Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Eflenew είπε:

      Και οι 2 Τετάρτη είμαστε! Εύχομαι να έχουμε διπλασιασμους!!! Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος και τις σκέψεις που έχετε. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι υπομονή και την προσευχή μας. 

      Είναι η 8η εμβρυομεταφορά μου! Μακάρι να έχω διπλασιασμο την Τετάρτη. 17η ε? Πέρασες πολλά και συ...έχεις άλλο παιδάκι? Εγώ όχι.

      Σε ποιο κέντρο είσαι;;

      Μακάρι να τα καταφέρουμε το θέλουμε τόσο πολύ σαν όνειρο το βλέπω απλά όλα αυτά δεν σε αφήνουν να χαρείς ας τα καταφέρουμε και δεν με νοιάζει. 

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Ναι κορίτσι μου .34 είμαι.το έχω ξαναγράψει έχω γίνει κουραστική...χαχα

1.έχεις τέλεια Αυχενική οπότε δεν κάνεις τπτ 

2.κάνεις nipt

3.αμνιοπαρακεντηση.

Αν ήμουν λέει 40 δεν υπήρχε επιλογή θα κάναμε αμνιο.

Ο νύφη μου πχ ίδια ηλικία δεν έκανε τίποτα.

 


5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Τζινα38 είπε:

οκ μαλλον δεν τα ειχα διαβασει αυτα γι αυτο το ειχα απορια.!

Έχεις πολύ καλη αυχενική.. Εγώ είμαι 31 και είχα ένα θέματακι με τον αυχένα.. Ήταν στο όριο αλλά με το 1/2700 με καθησυχασε πολύ.. Σκέψου καθησυχασε εμένα με αυτές τις πιθανοτητες, που εσύ εχεις πολύ παραπάνω από μένα.. Οπότε μην ανησυχείς..  έκανα το nipt γτ μου δημιουργήθηκε μεγάλη ανασφαλεια λόγω αυχένα.. αν κ ρώτησα και δεύτερο γιατρό κ με καθησυχασε κι αυτός.. Την έκανα προληπτικά και για να ηρεμήσω.. Με τέτοια τιμή δεν χρειάζεται καν να το σκέφτεσαι..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσάρες τι κανετε:; Τώρα μπήκα.διαβαζω τα νεακια σας είχα πάει λαϊκή να πάρω φρούτα και λαχανικά και μετά έκατσα και για ένα καφέ.  Πονακια έχω εγώ αλλά και μου πε είναι πολύ φυσιολογικό γιατί τις πρώτες φορές την είχα ακούσει από τον φόβο. Όλες τα έχουμε! Εγώ έχω το άλλο και αγχώνομαι..ώρες ώρες αν φτερνιστώ η βηξω και είμαι πολύ πολύ χαλαρή νιώθω τραβηα στην κοιλια είτε αριστερά είτε δεξιά.το χει καμία αυτό το σύμπτωμα;;; 

4 ώρες πρίν, Ioannababy είπε:

@foroulina μπράβο κορίτσι μου!!!όλα καλά θα πάνε!!κι εγώ αναμένω για το nippt test μεχρι την Τρίτη με Τετάρτη  

Καλά αποτελέσματα @Ioannababy μην αγχώνεσαι για τίποτα όλα καλά θα ναι δεις!!!

3 ώρες πρίν, _marjio είπε:

Καλημέρα σας!!

Πώς ειστε; πως ήταν το βράδυ σας;

Χθες έπεσα ξερη και σηκώθηκα ΜΟΝΟ μια φορά για τουαλέτα.. πως εγινε αυτο το θαύμα!!      Όταν σηκώθηκα πάλι είχα πολλά υγρά σήμερα.. Δεν έχω κάθε μέρα όμως, σα να μαζεύονται και να βγαίνουν όλα μαζί μου φαίνεται χαχα

@LenaEsperanzaMar δε τον γνωρίζω το γιατρό εγώ.  Να έχεις υπόψιν πως ο τέλειος γιατρός για εμένα, καποια αλλη μπορει να μη θέλει να τον δει ούτε ζωγραφιστό.  Είναι και να υπάρχει χημεία και επικοινωνία, εκτός φυσικά του να είναι καλός επιστήμονας!!

