Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσια! Τι κανετε?? Εγώ ετοιμάζομαι για γιατρουλη κ ανυπομονώ να δω τι θα μου πει! Ολο το απόγευμα ξάπλωσα, όλη νύχτα κοιμήθηκα μια χαρά. Μόλις σηκώθηκα το πρωί αντε πάλι τα ίδια. Βάρος χαμηλά δεν μπορώ να τεντωσω το σώμα μου για να καταλάβετε.γερνω μπροστά. Καλα η βαλίτσα θα μπει στο αυτοκίνητο εννοείται αν κ δεν είναι πλήρως έτοιμη αλλά ας υπάρχει. ευτυχώς ήρθε κ η κοπέλα σήμερα για καθάρισμα οπότε δεν έχω να κάνω τπτ.

10 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

καλησπερα κορίτσια!!!!

Πηγα σμρ στο γιατρο κ μ ξαναλλαξε ημερομηνια κ μ λεει ΠΗΤ 27/7 ,οποτε με την καισαρικη απο 15-20 μ λεει 10-15...φανταζομαι θα το δουμε στο τελος αναλογα κ με το βαρος του μωρου κ γενικα πως θα είναι ολο το συστημα μεχρι τοτε...

Δηλ ποτε είχες πητ κ άλλαξε? Νομιζα πάει με βάση τους μεγάλους υπέρηχους. Πάντως από 27 να γεννήσεις 10-15 λίγο νωρίς δεν είναι βρε πουλάκι μου? Καλά θα είναι αν το καθυστέρησε τε λίγο ακομα με βάση την κατάσταση πάντα εννοείται! 

8 ώρες πρίν, Gianna! είπε:

Κορίτσια ξαφνικά αγχώθηκα κ μπερδεύτηκα για βοηθήστε με αν μπορείτε με το που θα μπούμε πρώτα ο Θεός στη 36η βδομάδα έχουμε μπει στο μήνα μας κ περιμένουμε μετά από μέρα σε μέρα μέχρι τις 40βδομαδες κάπως έτσι πάει? Ξέρω βέβαια χωρίς να είναι τπτ σίγουρο ότι οι πρωτοτοκες παίρνουν όλο το μηνα. Μου είπαν ότι κ στο δημόσιο είναι αυστηρά τα πράγματα σε θέμα επισκέψεων αλλά θα ρωτήσω όταν θα πάω στο ραντεβού μου τη μεθεπόμενη βδομάδα να σιγουρευτώ πως θα γίνετε.

Ακριβώς.. Τπτ δεν είναι σίγουρο Gianna μου!μπορεί να περιμένεις κ 41 εβδομάδες μπορεί κ πολύ νωρίτερα να γεννήσεις όμως. Από τις 36 που μπαίνουμε στον μήνα μας, είναι ασφαλές να γεννήσουμε κ έχουμε το νου μας γενικα! ομως εντελώς έτοιμα οι γιατροί τα θεωρούν στις 38 εβδομάδες. Πιο πριν θεωρούνται πρόωρα έστω κ λίγο. Κ εμένα ο γιατρός μου από τους 8μιση μήνες μου είπε θα με βλέπει κάθε 10 μέρες κ μετά κάθε βδομάδα. Τα πράγματα δεν τελειώνουν ποτέ μου φαίνεται.. Ετοίμασε τα απολύτως απαραίτητα κ τα δευτερεύοντα μπορείς να τα πάρεις κ μετά μην αγχώνεσαι.

 

7 ώρες πρίν, Τζινα38 είπε:

Πραγματικά είναι κουραστικό ειδικά όταν ξυπνάω το βράδυ για να κάνω αντλιση αλλά το κάνω για την μπεμπουλα μου.. φυσικά και έχω στο μυαλό μου το 15μερο αλλά το πιο ωραίο θα ήταν να μας την δώσουν 9 του μήνα που έχει γενέθλια ο μπαμπάς της να μας κάνουν το καλύτερο δώρο χιχιχι..

Ναι το βράδυ δεν παλεύεται αλλά από τα μωράκια μας παίρνουμε δύναμη!! Εύχομαι όντως να του κάνετε το καλύτερο δώρο!! 

