Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

23 ώρες πρίν, LidaK είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω.. Η μικρή μου όταν θηλάζει ή όταν πίνει λίγο ξενο(πχ 45 ml δε βγάζει γάλα ποτε ούτε γουλιτσα, όταν όμως πιει παραπάνω ξενο απ’ το μπουκάλι βγάζει πάντα όταν τη σηκώσω! Ξέρετε γιατι;; Γενικά παραπάνω ποσότητα (πχ 70 ml) τρώει σπάνια γιατί έχει συνηθίσει από τον θηλασμό να τρώει λίγο κ συνέχεια..

Νομίζω είναι τυχαιο....τα περισσότερα παιδάκια βγάζουν!!!την ποσότητα να δεις....άλλο εμετός άλλο αν απλά βγάζει λίγο γαλατάκι!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια τι κανετε?εμεις ειμαστε στην κορυφωση των κολικων και ηταν πολυ δυσκολη μερα σημερα.....ελπιζω οχι και νυχτα.....εχω μια βδομαδα τωρα βρε κοριτσια ψαχνω βαση για το μπανιερο μου το οποιο ηδη το εχω παρει απο αλλη κοπελα αλλα δεν βρισκω..και μαλλον θα αναγκαστω να αγορασω και μπανιερο καινουργιο γιατι πλεον δεν παλευεται να την κανω στο χερι την μπεμπα...και εγω κουραζομαι και αυτη δεν το απολαμβανει....εχετε καμενα καλο υποψην σας?νερο στα αυτακια κανει να πεσει κοριτσια?κανατε εσεις εμβολια?εμεις 2 θα κανουμε μεθαυριο πηγα τα πηρα σημερα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Κοριτσια τι κανετε?εμεις ειμαστε στην κορυφωση των κολικων και ηταν πολυ δυσκολη μερα σημερα.....ελπιζω οχι και νυχτα.....εχω μια βδομαδα τωρα βρε κοριτσια ψαχνω βαση για το μπανιερο μου το οποιο ηδη το εχω παρει απο αλλη κοπελα αλλα δεν βρισκω..και μαλλον θα αναγκαστω να αγορασω και μπανιερο καινουργιο γιατι πλεον δεν παλευεται να την κανω στο χερι την μπεμπα...και εγω κουραζομαι και αυτη δεν το απολαμβανει....εχετε καμενα καλο υποψην σας?νερο στα αυτακια κανει να πεσει κοριτσια?κανατε εσεις εμβολια?εμεις 2 θα κανουμε μεθαυριο πηγα τα πηρα σημερα..

Καλησπερα!Ευχομαι να σας περασουν συντομα οι κολικοι,ειναι δυσκολο πραγμα!Οσο για το μπανιερο εγω το βαζω μεσα στη μπανιερα κ την κανω εκει κ με βολευει..Στα αυτακια πεφτει νερο(οχι αμεσα) κ ναι καναμε πριν μια εβδομαδα το πρωτο μας εμβολιο!!Με το καλο κ εσεις!!

  • Μου αρέσει 1

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Κοριτσια τι κανετε?εμεις ειμαστε στην κορυφωση των κολικων και ηταν πολυ δυσκολη μερα σημερα.....ελπιζω οχι και νυχτα.....εχω μια βδομαδα τωρα βρε κοριτσια ψαχνω βαση για το μπανιερο μου το οποιο ηδη το εχω παρει απο αλλη κοπελα αλλα δεν βρισκω..και μαλλον θα αναγκαστω να αγορασω και μπανιερο καινουργιο γιατι πλεον δεν παλευεται να την κανω στο χερι την μπεμπα...και εγω κουραζομαι και αυτη δεν το απολαμβανει....εχετε καμενα καλο υποψην σας?νερο στα αυτακια κανει να πεσει κοριτσια?κανατε εσεις εμβολια?εμεις 2 θα κανουμε μεθαυριο πηγα τα πηρα σημερα..

Γιατί δε βρίσκεις βάση? Εννοεί στο σωστό μεγεθος? Γτ στα Λητώ πχ που πήρα εγώ το μπανάκι του πουλάνε κ σκέτες βάσεις φίλη πολύ οικονομικά..γενικά δες στο site του έχει κ μπανάκια κ βάσεις κ όλα..

