Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Just now, kerasia93 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!πως ειστε;;

εγω ελαβα τα αποτελεσμα της NIPT και δοξα τ Θεο ειναι ολα αρνητικα!αυριο εχουμε το ραντεβου με την γιατρο.επισης το αποτελεσμα μας εβγαλε πως περιμενουμε κοριτσακι!!!!!!ευχομαι τελος Ιουλιου να αποκτησουμε ενα ευλογημενο και υγιεστατο κοριτσουλι!!! :wub:

Αχ τι ωραία τα νέα σου kerasia μου! Συγχαρητήρια για τα αποτελέσματα με το καλό το κοριτσάκι σας λοιπόν!!! 

 

Just now, _marjio είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Πάλι τοκετό έχει ο γιατρός μου αλλά θα με δει στο Λητώ ευτυχώς δε μου το ακύρωσε!! 

Έχω όμως μια αδυναμία σήμερα, και από το βράδυ με πονάει η μέση και χαμηλά η κοιλιά..πιστεύετε που λένε ότι όταν αλλάζουμε μήνα μπορεί να έχουμε πόνους περιόδου;; Αύριο μπαίνω στον 5ο :huh: να είναι απ αυτο;

Έχω κάνει ωραία μοσχαρόσουπα σήμερα και τρελαίνομαι! Εσείς τι καλό τρωτε;

@"Gigi" πόσο σε ζηλευωωωω, πρέπει να κανονίσω και εγώ δε πάει άλλο!!

Να πας οπωσδήποτε εγώ νιώθω πολύ ωραία! Για σήμερα κοτόσουπα για εμας κ κοτόπουλο με ρύζι στο φουρνο για τα μικρά γιατί δεν τρώνε σούπα. Πάλι καλά που δεν θα το χάσεις το ραντεβού σου! Αντε θα δεις μπεμπακι.. Θέλω κ γωωωω!! Την άλλη βδομάδα θα κανονίσω να πάω. Νομίζω υπάρχουν γενικά κάποια συμπτώματα πιο έντονα όταν αλλάζουμε μήνα. Λογικά θα σου πει κ για β επιπεδου σήμερα. 

  • Μου αρέσει 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, kerasia93 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!πως ειστε;;

εγω ελαβα τα αποτελεσμα της NIPT και δοξα τ Θεο ειναι ολα αρνητικα!αυριο εχουμε το ραντεβου με την γιατρο.επισης το αποτελεσμα μας εβγαλε πως περιμενουμε κοριτσακι!!!!!!ευχομαι τελος Ιουλιου να αποκτησουμε ενα ευλογημενο και υγιεστατο κοριτσουλι!!! :wub:

Μπράβο κοριτσάκι μας όλα καλά!!!! Μπουμπού περιμένεις;;; Ααααχ τέλεια με το καλό να περάσει ο καιρός νεράκι να την κρατήσεις στην αγκαλίτσα σου!!! Ξεαγχωσου και απόλαυσε!!!

 

 

 

Just now, "Gigi" είπε:

Εγώ πάντως τπτ κορίτσια!με παιδεύει αυτό το μωρό! Σ πιστεύω αυτή την εβδομάδα θα εμφανιστεί! Τι στο καλό 18η! Λοιπόν.. Είμαι κομμωτήριο, ήδη νιώθω άλλος ανθρωπος

Καλημέρα @"Gigi" με τις ομορφιές σου!!!καλά έκανες ένα κομμωτηριακι και εγώ το χρειάζομαι αλλά για κόψιμο μαλλιών έτσι λίγο ανανέωση γιατί μαλλί δεν βάφω ευτυχώς ρίζα καραμπινατη μελαχρινή. Τι έκανες εσύ;βαφή η και κόψιμο;οι περισσότερες εγκυουλας τα κόβουν κοντά και κάνουν αφέλειες τώρα είναι της μόδας τα διάβαζα στα gossip. Χαχαχα

Καλημέρα κορίτσια καλοκαιρινά!!έκλεισα ραντεβού με τον γιατρό για την άλλη Δευτέρα στις 3μιση και ανυπομονώ .

  • Μου αρέσει 1

bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Koalaki87 είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μας όλα καλά!!!! Μπουμπού περιμένεις;;; Ααααχ τέλεια με το καλό να περάσει ο καιρός νεράκι να την κρατήσεις στην αγκαλίτσα σου!!! Ξεαγχωσου και απόλαυσε!!!

