Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

:confused:

Just now, Renez είπε:

Ουαουυυ χαχαχχα είναι θρεφταρι παιδάκι μου!!! 

Λένε κ καλά ότι κατά μέσο όρο καλό είναι να πίνουν 150μλ για κάθε κιλό τους..πόσο είναι ο δικός σου 6.5? 930μλ δλδ είναι φυσιολογικό..τώρα να πίνει κ 600 παραπάνω μια χαρά νομίζω δεν είναι υπερβολικό..ο παιδίατρος σας τι λέει?

Θα πάω τώρα στς 18 κ θα του τα πω...από το τηλέφωνο μου έχει πει ότι παίρνει μια χαρά βάρος μόνο αυτό.απλα κ μένα μου φαίνονται πολλά με βάση αυτά που λένε κ τα κορίτσια...κ ξέρω ότι πολλές φορές με το μπιμπερο τα παιδιά πίνουν κ παθητικα.... δηλαδή να μην πεινάει κ να τρώει γίνεται???σπάνια δεν θα θέλει γάλα η θα αφήσει...κ όταν το κάνει μου το διώχνει με τη γλώσσα του σαν να αηδιάζει.δεν ξέρω απορώ με αυτό το παιδί!!

Επίσης βρε κορίτσια τρώει συνέχεια το χέρι του....όλη η μπουνιά στο στόμα... συνέχεια ενώ δεν μου το κάνε...κ πολλά σάλια...αφού πετάει τη πιπίλα να φάει το χέρι του.τα δικά σας το κάνουν????λέτε να βγάλει δόντια???ο άντρας μου έβγαλε 3 μηνών...αλλά λέω από τώρα???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Thaliamp είπε:

:confused:

Θα πάω τώρα στς 18 κ θα του τα πω...από το τηλέφωνο μου έχει πει ότι παίρνει μια χαρά βάρος μόνο αυτό.απλα κ μένα μου φαίνονται πολλά με βάση αυτά που λένε κ τα κορίτσια...κ ξέρω ότι πολλές φορές με το μπιμπερο τα παιδιά πίνουν κ παθητικα.... δηλαδή να μην πεινάει κ να τρώει γίνεται???σπάνια δεν θα θέλει γάλα η θα αφήσει...κ όταν το κάνει μου το διώχνει με τη γλώσσα του σαν να αηδιάζει.δεν ξέρω απορώ με αυτό το παιδί!!

Επίσης βρε κορίτσια τρώει συνέχεια το χέρι του....όλη η μπουνιά στο στόμα... συνέχεια ενώ δεν μου το κάνε...κ πολλά σάλια...αφού πετάει τη πιπίλα να φάει το χέρι του.τα δικά σας το κάνουν????λέτε να βγάλει δόντια???ο άντρας μου έβγαλε 3 μηνών...αλλά λέω από τώρα???

Και εμένα το ίδιο κάνει η μικρή.Διωχνει την πιπίλα και βάζει όλο το χέρι στο στόμα.Η παιδίατρος μου είπε ότι είναι φυσιολογικό αυτο τώρα και ότι θα έχει πολλά σάλια γιατί από τώρα και μετά θα βγάζει και δάκρυα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Thaliamp είπε:

:confused:

Θα πάω τώρα στς 18 κ θα του τα πω...από το τηλέφωνο μου έχει πει ότι παίρνει μια χαρά βάρος μόνο αυτό.απλα κ μένα μου φαίνονται πολλά με βάση αυτά που λένε κ τα κορίτσια...κ ξέρω ότι πολλές φορές με το μπιμπερο τα παιδιά πίνουν κ παθητικα.... δηλαδή να μην πεινάει κ να τρώει γίνεται???σπάνια δεν θα θέλει γάλα η θα αφήσει...κ όταν το κάνει μου το διώχνει με τη γλώσσα του σαν να αηδιάζει.δεν ξέρω απορώ με αυτό το παιδί!!

