Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Σας ευχαριστώ πολυ κοριτσια μου! Λεω να περιμένω ακόμα 2 μερες. Πιθανη ωορρηξία σύμφωνα με το ημερολογιο ειχα στις 13 του μήνα κ επαφες ειχαμε μια μέρα μετά και 2 μερες πριν συν καποιες αλλες επαφες πιο διάσπαρτες. Πόσες πιθανότητες λετε να εχω; τη μερα εκεινη στις 13 δεν είχαμε λογω δουλειάς αλλα δεν είμαι κ σιγουρη ετσι κ αλλιως αν όντως εκεινη τη μέρα ήταν η ωορρηξια να σας πω την αλήθεια.

Βάσω μου καλά κάνεις κ δεν είσαι σίγουρη για την ημέρα ωορρηξία κ μη βασίζεται σε ότι λένε οι εφαρμογές γτ υπολογίζουν έναν μέσο ορο..να έχεις επαφές από όταν σου τελειώνει η περίοδος (7η μέρα του κύκλου) μέχρι 20η μέρα παρά μέρα για περισσότερες πιθανότητες..

Όμως κάθε προσπάθεια είναι ελεύθερης επαφής είναι μια πιθανή νίκη!! Οπότε ίσως να είσαι ήδη νικήτρια;)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez είπε:

Βάσω μου καλά κάνεις κ δεν είσαι σίγουρη για την ημέρα ωορρηξία κ μη βασίζεται σε ότι λένε οι εφαρμογές γτ υπολογίζουν έναν μέσο ορο..να έχεις επαφές από όταν σου τελειώνει η περίοδος (7η μέρα του κύκλου) μέχρι 20η μέρα παρά μέρα για περισσότερες πιθανότητες..

Όμως κάθε προσπάθεια είναι ελεύθερης επαφής είναι μια πιθανή νίκη!! Οπότε ίσως να είσαι ήδη νικήτρια;)

Απτο στόμα σου και στου Θεού Το αφτί Renez  μου!!! Μακαρι ο Θεός να μας αξιώσεις ολες με ένα υγιές πλασματακι στη κοιλίτσα μας!!! :wub::wub::wub:

  • Μου αρέσει 2

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, *Vasoula είπε:

Ευακι είναι πολυ πιθανό να επεσαν και να είχες αυτά τα πονακια...μετά από ovitrelle ειχα κ εγώ έτσι πονακια και είχαν "σπάσει " τα ωοθηλακια...33 χιλιοστα όμως????πω πωωωωωω....προς το παρόν μέχρι 18 φτάνουν τα δικά μου..χαχαχαχχα

Συνονοματη μου ειναι λιγάκι νωρίς...εγώ θα σου έλεγα να περιμένεις ακόμα δύο τρεις μερούλες αν κ ξέρω πολύ καλά πόσο δύσκολο και ψυχοφθορο ειναι!!!!:mellow:

Ναι αλλά τα πάνω από 25 δεν θεωρούνται πολύ καλά...Δεν πείραζει ότι γίνει...Εσύ σε τι φάση είσαι ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, evaki23 είπε:

Ναι αλλά τα πάνω από 25 δεν θεωρούνται πολύ καλά...Δεν πείραζει ότι γίνει...Εσύ σε τι φάση είσαι ;

Προς το παρόν προσπαθούμε μόνοι μας απλά κάνω την οvitrelle και ξεκινάω utrogestan όταν κάνω ωορηξια (την παρακολουθούμε με το γιατρό μου)..την Παρασκευή περνάω επιτροπή για την εξωσωματικη και μετά βλέπουμε...ίσως τον Αύγουστο προσπαθήσουμε σε φυσικο κυκλο και από Σεπτέμβρη ξεκινήσουμε εξωσωματικη....αλλά ελπίζω να τα καταφέρουμε μεχρι τοτε....:-) εσύ κορίτσι μου?

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

Προς το παρόν προσπαθούμε μόνοι μας απλά κάνω την οvitrelle και ξεκινάω utrogestan όταν κάνω ωορηξια (την παρακολουθούμε με το γιατρό μου)..την Παρασκευή περνάω επιτροπή για την εξωσωματικη και μετά βλέπουμε...ίσως τον Αύγουστο προσπαθήσουμε σε φυσικο κυκλο και από Σεπτέμβρη ξεκινήσουμε εξωσωματικη....αλλά ελπίζω να τα καταφέρουμε μεχρι τοτε....:-) εσύ κορίτσι μου?

