Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Giouli36 και @Blue Velvet σας εύχομαι να αποκτησετε τα δευτερα παιδακια σας!! 39 και 40 μια χαρα ηλικια ειναι!!!! 🙏 Και υπάρχει και ο φυσικός κυκλος στην εξωσωματική!!! Σε πολλές γυναίκες που είχαν ήδη παιδί είπαν χαμηλή ΑΜΗ και μόνο εξωσωματικη και τα ζευγάρια έκαναν με φυσικό τρόπο ...απλά θέλει βιταμίνες και επιμονή. 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Thaliamp είπε:

Μια χαρά είναι το βάρος για τις εβδομαδες σου!!!!μην ξεχνάς ότι υπάρχει κ απόκλιση!!!!για την διαστολή ας μας πει κάποια κοπέλα....

Εγώ κοιμάμαι στο πλάι με ένα μαξιλάρι στα ποδια...εννοείται ότι δεν βολεύομαι ιδιαίτερα αλλά το προσπαθω....κ κάθε φορά που αλλάζω πλευρό είναι λες κ τα κουνάω όλα εκεί μέσα...ε παραπονιέται λίγο ο μπέμπης αλλά του περνάει....ε δεν γίνεται πως θα κοιμηθούμε δηλαδή κ εμείς??....

Κι εγώ με ενα μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια κοιμάμαι αλλά σε κάθε αλλαγή πλευρού μετακινειται και η μπέμπα.Το βράδυ προσπαθώ να μην αλλάζω πλευρό συχνά.Ειμαιβ τις περισσοτερες ώρες αριστερά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εντωμεταξυ βρε κορίτσια όσο σκέφτομαι πάνα που έχουμε να αλλάξουμε κάτι με πιάνει!!!!Εμένα μου είπαν όσο είμαστε σπίτι κ μπορούμε καλύτερα πλύσιμο....τα μωρόμαντηλα πιο πολύ για έξω....αν κ νομίζω είναι κ λίγο υπερβολικό....δεν θα πάθει κ κάτι με το μωρομαντηλο....αρκεί να στεγνώνει σωστά...κ να μην το κάνουμε κ  συνέχεια....επίσης υπάρχουν κ μωρομαντηλα που είναι 99,%νερό!!!!!

Just now, Fofi! είπε:

Επισης κοριτσια τριτη μερα σημερα με ακαθαρισιες....μετα απο την δαχτυλικη εξεταση του γιατρου...ας μην μπω σε λεπτομερειες που μου ειπε ο αντρας μου τον οποιο δεν τον ηθελα μεσα αλλα ο γιατρος επεμενε για να εχει μια ιδεα..

Ετσι και εμενα οπως το λες...

Για να δει αν έχεις διαστολή το έκανε αυτό?????

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Επισης κοριτσια τριτη μερα σημερα με ακαθαρισιες....μετα απο την δαχτυλικη εξεταση του γιατρου...ας μην μπω σε λεπτομερειες που μου ειπε ο αντρας μου τον οποιο δεν τον ηθελα μεσα αλλα ο γιατρος επεμενε για να εχει μια ιδεα..

Ετσι και εμενα οπως το λες...

Τι εννοείς ακαθαρσίες;;;γιατί και σε εμένα έκανε δαχτυλικη εξέταση.

Link to comment
Share on other sites

@Thaliamp @Anna3 @Angela_le κορίτσια εγώ έχω αϋπνία, πόνο κάτω στο κόκαλο της λεκάνης,  πόνο όταν γυρίζω πλευρά,Δεν μπορώ να περπατήσω  ενώ δεν έχω πάρει πολλά κιλά,τουαλέτα συνέχεια κ κουράζομαι φουλ. Επίσης δεν μπορώ να φάω πολύ κ ζεσταίνομαι πολύ. Τι άλλο να πω??

Μόνο συσπάσεις δεν Εχω κ δεν ξέρω πώς είναι.  @Fofi! ποσό εβδ είσαι? Γτ εμένα μου το έβγαλε  2720 ,35 εβδ αλλά έχει κ απόκλιση ο υπέρηχος 

Just now, Fofi! είπε:

Τι να πω βρε κοριτσια....γενικα με εχει πιασει ενα αγχος απο προχθες...χθες περπατουσα το βραδυ και με επιασε ενας εντονος πονος χαμηλα και λεω λες να γενναω παναγια μου????και κατι ακομη...μου ειπαν οχι μωρομαντηλα για το μωρο..καλυτερα τοπικο πλυσιμο μετα απο αλλαγη πανας...τι γνωμη εχετε για αυτο?

