Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 51 λεπτά , Lila ki είπε:

      Εγώ χθες δ ήμουν καλα κάθισα σπιτι  είχα τραβήγματα στις ωοθήκες  …. Ναι εκεί 4 εβδομάδων κ κάτι ήμαστε … σήμερα τα τραβήγματα έρχονται κ φεύγουν …παίρνω για θρομβοφιλια παίρνω προγεστερονη μόνο κολπικά φολικο οξυ βιταμίνη d και από μόνη μ παίρνω μαγνήσιο γενικά εγώ το έχω χαμηλό και παθαίνω Ονείρωξη όλη την ώρα σα να κάνει συσπάσεις η μητρα ρε γαμωτο και έτσι πήρα μαγνήσιο .. εαυ το δοσολογία μαγνήσιο παίρνεις ;;; 

      Εμένα στο ίντερνετ με βγάζει 4 εβδομάδων και 5 ημερών.

      Παίρνω cyclacur άσπρα, προγεστερονη και με utrogestan και με vasclor, filicine, salospir, βιταμίνη D, προβιοτικα, κορτιζόνη (την θέλει η αιματολογος). Και τώρα ξεκίνησα και μαγνήσιο solumag Forte 243,4 MG. Μου είπαν να προσέχω πολυ τις ιώσεις που ακομα υπαρχουν γιατί δε θέλουμε να ανεβάσει πυρετό ο οργανισμός. Άρα σε μέρη με πολυ κόσμο φοράω μάσκα και με κοίτανε κάπως...😄

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

On 15/11/2020 at 11:00 ΜΜ, Thaliamp είπε:

Λοιπόν είναι πολύ πιθανό να έχει το μωρό σου....άλλαξα γάλα δίνω αντιαναγωγικο....είναι πιο παχύρευστο κ του κάθεται καλύτερα....πριν μου εκανε πιο πολλές γουλιες κ εμετούς.επισης τον ταιζω σε ημικαθιστη θέση...κ τον ρευω στα μισά του γεύματος κ στο τέλος...κ πρέπει να τον έχω όρθιο εικοσαλεπτο σίγουρα!!!!επίσης τη κούνια την έχω σηκώσει λίγο από τη μια μεριά!!!κ μένα στο φαγητό έκανε έτσι τώρα είναι κάπως καλύτερα αλλά μέχρι να ρευτει ζοριζεται πολύ!!!!!επίσης τις ποσότητες μου τις ανέβασε με αυτό το γάλα το τρώει πιο εύκολα!!!!!

Καλημερα!!! 

Μίλησα με την παιδιατρο κ μου είπε μόνη της για αυτό το γάλα αλλά επειδή ο δικός μου τρώει με διάλειμματα μου είπε ότι μπορεί το γάλα να μου πηζει στο μπουκάλι κ μετα να μη μπορεί να το πιει... Μου είπε αν δουμε ότι κάνει εμετο κ βγάζει παραπανω γουλιές να το δοκιμάσουμε... Πάμε βλέποντας κ κάνοντας... 

Αχ κ εγώ έχω σηκώσει το λίκνο (λίγο) κ ο χαζος κάνει κάτι με τα ποδια κ γλιστράει, τα μαζευει τα κουλουριαζει κ βρίσκεται κάτω κάτω κ μάλιστα κάτω από την κουβέρτα.... Και αναγκαστικά το ισιωσα με παλι το στρώμα

9 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Κορίτσια μου από γκρινια πως τα πάνε τα μικρά σας????εμένα 3 μέρες τώρα έχει πολύ....κ το βράδυ ενώ πίνει το γάλα κοιμάται μου ξυπνάει στη μία ώρα κ κλαίει...τον ξαναβάζω ξαναξυπναει....δεν ξέρω κάτι σαν να τον ενοχλεί αλλά δεν ξέρω τι!!!!επίσης πλέον δεν κοιμόμαστε ούτε τη μέρα εύκολα....στο σύνολό κάνα δυωρο εσεις????

