Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Φραουλίνα είπε:

Καλημέρα κορίτσια...το βράδυ που ήμουν ξαπλωμένη το άκουσα κι εγώ νομίζω λίγο το νινακι μου... εντωμεταξυ έχω εδώ στο σπίτι αυτή τη μικρή συσκευουλα που ακούς την καρδιά του μωρού κι ευτυχώς μου φεύγει κάπως το άγχος μέχρι το επόμενο ραντεβού στο γιατρό.Το είχα πάρει στην πρώτη μου εγκυμοσύνη

Τέλειο! Δεν είχα πάρει ποτέ! Ας μας το έλεγες νωριτερα βρε Φραουλινα μου :grin: 

Εγώ που γέννησα 36 κ 38 εβδομάδες ρώτησα τον γιατρό την προηγούμενη φορά κ μου είπε ότι εννοείται θα παρακολουθουμε τράχηλο κλπ για τυχόν πρόωρη γέννα αλλά δεν παίζει ρόλο. Μπορεί το 3ο να γεννηθεί πρόωρα μπορεί κ στις 40 εβδομάδες. 

Just now, Mvasi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!Ήρθα και εγώ:-D Λογικά είμαι η τελευταία με ημερομηνία 28 Ιουλίου και μετά την αυχενική με κοριτσάκι!Είναι το πρώτο μας και ακόμα να το συνειδητοποιήσω!Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες μας,να πάνε όλα καλά!

Καλώς ήρθες κ με το καλό να έρθει το μωράκι σας! 

  • Μου αρέσει 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Φραουλίνα είπε:

@"Gigi" @_marjio εγώ γέννησα την πρώτη 39+3 αφού πρώτα με "πείραξε"ο πρώτος μου γιατρός και τη δεύτερη 40+3 με πρόκληση..

Έχεις αλλάξει και εσύ γιατρό ε; και εγώ..  

Άρα δεν είναι σίγουρο ότι σε επόμενες γέννες από την πρώτη τα μωρά έρχονται γρηγορότερα. Υπομονή και θα μάθουμε χαχα 


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

@_marjio άλλαξα γιατί πέθανε ο πρώτος μου...Αλλά ευτυχώς κι ο επόμενος είναι εξαιρετικός.Εμενα ο τράχηλος μου στην αυχενική ήταν καλύτερος από τις δύο προηγούμενες..που θ φτάσω;χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Mvasi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!Ήρθα και εγώ:-D Λογικά είμαι η τελευταία με ημερομηνία 28 Ιουλίου και μετά την αυχενική με κοριτσάκι!Είναι το πρώτο μας και ακόμα να το συνειδητοποιήσω!Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες μας,να πάνε όλα καλά!

Καλωσόρισες κ με το καλο η μπεμπουλα όλα να πάνε τέλεια!!! 

Αχχχ σήμερα πήγα κ είδα το εξωγηινακι μου που πια είναι ανθρωπάκι..αχ ανοιγοκλείνει το στοματάκι του κουνιόταν ολόκληρο άλλα τη χάρη να δούμε λίγο φατσούλα από μπροστά δε με την έκανε!μας επιβαιβεωσε ότι είναι αγοράκι!!! Όλα πάνε πολύ καλά!!! Τι ωραία που ήταν!!! Να ρωτήσω κάτι.. Όταν κάνεις καισαρική κ το ξέρεις ότι θα κάνεις δε προκύπτει συνήθως γύρω στις 38 εβδομάδες δλδ αν στο παιρνουν;;γιατί εγώ λόγω εξωσωματικής το ξέρω ότι θα κάνω καισαρική οπότε.. νομίζω δε Σ αφήνουν να πας μέχρι 40..ή λάθος τα λεω;

  • Μου αρέσει 4

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 20/1/2020 at 2:28 ΜΜ, _marjio είπε:

