Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

20 ώρες πρίν, merl30 είπε:

Εμένα κοριτσια μερικές φορές μου βγάζει γουλιες.Αλλοτε πιο πολύ γάλα και άλλοτε όχι.Εσας σας βγάζουν τα μικρά σας;Κι αν ναι τι σας είπε η παιδίατρος ;;;;

Και εμενα βγαζει ενω στην αρχη δεν εβγαζε..μου ειπε να την κραταω 20 λεπτα με μιση ωρα ορθια και το πορτ μπεμπε σε ανακλιση για να μην βγαζει γουλιτσες...

16 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

:confused:

Θα πάω τώρα στς 18 κ θα του τα πω...από το τηλέφωνο μου έχει πει ότι παίρνει μια χαρά βάρος μόνο αυτό.απλα κ μένα μου φαίνονται πολλά με βάση αυτά που λένε κ τα κορίτσια...κ ξέρω ότι πολλές φορές με το μπιμπερο τα παιδιά πίνουν κ παθητικα.... δηλαδή να μην πεινάει κ να τρώει γίνεται???σπάνια δεν θα θέλει γάλα η θα αφήσει...κ όταν το κάνει μου το διώχνει με τη γλώσσα του σαν να αηδιάζει.δεν ξέρω απορώ με αυτό το παιδί!!

Επίσης βρε κορίτσια τρώει συνέχεια το χέρι του....όλη η μπουνιά στο στόμα... συνέχεια ενώ δεν μου το κάνε...κ πολλά σάλια...αφού πετάει τη πιπίλα να φάει το χέρι του.τα δικά σας το κάνουν????λέτε να βγάλει δόντια???ο άντρας μου έβγαλε 3 μηνών...αλλά λέω από τώρα???

Και εμενα ολη την ωρα τρωει το χερι της και στην αρχη ελεγα πειναει αλλα δεν πειναει τελικα παντα....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, LidaK είπε:

Σ’ευχαριστω πολύ! Προσεχες πολύ; Θυμάσαι να μου δώσεις καμία συμβουλή; Μέχρι κ να πάρω συνεργείο για απολύμανση όταν τελειώσει αυτό σκέφτομαι, γενικά είμαι πολύ μικροβιοφοβικη... Από χθες 5 πλυντήρια! 

Κορίτσι μου ελπίζω να μην κόλλησε τελικά το μωράκι σου!!!είχανε κολλήσει πέρυσι οι ανηψιες μου κ έκανε πολύ καιρό να φύγει....φαντάσου μια μέρα τις είδα κ κόλλησα κ εγώ!!δεν πήρα αντιβίωση πέρασε μόνο του έβγαλα μόνο δύο εξανθήματα ένα στο πρόσωπο ένα στο πόδι!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου τι κάνετε???σήμερα είχα βάλει τον μικρό μπρούμυτα κ γύρισε μόνος του ανάσκελα κ με σχετικη ευκολία.δεν μου το έχει ξανακάνει!!!τα δικά σας γυρνάνε??νόμιζα ότι δεν μπορούν από τώρα!!!βέβαια είναι πολύ νευρικός κ κινητικός.μσυτο σημαίνει ότι τώρα θα μπορεί να γυρίζει μόνος του????γιατί τον βρίσκω κ το βράδυ καμιά φορά μπρούμυτα από ανάσκελα που μπορεί να τον έχω βάλει κ φοβάμαι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Κοριτσια μου τι κάνετε???σήμερα είχα βάλει τον μικρό μπρούμυτα κ γύρισε μόνος του ανάσκελα κ με σχετικη ευκολία.δεν μου το έχει ξανακάνει!!!τα δικά σας γυρνάνε??νόμιζα ότι δεν μπορούν από τώρα!!!βέβαια είναι πολύ νευρικός κ κινητικός.μσυτο σημαίνει ότι τώρα θα μπορεί να γυρίζει μόνος του????γιατί τον βρίσκω κ το βράδυ καμιά φορά μπρούμυτα από ανάσκελα που μπορεί να τον έχω βάλει κ φοβάμαι

Ουαου!!!!!!Ναι ειναι οντως νωρις!!!Μπραβο του!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 11/11/2020 at 2:01 ΜΜ, Renez είπε:

Κάποια φάση θα παίρνει φίλη μη μου στεναγχωριεσαι! Εφόσον κ ο γιατρός σας είναι καθυσηχαστικος κάτι θα ξέρει! Θα δεις την επόμενη εβδομάδα θα γυρίσει στις φαγανες συνήθειες του!!

