Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Just now, Εlen32 είπε:

@noni90 @_marjio μου έδωσε κάποια άλλα χάπια αλλά όχι τα vefron.βεβαια μου είπε ότι είναι σαν τα primperan οπότε δεν περιμένω θαύματα.κατα τα άλλα υπομονή μόνο..και οισοφαγίτιδα έχω φυσικά από τον εμετό τόσους μήνες αλλά επίσης δεν μπορεί να γίνει κάτι από θεραπεία τώρα...ο Θεός να μου δίνει κουράγιο με λίγα λόγια!μου έκλεισε ραντεβού για β επιπέδου στις 17/3. Έχουμε καιρό ακόμη..να δω πως θα περάσει..

Πανω απ όλα κουράγιο...από το πολύ λίγο που το πέρασα για 1 μήνα είναι δύσκολο!Εμένα με βοήθησε λιγο της Intermed το Pregnaderm Morning Sickness!Καταλαβαίνω ότι είναι μια δύσκολη κατάσταση, αλλά το vefron είναι αρκετά βαρύ φάρμακο,τον τελευταία χρόνο έχει ξεκινήσει και συνταγογραφείται έτσι εύκολα για εγκυμοσύνη. Σίγουρη είναι για ναυτίες και εμετούς αλλά για πολύ πιο δύσκολες καταστάσεις.....Βέβαια σε καμία περίπτωση δεν επεμβαίνουμε στον λόγο του γιατρού!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα Μανούλες. Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.@koalaki με το καλό να σου παν όλα τέλεια,πολύ χαίρομαι που είμαστε τόσο κοντά. Εγώ ακόμα δεν ξέρω τι θα μου τύχη.Ειναι 50-50 οι πιθανότητες λόγω μυωπίας που έχω. Αρχικά ο γιατρός μου με είχε βάλει τελική ημερομηνία 20/7 και στην πορεία μου το άλλαξε σε 24/7  γιατί δεν κατάλαβα πότε να πω την αλήθεια. Θα ήθελα να ρωτήσω κορίτσια τι είναι το nipt test? Και αν κάποια έχει κάνει το Αtest? Έχω κάνει αυχενική και pap a και βγήκαν πολύ καλές. Εμένα μου είπε στην αυχενική πως έχω αγοράκι αλλά κρατάω μια επιφύλαξη με αυτά που ακούω... πως στην β επιπέδου άλλαξαν τα νεα για κάποιους γονείς. Όχι πως έχει καμία σημασία, το σημαντικότερο είναι είναι γερό και δυνατό. Όσο για τα όνειρα που διάβασα πιο πάνω, ναι κι εγώ ενώ δεν έβλεπα πριν την εγκυμοσύνη τώρα βλέπω κάθε βράδυ. Κι όταν έχει συμβεί κάτι και έχω αγχωθεί δεν είναι και τόσα ωραία .Την Τρίτη έχω ραντεβού για το Αtest και υπέρηχο ελπίζω όλα να είναι καλά γιατί αγχώθηκα λίγο για το Atest. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, "Gigi" είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! 

Vila, Ioannababy το ξενυχτάτε βλέπω! Εγώ χθες καλοκοιμηθηκα πάντως από νωρίς στο κρεβατάκι μου. Χωρίς καναπέδες κ ξυπνηματα. Είδα κ όνειρο! Ότι είχαμε κοριτσάκι τλκ κ μάλιστα της βάλαμε δαντέλες, φιόγκους κλπ να την φωτογραφησουμε γιατί γινόταν 2 μηνών :-Dκορίτσια την Κυριακή ήμουν στους δικούς μου κ λέγαμε ότι δε φαίνομαι ακόμα έγκυος κ από χθες η κοιλιά έχει γίνει 3πλασια!ολοστρογγυλη! τι είναι αυτό φουσκώνει κ ξεφουσκώνει?με έχει τρελλανει! :-D εντωμεταξύ τώρα που είπα για φωτογραφίες, σε καμία εγκυμοσύνη δεν έχω βγάλει την κοιλιά μου ανά μήνα. Εσείς βγάζετε? 

