Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Fofi! είπε:

Εμενα στις 36 και 5 μου την εκανε και δεν ειδε προωροτητα...θα τις παρω ολες τις μερες ειπα...

Δυστυχως κοριτσια ειναι εφικτο αν εχεις χαλια εγκυμοσυνη με 9 μηνες εμετους οπως εγω...6 κιλα πηρα και ειμαι στις 37 εβδομαδες...ανυπομονω να γεννησω για να φαω σαν ανθρωπος...

Κοριτσια κ εγώ δεν έχω παρει... Στην αρχή δεν είχα εμετους αλλά ανακατευομουν παρα παρα πολυ...... Μετά έτρωγα, αλλα δεν είχα όρεξη σαν έγκυος... Μετά έμαθα για το ζάχαρο κ όταν μου άνοιξε η όρεξη δε μπορουσε να φάω... 4 κιλα με το ζόρι, σε σημείο να φοβάμαι μήπως δεν έχω κάνει κάτι καλά αλλά ο γιατρός δεν ανησυχεί.... 

Νομίζω θα τα παρω όλα μετά τη γεννά!!! Θα φαω πρωτα  ο θεός ότι δεν έφαγα τόσους μήνες!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Christine. S είπε:

Σε ευχαριστούμε κορίτσι για τη μάρκα... Και εγώ είχα διαβάσει για το 99% νερό αλλά δεν είχα ψάξει...... Εχω δει στο σουπερ αυτά τα συμβατικά της babe care με 96% νερό... 

Ετσι δε πρέπει?? Βοηθάμε η μία την αλλη;)

Ναι είναι κ αυτά τα 96% αλλά καλύτερα για πιο μετά(έχω σταμπαρει τα pampers pure για μετά) προς το παρον πηρα από τα waterwipes που σας είπα 9 πακέτα σύνολο 540τεμ. 33€ βγαίνει 6 λεπτά το ένα..τα άλλα βγαίνουν κατά μέσο όρο 3 λεπτά το ένα..είναι διπλάσια τιμή ουσιαστικά αλλά νομίζω έστω για τους πρώτους 2-3 μήνες αξίζουν..

Για τα πωπουδελια τους ρε γαμωτο!!!!:mrgreen:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, AspasiaT είπε:

Μα βρε @ada32 μου διαβαζω για κατι ελαχιστα κιλα και αναρωτιεμαι πώς ειναι  δυνατόν! Όχι, οχι δεν ζηλευω:shock:

Χαχαχα κ εγώ ! Κάτι για 6-7 κιλά κ απορώ. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Εμενα στις 36 και 5 μου την εκανε και δεν ειδε προωροτητα...θα τις παρω ολες τις μερες ειπα...

Δυστυχως κοριτσια ειναι εφικτο αν εχεις χαλια εγκυμοσυνη με 9 μηνες εμετους οπως εγω...6 κιλα πηρα και ειμαι στις 37 εβδομαδες...ανυπομονω να γεννησω για να φαω σαν ανθρωπος...

Αμα σου πω οτι και στις δυο εγκυμοσυνες εχω παρει 15 κιλα με τρομερη αναγουλα και εμετους σε σχεδον ολη την εγκυμοσυνη; Και φαρμακα επαιρνα γι αυτο.. Στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα νοσηλευτει κιολας... ο γιατρος αναρωτιοταν στα ποσα θα φτανα χωρις τοσους εμετους :-D

 

Just now, Christine. S είπε:

Κοριτσια κ εγώ δεν έχω παρει... Στην αρχή δεν είχα εμετους αλλά ανακατευομουν παρα παρα πολυ...... Μετά έτρωγα, αλλα δεν είχα όρεξη σαν έγκυος... Μετά έμαθα για το ζάχαρο κ όταν μου άνοιξε η όρεξη δε μπορουσε να φάω... 4 κιλα με το ζόρι, σε σημείο να φοβάμαι μήπως δεν έχω κάνει κάτι καλά αλλά ο γιατρός δεν ανησυχεί.... 

Νομίζω θα τα παρω όλα μετά τη γεννά!!! Θα φαω πρωτα  ο θεός ότι δεν έφαγα τόσους μήνες!!!! 