 

 

 

Καλημέρα @"Gigi" με τις ομορφιές σου!!!καλά έκανες ένα κομμωτηριακι και εγώ το χρειάζομαι αλλά για κόψιμο μαλλιών έτσι λίγο ανανέωση γιατί μαλλί δεν βάφω ευτυχώς ρίζα καραμπινατη μελαχρινή. Τι έκανες εσύ;βαφή η και κόψιμο;οι περισσότερες εγκυουλας τα κόβουν κοντά και κάνουν αφέλειες τώρα είναι της μόδας τα διάβαζα στα gossip. Χαχαχα

Καλημέρα κορίτσια καλοκαιρινά!!έκλεισα ραντεβού με τον γιατρό για την άλλη Δευτέρα στις 3μιση και ανυπομονώ .

Τα πάντα όλα έκανα! Έβαψα έκοψα, χτένισα.. Όλα. Ειχα πολλά άσπρα. Τα κόβω καρε εδώ κ 2 χρόνια. Αλλά είναι σγουρά κ τα κάνω ίσια συνέχεια!έχω μάθει μόνη μου κ τα κάνω πολύ γρήγορα.Για το καλοκαίρι όμως με το μπεμπακι θα τα μακρυνω κ θα παίξει μάζεμα κότσος ψηλά εννοειται! 

  • Μου αρέσει 3

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κερασια τέλεια τα νεα σου!ξεαγχωσου κοριτσάκι μου τώρα .

Τζιτζακι ψυχή του φορουμ μεγιαααα!ξανανιώσες ε?Εγώ πήγα για πεντικιούρ σήμερα.παρασκευη έχω καθαρισμό. 

@_marjio ευτυχώς θα δεις μπεμπινι!!

Εμένα ο μικρός έχει βρογχίτιδα και παίρνει αντιβίωση...Ο λαιμός λίγο με γρατζουναει...έχετε κανένα γιατροσόφι?

Καλε κορίτσια 17+ δεν έχουμε μπει ήδη στον πέμπτο???λάθος είχα καταλάβει?:shock:

  • Μου αρέσει 1

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

@kerasia93 μπράβο για τα αποτελέσματα σας!Με το καλό να πάρεις την κορούλα σου αγκαλίτσα.

@foroulina βλέπω οτι είσαι στην 18η εβδομάδα, άρα μπήκες στην 5ο μήνα.Μέχρι και την 17η είναι ο 4ος.Εγώ σ' ακολουθώ την επόμενη εβδομάδα.Περαστικά στον μικρούλη σου και για τον λαιμό τσαγάκι με μελάκι ή και γαργάρες με αλατόνερο.

Εγώ κορίτσια μαλλιά δεν βάφω, δική μου επιλογή.Δεν έχω βέβαια πολλές λευκές τρίχες ούτε είναι το χρώμα μακριά απο το φυσικό μου.Βάφω που και που νύχια και χρησιμοποιώ μόνο φυτικές κρέμες περιποίησης.Με τις κρέμες είχα ψαχτεί και πριν την εγκυμοσύνη και παίρνω μόνο όσες δεν έχουν επικίνδυνα συστατικά.

 

  • Μου αρέσει 2

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αραμπελιτσα μου...ήμουν σίγουρη πως θα απαντούσες για τους μήνες...το έχεις βρε παιδί μου!

Ευχαριστώ κοριτσάκι μου!

Και εγώ τα ίδια.νυχια δεν να δω καθόλου...Είναι και χειμώνας οπότε δεν με ενδιαφέρει.μαλλι λέω να κάνω μόνο ανταυγες που με αφήνει για μια φορά κοντά στον 6ο.κρεμουλα όπως και εσυ..φυτικές κτλ.

πως πάτε από εκεί?άκουσα έφτασε ο κορονοιος?τι λένε?