Κοριτσια όσες θα χρησιμοποιήσετε κρεβατάκι παλαιοτερο, αλλάξατε στρώμα για το μωρό? Φάγαμε φλασια τώρα με τον άντρα μου. Μήπως πρέπει να το αλλάζουμε?? 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!!

@"Gigi" με το καλο να δεις τη μπουμπουκα!! Αισθάνομαι και εγώ αυτό το βάρος που λες αρκετά συχνά, πολλές φορές όταν ειμαι καθιστή μου φαίνεται ότι είναι τόσο χαμηλά το μωρό που πρέπει να ανοίξω τα πόδια μου όσο δε πάει για να μην ασφυκτιω.. Περιμένουμε νέα!!!

@elenakii22 όπως είπε και η gigi  και εγώ ξέρω πως τώρα δε μπορεί να αλλάξει η ΠΗΤ. Αλλάζει μέχρι την Αυχενική. Εμένα πχ στις μετρήσεις βγαίνει μεγαλύτερο 1 εβδομάδα+ αλλά δε γίνεται να μου αλλάξει την ΠΗΤ.. Όλα καλα να πάνε και να είναι έτοιμο το μωρούλι όταν γεννηθεί!!

Απόψε κοιμήθηκα τόσο βαριά που είδα ονειρο μετά από πολυυυυ καιρό!! Χαχαχα κακομαθαινω μου φαίνεται 

  • Μου αρέσει 2

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

On 29/5/2020 at 9:04 ΜΜ, Vila είπε:

πινακακι ΠΗΤ   :wub:

Γράφω όσες έχετε ανάφερει ημερομηνία και το φύλο του μωρού και περιμένω και από τις υπόλοιπες! 

@Vila 01/07 αγοράκι! ♥️

@EfiVsl 03/07 κοριτσάκι! ♥️

@Katerinasam 04/07

@_marjio 05/07 αγοράκι! ♥️

@Biky3 06/07 κοριτσάκι! ♥️

@"Gigi" 08/07 κοριτσάκι! ♥️

@Koalaki87 08/07 κοριτσάκι! ♥️

@Fofou 08/07 κοριτσάκι! ♥️

@Τζινα38 09/07 κοριτσάκι! ♥️  γεννήσαμε 22/5!!!

@Μαρίαφi 09/07 κοριτσάκι! ♥️

@foroulina 10/07 κοριτσάκι! ♥️

@kerasaki10 10/07 αγοράκι! ♥️

@Φραουλίνα 10/07 αγοράκι! ♥️

@katerinafilip 10/07 κοριτσάκι! ♥️

@Emma9 12/07 αγοράκι♥️

@FofiK 13/07 αγοράκι! ♥️

@Ioannababy 14/07 έκπληξη! ♥️

@Katerinaki32 14/7 διδυμακια αγοράκια! ♥️

@Marva617/07

@Αντζελίνα 30 18/07 κοριτσάκι! ♥️

@Arabella 21/07 κοριτσάκι!♥️

@Giwta1411 21/07  

@ntoremi 24/07

 @Αφροδίτη......... 24/07 αγοράκι! ♥️

@Εlen32 25/07 κοριτσάκι! ♥️

@kerasia93 26/07 κοριτσάκι! ♥️

@Tegan 26/07

@Athinaa 26/07 αγοράκι! ♥️

@Gianna! 26/07 αγοράκι! ♥️

@Mvasi 28/07 κοριτσάκι! ♥️

@Barbei 29/07 αγορακι! ♥️

@V_baby 29/07 αγοράκι! ♥️

@Ελλάκι 31/07 κοριτσάκι! ♥️

Με το καλό να τα πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας!! ❤️

Εμείς περιμένουμε αγοράκι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, "Gigi" είπε:

 

Κοριτσια όσες θα χρησιμοποιήσετε κρεβατάκι παλαιοτερο, αλλάξατε στρώμα για το μωρό? Φάγαμε φλασια τώρα με τον άντρα μου. Μήπως πρέπει να το αλλάζουμε?? 