Περα απο την πλακα μου φαινεται τελειο να μην παιρνει η εγκυος κιλα! Ολα θα ναι πιο ευκολα και πριν και μετα τη γεννα! Οσο μεγαλωνει καλα το μωρο, τα κιλα που παιρνουμε η δεν παιρνουμε δεν εχουν σημασια! Απλως  σας ζηλευω λιγο, να, τοσο δα!!!:-P

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angela_le είπε:

Ρώτησα σήμερα, κ αυτή τη στιγμή οι κανονισμοί έχουν ως εξής : δηλώνεις μόνο ένα συνοδό ο οποίος μπορεί να έρχεται 10 το πρωί κ  φεύγει 21:00 το βράδυ. Αν τυχόν φύγει στη διάρκεια της ημέρας από το μαιευτήριο δεν ξαναμπαίνει μέσα. Στα δωμάτια μέσα μπαίνουν μέχρι 2 κρεβάτια. τεστ για covid κάνει μόνο η μητέρα , 130 ευρώ νομίζω. 

Βλέπω να γίνομαι μανούλα του Αυγούστου τελικά.. σήμερα 38η εβδομάδα κ είναι ήδη 3600. Δύσκολα με βλέπω να βγάζω άλλες 2 εβδομάδες.. είναι αρκετά πιθανό να μπω την επόμενη εβδομάδα.

 Έλα βρε μέχρι 4 κιλά που θα πάει 40 εβδ καλά είσαι για φυσιολ. Τοκετό. 2 εβδομάδες το πολύ σου έμειναν. 

Just now, Fofi! είπε:

Εμενα στις 36 και 5 μου την εκανε και δεν ειδε προωροτητα...θα τις παρω ολες τις μερες ειπα...

Δυστυχως κοριτσια ειναι εφικτο αν εχεις χαλια εγκυμοσυνη με 9 μηνες εμετους οπως εγω...6 κιλα πηρα και ειμαι στις 37 εβδομαδες...ανυπομονω να γεννησω για να φαω σαν ανθρωπος...

 Είναι νωρίς για να δει αν άνοιξε ο τράχηλος σου ειδικά εφόσον είναι κ το πρώτο. 

Πάντως εσύ θα γεννήσεις κ θα είσαι πιο αδύνατη. 

Όσο για το μωρό Μια χαρά βάρος έχει αφου θα πάρει κ αλλά 600 γρ τουλάχιστον σε 3 εβδ.

Just now, AspasiaT είπε:

Αμα σου πω οτι και στις δυο εγκυμοσυνες εχω παρει 15 κιλα με τρομερη αναγουλα και εμετους σε σχεδον ολη την εγκυμοσυνη; Και φαρμακα επαιρνα γι αυτο.. Στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα νοσηλευτει κιολας... ο γιατρος αναρωτιοταν στα ποσα θα φτανα χωρις τοσους εμετους :-D

 

Περα απο την πλακα μου φαινεται τελειο να μην παιρνει η εγκυος κιλα! Ολα θα ναι πιο ευκολα και πριν και μετα τη γεννα! Οσο μεγαλωνει καλα το μωρο, τα κιλα που παιρνουμε η δεν παιρνουμε δεν εχουν σημασια! Απλως  σας ζηλευω λιγο, να, τοσο δα!!!:-P

  Έγω στην πρώτη σε όλη την εγκυμοσύνη είχα εμετούς κ όμως στο τέλος έτρωγα μόνο μπισκότα κ σοκολάτες κ έφτασα τα 30!  

Τώρα σε αυτή είμαι πολύ χειρότερα δεν μπορώ να φάω κ έμενα για μέρες νηστικη με τους εμετούς , νοσηλεύτηκα κιόλας αλλά τα 11 κιλά τα έχω πάρει!! σίγουρα θα φτάσω τα 15 γιατί δεν κινούμαι καθόλου.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 ώρες πρίν, Dinakim είπε:

Ειπα κ εγω να περπατησω χθες το βραδυ..Ειχα πολλη ορεξη,δεν ειχε κ ιδιαιτερη ζεστη αλλα στα πρωτα 5’ (κ πολυ λεω)πετρωσε η κοιλια μου ψηλα κ δεν ποναγα αλλα δε μπορουσα κ να περπατησω!!Ηταν πολυ ενοχλητικο...Εσεις το παθαινετε αυτο;;

Και Εγώ το παθαίνα από τον 7ο !Αλλά Όταν κουραζομουν αρκετά. Τώρα αισθάνομαι τραβηγμα ψηλά χωρίς πόνο. Λογικά σύσπαση θα Ναι !πλέον με πιάνει σχετικά εύκολα....