  • Μου αρέσει 1

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Εlen32 είπε:

@_marjio ευχαριστω πολύ πολύ κορίτσι μου.μακαρι! Δεν πίστευα ποτέ ποτέ στη ζωή μου ότι η εγκυμοσύνη θα έφτανε να είναι χειρότερη περίοδος στη ζωή μου! Πίστευα ότι η εξωσωματικές ήταν αλλά τελικά μεγάλη μπουκιά φάε μεγάλη κουβέντα μη λες!! Τουλάχιστον πάνε όλα καλά για το μωρό!! Κάναμε αυχενική πριν 3 βδομάδες κ ήταν τέλεια.μεθαυριο έχουμε πάλι ραντεβού κ ελπίζω να δούμε αυτή την φορά κ το φύλο του μωρού! Επίσης (άσχετο) αλλά αυτό το τικερακι που μετράει τις βδομάδες δεν μπορώ ακόμη να βρω πως γίνεται!! Χαχααα η άσχετη!!

Καλησπερα, παιζω κ εγω σε 2 θεματα γιατι μαλλον ιουλιο θα γεννησω κ εγω κ ας εχω πητ Αυγουστο! ηθελα να σου πω οτι κ εγω επαιρνα primperan και σε αυτη την εγκυμοσυνη κ στην προηγουμενη. στη προηγουμενη κατι εκανα σ αυτην το γυρισα σε zofron με συμβουλη της γυναικολογου μου αφου δεν μπορουσα για κανενα λογο να σταματησω τους εμετους. λιγους αλλα καθε μερα κ συνεχως ναυτιες. Το ξεκινησα χθες κ περιμενω να δω αν θα δρασει... ως τωρα δεν εχω κανει εμετο αλλα εχει μεινει η ναυτια... Ελπιζω να σε βοηθησα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, foroulina είπε:

Αραμπελιτσα μου...ήμουν σίγουρη πως θα απαντούσες για τους μήνες...το έχεις βρε παιδί μου!

Ευχαριστώ κοριτσάκι μου!

Και εγώ τα ίδια.νυχια δεν να δω καθόλου...Είναι και χειμώνας οπότε δεν με ενδιαφέρει.μαλλι λέω να κάνω μόνο ανταυγες που με αφήνει για μια φορά κοντά στον 6ο.κρεμουλα όπως και εσυ..φυτικές κτλ.

πως πάτε από εκεί?άκουσα έφτασε ο κορονοιος?τι λένε?

Ναι, υπάρχουν μερικά κρούσματα νότια, στη Βαυαρία, που είναι πολύ μακριά απο εμάς.Είμαι βέβαιη όμως πως δεν θα υπάρξει εξάπλωση γιατί ξέρουν να αντιμετωπίζουν εδώ τέτοιες καταστάσεις αποτελεσματικά.Γενικά ακολουθώ κάποιους κανόνες για προστασία όπως πλύσιμο χεριών(άπειρες φορές μέσα στη μέρα), αντισηπτικό και αποφεύγω χώρους με πολύ κόσμο.

Οι ανταύγειες φαντάζομαι θα είναι οκ. Εγώ νύχια έβαψα μια φορά για 2 μέρες, με απλό βερνύκι νυχιών. Άσε που δεν μπορώ να το κρατήσω και πολύ, γιατί συνέχεια μέσα στο νερό είναι τα χέρια μου, με τις δουλειές κλπ.

  • Μου αρέσει 1

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα κορίτσια μου!! Δόξα το θεό όλα καλά με το μωρούλι μας! Είναι πολύ συμμετρικο στις μετρήσεις του και ακριβώς στις μέρες και στις εβδομαδες του!

Γύρω στις 6 Μαρτίου θα κλείσουμε για β επιπέδου και 3 εβδομάδες αργότερα θα παμε παλι στο γιατρό.

@Vila σημειώσατε αγόρι παρακαλώ!! Το είδα και εγώ ολοκάθαρα!!! 

  • Μου αρέσει 5

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

@Arabella ωραία μακάρι!Ναι όντως υπάρχει οργάνωση εκεί.

Καλέ που να φθουρισει το απλό?όπως το είπες.. 2 μέρες το πολύ να κρατήσει.εγω τα έχω κόψει κιόλας για να μην μπω σε πειρασμό....Χαχα!Όχι τπτ άλλο αλλά και εμένα 2 μέρες μου κρατανε. 