Επίσης βρε κορίτσια τρώει συνέχεια το χέρι του....όλη η μπουνιά στο στόμα... συνέχεια ενώ δεν μου το κάνε...κ πολλά σάλια...αφού πετάει τη πιπίλα να φάει το χέρι του.τα δικά σας το κάνουν????λέτε να βγάλει δόντια???ο άντρας μου έβγαλε 3 μηνών...αλλά λέω από τώρα???

2 μηνών ξεκίνησε κι εμένα να τρώει τα χεράκια του και όλη και για σάλια μιλάμε σαν βρύση τρέχανε και τρέχουν ακομη.Το πρώτο δοντακι ψιλοεσκασε όμως 5 μηνών.Ακομη δεν έχει βγει καλά.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια είμαι να σκασω! Η μεγάλη μου (2 χρόνων) κόλλησε σταφυλόκοκκο, ξεκινήσαμε θεραπεία με αντιβίωση και τρέμω μην κολλήσει κ το μωρό! Θέλουν όλα πλύσιμο κάθε μέρα, κ άντε οκ τα έπλενα, αλλά με τις κουβέρτες που σκεπαζομαστε τι να κάνω;;;; Δε θα στεγνώνουν! Επίσης μια θέλει η μια αγκαλιά , μια η αλλη κ δεν κάνει να τις παίρνω με τα ίδια ρούχα. Πρέπει να αλλάζω μετά από κάθε αγκαλιά κ να τα πλένω! Είμαι σε απόγνωση! Προς το παρόν ο άντρας μου έχει τη μεγάλη κ εγώ τη μικρή, αλλά με ζητάει το κορίτσι μου, τι θα κάνω είμαι να σκάσω! 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, LidaK είπε:

Κορίτσια είμαι να σκασω! Η μεγάλη μου (2 χρόνων) κόλλησε σταφυλόκοκκο, ξεκινήσαμε θεραπεία με αντιβίωση και τρέμω μην κολλήσει κ το μωρό! Θέλουν όλα πλύσιμο κάθε μέρα, κ άντε οκ τα έπλενα, αλλά με τις κουβέρτες που σκεπαζομαστε τι να κάνω;;;; Δε θα στεγνώνουν! Επίσης μια θέλει η μια αγκαλιά , μια η αλλη κ δεν κάνει να τις παίρνω με τα ίδια ρούχα. Πρέπει να αλλάζω μετά από κάθε αγκαλιά κ να τα πλένω! Είμαι σε απόγνωση! Προς το παρόν ο άντρας μου έχει τη μεγάλη κ εγώ τη μικρή, αλλά με ζητάει το κορίτσι μου, τι θα κάνω είμαι να σκάσω! 

Πωωω κουράγιο κοριτσάκι μου κ υπομονή τι να πω?! Δύσκολη δοκιμασία για όλους σας. Προσπάθησε να έχεις όση βοήθεια γίνεται κ θα το περάσετε όλοι μαζί σιγά σιγά..

Σε πόσο καιρό κάνει τον κύκλο του?*

2 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

:confused:

Θα πάω τώρα στς 18 κ θα του τα πω...από το τηλέφωνο μου έχει πει ότι παίρνει μια χαρά βάρος μόνο αυτό.απλα κ μένα μου φαίνονται πολλά με βάση αυτά που λένε κ τα κορίτσια...κ ξέρω ότι πολλές φορές με το μπιμπερο τα παιδιά πίνουν κ παθητικα.... δηλαδή να μην πεινάει κ να τρώει γίνεται???σπάνια δεν θα θέλει γάλα η θα αφήσει...κ όταν το κάνει μου το διώχνει με τη γλώσσα του σαν να αηδιάζει.δεν ξέρω απορώ με αυτό το παιδί!!

Επίσης βρε κορίτσια τρώει συνέχεια το χέρι του....όλη η μπουνιά στο στόμα... συνέχεια ενώ δεν μου το κάνε...κ πολλά σάλια...αφού πετάει τη πιπίλα να φάει το χέρι του.τα δικά σας το κάνουν????λέτε να βγάλει δόντια???ο άντρας μου έβγαλε 3 μηνών...αλλά λέω από τώρα???

