Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Καλημέρα κορίτσια !!! Έχω θετικο τεστ !!! Είμαι συγκρατημένα αισιόδοξοι γιατί ίσως κάποιες να έχετε διαβάσει και παλαιότερα ότι δεν θπηρξε  εύκολος για μένα π δρόμος της μητρότητας … μου είπαν και εδώ θα το προσπαθήσουμε να τα καταφέρουμε και εύχομαι να φτάσουμε έως το τέλος γιατί είναι παρά πολύ νωρίς ακόμα και μιλάμε δ ξέρω πως θα αντέξω να μην πάθει ψυχολογικά χαχαχα ειλικρινά … σας ευχαριστω όλες που πριν ακόμα ξεκινησω διέγερση ήσασταν παρά πολύ αισιόδοξες και μου γράφατε ελπισοφορα μηνύματα και γενικά που προσπαθούμε να ηρεμουμε η μια την άλλη . Εύχομαι μεγάλη βδομάδα που είναι να καταφέρουμε όλες να κάνουμε την προσωπική μας ανασταση !!! 
       

      θα πάρω στο κέντρο να τους ενημερώσω να δούμε πως θα προσχωρήσουμε τι θα γίνει με τα καφέ εάν συνεχιστούν κλπ κλπ 

      Απαράδεκτος … θα έπρεπε να σε είχε πάρει τηλέφωνο να σε καλέσει στο γραφείο … ντροπή του που ξεστόμισε να ψαχτείς έξω είσαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη … εγώ δεν θα απαντούσα καν και θα πήγαινα άλλου … δηλαδή η μαια τι έπαθε ;;;; Την πρόσβαλες της φώναξες της μίλησες  άσχημα ; Δεν ξέρουν ότι είναι η φύση της δουλειάς τέτοια που έχουν να φροντίσουν καθημερινά έγκυες μα κυρίως την ψυχολογία κάθε έγκυας που μέσα στο άγχος στην παράνοια κλπ είναι λογικό να κάνει ερωτήσεις ακόμα κ ανούσιες είναι ο ρόλος τους να απαντούν με ευγένεια … για μένα ήταν απαράδεκτος .. ποιος ήταν ; 

      Μπράβο!!!! Συγχαρητήρια!!! 🥰 Είδες που στο είχα πει? Αχνη γραμμη + καφέ = θετικη χοριακη.  Τώρα το πάμε βήμα βήμα....εγώ έχω επαναληπτική την Τετάρτη...το ίδιο άγχος θα έχω πάλι...

      9 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Απαράδεκτη συμπεριφορά και γιατρού και μαιας. Οφείλουν να έχουν παραπάνω ενσυναισθηση και αν κάτι τους ενοχλεί να παίρνουν τηλ σαν άνθρωποι και να μιλάνε με ευγένεια και ενδιαφέρον. Θα βρεις σίγουρα γιατρό!!!! Σκέψου αν θέλεις σίγουρα να αλλάξεις. Σκέψου τι θα σε στρεσάρει λιγότερο...να είσαι με αυτόν και να φοβασαι να ρωτήσεις κάτι ξανά ή να αλλάζεις γιατρό? Εσύ ξέρεις το καλύτερο για σένα! Αν αποφασίσεις να αλλάξεις σε οποια πόλη μένεις ρώτησε φίλες και γνωστές και θα δεις ποιον προτείνουν οι περισσότερες. 

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Καλημέρα κορίτσια !!! Έχω θετικο τεστ !!! Είμαι συγκρατημένα αισιόδοξοι γιατί ίσως κάποιες να έχετε διαβάσει και παλαιότερα ότι δεν θπηρξε  εύκολος για μένα π δρόμος της μητρότητας … μου είπαν και εδώ θα το προσπαθήσουμε να τα καταφέρουμε και εύχομαι να φτάσουμε έως το τέλος γιατί είναι παρά πολύ νωρίς ακόμα και μιλάμε δ ξέρω πως θα αντέξω να μην πάθει ψυχολογικά χαχαχα ειλικρινά … σας ευχαριστω όλες που πριν ακόμα ξεκινησω διέγερση ήσασταν παρά πολύ αισιόδοξες και μου γράφατε ελπισοφορα μηνύματα και γενικά που προσπαθούμε να ηρεμουμε η μια την άλλη . Εύχομαι μεγάλη βδομάδα που είναι να καταφέρουμε όλες να κάνουμε την προσωπική μας ανασταση !!! 
       

