Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Ίρις.Ν είπε:

@Fofi! Αυτό με τα νερά που λες.. Εσύ νιώθεις κάτι? Εννοώ ένιωσες ότι έχεις απωλεια νερων?

Να σου πω την αληθεια οχι..εβλεπα οτι ειχα απλα αυξημενα υγρα δεν καταλαβα κατι..αλλα θα το παρακολουθω πιο εντονα τωρα και εγω και ο γιατρος.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Fofi! είπε:

Να σου πω την αληθεια οχι..εβλεπα οτι ειχα απλα αυξημενα υγρα δεν καταλαβα κατι..αλλα θα το παρακολουθω πιο εντονα τωρα και εγω και ο γιατρος.

Πότε θα ξαναπας για να σε δει????!άντε κοντεύεις κ εσυυυ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Κοριτσια εγω τωρα ηρθα απο τον γιατρο...αρχικα η μπεμπα ειναι 2700..προσπαθει να εμπεδωθει στην λεκανη ειναι πολυ χαμηλα για αυτο νιωθω αυτη την πιεση...επιτρεπεται στο ιασω συνοδος ολη μερα και νυχτα και μεσα στον τικετο αν μιλαμε για φυσιολογικα..πλεον δεν επιτρεπεται κοσμος στο κυλικειο λογο των τελευταιψν κρουσματων,βεβαια αυτα αλλαζουν απο μερα σε μερα..δυστυχως ο τραχηλος ειναι ακομη μακρυς και εχουμε πολυ δουλεια και περπατημα φουλ.δεν πονεσα οταν με εξετασε απο κατω..επισης εζουνε ενα θεμα με τα νερα ειναι στο κατωτατο φυσιολογικο οριο..αν μειωθουν και αλλο θα μπουμε πιο νωρις με πονους..

Αντε κοπελα μου με το καλο να πανε ολα!!! Ποτε θα ξαναπας τωρα;; Περιμενω κι εγω με αγωνια να ερθει η Τρίτη να δουμε που βρισκομαστε!!! 

Πωπω κοριτσια πλησιαζει η ωρα του υπνου και εχω φτασει σε σημειο να μη θελω!! Χτες βραδυ καθε 1μιση ωρα σηκωνομουν για τουαλετα!! Με το ρολοι σας λεω ακριβως!! 

  • Μου αρέσει 3

url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Fofi! είπε:

Κοριτσια εγω τωρα ηρθα απο τον γιατρο...αρχικα η μπεμπα ειναι 2700..προσπαθει να εμπεδωθει στην λεκανη ειναι πολυ χαμηλα για αυτο νιωθω αυτη την πιεση...επιτρεπεται στο ιασω συνοδος ολη μερα και νυχτα και μεσα στον τικετο αν μιλαμε για φυσιολογικα..πλεον δεν επιτρεπεται κοσμος στο κυλικειο λογο των τελευταιψν κρουσματων,βεβαια αυτα αλλαζουν απο μερα σε μερα..δυστυχως ο τραχηλος ειναι ακομη μακρυς και εχουμε πολυ δουλεια και περπατημα φουλ.δεν πονεσα οταν με εξετασε απο κατω..επισης εζουνε ενα θεμα με τα νερα ειναι στο κατωτατο φυσιολογικο οριο..αν μειωθουν και αλλο θα μπουμε πιο νωρις με πονους..

Κ εμένα έτσι είναι τα αμνιακα μου φίλη από την 29η εβδομάδα το είχε δει ο γιατρός..μου είπε να πίνω τουλάχιστον 2-3 λίτρα νερό την ημέρα γτ έχει άμεση συσχέτιση(όντως εγώ έπινα 1 με το ζόρι) σήμερα πήγα ξανά που είμαι 32&4 ήταν λιιιγο καλύτερα αλλά πάλι χαμηλά..