Διαβάζω για τα μωράκια αγοράκια και κοριτσάκια..  εμάς στο δεύτερο (είχαμε ήδη μια κόρη) στην Αυχενική δε μας είχαν κάνει πρόβλεψη, ο γιατρός μου λοιπόν μέχρι τη β επιπέδου μου έλεγε ότι είναι κορίτσι μάλλον. Ε πήγα κ γω στο β επιπέδου όλα καλά δόξα το Θεό και μου λέει:"γεννητικά όργανα άρρενος" λέω πως;;; τι μου λέει δε θέλατε αγορι; λέω δεν είναι αυτό απλά είμασταν προετοιμασμένοι να επιβεβαιώσουμε το κορίτσι.. Και με πιάνει ένα νευρικό γέλιο...να μη μπορώ να ηρεμήσω! Η αλήθεια είναι πως θέλαμε ένα κ ένα..  (βέβαια μας προέκυψε και 3ο αλλά άλλο θέμα αυτό χαχα)

Οπότε προσωπικά δε το δένω ακόμα που μου είπαν μάλλον αγόρι..  Κάτσε να βεβαιωθούμε χαχαχα

Αλήθεια οσες πάτε για 3ο παιδί με το θεμα αυτοκίνητο τι θα κανετε;; 

Με το καλό το μωράκι σου εμείς πήραμε καινούριο αυτοκίνητο. Δεν γινόταν αλλιώς. Με το καλό να κρατήσετε τα μωράκια σας αγκαλιά. Είμαι κι εγώ τριτομανούλα με ένα μπεμπάκι 18 ημερών. 

  • Μου αρέσει 4

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

πινακακι ΠΗΤ   :wub:

Γράφω όσες έχετε ανάφερει ημερομηνία και το φύλο του μωρού και περιμένω και από τις υπόλοιπες! 

@Vila 01/07 αγοράκι! ♥️

@Katerinasam 04/07

@_marjio 05/07

@Biky3 06/07 κοριτσάκι! ♥️

@"Gigi" 08/07

@Μαρίαφi 9/07

@foroulina 10/07 κοριτσάκι! ♥️

@kerasaki10 10/7

@Φραουλίνα 10/7 αγοράκι! ♥️

@Emma9 12/07 αγοράκι! ♥️

@FofiK 13/07

@Ioannababy 14/07 έκπληξη! ♥️

@tzina_liana 14/07

@Marva617/07

@Αντζελίνα 30 22/07 κοριτσάκι! ♥️

@Arabella 21/07

@Giwta1411 21/07

@Εlen32 25/07

@kerasia93 26/07

@Tegan 26/07

@Mvasi 28/07 κοριτσάκι! ♥️

Με το καλό να τα πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας!! ❤️

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνα είπε:

@_marjio άλλαξα γιατί πέθανε ο πρώτος μου...Αλλά ευτυχώς κι ο επόμενος είναι εξαιρετικός.Εμενα ο τράχηλος μου στην αυχενική ήταν καλύτερος από τις δύο προηγούμενες..που θ φτάσω;χαχαχα

Το Χασιακο ειχες;

Just now, boukitsa123 είπε:

Με το καλό το μωράκι σου εμείς πήραμε καινούριο αυτοκίνητο. Δεν γινόταν αλλιώς. Με το καλό να κρατήσετε τα μωράκια σας αγκαλιά. Είμαι κι εγώ τριτομανούλα με ένα μπεμπάκι 18 ημερών. 

Να  ζήσει το μωρούλι σου, να τα χαίρεσαι όλα!! Ναι καπως ετσι θα γινει και με εμας, θα βολευτούμε λίγο στην αρχη και μετά θα αλλάξουμε το μεγάλο αμαξι μάλλον.. 

Just now, Emma9 είπε:

Καλωσόρισες κ με το καλο η μπεμπουλα όλα να πάνε τέλεια!!! 

