Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Anna3 είπε:

@didi2 εσύ δήλωσες σύνοδο τον άντρα σου; Έκανε και αυτός το τεστ;

Τι να πω και μετά τους πειράζει να μπει ένας άνθρωπος να μας βοηθήσει και εγώ είμαι φουλ ξενερωμενη ....

Όχι γιατί τον δηλώνεις την μέρα της γεννάς. Ούτε χρειάζεται να κάνει κι εκείνος τεστ. Άντε βγάλε άκρη τώρα....

Θα σας γράψω μόλις μπορέσω. Παρασκευή ή Σάββατο να σας πω περαιτέρω διαδικαστικά κλπ...

Just now, Αngy89 είπε:

Άκουω Πολλά άλλες λένε υποφέρουν από τους πόνους. Νομίζω πιο πολυ με έχουν τρομάξει αυτά που ακούω...παρεμπιπτόντως συνεχίζει να είναι μικρό το μωρο 34+5 2200...

Όχι μην ακούς! Κι εγώ θυμάμαι πως πονούσα την δεύτερη ημέρα αλλά οκ σε λογικά πλαίσια! Το ίδιο απόγευμα έρχονται μάλιστα και σε σηκώνουν.

Επισης αν κανεις επισκληρίδειο (που το συνιστώ) την πρώτη ημέρα είναι τέλειο γιατί σου χορηγούν ακόμα ελάχιστη δόση  για 24 ωρεσ και δεν πονάς!

Μην φοβάσαι, σε 1 ώρα το πολυυυυ θα έχεις ξεμπερδέψει! 
Τωρα για το βάρος μάλλον δεν τρέφεται καλά από τον πλακούντα... Ο γιατρός τι σου είπε;

  • Μου αρέσει 2

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, nairobi είπε:

Εχεις πληροφοριες για γενικη κλινικη μηπως κοριτσι μου;

Ναι ! Λοιπόν , Σήμερα μου είπαν ότι αν περιμένεις να σπάσουν τα νερά, κάνεις τεστ εσύ κ ο συνοδός  εκείνη τη στιγμή 150 κ οι 2 . Κ μόνος ένας συνοδός θα είναι ο συνοδός για όσες μέρες θα είμαστε εκεί. 

  • Μπερδεμένη/-ος 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, didi2 είπε:

Όχι γιατί τον δηλώνεις την μέρα της γεννάς. Ούτε χρειάζεται να κάνει κι εκείνος τεστ. Άντε βγάλε άκρη τώρα....

Θα σας γράψω μόλις μπορέσω. Παρασκευή ή Σάββατο να σας πω περαιτέρω διαδικαστικά κλπ...

Όχι μην ακούς! Κι εγώ θυμάμαι πως πονούσα την δεύτερη ημέρα αλλά οκ σε λογικά πλαίσια! Το ίδιο απόγευμα έρχονται μάλιστα και σε σηκώνουν.

Επισης αν κανεις επισκληρίδειο (που το συνιστώ) την πρώτη ημέρα είναι τέλειο γιατί σου χορηγούν ακόμα ελάχιστη δόση  για 24 ωρεσ και δεν πονάς!

Μην φοβάσαι, σε 1 ώρα το πολυυυυ θα έχεις ξεμπερδέψει! 
Τωρα για το βάρος μάλλον δεν τρέφεται καλά από τον πλακούντα... Ο γιατρός τι σου είπε;

 Γενικά βλέπω ότι σε σχέση με τον κόροναιο είναι ότι να ναι τα πράγματα.. εμένα μου είπαν ότι κάνει κ ο συνοδός τεστ στο ιδιωτικο ενώ στο δημόσιο Όχι.. Επίσης ποιο το νόημα να κάνει τεστ ο συνοδός αφού κάθε μέρα θ α βγαίνει έξω κ θα έρχεται σε επαφή με κόσμο?

Καλά να μην σχολιάσω για το ιασω , απαράδεκτοι για τις έγκυες .. 

Αχ πόσο σε ζηλεύω , σε λίγο γεννας!! Τέλεια. 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

 Γενικά βλέπω ότι σε σχέση με τον κόροναιο είναι ότι να ναι τα πράγματα.. εμένα μου είπαν ότι κάνει κ ο συνοδός τεστ στο ιδιωτικο ενώ στο δημόσιο Όχι.. Επίσης ποιο το νόημα να κάνει τεστ ο συνοδός αφού κάθε μέρα θ α βγαίνει έξω κ θα έρχεται σε επαφή με κόσμο?

Καλά να μην σχολιάσω για το ιασω , απαράδεκτοι για τις έγκυες .. 

Αχ πόσο σε ζηλεύω , σε λίγο γεννας!! Τέλεια. 

