την γνώμη τους γιατί ο καθένας το βλέπει και διαφορετικά το θέμα. Π.χ. κάποια μανούλα μπορεί να σου πει πως τη βόλεψε η καλαθουνα! Ουσιαστικά πρέπει να σκεφτείς εσύ τι θα σε βολεψει και ποιο είναι το budget σας ανάλογα με τις ανάγκες σας!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Μαρίαφi είπε:

Μετά από πολύ καιρό που έφτιαχνα βολικά φαγητά, σήμερα έφτιαξα παστίτσιο!!! Κουράστηκα!Σε κάνα χρόνο με κόβω να φτιάχνω πάλι!!:D

Χθές είχα κ εγώ γιατρό! Όλα καλά, απλά μου είπε ότι μπορεί να κάνουμε την καισαρική ακόμα νωρίτερα.. εν τω μεταξύ μου έδειξε ότι είναι πολύ διογκωμένα τα χείλια στο πιπι της και μου είπε ότι αυτό επηρεάζεται από τις δικές μου αρυθμιστες ορμόνες του ότι παίζει όταν θα γεννηθεί να έχει περίοδο για 4-5 ημέρες μέχρι να σταματήσει να επηρεάζεται από τις δικές μου ορμόνες!! Μου είπε ότι συμβαίνει στο 5% των περιπτώσεων και δεν είναι καθόλου ανησυχητικό! Μου έκανε εντύπωση, πρώτη φορά το ακούω!!

Επίσης με αγχωσε λίγο γιατί μου είπε ότι γυναίκες που έχουν ιστορικό παρεσης του προσωπικού νεύρου (έχω πάθει ήδη 2 φορές) συνήθως ξαναπαθαινει την περίοδο της λοχείας λόγω της εξάντλησης... Είμαι σε άρνηση!!! Δεν θέλω με τίποτα να το ξαναπεράσω..

Χαχα όντως μπελαλιδικο το παστίτσιο. Αλλά νόστιμο το άτιμο.. 

Έχω ξανακούσει για την βρεφική περίοδο και συμβαίνει όντως..  τουλάχιστον αν σου τύχει θα ξέρεις τι είναι και δε θα πανικοβληθείς.. 

Εσύ παρεση προσωπικού νευρου επαθες τώρα στην εγκυμοσύνη; μακάρι να μη σε ξαναπιασει αφού γεννήσεις..Από τι εξαρταται; Προγραμματισμένη καισαρική γιατί θα κανετε;

 

Εγώ κορίτσια άνοιξα τον ανεμιστήρα μετά από τόσες μέρες.. Δε μας βλέπω καλααα ;)


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

@_marjioΚαισαρική θα κάνω γιατί είχα κάνει λαπαροσκόπηση για ινωμυωματα, ενδομητριωση πριν ούτε έναν χρόνο.

Πάρεση είχα πάθει πριν 4 και πριν 5 χρόνια, όχι τώρα στην εγκυμοσύνη..

@V_baby πάρεση= παράλυση. Το προσωπικό νεύρο είναι ένα νεύρο στο πρόσωπο, το οποίο όταν παραλύσει δεν μπορείς να κάνεις καμιά έκφραση, το στόμα στραβωνει, το μάτι δεν κλείνει και γενικά η μισή πλευρά είναι σαν να έχεις πάθει εγκεφαλικό... Εγώ την έπαθα από έρπητοιο που επειδή δεν εκφράστηκε δερματικά κατέστρεφε το νεύρο... Έχει πολλή ταλαιπωρία, πολλή κορτιζόνη ενέσιμη, και χάπια , πολλούς μήνες για να επανέλθεις και πάλι όχι πλήρως! Ούτε εγώ γνώριζα τι είναι πριν το πάθω κ την πρώτη φορά που ξύπνησα με τα συμπτώματα ήμουν σίγουρη ότι είχα πάθει εγκεφαλικό!!:lol:

 

Just now, Μαρίαφi είπε:

@_marjioΚαισαρική θα κάνω γιατί είχα κάνει λαπαροσκόπηση για ινωμυωματα, ενδομητριωση πριν ούτε έναν χρόνο.

Πάρεση είχα πάθει πριν 4 και πριν 5 χρόνια, όχι τώρα στην εγκυμοσύνη..