Τελικά αγόρασα ζυγαρια και κατάλαβα πως εγω είμαι υπερβολική μέσα σε 10 μερες πηρε 500 γραμμάρια!κ δυστυχως τον πιεσα πολυ κ κλαιει όταν βλεπει μπιμπερο!μετρησα ποσα γραμμάτια πινει την ημέρα και πινει 700 με 800!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Angelina87 είπε:

Τελικά αγόρασα ζυγαρια και κατάλαβα πως εγω είμαι υπερβολική μέσα σε 10 μερες πηρε 500 γραμμάρια!κ δυστυχως τον πιεσα πολυ κ κλαιει όταν βλεπει μπιμπερο!μετρησα ποσα γραμμάτια πινει την ημέρα και πινει 700 με 800!

Το καλό είναι ότι σου έφυγε το άγχος απλά να σε συμβουλεψω, αν μου επιτρέπεις,να μην τον ξανά πιέσεις γιατί πέραν ότι θα το πάρει από φόβο κ με νεύρα όπως ήδη λες αντί να είναι η πιο ήρεμη στιγμή του,μελλοντικά θα χάσει την αίσθηση κορεσμού κ πείνας που έχει από φυσικού του με αποτέλεσμα στο τέλος να είναι επηρεπης ακόμη κ σε παχυσαρκια..

Στα λέω απλά να τα έχεις στο νου γτ το έχω ψάξει αυτό το θέμα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Το καλό είναι ότι σου έφυγε το άγχος απλά να σε συμβουλεψω, αν μου επιτρέπεις,να μην τον ξανά πιέσεις γιατί πέραν ότι θα το πάρει από φόβο κ με νεύρα όπως ήδη λες αντί να είναι η πιο ήρεμη στιγμή του,μελλοντικά θα χάσει την αίσθηση κορεσμού κ πείνας που έχει από φυσικού του με αποτέλεσμα στο τέλος να είναι επηρεπης ακόμη κ σε παχυσαρκια..

Στα λέω απλά να τα έχεις στο νου γτ το έχω ψάξει αυτό το θέμα..

Το ξέρω και σ ευχαριστω για την συμβουλή σου!!κατάλαβα πως έκανα λάθος που τον πιεζα!θα πρεπει να βρω τρόπο να ξεπεράσει την γκρινια με το μπιμπερό!σκέφτηκα να τον ταΐζω κοιμισμένο να μην το βλέπει!και ίσως σιγα σιγα το ξεχασει!σημερα τον αφήνω να φαει οσο θέλει!ας πετάω γαλα δεν με πειράζει πραγματικά!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Κοριτσια μου τι κάνετε???σήμερα είχα βάλει τον μικρό μπρούμυτα κ γύρισε μόνος του ανάσκελα κ με σχετικη ευκολία.δεν μου το έχει ξανακάνει!!!τα δικά σας γυρνάνε??νόμιζα ότι δεν μπορούν από τώρα!!!βέβαια είναι πολύ νευρικός κ κινητικός.μσυτο σημαίνει ότι τώρα θα μπορεί να γυρίζει μόνος του????γιατί τον βρίσκω κ το βράδυ καμιά φορά μπρούμυτα από ανάσκελα που μπορεί να τον έχω βάλει κ φοβάμαι

Θαλεια μου καλησπερα...εγω χθες το πρωι την βρηκα στην κουνια σε αλλη θεση...γενικα εχε7 κανα 2 βδομαδες που γυριζει ανασκελα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Angelina87 είπε:

Το ξέρω και σ ευχαριστω για την συμβουλή σου!!κατάλαβα πως έκανα λάθος που τον πιεζα!θα πρεπει να βρω τρόπο να ξεπεράσει την γκρινια με το μπιμπερό!σκέφτηκα να τον ταΐζω κοιμισμένο να μην το βλέπει!και ίσως σιγα σιγα το ξεχασει!σημερα τον αφήνω να φαει οσο θέλει!ας πετάω γαλα δεν με πειράζει πραγματικά!

Καλύτερα απλά Άστον να πεινάσει πραγματικά κ δώστου όταν γκρινιαξει κανονικά μπιμπερο οοοσο θέλει..

Να αρχίσει να το εμπιστεύεται ξανά κ όχι να τον πιάνεις στον ύπνο..

Τι να τα κάνουμε τα σκατουλακια μας?? Μαθαίνουμε κ εμείς οι μανουλες:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Renez είπε:

Καλύτερα απλά Άστον να πεινάσει πραγματικά κ δώστου όταν γκρινιαξει κανονικά μπιμπερο οοοσο θέλει..

Να αρχίσει να το εμπιστεύεται ξανά κ όχι να τον πιάνεις στον ύπνο..