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Renez είπε:

Ετσι δε πρέπει?? Βοηθάμε η μία την αλλη;)

Ναι είναι κ αυτά τα 96% αλλά καλύτερα για πιο μετά(έχω σταμπαρει τα pampers pure για μετά) προς το παρον πηρα από τα waterwipes που σας είπα 9 πακέτα σύνολο 540τεμ. 33€ βγαίνει 6 λεπτά το ένα..τα άλλα βγαίνουν κατά μέσο όρο 3 λεπτά το ένα..είναι διπλάσια τιμή ουσιαστικά αλλά νομίζω έστω για τους πρώτους 2-3 μήνες αξίζουν..

Για τα πωπουδελια τους ρε γαμωτο!!!!:mrgreen:

Καλά τα λες! Σε ευχαριστούμε παντως!!! 

Ναι αξίζει!!! 

Πάντως και εγώ ξέρω από γνωστές ότι η παιδιατρος συνιστά πλυσιμο μετά από κάθε αλλαγή, κάτι που πρεπει να είναι δυσκολο!!! 

7 ώρες πρίν, AspasiaT είπε:

Αμα σου πω οτι και στις δυο εγκυμοσυνες εχω παρει 15 κιλα με τρομερη αναγουλα και εμετους σε σχεδον ολη την εγκυμοσυνη; Και φαρμακα επαιρνα γι αυτο.. Στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα νοσηλευτει κιολας... ο γιατρος αναρωτιοταν στα ποσα θα φτανα χωρις τοσους εμετους :-D

 

Περα απο την πλακα μου φαινεται τελειο να μην παιρνει η εγκυος κιλα! Ολα θα ναι πιο ευκολα και πριν και μετα τη γεννα! Οσο μεγαλωνει καλα το μωρο, τα κιλα που παιρνουμε η δεν παιρνουμε δεν εχουν σημασια! Απλως  σας ζηλευω λιγο, να, τοσο δα!!!:-P

Καο εγώ είχα τρομάξει όταν δεν έπαιρνα, δεν μπορουσα να καταλάβω τι γίνεται... Αφου έκανα άσχημες σκέψεις ότι κάτι κακό έχω... Βέβαια δεν είχα τρελή όρεξη μέχρι τον 6ο μήνα... Από τον 6ο κ μετά ήθελα να φάω φουρνους, ζαχαροπλαστεία, πιτσαριες ολοκληρες αλλά δε μπορω λόγω ζαχαρου.... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Christine. S είπε:

Σε ευχαριστούμε κορίτσι για τη μάρκα... Και εγώ είχα διαβάσει για το 99% νερό αλλά δεν είχα ψάξει...... Εχω δει στο σουπερ αυτά τα συμβατικά της babe care με 96% νερό... 

Καλημέρα σε όλες! Με το καλό τα μωράκια σας.Σαν δευτερομανουλα και μάλιστα πρόσφατη θα ήθελα να σας πω ότι αυτά της babycare τα πήρα και δεν είναι καλά,κολλάνε κάπως το δερματακι.Αν δεν θέλετε να πάρετε από ίντερνετ στο Σκλαβενίτη έχει της pampers τα aqua pure με 99/100 νερό.Ειναι λίγο πιο ακριβά αλλά σούπερ.Τα μωράκια στην αρχή κυρίως αν θηλάζουν κάνουν 10 φορές τη μέρα κακά από λίγο ,δυστυχώς και τη νύχτα.Το πλένεις τη μέρα,αν το πλύνεις τη νυχτα ξυπνάει και τέλος ύπνος.Τοτε χρειαζονται.Και δυστυχώς κοκκινίζει το ποπουδακι.Στους 2 μήνες στρώνει το έντερο και κάνουν 3-4 φορές πια.

10 ώρες πρίν, Christine. S είπε:

Κοριτσια κ εγώ δεν έχω παρει... Στην αρχή δεν είχα εμετους αλλά ανακατευομουν παρα παρα πολυ...... Μετά έτρωγα, αλλα δεν είχα όρεξη σαν έγκυος... Μετά έμαθα για το ζάχαρο κ όταν μου άνοιξε η όρεξη δε μπορουσε να φάω... 4 κιλα με το ζόρι, σε σημείο να φοβάμαι μήπως δεν έχω κάνει κάτι καλά αλλά ο γιατρός δεν ανησυχεί.... 