      θα πάρω στο κέντρο να τους ενημερώσω να δούμε πως θα προσχωρήσουμε τι θα γίνει με τα καφέ εάν συνεχιστούν κλπ κλπ 

      Απαράδεκτος … θα έπρεπε να σε είχε πάρει τηλέφωνο να σε καλέσει στο γραφείο … ντροπή του που ξεστόμισε να ψαχτείς έξω είσαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη … εγώ δεν θα απαντούσα καν και θα πήγαινα άλλου … δηλαδή η μαια τι έπαθε ;;;; Την πρόσβαλες της φώναξες της μίλησες  άσχημα ; Δεν ξέρουν ότι είναι η φύση της δουλειάς τέτοια που έχουν να φροντίσουν καθημερινά έγκυες μα κυρίως την ψυχολογία κάθε έγκυας που μέσα στο άγχος στην παράνοια κλπ είναι λογικό να κάνει ερωτήσεις ακόμα κ ανούσιες είναι ο ρόλος τους να απαντούν με ευγένεια … για μένα ήταν απαράδεκτος .. ποιος ήταν ; 

      Και να ξέρεις σε καταλαβαίνω...και γω συγκρατημένα αισιόδοξη ήμουν στην πρώτη χοριακη...στη δεύτερη το χάρηκα πιο πολυ. Όλα θα μας πανε μια χαρά!! ❤️

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Christine. S είπε:

Άνοιξε το βιβλιάριο πισω πισω έχει τις καμπυλες με βάση το υψος κ τα κιλα

Σχεδον καθε 4 ωρεε..Στη μέρα ίσως και 3 ή 3.5. Τα ml δεν τα έχει στάνταρ. Μπορεί 100 μπορεί 120,140,150,110....Καθε φορα διαφορετικό... Μέχρι κ πριν δυο εβδομάδες μπορεί κ 70 τη φορα ή 90...τωρα ειναι από 100-150...Σπανια 160...Μια φορά ήπιε 190.Μαζι λέγαμε ότι δεν τρώει τώρα 900...ειναι 6 με 7 φορές τη μέρα τα γευματα του πλέον.. Λογικό τότε το δικό σου να είναι 6 κιλά και κάτι αφου γεννήθηκε 4+...ξερω οτι τον πρωτο μήνα πρεπει να παρει ένα κιλό πανω απο το βάρος του.... Νομίζω κ τον δευτερο μηνα άλλο ένα κιλό... 

Θα μιλήσω με παιδιατρο τώρα που έχουμε εμβόλιο για να δω τι θα μου πει για το γαλα του... 

Επίσης ουρλιάζει κάποιες φορές γιατί μάλλον παιρνει αέρα κ φαίνεται να ποναει μέχρι να ρευτει... Μια ταλαιπωρία το γευμα του

Εμένα μου είπε η παιδίατρος να προσπαθήσω να τρώει τα ίδια ml κάθε φορά....γιατί μπορεί να έτρωγε 120 κ στο επόμενο γεύμα 210...τώρα του φτιάχνω Πάντα 180....!!!αν φτιάχνεις 150 κάθε φορά κ όσο πιει???αν σου πιει ας πουμε 120 να ρευτει κ να του δώσεις κ το άλλο στο διάστημα της μιας ώρας????για να φτιάξετε κάπως τα γεύματα!!!!γουλιες σου βγάζει???μήπως το παιδί έχει κρυφή γοπ??? γιατί η δυσκολία στο ρέψιμο κ το να ουρλιάζει το κάνει κ ο δικός μου που έχει γοπ....εμένα όμως βγάζει γουλιες....αλλά δεν είναι απαραίτητο!!!!