Όχι βέβαια δεν πρέπει να έχεις διαστολή από τώρα. Εγώ πήγα στο νοσοκομείο με διαστολή 2 , 40 εβδ Να φανταστείς κ γέννησα την επόμενη. 

Όσο για τα μωρομάντηλα , εγώ τα χρησιμοποίησα κ στο πρώτο κ στο δεύτερο θα τα χρησιμοποιήσω. 

Just now, merl30 είπε:

Κορίτσια καλησπερα.Να σας ρωτήσω κάτι;;;Το βράδυ πως κοιμαστε;;;γυρνάω στο πλάι αριστερά και έρχεται η μπέμπα ολόκληρη στα αριστερά.Δεν μπορώ να βολευτω.Και εσείς το ίδιο πρόβλημα έχετε;;;Χρησιμοποιείτε μαξιλάρια στην κοιλιά σας;

 Μόνο στο πλάι κοιμάμαι από τότε που έμεινα έγκυος ! Τώρα με ένα μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια κ πάλι δεν βολεύομαι.  Αν κάτσω ανάσκελα νομίζω θα μου κοπεί η ανάσα!

  • Μου αρέσει 4

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

@ada32και εγώ μαξιλάρια φουλ... Και σε αυτή την εγκυμοσύνη και πολλά αρκουδια που είναι κ σκληρά και τα χώνω κάτω απ' τη πλάτη χαχαχα, μόνο ανάσκελα μπορώ να κοιμηθώ  αν στρίψω γίνεται πάρτυ ... έχω πάρει κιλά αρκετά σε σχέση με αυτά που διαβάζω εδώ... Στη πρώτη εγκυμοσύνη.οταν έφτασα τα+ 19 δε ξαναζυγιστηκα...εδω τώρα τα πλησιάζω άρα είμαι καλά :-D χαχα...τα έχασα αμέσως μέχρι να σαραντησω δηλαδή ήμουν πιο κάτω από ότι ξεκίνησα.. και δεν έκανα κατι... 

Βέβαια να υπολογίζουμε ότι το πρώτο μας.μηνα ήταν Χριστούγεννα που είχαμε φάει φουλ μελομακάρονα εν αγνοία μας.... Μη ξεχνιομαστε :-P

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Fofi! είπε:

Επισης κοριτσια τριτη μερα σημερα με ακαθαρισιες....μετα απο την δαχτυλικη εξεταση του γιατρου...ας μην μπω σε λεπτομερειες που μου ειπε ο αντρας μου τον οποιο δεν τον ηθελα μεσα αλλα ο γιατρος επεμενε για να εχει μια ιδεα..

Ετσι και εμενα οπως το λες...

 Πότε σου έκανε εξέταση?' Πριν τις 38 εβδ, Δεν χρειάζεται κ δεν πρέπει. Γτ κάποιο ι γιατρόι το κάνουν κ επίτηδες για να ξεκινήσει η διαδικασία τοκετού νωρίτερα.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna3 είπε:

@ada32και εγώ μαξιλάρια φουλ... Και σε αυτή την εγκυμοσύνη και πολλά αρκουδια που είναι κ σκληρά και τα χώνω κάτω απ' τη πλάτη χαχαχα, μόνο ανάσκελα μπορώ να κοιμηθώ  αν στρίψω γίνεται πάρτυ ... έχω πάρει κιλά αρκετά σε σχέση με αυτά που διαβάζω εδώ... Στη πρώτη εγκυμοσύνη.οταν έφτασα τα+ 19 δε ξαναζυγιστηκα...εδω τώρα τα πλησιάζω άρα είμαι καλά :-D χαχα...τα έχασα αμέσως μέχρι να σαραντησω δηλαδή ήμουν πιο κάτω από ότι ξεκίνησα.. και δεν έκανα κατι... 