Νομίζω θα τα παρω όλα μετά τη γεννά!!! Θα φαω πρωτα  ο θεός ότι δεν έφαγα τόσους μήνες!!!! 

Μη φοβάσαι για τα κιλά.Στον πρώτο πήρα 5 και στο δεύτερο 3. (υπερεμεση και στους 2  και καούρες non stop). Τα μωρά βγήκαν 2830 και 2900 αντίστοιχα τελειομηνακαι γέννησα φυσιολογικά και γρήγορα χωρίς πρόβλημα.Κι εγώ βγήκα από την κλινική χωρίς να δείχνω λεχωνα.Με το καλό το μικρό σου

  • Μου αρέσει 6

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κ απο εμενα..χθες πιστεψα οτι γενναω...εντονοι πονοι περιοδου ανα 5’ περιπου κρατησαν κανενα διωρο κ μολις μπηκα στο μαιευτηριο κ στον καρδιοτοκογραφο ως δια μαγειας σταματησαν ολα κ εμειναν καποιες μικρες συσπασουλες ουτε καν ενοχλητικες..Με εξετασε κ ο γιατρος απο κατω τραχηλος ψηλα κ κλειστος οποτε επιστρεψαμε...Αλλα ρε κοριτσια πως θα ξεχωρισω τους πραγματικους πονους αν ετσι ηταν οι ψευτικοι;;Προς το τελος οταν ερχοταν ο πονος δε μπορουσα ουτε να μιλησω...

  • Μου αρέσει 2

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλημέρα σε όλες! Με το καλό τα μωράκια σας.Σαν δευτερομανουλα και μάλιστα πρόσφατη θα ήθελα να σας πω ότι αυτά της babycare τα πήρα και δεν είναι καλά,κολλάνε κάπως το δερματακι.Αν δεν θέλετε να πάρετε από ίντερνετ στο Σκλαβενίτη έχει της pampers τα aqua pure με 99/100 νερό.Ειναι λίγο πιο ακριβά αλλά σούπερ.Τα μωράκια στην αρχή κυρίως αν θηλάζουν κάνουν 10 φορές τη μέρα κακά από λίγο ,δυστυχώς και τη νύχτα.Το πλένεις τη μέρα,αν το πλύνεις τη νυχτα ξυπνάει και τέλος ύπνος.Τοτε χρειαζονται.Και δυστυχώς κοκκινίζει το ποπουδακι.Στους 2 μήνες στρώνει το έντερο και κάνουν 3-4 φορές πια.

Μη φοβάσαι για τα κιλά.Στον πρώτο πήρα 5 και στο δεύτερο 3. (υπερεμεση και στους 2  και καούρες non stop). Τα μωρά βγήκαν 2830 και 2900 αντίστοιχα τελειομηνακαι γέννησα φυσιολογικά και γρήγορα χωρίς πρόβλημα.Κι εγώ βγήκα από την κλινική χωρίς να δείχνω λεχωνα.Με το καλό το μικρό σου

Κ μεις αυτα ακριβως που ειπες πηραμε, της παμπερς, γιατι δεν παραγγειλαμε τιποτα απο ιντερνετ (ειχαμε ηδη τα περισσοτερα). Ανοιξα ενα κουτι κ μου φανηκαν πολυ απαλα. Πριν απο χρονια ομως με το πρωτο παιδι δεν υπηρχαν τοσο «αγνα» μωρομαντηλα, αλλα και παλι δεν συγκαηκε... Ισως επαιξε ρολο που παροτι θηλαζε  δεν εκανε τοσες φορες κακα του κ σιγουρα οχι τοσες φορες τη νυχτα, ισως ειναι διαφορετικο σε καθε παιδακι.

Περιμενουμε με αγωνια νεα απο την @didi2 !! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dinakim είπε:

Καλημερα κ απο εμενα..χθες πιστεψα οτι γενναω...εντονοι πονοι περιοδου ανα 5’ περιπου κρατησαν κανενα διωρο κ μολις μπηκα στο μαιευτηριο κ στον καρδιοτοκογραφο ως δια μαγειας σταματησαν ολα κ εμειναν καποιες μικρες συσπασουλες ουτε καν ενοχλητικες..Με εξετασε κ ο γιατρος απο κατω τραχηλος ψηλα κ κλειστος οποτε επιστρεψαμε...Αλλα ρε κοριτσια πως θα ξεχωρισω τους πραγματικους πονους αν ετσι ηταν οι ψευτικοι;;Προς το τελος οταν ερχοταν ο πονος δε μπορουσα ουτε να μιλησω...