@_marjio τέλεια τα νέα σου!άντε με το καλό ο αγοραρος!λες να είσαι η πρώτη που θα κάνει β επιπέδου να μας κάνεις ποδαρικό?:x

  • Μου αρέσει 2

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 2/2/2020 at 1:39 ΠΜ, Εlen32 είπε:

Αχ κορίτσι μου δεν ξέρεις πόσο κουράγιο μου δίνεις.νιωθω ότι επιτέλους κάποιος με καταλαβαίνει γιατί οι κοντινοί μου όλοι περιμένουν από μενα να λάμπω από ευτυχία καθώς το μωράκι μου ήρθε με πολύ κόπο (εξωσωματικές) και με κανουν να νιώθω αχάριστη και να έχω τύψεις..φυσικά και χαίρομαι αλλά όταν νιώθεις ότι θα σβήσεις από την αδυναμία πόσο να χαρεις? υπήρχαν μέρες που πίστευα στα αλήθεια ότι θα πεθάνω ..το πρώτο τρίμηνο οι εμετοί ήταν 20 με 30 την ημέρα..όπως καταλαβαίνεις στην κλινική είχα γίνει συχνό πελατακι λόγω αφυδάτωσης.τωρα ειναιυ λιγότεροι αλλά καθημερινοί.ακομη είμαι τρελα αδύναμη δεν έχω όρεξη και κουράγιο να κάνω το παραμικρό.και μπάνιο κάνω καθισμένη αφού δεν μπορώ να σταθώ πολύ ώρα όρθια..πιστεύω ότι αφού πέρασε το τρίμηνο και δεν μου πέρασαν δυστυχώς θα ειμαι από τις άτυχες που θα ταλαιπωρουμαι μέχρι τέλους..καιπως θα περάσουν τόσοι μήνες ακόμη?ήδη νιώθω όχι 4 αλλά 14 ότου έχω περάσει..

Ειμαι και εγω σαν εσενα !! μονο αχαριστη δεν εισαι .. ημουν ακριβως οπως εσυ στην πρωτη μου εγκυμοσυνη κ τωρα ξανα το ιδιο . δεν τη ευχαριστηθηκα την εγκυμοσυνη μου .. κ βεβαια ενιωθα πολυ χαλια , ψυχολογια στα πατωματα , κ να ειμαι ξαπλα 24 ωρες το 24 ωρο κ νακοιμαμαι  κ να ξερναω..το μπανιο το φοβομουν πολυ.. αστα.. απλα μετα τον 5 θα ηρεμησουν τα συμπτωματα σου , θα ειναι πιο ηπια .. μπορει να κανεις 1 φορα εμετο .κ θα παρεις λιγο τα πανω σου .κ εγω μετα τον 5ομηνα καπως συνηλθα , βεβαια μετα ετρωγα μονο ξερα τροφημα(μπισκοτα, κρουασαν , γιαουρτι , κρακερ ) γτ μονο αυτα δεχοταν ο οργανισμος μου . εγω τωρα ειμαι 6+4 κ μετραω μερες γτ δεν αντεχω αποτωρα παλι..

Υπομονη και θα περασουν κ μολις γεννησεις θα τα εχεις ξεχασει ολα ..Συμβουλη , φαε οτι κραταει ο οργανισμος να παρεις δυναμη κ να βγεις λιγο εξω να παρεις καθαρο αερα.

@Vila τα καταφερατε? μπραβο κοριτσι μου ! με το καλο το μωρακι σας!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , _marjio είπε:

Γύρισα κορίτσια μου!! Δόξα το θεό όλα καλά με το μωρούλι μας! Είναι πολύ συμμετρικο στις μετρήσεις του και ακριβώς στις μέρες και στις εβδομαδες του!

Γύρω στις 6 Μαρτίου θα κλείσουμε για β επιπέδου και 3 εβδομάδες αργότερα θα παμε παλι στο γιατρό.

@Vila σημειώσατε αγόρι παρακαλώ!! Το είδα και εγώ ολοκάθαρα!!! 