@V_baby πάρεση= παράλυση. Το προσωπικό νεύρο είναι ένα νεύρο στο πρόσωπο, το οποίο όταν παραλύσει δεν μπορείς να κάνεις καμιά έκφραση, το στόμα στραβωνει, το μάτι δεν κλείνει και γενικά η μισή πλευρά είναι σαν να έχεις πάθει εγκεφαλικό... Εγώ την έπαθα από έρπητοιο που επειδή δεν εκφράστηκε δερματικά κατέστρεφε το νεύρο... Έχει πολλή ταλαιπωρία, πολλή κορτιζόνη ενέσιμη, και χάπια , πολλούς μήνες για να επανέλθεις και πάλι όχι πλήρως! Ούτε εγώ γνώριζα τι είναι πριν το πάθω κ την πρώτη φορά που ξύπνησα με τα συμπτώματα ήμουν σίγουρη ότι είχα πάθει εγκεφαλικό!!:lol:

 

@_marjio εξαρτάται από κούραση , άγχος, παρατηρείται γενικά έξαρση στην αρχή του καλοκαιριού και μπορεί να μην εξαρτάται και από τιποτα!!

κάποιος μπορεί να πάθει πάρεση μετά από ψύξη...

συνήθως όμως αυξάνονται κάποιοι ερπητοιοι που έχουμε όλοι φυσιολογικά στο σώμα μας και αν δεν μπορούν να εκφραστούν αλλιώς πχ. Έρπης στα χείλη, τότε μπορεί κάποιος να πάθει πάρεση...

εγώ ως άτυχη δεν έχω βγάλει ποτέ έρπη στη ζωή μου και έχω πάθει 2 φορές πάρεση!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρίαφi είπε:

@_marjioΚαισαρική θα κάνω γιατί είχα κάνει λαπαροσκόπηση για ινωμυωματα, ενδομητριωση πριν ούτε έναν χρόνο.

Πάρεση είχα πάθει πριν 4 και πριν 5 χρόνια, όχι τώρα στην εγκυμοσύνη..

@V_baby πάρεση= παράλυση. Το προσωπικό νεύρο είναι ένα νεύρο στο πρόσωπο, το οποίο όταν παραλύσει δεν μπορείς να κάνεις καμιά έκφραση, το στόμα στραβωνει, το μάτι δεν κλείνει και γενικά η μισή πλευρά είναι σαν να έχεις πάθει εγκεφαλικό... Εγώ την έπαθα από έρπητοιο που επειδή δεν εκφράστηκε δερματικά κατέστρεφε το νεύρο... Έχει πολλή ταλαιπωρία, πολλή κορτιζόνη ενέσιμη, και χάπια , πολλούς μήνες για να επανέλθεις και πάλι όχι πλήρως! Ούτε εγώ γνώριζα τι είναι πριν το πάθω κ την πρώτη φορά που ξύπνησα με τα συμπτώματα ήμουν σίγουρη ότι είχα πάθει εγκεφαλικό!!:lol:

 

Άντε ρε συ!!! Τρομερό!!! Εγώ ήξερα ότι μπορεί αυτό να γίνει από ψύξη!!! Πω πω...  Τουλάχιστον αντιμετωπίζεται... Εύχομαι να μην το ξαναπαθεις!!!

  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρίαφi είπε:

Μετά από πολύ καιρό που έφτιαχνα βολικά φαγητά, σήμερα έφτιαξα παστίτσιο!!! Κουράστηκα!Σε κάνα χρόνο με κόβω να φτιάχνω πάλι!!:D

Χθές είχα κ εγώ γιατρό! Όλα καλά, απλά μου είπε ότι μπορεί να κάνουμε την καισαρική ακόμα νωρίτερα.. εν τω μεταξύ μου έδειξε ότι είναι πολύ διογκωμένα τα χείλια στο πιπι της και μου είπε ότι αυτό επηρεάζεται από τις δικές μου αρυθμιστες ορμόνες του ότι παίζει όταν θα γεννηθεί να έχει περίοδο για 4-5 ημέρες μέχρι να σταματήσει να επηρεάζεται από τις δικές μου ορμόνες!! Μου είπε ότι συμβαίνει στο 5% των περιπτώσεων και δεν είναι καθόλου ανησυχητικό! Μου έκανε εντύπωση, πρώτη φορά το ακούω!!

