Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Fofi! είπε:

Βρε κοριτσια να σας ρωτησω...ποσες τρυπες πρεπει να εχει η πιπιλα του μπιμπερο??εγω ενα γευμα που της δινω η μια εχει μια τρυπα και απο το αλλο μπουκαλι 2..

Ααααα μάλλον έχει να κάνει με τη ροή...εμένα μια έχουν..της nuk είναι η πιπίλες οκ anti colic system 0+..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ααααα μάλλον έχει να κάνει με τη ροή...εμένα μια έχουν..της nuk είναι η πιπίλες οκ anti colic system 0+..

Επειδη παμε 2 μηνων και με μια τρυπα ειναι 0 εως 2 για αυτο το λεω..

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Και εμεις κλεινουμε την αλλη εβδομαδα τπυς 2 μηνες...πιστευω κοριτσια οτι γενικα πρεπει να περασουν οι πρωτοι 3 4 μηνες για να ηρεμησουμε λιγο...αν και βεβαια μετα αρχιζουν τα δοντια αλλα θελω να πιστευω οτι τοτε θα μπουμε σε ενα προγραμμα....οσες θηλαζουν μεχρι ποτε λετε να το συνεχισετε??

Το πρωτο το θηλαζα 27 μηνες. Τωρα οσο βολεψει και οσο θελουμε. Ελπιζουμε να το διατηρησουμε ενα χρονο εστω που λενε οι οδηγιες. 
Πηγαμε κ μεις την Παρασκευη στην παιδίατρο για τα εμβολια και καναμε ελαχιστα δεκατα μετα... Ειμαστε 65 ποντους 5700!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, LidaK είπε:

Τα καταφέρνετε με 3 παιδιά μόνοι σας;; Ποσο χρόνων είναι; Μπράβο σας πραγματικά! Δεύτερη μέρα καραντίνας κορίτσια εδώ Θεσσαλονίκη κ έχουμε ήδη τρελαθεί, η 2χρονη κόρη μου δεν κρατιέται με τίποτα είναι μες στην ενέργεια το πουλάκι μου κ εγώ άυπνη απ το μωρό 

Η μεγαλη 7,η μικρη κοντευει 5 κ το μωρο 2 μηνων!Να σου πω την αληθεια πιο πολυ ειχα ζοριστει με τη δευτερη γιατι ηταν κ η πρωτη μωρο..Τωρα που οι δυο ειναι «μεγαλες» ειναι πιο ευκολα!

7 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Βρε κοριτσια να σας ρωτησω...ποσες τρυπες πρεπει να εχει η πιπιλα του μπιμπερο??εγω ενα γευμα που της δινω η μια εχει μια τρυπα και απο το αλλο μπουκαλι 2..

Εγω της αλλαξα θηλες κ τωρα πινει με 2 τρυπες!Αλλαξα οταν εβλεπα οτι αργουσε να τελειωσει το γαλα της κ ρουφαγε με δυναμη!

  • Μου αρέσει 1

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια πως είστε????ο μπέμπης έφτασε στα 6.200...εχει διπλές κ τριπλες μην σας πω...κ ακόμα δεν είμαστε ούτε 2 μηνών!!!δεν χορταινει με τίποτα καλέ αυτό το παιδί....το γάλα κρατάει δύο μέρες!!!έχω πάθει εγκεφαλικό....το καλύτερο είναι η κυτταρίτιδα στο μπουτακι του:-D

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Κορίτσια πως είστε????ο μπέμπης έφτασε στα 6.200...εχει διπλές κ τριπλες μην σας πω...κ ακόμα δεν είμαστε ούτε 2 μηνών!!!δεν χορταινει με τίποτα καλέ αυτό το παιδί....το γάλα κρατάει δύο μέρες!!!έχω πάθει εγκεφαλικό....το καλύτερο είναι η κυτταρίτιδα στο μπουτακι του:-D

Κλαιω με τη κυτταρίτιδα :mrgreen:

6.200??? Ζωή να χει!! Εμείς 4400 φίλη κ όλα καλά δόξα τον Θεό!!

