Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Kiddoσε ευχαριστω για την απάντηση σου. Έχω πάει στην γνωστή αιματολόγο έχω την μετάλλαξη Leiden αλλά δεν σχετίζεται με αποβολές, παρόλα αυτά έπαιρνα αντιπηπτικη αγωγή και κορτιζόνη για καταστολή αν κ δεν βρέθηκε αυτοάνοσο. Έχω θυρεοειδέκτομη όποτε παίρνω καθημερινά t4 και με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος χρονια. Όλες οι κυήσεις ήταν αυτόματη αποβολη, σε καμία δεν ειχα αιμορραγία. Όσον αφορά το σπερμα επέμενα παρά πολυ να το ελέγξουμε πριν την γονιμοποίηση αλλά ο γιατρός και οι εμβρυολογοι επέμεναν ότι είναι πολυ καλό διοτι γονιμοποιουσε σχεδόν όλα τα ωάρια που έγιναν βλαστοκυστες άριστες. Ο σύζυγος 33 ετών.  Για να καταλάβεις από τα 12 ωάρια της δότριας τα 9 ήταν ώριμα και τα 7 έγιναν βλαστοκυστες. Όπως κ να έχει δυστυχως δεν μπορώ να κάνω κάτι όσον αφορά το σπερμα γιατί έχω έμβρυα στην κατάψυξη. Έκανα απόξεση την προηγούμενη εβδομάδα κ το στείλαμε για έλεγχο για να έχουμε μια απάντηση από εκεί θα εξαρτηθούν πολλα.
      Έχω κάνει υστεροσκοπηση και ήταν καθαρή.
      Ο γιατρος μου δεν πιστεύει στο μικρωβιωμα της μήτρας θεωρεί πως είναι σε ερευνητικό στάδιο και δεν το προτείνει , θεωρει πεταμένα λεφτά και χάσιμο χρόνου. 
      Εννοειτε πως δεν με κάλυψαν οι απαντήσεις του και δεν πιστεύω ότι ήταν τυχαίο γεγονός. Όταν μια κατάσταση επαναλαμβάνεται υπάρχει κάποιο πρόβλημα. 

       

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

Just now, Fofi29 είπε:

Κορίτσια Καλημέρα.. Εγώ έχω σταθερο κυκλο και σήμερα πάλι δεν αδιάθετησα.. Τώρα θα βγω και σκέφτομαι να πάω για χοριακη η να πάρω τεστ και να περιμένω μια μέρα Ακόμη?

αν παρεις τεστ , καλυτερα μη το κανεις σημερα,  καλο ειναι να το κανεις με τα πρωτα πρωινα ουρα . καλα αποτελεσματα !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emylia είπε:

Ε κάνε το τεστακι θα δείξει αφού έχεις καθυστέρηση 

Εγώ έχω πολύ σταθερό κύκλο 26 ημερών εσυ;;

Εγώ έχω 30-32 μέρες περίπου...καλό είναι που έχεις πολύ σταθερό κύκλο γιατί μόλις έχεις καθυστερήσει θα είσαι πιο σιγουρη...,,

Just now, Fofi29 είπε:

Κορίτσια Καλημέρα.. Εγώ έχω σταθερο κυκλο και σήμερα πάλι δεν αδιάθετησα.. Τώρα θα βγω και σκέφτομαι να πάω για χοριακη η να πάρω τεστ και να περιμένω μια μέρα Ακόμη?

Ότι και να κάνεις πιστεύω θα δείξει...αφού έχεις και σταθερό κύκλο 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κύκλο 32 ημερών.. θα το πάρω σήμερα και θα περιμένω μέχρι αύριο το πρωί.. και ο Θεός βοηθός.. πάντως σήμερα δεν πονάει η κοιλιά μου..προτιμάμε κάποιο συγκεκριμένο τεστ??


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Εγώ έχω κύκλο 32 ημερών.. θα το πάρω σήμερα και θα περιμένω μέχρι αύριο το πρωί.. και ο Θεός βοηθός.. πάντως σήμερα δεν πονάει η κοιλιά μου..προτιμάμε κάποιο συγκεκριμένο τεστ??

Έχεις υπομονή πάντως για να αντέξεις μέχρι αύριο το πρωί! Μπράβο σου!! Χαχα! 