Βέβαια να υπολογίζουμε ότι το πρώτο μας.μηνα ήταν Χριστούγεννα που είχαμε φάει φουλ μελομακάρονα εν αγνοία μας.... Μη ξεχνιομαστε :-P

 

Εγω εχω παρει 15! Και δε με νοιαζει και πολυ! Ξερω οτι θα χαθουν, ιδιως με το θηλασμο (αλλα πιστευω κ αν δεν θηλασω)! Να τα χαιρομαστε τα κιλακια μας!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna3 είπε:

@ada32και εγώ μαξιλάρια φουλ... Και σε αυτή την εγκυμοσύνη και πολλά αρκουδια που είναι κ σκληρά και τα χώνω κάτω απ' τη πλάτη χαχαχα, μόνο ανάσκελα μπορώ να κοιμηθώ  αν στρίψω γίνεται πάρτυ ... έχω πάρει κιλά αρκετά σε σχέση με αυτά που διαβάζω εδώ... Στη πρώτη εγκυμοσύνη.οταν έφτασα τα+ 19 δε ξαναζυγιστηκα...εδω τώρα τα πλησιάζω άρα είμαι καλά :-D χαχα...τα έχασα αμέσως μέχρι να σαραντησω δηλαδή ήμουν πιο κάτω από ότι ξεκίνησα.. και δεν έκανα κατι... 

Βέβαια να υπολογίζουμε ότι το πρώτο μας.μηνα ήταν Χριστούγεννα που είχαμε φάει φουλ μελομακάρονα εν αγνοία μας.... Μη ξεχνιομαστε :-P

 

 Καλά στην πρώτη πήρα 30 κ ξεκίνησα 56! Που δεν πρόλαβα να τα χάσω όλα! Τώρα έχω πάρει 11 κ υπολογίζω σύνολο 16 να πάρω(ξεκίνησα ασ 62).. άρα είμαι αρκετά καλύτερα!  Ας γεννήσω κ βλέπουμε ,τα κιλά δρν με απασχολούν. 

Τα 15 είναι φυσιολογικά! Που να πάρεις 30! Χαχαχα

  • Μου αρέσει 3

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

 Καλά στην πρώτη πήρα 30 κ ξεκίνησα 56! Που δεν πρόλαβα να τα χάσω όλα! Τώρα έχω πάρει 11 κ υπολογίζω σύνολο 16 να πάρω(ξεκίνησα ασ 62).. άρα είμαι αρκετά καλύτερα!  Ας γεννήσω κ βλέπουμε ,τα κιλά δρν με απασχολούν. 

Τα 15 είναι φυσιολογικά! Που να πάρεις 30! Χαχαχα

Μα βρε @ada32 μου διαβαζω για κατι ελαχιστα κιλα και αναρωτιεμαι πώς ειναι  δυνατόν! Όχι, οχι δεν ζηλευω:shock:

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Σεπτεμβριομανουλες είδα που λέτε για μωρομαντηλα κ επειδή το έψαξα παααρα πολύ τα καλύτερα που βρήκα λέγονται 

Water wipes με 99.9% νερό και 0.01% εκχύλισμα φρούτου (νομίζω κίτρο..) "φυσικό συντηρητικό" τους! Google it κ θα τα βρείτε..εγώ τα παρηγγειλα από το ίντερνετ..

Βέβαια είναι πιο ακριβά από τα συμβατικά των σούπερ μάρκετ αλλα τουλάχιστον για το πρώτο 3 μηνο είναι πολύ νινακια θεωρώ είναι ότι καλύτερο (για όσες φορές βέβαια δεν τα πλένουμε..γτ οκ ας είμαστε ρεαλιστές,3 η ώρα το βράδυ στο 9ο σκατό δε νομίζω να έχουμε κουράγια για πλυσίματα!!)

Σας φιλώ!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 19/8/2020 at 6:08 ΜΜ, Papakι είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!!Με το καλό να κρατήσετε όλες τα μωράκια σας στην αγκαλιας σας!!!Ανήκω στις μανουλες Νοεμβρίου εγώ αλλά μιας και πλησιάζει η ώρα για σας,ήθελα να σας ρωτήσω αν θα γεννήσει κάποια στο Λητώ και αν γνωρίζει τι εφαρμόζεται εκεί λόγω του Covid..

Ρώτησα σήμερα, κ αυτή τη στιγμή οι κανονισμοί έχουν ως εξής : δηλώνεις μόνο ένα συνοδό ο οποίος μπορεί να έρχεται 10 το πρωί κ  φεύγει 21:00 το βράδυ. Αν τυχόν φύγει στη διάρκεια της ημέρας από το μαιευτήριο δεν ξαναμπαίνει μέσα. Στα δωμάτια μέσα μπαίνουν μέχρι 2 κρεβάτια. τεστ για covid κάνει μόνο η μητέρα , 130 ευρώ νομίζω. 

