Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Χωρις περιδεση


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες και εύχομαι από καρδιάς τα καλύτερα!!Σας παρακολουθώ από πέρσυ..μου κάνετε πολύ καλή παρέα... όσον αφορά τον κοντό τράχηλο είχα μία παρόμοια εμπειρία..με μια ηλίθια γιατρό που δεν μου μετρούσε τόν τράχηλο.. και έφτασα 26 εβδομάδες με 7χιλιοστα τράχηλο ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 372
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Christy32 είπε:

Προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη αλλα δεν τα καταφερνω παντα. Ειναι το πρωτο μου παιδακι και γενικα τα αγχη μου ειναι πολλα. Τις εκανα το σκ που μας περασε, 2 ενεσεις με 24 ωρες διαφορα η μια απο την αλλη. Μια δοση θα κανετε; γτ εμενα δεν μ το ξεκαθαρισε. 

Κ εγώ έτσι τις έκανα με ένα 24ωρο διαφορα.. μ είπε μόνο αυτές είναι κ είμαστε οκ καλυμμένοι.. κ σήμερα που με είδε πάλι μου το είπε ότι κάναμε κ τις ενέσεις κ είμαστε οκ κ έτοιμοι.. 

σε καταλαβαίνω γιατί κ εμένα το πρώτο μου είναι και γενικά φοβάμαι πολύ και τη διαδικασία της γεννάς κ τώρα με όλα αυτά που έτυχαν έρχονται όλο άσχημες σκέψεις.. απλά προσπαθώ να τις αποβάλλω όσο γίνεται..


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο σου ευχομαι! Και οσο πιο αργα γινεται. Μακαρι να φτασουμε και οι 2 τον μηνα μας. Σου μετραει κολπικα τον τραχηλο; Εγω σε μια βδομαδα θα ξανα παω και περιμενω πως και πως. Τη διαδικασια της γεννας φοβαμαι επισης. Δεν προλαβα να κανω και μαθηματα ανωδυνου τοκετου που ειχα σκοπο και το αγνωστο τρομαζει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christy32 είπε:

Με το καλο σου ευχομαι! Και οσο πιο αργα γινεται. Μακαρι να φτασουμε και οι 2 τον μηνα μας. Σου μετραει κολπικα τον τραχηλο; Εγω σε μια βδομαδα θα ξανα παω και περιμενω πως και πως. Τη διαδικασια της γεννας φοβαμαι επισης. Δεν προλαβα να κανω και μαθηματα ανωδυνου τοκετου που ειχα σκοπο και το αγνωστο τρομαζει. 

Σε ευχαριστώ πολύ κ σε σένα εύχομαι ότι καλύτερο μέσα από την καρδιά μου!! 

Κ εγώ μια από τα ίδια ήθελα να κάνω μαθήματα κ δυστυχώς δεν πρόλαβα !! 

Ναι από κάτω με βλέπει για τον τράχηλο αλλά το χειρότερο ήταν όταν την πρώτη φορά που ανακάλυψε ότι το μωρό είναι χαμηλά κ αφού είδε τον τράχηλο με τον υπέρηχο μετά τον έλεγξε και με το χέρι για να είναι σίγουρος! Ότι χειρότερο έχω ζήσει μέχρι στιγμής!

εσενα πως στον μετράει ;


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στη β επιπεδου η κυρια που μου εκανε τον υπερηχο δεν τον μετρησε κολπικα κοιλιακα ηταν 3.5 εκ. Μετα απο 5 βδομαδες τον μετρησαμε και κολπικα και ηταν 1 εκ. Μου εχει κατσει στο μυαλο οτι αν τον μετρουσαμε κολπικα στη β επιπεδου ισως να ειχα προλαβει να κανω περιδεση, τι να πω! Απο τοτε μονο κολπικα, χερι οχι μεχρι στιγμης τουλαχιστον. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christy32 είπε:

Στη β επιπεδου η κυρια που μου εκανε τον υπερηχο δεν τον μετρησε κολπικα κοιλιακα ηταν 3.5 εκ. Μετα απο 5 βδομαδες τον μετρησαμε και κολπικα και ηταν 1 εκ. Μου εχει κατσει στο μυαλο οτι αν τον μετρουσαμε κολπικα στη β επιπεδου ισως να ειχα προλαβει να κανω περιδεση, τι να πω! Απο τοτε μονο κολπικα, χερι οχι μεχρι στιγμης τουλαχιστον. 

