Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Καλησπερα κορίτσια!!!

Πώς είστε σημερα; 

@"Gigi" ευτυχώς δεν ήπια καφέ ούτε κάπνισα πότε οπότε δε μου λείπουν αυτά, αλλα αν εισαι καλύτερα από ανακατοσουρες έναν καφέ θα μπορείς να πίνεις ε;;   Το φαγητό το τιμάω και με το παραπάνω. Μου εχει σπασει τη μύτη το κοτοπουλακι στο φούρνο για την ωρα χαχα  Στο μόνο που προσπαθώ να αντισταθώ είναι τα γλυκά και όλο θέλω να τρώω παγωτά, σοκολάτες, πάστες ...Παναγία μου..

Εγώ ένιωσα ελαφρές κινήσεις χθες παλι, αλλά μάλλον μου κάνει ντροπές. 3ο παιδί μου φαίνεται έχει αργήσει να κάνει αισθητή τη παρουσία του. Παρολα αυτα η κοιλίτσα σα να πετάχτηκε απότομα!

 

  • Χαχα 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, _marjio είπε:

Καλησπερα κορίτσια!!!

Πώς είστε σημερα; 

@"Gigi" ευτυχώς δεν ήπια καφέ ούτε κάπνισα πότε οπότε δε μου λείπουν αυτά, αλλα αν εισαι καλύτερα από ανακατοσουρες έναν καφέ θα μπορείς να πίνεις ε;;   Το φαγητό το τιμάω και με το παραπάνω. Μου εχει σπασει τη μύτη το κοτοπουλακι στο φούρνο για την ωρα χαχα  Στο μόνο που προσπαθώ να αντισταθώ είναι τα γλυκά και όλο θέλω να τρώω παγωτά, σοκολάτες, πάστες ...Παναγία μου..

Εγώ ένιωσα ελαφρές κινήσεις χθες παλι, αλλά μάλλον μου κάνει ντροπές. 3ο παιδί μου φαίνεται έχει αργήσει να κάνει αισθητή τη παρουσία του. Παρολα αυτα η κοιλίτσα σα να πετάχτηκε απότομα!

 

Καφές επιτρέπεται σύμφωνα με τον γιατρό μου. Σε καμία εγκυμοσύνη δεν έπινα μέχρι τον 6ο-7ο νομίζω λόγω ανακατωσουρας. Λοιπον, όταν διπλωσω τα πόδια μου προς την κοιλιά έτσι όπως κάθομαι στον καναπέ νιώθω κάτι κινησουλες είναι η αλήθεια. Αλλά περιμένω την κλωτσιά μάλλον για να το εμπεδωσω! Πάντως συμφωνώ ότι για 3ο παιδί σαν να αργήσαμε. Marjio μας πρόλαβαν οι πρωτάρες :D 

 Για την κοιλιά κ εγώ αυτό βλέπω. Είναι ξεκάθαρο πλέον από το πρωί. Με τα ρούχα βέβαια ακόμα καλύπτεται. Με είδε κ η μαμά μου κ έβγαλε το συμπέρασμα ότι στρογγυλεψα στα μπούτια κ τον πωπο. Θα κάνω κορίτσι. Τέλος χάχα! Από φαγητό δεν έκανα, ξεκουράζομαι σήμερα γιατί χθες από τις 8 το πρωί, δουλειές, μαγείρεμα, καφέ, ικα, παιδιά, διάβασμα, ψώνια κ πάρτυ της γιαγιάς, γύρισα 11 το βράδυ. έχω αρακά από χθες κ εγώ για μένα θα κάνω τραχανά! Δεν ξέρω από που μου ήρθε μη με ρωτάτε. Από την καρμπονάρα στον τραχανά. Μια τρέλα ζω :D

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 5

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Αχ μόλις τελείωσα τις δουλειές!ξεπατωθηκα που έλεγε και ο Τρύφωνας!Χαχα!