Άρα σου είπαν ότι ήταν προπαρασκευαστικές????κ εγώ την έχω αυτή την απορία....θα καταλάβω ότι γενναω????πως είσαι σήμερα???

Just now, Comet είπε:

Καλημέρα σε όλες! Με το καλό τα μωράκια σας.Σαν δευτερομανουλα και μάλιστα πρόσφατη θα ήθελα να σας πω ότι αυτά της babycare τα πήρα και δεν είναι καλά,κολλάνε κάπως το δερματακι.Αν δεν θέλετε να πάρετε από ίντερνετ στο Σκλαβενίτη έχει της pampers τα aqua pure με 99/100 νερό.Ειναι λίγο πιο ακριβά αλλά σούπερ.Τα μωράκια στην αρχή κυρίως αν θηλάζουν κάνουν 10 φορές τη μέρα κακά από λίγο ,δυστυχώς και τη νύχτα.Το πλένεις τη μέρα,αν το πλύνεις τη νυχτα ξυπνάει και τέλος ύπνος.Τοτε χρειαζονται.Και δυστυχώς κοκκινίζει το ποπουδακι.Στους 2 μήνες στρώνει το έντερο και κάνουν 3-4 φορές πια.

Μη φοβάσαι για τα κιλά.Στον πρώτο πήρα 5 και στο δεύτερο 3. (υπερεμεση και στους 2  και καούρες non stop). Τα μωρά βγήκαν 2830 και 2900 αντίστοιχα τελειομηνακαι γέννησα φυσιολογικά και γρήγορα χωρίς πρόβλημα.Κι εγώ βγήκα από την κλινική χωρίς να δείχνω λεχωνα.Με το καλό το μικρό σου

Ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μουυυ...να σου ζήσουν τα μωρά σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλημέρα σε όλες! Με το καλό τα μωράκια σας.Σαν δευτερομανουλα και μάλιστα πρόσφατη θα ήθελα να σας πω ότι αυτά της babycare τα πήρα και δεν είναι καλά,κολλάνε κάπως το δερματακι.Αν δεν θέλετε να πάρετε από ίντερνετ στο Σκλαβενίτη έχει της pampers τα aqua pure με 99/100 νερό.Ειναι λίγο πιο ακριβά αλλά σούπερ.Τα μωράκια στην αρχή κυρίως αν θηλάζουν κάνουν 10 φορές τη μέρα κακά από λίγο ,δυστυχώς και τη νύχτα.Το πλένεις τη μέρα,αν το πλύνεις τη νυχτα ξυπνάει και τέλος ύπνος.Τοτε χρειαζονται.Και δυστυχώς κοκκινίζει το ποπουδακι.Στους 2 μήνες στρώνει το έντερο και κάνουν 3-4 φορές πια.

Μη φοβάσαι για τα κιλά.Στον πρώτο πήρα 5 και στο δεύτερο 3. (υπερεμεση και στους 2  και καούρες non stop). Τα μωρά βγήκαν 2830 και 2900 αντίστοιχα τελειομηνακαι γέννησα φυσιολογικά και γρήγορα χωρίς πρόβλημα.Κι εγώ βγήκα από την κλινική χωρίς να δείχνω λεχωνα.Με το καλό το μικρό σου

Σε ευχαριστώ κορίτσι, απλά εγώ είχα ανακατοσουρα το πρώτο τρίμηνο, αντε κ 3 εμετους κ για αυτό φοβήθηκα μηπως κάτι δεν παει καλα... Ο γγιατρος βέβαια λέει να μην ανησυχώ αφου παιρνει βάρος το μωρό... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω....από το μαιευτήριο τί χαρτιά σας έχουν ζητήσει????

Στο Έλενα που είμαι εγώ θέλουν φωτοτυπία τις ταυτότητες των γονιών, ληξιαρχική πράξη γάμου ή πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης(από 3 φορές το καθένα για κάποιο λόγο+τις ταυτότητες το ίδιο)το ΑΜΚΑ κ το ΑΦΜ μας(έστω να τους τα πεις όχι σε επίσημα χαρτιά) και εναν λογαριασμό τραπέζης (για το επίδομα των 2000€)..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...