Εσενα δεν ήταν που κοιμόταν πολυ αν δε κάνω λάθος;;;Εμένα κοιμάται αρκετά μέσα στη μέρα... Όταν λείπει ο άντρας μου στη δουλειά που είμαι όλο μοναχή κοιμάται περισσοτερο, ακόμα κ αν προσπαθω να του τραγουδήσω ή να τον παιξω... Όταν είναι σπίτι έχουμε παρατηρησει ότι δεν κοιμαται.. 

Τώρα δεν είχες κάνει το εμβόλιο;;;κάπου είχα διαβάσει για ανήσυχο μωρό κ μετα το εμβόλιο αν κ μ είπε η παιδοατρος ότι κράτα μια μέρα... Δεν τη ρώτησα αν κράτα παραπανω... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

15 ώρες πρίν, Dinakim είπε:

Καλησπερα κοριτσια!Να σας ρωτησω,εσεις τα βαζετε καθολου μπρουμυτα τα μωρα σας οταν ειναι ξυπνια;Κ αν ναι το κρατανε ψηλα το κεφαλι τους;Εγω τωρα αρχισα να τη βαζω που κ που αλλα δεν της αρεσει καθολου κ κλαιει..Το κεφαλακι το σηκωνει λιγο κ το κραταει για δευτερολεπτα..

Βαζε την καθε μερα. Προσπαθησε να την βαζεις εστω απο λιγο καθε φορα. Καμια φορα κλαινε γιατι δεν εχουν χωνεψει καλα, δες μηπως θελει να ρευτει οταν κλαιει, προσπαθησε να τη βαζεις αφου εχει καπως χωνεψει κ οταν ειναι ευδιαθετη. Θα το κρατησει το κεφαλακι απ τη μια στιγμη στην αλλη. Μην αγχωνεσαι και μη συγκρινεις με αλλα μωρα που το χουν κανει νωριτερα γιατι πολλες μαμαδες υπερβαλλουν κιολας... καλη επιτυχια!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Angelina87 είπε:

Καλησπερα βέβαια γιατρος δεν είμαι αλλα εγω του είχα κάνει καλλιέργεια ουρων γιατι δεν έτρωγε καλα και μήπως είχε ουρολοιμωξη γιατι μια μερα μυρίζαν άσχημα το είπα στον παιδιατρο και μου ειπε να κάνουμε για σιγουριά!βέβαια πολυ δυσκολο να το κάνεις σε μωρο!αλλα ισως τον ενοχλεί κάτι όταν κανει πιπί του!δες το λίγο!

Ευχαριστώ κοπέλα μου....αύριο έχω παιδίατρο κ θα του το συζητήσω!!?!!

16 ώρες πρίν, Renez είπε:

Αχ αυτά τα μπεμπακια μας..ζορικος ο πρώτος χρόνος φιληηηη!! Μια τα κοιλιακά,μετά δοντακια,πρώτα εμβολια..

Ας περάσουν όλα απ' όλα τα παιδάκια μας όσο πιο ανώδυνα εύχομαι..

Εμείς δε κλείσαμε ξανά όπως τον Απρίλη ,είμαστε ένα 30% κάτω επειδή έκλεισαν τα εμπορικά καταστήματα γύρω μας αλλά το παλεύουμε ρε φίλη. Τι να κάνουμε κ εμείς?! Όπως όλοι..

Θύμισε μου εσύ με τι ασχολείσαι? Συγγνώμη αν τα έχουμε ξανά πει αλλά δεν λειτουργω καλά τους τελευταίους 11 μήνες:mrgreen:

Εγώ φιλόλογος είμαι αλλά έχουμε κ εμείς καφετέρια ,ο πατέρας μου δηλαδη, κ δούλευα εκεί τα τελευταία 3 χρόνια κ γι'αυτό σε ρώτησα θυμάμαι που το ανοίξατε πέρυσι κ εσείς!!!!είναι δύσκολα για την εστίαση όπως κ για όλο το κόσμο βέβαια!!!ελπίζω όλα να πάνε καλά!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Ευχαριστώ κοπέλα μου....αύριο έχω παιδίατρο κ θα του το συζητήσω!!?!!