Αχχχ σήμερα πήγα κ είδα το εξωγηινακι μου που πια είναι ανθρωπάκι..αχ ανοιγοκλείνει το στοματάκι του κουνιόταν ολόκληρο άλλα τη χάρη να δούμε λίγο φατσούλα από μπροστά δε με την έκανε!μας επιβαιβεωσε ότι είναι αγοράκι!!! Όλα πάνε πολύ καλά!!! Τι ωραία που ήταν!!! Να ρωτήσω κάτι.. Όταν κάνεις καισαρική κ το ξέρεις ότι θα κάνεις δε προκύπτει συνήθως γύρω στις 38 εβδομάδες δλδ αν στο παιρνουν;;γιατί εγώ λόγω εξωσωματικής το ξέρω ότι θα κάνω καισαρική οπότε.. νομίζω δε Σ αφήνουν να πας μέχρι 40..ή λάθος τα λεω;

Βρε κορίτσι μου κριμα να κάνεις καισαρική γιατί είσαι από εξωσωματική,  δλδ αν όλα πάνε καλά μέχρι το τέλος δε θα αφήσουν περιθώριο να δουν αν μπορεί να γεννηθεί κολπικα;;

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

Το Χασιακο ειχες;

Να  ζήσει το μωρούλι σου, να τα χαίρεσαι όλα!! Ναι καπως ετσι θα γινει και με εμας, θα βολευτούμε λίγο στην αρχη και μετά θα αλλάξουμε το μεγάλο αμαξι μάλλον.. 

Βρε κορίτσι μου κριμα να κάνεις καισαρική γιατί είσαι από εξωσωματική,  δλδ αν όλα πάνε καλά μέχρι το τέλος δε θα αφήσουν περιθώριο να δουν αν μπορεί να γεννηθεί κολπικα;;

Συνήθως όχι.. Δεν το έχουμε συζητήσει ακόμα βεβαια γιατί είναι πολύ νωρίς.. Αλλά επειδή στην εξωσωματική τα θεωρούν όλα πιο "εύθραυστα " δεν θέλουν να ρισκάρουν με φυσιολογικό..Τώρα τι να πω κ γω..απ την άλλη λες καλύτερα όντως να γεννηθεί με καισαρική τσακ τσακ να μη κινδυνέψει το παιδί απ την άλλη όσο να ναι είναι χειρουργείο.. τι να πω θα φανεί!

  • Μου αρέσει 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emma9 είπε:

Συνήθως όχι.. Δεν το έχουμε συζητήσει ακόμα βεβαια γιατί είναι πολύ νωρίς.. Αλλά επειδή στην εξωσωματική τα θεωρούν όλα πιο "εύθραυστα " δεν θέλουν να ρισκάρουν με φυσιολογικό..Τώρα τι να πω κ γω..απ την άλλη λες καλύτερα όντως να γεννηθεί με καισαρική τσακ τσακ να μη κινδυνέψει το παιδί απ την άλλη όσο να ναι είναι χειρουργείο.. τι να πω θα φανεί!

Ναι κορίτσι μου, δυστυχώς έχουμε φτάσει να φοβόμαστε το φυσιολογικό αντί να φοβόμαστε ένα χειρουργείο,  εύχομαι να πάνε όλα όπως πρέπει!!

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

@_marjio όχι τον κακαλετρη είχα. @foroulina ο πρώτος στο πρώτο μου παιδί με πονεσε παααρα πολύ και μετά από λίγες ώρες ξεκίνησαν οι συσπάσεις και μπήκα σε τοκετό.Ο γιατρός που έχω τώρα μου είπε απλά θα σε κοιτάξω χωρίς να προκαλέσουμε κάτι κι όντως δεν πόνεσα καθόλου.Αφου είχα περάσει τις 40 εβδομάδες και του έλεγα γιατρέ δεν κάνετε τίποτα με το χέρι μπας και γλιτώσουμε την πρόκληση;χαχαχα

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, foroulina είπε:

@Φραουλίνα το "πειραγμα" σε πόνεσε?γιατί έχω διαβασει ότι πονάς.εμενα στην πρώτη γέννα μου είπε δεν θα σε πειράξω γιατί μπορεί να προκαλέσουμε τοκετό.