Επίσης με αγχωσε λίγο γιατί μου είπε ότι γυναίκες που έχουν ιστορικό παρεσης του προσωπικού νεύρου (έχω πάθει ήδη 2 φορές) συνήθως ξαναπαθαινει την περίοδο της λοχείας λόγω της εξάντλησης... Είμαι σε άρνηση!!! Δεν θέλω με τίποτα να το ξαναπεράσω..

Ωχ κ γω πρωτη φορα τ ακουω..αλλα απ τη στιγμή που δεν ειναι κατι σιγα...ας ελπισουμε οτι δε θα συμβει παλι..μεινε σ αυτο!!! :)

  • Μου αρέσει 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 36 λεπτά , V_baby είπε:

Εγώ ακόμα δεν έχω ρωτήσει τον γιατρο για να είμαι ειλικρινής. Δεν έχω φτιάξει τιποτα και θέλω πάρα πολυυυ... Θέλω να τα φτιάξω αλλά σκέφτομαι και την ταλαιπωρία να πάω και να καθίσω εκεί τόση ώρα σε καρέκλα. Παλιά ερχόταν κοπέλα στο σπίτι και τελείωνα. Τώρα όλες όσες ξέρω έχουν σταματήσει. Ισως χαλάνε γιατί τώρα παίρνουμε όλες τις βιταμίνες και είναι δυνατά και τα νύχια και τα μαλλιά. Μετά τη γέννα όμως συνήθως δυστυχώς αυτό αναστρέφεται. Το μαλλί μου από τώρα το κλαίω γιατί είναι πλούσιο και μετά θα μείνει το μισό μάλλον. 

μην ρωτήσεις τον γιατρό... που να ξέρει... τη μαία ρώτα που θα σε καταλάβει... αχαχαχαχαχαχαχ

όντως τζελ με φουρνάκι με uv λάμπα απαγορεύεται γιατί εκπέμπει ακτινοβολία, αλλά με λάμπα led επιτρέπεται μια χαρά... τώρα το να κάτσεις μια ώρα στην καρέκλα είναι ένα θέμα... αν και δεν ζορίστηκα ιδιαίτερα... και στο πεντικιούρ έχουν κάτι πολυθρονάρες να σε παίρνει ο ύπνος... αν έχει και στη δικά σου ζήτα να σου τα φτιάξουν εκεί... αχαχαχαχα... επίσης απ ότι έχω καταλάβει δεν έχουν επιστρέψει όλες οι υπάλληλοι, επειδή στα μαγαζιά επιτρέπονται έως 6 άτομα συνήθως, και δεν είναι και τα τεράστια τ.μ.... δηλ 3 τεχνίτριες και 3 πελάτισσες... οπότε μπορείς να κάνεις μια κρούση και να ρωτήσεις αν μπορεί να έρθει μια κοπέλα σπίτι να σου τα φτιάξει, όταν θα έχει ρεπό, επειδή είσαι κλινήρης... μπορεί και να πιάσει... δεν χάνεις τίποτα...

τα μαλλιά και τα νύχια δυναμώνουν στην εγκυμοσύνη από τις ορμόνες όχι από τις βιταμίνες... και ναι φυσιολογικά πέφτουν όσα θα έπρεπε να έχουν πέσει αυτούς τους 9 μήνες... αλλά όχι αμέσως, αυτό ξεκινά μετά από μερικούς μήνες... αλλά μια και θα απαλλαγούμε από το 90% των φαρμάκων που παίρνουμε τώρα μπορείς να ξεκινήσεις βιταμίνη Ε που είναι ότι πρέπει για νύχια και μαλλιά... εγώ θα την έπαιρνα και από τώρα αλλά δεν έχω άλλο χώρο στο ξυπνητήρι μου... αχαχαχαχαχαχαχα

Just now, Barbei είπε:

Μανούλες εμείς σήμερα πήγαμε να δούμε για καρότσι, λικνο, κάθισμα αυτοκινήτου. Πείτε μου γνώμες με τι κριτήρια να τα επιλέξω? 