@gigi ευτυχώς και εγώ δεν έπινα ποτέ καφέ όπως η @_marjio οπότε δεν μου λείπει.υπομονη μήπως αργότερα μπορείς να πιεις.

@_marjio εγω όλο λέω το μπεμπινι είναι αλλά δεν ξεχωρίζω ακόμα...Δεν σας κρύβω ότι φοβάμαι...εμένα η κοιλιά εκεί που είχε πεταχτεί λίγο ψιλομαζευτηκε η ανοίγει στα πλάγια δεν έχω καταλάβει και όλο και τόσο ανησυχώ.εγω δεν πιστεύω ότι κοντεύω να μπω στον πέμπτο και έχω πάρει μόνο 2 κιλά.βεβαια στην αρχή είχα χάσει και 1μιση.στην πρώτη κορίτσια...έτρωγα ότι έβρισκα...κοντά στον 6ο η 7ο είχα πάρει 12!!!!!βέβαια λέγανε ότι δεν μου φαινόντουσαν.μετα που σταμάτησα την δουλειά στον 7ο....εκεί να δείτε φαΐ.ολη μέρα έτρωγα!

@gigi τραχανάς αγαπημένος!Ο ξινος μου αρέσει!

  • Μου αρέσει 1

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

@_marjio @gigi εγώ το ενοιωσα ξεκάθαρα κι χθες το βράδυ και σήμερα το πρωί κι έχω τρελαθεί...Ρε κορίτσια έχετε κι εσείς πολλά κολπικά υγρά η να ανησυχήσω;βέβαια νομίζω και στις προηγούμενες είχα πολλά 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αγαπημένες μου!

Σήμερα μαγειρεύουμε σπανακόρυζο!Εμένα με έχει πιάσει μια μανία αυτές τις μέρες με μπρόκολο σαλάτα.Παίρνω βιολογικό και το απολαμβάνω με λεμονάκι.Καφεδάκι εγώ πίνω συνήθως μέρα παρά μέρα έναν μονό ελληνικό.Αγαπώ τον καφέ!Το μπεμπάκι μετά το ωραίο γαργαλητό με έχει στο " περίμενε" αλλά κι εγώ δεν κάθησα καθόλου αυτές τις μέρες.Όλη μέρα πέρα δώθε είμαι.Έχω και τον μικρό στο σπίτι αρρωστούλη.Ευτυχώς δεν με κόλλησε.Διάβασα οτι το φετινό εμβόλιο της γρίπης καλύπτει τα στελέχη που έχουν εμφανιστεί φέτος, οπότε μας καλύπτει.

@foroulina μου πήρα το nasaline!Σήμερα θα κάνουμε πλύσεις.Ευτυχώς συνεργάζεται γενικά.


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Φραουλίνα είπε:

@_marjio @gigi εγώ το ενοιωσα ξεκάθαρα κι χθες το βράδυ και σήμερα το πρωί κι έχω τρελαθεί...Ρε κορίτσια έχετε κι εσείς πολλά κολπικά υγρά η να ανησυχήσω;βέβαια νομίζω και στις προηγούμενες είχα πολλά 

@Φραουλίνα πόσο είσαι ακριβώς; Τι καλά που το ζουζούνι σου είναι δραστήριο!Σε λίγο αρχίζουν και οι κλωτσιές.Μην ανησυχείς για τα υγρά, είναι φυσιολογικό. Διάβασα οτι τα λευκά μας προστατέυουν από μικρόβια.Εγώ 3 με 4 εσώρουχα αλλάζω μέσα στη μέρα και όταν είμαι πολύ ώρα έξω χρησιμοποιώ σερβιετακι.

@"Gigi" κάποια υποψία για το φύλο υπάρχει; 


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

@Arabella είμαι 15+6.Ανυπομονω για τις κανονικές κλωτσιες ...Για το εμβόλιο της γρίπης ο παπαβεντσης έχει ανεβάσει ένα άρθρο που λέει ότι καλύπτει μέτρια το εμβόλιο το ένα από τα δύο πιο συχνά στελέχη της γρίπης....Εγώ το έχω κάνει και στα δύο παιδιά μου ελπίζω να μην έχουμε θέμα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , _marjio είπε:

Καλησπερα κορίτσια!!!