Πόσο γεννήθηκε ο δικός σου θύμισε μου? Πόσα μλ πίνει τη μέρα δλδ?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Κλαιω με τη κυτταρίτιδα :mrgreen:

6.200??? Ζωή να χει!! Εμείς 4400 φίλη κ όλα καλά δόξα τον Θεό!!

Πόσο γεννήθηκε ο δικός σου θύμισε μου? Πόσα μλ πίνει τη μέρα δλδ?

Γεννήθηκε 4.380!!!!κάνει 8-9 γεύματα των 180!!!!απλά είχα συνηθίσει από τις ανηψιες μου που ήταν αδύνατα μωράκια κ αυτός είναι σαν γορίλας τον κοιτάω τον ξανακοιταω.....εκεί αυτός...δεν χάνει γεύμα για κανένα λόγο.φοραμε ρούχα που γράφουν 4-6 μηνών!!!πιστεύω κάπου θα φρενάρει!!!!μια χαρά είστε εσείς!!!!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Μεγαλώνουν πολύ γρήγορα πραγματικά κ θέλουν συνέχεια ρούχα....μου είπε η μαμά μου για ένα μαγαζί στη Πετρούπολη που είναι τεράστιο κ έχει παμφθηνα ρούχα...παίρνω τα φορμακια 2,3 ευρώ....κ είναι πολύ όμορφα κ αντίστοιχη ποιότητα με τα γνωστά μαγαζιά....κ του παίρνω από κει πλέον.δεν αξίζει νομίζω να δίνουμε πολλά λεφτά τώρα που φοράνε τα ρούχα για τόσο λίγο!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια να σας ρωτήσω.. Η μικρή μου όταν θηλάζει ή όταν πίνει λίγο ξενο(πχ 45 ml δε βγάζει γάλα ποτε ούτε γουλιτσα, όταν όμως πιει παραπάνω ξενο απ’ το μπουκάλι βγάζει πάντα όταν τη σηκώσω! Ξέρετε γιατι;; Γενικά παραπάνω ποσότητα (πχ 70 ml) τρώει σπάνια γιατί έχει συνηθίσει από τον θηλασμό να τρώει λίγο κ συνέχεια..

Link to comment
Share on other sites

On 5/11/2020 at 8:49 ΜΜ, Fofi! είπε:

Θαλεια μου τελεια τα νεα....εμεις ειμαστε 5200 και φοραμε για εξι μηνων και λογο υψους....δεν ξερω τι να της αγορασω πια...

Εμενα είναι 5500 και 61 ποντους ρουχα αναλογα του φοράω!του βάζω για τριών μηνών και εχει φορέσει και για 6!πόσους ποντους είναι μικρή σου;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Angelina87 είπε:

Εμενα είναι 5500 και 61 ποντους ρουχα αναλογα του φοράω!του βάζω για τριών μηνών και εχει φορέσει και για 6!πόσους ποντους είναι μικρή σου;

Πριν 2 εβδομαδες ηταν 60 ποντους..την τεταρτη θα δουμε που θα ερθει ο γιατρος για τα εμβολια..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Πριν 2 εβδομαδες ηταν 60 ποντους..την τεταρτη θα δουμε που θα ερθει ο γιατρος για τα εμβολια..

Να την χαίρεσαι μεγαλο μωρο είναι!!!ζωη να έχουν και ας ψωνίζουμε ρουχα επειδή δεν τους κάνουν!!έτσι και αλλιως γι αυτά δουλεύουμε!!για να τους παρέχουμε οτι μπορούμε!!

Εμενα είναι το πρώτο μου και η αληθεια ειναι ότι το παράκανα με τα ρούχα!τώρα με την καραντίνα θα τα φοράμε μέσα στο σπίτι!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...