Όπως κ να χει μη σε φοβίζει,πίνε νεράκι κ όλα θα πάνε καλά!! Στη χειριστή κ με πόνους να μπούμε δε πειράζει!! Μόλις πιάσουμε τα πλάσματα μας αγκαλιά όλα τα άλλα τέλος..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Fofi! είπε:

Καθε βδομαδα θα πηγαινω..την αλλη πεμπτη παλι ακριβως 38 εβδομαδες...

Μια χαρα θα ναι η μπεμπα.. εχεις φτασει στο τελος δεν νομιζω οτι εχεις να φοβασαι τιποτα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, ΚατεριναΣκ είπε:

Κορίτσι εγώ έχω πλακούντα σε στάδιο 2 και στο ντοπλερ και εμένα στο επαναληπτικό στις 35+2 ήταν 2380.... Τώρα πήρε όμως χθες που πήγα 36+5 είναι 2730.. θα δεις θα πάρει και εσένα.. θα δεις διαφορά στον επόμενο υπέρηχο... 

Αλήθεια;; μακάρι !!μπράβο που πήρε το μικρουλακι σου!!με το καλο σου ευχομαιι!!

8 ώρες πρίν, Renez είπε:

Κ εμένα έτσι είναι τα αμνιακα μου φίλη από την 29η εβδομάδα το είχε δει ο γιατρός..μου είπε να πίνω τουλάχιστον 2-3 λίτρα νερό την ημέρα γτ έχει άμεση συσχέτιση(όντως εγώ έπινα 1 με το ζόρι) σήμερα πήγα ξανά που είμαι 32&4 ήταν λιιιγο καλύτερα αλλά πάλι χαμηλά..

Όπως κ να χει μη σε φοβίζει,πίνε νεράκι κ όλα θα πάνε καλά!! Στη χειριστή κ με πόνους να μπούμε δε πειράζει!! Μόλις πιάσουμε τα πλάσματα μας αγκαλιά όλα τα άλλα τέλος..

Και εμένα χαμηλά είναι από τον 7ο.Μου πε να πίνω 3_4 λίτρα την ημέρα !!τα πίνω όμως σίγουρα 3 για πλακα λόγω ζέστης ! Βέβαια δεν είδαμε ιδιαίτερη αύξηση στα αμνιακα Αλλά παλεύοντας ακόμα μου είπε...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αngy89 είπε:

Αλήθεια;; μακάρι !!μπράβο που πήρε το μικρουλακι σου!!με το καλο σου ευχομαιι!!

Και εμένα χαμηλά είναι από τον 7ο.Μου πε να πίνω 3_4 λίτρα την ημέρα !!τα πίνω όμως σίγουρα 3 για πλακα λόγω ζέστης ! Βέβαια δεν είδαμε ιδιαίτερη αύξηση στα αμνιακα Αλλά παλεύοντας ακόμα μου είπε...

Μωρέ ούτως η άλλως καλό μας κάνει το μωρό δε λέω..εντάξει λίγο μας έμεινε σε όλες..που θα πάει ρε κορίτσια..

Εγώ τώρα μπαίνω 33η κ νιώθω ήδη αγανάκτηση..θέλω να μπω στον μήνα μου κ να γεννηθεί το αντράκι μου..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!!Με το καλό να κρατήσετε όλες τα μωράκια σας στην αγκαλιας σας!!!Ανήκω στις μανουλες Νοεμβρίου εγώ αλλά μιας και πλησιάζει η ώρα για σας,ήθελα να σας ρωτήσω αν θα γεννήσει κάποια στο Λητώ και αν γνωρίζει τι εφαρμόζεται εκεί λόγω του Covid..

  • Μου αρέσει 2

n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!αυτές τις μέρες θα φτιάξω βαλίτσα να την έχω έτοιμη γιατί πλέον νιώθω ότι δεν μπορώ να κάνω τίποτα.  Χθες πήρα σερβιέτες λοχείας sani αλλά μου φάνηκαν τεράστιες το ν 6 τελικά!!! Γτ κ την προηγούμενη φορά δεν είχα μεγαλη ροη. Ποια έκανε τα πράγματα Έτοιμα να μας γράψει.?