εμείς θα το αλλάξουμε τελικά... αρχικά λέγαμε να κάνουμε βιολογικό καθαρισμό αλλά κι αυτό κοστίζει... απέξω φαίνεται μια χαρά αλλά από μέσα, που άνοιξα το φερμουάρ, παραείναι σκούρο... τεσπα... εκεί θα κοιμηθεί τουλάχιστον 3 χρόνια οπότε είπαμε να μην κάνουμε τσιγκουνιές... όπως και με το αυγό και το κάθισμα, που τα θέλω καινούργια για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο... όλα τ άλλα δεν με νοιάζει... τα αγόρασα μεταχειρισμένα ή μου τα δάνεισαν/χάρισαν... καινούργιο στρωματάκι θα αγοράσουμε και για το λίκνο... το πιο ακριβό που βρήκα έχει 40 ευρώ... μια χαρά τιμή... 

7 ώρες πρίν, Τζινα38 είπε:

Πραγματικά είναι κουραστικό ειδικά όταν ξυπνάω το βράδυ για να κάνω αντλιση αλλά το κάνω για την μπεμπουλα μου.. φυσικά και έχω στο μυαλό μου το 15μερο αλλά το πιο ωραίο θα ήταν να μας την δώσουν 9 του μήνα που έχει γενέθλια ο μπαμπάς της να μας κάνουν το καλύτερο δώρο χιχιχι..

κοριτσάρα μου το αργότερο αρχές της άλλης εβδομάδας προβλέπω να την παίρνετε σπίτι τη γυναικάρα σας... τώρα που τρώει και περισσότερο θα παίρνει πιο γρήγορα τα γραμμάρια... τι σου είπαν; θα την κρατήσεις καθόλου ή μια και καλή στην έξοδο;;; όλα τέλεια πήγαν, τα κατάφερες εξαιρετικά, μολονότι λίγο ανορθόδοξα... είσαι θεά...  αλλά εδώ είμαστε για τα δύσκολα... εσύ ετοιμάστηκες και νωρίς νωρίς... μην σε νοιάζει 18 χρόνια είναι αυτά θα περάσουν... αχαχαχαχαχαχαχαχα... μόλις τη στείλεις για σπουδές θα ξαναγίνεις η Τζίνα... όχι εντελώς βέβαια -η δικιά μου ακόμα και από μακρυά με έχει και τρέχω- αλλά τουλάχιστον  θα κερδίσεις χρόνο για σένα... εγώ πάλι προβλέπω την επόμενη φορά που θα ξαναγίνω η "Αθηνά" θα έχω πάρει ήδη σύνταξη και θα κανονίζω εκδρομές με τα ΚΑΠΗ στα μοναστήρια... αχαχαχαχαχαχαχα... αλλά θα έχει την αδερφή του να την τρέχει.... όλα τα έχω προβλέψει... :-D:-D:-D:-D

  • Χαχα 4

cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! 

@Gianna! Μου χωρίς άγχος και όλα θα τα προλάβεις! Εγώ το σκ άρχισα να ετοιμάζω τη βαλίτσα γιατί λέω κάτσε 37η εβδομάδα μπαίνω.. και ακόμα 100% έτοιμη δεν την έχω να φανταστείς! Έβαλα νυχτικιες, κάποια δικά μου πράγματα, κάποια του μωρού αλλά πχ εσώρουχα, παντόφλες και κάποια προϊόντα περιποίησης, φορτιστής κτλ θα μπούνε τελευταία γιατί τα χρησιμοποιώ! Επίσης στο ρουχαλακι του μωρού για την έξοδο δεν έχω καταλήξει γιατί έτσι όπως είναι ο καιρός μπερδεύομαι!!

@"Gigi" περιμένουμε νεακια από γιατρό!!! Λες να έχει εμπεδωθεί το κεφαλάκι στη λεκάνη και να το νιώθεις αυτό?

Πωπω @_marjio μου κι εγώ τις τελευταίες μέρες κοιμάμαι πολύ ωραία.. φτου φτου μη μας ματιασω.. μάλλον είναι που έχει και ωραία ψυχρουλα το βράδυ..