Εγώ φιλόλογος είμαι αλλά έχουμε κ εμείς καφετέρια ,ο πατέρας μου δηλαδη, κ δούλευα εκεί τα τελευταία 3 χρόνια κ γι'αυτό σε ρώτησα θυμάμαι που το ανοίξατε πέρυσι κ εσείς!!!!είναι δύσκολα για την εστίαση όπως κ για όλο το κόσμο βέβαια!!!ελπίζω όλα να πάνε καλά!!

Από τι στόμα σου κ στου Θεού τ αυτι..

Έχετε μείνει ανοιχτά εσείς τώρα? Έχει ντελιβερι..?

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Christine. S είπε:

Καλημερα!!! 

Μίλησα με την παιδιατρο κ μου είπε μόνη της για αυτό το γάλα αλλά επειδή ο δικός μου τρώει με διάλειμματα μου είπε ότι μπορεί το γάλα να μου πηζει στο μπουκάλι κ μετα να μη μπορεί να το πιει... Μου είπε αν δουμε ότι κάνει εμετο κ βγάζει παραπανω γουλιές να το δοκιμάσουμε... Πάμε βλέποντας κ κάνοντας... 

Αχ κ εγώ έχω σηκώσει το λίκνο (λίγο) κ ο χαζος κάνει κάτι με τα ποδια κ γλιστράει, τα μαζευει τα κουλουριαζει κ βρίσκεται κάτω κάτω κ μάλιστα κάτω από την κουβέρτα.... Και αναγκαστικά το ισιωσα με παλι το στρώμα

Εσενα δεν ήταν που κοιμόταν πολυ αν δε κάνω λάθος;;;Εμένα κοιμάται αρκετά μέσα στη μέρα... Όταν λείπει ο άντρας μου στη δουλειά που είμαι όλο μοναχή κοιμάται περισσοτερο, ακόμα κ αν προσπαθω να του τραγουδήσω ή να τον παιξω... Όταν είναι σπίτι έχουμε παρατηρησει ότι δεν κοιμαται.. 

Τώρα δεν είχες κάνει το εμβόλιο;;;κάπου είχα διαβάσει για ανήσυχο μωρό κ μετα το εμβόλιο αν κ μ είπε η παιδοατρος ότι κράτα μια μέρα... Δεν τη ρώτησα αν κράτα παραπανω... 

Ναι εμένα κοιμόταν πολύ τα έχουμε ξεχάσει πλέον αυτά:-D!!!!κ το βράδυ σου κοιμάται???τι ώρα το βάζεις το μωρό για ύπνο το βράδυ????όχι δεν κάναμε αύριο τα πρώτα...κ το έχω διαβάσει κ εγώ αυτό ελπίζω να μας πάει καλά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez είπε:

Από τι στόμα σου κ στου Θεού τ αυτι..

Έχετε μείνει ανοιχτά εσείς τώρα? Έχει ντελιβερι..?

Ναι ανοιχτό είναι ..ναι έχουμε ντελιβερι εσεις???έχει πέσει βέβαια αρκετά η δουλειά ότι κάνουν με ντελιβερι κ take away!!!εσείς έχετε 

Just now, Fofi! είπε:

Κοριτσια καλησπερα τι κανετε?αυριο η παρακεντηση...τι λετε?θα ποναει?