Εγώ προσπαθώ όσο γίνεται να αποφεύγω να πέσει νεράκι βέβαια αν δε βγει έξω το παιδί ή δεν το χτυπάει ρεύμα δεν υπάρχει πρόβλημα αλλά επειδή κ εγώ πέρασα ωτίτιδα μικρή κ έχω ακόμη ευαισθησία το προσέχω όσο μπορώ..αν πέσει μετά το μπάνιο γυρνά τον στο κάθε πλάι ώστε να βγει το νεράκι κ σκουπιζε απαλά το αυτακι όσο μπορείς..

Εμβόλιο εμείς όχι ακόμη..πότε κάνουν το πρώτο? Εμένα είναι 43ων ημερών ο μπέμπης μου..

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Dinakim είπε:

Καλησπερα!Ευχομαι να σας περασουν συντομα οι κολικοι,ειναι δυσκολο πραγμα!Οσο για το μπανιερο εγω το βαζω μεσα στη μπανιερα κ την κανω εκει κ με βολευει..Στα αυτακια πεφτει νερο(οχι αμεσα) κ ναι καναμε πριν μια εβδομαδα το πρωτο μας εμβολιο!!Με το καλο κ εσεις!!

Κοριτσια είμαι πολύ στεναχωρημενη ο μικρος σταμάτησε να τρώει!με το ζόρι να φαει 60ml!πριν μια εβδομάδα κάναμε το εμβόλιο έτρωγε 90 με 120 και μερικές φορές πιο πάνω!ξαφνικά σταμάτησε να τρώει!του δίνω ξενο από την πρώτη μέρα λογω προβλήματος δικού μου!στο νοσοκομείο μας έδωσαν το sanilac ο παιδίατρος εξω μας έδωσε το nan sensitive!είπαμε μήπως δεν του αρέσει και δώσαμε το humana 1 το εφαγε την πρώτη φορά 180 αλλα μετα ξανα τπτ με το ζόρι και το ενα το γαλα και το άλλο!έχω απελπιστεί δεν ξερω τι άλλο να κάνω!

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Dinakim είπε:

Καλησπερα!Ευχομαι να σας περασουν συντομα οι κολικοι,ειναι δυσκολο πραγμα!Οσο για το μπανιερο εγω το βαζω μεσα στη μπανιερα κ την κανω εκει κ με βολευει..Στα αυτακια πεφτει νερο(οχι αμεσα) κ ναι καναμε πριν μια εβδομαδα το πρωτο μας εμβολιο!!Με το καλο κ εσεις!!

Εγω δυστυχως δεν εχω μπανιερα εχω ντουζιερα αρα με.τρωει το σκυψιμο και δεν βολευει καθολου..

6 ώρες πρίν, Renez είπε:

Γιατί δε βρίσκεις βάση? Εννοεί στο σωστό μεγεθος? Γτ στα Λητώ πχ που πήρα εγώ το μπανάκι του πουλάνε κ σκέτες βάσεις φίλη πολύ οικονομικά..γενικά δες στο site του έχει κ μπανάκια κ βάσεις κ όλα..

Εγώ προσπαθώ όσο γίνεται να αποφεύγω να πέσει νεράκι βέβαια αν δε βγει έξω το παιδί ή δεν το χτυπάει ρεύμα δεν υπάρχει πρόβλημα αλλά επειδή κ εγώ πέρασα ωτίτιδα μικρή κ έχω ακόμη ευαισθησία το προσέχω όσο μπορώ..αν πέσει μετά το μπάνιο γυρνά τον στο κάθε πλάι ώστε να βγει το νεράκι κ σκουπιζε απαλά το αυτακι όσο μπορείς..

Εμβόλιο εμείς όχι ακόμη..πότε κάνουν το πρώτο? Εμένα είναι 43ων ημερών ο μπέμπης μου..

Στα λητω πηρα και εγω αλλα δεν την φερνουμ πλεον την βαση την σωστη για το μπανακι γνωστης εταιρειας που εχω και μου ειπε οτι ειναι επικυνδυνο να παρω αλλο και να μην εφαρμοζει σωστα..ακριβως 2 μηνων κανουν το πρωτο εμβολιο..

6 ώρες πρίν, Dinakim είπε:

Καλησπερα!Ευχομαι να σας περασουν συντομα οι κολικοι,ειναι δυσκολο πραγμα!Οσο για το μπανιερο εγω το βαζω μεσα στη μπανιερα κ την κανω εκει κ με βολευει..Στα αυτακια πεφτει νερο(οχι αμεσα) κ ναι καναμε πριν μια εβδομαδα το πρωτο μας εμβολιο!!Με το καλο κ εσεις!!