Τι να τα κάνουμε τα σκατουλακια μας?? Μαθαίνουμε κ εμείς οι μανουλες:x

Όταν πεινάει πολυ έχει νεύρα και απο τα νεύρα του δεν πιάνει το μπιμπερό και κλαίει!οταν το πιάνει πινει γρηγορα σαν να φοβάται πως θα το πάρουν και μετα κουράζεται και δεν θελει αλλο!εκεί στα 60ml κουράζεται και σταματάει!και απο το να μην τρωει του δίνω πολλές φορές από λίγο!μας βγήκε γκρινιάρης!που να ξεκινήσει να βγάζει και δόντια εκει θα γίνει χαμός!εμενα το βραδυ ξυπναει δυο φορες πινει 60 ml και κοιμαται παλι!μου αρέσει πως πριν κάνω παιδι έλεγα δεν θα είμαι τόσο περίεργη ή δεν θα το παρακανω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


16 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Κοριτσια μου τι κάνετε???σήμερα είχα βάλει τον μικρό μπρούμυτα κ γύρισε μόνος του ανάσκελα κ με σχετικη ευκολία.δεν μου το έχει ξανακάνει!!!τα δικά σας γυρνάνε??νόμιζα ότι δεν μπορούν από τώρα!!!βέβαια είναι πολύ νευρικός κ κινητικός.μσυτο σημαίνει ότι τώρα θα μπορεί να γυρίζει μόνος του????γιατί τον βρίσκω κ το βράδυ καμιά φορά μπρούμυτα από ανάσκελα που μπορεί να τον έχω βάλει κ φοβάμαι

Καλημερα εμενα είναι πολύ ήσυχος το βράδυ!όπως τον βαζω έτσι ξυπναει αλλα τον βαζω και κοιμαται σε φωλια ακομη μέσα στην κουνια!αλλα τωρα τελευταία δεν τον αρέσει μαλλον ζορίζεται και έτσι πρώτα τον κοιμίζει στο κρεβατι και μετα τον βαζω στην φωλια!για να γυρίσει μπρούμυτα δεν το εχει κανει!άρχισε να γελαει και να λέει αγκου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelina87 είπε:

Καλημερα εμενα είναι πολύ ήσυχος το βράδυ!όπως τον βαζω έτσι ξυπναει αλλα τον βαζω και κοιμαται σε φωλια ακομη μέσα στην κουνια!αλλα τωρα τελευταία δεν τον αρέσει μαλλον ζορίζεται και έτσι πρώτα τον κοιμίζει στο κρεβατι και μετα τον βαζω στην φωλια!για να γυρίσει μπρούμυτα δεν το εχει κανει!άρχισε να γελαει και να λέει αγκου!

Κ μένα τώρα χαμογελάει συνειδητά:x πόσο είναι ο δικός σου φίλη??

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelina87 είπε:

Γεννηθηκε 1 Σεπτεμβρίου!11 εβδομαδων!εσένα ποσο ειναι;

Τι ωραίο να εχει γενέθλια κάθε 1η του μηνός!!

Εμένα 27 ο μικρούλης μου..7 εβδομαδων..κ τώρα έχει αρχίσει συνειδητά χαμογελακια (στις καλές του:mrgreen:)!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 12/11/2020 at 11:44 ΜΜ, Thaliamp είπε:

Κορίτσι μου ελπίζω να μην κόλλησε τελικά το μωράκι σου!!!είχανε κολλήσει πέρυσι οι ανηψιες μου κ έκανε πολύ καιρό να φύγει....φαντάσου μια μέρα τις είδα κ κόλλησα κ εγώ!!δεν πήρα αντιβίωση πέρασε μόνο του έβγαλα μόνο δύο εξανθήματα ένα στο πρόσωπο ένα στο πόδι!!!

Καλημέρα! Η μικρή ευτυχώς ένα σπυράκι που τοπικά φαίνεται να το καταπολεμαμε με κρέμες κ ιώδιο! Η μεγαλύτερη με αντιβίωση, κρέμες, αντισηπτικά κ ακόμη δεν υποχώρησαν τελείως! Εγώ όλη μέρα πλένω κ το βράδυ απολυμαίνω τα παιχνίδια της. Μόνο που χάλασα κάποια ρούχα μας γιατί τα πλένω στους 95... Τι να πω... Ας το περάσουμε κ ας χαλάσουν δεν πειραζει! 

Just now, Angelina87 είπε:

Γεννηθηκε 1 Σεπτεμβρίου!11 εβδομαδων!εσένα ποσο ειναι;

Ίδια μέρα γεννήσαμε!!!! Κ εμένα ήσυχη είναι στον ύπνο, απλα κάνουμε συγκοιμηση, αν ανοίξει ματάκια κ δεν είμαι δίπλα ακριβώς ξεσηκώνουμε τον τόπο! 

Κ εμένα κορίτσια κάνει κάτι χαμογελάκια, λέει αγκου κ τρελαίνομαι! Δεν έχουμε γυρίσει από ανασκελα σε μπρούμυτα ακόμα. Επίσης της αρέσει παρα πολύ στο βρεφικό γυμναστήριο, κοιτάει τον εαυτό της στον καθρέφτη χαχα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...