Εμένα ακόμη δε το κάνει αλλά είναι λίγο πιο μικρός, 46 ημερών οποτε ιδωμεν..

Να μην αγχώνεσαι για το αντράκι σου,κάθε μωρό έχει διαφορετική ανάπτυξη!! Κ στη τελική αγσογμενη μου καλύτερα να αγχώνεσαι ότι τρώει πολύ παρά ότι δε τρώει όπως τόσες άλλες μανουλες!!

Υγ: απλά όλες γενικά κορίτσια μου,ποτέ μην τα πιέζετε να φάνε παραπάνω,ούτε 10μλ! Γτ έτσι του χαλάμε το φυσικό αίσθημα κορεσμού και τότε όντως τρώνε μηχανικά κ κινδυνεύουν στο μέλλον από παχυσαρκία. Εφόσον είναι υγιή μωράκια,ας τρώνε εκείνα οσο θέλουν είτε μας φαίνεται πολύ είτε λίγο,ξέρουν αυτά!!;)

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez είπε:

Πωωω κουράγιο κοριτσάκι μου κ υπομονή τι να πω?! Δύσκολη δοκιμασία για όλους σας. Προσπάθησε να έχεις όση βοήθεια γίνεται κ θα το περάσετε όλοι μαζί σιγά σιγά..

Σε πόσο καιρό κάνει τον κύκλο του?*

Εμένα ακόμη δε το κάνει αλλά είναι λίγο πιο μικρός, 46 ημερών οποτε ιδωμεν..

Να μην αγχώνεσαι για το αντράκι σου,κάθε μωρό έχει διαφορετική ανάπτυξη!! Κ στη τελική αγσογμενη μου καλύτερα να αγχώνεσαι ότι τρώει πολύ παρά ότι δε τρώει όπως τόσες άλλες μανουλες!!

Υγ: απλά όλες γενικά κορίτσια μου,ποτέ μην τα πιέζετε να φάνε παραπάνω,ούτε 10μλ! Γτ έτσι του χαλάμε το φυσικό αίσθημα κορεσμού και τότε όντως τρώνε μηχανικά κ κινδυνεύουν στο μέλλον από παχυσαρκία. Εφόσον είναι υγιή μωράκια,ας τρώνε εκείνα οσο θέλουν είτε μας φαίνεται πολύ είτε λίγο,ξέρουν αυτά!!;)

 

Σ’ευχαριστω! Όντως δύσκολη δοκιμασία! Κοιμούνται όλοι κ δε με πιάνει ύπνος, ο άντρας μου κοιμάται με τη μεγάλη για να την περιποιείται με κρεμουλες τοπικά κ εγώ με το μωρό γιατί αν δε με δει δίπλα της όταν ξυπνάει κλαιει. Θέλει αντιβίωση 7 μέρες κ τοπικά αλοιφές καμία 10αρια :( 

εντωμεταξυ είναι πολύ μεταδοτικό κ μέχρι να πάμε στο γιατρό που δεν ξέραμε τι σπυράκια είναι αυτά, ήμουν αγκαλιά κ με τις δυο στο σαλόνι.. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, LidaK είπε:

Σ’ευχαριστω! Όντως δύσκολη δοκιμασία! Κοιμούνται όλοι κ δε με πιάνει ύπνος, ο άντρας μου κοιμάται με τη μεγάλη για να την περιποιείται με κρεμουλες τοπικά κ εγώ με το μωρό γιατί αν δε με δει δίπλα της όταν ξυπνάει κλαιει. Θέλει αντιβίωση 7 μέρες κ τοπικά αλοιφές καμία 10αρια :( 

εντωμεταξυ είναι πολύ μεταδοτικό κ μέχρι να πάμε στο γιατρό που δεν ξέραμε τι σπυράκια είναι αυτά, ήμουν αγκαλιά κ με τις δυο στο σαλόνι.. 