Πιο εμβολιο κανατε??γιατι εμενα μου ειπε ο παιδιατρος 2 εμβολια και πηγα και πηρα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelina87 είπε:

Κοριτσια είμαι πολύ στεναχωρημενη ο μικρος σταμάτησε να τρώει!με το ζόρι να φαει 60ml!πριν μια εβδομάδα κάναμε το εμβόλιο έτρωγε 90 με 120 και μερικές φορές πιο πάνω!ξαφνικά σταμάτησε να τρώει!του δίνω ξενο από την πρώτη μέρα λογω προβλήματος δικού μου!στο νοσοκομείο μας έδωσαν το sanilac ο παιδίατρος εξω μας έδωσε το nan sensitive!είπαμε μήπως δεν του αρέσει και δώσαμε το humana 1 το εφαγε την πρώτη φορά 180 αλλα μετα ξανα τπτ με το ζόρι και το ενα το γαλα και το άλλο!έχω απελπιστεί δεν ξερω τι άλλο να κάνω!

Ίσως φταίει ότι αλλάξατε κ 3 διαφορετικά γάλατα ρε κορίτσι κ μπερδεύτηκε το παιδί?

Γνώμη μου είναι να καταλήξετε σε ένα κ να επιμείνετε εκεί. Εφόσον δεν έχει κάτι (εννοώ να είναι αρρωστουλι)το μωρό φτου φτου,πιστεύω σιγά σιγά το συνηθίσει κ θα ξανά ανέβει σε μλ.

Απλά μην το μπερδεύετε άλλο σε γεύσεις..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelina87 είπε:

Κοριτσια είμαι πολύ στεναχωρημενη ο μικρος σταμάτησε να τρώει!με το ζόρι να φαει 60ml!πριν μια εβδομάδα κάναμε το εμβόλιο έτρωγε 90 με 120 και μερικές φορές πιο πάνω!ξαφνικά σταμάτησε να τρώει!του δίνω ξενο από την πρώτη μέρα λογω προβλήματος δικού μου!στο νοσοκομείο μας έδωσαν το sanilac ο παιδίατρος εξω μας έδωσε το nan sensitive!είπαμε μήπως δεν του αρέσει και δώσαμε το humana 1 το εφαγε την πρώτη φορά 180 αλλα μετα ξανα τπτ με το ζόρι και το ενα το γαλα και το άλλο!έχω απελπιστεί δεν ξερω τι άλλο να κάνω!

Μήπως τρώει πιο λίγο αλλά πιο συχνά;Μήπως είναι δυσκοιλιος και δεν μπορεί να φάει πολύ;Είναι ανήσυχος;Έχει κολικούς;Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι αλλο.Λογικό να στεναχωριέσαι.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Εγω δυστυχως δεν εχω μπανιερα εχω ντουζιερα αρα με.τρωει το σκυψιμο και δεν βολευει καθολου..

Στα λητω πηρα και εγω αλλα δεν την φερνουμ πλεον την βαση την σωστη για το μπανακι γνωστης εταιρειας που εχω και μου ειπε οτι ειναι επικυνδυνο να παρω αλλο και να μην εφαρμοζει σωστα..ακριβως 2 μηνων κανουν το πρωτο εμβολιο..

Πιο εμβολιο κανατε??γιατι εμενα μου ειπε ο παιδιατρος 2 εμβολια και πηγα και πηρα..

Ααααα κ τώρα δλδ δεν έχει ούτε εσύ βάση?? Πως τη παλεύει η μεσουλα σου ρε αγάπη? Κ εγώ ντουζιέρα έχω για αυτό έχω μπανάκι με βάση .. δε μπορείς να τη βρεις αλλού καλέ της ίδιας εταιρείας? Στη χειριστή θα έπαιρνα κσινουριο φίλη γτ καλύτερα να δώσετε αλλά 50€(τόσο έκανε εμάς μπανιερα κ βάση μαζί) παρά άλλους 10+ μήνες να σε πεθάνει η μέση σου!!

Ααα οπότε σε 20 μερουλες θα το κάνουμε κ εμεις:x

Καλημέρα κορίτσια μου!!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!
Στους 2 μήνες γινεται το εξαπλο και το πόσιμο για ροταιο! 
Εγω έχω το μπανάκι cam με τη βάση κ είμαι πολύ ευχαριστημένη γιατί κ εμείς ντουζιέρα έχουμε.

Μηπως τρώει πολλές φορές κ από λίγο το μικρουλι σου;; Βάζει κανονικα βαρος;; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Fofi! είπε:

Εγω δυστυχως δεν εχω μπανιερα εχω ντουζιερα αρα με.τρωει το σκυψιμο και δεν βολευει καθολου..

