Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Κορίτσια μουυυυυ γέννησα προχθές 18-8 έναν κούκλοοοοο 2820γρ κ 51εκ. Τελικά δεν είμαι μανούλα Σεπτεμβρίου αλλά σας ευχαριστώ π μοιράστηκαμε τις ανησυχίες μας... Εύχομαι σε όλες καλή λευτεριά με το καλό ν κρατήσετε τ αγγελούδια σας στην αγκάλια σας... Ότι απορία έχετε ευχαρίστως να σας τη λύσω.. Αν αργήσω λίγο ζητώ συγνώμη προκαταβολικά... 

  • Μου αρέσει 13
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Efakiefaki είπε:

Κορίτσια μουυυυυ γέννησα προχθές 18-8 έναν κούκλοοοοο 2820γρ κ 51εκ. Τελικά δεν είμαι μανούλα Σεπτεμβρίου αλλά σας ευχαριστώ π μοιράστηκαμε τις ανησυχίες μας... Εύχομαι σε όλες καλή λευτεριά με το καλό ν κρατήσετε τ αγγελούδια σας στην αγκάλια σας... Ότι απορία έχετε ευχαρίστως να σας τη λύσω.. Αν αργήσω λίγο ζητώ συγνώμη προκαταβολικά... 

Κοριτσάκι μου να σου ζήσει!!!!!!!!βιαζόταν ο μικρός ε????3-9 δεν είχες πητ????σου σπασανε τα νερά???όταν μπορέσεις πες μας που γεννησες κ πως είναι τα πραγματα λόγω κορονοιου.....με το καλό να πάτε σπίτι σας!!!!!:x

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Efakiefaki είπε:

Κορίτσια μουυυυυ γέννησα προχθές 18-8 έναν κούκλοοοοο 2820γρ κ 51εκ. Τελικά δεν είμαι μανούλα Σεπτεμβρίου αλλά σας ευχαριστώ π μοιράστηκαμε τις ανησυχίες μας... Εύχομαι σε όλες καλή λευτεριά με το καλό ν κρατήσετε τ αγγελούδια σας στην αγκάλια σας... Ότι απορία έχετε ευχαρίστως να σας τη λύσω.. Αν αργήσω λίγο ζητώ συγνώμη προκαταβολικά... 

Να σου ζήσει το αγοράκι σου... Αχ έκανες την αρχή.. άντε σιγά σιγά όλες να πάρουμε στην αγκαλιά μας τα μωράκια μας.. πόσο βδομάδων γέννησες?? Πως ηταν? Εύκολη γέννα?? Σε πιάσαν πόνοι?? Συσπάσεις??? Πες μας την εμπειρία σού οπότε μπορείς...:x

@didi2 τι έγινε με τα αποτελέσματα από το τεστ? Όλα καλά?? Είσαι έτοιμη για αύριο???? Έφτασε η μέρα σου. Θα έχεις το μωράκι σου αύριο.. όλα θα πάνε καλά..

  • Μου αρέσει 3

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efakiefaki είπε:

Κορίτσια μουυυυυ γέννησα προχθές 18-8 έναν κούκλοοοοο 2820γρ κ 51εκ. Τελικά δεν είμαι μανούλα Σεπτεμβρίου αλλά σας ευχαριστώ π μοιράστηκαμε τις ανησυχίες μας... Εύχομαι σε όλες καλή λευτεριά με το καλό ν κρατήσετε τ αγγελούδια σας στην αγκάλια σας... Ότι απορία έχετε ευχαρίστως να σας τη λύσω.. Αν αργήσω λίγο ζητώ συγνώμη προκαταβολικά... 

Συγχαρητήρια να σας ζήσει!!! Είχαμε σχεδόν ίδια πητ εγώ 04/09 αλλά ο δικός σου ήταν βιαστικός. Να σου πω κ εγώ ίσως να ήθελα να έρθει κάνα δυο εβδομάδες νωρίτερα γιατί δε ξέρω πως θα την παλέψω ως την 40η εβδομάδα... Το καθέ μωράκι όμως έρχεται όποτε είναι έτοιμο. Πως κατάλαβες ότι ξεκίνησε ο τοκετός; Το έχω πολύ απορία γιατί έχω συνέχεια συσπάσεις κ πονάκια κ φοβάμαι μήπως αργησω να το καταλάβω όταν έρθει η ώρα!! Να σου ζήσει κ πάλι ο κούκλος σου!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Efakiefaki είπε:

Κορίτσια μουυυυυ γέννησα προχθές 18-8 έναν κούκλοοοοο 2820γρ κ 51εκ. Τελικά δεν είμαι μανούλα Σεπτεμβρίου αλλά σας ευχαριστώ π μοιράστηκαμε τις ανησυχίες μας... Εύχομαι σε όλες καλή λευτεριά με το καλό ν κρατήσετε τ αγγελούδια σας στην αγκάλια σας... Ότι απορία έχετε ευχαρίστως να σας τη λύσω.. Αν αργήσω λίγο ζητώ συγνώμη προκαταβολικά... 