Αντζελίνα μου συγχαρητήρια κοριτσάκι μου!! Με το καλό!!!! 

FofiK, noni90 κ εμας δεν μας είπαν τπτ περί φύλου. Ούτε καν μια πιθανότητα! Οπότε το έχω σίγουρο ότι θα περιμένω μέχρι την β επιπεδου! Έχει κι αυτό το γούστο του πάντως! 

Αχ απο όνειρα άλλο τίποτα!Ολοζώντανα και σουρεαλιστικά :roll: !!Εγώ βγάζω φωτογραφίες κάθε που αλλάζω μήνα.Στο ίδιο σημείο του σπιτιού με τα ίδια ρούχα.Βέβαια προς το παρόν έχω μόνο τρείς αλλά και πάλι! Τις βάζω δίπλα δίπλα και χαζοχαίρομαι μιας και δεν υπάρχει ακόμα καμια διαφορά :-o Δεν έχω βάλει και καθόλου κιλά ακόμα.Πιστεύω πως στο εξής θα αρχίσει σιγά σιγά να φαίνεται το κοιλάκι :x

  • Μου αρέσει 3

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, noni90 είπε:

Καλημερα, σε ποια εβδομαδα εισαι? κ εμενα ετσι μου ειπαν, μαλλον αγορακι παλι αλλα δεν ειναι κ σιγουρο γιατι μπορει να ηταν κ ο λωρος... Λες να φτασουμε β επιπεδου για να μαθουμε?

Ειμαι στη 17 εβδομάδα.. Εγω σίγουρα θα μάθω τοτε γιατί δεν έχουμε άλλο ραντεβού μέχρι τη β επιπέδου! Σήμερα έκλεισα για 11 Μαρτίου! Αααχ πώς θα περάσουν οι μέρες!

  • Μου αρέσει 1

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ελλάκι είπε:

Αχ απο όνειρα άλλο τίποτα!Ολοζώντανα και σουρεαλιστικά :roll: !!Εγώ βγάζω φωτογραφίες κάθε που αλλάζω μήνα.Στο ίδιο σημείο του σπιτιού με τα ίδια ρούχα.Βέβαια προς το παρόν έχω μόνο τρείς αλλά και πάλι! Τις βάζω δίπλα δίπλα και χαζοχαίρομαι μιας και δεν υπάρχει ακόμα καμια διαφορά :-o Δεν έχω βάλει και καθόλου κιλά ακόμα.Πιστεύω πως στο εξής θα αρχίσει σιγά σιγά να φαίνεται το κοιλάκι :x

Κ γω το κάνω.. Χαχα..Αλλά όχι με τα ίδια ρούχα..εμένα πάλι υπάρχει μεγάλη διαφορα σ αυτό το μηνα κ το προηγούμενό..χιχι..εμμμ..8κιλα είναι αυτά!!!;)

  • Χαχα 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emma9 είπε:

Κ γω το κάνω.. Χαχα..Αλλά όχι με τα ίδια ρούχα..εμένα πάλι υπάρχει μεγάλη διαφορα σ αυτό το μηνα κ το προηγούμενό..χιχι..εμμμ..8κιλα είναι αυτά!!!;)

Δυστυχώς εγω ξεκίνησα την εγκυμοσύνη +8 κιλά  πιο πάνω απ το κανονικό μου, οπότε τώρα το 'χω ράψει με σφιχτό γαζί :-P Έχω κατεβάσει ενα app που μετράει θερμίδες και σου δείχνει αν ξεπερνάς τα καθημερινά όρια.Δεν του είμαι απόλυτα πιστή, αλλά δεν ξεπερνώ τις 1500 θερμίδες την ημέρα.Είναι πιο εύκολο απ'οτι ακούγεται! :) Ανυπομονώ να εκτυπώσω τις 9 φωτογραφίες με το κοιλάκι που φουσκώνει :rolleyes:

  • Μου αρέσει 2

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσιααααα!!! Επιτέλους Παρασκευούλα σήμερα.. εγώ ξύπνησα από τις πέντε μισή,έβαλα ρεβύθια και έφτιαξα να σιγοβρασουν,έφτιαξα και ζελέ φράουλα με μήλο κομματάκια..σε υπερένταση. Σήμερα έχω ενδοκρινολόγο να πάω επιτέλους να δούμε πως θα συνεχίσουμε με το χάπι του θυροειδή. Εσείς τι κάνετε πως είστε;; @Αφροδίτη......... Μήπως σε άλλαξε λόγω υπερήχου;μήπως έχεις μικρότερο εμβρυακι;γιατί και εγώ βάση περιοδου το σπορακι μου είναι δυο μέρες μικρότερο. Νομίζω έτσι υπολογίζουν την ΠΗΤ. Αν γνωρίζει κάποιο κορίτσι κάτι περισσότερο ας μας πει. Βλέπω ξεκινάνε τον άλλο μήνα οι Β Επιπέδου...με το καλό καλά αποτελέσματα να έχουμε όλες μας!!!

16 ώρες πρίν, Εlen32 είπε:

@_marjio @noni90 Μόλις γύρισα από το γιατρό! όλα καλά!! επιτέλους μάθαμε κ το φύλο!! κοριτσάκι!!!! @Vila βάλε με κ μένα στο πινακακι :)

Με τι καλό κοπέλα μου χάρηκα με τα νεακια σου!!!! Να σου περάσουν και οι εμετουληδες τώρα να χαρείς την εγκυμοσύνη σου!!! Εγώ ευτυχώς μην με ματιασω δύο μέρες είμαι καλά δεν με έχει πιάσει καθόλου..


bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, FofiK είπε:

Ειμαι στη 17 εβδομάδα.. Εγω σίγουρα θα μάθω τοτε γιατί δεν έχουμε άλλο ραντεβού μέχρι τη β επιπέδου! Σήμερα έκλεισα για 11 Μαρτίου! Αααχ πώς θα περάσουν οι μέρες!

Εγώ έχω μέλλον ακόμα είμαι 14+5.... έχω πάλι ραντεβού στις 16 εβδομάδες περίπου να δω κ αν μου έχουν περάσει οι εμετοί να κάνω τη καμπυλη σακχάρου... μπλιαχ!

13 ώρες πρίν, Εlen32 είπε:

@noni90 @_marjio μου έδωσε κάποια άλλα χάπια αλλά όχι τα vefron.βεβαια μου είπε ότι είναι σαν τα primperan οπότε δεν περιμένω θαύματα.κατα τα άλλα υπομονή μόνο..και οισοφαγίτιδα έχω φυσικά από τον εμετό τόσους μήνες αλλά επίσης δεν μπορεί να γίνει κάτι από θεραπεία τώρα...ο Θεός να μου δίνει κουράγιο με λίγα λόγια!μου έκλεισε ραντεβού για β επιπέδου στις 17/3. Έχουμε καιρό ακόμη..να δω πως θα περάσει..

Κοριτσι κρατά γερά κάνε υπομονή κ θα περάσει... να δεις σε λίγες μέρες θα είσαι πιο καλά κ τα νέα χάπια μπορεί να κάνουν δουλειά! Ίσως να έχουν άλλη δραστική ουσία...  κ να σε πιάνει καλύτερα. Με το καλό κ η β επιπέδου κ όλα καλά να πάνε!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια..

Δε μπορώ να σηκωθώ από το κρεβάτι σήμερα... Πώς ειστε εσεις; Ούτε να μαγειρέψω έχω όρεξη.

 


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

Καλημέρα κορίτσια..

Δε μπορώ να σηκωθώ από το κρεβάτι σήμερα... Πώς ειστε εσεις; Ούτε να μαγειρέψω έχω όρεξη.