σκοπεύω να παρω: 2 πιτζαμες, εσώρουχα, σουτιέν θηλασμού,παντόφλες,σαμπουάν,αφρόλουτρο,αντισηπτικο,οδοντόκρεμα, μωρομάντηλα,μαντηλακθα αντιβακτηριακα. πετσετα σώματος,προσώπου,φορτιστή,χτένα, σερβιέτες,αποσμητικό,εγγραφα για το νοσοκομειο.

Για το μωρό φορμακια, πάνες αγκαλιας ,πάνες,ζιπουνακια,sudocream, 2 -3 πανάκια μικρά. 

Για πείτε κ εσείς

 

  • Μου αρέσει 3

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ada32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!αυτές τις μέρες θα φτιάξω βαλίτσα να την έχω έτοιμη γιατί πλέον νιώθω ότι δεν μπορώ να κάνω τίποτα.  Χθες πήρα σερβιέτες λοχείας sani αλλά μου φάνηκαν τεράστιες το ν 6 τελικά!!! Γτ κ την προηγούμενη φορά δεν είχα μεγαλη ροη. Ποια έκανε τα πράγματα Έτοιμα να μας γράψει.?

σκοπεύω να παρω: 2 πιτζαμες, εσώρουχα, σουτιέν θηλασμού,παντόφλες,σαμπουάν,αφρόλουτρο,αντισηπτικο,οδοντόκρεμα, μωρομάντηλα,μαντηλακθα αντιβακτηριακα. πετσετα σώματος,προσώπου,φορτιστή,χτένα, σερβιέτες,αποσμητικό,εγγραφα για το νοσοκομειο.

Για το μωρό φορμακια, πάνες αγκαλιας ,πάνες,ζιπουνακια,sudocream, 2 -3 πανάκια μικρά. 

Για πείτε κ εσείς

 

Τα εχω αναφερει πιο πανω αν θελεις να ψαξεις γιατι εγω την εχω ετοιμη την βαλιτσα ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!αυτές τις μέρες θα φτιάξω βαλίτσα να την έχω έτοιμη γιατί πλέον νιώθω ότι δεν μπορώ να κάνω τίποτα.  Χθες πήρα σερβιέτες λοχείας sani αλλά μου φάνηκαν τεράστιες το ν 6 τελικά!!! Γτ κ την προηγούμενη φορά δεν είχα μεγαλη ροη. Ποια έκανε τα πράγματα Έτοιμα να μας γράψει.?

σκοπεύω να παρω: 2 πιτζαμες, εσώρουχα, σουτιέν θηλασμού,παντόφλες,σαμπουάν,αφρόλουτρο,αντισηπτικο,οδοντόκρεμα, μωρομάντηλα,μαντηλακθα αντιβακτηριακα. πετσετα σώματος,προσώπου,φορτιστή,χτένα, σερβιέτες,αποσμητικό,εγγραφα για το νοσοκομειο.

Για το μωρό φορμακια, πάνες αγκαλιας ,πάνες,ζιπουνακια,sudocream, 2 -3 πανάκια μικρά. 

Για πείτε κ εσείς

 

Καλησπέρα.Εκανα την βαλίτσα γιατί γεννάω στο τέλος της άλλης εβδομάδας.Εγω επειδή θα γεννησω Θεσσαλονίκη ,δεν θα είμαι κοντά στο μέρος μου πήρα τρεις νυχτικές και δύο πυτζάμες Με σορτσάκι.Πηρα επίσης ένα πακέτο σερβιετες αλλά μου είπαν ότι είναι καλύτερες οι πάνες ακράτειας.Δεν ξέρω αν θα έχω μεγάλη ροή γιατί είναι το πρώτο αλλά αφού μου είπαν έτσι τις πήρα.Πηρα επίσης liposan,λαστιχακια για τα μαλλιά,ένα καθαρό ρούχο που θα βγω από την κλινική,κρέμα για τις θηλές που μου είπε ο γυναικολόγος σε περίπτωση που θηλασω, μάσκες μιας χρήσης πιο πολύ για τον σύζυγό και όλα τα άλλα που έχεις παρει.Αν θυμηθώ κάτι άλλο θα το γράψω. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Τα εχω αναφερει πιο πανω αν θελεις να ψαξεις γιατι εγω την εχω ετοιμη την βαλιτσα ..