Πώς είστε σημερα; 

@"Gigi" ευτυχώς δεν ήπια καφέ ούτε κάπνισα πότε οπότε δε μου λείπουν αυτά, αλλα αν εισαι καλύτερα από ανακατοσουρες έναν καφέ θα μπορείς να πίνεις ε;;   Το φαγητό το τιμάω και με το παραπάνω. Μου εχει σπασει τη μύτη το κοτοπουλακι στο φούρνο για την ωρα χαχα  Στο μόνο που προσπαθώ να αντισταθώ είναι τα γλυκά και όλο θέλω να τρώω παγωτά, σοκολάτες, πάστες ...Παναγία μου..

Εγώ ένιωσα ελαφρές κινήσεις χθες παλι, αλλά μάλλον μου κάνει ντροπές. 3ο παιδί μου φαίνεται έχει αργήσει να κάνει αισθητή τη παρουσία του. Παρολα αυτα η κοιλίτσα σα να πετάχτηκε απότομα!

 

 Όλα καλά σήμερα!

 

εγώ πάντως ένα πράγμα δεν μπορώ καλά καλά το κρέας να βάλω στο μενού μου μου οπότε το αντικαθιστώ με έξυπνα φαγητά όπως π.χ πατατες στο φουρνο με πλευρώτους μανιτάρια με το μαγικό συνδυασμό λαδι,μουσταρδα,μέλι αλατακι κλπ. και ξεγελιέμαι λίγο! Χαχα!

Εγω πάντως το μωρό δεν το έχω ακούσει ακόμα!αυριο μαζι με την γυμναστικούλα στο νερό έχω ραντεβου να ακουσω καρδούλα μια και και ο γιατρός μου παρόλο που μου ειπε από τις 10/1 που ειχα ραντεβου τελευταία να πάω 4/2(4 εβδομάδες μετά δηλαδη) μου εχει δώσει το ελευθερο όποτε θελω να πηγαίνω για να μην εχω αγωνία!το θεωρώ πολύ ανθρώπινο αυτό!!:x:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Φραουλίνα είπε:

@_marjio @gigi εγώ το ενοιωσα ξεκάθαρα κι χθες το βράδυ και σήμερα το πρωί κι έχω τρελαθεί...Ρε κορίτσια έχετε κι εσείς πολλά κολπικά υγρά η να ανησυχήσω;βέβαια νομίζω και στις προηγούμενες είχα πολλά 

Πολλά έχω και εγώ, σήμερα ειδικά που σηκώθηκα το πρωί βγήκε σχεδόν ποσότητα μιας κουταλιάς :confused::confused: θα το αναφέρω στο γιατρό, δε θυμαμαι καθόλου στις άλλες 2 τι είχα, αν είχα, πόσα είχα... 

Πωπω ότι φαγητό και να ακούσω το λιγουρευομαι, και έχω τόσο καιρο να φάω τραχανά, θα πω στη πεθερά μου να μου δωσει που εχει μπολικο απ το χωριό!!! Για την ωρα εφαγα μεσημεριανο και θελω παγωτοοοοοοο

  • Χαχα 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμενα πρώτη φορά μου κολλάει το μυαλό σε κάποιο φαγητό. Στις άλλες 2 εγκυμοσύνες δεν είχα τέτοια. Λοιπόν κορίτσια κ εγώ σήμερα εκεί που άλλαζα σεντόνια κ ζοριζομουν λίγο, ένιωσα λες κ είμαι κατουρημενη. Το μυαλό μου πήγε σε αίμα. Εντωμεταξυ φορούσα μαύρο εσώρουχο κ τρέχω στην τουαλετα ήταν όλο κατασπρο από υγρα. Μεγάλη ποσότητα. Πρώτη φορά τόσο. Πάλι δε πήρα τον γιατρό. Μήπως πρέπει???θυμάμαι ότι μου είπε ξεκάθαρα για το χρώμα κ την οσμή ότι τα συγκεκριμένα δεν είναι ανησυχητικά αλλά για ποσότητα δεν ρώτησα. Ακούω κ εσάς κ ηρεμώ λίγο. Έχω παρατηρήσει πάντως ότι όταν είμαι ξαπλωμένη δεν τα έχω. 