 

Μόλις έπιασα το κινητό στο χέρι κ λέω στον άντρα μου πω πω σήμερα δεν είναι η μέρα μου. Ούτε να κουνηθω δε μπορώ. Κ μετά διαβάζω το μνμ σου! Λοιπόν κ εγώ μεγάλη βαρεμάρα νιώθω. Μαρεσει που τον ζάλισα να πάμε για καφέ, ψώνια μέχρι να έρθουν τα παιδιά κ εγώ έχω λιώσει στον καναπέ. Χθες ενέργεια φουλ. γύρισα ανάποδα όλο το σπίτι με τις δουλειές κ έκανα γρήγορα γρήγορα  φακες που τλκ έφαγα μόνο εγώ κ ο μεγάλος μου.οποτε έχουμε κ για σήμερα αν δεν αλλάξει η διάθεση για μαγείρεμα. 

16 ώρες πρίν, Mvasi είπε:

Καλώς ήρθες,με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά!πες μου το μαιευτηρίο που θα είσαι γιατί μας βλέπω παρεούλα!:wink:

Κορίτσια χαίρομαι τόσο πολύ που διαβάζω μόνο ευχάριστα αποτέλεσμα από τις εξετάσεις σας! Σήμερα ήταν και η δικιά μου σειρα για Nipt, περιττό να πω ότι μου έσπασαν τις φλέβες και από τα 2 χέρια...ας πάνε όλα καλά βέβαια και χαλάλι!

Καλά αποτελέσματα κοριτσάκι μου!! Κ εγώ την ίδια ταλαιπωρία έχω όταν μου παίρνουν αίμα. Μου έχουν πει να πίνω πολύ νερό πριν πάω γιατί φουσκώνουν αλλά όλο το ξεχνάω. 

18 ώρες πρίν, Vila είπε:

@Barbei καλώς ήρθες!!! Με το καλό!!!

@Εlen32 τι ωραία με το καλό η μπεμπουλα!!!

πινακακι ΠΗΤ   :wub:

Γράφω όσες έχετε ανάφερει ημερομηνία και το φύλο του μωρού και περιμένω και από τις υπόλοιπες! 

@Vila 01/07 αγοράκι! ♥️

@Katerinasam 04/07

@_marjio 05/07 αγοράκι! ♥️

@Biky3 06/07 κοριτσάκι! ♥️

@"Gigi" 08/07

@Μαρίαφi 9/07 κοριτσάκι! ♥️

@foroulina 10/07 κοριτσάκι! ♥️

@kerasaki10 10/7

@Φραουλίνα 10/7 αγοράκι! ♥️

@Emma9 12/07 αγοράκι♥️

@FofiK 13/07

@Ioannababy 14/07 έκπληξη! ♥️

@tzina_liana 14/07

@Marva617/07

@Αντζελίνα 30 22/07 κοριτσάκι! ♥️

@Arabella 21/07

@Giwta1411 21/07

@Koalaki87 23/07

@ntoremi 24/07

@Αφροδίτη......... 24/07

@Εlen32 25/07 κοριτσάκι! ♥️

@kerasia93 26/07 κοριτσάκι! ♥️

@Tegan 26/07

@Mvasi 28/07 κοριτσάκι! ♥️

@Barbei 29/7 

@Ελλάκι 31/07 κοριτσάκι! ♥️

Με το καλό να τα πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας!! ❤️

Κορίτσια μου σήμερα το νιώθω αρκετά το μωράκι μου!!! :wub: σαν γουργουρισμα και κάπου κάπου χτυπηματακια!!

Εγώ β επιπέδου έκλεισα για 19/2 και ανυπομονώ!!!

Σήμερα στο πρωινό κ εγώ ένιωσα ένα χτυπήματακι λίγο πιο δυνατά από τις άλλες φορές! Ελπίζω να ήταν το μπεμπακι κ να το ξανά νιώσω!! 