Οκ θα τα δω

Just now, merl30 είπε:

Καλησπέρα.Εκανα την βαλίτσα γιατί γεννάω στο τέλος της άλλης εβδομάδας.Εγω επειδή θα γεννησω Θεσσαλονίκη ,δεν θα είμαι κοντά στο μέρος μου πήρα τρεις νυχτικές και δύο πυτζάμες Με σορτσάκι.Πηρα επίσης ένα πακέτο σερβιετες αλλά μου είπαν ότι είναι καλύτερες οι πάνες ακράτειας.Δεν ξέρω αν θα έχω μεγάλη ροή γιατί είναι το πρώτο αλλά αφού μου είπαν έτσι τις πήρα.Πηρα επίσης liposan,λαστιχακια για τα μαλλιά,ένα καθαρό ρούχο που θα βγω από την κλινική,κρέμα για τις θηλές που μου είπε ο γυναικολόγος σε περίπτωση που θηλασω, μάσκες μιας χρήσης πιο πολύ για τον σύζυγό και όλα τα άλλα που έχεις παρει.Αν θυμηθώ κάτι άλλο θα το γράψω. 

Ευχαρστω!Ναι Κ εγώ σερβιέτες ακράτειας πήρα ! Σωστά κ οι μάσκες μη ξεχνιόμαστε! Κ νυχτικες να πάρω! Κρέμα για θηλές έχω της medela. Θα την πάρω κ εγώ. Θεσ/ Νίκη που θα γεννήσεις? Κ εγώ θεσ/ Νίκη είμαι 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την φτιάχνω τώρα τη βαλιτσα

Για εμένα θα πάρω:

Εσώρουχα,φΦανελάκια θηλασμού και δύο παντελόνια πυτζαμας/ένα νυχτικο,ρούχα μου εξόδου, κοχύλια, οδοντόβουρτσα/οδοντόκρεμα,σαμπουάν/αφρολουτρο/ σφουγκαρακι/χτένα κ πιστολάκι, κάνα καλλυντικό (θα μαι που θα μαι μόνη μην είμαι και σαν τερατακι), μαντηλάκια αντισυπτικα, μαντηλάκια κλινεξ,μωρομαντηλα, αυτά τα προστατευτικά που βάζεις στη λεκάνη για να μπορείς να κάτσεις μιας χρήσης (συχασιαρα φουλ) καλαμάκια για νερό, θερμο, παντόφλες αποσμητικο πετσέτες, φορτιστή, βιβλιάρια κτλ, ... Πφφ σίγουρα και άλλα και τα ξεχνάω

Μωρό: ρούχα εξόδου, φορμακι ,καλτσακια, πανάκια αγκαλιάς, άντε και κάνα πετσετακι.

Μόνο εγώ σκέφτομαι να πάρω και κανα μπισκότο; Έτσι για τη λιγούρα 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Οκ θα τα δω

Ευχαρστω!Ναι Κ εγώ σερβιέτες ακράτειας πήρα ! Σωστά κ οι μάσκες μη ξεχνιόμαστε! Κ νυχτικες να πάρω! Κρέμα για θηλές έχω της medela. Θα την πάρω κ εγώ. Θεσ/ Νίκη που θα γεννήσεις? Κ εγώ θεσ/ Νίκη είμαι 

Κ εγώ κορίτσια Θεσσαλονίκη,και θα γεννήσω στο γεννεσις. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...