Και εύχομαι ούτε στο μέλλον χέρι! Και σε εμένα στη β επιπέδου δεν το μέτρησε κολπικά! Μην σκέφτεσαι έτσι , άμα καταφέρεις κ είσαι ξάπλα ( δεν ξέρω αν δουλεύεις κτλ) θα πας κ εσυ πολύ μακριά είμαι σίγουρη ! Τι μωράκι περιμένεις αγοράκι η κοριτσάκι;


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ας πιστεψουμε λοιπον το καθε εμποδιο για καλο. Μονο ετσι προσπαθω να σκεφτομαι. Σταματησα αμεσως δουλεια. Κατα κυριο λογο ξαπλα ειμαι αλλα καποιες μερες που δεν εχω βοηθεια σηκωνομαι να φτιαξω κατι προχειρο να φαω, για τουαλετα, ντους και για το γιατρο. Απο Αθηνα εισαι; κοριτσακι περιμενω, εσυ ;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christy32 είπε:

Ας πιστεψουμε λοιπον το καθε εμποδιο για καλο. Μονο ετσι προσπαθω να σκεφτομαι. Σταματησα αμεσως δουλεια. Κατα κυριο λογο ξαπλα ειμαι αλλα καποιες μερες που δεν εχω βοηθεια σηκωνομαι να φτιαξω κατι προχειρο να φαω, για τουαλετα, ντους και για το γιατρο. Απο Αθηνα εισαι; κοριτσακι περιμενω, εσυ ;; 

Και εγώ κοριτσάκι!!! Από Θεσσαλονίκη είμαι!! Εσυ Αθήνα;

και εγώ έτσι σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα , μπάνιο & για να φάω! Και βγαίνω μόνο όταν είναι να πάω στον γιατρό! Ας κάνουμε αισιόδοξες σκέψεις κ έτσι θα περνάνε οι μέρες! Τουλάχιστον βρήκαμε παρέα η μια την άλλη να λέμε τα νέα μας να περνάνε οι μέρες μας!!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ ναι! Καιρο διαβαζα τις συζητησεις και πραγματικα επαιρνα θαρρος απ τις τοσες κοπελες που τα καταφεραν. Τωρα θα ειναι ακομα καλυτερα. Αθηνα ειμαι, ναι! Με το καλο οι κοριτσαρες μας! Ανυπομονω να μας πει και η Ζαφειρια την εμπειρια της, ειναι παρομοια κ αυτη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Christy32 είπε:

Αχ ναι! Καιρο διαβαζα τις συζητησεις και πραγματικα επαιρνα θαρρος απ τις τοσες κοπελες που τα καταφεραν. Τωρα θα ειναι ακομα καλυτερα. Αθηνα ειμαι, ναι! Με το καλο οι κοριτσαρες μας! Ανυπομονω να μας πει και η Ζαφειρια την εμπειρια της, ειναι παρομοια κ αυτη.

καλησπέρα κορίτσια  μου! με το καλο να κρατήσετε τα μωράκια σας αγκαλιά ν να φτάσετε όσο πιο μεγάλη εβδομάδα γίνεται!

παθουσα με τράχηλο κγω, χωρις περιδεση...κατακλιση απο τη β επιπέδου μεχρι 38+6 που γεννησα το γιο μου.  μονο για τουαλέτα σηκωνομουν κ για τον γιατρό.  μου μετρούσε κολπικα τον τράχηλο,  ανα 20 μερες καλλιέργεια κολπικου με κολποδιαστολεα,  προγεστερόνη,  μαγνήσιο και ξάπλα ξάπλα ξάπλα..