λίκνο αγόρασα ένα μεταχειρισμένο από το marketplace στο fb... και μου βγηκε τέλειο... η κοπέλα είχε διδυμάκια και επειδή είχε αγοράσει ακριβά στρώματα για τις κούνιες τα έβαλε εκεί να κοιμούνται από 2 μηνών... μυρίζει ακόμα καινούργιο... και το πήρα και 60% από την αρχική του τιμή, η οποία ήταν τσιμπημένη... δεν θα έπαιρνα διαφορετικά  γιατί τα βρίσκω πανάκριβα και χρησιμοποιούνται μόνο για 7-8- μήνες και μπορεί να λέω και πολύ... και με το ρηλάξ το ίδιο έκανα... βρήκα ένα μεταχειρισμένο που παίζει και μουσική της ingesina... και πάλι ο μπέμπης της κοπέλας δεν έκατσε καθόλου γιατί είχε κολικούς... πάλι κάτω από 50% το πήρα... με το κουτί του και με τα όλα του... ίσα που το είχαν βγάλει από το σελοφάν...

ωστόσο στην ασφάλεια έδωσα μεγάλη σημασία και τα πήρα καινούργια... έψαξα τα κρας τεστ στα ξένα σάιτς και αν ταιριάζει στο αμάξι μας... και πιστεύω ότι βρήκα το πιο ασφαλές στην πιο καλή τιμή... είναι της joie... πήραμε και το isofix... και καρότσι διάλεξα πάλι της joie για να μπαίνει σίγουρα πάνω το αυγό, γιατί το signature που ήθελα δεν γυρίζει μπροστά... το μονο μειονέκτημα ότι είναι μαύρο... ωστόσο αν δεν ήταν το θέμα του αυγού θα έπαιρνα ή το Cosatto Woosh 2 που είναι στα ίδια λεφτά ή το BabyZen Yoyo², που κλείνει και ανοίγει αέρινα και πιάνει χώρο όσο μια βαλίτσα καμπίνας... και τα 2 βγαίνουν σε καταπληκτικά χρώματα, το πρώτο σε εμπριμέ και το δεύτερο σε μονοχρωμα... αλλά όνειρο... ωστόσο το δεύτερο έχει 200 παραπάνω... ίσως του χρόνου πάρω και καλοκαιρινό καρότσι πιο φθηνό και βγάλω το άχτι μου με τα χρώματα... αχαχαχαχα 

κάθισμα αυτοκινήτου θα πάρουμε αργότερα, κάποιο 9-25 ή 36 κιλά... βασικά το αυγό εκτός από πιο ασφαλές και άνετο μέσα στο αυτοκίνητο, το θέλω για να τον μεταφέρω κιόλας αλλά και να μπαίνει πάνω στο καρότσι... όσο και για νεογέννητα να είναι όλα τα καρότσι το αυγό μου φαινεται πιο άνετο...

τώρα έχω το νου μου πάλι στο marketplace μπας και πετύχω καμία καλή τιμή σε αποστειρωτή, θερμαντήρα μπιμπερό ή και ατμομάγειρα... έχω βρει κάτι πολύ καλά αλλά είναι πολύ μακρυά από μας και είναι δύσκολα να πάμε να τα πάρουμε...

Just now, Μαρίαφi είπε:

@_marjioΚαισαρική θα κάνω γιατί είχα κάνει λαπαροσκόπηση για ινωμυωματα, ενδομητριωση πριν ούτε έναν χρόνο.

Πάρεση είχα πάθει πριν 4 και πριν 5 χρόνια, όχι τώρα στην εγκυμοσύνη..

@V_baby πάρεση= παράλυση. Το προσωπικό νεύρο είναι ένα νεύρο στο πρόσωπο, το οποίο όταν παραλύσει δεν μπορείς να κάνεις καμιά έκφραση, το στόμα στραβωνει, το μάτι δεν κλείνει και γενικά η μισή πλευρά είναι σαν να έχεις πάθει εγκεφαλικό... Εγώ την έπαθα από έρπητοιο που επειδή δεν εκφράστηκε δερματικά κατέστρεφε το νεύρο... Έχει πολλή ταλαιπωρία, πολλή κορτιζόνη ενέσιμη, και χάπια , πολλούς μήνες για να επανέλθεις και πάλι όχι πλήρως! Ούτε εγώ γνώριζα τι είναι πριν το πάθω κ την πρώτη φορά που ξύπνησα με τα συμπτώματα ήμουν σίγουρη ότι είχα πάθει εγκεφαλικό!!:lol:

 

@_marjio εξαρτάται από κούραση , άγχος, παρατηρείται γενικά έξαρση στην αρχή του καλοκαιριού και μπορεί να μην εξαρτάται και από τιποτα!!

κάποιος μπορεί να πάθει πάρεση μετά από ψύξη...