@Ioannababy λίγο έμεινε! Αναμονή για τα ευχάριστα νέα :grin:

 

@_marjio και εγώ που και που είναι κάποιες μέρες που βγάζω αρκετά υγρά ενώ άλλες τίποτα...πχ χτες από το απόγευμα είχα υγρά παχύρρευστα λευκά κολλώδη λίγο για λίγο μετά πάλι τίποτα...


bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Koalaki87 είπε:

Καλησπερα κοριτσάρες τι κανετε:; Τώρα μπήκα.διαβαζω τα νεακια σας είχα πάει λαϊκή να πάρω φρούτα και λαχανικά και μετά έκατσα και για ένα καφέ.  Πονακια έχω εγώ αλλά και μου πε είναι πολύ φυσιολογικό γιατί τις πρώτες φορές την είχα ακούσει από τον φόβο. Όλες τα έχουμε! Εγώ έχω το άλλο και αγχώνομαι..ώρες ώρες αν φτερνιστώ η βηξω και είμαι πολύ πολύ χαλαρή νιώθω τραβηα στην κοιλια είτε αριστερά είτε δεξιά.το χει καμία αυτό το σύμπτωμα;;; 

Καλά αποτελέσματα @Ioannababy μην αγχώνεσαι για τίποτα όλα καλά θα ναι δεις!!!

και εγω το ιδιο και ή αν σηκωθω αποτομα απο το κρεβατι το ιδιο παλι νιωθω το τραβηγμα 

  • Μου αρέσει 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, foroulina είπε:

Είμαστε πολλές τελικά...οπότε φυσιολογικό θα είναι...Όταν με πιάνουν χαλιεμαι πολύ.λεω είναι ολα καλα?

Κομμωτήριο ακούω??Τι είναι αυτό??χαχα μόνο ανταυγες μου είπε μετά τον 5ο.και να φανταστείτε είναι ξανθιά με 4 δάχτυλα ρίζα!!Δεν με ενοχλεί η ρίζα αλλά κάτι άσπρες τρίχες που έχω.

Κοπέλα ε?με παρακαλάει ο άντρα μου να πάρουμε.

Εμένα μου επιτρέπει φυτική βαφή από τον 3ο κ μετά κ θα κάνω το πήρα απόφαση. Αύριο θα πάω κ για καφέ το απόγευμα κ μπορεί να έχει κ συνέχεια. με κοριτσοπαρεα!!! Έλεγα να περιποιηθω αλλά δεν πειράζει. Έχω πολλά άσπρα τα οποία καλύπτονται ευτυχώς γιατί είναι από μέσα. Τα πάνω πάνω είναι λιγότερα κ θα βάλω λίγο σπρευ τι να κάνω. Θα τα βάψω την επόμενη εβδομάδα μάλλον τωρα κ σίγουρα πριν τη γέννα. Ενδιάμεσα βλέπουμε! Όσο για την κοπέλα κ εγω είμαι στις μαύρες μου όταν έρχεται.δεν νιώθω καλά, φεύγω μέχρι να τελειώσει. Βέβαια όταν φύγει κ είναι όλα έτοιμα λέω τελείωσε θα καθαριζουμε κάθε βδομάδα :grin: τλκ έρχεται 1 φορά το μήνα κ ίσως κ 2.σκεψου το κ εσυ τι σε πειράζει? 

 

πρίν από 6 λεπτά , Vila είπε:

Κοριτσια μου από pregnancy glow πως πάτε??? Εγώ κάθε μέρα το ψάχνω και πουθενά δεν το βλέπω :D

Τα μαλλιά μου σαν να άρχισαν λίγο να παίρνουν τα πάνω τους να μακραίνουν πιο γρήγορα αλλά ούτε το δερματακι νιώθω να λάμπει ούτε πιο όμορφη όπως λένε..

 

Κ εγώ μια απ'τα ίδια! Σχεδόν καθόλου τριχόπτωση βέβαια που σίγουρα είναι λόγω εγκυμοσύνης αλλά κατά τα άλλα δε βλέπω τπτ απολύτως! 

Just now, Koalaki87 είπε:

Καλησπερα κοριτσάρες τι κανετε:; Τώρα μπήκα.διαβαζω τα νεακια σας είχα πάει λαϊκή να πάρω φρούτα και λαχανικά και μετά έκατσα και για ένα καφέ.  Πονακια έχω εγώ αλλά και μου πε είναι πολύ φυσιολογικό γιατί τις πρώτες φορές την είχα ακούσει από τον φόβο. Όλες τα έχουμε! Εγώ έχω το άλλο και αγχώνομαι..ώρες ώρες αν φτερνιστώ η βηξω και είμαι πολύ πολύ χαλαρή νιώθω τραβηα στην κοιλια είτε αριστερά είτε δεξιά.το χει καμία αυτό το σύμπτωμα;;; 

Καλά αποτελέσματα @Ioannababy μην αγχώνεσαι για τίποτα όλα καλά θα ναι δεις!!!