αχ εγω μπήκα από νωρίς στα βάσανα! 3 μήνες μόνο προσπάθεια αλλά δυστυχώς ΣΠΩ με ανορεξικούς κύκλους...αρα πρώτος κύκλος serpafar με ovitrelle....αντιδρούν καλα ευτυχως...και χτες είχα πόνους αρα χθες λογικα ωορηξία αντε να δουμε....μακαρι να πάνε όλα καλα και σε εσένα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, evaki23 είπε:

αχ εγω μπήκα από νωρίς στα βάσανα! 3 μήνες μόνο προσπάθεια αλλά δυστυχώς ΣΠΩ με ανορεξικούς κύκλους...αρα πρώτος κύκλος serpafar με ovitrelle....αντιδρούν καλα ευτυχως...και χτες είχα πόνους αρα χθες λογικα ωορηξία αντε να δουμε....μακαρι να πάνε όλα καλα και σε εσένα!

Πιστεψε με καταλαβαίνω πολυ καλά ευάκι μου..εγώ έχω πρόωρη ωοθήκη ανεπάρκεια και μια μόνο λειτουργική ωοθηκη και τα ψάχνουμε κάθε μήνα τα ωάρια..χααχχαχα 

Είμαι όμως άισιοδοξη πως θα πανε όλα πολύ καλά!και αυτό σου εύχομαι και σε εσένα και σε όσα κορίτσια προσπαθούν!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, evaki23 είπε:

Λοιπόν κορίτσια μου...πήγα στο γιατρό χθες και μου είπε ότι έχω 4 μεγάλα ωάρια (παναγιά μου) αλλα φοβήθηκε μην εκφυλιστούν οπότε μου έκανε ovitrelle. To θέμα μου είναι ότι πχ το ένα ήταν 33 χιλιοστα και τα άλλα 22 και πάνω...μου είπε βεβαια ότι είναι μια χαρα...το θέμα μου είναι ότι σήμερα το πρωι είχα πόνους και περίεργη αίσθηση. λέτε επειδή είναι μεγάλα να επεσαν ήδη 12 ώρες μετά?

μπραβο κορίτσι μου ολα καλα!! ο πονος ίσως είναι απο τα ωάρια γιατι και εγώ οταν ηταν να παω για σπερματεγχυση το προηγουμενο βραδυ με πονουσε αριστερα δεν μπορουσα να κοιμηθω μπρουμυτα.Δεν νομιζω να επεσαν κιολας.

βρε κορίτσια εγώ είναι να κάνω β-χοριακη την Δευτέρα . Σπερματεγχυση είχα κάνει την Δευτέρα την προηγούμενη. Από συμπτώματα δεν έχω τίποτα εκτός από το πρησμένο στήθος και το ότι τρωω σαν το βόδι.την προηγουμενη εβδομαδα ειχα χαμηλα πονακια πλεον τιποτα εδω και κανα 2 μέρες. Α επίσης εχω και πολλλλλλααααααα νευρα εχθές εκανα και ενα ξεσπασμα με κλαματα. επειδη που λετε εχω λυσσαξει λεω σημερα να παρω ενα τεστ να κανω. Βασικα δεν περιμενω να ειμαι εγκυος αλλά ετσι για την αλητεια :-D

Επίσης παιρνω και προγεστερονη που νομιζω οτι εχει τετοια συμπτωματα. Τωρα ερωτηση κρισεως... εφοσον παιρνω προγεστερονη μπορει να μου ερθει περιοδος ? ή πρεπει να την κοψω για να ερθει? μην νομιζω οτι επειδη δεν ερχεται ειμαι και εγκυος, κοινως μην παραμυθιάζομαι. :grin:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αλεξουσακι είπε:

μπραβο κορίτσι μου ολα καλα!! ο πονος ίσως είναι απο τα ωάρια γιατι και εγώ οταν ηταν να παω για σπερματεγχυση το προηγουμενο βραδυ με πονουσε αριστερα δεν μπορουσα να κοιμηθω μπρουμυτα.Δεν νομιζω να επεσαν κιολας.