Μπράβο μπράβο!! Άντεεε να μαζεύονται κ τ αγοράκια σιγά σιγά.. χιχιιχ..άντε να ξεκινάνε κ οι β επιπεδου σιγα σιγά.. Εγώ έχω στις 3 Μαρτίου..Αλλά προς το παρόν περιμένω για τις 19 Φλεβάρη το ραντεβουδακι μου με το γιατρουλη!


sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, kerasia93 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!πως ειστε;;

εγω ελαβα τα αποτελεσμα της NIPT και δοξα τ Θεο ειναι ολα αρνητικα!αυριο εχουμε το ραντεβου με την γιατρο.επισης το αποτελεσμα μας εβγαλε πως περιμενουμε κοριτσακι!!!!!!ευχομαι τελος Ιουλιου να αποκτησουμε ενα ευλογημενο και υγιεστατο κοριτσουλι!!! :wub:

Μπράβο κοπέλα μου!! Συγχαρητήρια!!! Έρχεται το κοριτσάκι σας !!!

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , _marjio είπε:

Γύρισα κορίτσια μου!! Δόξα το θεό όλα καλά με το μωρούλι μας! Είναι πολύ συμμετρικο στις μετρήσεις του και ακριβώς στις μέρες και στις εβδομαδες του!

Γύρω στις 6 Μαρτίου θα κλείσουμε για β επιπέδου και 3 εβδομάδες αργότερα θα παμε παλι στο γιατρό.

@Vila σημειώσατε αγόρι παρακαλώ!! Το είδα και εγώ ολοκάθαρα!!! 

Αντε με το καλό το αγορακι σας marjio μου!!!αγόρι σου είχαν πει κ στην αυχενική? Δεν θυμάμαι.

Ρε κορίτσια θέλω κ γω να μάθω φύλο θα σκάσω λέμε! Τα νύχια εγώ τα βάφω συνέχεια.κάθε 2μερες. Έχω συνηθίσει κ από τη δουλειά που έπρεπε να είναι βαμμένα κ τωρα δεν μπορώ να τα βλέπω αλλιώς. Κοντά πάντα βέβαια αλλά βαμμένα. Το πεντικιούρ το κατά ζήλεψα όμως!!! Τα βαριέμαι όλα αυτά είναι η αλήθεια κ προτιμώ να τα κάνω μόνη μου όποτε μου έρθει η ορεξη.Αλλά το πεντικιούρ έξω άλλο πράγμα!

2 ώρες πρίν, foroulina είπε:

Κερασια τέλεια τα νεα σου!ξεαγχωσου κοριτσάκι μου τώρα .

Τζιτζακι ψυχή του φορουμ μεγιαααα!ξανανιώσες ε?Εγώ πήγα για πεντικιούρ σήμερα.παρασκευη έχω καθαρισμό. 

@_marjio ευτυχώς θα δεις μπεμπινι!!

Εμένα ο μικρός έχει βρογχίτιδα και παίρνει αντιβίωση...Ο λαιμός λίγο με γρατζουναει...έχετε κανένα γιατροσόφι?

Καλε κορίτσια 17+ δεν έχουμε μπει ήδη στον πέμπτο???λάθος είχα καταλάβει?:shock:

Κ εγω πάντα μια βδομάδα πίσω μετράω. Σε όλους λέω θα μπω στον 5ο την άλλη βδομαδα :-D

Περαστικά για τον μικρό σου.. Για σένα μήπως μπορείς να πάρεις πρόπολη? Δεν ξέρω αν επιτρέπεται στην εγκυμοσυνη αλλά φαντάζομαι πως ναι. 


b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Εύχομαι σε όλες μια ευχάριστη και υγιής εγκυμοσύνη. Με το καλό τα μωράκια σας να τα χαρείτε. Είμαι 15 εβδομάδων και 2 ημερών και τελική ημερομηνία από το γιατρό μου 24 Ιουλίου. Είναι ουσιαστικά η πρώτη μου εγκυμοσύνη γιατί είχα στο παρελθόν κάποιες παλινδρομες. Κάνω κι εγώ ηπαρινη 2 ενέσεις την ημέρα οπότε κατάλαβενω απόλυτα τα κορίτσια που έλεγαν για τις μελανιές. Πάνω σε αυτό να προσθέσω πως ναι δεν γίνεται να μην κάνεις και πονάνε αρκετά όμως υπάρχει μια κρέμα που λέγεται vencil η οποία βοηθάει αρκετά. Και εγώ όταν δεν έχω πια άλλο μέρος στην κοιλιά κάνω στους μηρούς,και όταν γεμίσει κι εκεί επανέρχομαι στην κοιλιά. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...