Δεν έχω ξαναπάρει να σου πω τεστ. Τα predictor έχω ακούσει ότι είναι καλά.αλλα οποίο κ να πάρεις πιστεύω μια χαρά θα είναι. Ρώτα και τη φαρμακοποιό.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πρώτη φορά πήρα και το είπα στην φαρμακοποιό με μια χαρά ότι θέλω ένα τεστ εγκυμοσύνης αφού με κοίταζε και χαμογελούσε...χαχαχα διάβασα ότι όντως τα πρωινά ουρά είναι τα καλύτερα οπότε λέω να το κάνω αύριο πρωί πρωί μαζί με τον αντρουλης μου!!!!

  • Μου αρέσει 3

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Fofi29 είπε:

Και εγώ πρώτη φορά πήρα και το είπα στην φαρμακοποιό με μια χαρά ότι θέλω ένα τεστ εγκυμοσύνης αφού με κοίταζε και χαμογελούσε...χαχαχα διάβασα ότι όντως τα πρωινά ουρά είναι τα καλύτερα οπότε λέω να το κάνω αύριο πρωί πρωί μαζί με τον αντρουλης μου!!!!

Αφού αντέχεις κάνε το το πρωί λοιπόν!! Σου εύχομαι πραγματικά από την καρδιαου να είναι θετικό!!! Να χαρείτε με τον αντρουλη σου!! Και αυτό θα είναι το καλύτερο δώρο Χριστουγέννων και για σας και για όλη την οικογένεια σας!!❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Ευχαριστούμε πολύ.. αύριο πρωί πρωί θα σας πω τα αποτελέσματα.. μακάρι όλες αυτό τον μήνα να πάρουμε χαρές...

Θα περιμένουμε με αγωνία!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Ευχαριστούμε πολύ.. αύριο πρωί πρωί θα σας πω τα αποτελέσματα.. μακάρι όλες αυτό τον μήνα να πάρουμε χαρές...

Αντε Μακαρι να μας πεις τα ευχάριστα αύριο!!εμεις έχουμε μια βδομάδα + να περιμένουμε!!εγω παντως δε νιώθω τίποτα βέβαια είναι παρά πολύ νωρίς..

 

Just now, Elenhkon είπε:

Θα περιμένουμε με αγωνία!!

αντε να περάσει αυτή η βδομάδα κ για μας 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emylia είπε:

Αντε Μακαρι να μας πεις τα ευχάριστα αύριο!!εμεις έχουμε μια βδομάδα + να περιμένουμε!!εγω παντως δε νιώθω τίποτα βέβαια είναι παρά πολύ νωρίς..

 

αντε να περάσει αυτή η βδομάδα κ για μας 

Ναι !!! Εσύ πόσο καιρό προσπαθείς αν επιτρέπεται;Ούτε εγώ έχω συμπτώματα!!ούτε το στήθος μου πονά που κανονικά πονά πριν τη περίοδο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Elenhkon είπε:

Ναι !!! Εσύ πόσο καιρό προσπαθείς αν επιτρέπεται;Ούτε εγώ έχω συμπτώματα!!ούτε το στήθος μου πονά που κανονικά πονά πριν τη περίοδο 

Εμενα είναι. Ο δεύτερος μήνας 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Δυστυχώς βγήκε αληθινό το προαίσθημα μου.αδιαθετησα.:sad:

Αλήθεια κορίτσι μου; Με το που πήρες το τεστ; Αν είναι δυνατόν!

Δεν πειράζει, μην απογοητεύεσαι! Ήταν η πρώτη προσπάθεια...Δεν θα αργήσει να έρθει το μπεμπακι σου, να είσαι σίγουρη! Να σκέφτεσαι θετικά..!Κανονική ροή έχεις; Όπως πάντα; 

1 ώρα πρίν, Emylia είπε:

Εμενα είναι. Ο δεύτερος μήνας 

Και εμένα το ίδιο! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Δυστυχώς βγήκε αληθινό το προαίσθημα μου.αδιαθετησα.:sad:

Ωωω εμενα ο γιατρός μου μου είχε πει ένας μήνας ισον κανένας!!

βουρ για τον επόμενο μήνα κορίτσι 

Just now, Elenhkon είπε:

Αλήθεια κορίτσι μου; Με το που πήρες το τεστ; Αν είναι δυνατόν!

Δεν πειράζει, μην απογοητεύεσαι! Ήταν η πρώτη προσπάθεια...Δεν θα αργήσει να έρθει το μπεμπακι σου, να είσαι σίγουρη! Να σκέφτεσαι θετικά..!Κανονική ροή έχεις; Όπως πάντα; 

Και εμένα το ίδιο! 

Αντε Μακαρι ο δεύτερος να είναι τυχερός για όλες μας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...