19 ώρες πρίν, Εlen32 είπε:

@_marjio @noni90 Μόλις γύρισα από το γιατρό! όλα καλά!! επιτέλους μάθαμε κ το φύλο!! κοριτσάκι!!!! @Vila βάλε με κ μένα στο πινακακι :)

Με το καλό η μπεμπούλα σας!!!! 

 

21 ώρες πρίν, Barbei είπε:

Γειά σας μανούλες, με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας! Εγώ διανύω την 15η εβδομάδα, η πρώτη εκτίμηση λέει ότι 29/7 θα έρθει στον κόσμο το μωράκι μας. Το πρώτο τρίμηνο ήταν πολύ δύσκολο με αναγούλες, τώρα είμαστε καλά περιμένουμε να νιώσουμε το πρώτο σκιρτισμα. 

Καλώς μας ήρθες!!! Με το καλό το μωράκι σου!! 

  • Μου αρέσει 2

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσάκια!!!Τελικά δεν είμαι η μόνη σήμερα...και δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου σε σημείο που δεν πήγα δουλειά!Αισθάνομαι αδυναμία και είπα να λιώσω στον καναπέ!

Αχ @gigi μου ζω ένα δράμα με τις φλέβες μου,μια ζωή θυμάμαι τα χέρια μου μετά από εξετάσεις μαύρα!Τώρα βέβαια κάνω ανά 2 εβδομάδες μια ειδική εξέταση, γιατί έχω 0 ρέζους αρνητικό και πρέπει να παρακολουθώ το αίμα μου "οτι κοιμάται" και δεν θεωρεί το έμβρυο ξενιστή...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mvasi είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια!!!Τελικά δεν είμαι η μόνη σήμερα...και δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου σε σημείο που δεν πήγα δουλειά!Αισθάνομαι αδυναμία και είπα να λιώσω στον καναπέ!

Αχ @gigi μου ζω ένα δράμα με τις φλέβες μου,μια ζωή θυμάμαι τα χέρια μου μετά από εξετάσεις μαύρα!Τώρα βέβαια κάνω ανά 2 εβδομάδες μια ειδική εξέταση, γιατί έχω 0 ρέζους αρνητικό και πρέπει να παρακολουθώ το αίμα μου "οτι κοιμάται" και δεν θεωρεί το έμβρυο ξενιστή...

Το είχα ξανακούσει αυτό με το αίμα, και κάτι παρόμοιο με το θηλασμο δεν είμαι όμως σίγουρη..  άλλο άγχος και αυτό, όλα καλά να είναι μέχρι το τέλος κορίτσι μου!!

Το μωρό πλέον το νιώθω και καθιστή να είμαι ή όρθια καμία φορά,  είχα ξεχάσει πως ειναι αυτη η μαγική αίσθηση.

Βλέπω από διάθεση σκιζουμε, άντε να έρθει η άνοιξη!!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα γλυκούλες!!

Αν σας πω ότι μόλις ξύπνησα και δεν θέλω να βγω από το πάπλωμα!! Αφήστε με όλη μέρα εδώ παρακαλώ απλά φέρτε μου και κάτι να τσιμπάω ε! 8) βέβαια κοιμήθηκα στις 3 χθες γιατί δε με έπιανε ύπνος!

Εγώ σήμερα θα κάνω σπιτική πίτσα γιατί λιγουρευτικε ο αντρουλης μου χαχα άλλος είναι έγκυος άλλος λιγουρευεται!

Κατά τα άλλα νιώθω πως δεν περνούν οι μέρες μέχρι τη β επιπέδου.. αν και τώρα συνειδητοποιώ πως σε λίγο κλείνω και την 20η εβδομάδα οπότε πάει φτάσαμε στα μισά!!!!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι @Vila έφτασες στα μισά, ακολουθούμε και οι υπόλοιπες!!

Εγώ θα σηκωθώ μόνο όταν λιμοκτονησω για να βρω κάτι να φάω χαχα δε σηκωνομαιιιιι

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...