Κοριτσι μου κουραγιο!!Εχει περασει κ η δικια μου σταφυλοκοκκο αλλα δεν κολλησε κανεις αλλος στο σπιτι,ουτε η αδερφη της!Επισης ειναι οντως πολυ μεταδοτικος αλλα αν θυμαμαι καλα για λιγο χρονικο διαστημα,ρωτα τον γιατρο για να μην περνας τοσο αγχος αδικα!


C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dinakim είπε:

Κοριτσι μου κουραγιο!!Εχει περασει κ η δικια μου σταφυλοκοκκο αλλα δεν κολλησε κανεις αλλος στο σπιτι,ουτε η αδερφη της!Επισης ειναι οντως πολυ μεταδοτικος αλλα αν θυμαμαι καλα για λιγο χρονικο διαστημα,ρωτα τον γιατρο για να μην περνας τοσο αγχος αδικα!

Σ’ευχαριστω πολύ! Προσεχες πολύ; Θυμάσαι να μου δώσεις καμία συμβουλή; Μέχρι κ να πάρω συνεργείο για απολύμανση όταν τελειώσει αυτό σκέφτομαι, γενικά είμαι πολύ μικροβιοφοβικη... Από χθες 5 πλυντήρια! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, LidaK είπε:

Νομίζω κόλλησε κ η μικρή έχει ένα σπυράκι στο κεφαλάκι της, δεν το πιστεύω θα τρελλαθω :( 

Αγάπη μου είναι επικίνδυνο για τα μωράκια? Δεν έχω ιδέα από σταφυλόκοκκο ξέρω μόνο πως παίζει πολύ στα νήπια...:sad:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, LidaK είπε:

Νομίζω κόλλησε κ η μικρή έχει ένα σπυράκι στο κεφαλάκι της, δεν το πιστεύω θα τρελλαθω :( 

Αχ υπομονή κ δυναμη βρε κορίτσι.... Μπορεί κ να μην εχει κολλήσει... 

14 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Βρε κορίτσια εμένα πίνει 1600 τη μέρα....είναι πολλά???

Βρε συ εμείς σκαμε που δεν τρώει κ εσυ σκας που τρώει;;;για να το τρώει σημαίνει ότι το θέλει κ το έχει ανάγκη... Μιλα κ με παιδιατρο... Γενικά λένε ότι δεν κάνουμε δίαιτα σε μωρά κ πως μόλις αρχίσει να μπουσουλα τα χάνει τα οποια περιττα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Αγάπη μου είναι επικίνδυνο για τα μωράκια? Δεν έχω ιδέα από σταφυλόκοκκο ξέρω μόνο πως παίζει πολύ στα νήπια...:sad:

Καλο είναι να μη χρειαστεί να πάρει αντιβίωση από τόσο μικρό...!

Just now, Christine. S είπε:

Αχ υπομονή κ δυναμη βρε κορίτσι.... Μπορεί κ να μην εχει κολλήσει... 

Βρε συ εμείς σκαμε που δεν τρώει κ εσυ σκας που τρώει;;;για να το τρώει σημαίνει ότι το θέλει κ το έχει ανάγκη... Μιλα κ με παιδιατρο... Γενικά λένε ότι δεν κάνουμε δίαιτα σε μωρά κ πως μόλις αρχίσει να μπουσουλα τα χάνει τα οποια περιττα

Σ’ευχαριστω πολύ!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, LidaK είπε:

Καλο είναι να μη χρειαστεί να πάρει αντιβίωση από τόσο μικρό...!

Σ’ευχαριστω πολύ!!! 