Εγω στον πρώτο πήγα με 8 διαστολή στο μαιευτήριο κατευθείαν κ πριν έρθει ο γιατρός μου με εξέτασε η μαία. Δεν πήρα χαμπάρι εννοείται. στον δεύτερο μόλις έκλεισα 38 εβδομάδες πήγα για υπέρηχο κ με εξέτασε ο γιατρός μου κ για τον τραχηλο αλλά πάλι είχα 6 διαστολή οπότε μάλλον παλι γιαυτό δεν κατάλαβα τπτ. Φαντάζομαι όμως οτι οταν δεν έχει έρθει η ώρα να γεννήσεις θα πονάει λίγο. Έχω ακούσει ότι ο γιατρός μπορεί να προκαλέσει τοκετό μόνο αν το θέλει αλλιώς δεν επηρεάζει η εξέταση. 

 

1 ώρα πρίν, Emma9 είπε:

Καλωσόρισες κ με το καλο η μπεμπουλα όλα να πάνε τέλεια!!! 

Αχχχ σήμερα πήγα κ είδα το εξωγηινακι μου που πια είναι ανθρωπάκι..αχ ανοιγοκλείνει το στοματάκι του κουνιόταν ολόκληρο άλλα τη χάρη να δούμε λίγο φατσούλα από μπροστά δε με την έκανε!μας επιβαιβεωσε ότι είναι αγοράκι!!! Όλα πάνε πολύ καλά!!! Τι ωραία που ήταν!!! Να ρωτήσω κάτι.. Όταν κάνεις καισαρική κ το ξέρεις ότι θα κάνεις δε προκύπτει συνήθως γύρω στις 38 εβδομάδες δλδ αν στο παιρνουν;;γιατί εγώ λόγω εξωσωματικής το ξέρω ότι θα κάνω καισαρική οπότε.. νομίζω δε Σ αφήνουν να πας μέχρι 40..ή λάθος τα λεω;

Τι ωραία Emma μου!! Το απολαυσες το αγοράκι σου!!!! Για καισαρική δεν σε αφήνουν να πας μέχρι 40.αλλα κ εγώ ξέρω ότι μετά από εξωσωματική, αν η εγκυμοσυνη εξελίσσεται καλά ως το τέλος, μπορείς να γεννησεις κ φυσιολογικά. Εξαρτάται κ από την ηλικία κ το ιστορικό σου βέβαια. 

  • Μου αρέσει 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ομορφες.. συμφωνω με την gigi αν δεν εχεις κανενα ιστορικο και χρειαστεις καισαρικη πας για ΦΤ... εχω φιλη που και τα 3 τηυς παιδια με εξωσωματικη και τα γεννησε με ΦΤ, εγω θα κανω καισαρικη αλλα εχω μιζ χρονια παθηση και ζαχαρο και δεν το διακυνδινευουν και οι αιματολογοι μου και ο γυναικολογος μου

  • Μου αρέσει 3

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Πως είστε σήμερα? Τα ξανανιωσατε τα μπεμπάκια? Εγώ τίποτααα μου κρύβεται μάλλον! Μόνο την κοιλιά μου ακούω. Γουργουριζει ασταμάτητα νομιζω. τι πείνα είναι αυτή!! Κ όλο κάτι απογορευμενα θέλω να φάω αλλά ευτυχώς αντιστέκομαι.όλο κάτι πίτες, πίτσες, καρμποναρες.. Χαμος στο μυαλό μου! Ρε παιδιά  μου έλειψε πολύ κ ο καφές! Ήμουν όλη μέρα με ένα καφέ στο χέρι κ τώρα δεν μπορώ να πιω. Ανακατευομαι κ μόνο στην σκέψη. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...