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!! Τι κάνετε;;;

Σήμερα κορίτσια κοιμήθηκα σαν πουλάκι!!! Το μυστικό;;; Ο σύζυγός εξορία από το κρεβάτι!!! Ναι ναι, στεναχωρεθηκα που τον έδιωξα τον κακομοίρη, αλλά πραγματικά κοιμήθηκα παρά πολύ καλά και ήρεμα. Επειδή ξυπνούσα με το παραμικρό και όταν γυρναγε η' ροχαλιζε πεταγομουν είπα να δοκιμάσουμε και χωριστά. Άλλωστε όποτε έλειπε για δουλειά είχα παρατηρήσει ότι κοιμομουν μια χαρα. Οπότε ελπίζω να πιάσει και τον επόμενο καιρό και να κοιμάμαι κάθε βράδυ έτσι!!! Πήρα και το μαξιλάρι από τα lidl και εμένα με βόλεψε και στον ύπνο!!!

@"Gigi" και εμένα μου το έδωσε ο αδερφός μου (έχουν κοιμηθεί δύο παιδιά) και ενώ ήμασταν εξαρχής της άποψης να πάρουμε καινούριο όταν το είδα έπαθα πλάκα! Το είχαν κάνει ειδικη παραγγελία και εκτος από θήκη που πλένεται μέσα έχει τρύπες οι οποίες δεν κρατάνε την υγρασία. Επίσης, τα ανίψια μου δεν είχαν λερωθεί ποτέ οπότε ήταν σε πολύ καλή κατάσταση και το κρατήσαμε! Γλιτώσαμε και ένα παραπάνω έξοδο!!! Αν όμως ηταν κιτρινισμενο η' ταλαιπωρημένο σίγουρα θα παίρναμε ένα...

Επίσης, όσον αφορά τη βαλίτσα, μετά το νοσοκομείο η δικιά μου αποδιοργανωθηκε λιγάκι αλλά σε γενικές γραμμές είναι ετοιμη. Εγώ έκανα το εξής: σαμπουάν, αφρολουτρα, οδοντόκρεμα κλπ τυχαίνει να τα είχα σε δειγματακια και έτσι πήρα μερικά και τα έβαλα μέσα σε ένα νεσεσερ έτσι όταν χρειαστεί να τα έχω έτοιμα και απλά να βάλω τα τελειως τελευταίας στιγμης. Επίσης για να μην πιάνουν χώρο και εντάξει πόσες φορές θα κάνω μπάνιο; Δεν χρειάζομαι μεγάλη ποσότητα. Οπότε αν έχετε είναι μια καλή και πρακτική λύση. Επίσης, έχω καποιες συσκευασίες ταξιδιού από τα jumbo και αν χρειαστώ κάτι γεμίζω και αυτά. Τώρα τα υπόλοιπα, είναι νυχτικιές, πιτζάμες, σερβιετες λοχείας, εσώρουχα, πετσέτες, επιθέματα στήθους, μάσκες, γάντια, εγώ πήρα και απολυμαντικά επειδή θα είμαι σε δημόσιο νοσοκομειο, χτένα, πιστολάκι (μπορεί και όχι), και καλλυντικά όπως ενυδατικη, ένα lip balm, αποσμητικο κλπ. Δεν ξέρω αν ξεχνάω κάτι. Αλλά αυτά ήταν τα βασικά που εγώ χρησιμοποίησα και στο νοσοκομείο όσο ήμουν μέσα αυτές τις μέρες. Καλά επιθέματα και σερβιετες δεν τα είχα μαζί γιατί ήλπιζα να μην τα χρησιμοποιήσω, αλλά αν χρειαζόταν ηταν σε μια σακούλα στο σπίτι έτοιμη. Εμένα πιο πολύ με προβλημάτισε η βαλίτσα του μπέμπη!!! Νομίζω ότι έχω πάρει παραπάνω απ'οσα πρέπει, αλλα καλύτερα παραπάνω πάρα λιγότερα!!

 

  • Μου αρέσει 3

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vila είπε:

Καλημέρα!! 