Just now, LidaK είπε:

Καλησπέρα! Τελικά χθες ηπιε αλλα 150 ml! Γεννήθηκε 3780 κ στους δυο μήνες που ζυγιστήκαμε στο γιατρό ήταν 5880, αλλά μέχρι τότε θήλαζα μόνο. Δίνω το frizolac ac το υποαλλεργικο λόγω αλλεργίας στα γαλακτοκομικά που εμφάνισε όσο θήλαζε.

Μια χαρά κ εμείς έτσι ήμασταν στους δυο μήνες στις καμπύλες! Εγώ δεν μπορώ να δώσω άλλο λόγω αλλεργίας δίνω υποαλλεργικο! Χαχα το γκυκουλι σου έχει κ προτιμήσεις, σωστό τον βρίσκω! 

Μια χαρά!?!σήμερα πως πάτε????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Thaliamp είπε:

Εμένα μου είπε η παιδίατρος να προσπαθήσω να τρώει τα ίδια ml κάθε φορά....γιατί μπορεί να έτρωγε 120 κ στο επόμενο γεύμα 210...τώρα του φτιάχνω Πάντα 180....!!!αν φτιάχνεις 150 κάθε φορά κ όσο πιει???αν σου πιει ας πουμε 120 να ρευτει κ να του δώσεις κ το άλλο στο διάστημα της μιας ώρας????για να φτιάξετε κάπως τα γεύματα!!!!γουλιες σου βγάζει???μήπως το παιδί έχει κρυφή γοπ??? γιατί η δυσκολία στο ρέψιμο κ το να ουρλιάζει το κάνει κ ο δικός μου που έχει γοπ....εμένα όμως βγάζει γουλιες....αλλά δεν είναι απαραίτητο!!!!

Μια χαρά!?!σήμερα πως πάτε????

Λες για κρυφη γοπ ε;;;;Μου το ειπε κ η παιδιατρος στο τηλ. για παλλινδρομηση.... Θα της το συζητήσω... 

Ναι πάντα 150 του κάνω και με το γάλα σε σκόνη φτάνει 165....Τωρα το έχει σταθερό από 100-150 ... Πιο παλια έκανα άνισα γευματα 70/140/120/90....

Τι κάνεις εσυ για την γοπ;;;;

Μπορεί να έχει γιατί εκεί που κάθεται φαίνεται ότι του ανεβαίνει το φαγητό κ ξινίζει τη μουρη του κ κάνει σα να μασάει κ να καταπίνει... Γουλια βγάζει μια φορά τη μέρα μπορει κ οχι όμως... 

Βάσανο όμως το φαγητό κλαίει κ κατά τη διάρκεια κ μετα το φαγητό... Τον λυπάμαι.. 

Τι του κανεις για τη γοπ;;;Πίνει ειδικό γάλα;;;

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα ...έκατσα κ μέτρησα πόσο τρώει ο μικρός μου σε μια μέρα... Χτες φάγαμε 1780ml....10 γεύματα στο σύνολο.πολλα γεύματα όμως τα 10....έτσι μου φαίνονται.δεν μου τηρεί το τρίωρο αν κ τρώει πολύ ποσότητα συνολικά....μήπως πρέπει να του δίνω περισσότερη ποσότητα στο γεύμα για να τον κρατάει περισσότερο???!έτσι ώστε να τρώει τα ίδια ml αλλά σε ποιο λίγα γεύματα...όσες δίνετε ξένο κάθε πόσες ώρες τρωνε τα μωρά σας??

 

Εμενα τρωει ανα 3ωρο κ σπανια ανα 2.5 ωρες περιπου 120-150ml!!

  • Μου αρέσει 1

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christine. S είπε:

Λες για κρυφη γοπ ε;;;;Μου το ειπε κ η παιδιατρος στο τηλ. για παλλινδρομηση.... Θα της το συζητήσω... 