Βλέπω να γίνομαι μανούλα του Αυγούστου τελικά.. σήμερα 38η εβδομάδα κ είναι ήδη 3600. Δύσκολα με βλέπω να βγάζω άλλες 2 εβδομάδες.. είναι αρκετά πιθανό να μπω την επόμενη εβδομάδα.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Βρε κοριτσια 2 ερωτησεις.....η πρωτη επειδη γενικα βλεπω πολλα κιλα στα μωρακια μηπως εμενα θα ειναι μικρουλα???στις 36 και 5 μου την εβφαλε 2700...και επισης γιατι ολοι με ρωτανε αν εχω διαστολη???θα επρεπε απο τωρα να εχουμε διαστολη??

Για διαστολή δεν ξέρω, αλλά τα κοριτσάκια ξέρω ότι είναι πιο αδυνατουλικαααα!!!!! 

3 ώρες πρίν, merl30 είπε:

Κορίτσια καλησπερα.Να σας ρωτήσω κάτι;;;Το βράδυ πως κοιμαστε;;;γυρνάω στο πλάι αριστερά και έρχεται η μπέμπα ολόκληρη στα αριστερά.Δεν μπορώ να βολευτω.Και εσείς το ίδιο πρόβλημα έχετε;;;Χρησιμοποιείτε μαξιλάρια στην κοιλιά σας;

Αχ, το ίδιο κ σε μένα... Όλος αριστερά στο πλευρο ή όλος δεξιά αν ξαπλώσω δεξιά... Επίσης αν αλλάξω πλευρο από δεξιά στα αριστερά νιώθω ένα πονο... 

1 ώρα πρίν, Anna3 είπε:

Μωρομαντηλα και κοριτσάκι εδώ ο ειδικός χαχαχα

Λοιπόν αρχικά προτείνω να πάρετε μωρομαντηλα χώρις άρωμα γιατί από ένα σημείο και μετά σας έρχεται αναγουλα συνδυάζεται και τις μυρωδιές και....

Εγώ όταν η μικρή μου έκανε πιπι την έπλενα με νερακι τη στεγνώνα καλά μη θωρακίσει η κρέμα την υγρασία κ μετά κρεμουλα...

Στα κακάκια τώρα τη σκουπιζα με μωρομαντηλο να καθαρίσει το πωπουδακι και μετά με σαπούνι και άφθονο νερό ξέπλυμα . Μετά τα κλασικά σχολαστικό στέγνωμα...κρέμα...

Τα κορίτσια είναι πολύ ευαίσθητα η αλήθεια είναι όσο την είχα εγώ και τα εκανα ήταν τούμπανο το ζουζούνι όταν γύρισα στη δουλειά και ανέλαβε η πεθερά πάθαμε ουρολοίμωξη....

Γενικά τα μωρομαντηλα θα  είναι η προέκταση του χεριού ειδικά όσο μεγαλώνει... εγώ έχω ένα πακέτο σε κάθε δωμάτιο χαχα....

Επίσης άσχετο αλλά χρήσιμο θυμάμαι στη πρώτη γεννα  σου κάνουν και μια επίδειξη πως πλένεις το μωρό... Μη σοκαριστείτε δείχνουν κατι τρελο... Είναι απλά τα πράγματα  ο ένας το κρατάει από τις μασχαλιτσες και ο αλλος λίγο με το ντουζ... Δε σκαυουν άλλωστε όλη μέρα κοιμούνται στα μυρωδάτα σεντόνια τους.... 

 

Καλησπερα κορίτσι... 

Πως στεγνωνες καλά;;Εννοώ με τι υλικό;

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Thaliamp είπε:

Εντωμεταξυ βρε κορίτσια όσο σκέφτομαι πάνα που έχουμε να αλλάξουμε κάτι με πιάνει!!!!Εμένα μου είπαν όσο είμαστε σπίτι κ μπορούμε καλύτερα πλύσιμο....τα μωρόμαντηλα πιο πολύ για έξω....αν κ νομίζω είναι κ λίγο υπερβολικό....δεν θα πάθει κ κάτι με το μωρομαντηλο....αρκεί να στεγνώνει σωστά...κ να μην το κάνουμε κ  συνέχεια....επίσης υπάρχουν κ μωρομαντηλα που είναι 99,%νερό!!!!!