@Gianna! Μου χωρίς άγχος και όλα θα τα προλάβεις! Εγώ το σκ άρχισα να ετοιμάζω τη βαλίτσα γιατί λέω κάτσε 37η εβδομάδα μπαίνω.. και ακόμα 100% έτοιμη δεν την έχω να φανταστείς! Έβαλα νυχτικιες, κάποια δικά μου πράγματα, κάποια του μωρού αλλά πχ εσώρουχα, παντόφλες και κάποια προϊόντα περιποίησης, φορτιστής κτλ θα μπούνε τελευταία γιατί τα χρησιμοποιώ! Επίσης στο ρουχαλακι του μωρού για την έξοδο δεν έχω καταλήξει γιατί έτσι όπως είναι ο καιρός μπερδεύομαι!!

@"Gigi" περιμένουμε νεακια από γιατρό!!! Λες να έχει εμπεδωθεί το κεφαλάκι στη λεκάνη και να το νιώθεις αυτό?

Πωπω @_marjio μου κι εγώ τις τελευταίες μέρες κοιμάμαι πολύ ωραία.. φτου φτου μη μας ματιασω.. μάλλον είναι που έχει και ωραία ψυχρουλα το βράδυ..

@Vila τα βασικά τα έχω βάλει στη βαλίτσα δικά μου κ του μωρού απλά δε ξέρω τι άλλο πρέπει να εχω τη Πέμπτη θα έρθουν πρώτα ο Θεός οι δικοί μου να τα ξαναδούμε τι έχουμε κ τι μας λείπει ακόμα που όταν πάω στο ραντεβού να πάω να τα πάρω να τελειώσουμε με τα βασικά ψώνια να κλείσει η βαλίτσα εκτός από κάποια δικά μου που όπως χρησιμοποιεις κ εσύ ακόμα αλλά αυτά θα μπουν τελευταία στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

@V_baby καλά έκανες και τον έδιωξες τον αντρουλη σου!! Χαχαχαχα κι εμένα χθες με ρωτούσε μήπως θέλω να κοιμάμαι μόνη και του λέω ίσως σε λίγες μέρες να σε διώξω!! :P η αλήθεια είναι πως βάζω το μαξιλάρι θηλασμού και άλλα δύο για να βολευτω οπότε είναι λες και είμαστε τρεις στο κρεβάτι :D άσε που κι εμένα κάποιες μέρες που είναι κουρασμένος ροχαλιζει.. πολύ λίγο αλλά όπως και να έχει εγώ ακούω και τον σκουνταω χιχι! Η ιδέα με τα δείγματα πάρα πολύ καλή! Έχεις δίκιο! Και τώρα που το είπες έχω και αυτά τα μπουκαλάκια που χρησιμοποιούσαμε στα ταξίδια μας που τα γεμίζεις και θυμήθηκα πως έχω και σετάκι οδοντόβουρτσα με μικρή οδοντόκρεμα από ξενοδοχείο!! Μπράβο ρε φίλη δεν τα είχα σκεφτεί καν όλα αυτά, τα είχα καταχωνιασει γιατί έλεγα τωωωωρα ποιος ξέρει πότε θα ξαναμπούμε σε αεροπλάνο να φύγουμε ταξίδι να μου χρειαστούν!

@Gianna! Αν την έχεις ξεκινήσει ήδη τη βαλίτσα είσαι σε πολύ καλό δρόμο!!!!!! Τα προλαβαίνεις πολύ άνετα!

Εγώ τώρα θυμήθηκα πως έχω πλύνει τα φανελάκια θηλασμού και τα σουτιέν που είχα βάλει στη βαλίτσα να πάρω μαζί με κανονικό απορρυπαντικο και μαλακτικό και τα έβαλα ξανά να πλυθούν με το βρεφικό.. γιατί λέω κάτσε θα ακουμπάει πάνω το μωρό μην τυχόν μου κάνει καμία αλλεργία από το πουθενά! Οπότε πάλι ανακατατάξεις στη βαλίτσα!