βρε κορίτσια εγώ είναι να κάνω β-χοριακη την Δευτέρα . Σπερματεγχυση είχα κάνει την Δευτέρα την προηγούμενη. Από συμπτώματα δεν έχω τίποτα εκτός από το πρησμένο στήθος και το ότι τρωω σαν το βόδι.την προηγουμενη εβδομαδα ειχα χαμηλα πονακια πλεον τιποτα εδω και κανα 2 μέρες. Α επίσης εχω και πολλλλλλααααααα νευρα εχθές εκανα και ενα ξεσπασμα με κλαματα. επειδη που λετε εχω λυσσαξει λεω σημερα να παρω ενα τεστ να κανω. Βασικα δεν περιμενω να ειμαι εγκυος αλλά ετσι για την αλητεια :-D

Επίσης παιρνω και προγεστερονη που νομιζω οτι εχει τετοια συμπτωματα. Τωρα ερωτηση κρισεως... εφοσον παιρνω προγεστερονη μπορει να μου ερθει περιοδος ? ή πρεπει να την κοψω για να ερθει? μην νομιζω οτι επειδη δεν ερχεται ειμαι και εγκυος, κοινως μην παραμυθιάζομαι. :grin:

Αχ αυτή η ρουφιανα γ προγεστερονη δημιουργεί πολλεεεεες  παρενέργειες...και σε ξεγελάει πολύ....ορμόνες φουλ....λες και δε μας φτάνουν οι δικές μας!!!!οχι κοριτσι μου δε χρειάζεται να την κόψεις για να σου έρθει περίοδος...έτσι ξέρω εγώ...απλά όταν σου έρθει πρέπει να τη σταματήσεις....που να μην έρθει για πολυυυυυυ καιρό!!:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπέρα! Λεω αυριο να κανω ένα τεστακι πιο πολύ για να μου φύγει η ιδέα. Γιατι δεν νομίζω να είμαι λογω του ότι έχω από χθες πόνους περιόδου. Αναμενομενη περιοδος τη Δευτέρα. Πάντως δωστε μου τη θετική σας ενέργεια!:wub:

  • Μου αρέσει 5

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 36 λεπτά , Vaso11.4.11 είπε:

Κοριτσια καλησπέρα! Λεω αυριο να κανω ένα τεστακι πιο πολύ για να μου φύγει η ιδέα. Γιατι δεν νομίζω να είμαι λογω του ότι έχω από χθες πόνους περιόδου. Αναμενομενη περιοδος τη Δευτέρα. Πάντως δωστε μου τη θετική σας ενέργεια!:wub:

Έχεις οοοοολη μου τη θετικη ενεργεια και μακάρι να είναι θετικότατο!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια! Έκανα και γω το πρωι ενα τεστακι αρνητικοοοο. Αναμενόμενο! και εμένα με επιασαν απο χτες πονακια περιοδου . θα προλαβω αραγε να κανω χοριακη την δευτερα?? :rolleyes:

7 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Κοριτσια καλησπέρα! Λεω αυριο να κανω ένα τεστακι πιο πολύ για να μου φύγει η ιδέα. Γιατι δεν νομίζω να είμαι λογω του ότι έχω από χθες πόνους περιόδου. Αναμενομενη περιοδος τη Δευτέρα. Πάντως δωστε μου τη θετική σας ενέργεια!:wub:

κορίτσι το έκανες??????

Link to comment
Share on other sites

@Vaso11.4.11  καλημερα! Ευχομαι να ειναι θετικο!!!!!

Γεια σας και απο μένα! Ετων 37,5 με ενα παιδακι 3ετων και 2 μηνες προσπάθειες για 2ο. Δεν ειναι πολύ το ξέρω αλλα περνάει ο καιρος και δεν θελω να μεγαλώσω κιάλλο....Επαφες δυσκολες για εμάς καθώς ο σύζυγος δουλευει νυχτες και ως γνωστόν χρειάζονται 2 για να πετυχουμε αποτελεσμα!  Πρωι εγω δουλεια, απογευμα παιδι στο σπιτι! Ωορρηξια δυστυχως πεφτει καθημερινές (απο οτι υπολογιζω δλδ) . Τους 2 προηγούμενους μήνες ο σύζυγος κανόνισε απογευματινη βάρδια, γυρνούσε 00,00 την νυχτα απο τη δουλεια και τον περίνεμα με το ενα ματι ανοιχτο για να γίνει η πράξη μερα παρα μέρα σε ολες τις γονιμες...καταλαβαινετε κούραση..ΚΛΑΤΑΡΑΜΕ. Πετύχαμε λοιπον και τους 2 μηνες επαφή μια μέρα πριν τη ωορρηξια. ΕΠιτυχία μηδεν! Αυτο το μήνα δεν γίνεται να αλλάξει βαρδια, η ωορρηξια μου ηταν τη Τρίτη (13η μερα), τη χάσαμε κοινως...Επαφη είχαμε τη Κυριακή 11η μέρα και αν είμαστε τυχεροί και αντέχουμε θα έχουμε το Σάββατο 17η μερα (αργά πολύ δλδ). Τη Δευτέρα θα παω στον γιατρό γιατι είχα μια ανεξηγητη αιμορραγια στον προηγουμενο κύκλό κ ελπίζω μη βρει κανα ινομυωμα ή κυστη και έχουμε κ άλλες καθυστερήσεις! Θελω μωρουδιλα και μωρακι!!!! Ευχομαι σε όλες θετικό τεστ μέσα στο καλοκαίρι!!!!