Τι τελεια!!! Να σας ζησει! Να χαιρεσαι το νινι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Efakiefaki είπε:

Κορίτσια μουυυυυ γέννησα προχθές 18-8 έναν κούκλοοοοο 2820γρ κ 51εκ. Τελικά δεν είμαι μανούλα Σεπτεμβρίου αλλά σας ευχαριστώ π μοιράστηκαμε τις ανησυχίες μας... Εύχομαι σε όλες καλή λευτεριά με το καλό ν κρατήσετε τ αγγελούδια σας στην αγκάλια σας... Ότι απορία έχετε ευχαρίστως να σας τη λύσω.. Αν αργήσω λίγο ζητώ συγνώμη προκαταβολικά... 

Να σου ζησει κοπελα μου!!!!!Γερος κ τυχερος!!!οταν βρεις χρονο πες μας λεπτομερειες!!!

  • Μου αρέσει 1

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Efakiefaki να σου ζήσει!!!!!! 

@didi2 με το καλό αύριο!!!

Μπράβο ρε κορίτσια που αντέχετε και περπατάτε μόνο εγώ εδώ μπορώ να πάρω  τα πόδια μου .; Εξάντληση φουλ 

Αύριο έχω γιατρό και εγώ άντε να δούμε τι θα δούμε!!! 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna3 είπε:

@Efakiefaki να σου ζήσει!!!!!! 

@didi2 με το καλό αύριο!!!

Μπράβο ρε κορίτσια που αντέχετε και περπατάτε μόνο εγώ εδώ μπορώ να πάρω  τα πόδια μου .; Εξάντληση φουλ 

Αύριο έχω γιατρό και εγώ άντε να δούμε τι θα δούμε!!! 

 

@Anna3 Μην ανησυχείς δεν είσαι μονη... Περπάτημα κάνω μόνο από τον καναπέ για τουαλέτα κ μετά για το κρεβάτι... Κ εγώ καθόλου δε μπορώ να περπατήσω τώρα. Με πονάει πολύ από κάτω όταν περπατάω, μάλλον έχει κατέβει χαμηλά το μωρό. Κ μου είπε κ ο γιατρός ξάπλα γιατί έχω αρκετές συσπάσεις εδώ κ καιρό.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dinakim είπε:

Ειπα κ εγω να περπατησω χθες το βραδυ..Ειχα πολλη ορεξη,δεν ειχε κ ιδιαιτερη ζεστη αλλα στα πρωτα 5’ (κ πολυ λεω)πετρωσε η κοιλια μου ψηλα κ δεν ποναγα αλλα δε μπορουσα κ να περπατησω!!Ηταν πολυ ενοχλητικο...Εσεις το παθαινετε αυτο;;

Ειναι καλο αυτο τουλαχιστον αυτο μου εχει πει ο γιατρος.στον μηνα μας πονακια και πετρωματα θελουμε γιατι προμηνυουν συσπασεις..βεβαια για οσες πανε φυσιολογικα οχι για κοπελες με θεμα...

Just now, Efakiefaki είπε:

Κορίτσια μουυυυυ γέννησα προχθές 18-8 έναν κούκλοοοοο 2820γρ κ 51εκ. Τελικά δεν είμαι μανούλα Σεπτεμβρίου αλλά σας ευχαριστώ π μοιράστηκαμε τις ανησυχίες μας... Εύχομαι σε όλες καλή λευτεριά με το καλό ν κρατήσετε τ αγγελούδια σας στην αγκάλια σας... Ότι απορία έχετε ευχαρίστως να σας τη λύσω.. Αν αργήσω λίγο ζητώ συγνώμη προκαταβολικά... 

Να σου ζησει το μπουμπουκι σου....να τον χαιρεσαι...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angela_le είπε:

@Anna3 Μην ανησυχείς δεν είσαι μονη... Περπάτημα κάνω μόνο από τον καναπέ για τουαλέτα κ μετά για το κρεβάτι... Κ εγώ καθόλου δε μπορώ να περπατήσω τώρα. Με πονάει πολύ από κάτω όταν περπατάω, μάλλον έχει κατέβει χαμηλά το μωρό. Κ μου είπε κ ο γιατρός ξάπλα γιατί έχω αρκετές συσπάσεις εδώ κ καιρό.

Και εγώ πονάω,(περπατάω δε περπατάω)  από κάτω σκελετικά  δε ξέρω πως να το προσδιορίσω σαν να έχω κάνει 50ωρες ποδήλατο σε σέλα ξύλινη χαχα. Τώρα ελπίζω ολααα αυτά να ναι φυσιολογικά...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anna3 είπε:

Και εγώ πονάω,(περπατάω δε περπατάω)  από κάτω σκελετικά  δε ξέρω πως να το προσδιορίσω σαν να έχω κάνει 50ωρες ποδήλατο σε σέλα ξύλινη χαχα. Τώρα ελπίζω ολααα αυτά να ναι φυσιολογικά...