 

 

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gianna! είπε:

@Vila τα βασικά τα έχω βάλει στη βαλίτσα δικά μου κ του μωρού απλά δε ξέρω τι άλλο πρέπει να εχω τη Πέμπτη θα έρθουν πρώτα ο Θεός οι δικοί μου να τα ξαναδούμε τι έχουμε κ τι μας λείπει ακόμα που όταν πάω στο ραντεβού να πάω να τα πάρω να τελειώσουμε με τα βασικά ψώνια να κλείσει η βαλίτσα εκτός από κάποια δικά μου που όπως χρησιμοποιεις κ εσύ ακόμα αλλά αυτά θα μπουν τελευταία στιγμή.

εγώ την έφτιαξα άρον άρον από το περασμένο σκ και παραμένει να χάσκει ανοιχτή... ελπίζω μέχρι να τη  χρειαστώ να έχουν καταζαρωθεί όλα... αχαχαχαχαχαχαχα

βάλαμε μέσα και το νεσεσέρ μου και τα πράγματα που θα χρειαστώ, τα οποία είχα φροντίσει να είναι καινούργια, οπότε δεν κάνω και συνεχείς επιδρομές... είχα βάλει και ρούχα του μπαμπά... μένει να βάλω μέσα όσα μου ζήτησε η μαία μέσω της λίστας, δηλ. επιθέματα, κοχύλια, σαπούνι χαμομηλιού, τσάγια και χάπια μπύρας, πανάκια για ρέψιμο και πάνες αγκαλιάς του μικρού, σεντονάκια,, κουβερτούλα και φορμάκια για την έξοδο... που μακάρι να τα χρειαστούμε τελικά μέσα  από τη βαλίτσα και να μην την φέρω πίσω - με τα πράγματα μέσα άθικτα... τα έχω όλα αλλά είτε ακόμα σε κουτιά είτε ασιδέρωτα... 

και φυσικά τα τελευταία, όπως πολύπριζο, φορτιστές, λάπτοπ και τάμπλετ κλπ θα μπουν τελευταία στιγμή... όπως και αντισηπτικά, μάσκες, αν και δεν θα έχουμε επισκέψεις, χαρτομάντηλα κλπ τα οποία δεν έχω αγοράσει ακόμα...

 

Just now, V_baby είπε:

Επίσης, όσον αφορά τη βαλίτσα, μετά το νοσοκομείο η δικιά μου αποδιοργανωθηκε λιγάκι αλλά σε γενικές γραμμές είναι ετοιμη. Εγώ έκανα το εξής: σαμπουάν, αφρολουτρα, οδοντόκρεμα κλπ τυχαίνει να τα είχα σε δειγματακια και έτσι πήρα μερικά και τα έβαλα μέσα σε ένα νεσεσερ έτσι όταν χρειαστεί να τα έχω έτοιμα και απλά να βάλω τα τελειως τελευταίας στιγμης. Επίσης για να μην πιάνουν χώρο και εντάξει πόσες φορές θα κάνω μπάνιο; Δεν χρειάζομαι μεγάλη ποσότητα. Οπότε αν έχετε είναι μια καλή και πρακτική λύση. Επίσης, έχω καποιες συσκευασίες ταξιδιού από τα jumbo και αν χρειαστώ κάτι γεμίζω και αυτά. Τώρα τα υπόλοιπα, είναι νυχτικιές, πιτζάμες, σερβιετες λοχείας, εσώρουχα, πετσέτες, επιθέματα στήθους, μάσκες, γάντια, εγώ πήρα και απολυμαντικά επειδή θα είμαι σε δημόσιο νοσοκομειο, χτένα, πιστολάκι (μπορεί και όχι), και καλλυντικά όπως ενυδατικη, ένα lip balm, αποσμητικο κλπ. Δεν ξέρω αν ξεχνάω κάτι. Αλλά αυτά ήταν τα βασικά που εγώ χρησιμοποίησα και στο νοσοκομείο όσο ήμουν μέσα αυτές τις μέρες. Καλά επιθέματα και σερβιετες δεν τα είχα μαζί γιατί ήλπιζα να μην τα χρησιμοποιήσω, αλλά αν χρειαζόταν ηταν σε μια σακούλα στο σπίτι έτοιμη. Εμένα πιο πολύ με προβλημάτισε η βαλίτσα του μπέμπη!!! Νομίζω ότι έχω πάρει παραπάνω απ'οσα πρέπει, αλλα καλύτερα παραπάνω πάρα λιγότερα!!