Ναι πάντα 150 του κάνω και με το γάλα σε σκόνη φτάνει 165....Τωρα το έχει σταθερό από 100-150 ... Πιο παλια έκανα άνισα γευματα 70/140/120/90....

Τι κάνεις εσυ για την γοπ;;;;

Μπορεί να έχει γιατί εκεί που κάθεται φαίνεται ότι του ανεβαίνει το φαγητό κ ξινίζει τη μουρη του κ κάνει σα να μασάει κ να καταπίνει... Γουλια βγάζει μια φορά τη μέρα μπορει κ οχι όμως... 

Βάσανο όμως το φαγητό κλαίει κ κατά τη διάρκεια κ μετα το φαγητό... Τον λυπάμαι.. 

Τι του κανεις για τη γοπ;;;Πίνει ειδικό γάλα;;;

 

Λοιπόν είναι πολύ πιθανό να έχει το μωρό σου....άλλαξα γάλα δίνω αντιαναγωγικο....είναι πιο παχύρευστο κ του κάθεται καλύτερα....πριν μου εκανε πιο πολλές γουλιες κ εμετούς.επισης τον ταιζω σε ημικαθιστη θέση...κ τον ρευω στα μισά του γεύματος κ στο τέλος...κ πρέπει να τον έχω όρθιο εικοσαλεπτο σίγουρα!!!!επίσης τη κούνια την έχω σηκώσει λίγο από τη μια μεριά!!!κ μένα στο φαγητό έκανε έτσι τώρα είναι κάπως καλύτερα αλλά μέχρι να ρευτει ζοριζεται πολύ!!!!!επίσης τις ποσότητες μου τις ανέβασε με αυτό το γάλα το τρώει πιο εύκολα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Λοιπόν είναι πολύ πιθανό να έχει το μωρό σου....άλλαξα γάλα δίνω αντιαναγωγικο....είναι πιο παχύρευστο κ του κάθεται καλύτερα....πριν μου εκανε πιο πολλές γουλιες κ εμετούς.επισης τον ταιζω σε ημικαθιστη θέση...κ τον ρευω στα μισά του γεύματος κ στο τέλος...κ πρέπει να τον έχω όρθιο εικοσαλεπτο σίγουρα!!!!επίσης τη κούνια την έχω σηκώσει λίγο από τη μια μεριά!!!κ μένα στο φαγητό έκανε έτσι τώρα είναι κάπως καλύτερα αλλά μέχρι να ρευτει ζοριζεται πολύ!!!!!επίσης τις ποσότητες μου τις ανέβασε με αυτό το γάλα το τρώει πιο εύκολα!!!!!

Κ εμένα τις τελευταίες μέρες βγάζει γαλα!του παρήγγειλα μαξιλάρια για την κουνια να τον βάλω πιο ψηλά και ένα να το έχω στον καναπέ όταν κοιμαται το πρωί!ειπα να μην βάλω αλλο γαλα μεχρι να μιλήσω με τον γιατρό του!ηδη του άλλαξα δυο γάλατα μην πάθει σύγχυση και δεν πινει μετα καθολου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια!Να σας ρωτησω,εσεις τα βαζετε καθολου μπρουμυτα τα μωρα σας οταν ειναι ξυπνια;Κ αν ναι το κρατανε ψηλα το κεφαλι τους;Εγω τωρα αρχισα να τη βαζω που κ που αλλα δεν της αρεσει καθολου κ κλαιει..Το κεφαλακι το σηκωνει λιγο κ το κραταει για δευτερολεπτα..


C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dinakim είπε:

Καλησπερα κοριτσια!Να σας ρωτησω,εσεις τα βαζετε καθολου μπρουμυτα τα μωρα σας οταν ειναι ξυπνια;Κ αν ναι το κρατανε ψηλα το κεφαλι τους;Εγω τωρα αρχισα να τη βαζω που κ που αλλα δεν της αρεσει καθολου κ κλαιει..Το κεφαλακι το σηκωνει λιγο κ το κραταει για δευτερολεπτα..