συνήθως όμως αυξάνονται κάποιοι ερπητοιοι που έχουμε όλοι φυσιολογικά στο σώμα μας και αν δεν μπορούν να εκφραστούν αλλιώς πχ. Έρπης στα χείλη, τότε μπορεί κάποιος να πάθει πάρεση...

εγώ ως άτυχη δεν έχω βγάλει ποτέ έρπη στη ζωή μου και έχω πάθει 2 φορές πάρεση!

τότε η μόνη σου λύση είναι να φροντίσεις να μην εξαντληθείς... ζήτα βοήθεια από τώρα... τρόμαξα και μόνο που τα διάβασα κοριτσάκι μου... σου εύχομαι ολόψυχα αυτή τη φορά να σε προσπεράσει...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2

cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites

@Athinaa Αχ αυτά τα ξυπνητήρια με τα χάπια!!! Καλά λέω εγώ μας προετοιμάζουν απ' τώρα για τα ξυπνήματα η' μάλλον για την αϋπνία τα μικρακια μας!!!

Το σκέφτηκα αυτό με την κοπέλα αλλά είναι μακριά το σπίτι μου από τα δικά τους. Και προσπαθώ να σκεφτώ αν μένει κάποια κάπου εδώ κοντά.

Θα ρωτήσω και εγω για την Ε. Και εγώ της joie πήρα τελικά το καρότσι και το αυγό. Απλά βρήκαμε το καρότσι σε μπεζ-καφε χρώμα και το καθισματακι σε γκρι. Εντάξει εγώ ήθελα το γκρι, ο άντρας μου το μπεζ και του λέω ωραία ικανοποιήθηκαν τα γούστα και των δύο!!! Τώρα εντάξει φαίνονται κάπως το ένα πάνω στο άλλο αλλά εντάξει δεν με νοιάζει και ιδιαίτερα!!! Θα μας έρθουν λογικά την άλλη εβδομάδα!!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

Just now, V_baby είπε:

@Athinaa Αχ αυτά τα ξυπνητήρια με τα χάπια!!! Καλά λέω εγώ μας προετοιμάζουν απ' τώρα για τα ξυπνήματα η' μάλλον για την αϋπνία τα μικρακια μας!!!

Το σκέφτηκα αυτό με την κοπέλα αλλά είναι μακριά το σπίτι μου από τα δικά τους. Και προσπαθώ να σκεφτώ αν μένει κάποια κάπου εδώ κοντά.

Θα ρωτήσω και εγω για την Ε. Και εγώ της joie πήρα τελικά το καρότσι και το αυγό. Απλά βρήκαμε το καρότσι σε μπεζ-καφε χρώμα και το καθισματακι σε γκρι. Εντάξει εγώ ήθελα το γκρι, ο άντρας μου το μπεζ και του λέω ωραία ικανοποιήθηκαν τα γούστα και των δύο!!! Τώρα εντάξει φαίνονται κάπως το ένα πάνω στο άλλο αλλά εντάξει δεν με νοιάζει και ιδιαίτερα!!! Θα μας έρθουν λογικά την άλλη εβδομάδα!!

καλορίζικα και με το καλό να τα παραλάβετε και να τα χαρείτε... υπάρχουν και υπέροχα προστατευτικά και για καρότσια και για αυγά που μπορούμε να βάλουμε πάνω και να δώσουν πολύ φως και χρώμα... και τα κουβερτάκια φυσικά... εξάλλου αυτά είναι απλώς το φόντο... θα λάμπουν τα μπεμπάκια μέσα ως πρωταγωνιστές... αχαχαχαχαχαχα...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όλη μέρα!!!!

Πώς ειστε;

Εμένα με έχει πιάσει πόνος στους γοφούς και στη λεκάνη..Δε ξέρω αν είναι πιάσιμο απ τον ύπνο ή κατεβαίνει ο μικρός.. πάντως είναι πολύ ενοχλητικό ;)

 

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααα!!!

Μια χαρα ο καιρουλης ακομα ελπιζω να κρατηθει εκει η θερμοκρασια!!! @_marjio λες να ναι αυτο;;; μπορει..οσο να ναι κοριτσια μου οσο φτανουμε στο τελος σαν γιαγιαδες θα μαστε καπου θα ποναμε πιστευω μονιμα!! Χιχιχι..κατ αλλα τι ωραια!! Ερχεται σαββατοκυριακο θα παΤε καμια βολτιτσα παραπανω!! 

  • Χαχα 4

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...