 

αυτό με τα μπουκαλάκια με το jumbo το κάναμε κι εμείς... μου τα γέμισε η κόρη μου που τα θυμήθηκε... ευτυχώς γιατί οι άλλες συσκευασίες πιάνουν πολύ χώρο... εμείς έχουμε και την εμπειρία της νοσηλείας και ξέρουμε τι ειναι απαραίτητο και τι όχι... ουδέν κακό αμιγές καλού... αχαχαχαχαχαχαχαχαχα

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites

@Vila και @Athinaa Τελικά με τόσα πράγματα πελαγωνει κανείς όλο λες εντάξει είναι κ όλο κ κάτι θυμάσαι πάλι μετά :P:P:P που θα πάει θα είμαστε έτοιμες όταν έρθει με το καλό η ώρα να πάμε στο νοσοκομείο!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Gianna! είπε:

@Vila και @Athinaa Τελικά με τόσα πράγματα πελαγωνει κανείς όλο λες εντάξει είναι κ όλο κ κάτι θυμάσαι πάλι μετά :P:P:P που θα πάει θα είμαστε έτοιμες όταν έρθει με το καλό η ώρα να πάμε στο νοσοκομείο!

βασικά πιο πολύ διασκεδάζω με τη διαδικασία... εξάλλου ότι και να χρειαστεί και κατάστημα έχουν μέσα τα μαιευτήρια και τα σούπερ μάρκετ ανοιχτά είναι... αχαχαχαχαχα... οι μέρες είναι λίγες έτσι κι αλλιώς... εγώ τον Απρίλιο ειχα κάτσει 10 μέρες μέσα... και τον είχα στείλει 2 φορές σούπερ μάρκετ... αλλά οκ είχα πάρει μαζί μου μόνο νυχτικά, παντόφλες και είδη υγιεινής... οκ και τα ηλεκτρονικά... αλλά ήταν έκτακτο... Μ. Παρασκευή βράδυ μου λένε αύριο το πρωί στις 8 να είσαι μέσα...

αλλά εύχομαι τώρα για όλες μας να είναι μέρες γιορτής οι μέρες που θα κάτσουμε μέσα... και να τα χρησιμοποιήσουμε όλα... και να μην φύγει καμία αφήνοντας κάτι πίσω... 

  • Μου αρέσει 2

cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Athinaa είπε:

εμείς θα το αλλάξουμε τελικά... αρχικά λέγαμε να κάνουμε βιολογικό καθαρισμό αλλά κι αυτό κοστίζει... απέξω φαίνεται μια χαρά αλλά από μέσα, που άνοιξα το φερμουάρ, παραείναι σκούρο... τεσπα... εκεί θα κοιμηθεί τουλάχιστον 3 χρόνια οπότε είπαμε να μην κάνουμε τσιγκουνιές... όπως και με το αυγό και το κάθισμα, που τα θέλω καινούργια για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο... όλα τ άλλα δεν με νοιάζει... τα αγόρασα μεταχειρισμένα ή μου τα δάνεισαν/χάρισαν... καινούργιο στρωματάκι θα αγοράσουμε και για το λίκνο... το πιο ακριβό που βρήκα έχει 40 ευρώ... μια χαρά τιμή... 

κοριτσάρα μου το αργότερο αρχές της άλλης εβδομάδας προβλέπω να την παίρνετε σπίτι τη γυναικάρα σας... τώρα που τρώει και περισσότερο θα παίρνει πιο γρήγορα τα γραμμάρια... τι σου είπαν; θα την κρατήσεις καθόλου ή μια και καλή στην έξοδο;;; όλα τέλεια πήγαν, τα κατάφερες εξαιρετικά, μολονότι λίγο ανορθόδοξα... είσαι θεά...  αλλά εδώ είμαστε για τα δύσκολα... εσύ ετοιμάστηκες και νωρίς νωρίς... μην σε νοιάζει 18 χρόνια είναι αυτά θα περάσουν... αχαχαχαχαχαχαχαχα... μόλις τη στείλεις για σπουδές θα ξαναγίνεις η Τζίνα... όχι εντελώς βέβαια -η δικιά μου ακόμα και από μακρυά με έχει και τρέχω- αλλά τουλάχιστον  θα κερδίσεις χρόνο για σένα... εγώ πάλι προβλέπω την επόμενη φορά που θα ξαναγίνω η "Αθηνά" θα έχω πάρει ήδη σύνταξη και θα κανονίζω εκδρομές με τα ΚΑΠΗ στα μοναστήρια... αχαχαχαχαχαχαχα... αλλά θα έχει την αδερφή του να την τρέχει.... όλα τα έχω προβλέψει... :-D:-D:-D:-D