Καλα δεν στεκουν αυτα που λενε..γιατι το ρωτησα αυτο στο σεμιναριο στην μαια και μου ειπε αν βγεις εσυ θετικη θα ειναι και ο συζυγος...και αν κολλησει μετα ο συζυγος που θα μπαινωβγαινει???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Αngy89 είπε:

Άκουω Πολλά άλλες λένε υποφέρουν από τους πόνους. Νομίζω πιο πολυ με έχουν τρομάξει αυτά που ακούω...παρεμπιπτόντως συνεχίζει να είναι μικρό το μωρο 34+5 2200...

Γτ είναι μικρό το μωρό σου? Έχεις θέμα με τον πλακούντα?Εμένα στις 29 +6 η τ αν 1560 κ περιμένουμε να βγει στις 40 εβδ το πολύ 3500.

Κ εσένα μέχρι τις 40 εβδ θα πάρει σίγουρα 1 κιλό ακόμα.  Αφού πλέον παίρνουν περίπου 250γρ την εβδομάδα . όποτε μην ανησυχείς

Just now, Fofi! είπε:

Καλα δεν στεκουν αυτα που λενε..γιατι το ρωτησα αυτο στο σεμιναριο στην μαια και μου ειπε αν βγεις εσυ θετικη θα ειναι και ο συζυγος...και αν κολλησει μετα ο συζυγος που θα μπαινωβγαινει???

Αυτό ακριβώς.  Δεν ξέρω τι να πω ..

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Ναι ! Λοιπόν , Σήμερα μου είπαν ότι αν περιμένεις να σπάσουν τα νερά, κάνεις τεστ εσύ κ ο συνοδός  εκείνη τη στιγμή 150 κ οι 2 . Κ μόνος ένας συνοδός θα είναι ο συνοδός για όσες μέρες θα είμαστε εκεί. 

Και θα επιτρεπεται ολη μερα να ειναι εκει; και αν πας προγραμματισμενα δλδ τι αλλαζει;; εν τω μεταξυ ο γιατρος μου ειχε πει πριν 3 βδομαδες 100 και δεν θα κανει ο συζυγος!! Τωρα το αλλαξαν παλι!! 

Just now, Αngy89 είπε:

Εμένα Όταν Είμαι όρθια και έχει ζέστη πρηζονται.Όταν ο καιρός είναι πιο δροσερός και Εγώ Χαλαρά Σπίτι είναι οκ Λίγο πρησμένα άλλα όχι χάλια !εμένα είναι μόνιμα τα χέρια μου πρησμένα !χαλί μαυρο

 

 

 

Το βραδυ πρηζονται πολυ! Χτες ειχα τοση πολλη φαγουρα αλλα αφου τα εβαλα σε 4 μαξιλαρια μετα απο ενα δεκαλεπτο αρχισε να υποχωρει η φαγουρα!! Οταν ξυπνησα ηταν σχεδον φυσιολογικα!! Τωρα οσο περναει η μερα αρχιζουν παλι να πρηζονται!!! Κουραγιο!! 

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Κοριτσια σχετικα με τα κοχυλια τι σας εχουν πει?

Εμένα μου τα είχα ν πρότεινε ι στη πρώτη εγκυμοσύνη τα πήρα γιατί δεν είχα κ ιδέα ...ομολογώ ότι βοήθησαν πολύ !!! Το στήθος παίρνει αέρα γιατί ερεθίζεται και δε θες να σε ακουμπάει τπτ υφάσματα κτλ  και αυτα βοηθάνε. Είσαι λίγο σαν εξωγήινος αλλά το αποτέλεσμα μετράει :P

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna3 είπε:

Εμένα μου τα είχα ν πρότεινε ι στη πρώτη εγκυμοσύνη τα πήρα γιατί δεν είχα κ ιδέα ...ομολογώ ότι βοήθησαν πολύ !!! Το στήθος παίρνει αέρα γιατί ερεθίζεται και δε θες να σε ακουμπάει τπτ υφάσματα κτλ  και αυτα βοηθάνε. Είσαι λίγο σαν εξωγήινος αλλά το αποτέλεσμα μετράει :P

Γιατι η μαια μου ειναι εναντιον λογο οτι πιεζεται λεει το στηθος και βγαζει συνεχεια γαλα ασχετως αν μας βοηθαει επειδη δεν ποναμε και δημιουργει μαστιτιδα και το σκεφτομουν...επιθεματα εχω για να μην λερωνομαι αλλα λεω να εχω και τα κοχυλια..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Γιατι η μαια μου ειναι εναντιον λογο οτι πιεζεται λεει το στηθος και βγαζει συνεχεια γαλα ασχετως αν μας βοηθαει επειδη δεν ποναμε και δημιουργει μαστιτιδα και το σκεφτομουν...επιθεματα εχω για να μην λερωνομαι αλλα λεω να εχω και τα κοχυλια..