11 hours ago, Αλεξουσακι said:

Αχ η παλιο ρουφιανα μακριά από μένα η καταραμένη έχω βαρεθεί να την βλέπω!! 

κ εγω! Στον προηγουμενο κύκλο ήμουν πολυ αισιόδοξη ότι πιασαμε σποράκι, ενιωθα κ τα συμπτώματα κ μου ηρθε η κεραμιδα στο κεφαλι! εκανα κ τεστ και χοριακή κ ηταν απανωτα τα χαστουκια! Ευχομαι να δεις μια χοριακη ΝΑ με το συμπάθειο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

@Vaso11.4.11  καλημερα! Ευχομαι να ειναι θετικο!!!!!

Γεια σας και απο μένα! Ετων 37,5 με ενα παιδακι 3ετων και 2 μηνες προσπάθειες για 2ο. Δεν ειναι πολύ το ξέρω αλλα περνάει ο καιρος και δεν θελω να μεγαλώσω κιάλλο....Επαφες δυσκολες για εμάς καθώς ο σύζυγος δουλευει νυχτες και ως γνωστόν χρειάζονται 2 για να πετυχουμε αποτελεσμα!  Πρωι εγω δουλεια, απογευμα παιδι στο σπιτι! Ωορρηξια δυστυχως πεφτει καθημερινές (απο οτι υπολογιζω δλδ) . Τους 2 προηγούμενους μήνες ο σύζυγος κανόνισε απογευματινη βάρδια, γυρνούσε 00,00 την νυχτα απο τη δουλεια και τον περίνεμα με το ενα ματι ανοιχτο για να γίνει η πράξη μερα παρα μέρα σε ολες τις γονιμες...καταλαβαινετε κούραση..ΚΛΑΤΑΡΑΜΕ. Πετύχαμε λοιπον και τους 2 μηνες επαφή μια μέρα πριν τη ωορρηξια. ΕΠιτυχία μηδεν! Αυτο το μήνα δεν γίνεται να αλλάξει βαρδια, η ωορρηξια μου ηταν τη Τρίτη (13η μερα), τη χάσαμε κοινως...Επαφη είχαμε τη Κυριακή 11η μέρα και αν είμαστε τυχεροί και αντέχουμε θα έχουμε το Σάββατο 17η μερα (αργά πολύ δλδ). Τη Δευτέρα θα παω στον γιατρό γιατι είχα μια ανεξηγητη αιμορραγια στον προηγουμενο κύκλό κ ελπίζω μη βρει κανα ινομυωμα ή κυστη και έχουμε κ άλλες καθυστερήσεις! Θελω μωρουδιλα και μωρακι!!!! Ευχομαι σε όλες θετικό τεστ μέσα στο καλοκαίρι!!!!

κ εγω! Στον προηγουμενο κύκλο ήμουν πολυ αισιόδοξη ότι πιασαμε σποράκι, ενιωθα κ τα συμπτώματα κ μου ηρθε η κεραμιδα στο κεφαλι! εκανα κ τεστ και χοριακή κ ηταν απανωτα τα χαστουκια! Ευχομαι να δεις μια χοριακη ΝΑ με το συμπάθειο!!!