Το αμελω είναι αλήθεια αλλά μου το είχε τονίσει ο γιατρός ότι είναι πολύ καλό να τον βάζω έστω 5' τη μέρα..

Βάζε την εσύ κ μόλις κλαίει σήκωνε τη ,ίσως σιγά σιγά κάθεται κ περισσότερο..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dinakim είπε:

Καλησπερα κοριτσια!Να σας ρωτησω,εσεις τα βαζετε καθολου μπρουμυτα τα μωρα σας οταν ειναι ξυπνια;Κ αν ναι το κρατανε ψηλα το κεφαλι τους;Εγω τωρα αρχισα να τη βαζω που κ που αλλα δεν της αρεσει καθολου κ κλαιει..Το κεφαλακι το σηκωνει λιγο κ το κραταει για δευτερολεπτα..

Εγω την βάζω καθημερινά και το σηκώνει αμέσως...βεβαια το σήκωνε απο νεογέννητη.  Κάνε το κι εσυ, μη το ξεχνάς.. Είναι βασικό αναπτυξιακό στάδιο.. 

On 15/11/2020 at 1:36 ΠΜ, Fofi! είπε:

Καλησπερα λιντα..εγω εχω ενδοεπικοινωνια με καμερα της kikkaboo..πολυ καλη..

Κορίτσι για πε; για την κάμερα της κικαμπου 

Μοντελο

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dinakim είπε:

Καλησπερα κοριτσια!Να σας ρωτησω,εσεις τα βαζετε καθολου μπρουμυτα τα μωρα σας οταν ειναι ξυπνια;Κ αν ναι το κρατανε ψηλα το κεφαλι τους;Εγω τωρα αρχισα να τη βαζω που κ που αλλα δεν της αρεσει καθολου κ κλαιει..Το κεφαλακι το σηκωνει λιγο κ το κραταει για δευτερολεπτα..

Εμένα από την αρχή το κρατάει αρκετά για νεογέννητο...τον βάζω μπρούμυτα τις τελευταίες μέρες κ εγώ...σηκώνει το κεφάλι κ το στέρνο για κάνα 5 λεπτό μετά φαίνεται σαν να κουράζεται κ τι χαμηλώνει κ τον γυρνάω!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου από γκρινια πως τα πάνε τα μικρά σας????εμένα 3 μέρες τώρα έχει πολύ....κ το βράδυ ενώ πίνει το γάλα κοιμάται μου ξυπνάει στη μία ώρα κ κλαίει...τον ξαναβάζω ξαναξυπναει....δεν ξέρω κάτι σαν να τον ενοχλεί αλλά δεν ξέρω τι!!!!επίσης πλέον δεν κοιμόμαστε ούτε τη μέρα εύκολα....στο σύνολό κάνα δυωρο εσεις????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Thaliamp είπε:

Κορίτσια μου από γκρινια πως τα πάνε τα μικρά σας????εμένα 3 μέρες τώρα έχει πολύ....κ το βράδυ ενώ πίνει το γάλα κοιμάται μου ξυπνάει στη μία ώρα κ κλαίει...τον ξαναβάζω ξαναξυπναει....δεν ξέρω κάτι σαν να τον ενοχλεί αλλά δεν ξέρω τι!!!!επίσης πλέον δεν κοιμόμαστε ούτε τη μέρα εύκολα....στο σύνολό κάνα δυωρο εσεις????

Εμένα κοιμάται σύνολο 4-5 ώρες την ημέρα..το βράδυ σταθερά ανά 3ωρα άντε κάτι εκπλήξεις με 4ωρα μου κάνει..

Μήπως σφίγγεται κιόλας κ έχει τα εντερικά του?? Εμένα έτσι έκανε πριν τα προβιοτικα κάτι βράδια..τώρα τον πιάνουν μεν ενοχλήσεις αλλά πολύ πιο ήπιες..πίνει εσένα κάτι για τη κοιλίτσα?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nina13 είπε:

Εγω την βάζω καθημερινά και το σηκώνει αμέσως...βεβαια το σήκωνε απο νεογέννητη.  Κάνε το κι εσυ, μη το ξεχνάς.. Είναι βασικό αναπτυξιακό στάδιο.. 