@_marjio και εγώ που και που είναι κάποιες μέρες που βγάζω αρκετά υγρά ενώ άλλες τίποτα...πχ χτες από το απόγευμα είχα υγρά παχύρρευστα λευκά κολλώδη λίγο για λίγο μετά πάλι τίποτα...

Το τράβηγμα κ εγώ το νιώθω μετά από φτερνισμα η βήχα κ κρατάει λίγα λεπτάκια κιόλας. Πονακια δεν ένιωσα καθόλου ως τώρα. Ενοχλήσεις στη μέση έχω που κ που αλλά δεν ξέρω αν οφείλονται στην εγκυμοσυνη. 

  • Μου αρέσει 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Vila είπε:

Κοριτσια μου από pregnancy glow πως πάτε??? Εγώ κάθε μέρα το ψάχνω και πουθενά δεν το βλέπω :D

Τα μαλλιά μου σαν να άρχισαν λίγο να παίρνουν τα πάνω τους να μακραίνουν πιο γρήγορα αλλά ούτε το δερματακι νιώθω να λάμπει ούτε πιο όμορφη όπως λένε..

 

Vila ούτε εγώ την λάμψη έχω που λένε...σαν κομμένη με βλέπω στο καθρέφτη ρε κορίτσια..δεν ξέρω..μαλλιά μόνο έχω γερά και τα νύχια που χω αφήσει το φυσικό μου και είναι σαν μαχαίρια σεφ...ενώ πριν η αλήθεια είναι ότι είχα πολύ αδύναμα νυχακια σαν λεπιδακια και σπαγανε οπότε έβαζα και κάνα ψεύτικο μέχρι να μεγαλώσουν λίγο και φτου κ από την αρχή. Από επιδερμιδα πάντως το νεκρό του νεκρού με λάμψη μούμιας. Βαζω την κρεμουλα κανω το καθαρισμό μου αλλά τιποτα..το μόνο που δεν πεταγονται σπυράκια είναι αλλά κατά τα άλλα δεν βλέπω κατι.την λάμψη την παίρνει ολη το σπορακι μας @Vila μου μάλλον!!! Χαλάλι του. Τι μαγειρεψατε/μαγειρεύετε σήμερα;;;

  • Χαχα 3

bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Koalaki87 είπε:

Καλησπερα κοριτσάρες τι κανετε:; Τώρα μπήκα.διαβαζω τα νεακια σας είχα πάει λαϊκή να πάρω φρούτα και λαχανικά και μετά έκατσα και για ένα καφέ.  Πονακια έχω εγώ αλλά και μου πε είναι πολύ φυσιολογικό γιατί τις πρώτες φορές την είχα ακούσει από τον φόβο. Όλες τα έχουμε! Εγώ έχω το άλλο και αγχώνομαι..ώρες ώρες αν φτερνιστώ η βηξω και είμαι πολύ πολύ χαλαρή νιώθω τραβηα στην κοιλια είτε αριστερά είτε δεξιά.το χει καμία αυτό το σύμπτωμα;;; 

Καλά αποτελέσματα @Ioannababy μην αγχώνεσαι για τίποτα όλα καλά θα ναι δεις!!!

@_marjio και εγώ που και που είναι κάποιες μέρες που βγάζω αρκετά υγρά ενώ άλλες τίποτα...πχ χτες από το απόγευμα είχα υγρά παχύρρευστα λευκά κολλώδη λίγο για λίγο μετά πάλι τίποτα...

Βήχω συχνά γιατί ήμουν κρυωμενη και νιώθω σαν σουβλιες στις ωοθήκες και στη μήτρα.. νόμιζω είναι λογικό, γιατί τρανταζεται η κοιλιά..

Link to comment
Share on other sites

Με το φτάρνισμα έχω κ εγώ σουβλιές στη μήτρα, αφού όποτε μου έρχεται διπλωνομαι για να μη με πονέσει τόσο :?

Σήμερα εγώ έφτιαξα κάτι γρήγορο, καρμπονάρα η οποία φυσικά και δε θα μείνει για το βράδυ οπότε πααααλι κάτι πρέπει να φτιάξω για τη φαμίλια.. 

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τελικά τα τραβηγματακια από βήχα η φτέρνισμα τα έχουμε όλες!!!και εγώ πλέον επειδή ξέρω όταν είναι διπλωνομαι για να μην ταράζονται αλλά όταν ξεχνιέμαι η είμαι έξω στον δρόμο δεν τα γλυτώνω. Εγώ ψαχνομαι τι να μαγειρέψω το σουκου δεν έχω ιδέες. Όλα τα φαγητά είναι σαν να τα φαγα χτες ένα πράγμα και να χω στερέψει.πιο πολύ όμως στο παστίτσιο είμαι για να φτουρισει η κάνα κοκκινιστό μοσχαράκι με ρύζι η πουρέ. Ψάχνω συνταγές μπας κ βρω κάτι κ μου κάτσει στο μάτι. 


bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Τζινα38 είπε:

οκ μαλλον δεν τα ειχα διαβασει αυτα γι αυτο το ειχα απορια.!