Φώφη μου καλά!!!πολύ χαίρομαι που θα πας!!!!δεν γίνεται κάποια αναισθησία???ο πατέρας μου κάνει στο γόνατο συνέχεια,βέβαια δεν ξέρω αν έχει κάποια σχέση,κ μου έχει πει δεν πονάει!!!έχεις άγχος???όλα καλά θα πάνε κοριτσάκι μου!!!η μπέμπα σου καλά??

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Ναι ανοιχτό είναι ..ναι έχουμε ντελιβερι εσεις???έχει πέσει βέβαια αρκετά η δουλειά ότι κάνουν με ντελιβερι κ take away!!!εσείς έχετε 

Φώφη μου καλά!!!πολύ χαίρομαι που θα πας!!!!δεν γίνεται κάποια αναισθησία???ο πατέρας μου κάνει στο γόνατο συνέχεια,βέβαια δεν ξέρω αν έχει κάποια σχέση,κ μου έχει πει δεν πονάει!!!έχεις άγχος???όλα καλά θα πάνε κοριτσάκι μου!!!η μπέμπα σου καλά??

Εχω πολυ αγχος για το αν θα πονεσω..οχι δεν γινεται καμμια αναισθησια απο οτι μου ειπαν...η μπεμπα μου οσο παει και καλυτερα...μετα τα εμβολια βλεπω αλλο κοριτσι..χθες κοιμηθηκε 7 ωρες συνεζομενα το βραδυ!!!!!!και πολλα γελια καθε πρωι...νομιζω τωρα αρχιζουν τα καλα...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Εχω πολυ αγχος για το αν θα πονεσω..οχι δεν γινεται καμμια αναισθησια απο οτι μου ειπαν...η μπεμπα μου οσο παει και καλυτερα...μετα τα εμβολια βλεπω αλλο κοριτσι..χθες κοιμηθηκε 7 ωρες συνεζομενα το βραδυ!!!!!!και πολλα γελια καθε πρωι...νομιζω τωρα αρχιζουν τα καλα...

Όλα θα πάνε καλά στην εξέταση,για να μην κάνουν κάποια αναισθησία εστω τοπικη είναι επειδή δε θα πονάει!! Αλλιώς ίσως σου βάλουν λίγη Ξυλόκαινη στο σημειον ισα για το τρύπηματακι..σκέψου αμνιοπαρακέντηση κάνουν εγκυουλες στη κοιλίτσα κ δεν πονάνε;)

Θα περιμένουμε τα νέα σου!!

Εύχομαι από καρδιάς ότι ότι καλύτερο!!

Υγ: ψυχούλα μου,είδες που ξεκουράζει τη μανούλα τώρα?!:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Εχω πολυ αγχος για το αν θα πονεσω..οχι δεν γινεται καμμια αναισθησια απο οτι μου ειπαν...η μπεμπα μου οσο παει και καλυτερα...μετα τα εμβολια βλεπω αλλο κοριτσι..χθες κοιμηθηκε 7 ωρες συνεζομενα το βραδυ!!!!!!και πολλα γελια καθε πρωι...νομιζω τωρα αρχιζουν τα καλα...

Μπράβο το μωρό σου εύχομαι να συνεχίσει έτσι!!!καλή επιτυχία περιμένουμε νέα!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Ναι εμένα κοιμόταν πολύ τα έχουμε ξεχάσει πλέον αυτά:-D!!!!κ το βράδυ σου κοιμάται???τι ώρα το βάζεις το μωρό για ύπνο το βράδυ????όχι δεν κάναμε αύριο τα πρώτα...κ το έχω διαβάσει κ εγώ αυτό ελπίζω να μας πάει καλά!!!