καλη δύναμη σας εύχομαι,  αξιζει αυτη η θυσια που κάνετε κοριτσια μου!

  • Μου αρέσει 2

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε πολυ για το ενθαρρυντικο σου μνμ! Να χαιρεσαι το παιδακι σου.. Μακαρι να φτασουμε ολες τις εβδομαδες σου! Θυμασαι τι μηκος τραχηλου ειχες; καλλιεργεια γτ σ εκανε; εμενα μονο μια φ9ρα μου εκανε, στην αρχη που το μαθαμε..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christy32 είπε:

Ευχαριστουμε πολυ για το ενθαρρυντικο σου μνμ! Να χαιρεσαι το παιδακι σου.. Μακαρι να φτασουμε ολες τις εβδομαδες σου! Θυμασαι τι μηκος τραχηλου ειχες; καλλιεργεια γτ σ εκανε; εμενα μονο μια φ9ρα μου εκανε, στην αρχη που το μαθαμε..

Και εμένα μια φορά μου έκανε πριν 2 εβδομάδες.. 

Just now, bella32 είπε:

καλησπέρα κορίτσια  μου! με το καλο να κρατήσετε τα μωράκια σας αγκαλιά ν να φτάσετε όσο πιο μεγάλη εβδομάδα γίνεται!

παθουσα με τράχηλο κγω, χωρις περιδεση...κατακλιση απο τη β επιπέδου μεχρι 38+6 που γεννησα το γιο μου.  μονο για τουαλέτα σηκωνομουν κ για τον γιατρό.  μου μετρούσε κολπικα τον τράχηλο,  ανα 20 μερες καλλιέργεια κολπικου με κολποδιαστολεα,  προγεστερόνη,  μαγνήσιο και ξάπλα ξάπλα ξάπλα..

καλη δύναμη σας εύχομαι,  αξιζει αυτη η θυσια που κάνετε κοριτσια μου!

Ευχαριστούμε πολύ!! Μακάρι να φτάσουμε και εμείς εκεί που έφτασες και ας είμαστε ξάπλα χαλάλι τους !!

  • Μου αρέσει 2

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.  Έχω ζήσει τις αγωνίες με ξάπλα στο κρεβάτι αλλά είχα κάνει περιδεση με 50% αποβολή στον 5ο μήνα.  Έπρεπε να το ρισκάρουμε και να κάνουμε γιατί ήταν επείγουσα αλλιώς σίγουρα θα το χάναμε.  Δόξα τω Θεώ πήγαν όλα καλά.  Σας καταλαβαίνω απόλυτα για το άγχος,  την αγωνία που έχετε.  Πάντως σημασία δεν έχει τόσο αν είναι κοντός ο τράχηλος όσο το να είναι κλειστός. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, anneta82 είπε:

Καλησπερα.  Έχω ζήσει τις αγωνίες με ξάπλα στο κρεβάτι αλλά είχα κάνει περιδεση με 50% αποβολή στον 5ο μήνα.  Έπρεπε να το ρισκάρουμε και να κάνουμε γιατί ήταν επείγουσα αλλιώς σίγουρα θα το χάναμε.  Δόξα τω Θεώ πήγαν όλα καλά.  Σας καταλαβαίνω απόλυτα για το άγχος,  την αγωνία που έχετε.  Πάντως σημασία δεν έχει τόσο αν είναι κοντός ο τράχηλος όσο το να είναι κλειστός. 

Να χαίρεσαι το μωράκι σου!! Αυτό κατάλαβα και εγώ από τον γιατρό γιατί κάθε φορά που πηγαίνω και με εξετάζει από κάτω τον ενδιαφέρει να δει άμα έχει ανοίξει..

δεν μπορώ όμως να καταλάβω βρε κορίτσια μπορεί να ανοίξει από τη μια μέρα στην άλλη χωρίς να νιώσουμε τίποτα; Έτσι κατάλαβα... ^_^


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...