Δεν πειράζει κοπέλα μου!γι αυτό ειμαι εδώ!:wink:

1 hour ago, "Gigi" είπε:

Εμένα μου επιτρέπει φυτική βαφή από τον 3ο κ μετά κ θα κάνω το πήρα απόφαση. Αύριο θα πάω κ για καφέ το απόγευμα κ μπορεί να έχει κ συνέχεια. με κοριτσοπαρεα!!! Έλεγα να περιποιηθω αλλά δεν πειράζει. Έχω πολλά άσπρα τα οποία καλύπτονται ευτυχώς γιατί είναι από μέσα. Τα πάνω πάνω είναι λιγότερα κ θα βάλω λίγο σπρευ τι να κάνω. Θα τα βάψω την επόμενη εβδομάδα μάλλον τωρα κ σίγουρα πριν τη γέννα. Ενδιάμεσα βλέπουμε! Όσο για την κοπέλα κ εγω είμαι στις μαύρες μου όταν έρχεται.δεν νιώθω καλά, φεύγω μέχρι να τελειώσει. Βέβαια όταν φύγει κ είναι όλα έτοιμα λέω τελείωσε θα καθαριζουμε κάθε βδομάδα :grin: τλκ έρχεται 1 φορά το μήνα κ ίσως κ 2.σκεψου το κ εσυ τι σε πειράζει? 

 

Κ εγώ μια απ'τα ίδια! Σχεδόν καθόλου τριχόπτωση βέβαια που σίγουρα είναι λόγω εγκυμοσύνης αλλά κατά τα άλλα δε βλέπω τπτ απολύτως! 

Το τράβηγμα κ εγώ το νιώθω μετά από φτερνισμα η βήχα κ κρατάει λίγα λεπτάκια κιόλας. Πονακια δεν ένιωσα καθόλου ως τώρα. Ενοχλήσεις στη μέση έχω που κ που αλλά δεν ξέρω αν οφείλονται στην εγκυμοσυνη. 

Αγάπη εμένα μου είπε σπρευ όχι γιατί περνάνε όλα στον πλακούντα.τον έχεις ρωτήσει?

  • Μου αρέσει 1

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, foroulina είπε:

Δεν πειράζει κοπέλα μου!γι αυτό ειμαι εδώ!:wink:

Αγάπη εμένα μου είπε σπρευ όχι γιατί περνάνε όλα στον πλακούντα.τον έχεις ρωτήσει?

Α στο καλό μη μου λες τέτοια κ έχω ξαναβάλει 1-2 φορές. Δεν ρώτησα γιατί μου φάνηκε έτσι όπως το ψεκαζω από απόσταση ότι πάει πολύ επιφανειακά όχι στη ρίζα. 


b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Koalaki87 είπε:

Vila ούτε εγώ την λάμψη έχω που λένε...σαν κομμένη με βλέπω στο καθρέφτη ρε κορίτσια..δεν ξέρω..μαλλιά μόνο έχω γερά και τα νύχια που χω αφήσει το φυσικό μου και είναι σαν μαχαίρια σεφ...ενώ πριν η αλήθεια είναι ότι είχα πολύ αδύναμα νυχακια σαν λεπιδακια και σπαγανε οπότε έβαζα και κάνα ψεύτικο μέχρι να μεγαλώσουν λίγο και φτου κ από την αρχή. Από επιδερμιδα πάντως το νεκρό του νεκρού με λάμψη μούμιας. Βαζω την κρεμουλα κανω το καθαρισμό μου αλλά τιποτα..το μόνο που δεν πεταγονται σπυράκια είναι αλλά κατά τα άλλα δεν βλέπω κατι.την λάμψη την παίρνει ολη το σπορακι μας @Vila μου μάλλον!!! Χαλάλι του. Τι μαγειρεψατε/μαγειρεύετε σήμερα;;;

Κλαίω απο τα γέλια...φυσικά είμαι μια από τα ίδια απλά με ενα σπυράκι κάθε εβδομάδα σε διαφορετικό σημείο!Αυτή την εβδομάδα το είχα πάνω στη μύτη:oΚανένα έλεος......

Κορίτσια έχετε ξεκινήσει να βάζετε κρέμα στην κοιλίτσα για ραγάδες;Εγώ ειπα να ξεκινήσω της frezyderm αλλά όλο ξεχνάω να βάλω!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...