Αχ,,, μου άλλαξε εδώ κ δυο μερες. Μια. Μέρα πριν το εμβόλιο κοιμήθηκε 8 ώρες... Και μια μερα μετά το Εμβόλιο 9 ωρες..κοιμηθηκε 8.30 το βραδυ με 6.30.Τον ξυπνησα να τον αλλάξω....Έκανε τρία ουα σε διαφορετικές στιγμες στον υπνο, του έβαλα πιπιλα κ δεν ξυπνησε... Έχει μειώσει δραματικά το φαγητό  μετά το εμβόλιο... Κ έκοψε κ το βραδινό τώρα με το εμβόλιο κ με έχει τρομάξει... Είμαι σε επικοινωνία με τη γιατρό να δουμε τι θα κάνει ο σκατουλης.... 

Εσένα ποσο σου κοιμάται το βραδυ;;

Μέσα στη μέρα δε σου κοιμάται πια;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christine. S είπε:

Αχ,,, μου άλλαξε εδώ κ δυο μερες. Μια. Μέρα πριν το εμβόλιο κοιμήθηκε 8 ώρες... Και μια μερα μετά το Εμβόλιο 9 ωρες..κοιμηθηκε 8.30 το βραδυ με 6.30.Τον ξυπνησα να τον αλλάξω....Έκανε τρία ουα σε διαφορετικές στιγμες στον υπνο, του έβαλα πιπιλα κ δεν ξυπνησε... Έχει μειώσει δραματικά το φαγητό  μετά το εμβόλιο... Κ έκοψε κ το βραδινό τώρα με το εμβόλιο κ με έχει τρομάξει... Είμαι σε επικοινωνία με τη γιατρό να δουμε τι θα κάνει ο σκατουλης.... 

Εσένα ποσο σου κοιμάται το βραδυ;;

Μέσα στη μέρα δε σου κοιμάται πια;

Αχ βρε κορίτσι μου άγχος κ αυτό....!!!τις τελευταίες μέρες πολύ άστατα κοιμάται το βράδυ ενώ ξύπναγε έπινε γάλα κ ξανακοιμοταν!!!χτες ας πούμε κοιμήθηκε 9 με 1...μετά ξανακοιμηθηκε 3 με 4 κ 30...κ μετά 6 με 7...αυτή η ώρα που κάνει για να ξανακοιμηθει με σκοτώνει!!!μέσα στη μέρα το έχει ελαττώσει πολυ!!!ένα δυωρο με τρίωρο συνολικά(κάτι μισαωρα δηλαδή!!!) Κ εγώ ζόμπι!!σήμερα θα κάνουμε κ εμβόλιο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου άγχος κ αυτό....!!!τις τελευταίες μέρες πολύ άστατα κοιμάται το βράδυ ενώ ξύπναγε έπινε γάλα κ ξανακοιμοταν!!!χτες ας πούμε κοιμήθηκε 9 με 1...μετά ξανακοιμηθηκε 3 με 4 κ 30...κ μετά 6 με 7...αυτή η ώρα που κάνει για να ξανακοιμηθει με σκοτώνει!!!μέσα στη μέρα το έχει ελαττώσει πολυ!!!ένα δυωρο με τρίωρο συνολικά(κάτι μισαωρα δηλαδή!!!) Κ εγώ ζόμπι!!σήμερα θα κάνουμε κ εμβόλιο!!!

Άντε άντε με το καλό!!

Να προμηθευτεις κ ένα σιροπακι καλού κακου μήπως έχει πολύ γκρινιτσα!

Ρωτά τον γιατρό σας!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γυρίσαμε κ εμείς από το παιδίατρο....το μωρό είναι μια χαρά 6.680 κ 62 ποντους. Μας είπε ότι έχει ταχεία ανάπτυξη...κ επίσης βρε κορίτσια μου είπε ότι το παιδί κλαίει επειδή πεινάει κ δεν το ταιζω οσο πρέπει.κ ένιωσα άσχημα....εγώ του έδινα 180μλ ξένο...κ μου είπε αφού στο αδειάζει έπρεπε να δώσεις παραπάνω...εγώ δεν έδινα επειδή φοβόμουν για το στομάχι του λόγω γοπ....κ εγώ άφηνα το παιδί να πεινάει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...