Για να δει αν έχεις διαστολή το έκανε αυτό?????

Ναι να δει αν εχει ανοιξει ο τραχηλος...

1 ώρα πρίν, merl30 είπε:

Τι εννοείς ακαθαρσίες;;;γιατί και σε εμένα έκανε δαχτυλικη εξέταση.

Καφε υγρα...

1 ώρα πρίν, ada32 είπε:

@Thaliamp @Anna3 @Angela_le κορίτσια εγώ έχω αϋπνία, πόνο κάτω στο κόκαλο της λεκάνης,  πόνο όταν γυρίζω πλευρά,Δεν μπορώ να περπατήσω  ενώ δεν έχω πάρει πολλά κιλά,τουαλέτα συνέχεια κ κουράζομαι φουλ. Επίσης δεν μπορώ να φάω πολύ κ ζεσταίνομαι πολύ. Τι άλλο να πω??

Μόνο συσπάσεις δεν Εχω κ δεν ξέρω πώς είναι.  @Fofi! ποσό εβδ είσαι? Γτ εμένα μου το έβγαλε  2720 ,35 εβδ αλλά έχει κ απόκλιση ο υπέρηχος 

Όχι βέβαια δεν πρέπει να έχεις διαστολή από τώρα. Εγώ πήγα στο νοσοκομείο με διαστολή 2 , 40 εβδ Να φανταστείς κ γέννησα την επόμενη. 

Όσο για τα μωρομάντηλα , εγώ τα χρησιμοποίησα κ στο πρώτο κ στο δεύτερο θα τα χρησιμοποιήσω. 

 Μόνο στο πλάι κοιμάμαι από τότε που έμεινα έγκυος ! Τώρα με ένα μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια κ πάλι δεν βολεύομαι.  Αν κάτσω ανάσκελα νομίζω θα μου κοπεί η ανάσα!

37 εβδομαδων σημερα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Σεπτεμβριομανουλες είδα που λέτε για μωρομαντηλα κ επειδή το έψαξα παααρα πολύ τα καλύτερα που βρήκα λέγονται 

Water wipes με 99.9% νερό και 0.01% εκχύλισμα φρούτου (νομίζω κίτρο..) "φυσικό συντηρητικό" τους! Google it κ θα τα βρείτε..εγώ τα παρηγγειλα από το ίντερνετ..

Βέβαια είναι πιο ακριβά από τα συμβατικά των σούπερ μάρκετ αλλα τουλάχιστον για το πρώτο 3 μηνο είναι πολύ νινακια θεωρώ είναι ότι καλύτερο (για όσες φορές βέβαια δεν τα πλένουμε..γτ οκ ας είμαστε ρεαλιστές,3 η ώρα το βράδυ στο 9ο σκατό δε νομίζω να έχουμε κουράγια για πλυσίματα!!)

Σας φιλώ!!

Σε ευχαριστούμε κορίτσι για τη μάρκα... Και εγώ είχα διαβάσει για το 99% νερό αλλά δεν είχα ψάξει...... Εχω δει στο σουπερ αυτά τα συμβατικά της babe care με 96% νερό... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ada32 είπε:

 Πότε σου έκανε εξέταση?' Πριν τις 38 εβδ, Δεν χρειάζεται κ δεν πρέπει. Γτ κάποιο ι γιατρόι το κάνουν κ επίτηδες για να ξεκινήσει η διαδικασία τοκετού νωρίτερα.

Εμενα στις 36 και 5 μου την εκανε και δεν ειδε προωροτητα...θα τις παρω ολες τις μερες ειπα...

1 hour ago, AspasiaT είπε:

Μα βρε @ada32 μου διαβαζω για κατι ελαχιστα κιλα και αναρωτιεμαι πώς ειναι  δυνατόν! Όχι, οχι δεν ζηλευω:shock:

Δυστυχως κοριτσια ειναι εφικτο αν εχεις χαλια εγκυμοσυνη με 9 μηνες εμετους οπως εγω...6 κιλα πηρα και ειμαι στις 37 εβδομαδες...ανυπομονω να γεννησω για να φαω σαν ανθρωπος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...