Στα λητω πηρα και εγω αλλα δεν την φερνουμ πλεον την βαση την σωστη για το μπανακι γνωστης εταιρειας που εχω και μου ειπε οτι ειναι επικυνδυνο να παρω αλλο και να μην εφαρμοζει σωστα..ακριβως 2 μηνων κανουν το πρωτο εμβολιο..

Πιο εμβολιο κανατε??γιατι εμενα μου ειπε ο παιδιατρος 2 εμβολια και πηγα και πηρα..

Εμεις την επομενη φορα θα κανουμε 2,ενα ποσιμο κ ενα ενεσιμο.Την προηγουμενη φορα καναμε το εξαπλο λεγοταν vaxelis αν θυμαμαι καλα αλλα βγαζουν πολλες εταιρειες με διαφορετικες ονομασιες!Πως ηταν το βραδυ σας τελικα;


C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dinakim είπε:

Εμεις την επομενη φορα θα κανουμε 2,ενα ποσιμο κ ενα ενεσιμο.Την προηγουμενη φορα καναμε το εξαπλο λεγοταν vaxelis αν θυμαμαι καλα αλλα βγαζουν πολλες εταιρειες με διαφορετικες ονομασιες!Πως ηταν το βραδυ σας τελικα;

Τελικα ειχαμε δυσκολο βραδυ και δυσκολη ημερα σημερα..απο τις 3 ξυπνιες ποναμε...δεν ηρεμει καθολου...

Just now, Renez είπε:

Ααααα κ τώρα δλδ δεν έχει ούτε εσύ βάση?? Πως τη παλεύει η μεσουλα σου ρε αγάπη? Κ εγώ ντουζιέρα έχω για αυτό έχω μπανάκι με βάση .. δε μπορείς να τη βρεις αλλού καλέ της ίδιας εταιρείας? Στη χειριστή θα έπαιρνα κσινουριο φίλη γτ καλύτερα να δώσετε αλλά 50€(τόσο έκανε εμάς μπανιερα κ βάση μαζί) παρά άλλους 10+ μήνες να σε πεθάνει η μέση σου!!

Ααα οπότε σε 20 μερουλες θα το κάνουμε κ εμεις:x

Καλημέρα κορίτσια μου!!

 

Εψαξα και δεν υπαρχει για αυτο λεω μπανιο με βαση μαζι να παρω..

Εγω εχω παρει για να κανει το vaxelis και το rotateq...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Τελικα ειχαμε δυσκολο βραδυ και δυσκολη ημερα σημερα..απο τις 3 ξυπνιες ποναμε...δεν ηρεμει καθολου...

Εψαξα και δεν υπαρχει για αυτο λεω μπανιο με βαση μαζι να παρω..

Εγω εχω παρει για να κανει το vaxelis και το rotateq...

Για το μπανάκι σου έστειλα μνμ κοριτσάκι μου..

Πονακια τύπου κολικοί στη κοιλίτσα?? Κάνεις τα κλασσικά μασαζακι/ασκήσεις κολικων,Μπανάκι ζεστό?  Προβιοτικα έχετε δοκιμάσει?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Για το μπανάκι σου έστειλα μνμ κοριτσάκι μου..

Πονακια τύπου κολικοί στη κοιλίτσα?? Κάνεις τα κλασσικά μασαζακι/ασκήσεις κολικων,Μπανάκι ζεστό?  Προβιοτικα έχετε δοκιμάσει?

Ευχαριστω...την κοιλια της δεν με αφηνει καθολου να την ακουμπησω...μπανακι ναι και της αρεσει οπως και σταγονες πινουμε..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Ευχαριστω...την κοιλια της δεν με αφηνει καθολου να την ακουμπησω...μπανακι ναι και της αρεσει οπως και σταγονες πινουμε..

Κ εμένα δε με άφηνε καθόλου! Κ νομίζω η κρεμουλα την εκνεύριζε παραπάνω όταν την έβαζα... Εμάς μας βοηθούσαν ψυχροί ήχοι κ ο απορροφητηρας της κουζίνας, πολλές αγκαλιές κ βόλτες μέχρι που κοιμόταν! Θα περάσουν μια μέρα ξαφνικά να ξέρεις! Θέλει πολύ υπομονή, εμένα ξυπνούσε κ την μεγάλη κ γινόταν ένας χαμός στο σπιτι... Κρατα ημερολόγιο τι τρως μήπως την πειραζει κάτι, είχα παρατηρήσει πως όταν έτρωγα σπανάκι σαλάτα έκλαιγε παραπάνω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...