σε ευχαριστω κοριτι μου να σαι καλα. Να σου πω την αληθεια εχω αρχισει να ψιλο μελαγχολω απο σημερα ... Δεν το βλέπω να εχει γινει κάτι. Αντε παλι απο την αρχη... Σου ευχομαι παντως γρηγορα να με ενα σπορακι στην κοιλια σου.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Αλεξουσακι είπε:

καλημερα κοριτσια! Έκανα και γω το πρωι ενα τεστακι αρνητικοοοο. Αναμενόμενο! και εμένα με επιασαν απο χτες πονακια περιοδου . θα προλαβω αραγε να κανω χοριακη την δευτερα?? :rolleyes:

κορίτσι το έκανες??????

Γειά σου κορίτσι μου....ισως να είναι νωρίς για να δείξει το τεστ...μην μου απογοητευεσαι....μέχρι να δεις (που μα μην τη δεις δηλαδή) την περίοδο σε θέλω φουλ αιδιοδοξη...

 

Just now, sofiadu είπε:

@Vaso11.4.11  καλημερα! Ευχομαι να ειναι θετικο!!!!!

Γεια σας και απο μένα! Ετων 37,5 με ενα παιδακι 3ετων και 2 μηνες προσπάθειες για 2ο. Δεν ειναι πολύ το ξέρω αλλα περνάει ο καιρος και δεν θελω να μεγαλώσω κιάλλο....Επαφες δυσκολες για εμάς καθώς ο σύζυγος δουλευει νυχτες και ως γνωστόν χρειάζονται 2 για να πετυχουμε αποτελεσμα!  Πρωι εγω δουλεια, απογευμα παιδι στο σπιτι! Ωορρηξια δυστυχως πεφτει καθημερινές (απο οτι υπολογιζω δλδ) . Τους 2 προηγούμενους μήνες ο σύζυγος κανόνισε απογευματινη βάρδια, γυρνούσε 00,00 την νυχτα απο τη δουλεια και τον περίνεμα με το ενα ματι ανοιχτο για να γίνει η πράξη μερα παρα μέρα σε ολες τις γονιμες...καταλαβαινετε κούραση..ΚΛΑΤΑΡΑΜΕ. Πετύχαμε λοιπον και τους 2 μηνες επαφή μια μέρα πριν τη ωορρηξια. ΕΠιτυχία μηδεν! Αυτο το μήνα δεν γίνεται να αλλάξει βαρδια, η ωορρηξια μου ηταν τη Τρίτη (13η μερα), τη χάσαμε κοινως...Επαφη είχαμε τη Κυριακή 11η μέρα και αν είμαστε τυχεροί και αντέχουμε θα έχουμε το Σάββατο 17η μερα (αργά πολύ δλδ). Τη Δευτέρα θα παω στον γιατρό γιατι είχα μια ανεξηγητη αιμορραγια στον προηγουμενο κύκλό κ ελπίζω μη βρει κανα ινομυωμα ή κυστη και έχουμε κ άλλες καθυστερήσεις! Θελω μωρουδιλα και μωρακι!!!! Ευχομαι σε όλες θετικό τεστ μέσα στο καλοκαίρι!!!!

κ εγω! Στον προηγουμενο κύκλο ήμουν πολυ αισιόδοξη ότι πιασαμε σποράκι, ενιωθα κ τα συμπτώματα κ μου ηρθε η κεραμιδα στο κεφαλι! εκανα κ τεστ και χοριακή κ ηταν απανωτα τα χαστουκια! Ευχομαι να δεις μια χοριακη ΝΑ με το συμπάθειο!!!

Σοφία μου να χαίρεσαι το παιδάκι μου και με το καλό να έρθει άλλο ένα και γρήγορα...είναι δύσκολο με αυτές τις δουλειές σε καταλαβαίνω!!!να κάνετε όμως τις προσπάθειες σας κανονικα όποτε βολέψει και πότε δε ξέρεις!!!πήγαινε τη Δευτέρα και στο γιατρο καο σιγά σιγά θα τα λύσετε όλα και μέχρι το τέλος του χρόνου θα είσαι σίγουρα έγκυος θα το δεις!!:wub:

13 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Κοριτσια καλησπέρα! Λεω αυριο να κανω ένα τεστακι πιο πολύ για να μου φύγει η ιδέα. Γιατι δεν νομίζω να είμαι λογω του ότι έχω από χθες πόνους περιόδου. Αναμενομενη περιοδος τη Δευτέρα. Πάντως δωστε μου τη θετική σας ενέργεια!:wub:

Βασω μου έκανες το τεστ????

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...