Φυσιολογικα ειναι ολα κοριτσια...επισης εκτος οτι δεν κοιμαμαι πλεον απο τα πονακια εχω καθε βραδυ κραμπες..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια εγώ πήγα την Τρίτη για εξέταση nst... για ένα τέταρτο όλα καλά κ ξαφνικά έκανα μια μεγάλη συσπαση κ μου έριξε τους παλμούς του αρκετά για ένα 5λεπτο(ευτυχώς π ήμουν στο νοσοκομείο) ....οποτε δεν μπορούσαμε ν διακινδυνευσουμε ν ξαναγίνει... Γέννησα με καισαρική 37+5 εβδομάδων... 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna3 είπε:

Και εγώ πονάω,(περπατάω δε περπατάω)  από κάτω σκελετικά  δε ξέρω πως να το προσδιορίσω σαν να έχω κάνει 50ωρες ποδήλατο σε σέλα ξύλινη χαχα. Τώρα ελπίζω ολααα αυτά να ναι φυσιολογικά...

Ακριβως την ιδια αισθηση εχω!! Και ειδικα αν σηκωθω ενω καθομουν πχ στον καναπε!! Φυσιολογικα ειναι ολα!! Κοντευουμε!! :)

πρίν από 11 λεπτά , Efakiefaki είπε:

Κορίτσια μουυυυυ γέννησα προχθές 18-8 έναν κούκλοοοοο 2820γρ κ 51εκ. Τελικά δεν είμαι μανούλα Σεπτεμβρίου αλλά σας ευχαριστώ π μοιράστηκαμε τις ανησυχίες μας... Εύχομαι σε όλες καλή λευτεριά με το καλό ν κρατήσετε τ αγγελούδια σας στην αγκάλια σας... Ότι απορία έχετε ευχαρίστως να σας τη λύσω.. Αν αργήσω λίγο ζητώ συγνώμη προκαταβολικά... 

Να σας ζήσει ο μπομπιρας!! Γερός και καλότυχος!! :x

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσιααα....μου φαίνεται ότι δεν περνάνε οι μέρες ίσως επειδή κοντευουμε δε ξέρω....δεν έχω υπομονή μάλλον....9 μήνες κ αυτά πια...τι κάνουν εκεί μέσα?????Εγώ τρομερή αϋπνία...λες κ βάζω ξυπνητήρι κάθε μέρα στς 3....προετοιμάζομαι μάλλον για μετά!!!!!έβαψα κ μαλλιά θέλω κ κούρεμα κ να βγάλω κ το τζελ μην τρέχω μετά!!!!επίσης οι δικοί μου όλοι λείπουν...κ ο άντρας μου φεύγει 4 το πρωί κ έρχεται 10 το βράδυ.....κ μου την έχει βαρεσει όλη μέρα μέσα στο σπίτι μόνη μου...ίσως γι'αυτό να μου φαίνονται ατελείωτες οι μέρες!!!από πόνους κ εγώ έχω χαμηλά...αλλάζω πλευρό κ βογκαω...κ η κοιλιά όλη μέρα πέτρα!!!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Με το καλο!! Καισαρικη γιατι; οτι θα ειναι μεγαλο το μωρο; Κι εγω 22/09 εχω πητ κανονικα αλλα φανταζομαι πως ηδη φτασαμε τα 3μισι (πριν 1 μηνα ηταν 2μισι) η θα τα φτασουμε ως την τριτη που θα παω να με δει!! Οποτε θα παω με προκληση το πιο πιθανον αρχες σεπτεμβριου! 

Απο τη στιγμη που μου χωρεσαν ολα ειμαι μια χαρα!! Νομιζω πως θα λερωθουν τα σουτιεν! Φιλες μου ειπαν πως τους χρειαστηκαν! 

Ευχαριστώ! Όχι δεν είναι μεγάλο το μωρό, το πολύ να βγει 3700(εννουσα 1.5 κιλό να πάρει το μωρό μαζί με υγρά) Απλά την  ρώτησα αν μπορούμε να παμε με πρόκληση πιο νωρίς . Η αλήθεια είναι ότι υπολόγιζα να μου πει για τέλη Αυγούστου αλλά μου είπε ότι αν πάμε τόσο νωρίς ακόμα κ πριν τις 15.9 (πητ έχω 23.9) , έχω πολλές πιθανότητες να παμε για καισαρική γτ δεν είναι έτοιμο το σώμα. Εφόσον μου είπε δεν έχω κάποιο πρόβλημα να περιμένω να σπάσουν τα νερά κ να κάνω υπομονή! 

Εσύ όντως έχεις μεγάλο μωρό κ διαβήτη , οπότε για αυτό πάτε κ με πρόκληση. Σίγουρα θα έχει πάρει 1 κιλό+ σε ένα μήνα κ μέχρι την πητ σου ακόμα 1 κιλό. Έχεις καθόλου συσπάσεις?

Όντως αν κατέβει το γάλα κατευθείαν , θα γινόμαστε χάλια οπότε θα χρειαστούμε σουτιέν κ ρούχα.. εγώ το πρώτο δεν το θηλάσει κατευθείαν  , στο σπίτι μου κατέβηκε το γάλα κ γινόμουν  μούσκεμα , φορούσα τα φανελάκια του άντρα μου!!

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...