b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου φάνηκε μεγάλη η ποσότητα σήμερα αλλά ήταν μόλις σηκώθηκα το πρωί, οπότε ίσως να μαζεύτηκαν από το βράδυ τι να πω... θα ρωτήσω κ γω το γιατρό τη Τρίτη!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, _marjio είπε:

Ναι κορίτσι μου, δυστυχώς έχουμε φτάσει να φοβόμαστε το φυσιολογικό αντί να φοβόμαστε ένα χειρουργείο,  εύχομαι να πάνε όλα όπως πρέπει!!

Σ ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου κ σε σένα!! Όλα μέχρι το τέλος να πάνε τελεια!! :x

14 ώρες πρίν, "Gigi" είπε:

Εγω στον πρώτο πήγα με 8 διαστολή στο μαιευτήριο κατευθείαν κ πριν έρθει ο γιατρός μου με εξέτασε η μαία. Δεν πήρα χαμπάρι εννοείται. στον δεύτερο μόλις έκλεισα 38 εβδομάδες πήγα για υπέρηχο κ με εξέτασε ο γιατρός μου κ για τον τραχηλο αλλά πάλι είχα 6 διαστολή οπότε μάλλον παλι γιαυτό δεν κατάλαβα τπτ. Φαντάζομαι όμως οτι οταν δεν έχει έρθει η ώρα να γεννήσεις θα πονάει λίγο. Έχω ακούσει ότι ο γιατρός μπορεί να προκαλέσει τοκετό μόνο αν το θέλει αλλιώς δεν επηρεάζει η εξέταση. 

 

Τι ωραία Emma μου!! Το απολαυσες το αγοράκι σου!!!! Για καισαρική δεν σε αφήνουν να πας μέχρι 40.αλλα κ εγώ ξέρω ότι μετά από εξωσωματική, αν η εγκυμοσυνη εξελίσσεται καλά ως το τέλος, μπορείς να γεννησεις κ φυσιολογικά. Εξαρτάται κ από την ηλικία κ το ιστορικό σου βέβαια. 

Ναι ναι το γλυκό μου!! Μακάρι να είχαμε μωρέ έναν υπέρηχο σπίτι ..χιχι..τι να πω κ μικρή ειμαι, 32 δηλαδή κ από ιστορικό δεν έχω τπτ..οπότε ξέρω γω..θα φανεί!! 


sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

@foroulina μου το nasaline φανταστικό!Καθάρισε τέλεια την μυτούλα και ο μικρός το βρήκε και διασκεδαστικό.Σ΄ευχαριστώ πολύ, αν δεν μου το πρότεινες δεν θα το ανακάλυπτα μόνη μου. 

@"Gigi" αυτό με τις παράξενες λιγούρες το έχω κι εγώ!Μόνο όμως αλμυρά, τα γλυκά δεν με ελκύουν καθόλου. Η καρμπονάρα που ανέφερες μου μπήκε στο μάτι...

Άυριο κορίτσια έχω καθαρισμό στον οδοντίατρο. Κατά  την διάρκεια της εγκυμοσύνης κάνω δύο φορές, επιβάλλεται μου έχει πει η οδοντίατρος μου. Κατά τα άλλα είμαι ανυπόμονη για την Δευτέρα.Να δούμε το μπεμπάκι και να επιβεβαιώσουμε το φύλο. Θα κάνω επίσης επανέλεγχο για παρβοϊό, τοξόπλασμα και θα δούμε και την TSH.

  • Μου αρέσει 2

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...