Από την μονάδα δεν μου λένε ακόμα αν θα μπορέσω να την ταισω πριν την βγάλουν αλλά έμαθα από μια άλλη μανούλα ότι 4-5 μέρες πριν την πάρει πηγαίνει και την ταιζει η ίδια οπότε περιμένω αυτή την υπέροχη μέρα..

Πόσο χρονών είναι η κόρη σου;

  • Μου αρέσει 2

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ntoremi είπε:

Εμείς περιμένουμε αγοράκι!

πινακακι ΠΗΤ   :wub:

Γράφω όσες έχετε ανάφερει ημερομηνία και το φύλο του μωρού και περιμένω και από τις υπόλοιπες! 

@Vila 01/07 αγοράκι! ♥️

@EfiVsl 03/07 κοριτσάκι! ♥️

@Katerinasam 04/07

@_marjio 05/07 αγοράκι! ♥️

@Biky3 06/07 κοριτσάκι! ♥️

@"Gigi" 08/07 κοριτσάκι! ♥️

@Koalaki87 08/07 κοριτσάκι! ♥️

@Fofou 08/07 κοριτσάκι! ♥️

@Τζινα38 09/07 κοριτσάκι! ♥️  γεννήσαμε 22/5!!!

@Μαρίαφi 09/07 κοριτσάκι! ♥️

@foroulina 10/07 κοριτσάκι! ♥️

@kerasaki10 10/07 αγοράκι! ♥️

@Φραουλίνα 10/07 αγοράκι! ♥️

@katerinafilip 10/07 κοριτσάκι! ♥️

@Emma9 12/07 αγοράκι♥️

@FofiK 13/07 αγοράκι! ♥️

@Ioannababy 14/07 έκπληξη! ♥️

@Katerinaki32 14/7 διδυμακια αγοράκια! ♥️

@Marva617/07

@Αντζελίνα 30 18/07 κοριτσάκι! ♥️

@Arabella 21/07 κοριτσάκι!♥️

@Giwta1411 21/07  

@ntoremi 24/07 αγοράκι! ♥️

 @Αφροδίτη......... 24/07 αγοράκι! ♥️

@Εlen32 25/07 κοριτσάκι! ♥️

@kerasia93 26/07 κοριτσάκι! ♥️

@Tegan 26/07

@Athinaa 26/07 αγοράκι! ♥️

@Gianna! 26/07 αγοράκι! ♥️

@Mvasi 28/07 κοριτσάκι! ♥️

@Barbei 29/07 αγορακι! ♥️

@V_baby 29/07 αγοράκι! ♥️

@Ελλάκι 31/07 κοριτσάκι! ♥️

Με το καλό να τα πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας!! ❤️

 

 

Άντε κορίτσια μου έτοιμες μας βλέπω!! Η βαλίτσα αυτή θα είναι για το πιο όμορφο ταξίδι μας ♥️

  • Μου αρέσει 4

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια όλα τα περίεργα σε αυτή την εγκυμοσύνη θα μου συμβούν...Ξύπνησα μούσκεμα στο γάλα και το στήθος τούμπανο όπως όταν έχει κατέβει κανονικά το γάλα και είναι γεμάτο...

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνα είπε:

Αχ κορίτσια όλα τα περίεργα σε αυτή την εγκυμοσύνη θα μου συμβούν...Ξύπνησα μούσκεμα στο γάλα και το στήθος τούμπανο όπως όταν έχει κατέβει κανονικά το γάλα και είναι γεμάτο...

Σε ποια εβδομάδα είσαι κοριτσι?


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...