Κορίτσι για πε; για την κάμερα της κικαμπου 

Μοντελο

Της kikka boo την attendo εχω..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Εμένα κοιμάται σύνολο 4-5 ώρες την ημέρα..το βράδυ σταθερά ανά 3ωρα άντε κάτι εκπλήξεις με 4ωρα μου κάνει..

Μήπως σφίγγεται κιόλας κ έχει τα εντερικά του?? Εμένα έτσι έκανε πριν τα προβιοτικα κάτι βράδια..τώρα τον πιάνουν μεν ενοχλήσεις αλλά πολύ πιο ήπιες..πίνει εσένα κάτι για τη κοιλίτσα?

Ναι μαζί τα είχαμε ξεκινήσει τα προβιοτικα...δεν μου ζοριζεται τόσο στον ύπνο όπως έκανε...αλλά δεν ξέρω ίσως είναι κ από αυτό.σκεφτομαι όμως μήπως το πονάνε κ τα ούλα του γιατί βάζει συνέχεια τη μπουνιτσα στο στόμα...ωραία κ τα τετραωρακια αν σου κάνει!!!ήθελα να σε ρωτήσω αρετή μου με το μαγαζί τώρα εσείς πώς πάνε τα πράγματα????

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Thaliamp είπε:

Κορίτσια μου από γκρινια πως τα πάνε τα μικρά σας????εμένα 3 μέρες τώρα έχει πολύ....κ το βράδυ ενώ πίνει το γάλα κοιμάται μου ξυπνάει στη μία ώρα κ κλαίει...τον ξαναβάζω ξαναξυπναει....δεν ξέρω κάτι σαν να τον ενοχλεί αλλά δεν ξέρω τι!!!!επίσης πλέον δεν κοιμόμαστε ούτε τη μέρα εύκολα....στο σύνολό κάνα δυωρο εσεις????

Καλησπερα βέβαια γιατρος δεν είμαι αλλα εγω του είχα κάνει καλλιέργεια ουρων γιατι δεν έτρωγε καλα και μήπως είχε ουρολοιμωξη γιατι μια μερα μυρίζαν άσχημα το είπα στον παιδιατρο και μου ειπε να κάνουμε για σιγουριά!βέβαια πολυ δυσκολο να το κάνεις σε μωρο!αλλα ισως τον ενοχλεί κάτι όταν κανει πιπί του!δες το λίγο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Thaliamp είπε:

Ναι μαζί τα είχαμε ξεκινήσει τα προβιοτικα...δεν μου ζοριζεται τόσο στον ύπνο όπως έκανε...αλλά δεν ξέρω ίσως είναι κ από αυτό.σκεφτομαι όμως μήπως το πονάνε κ τα ούλα του γιατί βάζει συνέχεια τη μπουνιτσα στο στόμα...ωραία κ τα τετραωρακια αν σου κάνει!!!ήθελα να σε ρωτήσω αρετή μου με το μαγαζί τώρα εσείς πώς πάνε τα πράγματα????

Αχ αυτά τα μπεμπακια μας..ζορικος ο πρώτος χρόνος φιληηηη!! Μια τα κοιλιακά,μετά δοντακια,πρώτα εμβολια..

Ας περάσουν όλα απ' όλα τα παιδάκια μας όσο πιο ανώδυνα εύχομαι..

Εμείς δε κλείσαμε ξανά όπως τον Απρίλη ,είμαστε ένα 30% κάτω επειδή έκλεισαν τα εμπορικά καταστήματα γύρω μας αλλά το παλεύουμε ρε φίλη. Τι να κάνουμε κ εμείς?! Όπως όλοι..

Θύμισε μου εσύ με τι ασχολείσαι? Συγγνώμη αν τα έχουμε ξανά πει αλλά δεν λειτουργω καλά τους τελευταίους 11 μήνες:mrgreen:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...