Περαστικά σας.Ειναι πολύ δύσκολο.Μολις σαραντησε ο μπέμπης μου ο μεγάλος έβγαλε κάτι σπυράκια στα χέρια.Ειπαμε φούντωσε η παιδική ακμή που έχει.Εγω όπως κι εσύ και με τα δυο αγκαλιά.Τελικα την άλλη μέρα γέμισαν και τα πόδια του και ξυνόταν.Παμε παιδίατρο και μου λέει έχει κοξακι:shock:το νου σου είναι πολύ μεταδοτικό,προσεχε το μωρό γιατί είναι μικρό και αν κολλήσει θα ναι από σένα.Μες το άγχος εγώ.Ο μεγάλος από το ίδιο βράδυ και 3 μέρες 39 πυρετό και τον κοιτούσε πιο πολύ η μαμά μου,εγώ να πλένομαι συνέχεια και να πλένω τα πάντα,ότι άγγιζα,τα ρουχα.Πολυ δύσκολη βδομάδα.Και άγχος μεχρι να βεβαιωθουμε ότι δεν κολλησα εγώ και το μωρό.Ευτυχως όλα καλά.

Επίσης ο μεγάλος μου μόλις σαραντησε πήρε διπλή αντιβίωση ενδοφλέβια σε νοσοκομείο λόγω πυρετού μέχρι να βγουν οι αιμοκαλλιεργειες και να βεβαιωθουμε ότι ήταν ίωση.Αν χρειαστεί θα παρει (μακάρι να μην κολλήσει).και δεν θα έχει πρόβλημα.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Περαστικά σας.Ειναι πολύ δύσκολο.Μολις σαραντησε ο μπέμπης μου ο μεγάλος έβγαλε κάτι σπυράκια στα χέρια.Ειπαμε φούντωσε η παιδική ακμή που έχει.Εγω όπως κι εσύ και με τα δυο αγκαλιά.Τελικα την άλλη μέρα γέμισαν και τα πόδια του και ξυνόταν.Παμε παιδίατρο και μου λέει έχει κοξακι:shock:το νου σου είναι πολύ μεταδοτικό,προσεχε το μωρό γιατί είναι μικρό και αν κολλήσει θα ναι από σένα.Μες το άγχος εγώ.Ο μεγάλος από το ίδιο βράδυ και 3 μέρες 39 πυρετό και τον κοιτούσε πιο πολύ η μαμά μου,εγώ να πλένομαι συνέχεια και να πλένω τα πάντα,ότι άγγιζα,τα ρουχα.Πολυ δύσκολη βδομάδα.Και άγχος μεχρι να βεβαιωθουμε ότι δεν κολλησα εγώ και το μωρό.Ευτυχως όλα καλά.

Επίσης ο μεγάλος μου μόλις σαραντησε πήρε διπλή αντιβίωση ενδοφλέβια σε νοσοκομείο λόγω πυρετού μέχρι να βγουν οι αιμοκαλλιεργειες και να βεβαιωθουμε ότι ήταν ίωση.Αν χρειαστεί θα παρει (μακάρι να μην κολλήσει).και δεν θα έχει πρόβλημα.

Κ εμάς κοξάκι υποψιάστηκε για τη μεγάλη, αλλά δεν ήταν τελικά! Έχεις δίκιο κορίτσι μου αν χρειαστεί θα πάρει τι να κάνουμε! Ουφ τι να πω μόνο υπομονή...

Just now, Dinakim είπε:

μιλησες με τον παιδιατρο;Νομιζω οτι οταν ξεκινανε αντιβιωση δε μεταδιδεται ο σταφυλοκοκκος αλλα δεν ειμαι καθολου σιγουρη μπορει να κανω λαθος!

Αυτό δεν το ρώτησα! Αλλά χθες το βράδυ ξεκίνησε η μεγάλη αντιβίωση  κ σήμερα το πρωί είδα ήδη στη μικρή ένα πιθανό σπυράκι... Οποτε αν έγινε, έγινε από τις προηγούμενες μέρες! Πάντως παρόλη την αντιβίωση μου είπε πλύσιμο τα πάντα κάθε μέρα γιατί είναι πολύ μεταδοτικός :( 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...