Δεν ειναι απολυτο αυτο που ειπε η μαια. Μια πολυ γνωστη μαρκα θηλασμου βγαζει πχ τρια ειδη, ενα που πιεζει καπως και ειναι για διαμορφωση θηλων, ενα που απλως ακουμπαει στο στηθος για ανακουφιση και ενα Για συλλογη γαλακτος. Στο πρωτο παιδι ειχα σοβαρο θεμα με πληγωμενες θηλες (τελικα ολα ξεπερνιουνται μη φοβαστε) και δεν ηξερα καν την υπαρξη τους, οποτε δεν εχω προσωπικη εμπειρια, χρησιμα μου φαινονται ομως  αν σκεφτω οτι ουτε τωρα δεν ανεχομαι καλα καλα τις μπλουζες!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, didi2 είπε:

Όχι γιατί τον δηλώνεις την μέρα της γεννάς. Ούτε χρειάζεται να κάνει κι εκείνος τεστ. Άντε βγάλε άκρη τώρα....

Θα σας γράψω μόλις μπορέσω. Παρασκευή ή Σάββατο να σας πω περαιτέρω διαδικαστικά κλπ...

Όχι μην ακούς! Κι εγώ θυμάμαι πως πονούσα την δεύτερη ημέρα αλλά οκ σε λογικά πλαίσια! Το ίδιο απόγευμα έρχονται μάλιστα και σε σηκώνουν.

Επισης αν κανεις επισκληρίδειο (που το συνιστώ) την πρώτη ημέρα είναι τέλειο γιατί σου χορηγούν ακόμα ελάχιστη δόση  για 24 ωρεσ και δεν πονάς!

Μην φοβάσαι, σε 1 ώρα το πολυυυυ θα έχεις ξεμπερδέψει! 
Τωρα για το βάρος μάλλον δεν τρέφεται καλά από τον πλακούντα... Ο γιατρός τι σου είπε;

Ότι είναι μικρό μωρο και μάλλον φταίει ο πλακούντας. Θα με βλέπει ανά 4 μέρες. Κανονικά έχω πητ 23 /9 αλλά άμα δούμε ότι ζοριζετε το μωρο θα γεννησουμε νωρίτερα . Επίσης Εύχομαι για σένα με το καλό κάι με ένα πονοοοο!!!

Just now, Fofi! είπε:

Κοριτσια σχετικα με τα κοχυλια τι σας εχουν πει?

Εμένα μου έδωσε μια φίλη μου κοχυλια της γνωστής εταιρίας.. Είπε έμεινε ευχαριστημένη . Εγώ θα τα παρω μάζι καλού κακού και θα έχω και τα επιθέματα. Ότι με βολέψει !!πάντως άκουω και θετικά και αρνητικά όποτε μάλλον είναι κατά περίπτωση..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Γιατι η μαια μου ειναι εναντιον λογο οτι πιεζεται λεει το στηθος και βγαζει συνεχεια γαλα ασχετως αν μας βοηθαει επειδη δεν ποναμε και δημιουργει μαστιτιδα και το σκεφτομουν...επιθεματα εχω για να μην λερωνομαι αλλα λεω να εχω και τα κοχυλια..

Βγάζει γάλα τόσο όσο να μην πάθεις μαστίτιδα νομίζω, εγώ δεν είχα πάθει τίποτα  ίσα ίσα τα αγιοιποιησα κιόλας!!! Επιθέματα στην αρχή δε βόλευαν γιατί τρίβονται στο στήθος και παρολο  που είναι βαμβάκι πονάς... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Αngy89 είπε:

Άκουω Πολλά άλλες λένε υποφέρουν από τους πόνους. Νομίζω πιο πολυ με έχουν τρομάξει αυτά που ακούω...παρεμπιπτόντως συνεχίζει να είναι μικρό το μωρο 34+5 2200...

Κορίτσι εγώ έχω πλακούντα σε στάδιο 2 και στο ντοπλερ και εμένα στο επαναληπτικό στις 35+2 ήταν 2380.... Τώρα πήρε όμως χθες που πήγα 36+5 είναι 2730.. θα δεις θα πάρει και εσένα.. θα δεις διαφορά στον επόμενο υπέρηχο... 

  • Μου αρέσει 2

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εγω τωρα ηρθα απο τον γιατρο...αρχικα η μπεμπα ειναι 2700..προσπαθει να εμπεδωθει στην λεκανη ειναι πολυ χαμηλα για αυτο νιωθω αυτη την πιεση...επιτρεπεται στο ιασω συνοδος ολη μερα και νυχτα και μεσα στον τικετο αν μιλαμε για φυσιολογικα..πλεον δεν επιτρεπεται κοσμος στο κυλικειο λογο των τελευταιψν κρουσματων,βεβαια αυτα αλλαζουν απο μερα σε μερα..δυστυχως ο τραχηλος ειναι ακομη μακρυς και εχουμε πολυ δουλεια και περπατημα φουλ.δεν πονεσα οταν με εξετασε απο κατω..επισης εζουνε ενα θεμα με τα νερα ειναι στο κατωτατο φυσιολογικο οριο..αν μειωθουν και αλλο θα μπουμε πιο νωρις με πονους..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...